Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen Luxe Auto-verhuur LA PORTE Co. 11 Zenuw VENEMA Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van ]Weedestraat 35, Telefoon 2181 C. Verschoor, Nieuwstr.57 Uitvoering van Etlecienorders. Incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit Winkelsluitingswet. D, F. VOIGT Drogist. JUNKERS KLEERMAKERIJ MIJNHARDT's 7e Jaargang Vrijdag 6 M 1928 No. 27 DE SOESTER CDLDAMT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baant en C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK olct grooter dan dS en niet kleiner dan 36 regeli. mogci rubriek worden ingezonden. Bij opname vergoeden wq voo actueele (niet plaaaelijke) gedichten f 2.50. (Ingezonden.) OPGEHANGEN Opgehangen zou ie worden, Opgehangen als een hond, Opgehangen als een vaatdoek. Hij ging liever in den grond. Opgehangen als een schooier, Opgehangen als proleet, Opgehangen net als iemand, Die ik weet niet wat misdeed. Opgehangen en onschuldig, Zoo onschuldig als een kind. Morgen is zijn strijd gestreden, Morgen hangt hij in den wind. Opgehangen, welk een schande! Voor zijn kind'ren, voor zijn vrouw! Daarbij had hij van zijn kindsheid, Al een hekel steeds aan touw. En nu zou zoo'n ak'lig touwtje, Hem ten doode reizen doen. Dat hij dood moest was tot daartoe, Maar dan ook met goed fatsoen. En het ergste nog van alles, Wat zijn droefheid voert ten top, Is de wijze van het hangen, Of wel de manier waarop Opgehangen zou ie worden, Na zijn allerlaatste zucht, Met zijn hoofd naar moeder aarde En zijn beenen in de lucht. Hangen moest ie, hangen zou ie, Zoo zou hij den dood ingaan. Barbertje die moest ook hangen En die had óók niets gedaan! En des and'ren daags, des morgens, Toen was alle leed voorbij, Want toen hing hij aan zijn pooien In de varkens-slagerij 's.Gr. T. de B 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. BAARN BANKIERS SOEST BUSSUM Dit wetsontwerp was reeds sedert lang in voorbereiding, maar al dien tijd, dat het voorontwerp om advies werd rondgezonden, is er niet veel verandering in aangebracht en is het beginsel, waarop het ontwerp berust, hetzelfde gebleven. De leidende gedachte van het ontwerp is, dat de wet in het winkelbedrijf eenvormig heid van concurrentie.voorwaarden moet te weeg brengtn. Het is echter een onlogica, want het kan en mag nooit de taak van den wetgever zijn in de concurrentie.omstandig- heden van den winkelstand gelijkheid aan te brengen. Indien men dit ook ten opzichte van andere bedrijven wilde gaan doorvoeren, dan zou men spoedig op onoverkomenlijke bezwaren stuiten. Niettemin is dit het lei dende motief in 't wetsontwerp en zal dit de oorzaak worden, dat juist de grootere win kelzaken (die met personeel werken) tegen de kleinere winkeliers, die het werk zelf doen, in bescherming vvorden genomen. Het is duidelijk, dat dit toch niet de bedoeling van den wetgever kan zijn. In de memorie van toelichting wordt aan gevoerd, dat verschillende bedrijven, o.a. de warenhuizen en groote modezaken, ook zon der dwang reeds gewoon zijn vroegtijdig te sluiten. Dit houdt echter geenszins in, dat daardoor de kleine winkelier zulks nu ook maar zal kunnen doen. De groote handels huizen beheerschen in dit opzicht hun publiek en dwingt het vóór sluitingstijd te komen, de kleinhandel bezit die macht echter niet en als dus een groote zaak het economischer acht om vroegtijdig te sluiten, dan houdt dit nog lang niet in, dat de kleine dit óók kan doen. Haar daartoe op grond hiervan te dwingen is geen recht, maar onrecht! Onder de kleinere winkels zijn er, vooral in de steden, voor welke de ochtenduren de beste verkooptijden zijn, voor andere zijn dit de middaguren als de dames gaan „win kelen", voor nog andere zijn het de avond