Folohandel Bern. bui, Laisiraal, 53, Baarn IRILLEN Stormschade1 JjFIl Voskuilen Groote scheering Poppenwie gen vanaf 60 cent. HET KINDERPARADIJS Mooie progrmma's VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Teief. 2045 overwerkte zenuwen remmAoMsüm Garage Middelwijk LEDIKANTJES. POPSTOEIEN LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - Tel. 2175 dour Oed. Staten goedkeuren der uitgaven wegens betaling van registratierechten aan J. Vos, pensionhouder alhier. Bij schrijven van 17 Juli j.-l. maken Qed. Staten bezwaar tegen de in de vergadering van 23 Mei j.I. aan J. Vos, pensionhouder te Soest, toegekende vergoeding voor door hem betaalde registratierechten, groot f175... In verband met deze niet-goedkeuring stel len B. en W. voor dit raadsbesluit in te trekken. De heer Busch vraagt hoe genoemde Vos dan wel aan zijn geld moet komen. Volgens spr. moet hier recht geschieden. Daarom wenscht hij 't reeds genomen besluit onge wijzigd te laten en zoo noodig in beroep te gaan bij de Kroon, waarbij dan tevens een duidelijk beeld moet worden gegeven van de wijze, waarop in Soest de zaken worden behandeld. De Voorz. merkt op, dat een beroep op de Kroon alle rechtsgrond mist. De tijd voor beroep is ten overvloede reeds verstreken. De heer Van Doorne meent, dat de raad thans niet verder kan gaan. Spr. meent, dat de Kroon een beroep zal afwijzen, omdat geen rechtsgrond aanwezig is. De raad heeft zijn goeden wil getoond en noemt alle ver der werk nutteloos. De heer Busch merkt op, dat door de uit spraak van den raad is komen vast te staan, dat de schuld bij de gemeente ligt, hetgeen door den Voorz. wordt bestreden. Hierna wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot verhooging van de voor 192S toegekende subsidie" aan de Vereen, tot bestrijding der T.B.C. te Soest, met aanbieding van een be'sluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1928. Genoemde vereeniging ontving een meentelijke subsidie, groot f1500.—. In ver band met de vele gelden, welke dit jaar be- noodigd zijn, wordt verhooging dezer sub sidie verzocht met een bedrag van f750.—. Zonder bespreking goedgekeurd. 7. Crediet.aanvrage van B. en W. voor het maken van een spreekkamer in de O. L. School, Kerkebuurt. Door het hoofd der openbare school werd tot nu toe een der leegstaande lokalen als spreekkamer gebruikt. Waar deze laaste lo kalen thans aan de Chr. School zijn toege wezen, wordt de wenschelijkheid gevoeld 'n spreekkamertje te bouwen. B. en W. vra gen hiervoor een crediet van f450.—. 8. Crediet.aanvrage van B. en W. ter voorziening in de herstellingen der schoollo kalen afgestaan aan de Vereeniging „Een School met den Bijbel", Kerkebuurt. Waar door de ingebruikneming van eeni- de lokalen der openbare school, Kerkebuurt, door de Vereen. „Een School met den Bij bel'' een afscheiding tusschen de 2 schoolge- deeiten noodig wordt geacht, vragen B. en W., mede voor het doen van eenige her stellingen, een crediet van f500.—. De punten 7 en 8 komen gelijktijdig in behandeling. De heer Grootewal informeert of voor deze werken een begrooting is opgemaakt. Genoemde bedragen komen spr. veel te hoog voor, waarom hij voor volgende wer ken 'n zoo nauwkeurige begrooting verzoekt Na mededeeling van Weth. Koenders, dat een specificatie bij de stukken was gevoegd, worden de credieten van resp. f450.en f 500.toegestaan. 9. a. Verzoek van het bestuur der En- gendaalschool tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van leermiddelen. b. Als voor van het bestuur der Vereeni ging „Een School met den Bijbel" ten be hoeve der school Kerkebuurt. B. en W. stellen voor goedgunstig op bei de verzoeken te beschikken. Aldus" besloten. 