1 Stormschade UloninDDureau P. Ml Jaaruenaderino vscilie lieer 1 C. P. GROOS 0. Luxe Auto verhuur. u i ïi 11 Eiectricien Jonge Koniji fiaiomenl Dagmeisje 13°|o nort ui i joifi i op alle irradipe iPAKJES Beetzlaan 20 A. MOSTERD C. P* Groos Weder ontvangen: HET KINDERPARADIJS Voor groote afstanden speciale prijzen, B. 't Lam - Kerkstraat 15 GAZELLE RIJWIELEN A. Fugers - Kerkstraat 3 VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Advertentiën. A. WINTER Dierenarts Jongen Huishouding. net da; Zit-slaa i HRAND" meisje, kamer Boekhj» uding. Wegge loopen Gevraagd! Diens tbode Zeldzaam koopje Te huur VERPACHTING Dagelijks versche GROENTEN Te koop gevraagd Te huur Diverse soorten Kool- planten Mevrouw. Nu kunt li profiteeren HORLOGEMAKER GOUDSMID Gebloemde popwagens vf. f2,45 Schitterende popwagens met gummibanden vanaf f 7,95 LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - Tel 2175 Dit punt betreft de aanvaarding van een strook grond ter grootte van 215 M2, voor verbreeding van den Koudhoornvveg. f Op verzoek van den heer Busch aangek houden. 8. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de bij besluit dd. 25 April 1928 vastge stelde verordeningen op de heffing en invor dering der belasting op de honden, en vast stelling van nieuwe ontwerpen, een en ander in verband met een ingekomen schrijven van Ged. Staten. De heer Doorman doet hierbij het ver zoek in den vervolge alleen de wijzigingen aan een beslissing te onderwerpen. Nu moet veel verloren werk worden verricht. De Voorz. zal hiermede rekening houden, waarna de nieuwe ontwerpen worden goed gekeurd. 9. Zoo mogelijk benoeming van een on derwijzeres) aan de O.L. School Beetzlaan. Komt nóg niet in behandeling. Hierna stelt de Voorz. punt ll aan de orde, om daarna punt 10 te behandelen. 11. Behandeling van een adres van het Comité ter viering van den 70en verjaardag van H.M. de Koningin Moeder, verzoekende een subsidie ter bestrijding van de kosten verbonden aan de feestviering. Met betrekking tot dit punt schrijven B. en W. aan den Raad: Ons bereikte namens het plaatselijk comité ter viering van den 70en verjaardag van H.M. de Koningin Moeder een verzoek om eene subsidie uit de gemeentekas ter be strijding van de kosten eener feestviering te mogen ontvangen. De bijzondere omstandigheid welke tot deze feestviering van de Hooge Ambachts- vrouwe onzer gemeente aanleiding geeft, geeft ons de vrijmoedigheid Uwen Raad voor te stellen het comité in de gelegenheid te stellen eene algemeene Feestviering ten uit voer te brengen door een Subsidie te ver kenen ten bedrage van f500.—. Wij verzoeken U ons het creêiet te ver- kenen en het besluit tot wijziging der ge- meente.begrooting 1928, hetwelk U hierbij wordt aangeboden, te willen vaststellen. De heer Busch wil van deze aanvrage niets weten. Spr. vereert geen menschen en noemt het opgeschroefde oranjelol, wanneer de ge meente In de kosten van de feestviering moet bijdragen. Hooge achting zou spr. hebben voor de gemeenschap, wanneer de benoodigde gelden geheel uit de zakken der gemeentenaren kwam. Hij verwacht echter, dat zooiets op een groote teleurstelling zou uitloopen. Tevens verwacht spr., dat de hee- ren van het comité wel het meest van de gelden zullen profiteeren. (Protest uit de vergadering). Wanneer het geld toch wordt verstrekt, dan dringt spr. er op aan, een goede controle uit te oefenen. Weth. Koenders deeltmede, .dat verant woording der gelden zal worden gedaan. De heer Grootewal voelt niet voor steun- trekken uit de gemeentekas voor zulke doel einden. t)ok Soesterberg zal