Stormschade SENKMG .1 - 0 Luxe Auto-verhuur. GEBRS. DE ROND. Wenscht gij f 72.00 V Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Verhoogde Registratierechten, GAZELLE RIJWIELEN Steenhofstraat 5, Telef. 2 Fa. Kareisen Rademaker vanaf ATpugers - Kerkstraat 3 Ons Belang. Voor groote afstanden speciale prijzen. 3. 't Lam - Kerkstraat 15 Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. ziekte, maar doordat de smetstoffen de over hand kregen op het organisme. Vplwassen menschen of dieren zijn veel minder gevoelig voor een tekort aan dit vi- tamin, maar toch bemerkt men ook daar een verhoogde gevoeligheid voor besmet telijke ziekten, vooral ook voor longaandoe ningen. Vanuit Californië is het eerst een ernstige kippenziekte beschreven, die zich uitte onder verschijnselen van diphtherie, doch die veroorzaakt bleek te zijn door een gebrek aan A vitamine. De ziekte lijkt voor den leek geheel op z.g. „snot'' of diphterie, waarbij het slijmvlies van den mond, neus, keel en oogen hevig ontstoken is en met dikke gele vliezen bedekt is. De dieren ster ven tenslotte en men vindt dan in het li chaam de typische verschijnselen van jicht. Jicht doet zich n.1. bij kippen heel anders voor dan bij menschen. In beide gevallen zetten zich urine zuur kristallen af. Bij men schen vaak in de gewrichten en bij vogels in de nieren en op het vlies dat lever, hart en darmen bedekt. Als men zoo'n kip opent is het precies alsof het dier van binnen met een dikke laag meel bestoven is. Men kan deze ziekte bij kippen gemakke lijk veroorzaken door een bepaald dieet en aan den anderen kant kan men dan de ziekte ook weer genezen door toevoeging van le vertraan. De zonneschijn heeft echter geen invloed ten gunste op deze ziekte en daaruit blijkt, dat ze veroorzaakt wordt door een tekort aan een ander vitamin dan het zonne- straal-antLEngelsche ziekte vitamin D. Ook kan men de ziekte voorkomen met gele mais, die wel vitamin A bevat maar geen D. Feitelijk is dus dit vitamin A voor ons kippenhouders niet van zoo groot belang, aangezien kuikens of kippen betrekkelijk ge makkelijk het benoodigde A vitamine vin den in groenvoer, gele mais of levertraan. Ik spreek steeds van gele mais, omdat witte mais geen vitamine bevat en dus wel tot schadelijke gevolgen kan leiden. Aan den anderen kant is echter dit vita mine weer in den laatsten tijd meer op den voorgrond gekomen, omdat men meent, dat dit vitamine scheikundig aangetoond kan worden. Er zijn n.1. bepaalde stoffen, bijv. antimonium.trichloride, die met levertraan te samen gebracht een sterk paarse kleur ge ven. Deze kleur schrijft men toe aan de aanwezigheid van vitamine A. Of deze proef geheel betrouwbaar is, is nog niet zeker, maar zeker is wel, dat handige zakenmen- schen er al weer gebruik van gemaakt heb ben om het publiek van de wijs te brengen Zij verrichten in hun laboratoriums zooge naamd levertraan-onderzoek en de handelaars verkoopen hun levertraan, die onder controle staat van laboratorium zoo en zoo. Bij dit alles begaat men de groote fout, dat lever traan gebruikt wordt hoofdzakelijk om het gehalte aan D vitamine en niet om A vita mine en dat een scheikundige proef op A vitamine niets zegt omtrent de al of niet aanwezigheid van D vitamine. Het is nog veel sterker., Het is mij bekend, dat ze geen vitaminen heette te bevatten. Ik wist echter, woningen tot f33000.zijn gestegen, nog aanmerkelijk zouden stijgen. Wanneer het Bestuur van „Ons Belang", volgens den Heer Grootewal, niet handelt, zooals dat in 't belang van een goede ex ploitatie noodig is, dan dient dit allereerst