uren. Een klein voorbeeld moge dit nader toelichten. Een sigaren-handelaar in het cen trum eener stad zal de kantooruren voor de voordeeligste voor zijn zaak houden. Zijn collega echter, die zijn zaak heeft liggen naast een theater of concertzaal, zal een te genovergestelde meening zijn toegedaan en de avonduren als de beste aanduiden. Ook is het absoluut onjuist als de me morie van toelichting zegt: „dat het besef van de wenschelijkheid en noodzakelijkheid eener regeling dezer materie van overheids wege thans bij ons volk en ook bij de bee trokken kringen allengs vrij algemeen is ge worden". Wij zijn juist overtuigd, dat het grootste deel van ons volk de vroege win kelsluiting een last vindt. Wat betreft de arbeidstijden van het per soneel kan men den acht-urigen arbeidsdag handhaven, maar niets mag den winkelier beletten om, als hij daar voordeel in ziet, met twee groepen personeel te werken, zoo als deze winkelsluitingsdwang zou gaan ver hinderen. Dat het onderwerp verder ook inconse quent is, blijkt duidelijk uit het feit, dat men verplichte Zondagssluiting wenscht in te voeren. In vele plaatsen ligt zulks reeds in het gebruik, zoodat in dit opzicht deze dwangmaatregel overbodig genoemd kan worden. In diverse streken is het echter geenszins het geval en zijn de winkeliers op Zondag voor het meerendeel met hun zaken ter beschikking van het publiek. We denken hierbij aan Zuid-Nederland met zijn overwegend Katholieke bevolking of Noord- Ned. met hoofdzakelijk Protestanten. Beider opvattihgen en gewoonten loopen vaak sterk uiteen. Is het nu billijk om hetgeen de een vrijwillig doet den ander als een algemeenen plicht op te leggen? Neen, duizendmaal neen. Denken we voorts eens aan de Joden, die toch ook recht hebben op een geloofs belijdenis, die hen in hun particulier zaken leven geen schade berokkent. De Jood hei ligt den Sabbat en houdt dan zijn zaken ge sloten. Dit moet niet alleen geëerbiedigd wor den, maar het is recht hun dan ook de ge legenheid te geven op Zondag hun schade in te halen. Nu behoeft men dus daarvoor geen uitzondering te maken, want dan zou den de niet.lsraëlieten weer benadeeld en te kort gedaan worden. Men verplichte daar om niet tot Zondagssluiting en late dit aan iedere gemeente op zich zelf over. Temeer, omdat het wetsontwerp ten opzichte hier van zelf niet consequent is, zooals wij reeds zeiden. Men neme daartoe eens even nota van de dagen van het jaar en de uren, waarin voor sommige categoriën van winkels en bepaal de artikelen het verbod van Zondagssluiting niet geldt. Zie art. 4 van het wetsontwerp. Het zal dan ieder dadelijk blijken, dat daar uit een buitengewoon groot aantal practisch onmogelijk uitvoerbare voorschriften volgt, waarvan één deel zeer onbillijk is voor be paalde groepen en een ander deel zóó on volledig is, dat a'lerlei leemten en gebreken in de wettelijke regeling op deze wijze zul len moeten ontstaan en de geheele wet een mis.product wordt. Wij kunnen de noodzaak van deze wel dan ook absoluut niet inzien en achten den tegenwoordigen toestand veel verkieslijker. 't oog op de voor expansie in aanmerking komende kleinere buurstaten en Servië voelt zeer goed het geyaar. Zonder nu daadwer kelijk tot „inpalmen" te willen overgaan, wil Mussolini in ieder geval zijn overwicht doen gelden om daaruit voordeelen te persen. Dit is het nu juist wat den ondergrond van het conflict vormt. Als er ooit weer eens een wereldbrand uitbreekt, dan is het duidelijk, in welke richting men de oorzaak zal hebben te zoeken. Hier is werk voor den Volkenbond doch uit een onverklaarbare lafheid en ge brek aan moed om de werkelijke feiten on der oogen te zien, wordt deze kwestie ter zijde geschoven. Niettemin zullen de gevol gen voor rekening van hen zijn, die in de Volkenbonds.vergaderingen Italië meenen te moeten sparen of ontzien, ofniet aan durven om redenen, welke in de duisternis liggen van politieke knoeierij. Rotterdam. Daar hadden de café's, hotels en restaurants ook alle hoop op de „Nenijto". Zooals wij persoonlijk vernamen hebben zij van de geheele „Nenijto" tot dusver geen cent voordeel gehad, eerder nadeel, doordat zelfs de plaatselijke bewoners uit de stad wegtrokken om zich op de tentoonstellings terreinen zelf te amuseeren. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN HET WERELDGEBEUREN IN DEZE WEEK Buitenland. Het program van de nieuwe Duitsche re geering kunnen we thans reeds eenigszins bekend maken, naar aanleiding van de re- geerings-verklaring van twee en dertig ge typte bladzijden, waarmede Hermann Müller het nieuwe kabinet aan den Rijksdag voor stelde. Aan de samenstelling van dit kabinet ontbreekt feitelijk een speciale politieke rich ting en slechts de sociaal democraten en de democraten hebben zich hieraan gebonden verklaard, terwijl zooals bekend de Duitsche Volkspartij en het Centrum uit drukkelijk hun houding afhankelijk hebben gesteld aan den inhoud van de regeerings- verklaring, zoodat het nieuwe kabinet, al is het dan ook onder voorbehoud van som mige partijen, de voorloopige algemeene goedkeuring wegdraagt. De regeerings.verklaring zegt ten opzich te van de houding, die men tegenover het buitenland zal innemen, dat van het revan che-idee afgezien is. Duitschland is het eenigste land, zoo wordt betoogd, dat veel voor de algemeene veiligheid heeft gedaan en wel door de tot het laatste toe doorge voerde ontwapening. Het heeft nu ook het recht te eischen, dat andere landen dit voor beeld volgen en dat op de eerste plaats di recte ontruiming moet volgen van het Rijn en Saargebied. Voorts wordt in de regee rings.verklaring gezegd, dat Duitschland loyaal aan den Volkenbondsarbeid wil deel nemen, omdat het daarin een der belangrijk ste factoren voor een normaal en vriend schappelijk internationaal verkeer ziet. Zeer belangrijke waarde werd ook gehecht aan het anti-oorlogspact van Kellogg, dat door den kabinets.formateur Herman Mül ler in zijn regeerings.verklaring dan ook zeer hoog geschat en toegejuicht werd. De spanning tusschen Joego-Slavië en Ita lië schijnt verminderd te zijn, omdat men mo menteel geen bepaalde berichten over on lusten vernam. Niettemin is deze spanning steeds groeiende. Behalve het ernstig uit ziend conflict tusschen Polen en Litauen heb ben we dus nog het veel ernstiger en belang rijker geval Italië—Joego.Slavië. Italië wil landstreken en grondstoffen als vergoeding voor het feit, dat het totaal geen koloniaal bezit heeft, zooals Engeland, Frankrijk, Ne derland, België en Portugal. Hierbij richt het De critiek op Nobile neemt steeds grootere omvang aan, temeer daar thans eenige inci denten aan het licht zijn gekomen, die een minder goeden indruk geven van Nobile's ka rakter. Op de eerste plaats hebben we daar het feit, dat hij zich (als commandant) het eerst heeft laten redden; zeker, hij was ge wond, maar niettemin zou hij zich waardiger betoond hebben als hij geweigerd had en eerst zijn manschappen de gelegenheid had gegeven. De ware zelfopoffering schijnt hem vreemd. Voorts moet hij, even voor het ver trek van zijn laatsten tocht met de Italia, een persvertegenwoordiger uitgenoodigd hebben met hem een glas te drinken. Hij reikte daar toe aan den specialen correspondent van het „Svenska Dagbladet", Lars Hansen, een glas champagne over en sprak, terwijl hij zijn eigen glas ophief: „Op de gezondheid van de pers", doch in plaats van het glas aan zijn mond te brengen, sprong hij terug en verborg zich achter zijn officieren, die lach ten. Lars wierp hem toen zijn nog