10. Voorstel van B. en W. tot het huren van een vierde leslokaal der Nijverheidsschool ten behoeve der Engendaalschool, met aan bieding van een besluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1928. Goedgekeurd z. h. st. 11. Benoeming van een lid van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim te Soesterberg, zulks in verband met de ont slagname van den heer G. A. Koppen. Door den heer Koppen wordt ontslag ge vraagd wegens zijn a.s. vertrek naar Ned. O..I. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen. Ter voorziening in deze vaca ture stellen B. en W. voor: le. D. Lub, hoofd der openbare school te Soesterberg; 2e. J. Baars, commies bij de Rijksbelastingen te Soesterberg. De heer Busch kent beide laatstgenoemde personen niet. Wanneer hij hun functies ech ter beziet, vraagt hij zich af, of de heer Baars niet eerder in aanmerking moet komen dan no. 1 van de voordracht, die hoofd der school is. De heer Grootewal merkt op, dat de hoof den der Kath. en der Christel, school beiden in de commissie zitting hebben. De groote eenheid, welke Soesterberg steeds kenmerkt, is oorzaak, dat men den heer Lub, als hoofd der openb. school, gaarne naast de andere hoofden in de commissie zal zien. De heer Lub wordt hierna met algemeene stemmen gekozen. 12. Voorstel van B. en W.: a. tot aanvaarding van eenige garanties, te verleenen aan de Waterleiding Maatschap pij in verband met enkele uitbreidingen van het hoofdbuizennet; b. tot het verleenen van machtiging aan Burg. en Weth. om in den vervolge onder bepaalde voorwaarden garanties voor uit breiding waterleiding, en gasleiding voor Soesterberg te nemen. 13. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der hoofdgasleiding in een gedeelte van den Klein Engendaalweg. De punten 12 en 13 komen gelijktijdig in behandeling. De heer Busch vraagt hierbij of de aan sluiting Betlem al niet reeds lang gereed en de nu te geven machtiging niet een wassen neus is. De Voorz. stemt dit toe. Juist ter voor koming van gevallen, waarbij de gemeente naren gedwongen zouden worden te wach ten tot een vergadering van den raad is ge houden, vragen B. en W. de machtiging. De heer Busch wenscht de beslissing hierover niet aan B. en W. te laten. Ge noemd college is dit niet ten volle waard. Spr. grondt deze gedachte op het feit, dat hij reeds voor 3 maanden een lijstje aan .genoemd college heeft ingezonden, met verzoek hem ten spoedigste antwoord te willen geven op de op genoemd lijstje ge stelde vragen, op welk verzoek thans nog geen antwoord is ingekomen; en waarom hij zich dan ook het recht voorbehoudt zoo noodig tot publicatie van een en ander over te gaan. De heer Hilhorst ondersteunt het voorstel van B. en W. De heer Van Doorne wijst er op, dat B. en W. daarmee ook de verantwoording op zich nemen. Hij kan zich met het voorstel vereenigen, doch hoopt, dat B. en W. de beslissingen zoo zullen nemen, dat critiek van den raad niet behoeft te volgen. Het voorstel wordt hierna aangenomen. De heer Busch stemt tegen. 14. Voorstel van B. en W. tot het geven van een vaste aanstelling aan J. H. Matthe- sius en S. van Gorkum, resp, tot smid en fitter bij het gasbedrijf. Voor beide personen wordt het loon be paald op f30.— per week. De heer Van Klooster kan zich met dat voorstel niet vereenigen. Reeds eerder werd door den raad besloten geen vaste aanstel ling te doen, alvorens het ambtenaren-regle ment en de daarbij behoorende bezoldigings schalen zijn vastgesteld. Het werk der des betreffende commissie wordt hierdoor noo- deloos bemoeilijkt. De heer Den Bliek acht een vaste aanstel ling in het belang der gemeente en noemt deze zaak een gevoelskwestie. De heer Busch kan zich met het voorstel vereenigen, doch noemt het een onbillijkheid tegenover de menschen bij de afd. Publ. werken. Hij maakt Weth. Koenders er daar om een verwijt van, dat deze niet gelijk tijdig voor deze menschen opkomt. De heer Endendijk wijst er op, dat Mat- thesius aangenomen is voor een proeftijd van 1 jaar, waarna een vaste aanstelling zou volgen. Een aanstelling voor vast van deze personen kan nooit