te worden aangetoond wat niet geschied is en dan staan er wel andere middelen ten dienste om het Bestuur tot plicht te brengen. In de raadsvergadering van Woensdag 23 dezer kwam nogmaals aan de orde het ver zoek van J. Vos, pensionhouder te Soest- duinen, om hem een gedeelte van den we genaankoop van gemeentegrond betaalde re gistratiekosten terug te betalen. Onze lezers kennen zeker uit de verslagen reeds de zaak. Na de aankoop van. den grond door Vos van de gemeente, is de koopakte niet direct opgemaakt. Vos is toch beginnen te bouwen op den grond en toen later de akte is opgemaakt, was het huis klaar en moest ook registratiekosten worden betaald van het huis. Een meerdere kosten van f175. Nu besloot de raad deze f175.aan Vos terug te betalen, omdat men aannam, dat op het Raadhuis de zaak niet behandeld was zooals het behoorde. En uit hetgeen in den raad over deze onverkwikkelijke zaak werd gezegd, bleek ook ten volle, dat men ten raadhuize bij verkoop van grond geen vast systeem toepast en geen aanteekening houdt van de uitgaande stukken. Hoewel een en ander klaar kwam vast te staan, kon de Burgemeester er niet toe ko men te erkennen, dat er vanwege de gemeen, te een fout was begaan. Maar de Raad dacht er gelukkig anders over en besloot de meerdere kosten aan Vos te vergoeden. Wel trokken enkele sprekers in twijfel of Ged. Staten deze uitgaaf wel zouden goedkeuren. En tot staving van deze gedachte voerde men aan het brandstoffen-geval, waarbij een vergoeding van twee brandstoffenhandelaren werd toegekend, omdat ze de leverantie niet hadden gekregen. Hoe men beide zaken met elkaar kon ver gelijken, lijkt ons vreemd. Ze hebben niet de minste overeenkomst. Burgemeester en Wethouders zijn immers altijd vrij te gun nen aan wie ze willen. Maar ook bij de behandeling van de zaak Vos valt nog iets op te merken, dat wij in den Raad niet hoorden. De Heer Vos kocht den grond voor f3072. De akte kon gepasseerd worden begin Maart, wijl Ged. Staten op 1 Maart het besluit goedkeurden. Toch had de overdracht pas plaats 30 Juli d.a.v., of ongeveer 5 maanden later. Dit heeft voor Vos ook een rentebesparing gegeven, n.1. van 30.72x5/12x5 is f64. (rentetype 5pCt.). Dit bedrag moet in elk ge val van-de f175.meerdere registratiekos ten worden afgetrokken. Een extra winstje van f64.wil ongetwij feld ieder gemeentenaar wel opstrijken. De zaak Vos heeft geleerd, dat het Ge meentebestuur goed zal doen ook aan een voudige gemeente-administratie de aandacht te wijden. Kleine oorzaken hebben somwij len groote gevolgen. U tegf|t0en' °°k <1'tmaal weer kü het landen, de van zijn verkenningsvliegtuig zoodanig werd beschadigd, dat niet verder kon worden gevlogen. Alle 3 vliegtuigen moesten, na gedemon- VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN lteerd te ziJn> naar Soesterberg worden over- BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk stekend van kwaliteit, daar ik haar op leven de kuikens gecontroleerd had. Men zij dus voorzichtig met z.g. gecon troleerde levertraan. Die geheele scheikun dige controle is voor ons doel geen cent waard. Het verschil in vitamin A en D blijkt ook hieruit, dat vitamin A door verhitting snel gedood wordt en D niet. Als men le vertraan bijv. verhit tot 100 gy. Celsius of er onder verwarming lucht doorheen blaast, dan verdwijnt het gehalte aan A vitamin di rect, doch haar genezende werking ten op zichte van Engelsche ziekte blijft zij behou den Zeer rijk aan vitamin zijn o.a. versche klaver, gras, sla, spinazie, gele wortels, boter, eidooiers, lever en levertraan, (ook melk) Vatten