gevuld glas voor de voeten. Zeer zeker is dit een ongehoorde beleediging, die men van iemand als Nobile niet zou verwacht hebben. Hij moet echter geestelijk ziek geweest zijn, want bij alle voorloopige onderzoekingstochten was de organisatie steeds hopeloos in de war en moest alles op het allerlaatste momerp nog in orde gemaakt wolden. Dat Nolile's tocht thans een Pooldrama van ongekenden omvang begint te worden, is een feit. Een Russisch vliegtuig, dat op zoek naar de rest der bemanning van de „Italia" uitging, is inmiddels ook weer ver loren geraakt, waarmede opnieuw drie men- schenlevens te betreuren zijn. Een zelfde lot trof Amundsen en zijn tochtgenoot. Alles bijeengenomen is het echter onbillijk nu na de absolute mislukking met verwijten aan het adres van Nobile te komen, terwijl eerst over de geheele wereld zoo'n ophef van zijn tocht is gemaakt. Billijk ware geweest als men van den aan vang af een dergelijken tocht van te groot gevaar had geacht om hem toe te staan, temeer daar die onderzoekingen geen haast hadden en de wereld het wij herhalen wat wij reeds in het begin dadelijk schreven best voorloopig zonder den uitslag van die onderzoekingen had gedaan. Zoodra de tech niek vergenoeg gevorderd is om dergelijke tochten boven het Poolgebied gevaarloos te maken, was het nog vroeg genoeg om er dan pas toe over te gaan. Wij beschouwen momenteel dergelijke tochten als slechts ondernomen om een per soonlijke eerzucht en finantieele hebzucht te voldoen. Het wordt een soort van beroep. Straks komt natuurlijk Nobile met een boek, waarin hij zijn lotgevallen verhaalt, dat door een domme massa grif gekocht wordt en hem een aardig kapitaaltje in den zak brengt. Aan de pers de taak om dergelijke tochr ten dood te zwijgen, waarna de levensvat baarheid daarvan voor goed geknakt wordt. Binnenland. Hier in Nederland hebben we momenteel een voorparleinent van den Volkenbond. Alle groote pacifisten, de ijverige strevers naar en werkers aan de verwezelijking van het groote ideaal: Volkenbond of wel Geluk en Vrede der geheele Menschheid, van de ge heele wereld, zijn in Den Haag te samen. Onder vele andere belangrijke zaken werd besloten in 1929 in Den Haag een grootsche pacifistische tentoonstelling te organiseeren. Op deze vergadering hopen wij in een apart artikel nog nader terug te komen. Voor de Olympische spelen is thans aan abonnementsgelden en gewone plaatskaarten reeds ruim acht ton uitgegeven, zoodat, als de zaken zóó blijven marcheeren, er geen geld bijgelegd zal behoeven te worden. Niettemin schijnt het particuliere leven er niet dat groote voordeel uit te trekken, dat verwacht werd. Vooral de hotelhouders kla gen steen en been over den slechten zomer. Het vreemdelingenbezoek is zeer tegengeval len, zoowel in Amsterdam als in de badplaat sen en het Gooi. Daarbij komt nog, dat vele Nederlanders, ook al tengevolge van de ge maakte reclame, uit vrees voor de herrie en drukte hun vacantie in het buitenland gaan doorbrengen, zoodat ook in dit opzicht er geen rooskleurige vooruitzichten bestaan. Het geschreeuw, dat er in Amsterdam geen plaats haast meer te krijgen zou zijn in de hotels is absoluut onjuist, ja eerder is het tegenovergestelde het geval. Ook van de rest der Olympische spelen worden geen groote verwachtingen meer ge koesterd wat betreft een groot aantal vreem delingen en dus logé's. Eenzelfde geval als te del om uitwinteren te voorkomen. En als dan het voorjaarszonnetje alles tot nieuw leven wekt, zult U verheugd zijn over Uw aardbeienbed en de oogst zal U niet tegen vallen. Het is doelmatig drie bedjes te hebben en elk jaar een nieuw aan te leggen en een ouder op te ruimen. Dat geeft elk jaar wei nig werk. Maar denkt er om, dat nieuwe bedje behoort niet op de