onbillijk zijn voor de menschen bij Publ. Werken, omdat aan deze menschen nooit een vaste betrekking in het vooruitzicht is gesteld. Weth. Koenders wijst er op, dat het voor stel niet van B. en W., doch van de gascom- missie is. Spr. heeft gemeend met de door den heer Busch bedoelde benoemingen te moeten wachten tot de behandeling van het ambtenaren-reglement. De heer Busch wenscht de verdere behan deling van dit punt uit te stellen tot de sala- ris.schalen zijn vastgesteld, welke gedachte door- den heer Hilhorst wordt ondersteunt B. en W. nemen hierna hun voorstel terug. TELEFOON 4 VOOR VILLA'S f0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdi|k 15. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het besluit d.d. 25 April 1928, 3e afd. nr. 5.3-8 tot het in erfpacht geven van grond aan de Vereeniging Van Lennep's Sportpark, en vaststelling van nieuw aange boden besluiten tot erfpachtsuitgifte en ver huur, zulks in verband met de onthouding der goedkeuring door Ged. Staten. Ten einde aan de bezwaren van Ged. Sta ten tegemoet te komen, stellen B. en W, thans voor voornoemd raadsbesluit in te trek ken en met ingang van 1 April 1928 aan ge noemde vereen, in erfpacht te geven de gron den uitmakende de tennisbanen met aanhoo- righeden tegen een erfpachtscanon van f0.45 per are per jaar en het voor voetbalterrein bestemde gedeelte, groot 81.53 Are, voor den tijd van 2 jaar en 2 maanden, dus tot 1 Juni '30, aan haar te verhuren voor den prijs van fl.per are per jaar, onder bepaling, dat na het verstrijken van den huurtermijn de grond zoo mogelijk weder van jaar tot jaar zal worden verhuurd overeenkomstig den alsdan te bepalen huurprijs en te stellen voorwaarden. De heer De Bruijn noemt het uit handen geven van gronden voor een tijdvak van 50 jaar veel te lang. Spr. zou voor erfpachtsgrond 20 jaar wil len stellen en de hier genoemde terreinen willen verhuren voor 3 jaar. De Voorz. wijst er op, dat 't tijdvak van 2 jaar en 2 mnd. gekozen is, omdat een ander terrein, eveneens deel uitmakende van het sportterrein, voor dien tijd werd verhuurd. Hoewel spr.. zich met een tijdvak van 20 jaar kan vereenigen, acht hij voor dit geval de reeds genoemde 50 jaar geen bezwaar, daar de diepe kuil, waarin de tennisbanen zijn gelegen, nooit bebouwd zal worden. Het voorstel van B. en W. wordt hierna goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. tot gedeeltelij ke intrekking van het raadsbesluit d.d. 16 Maart 1925? 3e afd. 5-3-12 inzake het aan E. J. van Lint te Soesterberg verleenen van ontheffing van art. 9 der toen geldende Bouwverordening. Aldus besloten. 17. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van grond van J. de Goede lz. te Soesterberg, en vaststelling van een besluit tot wijziging van het raads besluit d.d. 13 Dec. 1927, 3e afd. nr. 5-3-38 tot aanvaarden van strooken grond voor wegverbreeding. Waar, in tegenstelling met andere gevallen, de kosten van overdracht nu door de ge meente zullen worden gedragen, stelt de heer Hilhorst voor, dit voor de volgende ge vallen steeds voor rekening van de gemeente te doen. Nu moeten vaak menschen, die zeer weinig bezitten, deze kosten ook nog dragen. De Voorz. merkt hierbij op, dat B. en W. het standpunt huldigen, dat, indien de ge meentebelangen grooter zijn dan het particu liere belang, de gemeente de kosten moet dragen, terwijl in het tegenover gestelde ge- vai de eigenaar de kosten voor zijn rekening moet nemen. Dit punt wordt hierna goedgekeurd. 18. Behandeling van verzoeken om aan koop van grond, alsmede van verzoeken om schadeloosstelling wegens beëindiging van huurovereenkomsten tengevolge van het ver- koopen van verhuurde perceelen. De heer Busch "verzoékt voor volgende gevallen duidelijke vermelding, waar de des betreffende perceelen zijn gelegen. Spr, maakt er B. en W. tevens een ver wijt van, dat niet voldoende in de toekomst i*s gezien. Thans wil men gronden verlcoo- p.en, welke later voor verbreeding van den weg noodig zullen zijn. Weth. Koenders wijst er op, dat B. en W. zich moeten houden aan de thans geldende maten. Wanneer het uitbreidingsplan is vast gesteld, zou het mogelijk kunnen zijn, dat ook hier andere maten gaan gelden. Na nog eenige bespreking besluiten B. en W. dit punt terug te nemen. 