we nu een en ander te samen, dan zien we, dat A vitamin onmisbaar is voor den groei en gezondheid van kuikens en kippen. Gebrek aan A vitamin schijnt in vloed te hebben op bepaalde klieren in het lichaam en de vet. en zweetklieren der huid. Daardoor werken de lichaamssappen onvol doende (geen groei, abnormale gevoeligheid voor besmetting) en de huid en slijmvliezen drogen uit (oogziekten). Een betrouwbaar onderzoek naar vitamin A in levertraan kan alleen gedaan worden door proeven op jon ge groeiende dieren (jonge ratten of kui kens). Scheikundig onderzoek heeft weinig waarde en in geen geval heeft een onderzoek op vitamine A waarde voor een beoordee. ling van het D vitamine. Dr. TE HENNEPE. een solied en goedkoop adres voor Schilder en Behangwerk, Glas- en Verfwaren, Behang selpapier, Zeil en Linoleum? Wendt U dan tot SCHILDERS EN BEHANGERS LAANSTRAAT 8c en 13 - Glasverzekering. reld vol onrust en wantrouwen, heeft! alleen kans van slagen, als allen zich vooi groote ideaal vereenigen en samen wi werken iin liefde voor de geheele mei heid, ondanks de kleine verschillen, die scheiden in het dagelijksche leven en in 'c strijd om het bestaan. Die vrede zaait, zal vrede oogsten; wij len dragen de verantwoordelijkheid van komen gaat: het paradijs van de vrede, de hel van den oorlog. Zij, die in hun hart de stem hooren,r; hem oproept tot dit werk, dat alle vijai schap of splitsing uitsluit en dus mee wil werken aan de oprichting van een „Vred kring Soest", geven zich op aan het va loopig Comité: Mevr. L. H. Droste mans; Mevr. H. J. Langelaar—Verhorst; A vrouw H. v. Woudenberg—Hocke Hoog< boom; Mevr. I. Addens—Braun; Mej. J. Vlaanderen; Mej. J. M. Vor der Hake. M N. Rink; M. L. v. d. Es; P. StuurmanI v. Eek; C. Koning, Secr., Veenhuizerstrï RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: 2211 H. E. Borgts, Dames, en Heerenkj- per, Burge'm. Grothestraat 7, Soest; 698 Mevr. Douair. Bar.esse L. v. d. Fe de Savornin Lohman, MollerusstraaJ, Baarn. 167 G. Kleisen, Dames, en Heerenkleedij naar maat, Laanstraat 23, Baarn. PROVINCIAAL WEGENPLAN Door den hoofdingenieur van den P- vincialen Waterstaat in de provincie Utreit is een voorstel bij Ged. Staten ingediend, 1- treffende de uitvoering van het Provincèl Wegenplan. Gedeputeerden hebben zichfi hoofdzaak met dit voorstel vereenigd. Ét luidt als volgt: Het wegenplan wordt uitgevoerd in 12 ij- ren en wel in 2 perioden, ieder van 6 jare. De eerste periode omvat de jaren 1928 ft en met 1933, de tweede periode de jara 1934 tot en met 1939. Op 1 Jan. 1940 bl dus het wegenplan zijn uitgevoerd. Ht eerste zesjarig werkplan zal omvatten: a. Voortzetting yan de verbetering ér provinciale wegen de Meern-Oudewater |n Utrecht-Houten.Schalkwijk, benevens van <|n grootendeels reeds provincialen weg UtreCt- Wijk bij Duurstede. b. Overneming en in orde brenging wn den weg Hilversum-Utrecht en den Rijks straatweg Utrecht-Zeist-Soestdijk. c. Idem van den weg AmersfoortBtn- schoten en wel het gedeelte, dat zich te- vindt tusschen Amersfoort en den Nijkflr- kerstraatweg. d. Idem van den weg Baarn-Hilversu] den weg Loosdrecht-Nieuwe/rsluis en weg Wilnis-Woerden. De totale kosten, vedag^ckn nt-V b-j'ai* vVêri weglengte omvat van 114.6 K.M., raamd op f5000.000.