wel gelden voor de feestviering willen ontvangen. De beide wethouders achten zoo iets be grijpelijk. Het bevreemd alleen, dat geen aanvraag voor steun inkwam. Op een vraag van den Voorz. deelt de heer Grootewal mede, dat Soesterberg 31 Aug. zal feest vieren. Wanneer subsidie zal worden toegestaan voor de feestvierenden te Soest, dan doet hij, als bestuurslid der oranje.comm. te Soesterberg, hierbij het mondeling verzoek, aan de feestviering te Soesterberg ook sub sidie te verkenen. Het te ontvange bedrag zal dan aan de Vereen. „Het Groene Kruis" worden afgestaan. De heer Busch eischt dan ook een som metje op voor die personen, die niet aan de oranjefeesten deelnemen. Spr. vraagt zich af, welk gevoel de „oranjemenschen" zou den hebben, wanneer in den raad eens 7 socialisten zitting zouden hebben, en bij een dusdanige samenstelling van den raad met meerderheid van stemmen zou worden be sloten, subsidie te verkenen tot viering van den 1 Mei-dag. De heer Den Bliek meent te moeten op merken, dat er tegenkanting is met betrek king tot de feestviering. Spr. meent, dat de ontstemming ontstaat uit het feit, dat het hoofd der gemeente zich met de feesten heeft belast. Spr. moet opkomen tegen de gedachte van den heer Grootewal. Waar is volgens spr. de grens. Hij noemt zulks een verkapte subsidie aan bedoelde vereeniging. De heer Van Doorne wenscht de gevraag de subsidie toe te staan. Het ligt in de be doeling van de feestcomm. alle feestelijk heden te organiseeren zonder heffing van entreé's, hetgeen spr. toejuicht, terwijl het benoodigde geld toch aanwezig moet zijn. De heer Doorman verklaart zich tegen 'een subsidie uit de gemeentekas, omdat een ze ker gedeelte van de bevolking van deze feesten geen gebruik maakt. De heer v. d. Bremer zegt voor het voor stel te zullen stemmen, doch geeft in over weging van het bedrag ad f500.f100. toe te wijzen aan Soesterberg. Na nog eenige besprekingen, door de hee- ren Endendijk en Den Bliek, betreffede de autotocht voor ouden van dagen, welke in de feestviering is opgenomen, wordt het door den Voorz. gewijzigde voorstel (f400 voor Soest en f 100.— voor Soesterberg)' aangenomen met de stemmen van de hee- ren Busch, Grootewal en Doorman tegen. 12. Behandeling van eenige belasting-re clames. Worden in geheime vergadering behandeld. De Voorzitter deelt hierna, mede, dat nog een verzoek is ingekomen tof gratis gebruik van een gedeelte van het gemeentebosch aan de Soesterbergschestraat, voor de opvoering van het openluchtspel „De Witte Non" in het laatst van Augustus. Dit verzoek wordt z. h. st. toegestaan. Eveneens komt nog in behandeling een voorstel van B. en W. tot verleening door den raad van een crediet groot f 2000.— voor een tijdelijke hulp voor de gemeente administratie, afd. comptabiliteit. De Voorzitter zegt dit punt te willen toe lichten, doch zal daarvoor in geheime zit ting overgaan. De heer Van Doorne laat hiertegen zijn stem hooren. Spr. wenscht in den vervolge alken die zaken in geheime vergadering te behandelen, waarvoor dit wordt voorgeschre ven. Van geheim is immers nooit sprake. Het besluit in de laatste officieuse vergade ring genomen kon men eenige 'dagen later reeds in één der plaatselijke bladen lezen. Spr. heeft naar de bron hiervan gezocht, doch heeft deze niet kunnen achterhalen. Spr. vraagt of B. en W. aan de pers mede- deelingen hebben verstrekt en deelt mede„' dat hij zich in den vervolge steeds zooveel mogelijk in het openbaar zal uiten. Ook de heeren Grootewal en Busch ver klaren zich tegen een geheime zitting. Het voorstel om in geheim