19. Verzoek van de Wed. L. J. Th. Bek kers te Soesterberg om haar toe staan bier te verkoopen in haar kiosk, met voorstel van B. en W. het desbetreffend raadsbesluit te wijzigen. Zonder bespreking goedgekeurd. 20. Vaststelling van een suppletoir-kohier Hondenbelasting 1928. Vastgesteld. 21. Mededeeling van de ontslagname van den heer A. O. Dammers als lid van den Raad, en onderzoek van de geloofsbrieven van diens opvolger, den heer H. J. Gasille. Voor onderzoek dezer geloofsbrieven be noemd de voorz. een comin. bestaande uit de heeren De Bruijn, Van Klooster en Doorman, welke comin. na onderzoek mededeelt, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden. De Voorzitter brengt hierna een woord van dank aan den heer Danjmers, voot alles, wat hij in het belang der gemeente heeft gedaan, waarbij hij voorstelt ook namens den raad dank te brengen. De heer Busch vraagt of dit dankwoord berust op conventie of waarheid. Wanneer er van conventie sprake is, zou hij met deze gewoonte willen breken, terwijl wanneer men de andere gedachte tot uiting wil bren gen, spr. zich er tegen verklaart. Spr. ziet geen ander tastbaar resultaat van den heer Dammers, dan de f2500.— schade voor de gemeente. Het voorstel om namens den raad dank te brengen aan den heer Dammers, wordt hierna met 11 tegen 1 stem aangenomen. De heer Busch stemde tegen, terwijl de heer Van Doorne alleen dank wenscht te bren gen uit conventie, omdat de beleefdheid zulks vraagt. 22. Benoeming van Commissiën voor het jaar 1928-1929. De volgende voordracht is hiervoor door B. en W. opgemaakt: Commissie heide, en zandgronden. Voor zitter: A. J. C. Koenders. Leden: W. F. H. Busch, G. Pronk. Bouwcommissie. Voorzitter: A. J. C. Koen ders. Leden: L. den Bliek, W. F. H. Busch, G. Hilhorst Az. Commissie uitbreidingsplan. Voorzitter: A. J. C. Koenders. Leden: P. van den Breemer, W. H. C. Doorman, G. J. Grootewal. Commissie belastingzaken. Voorzitter: de Burgemeester. Leden: W. F. H. Busch, Mr. J. H. van Doorne, G. HiLhorst Az. Commissie werkverschaffing en steunver lening. Voorzitter: A. J. C. Koenders. Le den: A. A. de Bruijn, W. F. H. Busch, W. H. C. Doorman, H. van Klooster. Commissie bijstand gasbedrijf. Voorzitter: A. Endendijk. LedenL. den Bliek, D. A. de Bruijn, W. H. C. Doorman. Commissie strafverordeningen. Voorzitter: de Burgemeester. Leden: H. J- Gasille, Mr. J. H. van Doorne. Commissie van bijstand grondbedrijf. Voor zitter: A. J. C. Koenders. Leden: L. den Bliek, P. van den Breemer, H. J. Gasille. Financieele commissie. Voorzitter: de Bur gemeester. Leden: Mr. J. H. van Doorne, G. J. Grootewal, H. van Klooster- Voorts wordt voorgesteld in de plaats van den lieer A. O. Dammers.als lid der con> missie inzake Onderzoek Ambtenaren-salaris sen (zijnde een commissie ter uitvoering van een bijzonderen last) te benoemen den heer H. J. Gasille. De heer Busch wenscht enkele commissies niet als commissie in den zin der wet te beschouwen. Spr. wenscht hierdoor de mo gelijkheid te scheppen personen met meer initiatief dan de Wethouders als voorzitter aan het hoofd der commissies te plaatsen. Nogmaals geeft spr. te kennen, aan het college van B. en W. niet het volle vertrou wen te kunnen schenken. De ondervindin gen der laatste maanden wijst op een groo te tegenwerking van de zijde van B. en W. Tevens kan de samenstelling der commis sies zijn goedkeuring niet wegdragen. Een specifiek protestantsche commissie is door B. en W. samengesteld, terwijl in de gascom- missie geen enkele katholiek zitting heeft. Het