—, waarin begrepen I gebracht. Gelukkig kwamen bij deze vliegongeval len geen persoonlijke ongelukken voor. De slechte gesteldheid van het terrein schijnt aan deze ongelukken niet vreemd te zijn. AUTO-ONGEVAL Door het links uitwijken van een met be- saltslag geladen vrachtauto, ontstond j.1. Vrij dagmiddag te Soesterberg in de omgeving van „Ons Belang" een botsing tusschen ge noemde auto en een andere vrachtauto, waardoor beide wagens totaal vernield wer den, doch geen persoonlijke ongelukken vie len te betreuren. Door de gemeentepolitie, den heer Assink en den "Rijksveldwachter Van Raad, die spoedig aanwezig waren, is procesverbaal opgemaakt, terwijl, vermoede lijk als bewijsmateriaal, foto's werden ge nomen. GASrORNUIZEN'EN COMFOREH OVERTREFFEN ANDERE EN... ZIJN GOEDKOOP. Let op onze Spaarbranders van MASSIEF KOPER met automa tische luchtregeling. Gasfornuizen vanaf f 62.— Overal verkrijgbaar. Adres voor den handel Joh. H. v. d. Meiden, Amersfoort. PLAATSELIJK NIEUWS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN In Hotel „Eemland" gaf de afd. Soest van de Nederl. vereeniging „Eerste Hulp bij On gelukken", haar eersten propaganda-feest- avond. Direct zij gezegd, dat deze avond uit nemend geslaagd is. Circa kwart voor acht opende de voorzit ter, de heer Hut met ecu hartelijk woord. De wijze, waarop hij dit openingswoord had in gekleed, gaf direct aan de penningmeesteres der vereeniging de gelegenheid hieruit eeni- ge vischjes ten dienste der vereenigingskas te vangen. Dr. Meulman uit Amsterdam het woord krijgende, schetste het ontstaan van de ver eeniging Soest E.H.B.O. en wees in zijn pittige rede de richting, welke ingeslagen moest worden, wilde liet éénjarig kind E.H. B-O. Sc^sL.ges-taV blijven, Het békende team, de heer en mejuffrouw jongsma, uit Soest, voerden op "de eigen verdienstelijke wijze eenige keurige stukken een bedrag van f r.185.000.— voor wegvB p,an0 en vi0ol uit, waarna door Dr. Rupert De Heer Grootewal vestigde in de vorige raadsvergadering de aandacht van B. en op de Woningbouw.vereenigrag „Uns Be lang" te Soesterberg, waarvan steeds eed groot aantal woningen leeg staan. Dit raads lid meende heil te zien in de overname van de woningen door de gemeente. Gelukkig kreeg hij voor deze gedachte allerminst ^Allereerst zou de gemeente weer een nieuw bedrijf gaan stichten, n.1. een wo ningbedrijf met de aankleve van dien, meer dere ambtenaren, meerdere zorgen, enz. Vervolgens zou Soest niet iu praktijk bren gen het spreekwoord: Wie zich spiegelt aan een ander, spiegelt zich zacht. Ziet men naar Baarn, dan blijkt daar, dat de gemeente al- les in 't werk stelt om van de woningen af te komen. En Baarn is niet de eenige ge meente, die zich beklaagt over een woning bedrijf. En ten slotte zou de schuldenlast der ge- meeente weer aanmerkelijk worden vergroot met de groote kans, dat de stroppen, die nu reeds bij de exploitaten van dit complex BENOEMD De heer J. A. Jongsma, onderwijzer aan de Christelijke school Schoolstraat, is met ingang van 1 September a.s. benoemd als hoofd der School met den Bijbel te Stellen, dam (Z.-H.). GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litiebureau alhier. Tabaksdoos, drie Portemonnaie's, Schroe vendraaier, twee Autobanden, Rijwielbelas- tingmerk, Pijp, Damestasch, Sierspeld, Hor loge en een Schroefsleutel. Aangeloopend een hond. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 59 werkeloozen, verdeeld als volgt: 7 Metselaars, 15 Opperlieden, 14 Grond- arbeiders, 13 Losse arbeiders, 2 Schilders, 1 Kantoorbediende, 1 Typiste, 1 Koetsier, Timmerlieden, 1 Winkeljongen en 1 Koper- bewerker. OPROEPING Naar wij vernemen is het plan opgevat om in alle plaatsen van ons land vredesgroe pen op te richten, ten einde tijdens de Olym piade een groote vredespropaganda te or- ganiseeren over het geheele land, waarvan de Internationale Vredestentoonstelling te houden te