over te gaan wordt aangenomen met de stemmen van. de heeren v. Doorne, Busch, Grootewal en De Bruijn tegen. De 3 eerste heeren wenschen aan een ge heime bespreking niet deel te nemen en verlaten daarom de zaal. Na heropening van het openbaar gedeelte deelt de Voorz. mede, dat op de afd. comp tabiliteit zich zeer veel werk heeft opge hoopt. De werkzaamheden zijn vermeerderd met de administratie van het gasbedrijf, de balansen van het Grondbedrijf over de ver schillende jaren moeten opgemaakt, de wa terleiding moet worden herzien, de rekening 1927 opgemaakt enz., waarbij nog komt, dat in den laatsten tijd de tegenwoordige amb tenaar veel ander werk moet verrichten. B. en W. stellen daarom voor een iijdelijke kracht aan te stellen op een jaarwedde van f 2000.—. De heer Grootewal vraagt of een en an der te wijten is aan veel extra werk of aan het niet verrichten van voldoenden arbeid door d,e ambtenaren. Indien het laatste 't geval as, wenscht spr. de betrokkenen te ont slaan of op deze personen een salaris^ver- miudtiir.g toe te passen. De Voorz. ziet de oorzaak alleen in het vele meerdere werk. De heer Grootewal zegt, dat hem ïs me degedeeld, dat één der ambtenaren niet voor zijn werk geschikt is te noemen. Spr. zal tegen het crediet stemmen, zoolang hij biet een beter inzicht in deze zaak heeft. De Voorzitter wijst er op, dat voor deze zaak een commissie is ingesteld. De heer Busch bevreemd deze crediet- aanvrage zeer. Evenals de heer Grootewal ziet spr. ook de oorzaak in 'ambtenaren, welke niet' voor hun taak berekend zijn. De door den Voorz. bedoelde comm. kan zulks niet beoordeelen; deze zal alleen de salaris sen moeten bezien. Het oordeel over de ambtenaren moet komen van B. en W. Spr. noemt de gemeente-administratie van Soest één groote rommel, hetgeen te wijte,n is aan wanbeheer. De Voorzitter wijst er op, dat door hem bij de begrooting reeds op meerdere hulp •is gewezen. De heer Van Klooster wijst er 'op, dat een en ander met het crediet niets te maken heeft. Het vele werk moet een réden zijn, om het crediet toe te staan. Alle andetre zaken kunnen nader onder de oogen worden 'get- zien. De heer v. Doorne komt op tegen de woorden van den heer Busch. Voorheen was 't een rommel in de gemeente.administratie, nu niet meer. Spr. vraagt zich 'verder af, waarom deze toelichting van den Voorzitter in geheime vergadering moest worden ge geven. Spr. kan zijn stem niet 'aan het voor stel geven. j De heer Busch noemt de gemeente-ad- 'ministratie nogmaals een groote rommel en Idezelfde groep, die dit wanbeheer reeds >ang hebben gedoogt, zullen ook nu wel 'weer voor dit voorstel stemmen. Nog lang wordt er over en weer gespro ken, wie de ambtenaren hebben te beoor deelen. De fin. comm. of B. 'en W. Als het voorstel van B. en W. in stemming wordt gebracht, wordt het aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren v. Doorne, Busch en Grootewal. Hierna komt punt 10 in behandeling. 10. Behandeling en vaststelling van een nieuwe Algemeene Politie-verordening. De verordening, 170 art. groot, wordt ar- tikelsgewijze behandeld, hetgeen veel tijd1 in beslag neemt. Bij verschillende artikelen worden redactie-wijzigingen aangebracht. Bij art. 154 wijst de heer v. Doorne op een onbillijke bepaling inzake dansverbod. Dat een dansverbod wordt uitgevaardigd op R.K. feestdagen, noemt spr. voor niet-katho- lieken een groote onbillijkheid. Spr. stelt daarom een motie voor beoogende alleen een dansverbod uit te- vaardigen voor de erkende Christ. feestdagen en voor een zgn. stille week. Deze motie in stemming ge