sectarisme in één der vorige verga dering tot uiting gekomen, wenscht spr. thans verder door te voeren. De heer De Bruijn maakt den heer Busch er een verwijt van, dat hij het sectarisme thans zelf in de vergadering brengt. De verschillende commissies worden hier na afzonderlijk besproken en gekozen, waar bij de heer Busch verschillende malen het voorstel doet in plaats van den Wethouder van Publ. Werken een ander persoon als voorzitter te kiezen. Ook bij de comin. voor het uitbreidingsplan stelt de heer Van Door ne voor de heer Doorman in de plaats van Weth. Koenders als voorzitter aan te wijzen. Na gehouden stemming blijkt, dat de sa menstelling van alle commissies geheel gelijk is aan de voordracht door B. en W. opge^- maakt, 23. Behandeling van reclames en verzoe ken om ontheffing hondenbelasting, straat belasting en schoolgeld. Wordt in geheime vergadering behandeld. RONDVRAAG. De heer De Bruijn vraagt wanneer het reglement van orde nu eens in behandeling komt, terwijl hij tevens inlichtingen vraagt, waarom de Tahnalaan nog steeds niet ver beterd wordt; het crediet hiervoor werd reeds lang toegestaan. Tevens wijst spr. op het slechte uitzicht door beplanting van één der tuinen aan het einde der Kuijperstraat en vraagt tevens waarom in de laatste tijden niet meer aan besproeiing der wegen wordt gedaan. In verband hiermee informeert spr. of de groote wagen wederom defect is. De Voorz. deelt mede, dat het reglement van orde gereed ligt ter behandeling. B. en W. meenden echter in den geest van den raad te handelen, door dit reglement niet meer aan te bieden. Weth. Koenders deelt mede, dat alle on derhandelingen met betrekking tot de Tal- rrfalaan nog niet zijn geëindigd. Meer kan spr. er in het openbaar niet van zeggen. De beplanting aan de Kuijperstraat is reeds gedeeltelijk weggenomen. Hij zal deze zaak nogmaals met de politie bespreken. De sproeiwagen is het laatst defect geweest in Dec. en sproeit dagelijks. DeJ-r Grootewal wijst op de afsluiting varu jider wegen op Soesterberg en een utispr. dat deze weg niet mag worden afgesK Spr. verzoekt een onderzoek, om na te^n of bedoelde weg gemeente-eigen- durqjTevens verzoekt spr. voor Soester- bergfcr regel in het ophalen van asch en vuilraetwelk steeds op ongeregelde tijden pfaatgeft. Eéipderzoek zal worden ingesteld. De|er Van Doorne bespreekt eveneens den «sloten weg te Soesterberg. Majoor Schar wenscht de borden niet weg te nentejvaarom hij er op aandringt, dat de gemfef zich in deze zaak zal mengen. Dp^r Doorman wijst op het slechte uit zie hm het begin der Kolonieweg. Gffiht zal worden verbetering te bren gen jd' snoeien van hagen. BurgeGrothcstraat 11A - Telefoon 2251 0EDERE UITVOERINC Ook volgens recept. Billijl iprijzen. Vakkundige bediening. De Ier Busch wijst er op, dat door de hersc ringen voor Üe personeele belastin gen merkelijk meer aan belasting moet word lopgebracht. In verband hiermee ver zoekt B. en W. wel te willen nagaan ol verlas der opcenten kan plaats hebben Verdi leeft spr. reeds lang geleden verzocht een u erzoek in te stellen naar de in deze gemci ie geldende broQdprijzenhij heeft hierva inog niets gehoord. Tevens wijst hij op de roote sproei.auto, welke volgens hem zou zj stilgezet in verband met het Vele benzinjrerbruik. Spr. wil het verder nog hebbei over „het water van Rheder". (Ge lach) Sr. heeft eenige schrijvens ontvangen waaruit zou blijken, dat de indertijd door Rhedèil gevraagde vergoeding hem toekomt. B. en j.V. zouden deze zaak onderzoeken. Spr. inprmeert waarom dit niet heeft plaats gehad-'^an den weth. vraagt spr. of bij de aanbesteding der kolen een monster is ge vraagr; spr. acht dit zeer wenschelijk. Verder vraagt ispr. aandacht voor betere verlichting aan Je Molenstraat en een rijwielpad langs den Olijkeweg. Sp'. wenscht tevens mede te deelen, dat hij zil bedanken als lid der gascommissie. In het aiet antwoorden op de door hem ge stelde vragen, ziet hij een groote tegenwer king van de zijde van B. en W. Veel tijd heeft Jpr. zich voor deze zaak ge&^ve"> doch fcnscht niet langer door B. en W- ais krnietX- ar~i~rt.net. Het heeft den schijiijjlsof men er belang bij heeft, dat zoo min mogelijk uit de gasgeschiedenis bekend wordt. Toch zal blijken, dat een bedrag van "30000.