plaats van het oude, want dat zou een fout zijn. Probeert het eens, liet zal U beslist mee vallen. PROF. 8ADKACHELS Overal verkrijgbaar. Adres voor den handel JOH. v. d. MEIDEN - A'FOORT PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ 7 Dct INGEZONDEN STUKKEN Aardbeien. De meeste soorten zijn al weer aan het minderen. De groote opbrengst is voorbij Het is dit jaar geen best aardbeienjaar. Op vele plaatsen heeft de vorst alle bloesems vernield, zoodat er slechts hier en daar een vrucht te bekennen viel. Verder heeft de regen het rijpen niet bevorderd. Het duur de te lang eer de groene vrucht zijn heef- lijk roode tint kreeg. Het gevolg is veel rot. Den moed echter niet verloren. Volgend jaar komt er weer een aardbeientijd. 't is altijd mooi, nog iets in 't verschiet te hebben. Je ziet zoo hier en daar van die tuintjes, iaar de aardbeibedjes als bezaaid liggen met ui die ote vruchten, echte kanjers, om c(r jaloursiïh op te worden. En een ander heeft van die kleine aardbeien, wel veel, maar toch yeel te klein. Typeerend is, dat bijna steeds dezelfde personen groote, mooie aard beien hebben. En nu doet de soort en de grond hier ook wel iets aan af, maar een groote hoofdzaak is hier wel het aardbeien- bed. Wie dat goed aanlegt, heeft de mooiste kans. En als dat nu zoo'n heksentoer was, dat slechts een enkeling dat zou kunnen, dan kou ik er hier niet over praten, maar 't is zoo gemakkelijk, dat iedereen dat kan. Van die oude aardbeienbedden, die al jaren lang steeds hetzelfde hoekje in den tuin bezet hielden, moet ik niets hebben. Op de eerste plaats raken die oude planten haar grootste kracht kwijt en tweedens raakt de grond zoo uitgeput, dat de nieuw tusschen gegroeide planten geen voldoende voedsel kunnen vin den om zich behoorlijk te ontwikkelen en goede vruchten te vormen. Drie jaar is voor een aardbeienplant een behoorlijken leeftijd. Na dien moet er voor haar maar een plaatsje gezorgd worden op een of andere mestvaalt. Augustus—September is de beste tijd om een nieuw bed aan te leggen. Vroeger is niet gewenscht vanwege de droogte en later is niet goed, omdat we dan het volgend voorjaar over te kleine planten beschikken. Zoo'n bedje moet flink omgewerkt worden en ruim voorzien van mest. Ook kunstmest kan hierbij goed gebruikt worden. Juist een flinke hoeveelheid mest verwerken we, om dat het later, als de plantjes er eenmaal staan, zoo moeilijk is nog mest onder te werken. Niet voordat ons bedje behoorlijk is bewerkt en van voedsel voorzien, gaan we over tot planten. Die plantjes zijn er voldoende te verkrijgen. De uitloopers van oude planten geven genoeg jonge plantjes, vaak meer dan ons lief is. Als we de plant jes niet koopen op soort, maar ze zelf bij rrienden en kennissen gaan halen, is 't goed op enkele zaken te letten. Vooral als we zelf een oud bedje hebben, kunnen we wat meer precies op de plantjes letten. Aan elke uit- iooper zit meer dan één plantje. Neem slechts de eerste, die het kortst bij de oude plant zit. Dit is de grootste en sterkste, want zij Heeft het eerst en het langst van de sappen der moederplant geprofiteerd. Verder moet men wel weten, dat de jonge plantjes de zelfde eigenschappen bezitten als de oude planten. Uitloopers van goeddragende planten zijn voor ons dan ook van heel wat grooter waarde dan uitloopers van slechtdragende planten. Maar hoe kunnen we in Augustus— September de goede draagster kennen? Ja, dat weet ik ook niet. Ik weet het wel, in de maand JuniJuli, als ze volop dragen. En dan weet ook U het wel. Houdt dus de beste draagsters in de gaten en merk ze, door er een houtje bij te zetten. Vertrouw niet te veel op Uw geheugen, want 10 tegen 1, dat U Aug.Sept. niet meer weet, welke planten dit waren. Een merkteeken is beslist noodig. We poten dus uitgezochte plantjes. Niet te diep, dat dient nergens toe. Bij groote droogte is gieten in het begin aan te beve len. Het schoonhouden van onkruid houdt den grond los en Uw plantjes krachtig. Den eersten winter is lustig bedekken met' ruige stroomest of wat turfmolm een probaat mid- EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG de Redactie van De Soester Courant alhier. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U het onderstaande in Uw blad te willen opnemen, waarvoor ik U bij voorbaat beleefd dank zeg. Van bevriende zijde werd mij een exem plaar van „De Soester" van 30 Juni j.1. ter hand gesteld (ik ben op dat blad niet ge- abonnneerd), waarin onder de z.g. zesde leu gen van den achtvoudigen leugenaar „Ve rkas" uit „De Bode" als oorzaak van de sollicitatie van den "lieer Monsma, Chef der afdeeling Financiën ter secretarie alhier, wordt aangegeven de ellendige toestand, waarin o.a. mijn persoon de genoemde af deeling heeft achtergelaten. Van hetgeen de Redactie .van „De Soester" mij gelieft toe te dichten, is mij niets bekend. Mij is daarvan nooit iets gezegd of uit eenig stuk of schrijven ooit iets gebleken, of het zou moeten zijn uit den poeier, die mij, vol gens Brandnetel in „De Soester" van 4 Fe bruari 192S, in de Raadsvergadering van 31 Januari door den Heer Mr. van Doorne werd toegediend. Ik ben daarop indertijd niet ingegaan, om dat het geschrijf in „De Soester" door mij niet waardig geacht werd daarop 'te reagee- ren en door mij ten zeerste betwijfeld werd en nog wordt of Mr. v. Doorne over ge meente-administratie kan oordeelen, daar hij tijdens zijn Raadslidmaatschap niet veel blij ken gegeven heeft daarvan op de hoogte te zijn, anders zou hij door Gedep. Staten wel eens in het gelijk gesteld geweest zijn bij de reeks van aanmerkingen en bezwaren, die hij aangaande het gemeentelijk beheer in dertijd inzond. Men krijgt die bekwaamheid ook niet door een poosje lid van den Ge meenteraad te zijn, waar anderen, vaklui, ja ren studie voor noodig hebben met eenige jaren praktijk. Ditmaal wil ik daarop echter eene uitzon dering maken, omdat ik mij door den Heer Van Doorne niet in den hoek wensch ge drongen te zien en het publiek wil mededee- len, dat het te mijnen huize inzage kan krij gen van het getuigschrift over mijn werk als gemeente-ambtenaar, dat mij bij mijn eervol ontslag als zoodanig door den Raad werd verstrekt, om niet te spreken van de waardee- rende woorden, die mij door den Burge meester in tegenwoordigheid van de Heeren oud-wethouders Van Elten en Van den Berg en den Heer Gemeente-secretaris op den dag van mijn vertrek werden toegevoegd. Zóó handelt men toch zeker niet met lui, die hunnne administratie in de war hebben ach tergelaten? Dit alles was en blijft voor mij een waarborg, dat de poeier van Mr. van Doorn of Brandnetel mij niet zal schaden evenmin als de laffe en onbewezen beschul diging, door hem thans weder geuit. De Heer Monsma heeft nog geruïmen tijd met mij op de afdeeling financiën samenge werkt, doch ik heb nimmer uit zijn mond vernomen, dat mijn administratie niet in orde was. Wèl heeft hij mij verschillende inlich tingen gevraagd, wat natuurlijk begrijpelijk is, als men zich in de administratie van een ander moet inwerken, doch ik ben hem nim mer het antwoord schuldig behoeven te blij ven, wat toch wel het geval zou geweest zijn, als de boel in de war ware geweest. Ik heb m.ij ook de moeite getroost ten gemeente huize inlichtingen te vragen omtrent de be weringen van den Heer van Doorne te mij nen aanzien, doch geen der ambtenaren wist daar iets van. Wat zegt Mr. van Doorne daar wel van? Waar de redactie van „De Soester" het allemaal over leugens heeft, is het ge sprokene door den Heer van Doorne