bracht, wordt verworpen met 76 stemmen. Voor de heeren Busch, Dammers, Doorman, v. Doorne, Grootewal en Den Bliek. Deze uitslag ontlokt aan den heer Busch de uitroep: „De scheidingslijn is getrokken, zuiver rechts tegen links". De heer Van Klooster: „Ja, de scheidings lijn is juist getrokken. Een moment om te onthouden". De heer Van Vliet is niet 5n staat van be schuldiging gesteld. Busch: Neen, maar dat kan nog gebeuren; De heer De Bruijn komt hiertegen In het geweer. Een heftige woordenwisseling ontstaat, daarna tusschen de heeren Busch en De Bruijn, waarbij de vuisten op tafel komen. De heer De Bruijn beduidt den heer Busch, dat hij niet moet denken, dat hij hier de baas is, terwijl de heer Busch het uit schreeuwt, dat hij- zich niet aan banden zal laten leggen door de katholieken of anti revolutionairen. Voor mij, aldus de heer Busch, Is de heer Van Vliet 'schuldijj en Ik zal het bewijs hiervan leveren, Het is inmiddels half 7 geworden. Eeni ge leden maken aanstalten de vergadering te verlaten. Onder het noodige rumoer wordt de vergadering geschorst tot 8 uur. AVONDVERGADERING. In de avondvergadering waren niet aan wezig de heeren Hilhorst, Pronk en Dam' mers. Na heropening door den Voorzitter komt de heer De Bruijn wederom aan het woord, waarbij spr. voorstelt een comm. te benoe men. Sprv wil een einde aan deze zaak zien, hetgeen wordt ondersteunt door den Voorz. en den heer Busch. Ook de heer Van Klooster is voor dit voorstel en hoopt, dat zoo spoedig mogelijk deze zaak wordt aangepakt. Een kruisver hoor is volgens spr. in deze zaak van het grootste belang. Een kruisverhoor acht de heer Busch ook van groot belang. Eén persoon ontpopt zich dan zeer zeker als leugenaar. Bedoelde comm. wordt hierna samenge steld uit de heeren Van Klooster, De Bruijn, Doorman, v. Doorne en Busch. De heer Grootewal vraagt naar ee;n geval van besmettelijke ziekte, hetwelk zich op een der scholen te Soesterberg heeft voorge daan. Sinds dien heeft de gemeente-genees-? heer de school nog niet bezocht. De Voorz. zal een onderzoek instellen. De heer Van Doorne wijst op 'een dhbik Jijkheid tegenover de inwoners bij het leg gen der rioleering. Hij wenscht, dat voor allen eenzelfde maatstaf zal worden toege past. De heer Van Klooster, onder wiens leiding het door den heer Van Doorne bedoelde werk is verficht, licht deze zaak toe. De heer Busch bespreekt daarna nog een geschilpunt tusschen de Waterleiding-Mij. en een inwoner, terwijl spr. tevens het woon wagenkamp in de vergadering brengt, de wenschelijkheid hierbij beziende, bedoeld kamp over te brengen naar een terrein in de nabijheid van het Pompstation der Utrecht- sche Waterl. Mij. De Voorz. zal beide gevallen in bewer king nemen. Hierna sluiting. PLAATSELIJK NIEUWS Agent RONDVRAAG. De heer Hilhorst dringt op spoed aan voor besprekingen inzake de werkverschaf fing. Wordt reeds aan gewerkt. Het zoo juist aan de leden rondgedeelde verweer van den heer Van Vliet is voor den heer De Bruijn mede aanleiding te vra gen naar de door den heer Van 'Vliet geno men beslissing betreffende zijn mondeling verweer. Spr. doet hierbij het vdorstel een comm. van onderzoek, bestaande uit 4 leden uit den raad en 4 leden van buiten den raad te benoemen. De Voorzitter deelt mede, dat op de hem gestelde vraag van den heer Van Vliet het verzoek is gekomen, om alle zaken, hei; Grondbedrijf betreffende, zoo ruim mogelijk in openbare vergadering te behandelen). De Voorzitter moet hiertegen waarschu wen. De raadszaal is geen rechtbank. GESLAAGD Mej. C. H. Oriwezen alhier is te Amster dam geslaagd