Amsterdam (I.V.T.A.), van 15 Juli- 15 Augustus e.k. het centrum zal zijn. De bedoeling is, om los van alle politiek, van alle godsdiensten, van alle dogma's, in het kort van alles wat de menschen scheidt, de gedachte van vrede te zaaien in de harten van de jeugd der volken, die dan in vreed zame sport in ons land te samen zullen zijn. Het is een poging om mede te werken aan het vele, dat thans reeds over de geheele wereld ondernomen wordt, om een herha ling van den grooten ramp, die alle volken getroffen heeft in de jaren 1914—'18 en waar van allen, overwinnaar zoowel als overwon nene, thans nog de zeer nadeelige gevolgen dragen, te voorkomen, vooral nu wel als al gemeen bekend mag worden beschouwd, dat sinds dezen oorlog de vernielingsmiddelen door tal van wetenschappelijke uitvindingen zoo aan intensiviteit hebben gewonnen, dat een nieuwe oorlog vrijwel gelijk gesteld kan worden met een totale vernietiging der menschheid en van alles wat de menschhetd aan cultureele waarden heeft voortgebracht, zeer zeker in Europa. De volken snakken naar verlossing van het oorlogsgevaar om de ontzaggelijke sommen, die elk jaar uitgegeven worden in den be- wapendngswedstrijd, die ten slotte onherroe pelijk tot nieuwen oorlog, tot nieuwe ver nieling zal leiden, te kunnen besteden: voor den welvaart der naties. Dit doel, dat toch zeker elk weldenkend mensch in het hart zal grijpen en dat mets anders betoogt dan vrede te zaaien in de we- beteringen, waarover de Staten zich rei hebben uitgesproken of die door Gedej teerden bij de Staten aanhangig zijn gema; Van deze f5000.000.— zullen verwerkt v den: in 1928 f700.000.—; in 1929 f700.0001 in 1930, 1931, 1932 en 1933 telkens f900.(i Gedeputeerden deelen voorts nog mede,! in het vervolg de begrooting niet meer >e- last wordt met de jaarlijksche onderhoils- lasten van de tot dusverre in beheer en inj derhoud bij de provincie zijnde en op provinciaal wegenplan voorkomende we:nj Deze lasten, evenals die van nieuwe, bide! provincie in onderhoud komende, op het 'e-, genplan staande wegen, zullen bestreden or den uit het aan de provincie toekomende iel uit de opbrengst van de Rijkswegenbelasig- Daardoor komt jaarlijks uit de gewone id- delen een bedrag beschikbaar, dat aangio- men kan worden als bijdrage in de betng van rente en aflossing van de nieuw te sl'en leeningen. Dit bedrag is gefineerd op f 6C00, zijnde de middelsom van de gedurendde laatste 6 jaren ten laste van de begro.ng gekomen onderhoudslasten. Het bedrag van f 100.000.dat jaajks (van 1926 af) op de begrooting, weger,re serve voor de financieering van wegenvbe- tering wordt uitgetrokken, komt van 19 af in aanmerking als bijdrage in de betalin/an rente en aflossing van de nieuw te sten geldleeningen. Ten slotte deelen Gedeputeerden :de, dat de uitvoering van bedoeld werkpl in de eerste twee jaren geen belastingvewa- ring meebrengt. De daarna intredend^er- hooging van het aantal opcenten i het hoogst in de jaren 1933 tot en met 342, waarna het aantal opcenten meer geleffik daalt, totdat in 1956 geen invloed tdier zake meer merkbaar is. KEGELCLUB-AVOND Dinsdag a.s., 5 Juni, ,'s avonds te UUr> zal door de Kegelclub te Soesterberg het Hotel ,,'t Zwaantje", een feestavondege ven worden, met medewerking van d he kenden Hollandschen humorist Kees mis- van hier, aan de geslaagde dames en heeren [het diploma werd uitgereikt. 