-- a f40000.meer is uitgegeven dan strikt noodig was. De Voorz. verduidelijkt hierna eenige pun ten en bestrijdt eenige uitingen. De behande ling van de zaak Rheder wacht juist op den heer Busch. Bij de laatste behandeling zou laatstgenoemde de noodige bescheiden over leggen ter onderzoek door B. en W., waarna mededeelingen over deze zaak zouden wor den gedaan. Deze bescheiden werden nim mer ontvangen. Voor wat het door den heer Busch bedoelde lijstje betreft, wenscht hij er op te wijzen, dat met de beantwoor ding der gestelde vragen veel tijd is gemoeid. De vragen zijn gedeeltelijk onduidelijk ge steld en enkele anderen onjuist. Juist dit is oorzaak, dat veel moet wórden onderzocht eel werk moet worden verricht, het welk moet geschieden door een persoon, die reeds met zeer veel ander werk en on derzoeken is belast. Komt nog bij de vacan- ties van het personeel, het werk verbonden aan de thans ingediende gemeente-rekening, gemeente-begrooting voor 1929 enz. De heer Van Doorne kan zich hiermede vereenigen. De heer Busch verzoekt hierna nog hem toestemming te willen verleenen tot het in de volgende vergadering houden van een in terpellatie inzake de gevallen beslissing om trent dt interpretatie van het Grondbedrijf, waarna de Voorz. den heer Busch verzoekt met becoelde interpellatie te wachten tot de balanser, welke in eerstvolgende vergade ring zulen worden aangeboden, zijn behan deld. Vellicht is bedoelde interpellatie dan overbodg, waarmee de heer Busch genoe gen neemt. Hiernij sluiting der vergadering. ka'meeren en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth.e.i Prog.sten. SPORTKRONIEK VOETBAL E. S. V. A. C. Het 1 en 2e elftal speelde Zondag 1-1- een oefenwelstrijd tegen het 2e en 3e elftal der vereenigng Baarn. Het 'i elftal won met 3—2 en het le elftal ntt 1—0; beide overwinningen wa ren volomen verdiend. Baarn 11 speelde met eenige invallers, ter wijl Esvc I het zonder hare, doelverdediger en midvor moest stellen, zoodat de presta tie der Lsvaccers zeer goed is te noemen. Wanneei tenminste in de a.s. competitie met hetzelfde élan gespeeld wordt, kan zeer zeker een goee plaats veroverd worden. Zonda' 16 Sept. a.s. krijgen de Esvaccers bezoek an een Amsterdamsche vereeniging en wel /an 3 elftallen. Deze vereeniging, genaamc „De Zwaluwen", moet uitstekend voetbal pelen, zoodat het voetballievend publiek :enige spannende wedstrijden kun nen bij\Onen. Deze wedstrijden worden gespeeld op het Esvac-terrein in het Burgem. Dekethpark, -ingang Schrikslaan. Het programma luidt: 1 Uur Esvac III—De Zwaluwen III. 2 Uur Esvac I—De Zwaluwen I. 4 uur Esvac II—De Zwaluwen II. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De wedstrijd tus9chen het vertegenwoor digende elftal van de Kring van Gooi en Eemland en R.K. Amsterdam, is geëindigd in een 51 overwinning voor de Amster dammers. Voor de rust gingen de partijen gelijk op en werd er mooi voetbal te zien geger ven. De stand was toen met rust 10 voor Amsterdam. Na de rust waren de Amster dammers over alle linies sterker en werd de stand tot 5—0 opgevoerd. Éven voor het einde wisten de Gooiers de eer te redden. De uitslag der wedstrijden van „De Meer'' zijn als volgt: le Afd.: eerste prijs De Ploeg I; tweede prijs E.M.M. II; derde prijs T.Y.B.B. 2. 2de Afd.: le prijs N.V.A'. I; 2de prijs A. R.C. I; derde prijs De Ploeg II. In de a.s. competitie zijn onze elftallen als volgt ingedeeld. Afd. I B: Be Fair, E.M.M. 2, L.V.V. 2, De Ploeg I en S.D.O. 2. 