voor de acte L.O. EXAMEN COSTUMIERE Van de naaischool der Eerw. Zusters, be haalden het diploma voor cosiurnière de leer lingen: C. van Klooster, A. Kok, M. Bos man, A. Kok, E. Butselaar, W. Logtenstein. M. Roest, A. Hendrikse, M. Tolboom, W. Wolfsen en J. Stalenhoef ep voor lingerie: M. Visser, A. Kuijer, G. Wagner en J. van Hees. POSTKANTOOR Aan den heer C. de Mejj werd wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, als telegrambesteller eervol ontslag verleend en als zoodanig in zijn plaats benoemd de heer J. Onwezen. ZOMERFEEST TE SOESTERBERG Door den bond van Werklieden van het) Luchtvaartpersoneel alhier, zal van 23 tot 28 Juli een groot zomerfeest georganiseerd worden op een terrein aan den Amersf. straatweg; o.a. zal er kermis gehouden wor den, een groot vuurwerk en een balonwed- strijd. VREDESGROEP SOEST De tentoonstelling werd Vrijdagavond ge opend. Onder de vele aanwezigen merkten we o.m. op den heer Burgemeester. Mevrouw Droste opende met een enkel woord de samenkomst, waarna door het Dubbelkwartet onder leiding van den heer J. E. Bloemen een paar nummers werden gegeven. Nadat mevrouw Droste alle mede-arbei denden dan hartelijk had dank gezegd, werd het woord verleend aan Ds. A. R. de Jong te Bussum, welke allereerst voorop stelt, dat de vredesbeweging een daad moet zijn door elk persoon betracht. Men had ge dacht, dat door de Olympiade de geest der verbroedering zou komen, maar waar vol gens spr. deze den hoogsten eisch stelt aan 't lichaam en een nationalistisch tintje heeft, werkt zij ook door «Jen oplaaienden harts tocht tegen den vrede. Want de oorlog wordt niet Overwonnen door 't spel en wordt de orde ook niet gedecreteerd van hoogerhand, maar moet zij komen van on derop door vertegènwoordigde daden. Men moet „neen" durven zeggen als het moet; De tweede spreker, Mr. L. G. v. Dam, uit Haarlem, begint met voorop te stellen, dat elkeen naar vrede verlangt, maar dan moet de vraag gesteld en scherp afgelijnd wor den, wat wij wenschen. Spr. ziet in "de lijn. der ontwikkeling het komen van een inter nationaal rechtsorgaan, en door het ontwik kelen van het economisch leven een wereld huishouden, waardoor de band wordt ver sterkt en de strijd -tijgen het pacifisme aan gebonden. Tot krachtige aaneensluiting roept spr. ten slotte op. De tentoonstelling, welke door de vredes groep werd gehouden, mag ook in alle op zichten geslaagd heeten. Door samenwerking was een geTieel tot stand gekomen, wat bezienswaardig en leer zaam was. Ook de tableaux, 't tooneelstukje, de mu- z^k en de zang hebben niet weinig bijge- d^igen tot het goede geheel. 'e willen hopen, dat dit vredeswerk 'ons wïderom een stap verder heeft gebracht tot de eene groote gedachte: „Nooit meer oorlog". ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, zijn terug ontvangen te Soest in de tweede helf der maand Juni. 1. Burgemeester, Soest. Briefkaarten Binnenland. 2. Fam. Jansen, Amsterdam. 3. W. v. d. Kaa, Amsterdam. 4. Fam. Rokebrand, 5. D. Stroomberg, Zwartsluis. 6. 2 Briefkaarten zonder adres. Briefkaarten Buitenland. 7. W. Erhardt, Essen. 8. Frl. G. Luycks, Linthol. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 27 werkeloozen, verdeeld als volgt. 