'i Na de pauze werden door dames en heeren leden het stukje opgevoerd, getiteld „Voor- iheen en thans". Wij zagen, hoe in den goe den ouden tijd een patiënt behandeld werd, die op straat een ongeluk was overkomen. Speciaal een beenbreuk. Allervermakelijkst was het om te zien op welk een gebrekkige onkundige wijze er met deze ongelukkig ge troffene werd omgesprongen en de kwaal eerder werd verergerd dan verbeterd. Dan kwamen de E.H.B.O.'ers uit den tegenwoor digen tijd, en fluks en vaardig werd de ge troffene ter plaatse verbonden en vervoerd. Het geheel werd verdienstelijk uitgevoerd. Aan het slot kregen wij een keurig tableau, voorstellende verbondenen en helpers van E. H. B. O. Jammer, dat juist voor dit oogen- blik de electrische verlichting weigerde, waardoor de belichting niet zoo mooi uit kwam. PINKSTERDRUKTE Het mooie weder met de Pinksterdagen was ongetwijfeld niet vreemd aan de groote drukte gedurende deze dagen in onze ge meente. Ontelbare wielrijders en automobilisten passeerden onze hoofdwegen, hetgeen aan veel Neringdoenden ten goede is geko men en dat geen stoornissen van eenige be- teekenis in het verkeer is ontstaan, is zeker te danken aan het tactvol optreden onzer po litie, die het verkeer in uistekende banen wist te leiden. Naar wij vernemen ontstond slechts een maal een kleine aanrijding in de Burgem. Grothestraat, door het plotseling stoppen van een der autobestuurders, waardoor een mo torrijder niet kon verhinderen, dat hij tegen de auto botste en waardoor zoowel aan auto als motor eenige schade werd toegebracht. Een dame, welke op de duo was gezeten, bekwam daarbij eenige verwondingen aan haar voet. Ook de Landdag van de Democratische partij, den 2en Pinksterdag in onze gemeente gehouden, heeft veel personen naar onze gemeente gevoerd. Te 1 uur des middags vertrokken de deelnemers in een stoet, waar in vaandels en banieren werden medegevoerd, van station Soest naar het terrein aan de Soesterbergschestraat, waar de landdag zou worden gehouden. Door verschillende partijgenooten uit den lande werd daar het woord gevoerd, terwijl een muziekvereeniging voor de noodige af wisseling zorg droeg. Naar schatting hebben een 500 a 600 personen aan dezen Landdag deelgenomen- UITSLAG VERLOTING VAANDELKAST MANNENZANGVER. „APOLLO"- Donderdag 31 Mei j.1. had ten overstaan van politie en belangstellenden de trekking plaats van bovengenoemde verloting, waar van de uitslag was: No. 343 spreuk; 444 armband; 362 blik sigaretten; 225 flesch odeur; 30 armband; 493 doos sigaartjes; 94 thee- en suikerschep in étui; 61 doos sigaretten; 371 armband; 296 kralensnoer; 214 bureauklokje; 497 blik si garen; 349 armband; 303 dames- of heeren horloge (naar keuze); 302 peper- en zoutstel; 357 bloempot; 331 aschbak. De prijzen zijn af te halen bij den heer D. Dijkstra, Molenstraat 5. Prijzen, een maand na de trekking niet afgehaald, verval len aan de vereeniging. ORGELBESPELING Vrijdagavond had in „Religie en Kunst" een orgelbespeling plaats door den heer F Breekveldt te Baarn. De te voren aangekon digde zang onder leiding van den heer Bloe men, kon geen doorgang vinden, daar ge noemde heer wegens familie-omstandigheden de leiding der zang niet op zich kon nemen. In plaats hiervan trad op een klein dames koor, onder leiding van den heer Breekveldt, welk koor goed voldeed. Ook de solozang van Mej. F. Polman, alt, die liederen zong van Schubert en Wag- ner, bleek bij haar in goede handen. De door den heer Breekveldt verzorgde orgelnummers werden op schitterende wij ze gegeven. HAGEPREEK De Jeugdcommissie der Ned. Herv. Kerk is voornemens op Zondag 17 Juni a.s. een „Hagepreek" te organiseeren in het bosch aan de Soesterbergsche straat. Sprekers en uur van samenkomst zullen nader worden bekend gemaakt. RADIO-UITZENDING