dan toch wel een aartsleugen, doch hij schijnt er ook de leuze op na te houden: Lieg er maar op los, er blijft altijd wel wat van hangen. Nu zou ik ook wel met grond een klacht bij de Justitie tegen Mr. van Doorne we gens beleediging kunnen indienen, doch de sop is de kool niet waard en kan dan ook niet b-eter doen dan op verdere commentaren en geschrijf van hem niet in te gaan. Hij vermeent met dergelijke beweringen wel re clame te maken voor zijn blad, doch "hij doet dit toch zeker niet voor zijn naam als eer lijk man. Hoogachtend, llw dw. dienaar, J. H. BENSCHOP. Soest, 4 Juli 1928. ZONDAG. Voor den man wiens wereldsche zaken al zijn denken, al zijn doen in beslag ne men, is het een geluk een vrouw te bezitten, die hem nu en dan er aan herinnert, dat er ook iets hoogers is, waarvoor men leven en werken moet. MAANDAG. Laat het kostelijkst van al U niet roekeloos ontslippen; Dat 's de tijd, die snel gaat glippen, Zonder dat zij keeren zal. DINSDAG. Het Geloof voert het hart naar den hemel; de Liefde brengt den hemel in het harte. WOENSDAG. Menigeen ligt reeds lang in het graf en be- heerscht nog de wereld en intusschen sla pen anderen, die tot heerschers zijn geroepen. DONDERDAG. Tracht eigen schuld niet goed te maken, Door 't kwaad wat gij van anderen weet, De modder op uw naasten mantel Kan nimmer zeep zijn voor uw kleed. VRIJDAG. Eéne deugd redt niets, éwne ondeugd be derft alles. ZATERDAG. Elke overwinning in den strijd op onzen lust behaald, verhoogt onze zedelijke kracht. DAMES- EN HEEREN- HEEREN MODE-MAGAZIJN F.C. KuiperstraatlO - Telefoon 2169 OFF1CIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen op verzoek van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei te Amersfoort ter kennis van belang hebbenden, dat de kiezerslijst voor genoem de Kamer .ter secretarie dezer gemeente ter inzage ligt tot 14 Juli a.s. Verzoeken cm -wijziging ös^er lijst kun nen alleen in behandeling komen, indien zij vóór dien datum schriftelijk bij de Kamer worden ingediend. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. o BOSCHBRANDEN De Burgemeester van Soest vestigt met nadruk de aandacht op de volgende artike len van het Wetboek van Strafrecht. Art. 428. Hij die, zonder verlof van den Burgemees ter of van den door dezen aangewezen amb tenaar, eigen onroerend goed in brand steekt, wordt gestraft met geldboete van ten hoogste vijftig gulden. Art. 429. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden wordt gestraft: le. hij, die een vuurwapen afschiet, een vuurwerk ontsteekt of een vuur aanlegt, voedt of onderhoudt op zoo korten afstand van gebouwen of goederen dat daardoor brandgevaar kan ontstaan; 2e. hij, die een luchtbol oplaat, waaraan brandende stoffen gehecht zijn; 3e. hij, die door gebrek aan de noodige omzichtigheid of voorzorg gevaar voor bosch-, heide-, helm-, gras- of veenbrand doet ontstaan; 4e. hij, die een voorschrift overtreedt, door Burgemeester en Wethouders ter voorkoming van gevaar voor bosch-, heide-, helm-, gras- of veenbrand uitgevaardigd en afgekondigd op de wijze door de plaatselijke verordening, bedoeld in art. 172 der Gemeentewet, voor geschreven. Bovenstaande artikelen zullen voortaan streng worden gehandhaafd. De Burgemeester voornoemd, G. DEKETH. Soest, 4 Juli 1928. Hoofdpijn-Tabletten ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: Ruth, d. v. H. F. M. Qeuer en H. Strin- ga, Soesterb.str. 24a. Wilhelmina Catharina, d. v. F. F. J. Lamers en J. R. A. Eil, Mo- lenstr. O.Z. 6. Richarda Petronella, d. v. J. Hilhorst en P. de Ruijgt, Eigendomweg 11. Wilhelmina Clasina Geertruida, d. v. H. A. v. Groenestein en G. v. 't Klooster, Lange Brinkweg 39. ONDERTROUWD: J. de Jong en H. J. v. d. Heuvel.

Soester Courant | 1928 | | pagina 1