5 Metselaars, 6 Opperlieden, 4 Grondar- beiders, 1 Lpsse arbeider, 3 Schilders, 3 Timmerlieden, 1 Winkeljuffrouw, 1 Looper, 1 Naaister, 1 Chauffeur, 1 Kantoorbediende. VERLOTING „HULP IN NOOD" De verloting, welke op Maandag 9 Juli j.l. plaats had in de Rembrandtzaal, ten be hoeve van de Vereen. „Hulp in Nood", zijn de navolgende prijzen gevallen op de nos.: 52 Theekleed, 138 Kussen, 221 Servetring, 166 doosje Zakdoekjes, 93 Pop met Zakdoek jes, 325 Bloemenhanger (vlinder), 115 ge borduurd Kussen, 270 wollen Sjaal, 276 6 Panlappen, 374 baby-manteltje, 123 Kousen- banger, 278 Hanger voor veiligheidsspelden, 242 Kousenhanger, 260 Servetring, 399 Thee. pop, 220 Peau de Suede.tasch, 354 Theepop, 79 Theetafelzakje, 128 Raffia-tasch, 192 Thee tafelzakje, 182 Visitekaarten.taschje, 289 Kou senhanger, 202 Bloemenhanger, 339 6 Pan lappen, 32 Bloemenhanger, 367 Kleedje, 8( Speldenbakje. De prijzen kunnen afgehaald worden bij de secretaresse W. M. Moesman, Kruisweg 1 BAZAR Op de laatstgehouden ledenvergadering der Christelijke Schoolvereen. te Soesterberg, werd besloten in den na-zomer een bazar te organiseeren ten behoeve van de financiën der Schoolvereeniging. Een Dames-comité, waarvan de Dames Mevr. Tuinstra, Herv. Pastorie, Huis ter Heide, Mevr. Raat, Postweg 10a en Mevr. Bos, Amersf.straatweg 85, het dag. Bestuur vormen, zal deze bazar geheel organisee ren, terwijl de dames voornoemd aan hen, •die belangstelling voor dit werk hebben, inlichtingen verstrekken en ook gaarne gif ten en gaven in ontvangst nemen. Mevrouw Deketh en Mevrouw v. 'Holthe tot Echten, namen als eere.leden zitting in het Dames-comité voornoemd. ORANJE-VEREENIGING TE SOESTERBERG Ter gelegenheid van de verjaring van H de Koningin op 31 Aug. a.s. worden in oesterberg 'door de Oranje-commissie we- 'lom feesten georganiseerd. Het feestprogramma zal er ongeveer uit ten als volgt: 's Morgens reveille, optocht schoolkinde- ren naar het feestterrein, daarna tractatie met onderlinge wedstrijden. 's Middags volksspelen. 's Avonds groot concert met als slot een prachtig vuurwerk. Voor het financieele gedeelte van dit feest zal, als andere jaren, de ingezetenen een lijst worden aangeboden, waarop zij het bedrag hunner bijdragen kunnen noteeren. Steunt de oranje-commissie in het uitvoe ren van haar programma. NIEUWE COMMANDANT LUCHTVAART-AFDEELING Naar men ons mededeelt, wordt als op volger van den tegenwoordigen commandant der Luchtv-afdeeling te Soesterberg, den luit. kolonel van den generale staf, J. H. Hardenberg, genoemd de majoor van de genie, P. W. Scharroo, eerst aanwezend in genieur te Amersfoort, tweede voorzitter van het Olympisch comité. GESLAAGD Bij het gehouden examen voor het DR recteurs.diploma voor kerkmuziek^ van de St. Gregorius.vereeniging, zijn de Heeren A. E. Wegman, hoofdonderwijzer en M. F. Lambooy, onderwijzer, beiden aan de R.K. school te Soesterberg, geslaagd. NIET STOEIEN Deze week kwamen een aantal leerlingen van een Utrechtsche school, bij het vliegen op bezoek. Bij het stoeien kwam een der leerlingen in een glasscherf te vallen, waar door zijn been ernstig werd verwond. Na door sergt.-majoor Van Drie te zijn ver bonden, kon hij naar Utrecht terugkeeren, ier verdere behandeling. ONGEVAL Maandag kreeg de vliegtuigmaker O., van de Luchtv.-afd. te Soesterberg, bij het aan zuigen van den motor van een vliegtuig, een klap van de schroef op zijn linkerarm,' waardoor deze brak. Na door Dr. de Boer te zijn verbonden, werd hij per aufo naar het hospitaal te Utrecht vervoerd. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: 2060 P. Bloemerts, Kruidenier, Laanstraat 12, Soestdijk. 2129 D. P. P. v. d. Pas, The Byvanck .An gora Rabbitry, Parklaan 4, Soest. GESLAAGD Elly Kruys, leerling Chr. U.L.O., Spoor straat, is geslaagd voor het toelatings-exa- men van het Lyceum te Baarn. VERKOCHT J1 Dinsdag werd door Notaris A.O. Dam mers in hotel „Trier" geveild de buitenplaats van den heer Muijsken aan de Vredehofstr. Bedoeld perceel werd verkocht voor de som van f32.640. GESLAAGD De heer G. Maris, drogist, assistent-apo theker alhier, slaagde dezer dagen vóór "het theoretisch en practisch opticiens-examen, di ploma van het Technisch Optisch Genoot schap. 