In de 2e week van Augustus zal, naar wij vernemen, wederom uit een der Kerkgebou wen van de Geref. Kerk een radio-uitzending van den kerkdienst plaats hebben over den Huizer.zender. Ditmaal een avonddienst on der leiding van Ds. B. Alkema van uit de kerk aan de Soesterbergsche straat. VAN RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN Bij vonnis van den heer Kantonrechter te Amersfoort, d.d. 23 Mei j.1., is J. B. Maijer, voerman, wonende te Austerlitz, gemeente Zeist, ontslagen van rechtsvervolging, wegens overtreding van art. 461 Wetboek van Straf recht (rijden over dien weg bij Hoogte 50 van den Rijksstraatweg naar het Zeisterspoor in het Kamp van Zeist), die vanwege mili taire zijde tot heden werd verboden. Door dit vonnis is uitgemaakt, dat be doelde weg is een openbare weg, openge steld voor ieder verkeer. en Bertha Maria Francisca Stoffels, Wilhel- minalaan 6. Aletta Petronella Maria, d. v. A. M 'p. M. Cox en, H. C. M. Ebbers, Araersf. str 27. Henk, z. v. H. Poeder en J. Kroes, Nieuweweg 75. Anna Cornelia, d. v. P. M. Roels en J. H. v. den Broek, Bosstraat 15a. Elsje d v. J. v. den Brink en J. H. Dootjes, Schoolstraat 25. Rigarda Cornelia Margare- tha, d. v. W. G- v. Rooinen en M. v. Log- testijn, Groote Melmweg 2. GETROUWD: C Th v Hazendonk en A. de Bruin. A. A. Brotzki en G. Gerritse. F. M. Veringa en S. D. A. Meijer. OVERLEDDEN: Richardus Wilhelmus, 30 jaar. Wouter Su- kel, 87 j„ wedr. van C. A. te Stroet. Alida Johanna v. d. Horst, 66 j., wed. van L. Will. Johanna Wunder, 87 j., wed. van A. Kerbert. SPORTKRONIEK VOETBAL E. S. V. A. C. Zondag a.s. speelt het 1ste elftal te Den Dolder, voor de eerste ronde der seriewed strijden, tegen de vereeniging „Schalkwijk". Vertrek per rijwiel om 3 uur vanaf Hotel „De Gouden Ploeg". o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De trainersavonden zullen wederom een aanvang nemen. Voor deze avonden zijn vastgesteld de Maandagen of Dinsdagen en Donderdagen. Het Bestuur hoopt daar alle leden tegenwoordig te zien. Volgende week zeer waarschijnlijk een be kerwedstrijd tusschen P.V.C. en E.M.M. Mis schien ook een wedstrijd voor De Ploeg L DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MEST EN PIETJE DEFTIGHEER Met Zilverbaard uit roeien. Die Vederzwart was hard gevallen, Hij had dan ook heel flink het land; Hij moest heel rustig blijven liggen, En droeg zijn poot in een verband. Je vrienden vroolijk met hun drieën En zelf te liggen in je bed; Dat is dacht Vederzwart verdrietig Voor mij wel allesbehalve pret. Maar ja, het was niet te verhelpen, Hoe graag ook d' arme baas het wou, Daar anders heusch zijn zieke pootje Beslist niet meer genezen zou. Zijn vrienden hielden 'm vaak gezelschap, Want ook zij vonden het niet fijn, Om met elkaar te gaan genieten Als Vederzwart alleen zou zijn. ONGELUKSDAGEN VOOR DE LUCHTVAART-AFDEELING We kunnen niet zeggen, dat de tellin gen, welke te Oldenbroek zijn getlden> voordeelig zijn geweest voor onze icht- vaart-afdeeling te Soesterberg. Donderdag toch kwam een verke'nës' vliegtuig, bestuurd door den 2en h'nant Van de Giesen, bij een landing op d kop te staan, waardoor het vliegtuig zwaiwerd beschadigd. De Vrijdag bracht niet veel meer^hik. Eveneens bij een landing kwam het 3- dor'£ vliegtuig „De Postduif", het exemplaavaar' mee Luit. Koppen naar Indië vloog, 1 een dusdanige wijze met den grond inanra' king, dat het landingstoestel afbrak e:vaar' door de machine zoodanig terechtwam dat de romp achter de cabine en oreck" tervleugel eveneens braken. Tevens |irden 2 van de 3 propellers zwaar beschaaf De