1 "zie SPORTKRONIEK VOETBAL •E. S. V. A. C. Zondag a.s. neemt het lste elftal 'deel laan de serie-wedstrijden te Leusden. Door loting moet uitgekomen worden in de 2e ronde tegen V.V. „Woudenberg". Vertrek per rijwiel om half twee vanaf hotel „De Gouden Ploeg". Aanvang van den wedstrijd half vier. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De nederlaag-wedstrijden, welke aanvan kelijk Zondag a.s. een verder verloop zouden hebben, zijn wegens bonds-bepalingen uit gesteld tot den eersten Zondag in Augustus Voor Zondag a.s. is aangevraagd de vriendschappelijke wedstrijd De Ploeg I Limvio I, Amersfoort. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk VOOR ONZE DAMMERS VRAAGSTUK van W. VERKROOST, te St. Pancras Zwart: 12. 1 2 3 4 5 47 48 49 Wit: 12. De diagramstand in cijfers behoort te zijn: Zwart 12 schijven op, 3, 6, 10, 11, 13, 14, 18, 19, 23, 24, 26 en 29. Wit 12 schijven op 25, 27, 28, 32, 36—39, 42, 43, 47 en Wit speelt en wint. VOOR ONZE SCHAKERS VRAAGSTUK van H. M. HUSE Zwart: 8. lis Wit; 7. De diagramstand in cijfers behoort te zijn: Wit K h6, D al, T f3, T h4, P d3 en twee pionnen op b3 en e4. Zwart K d4, T g2, L d7 en vijf pionnen op c3, c7, d6 en g3, Wit speelt en geeft mat in twee zetten. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 15 Juli. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur candidaat Uitman, te Zeist. Nam. 6 uur Ds. J. I. van Schaick. H. Avondmaal. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. K. van den Berg, A'foort. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorin. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria OnbevL Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Heilig Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Heilig Avondmaab Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. "Heilig Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Heilig Avondmaal; CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Donderdag 1.9 Juli, 's avonds 7.30 uur, Ds. Berkhoff, van Amsterdam. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. N. J. C. Schermer- horn, van N. Niedorp. Vioolspel van den Heer J. Blok, alhier. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur te Soesterberg in de Chr. School de Heer H. van d. Heuvel, van Amersfoort. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur de Heer De Jonge, van Boskoop. 's Avonds geen dienst. BAARN Zondag 15 JuK. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Adriani. Voorbereiding van het H. Avondmaal, 's Avonds 6 uur Ds. 1. Kievit. VEREENIGING „CALVIJN" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. 1. Kievit. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Godsdienstoefening. Nam. 5 uur de heer P. Keuning. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur Leesdienst. Nam. 6 uur Leesdienst. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. Voorm. 10.30 uur Prof. Dr. H. Y. Groene- wegen, van Huis ter Heide. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Geen dienst. 12 Uur Zondagsschool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b- Voorm. 10.30 uur Ds. G. Wuite, vanl 's.Gravenhage. BAARNSCHE EVANGELISATIE Zondagavond 8 uur EvangeUsatiesamen- korast, Gebouw Weteringstraat. Donderdagavond 8 uur, Balistraat 11, Bij belavond. LEGER DES HE1LS De Wetstraat 25. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur Heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluehtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Woensdagavond openluchtmeeting aan de Sparrenlaan. Donderdagavond heiligingsdienst. Allen geleid door kapiteine Franken. Klein* advert. bij vooruitbetaling Telefoon 2025 Flinke pientere gevraagd. Aanmelden Kerkstraat 10, Soest. Juffrouw, middelb. leeftijd, b.z.a. voor halve of een paar heele da gen. Liefst Soestdijk. Br. franco no. 544 bur. van dit blad. der N.V. Mij. t" goederen „ÖE EN te Soest op 23 ili, uur ten kant. dl Expl. van Onr. Zoo spoedig van half negen Waldeck Fymo Omtrek Uzerus met balcon te hi no. 542 bureau of flinke leerling Bosboom, Steenl li, 's avonds 8 Vennootschap. gelijk gevraagd vier uur. Adres tlaan 15. erg prachtige Br. fr. onder dit blad. gevraagd. Joh. ofstr. 16, Soest, te koop. Adres I erkstraat 110. lQ, Soest. H.H. Winkeliers, Laat Uw boekl dig opzetten en ervaren boekhouh dities. Br. franc i bureau van dit Aannemers, enz., ouding vakkun- bijhouden door Ier. Billijke eon- onder no. 540 b ad. klein donker Adres Sophialaa ypersch katje. 15, Soestdijk. een net meisje; voor den dag, f 10.— per week, leeftijd onge veer 20 jaar. Aar es te bevragen bureau van dit blad. gevraagd, in klj steijnweg ]6, S in gezin. Dorre- estdijk. of werkster gevij Praamgracht 3, aagd, voor direct, oestdijk. een vulkachel met nikk. kop f4.-, bureau ministre f7, gr. inmaak- potten f 1.sjoelbak inet schij ven f8.—schrijfmachine (Ham mond) f 8.—hoedenstandaard f 1, bobslee f 1.—timmermansgereed. schap/ kist met gereedschap f7.-, cano met riemen f2.50, gr. stop- flesschen fl.radiopaal (wit) ï3.—waterfilter z^.a.n., f20.—, gekost hebbende f60.—, 16 zwa. re platte koperen traproeden met oogen f9.—. Adres te bevragen bureau van dit blad. (wegens plaatsgebrek), Russische hazenwindhond (Barsois), teef, 10 maanden oud f35.Emmalaan 3, Soestdijk. een net burgerwoonhuis, voor één of twee personen, nabij het sta tion Soestdijk. Adres te bevra gen bureau van dit blad. van buffet met rijwielstalling op voetbalterrein „Soesterberg". In licht. voor gegadigden Amersf. straatweg 26, „Ons Belang". In schrijving sluit 25 Juli a.s. HET BESTUUR. Ford -VRACHTWAGENS TE HUUR tegen billijk tarief. Gesloten en open. J. v. Goor, Spoorstraat 26, Soestdijk. Tel. 256. verkrijgbaar, ook voor de Weck Schoenaker Co., Pijnenburg naast Hotel „DE GRIFT". een Schrijfbureau. Br. m. prijs opgaaf onder No. 603 aan v. d. Ven's Boekhandel. ruim bovenhuis voor klein gezin, f25.— per maand. Water vrij. Brinkstraat 24, Baarn. Dwerg-Afrikaantjes voor vakken en randen, in vollen bloei, slechts 2,5 cent per stuk. Zendt brief kaart met verlangde hoeveelheid. Bezorgen en beplanten gratis. M. Bos, Groote Melmweg No. 3, Soestdijk. MUVLSTRAAT I LAMPIONS gesort. GUIRLANDERS SERPETINES - CONFETTI Gekleurde Zakken voor DOPEN. Bij aankoep van I pond koffie, boonen van 7p, 80, 90, 1,00 en 1 pond Margarine a 50 ct. ontvangt U een 2 Pak Maizena' Toffee, per hal: (Meiers) 25 cent pond 25 cenl Half pond jongetjes (biskwie) 19 1 BI. Appelstroc' 6 Reepen voor, 3 p. Pudding ((domburg) 25 een Selterser tafelw Limonade siroj iter, p. flesch 18 en, alle smaken. 90 cent.p. flesch Beleefd aanbevelend, VEENH.STRAAT 6 - TEL. 2261 Reparateur va" alle soorten uur werken, g°hd en zilver. Vakkundige behandeling. Zendt briefkaart. Alle reparatiën worden door m gehaald en thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend, Smfdsweg No. 8 - Soes

Soester Courant | 1928 | | pagina 2