bestuurder van dit vliegtuig v *s*e Luit. Jhr. Sandberg, terwijl Ir. van r^Um en 3 soldaat-vliegeniers zich in her)es*e' bevonden. Zaterdag was Luit. Schot de ongéd£^e! KERK8ERICHTEN AFD. SOEST A.B.T.B. Door Z.D. Hoogw. den Aartsbisschop is de ZeerEerw. Heer Pastoor Vossenaar be noemd tot adviseur der afd. Soest van de Algemeene Boeren- en Tuindersbond. MOTORONGELUK Toen de heer K. alhier Zaterdagmiddag met een motor met zijspan van een zijner kennissen een proefritje maakte op den Nieu we weg, schoot plotseling het stuur uit de voorvork, met het gevolg, dat hij op min der zachte wijze tegen een boom terecht kwam. De heer K., die tusschen de motor be kneld was geraakt, liep hierbij een ernstige vleeschwond aan een zijner beenën op, wel ke wond door Dr. Donker werd gehecht. PROCESVERBAAL Door de politie alhier is procesverbaal op gemaakt tegen A. A. C. v. Z. terzake diefstal van hout. NIEUWE ZAAK Reeds vele zaken hebben we op Nieu- werkhoek moeten aankondigen en ook thans weer moeten wij een nieuwe zaak bespre ken. Het is de heer Mosterd, die op de Veen- huizerstr. hoek Nieuwerhoekstraat een goed ingerichte zaak heeft geopend in Kruide niers- en Grutterswaren, Comestibles, fijne Vleeschwaren enz. Dat genoemde heer geen onbekende is in het vak, is voor een elk direct waar te nemen: het geheel is vakkundig opgezet en ziet er goed verzorgd uit, terwijl de 1001 ar tikelen, welke men gewoonlijk in dergelijke zaken aantreft, op zeer overzichtelijke wijze zijn samengebracht. Den heer Mosterd onze beste wenschen. Zondag 3 Juni. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. C. Klomp, v. West broek. 's Avonds geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. G. W. C. Vunderink, van Zeist. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. Dijk, Emer. pred. te Soestdijk. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. Dijk, Emer. pred. te Soestdijk. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. J. Deethian, van Alkmaar. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur te Soesterberg in de Chr. school aan den Postweg te Soesterberg de Eerw. Heer H. v. d. Heuvel, van A'foort. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Die Vederzwart kon wel eens pochen En ook was hij' een echte plaag, Maar Piet en Teun en Zilverbaardje Mochten hem toch bijzonder graag. Gelukkig werd hij eerder beter Dan Pinkellichtje had gedacht, En door zijn vrienden werd toen plechtig Een trosje druiven hem gebracht. Jongens zei Zilverbaardje glund'rend Ik heb nu nog een heel mooi plan, We gaan vanmiddag heerlijk roeien; Zeg Vederzwart, wat zeg j' ervan? En 's middags dreven z' in een bootje Op spiegelende mane-plas, Waar overal een vroolijk leven Van eendjes en kikvorschen was. burgerlijke stand GEBOREN: Mathilda Maria, d. v. J. G. A. Batenburg Vriend Teun hanteerde flink de riemen, Dat was soms wel een heele toer, En Vederzwart zat heel knusjes Met Piet tezamen aan het roer. Vriend Zilverbaard zat in het midden, Hij droeg een zakje op zijn schoot, En daaruit wierp hij naar de eendjes Zoo af en toe een stukje brood. Zij gleden prettig langs den oever, En zagen daar veel bloemen staan; Kijk, kijk riep Zilverbaard die groote Die heet: de gouden bloem der maan. Dat is een wonder, wonder bloemke, Zij gaat maar telkens heen en weer, De gouden bloem der maan, mijn jongens, Daarover hoor je nog wel meer. Toen plotseling sprong in het bootje Een vischje met een rooden staart, En vroeg met schitterende oogjes: Is U soms koning Zilverbaard? Nadruk verboden. (Wordt vervolgd.)

Soester Courant | 1928 | | pagina 2