2de Klas B: Actif, D.W.S.B., E.M.M. 3, L. V.V. 3 en De Ploeg 2. Voor Zondag a.s. is vastgesteld: De Ploeg II E.M.M. 3. Aanvang 1 uur. Voor het 1ste elftal is aangevraagd Saes- tum uit Zeist, daar Limvio verhinderd is te komen. BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: Cornelia Joanna Maria, d. v. C. A. J. v. Hattum en A. Groeneveld, v. Weedestr. 13a. Arie, z. v. W. Gerritse en M. de Vink, Mo- lenstr. O.Z. 1. Antoinette Frederika, d. C. Woudenberg en A. G. v. Asch, Kerkpad Z.Z. 22. Christina Petronella Maria, d. v. W. Weerdesteijn en M. W. Majoor, Postweg 4. Mathilda Petronella, d. v. M. de Jong en P. de Ruijgt, Bosstr. 24. Conelis Gerrit, z. v. C. Pul en G. Mariens, Postweg 5g. ONDERTROUWD: G. Walvis en B. v. Praag. B. Oldenhof en A. Bleijerveld. GEHUWD: H. W. Reulen en J. C. E. Meeuwesen. A. v. d. Brakel en G. v. Asch. J. A. de Bruin en J. v. Soest. L. W. Tol en C. Hout- huijse. G. Klein en C. Karelse. OVERLEDEN: Anna Johanna Fikke, 45 j., geh. met W. Mulder. Telefoon 2001 15 ct. en 20 c'. per Kilometer. Wachten wordt niet berekend. Ruime en solide 7 persoons toerwagens GEVESTIGD: Lijst van personen, welke zich in het tijd vak van 6—12 Sept. 1928 alhier vestigden: J. E. Geurts met gezin, Steenhofstr. 27. C. J. v. Geelen, Postweg 17. J. Hoekstra met gezin, Kerkstr. 38. G. Snoek, Eigendomweg 5. Wed. M. v. d. Dungen, Kolonieweg 6. W. Mulder met gezin, Veenhuizerstr. 17. H. E. M. Schimmel, Dijkhuisstr. 1. M. A. Mars, Steenhofstr. 12. N. C. den Uijl met gezin, Rademakerstr. 25b. Th. Roepers met gezin, Amersf.str. 77a. E. Bakker, Birktstr. 63. P. Hille, Rembrandtl. 21. H. J. M. Boo- ne, Laanstr. 11. C. v. Ginkel met vroqjw, Beckeringhstraat 21. G. Nuis met vrouw, Buntweg 4. G. B. de Leeuw, Kolonieweg 5. G. v. Essen, G. Pelsweg 1. A. de Vries, Kolonieweg 15. W. H. v. Marle met gezin, K. Brinkweg 24. A. M. Menke, K. Brink weg 24. A. A. Lukassen met vrouw, Verl. Postweg 51. A. Knobbout met gezin, Kamp weg 82. J. v. Dijk met gezin, "Kerkpad Z.Z. -18. J. W. Hovestad, Nieuweweg 101. A. M. Gijlswijk, Steenhofstr. 46. A. J. Galen kamp, Wilhelminalaan 32. K. Verkerk, Smits- weg 2. VERTROKKEN: Lijst van personen, welke in het tijdvak van 6—12 Sept. 1928 zijn vertrokken. M. v. Stuijvenberg, naar A'foort, O. Soes- terweg 10. A. W. M. Foeken, naar Biltho- ven, Vinkenlaan 13. W. J. J. Baas met vrouw, naar Landsmeer, Gr. v. Prinstererstr. 3. T. B. J. M. Hinderdael, naar Temsche, België. UH. C. Valkenet, naar St. Michielsgestel, Ru. wenber. W. M. J. Lustenhouwer, naar St. Michielsgestel, seminarie. J. Visser, naar Nrd. Amerika. Baron G. A. F. v. Lijnden, naar Oxford, Engeland. Z. Jansen, naar Naarden, Amersf.str. 16. M. B. de Haan Hugenholtz naar Driebergen, Engweg 18. H. Birmes met gezin, naar Nieuwendam, Beemsterstr. 30. J. de Bree met gezin, naar A'dam, Marnix- str 163III. M. C. Uijthoven, naar Utrecht, Stationsdw.str. 9. F. Smit, naar Delft Oude Delft 226. A. W. v. Hal, naar Echt, St. Ber- narduscollege. A. v. d. Waal met gezin, naar R'dam, Kameliastr. 45. A. Neumann, naar Camp (Dld.). E. A. Rademaker, naar Woer den, Havenstr. 34. H. Rozendaal-Hofland met kind, naar Den Haag, KI. Veenkade 17. ADRESVERANDERING Lijst van personen, welke in het tijdvak van 6—12 Sept. 1928 binnen deze gemeen te van adres veranderden. H. A. v. Groenestein, van L. Brinkweg naar Beetzlaan 86. Wed. P. G. de Munck, van Van Weedestr. 4 naar Veenhuizerstr. 82. E. v. d. Berg, van Akkerweg 8 naar Veenh. str. 34. A. v. d. Streek, van Nieuweweg 58 naar Birktstr. 26d. J. Jiskoot, van Bosstr. 21aa naar Bosstr. 25. J. Beek, van Nieuwe weg 73 naar Nieuweweg 89. P. J. Hagel, van Schrikslaan 45 naar Veenh.str. 9g. G. d. Bovenkamp, van Van Weedestraat 7 naar Sophlalaan 1. J. J. Couturier, van Dorresteinweg 20 naar Postweg 17. E. v. Geer, van Beetzlaan 99 naar Dijkhuisstr. J. H. Bansema, van Birktstr. 15, naar Birktstraat 35. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevf. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK JuJianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Dinsdagavond half acht Ds. Bijlevelt, van Haarlem. VEREEN, v. VRIJZ. GODSD1ENSTIGEN Gebouw „Religie, en Kunst'', Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Dr. C. E. Hooykaas, van Rotterdam. SOESTERBERO NED. HERV. KERK Zondag 16 September. Geen opgave. Huis ter Heide: Geen opgave. PLAATSELIJK NIEUWS KERKBERICHTEN SOEST Zondag 16 September. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. PLUIMVËE-VEREENIGING De Pluimvee-vereeniging heeft in langen tijd niets van zich laten hooren. 't Was zo mer en het Bestuur had in andere jaren de ervaring opgedaan, dat men in dien tijd niet van vergaderen houdt. Krijgt men dan een 10-tal leden ter vergadering dan mag men blij zijn. En dan vond het bestuur het maar beter te wachten tot de animo wat grooter was. Welnu, dien tijd acht het bestuur nu gekomen. Op Maandag 17 Sept. a.s. zullen alle leden weer in de gelegenheid gestelfl worden te hooren, wat het bestuur sinds eenige maanden deed. Als voornaamste punt op de agenda prijkt een zeer goëdkoope aanbieding turfstrooisel. Wie daarvan profi- teeren wil, kome op de vergadering. Een ieder pluimveehouder heeft immers turf molm noodig in den winter voor zijn hokken. Dan nog zal ter vergadering worden be slist of er dit jaar nog een tentoonstelling zal worden gehouden. Geen nationale, maar een clubtentoonstelling, waar alleen dieren van leden of in 't mooiste geval dieren uit Soest kunnen worden ingezonden. In Soest houdt men er geen of weinig sportdieren op na en om nu de meeste prijzen te laten weghalen door buitenlui, och daar voelt het Bestuur weinig voor. Daarom zal dan ook getracht worden een onderlingen wedstrijd, een onderlinge ten toonstelling te houden. Als nu maar veel leden ter vergadering komen en zich daar- oomtrent uitspreken. Ook zullen allerlei soorten konijnen wor den toegelaten. En met de duivenclub zal worden, onder handeld. 't Kan dus waarlijk interessant worden, Maar dan oojc de belangstelling van de leden Daarom a.s. "Maandagavond allen paar Hotel „Eemland''. En vooral veel nieuwe leden meebrengen. Die, kunnen ook profiteeren van de goedkoope aanbieding turfmolm. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 52 werkeloozen, verdeeld als volgt. 7 Metselaars, 13 Opperlieden, 7 Grondar- beiders, 9 Losse arbeiders, 2 Schilders, Typiste, 4 Timmerlieden, 1 Winkelj., 1 Ver- stelnaaister, 1 Kantoorbediende, 3 Landar beiders, 1 Chauffeur, 1 Bode-huisbew.-incas- seerder en Ij Bouwk. opzichter teekenaar. Bij de N.y. Philip's gloeilampenfabrieken te Eindhoven kunnen geplaatst worden 20 onderbazen, moeten zijn handwerklieden, die leiding kunnen geven en goed kunnen reke nen en schrijven; liefst ongehuwden, in ver band met den woningnood, leeftijd 24 tot 30 jaar. ONBESTELBARE STUKKEN Lijst van onbestelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn terugontvangen te Soest, in de 2de helft der maand Aug. Brieven: 1. H. v. d. Horst, Briefkaarten Binnenland. 2. J. Beek veld, Naarden. 3. N. Dorresteijn, Atpersfooi;t. 4. Mevr. C. Helmund—Rapper, A'dam. 5. Bef de Kruijff, Rotterdam. 6. W. v. d. Plaats, Amsterdam. 7. Mej. N. Romijn, Rotterdam. 8. Mevr. J. Hudsonstr. 97III, A'dam. Briefkaarten Buitenland. 9. Morré, La Roche. VERTREK VAN SOESTDIJK Naar wij vernemen zal het zomerverblijf van H.M. de Koningin Moeder te Soestdijk op 25 Sept. a.s. eindigen. Naar verluidt, zal H.M., alvorens Haar Paleis te Den Haag te betrekken, eerst een korte reis naar Duitschland maken voor fa miliebezoek. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de agent van politie G. van Hummel, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het politie-diploma met aanteekening. DURE BOOSHEID De schilder S. te Soesterberg, die voor rekening van een inwoner te Soesterberg diens perceel had geschilderd, voor welk veel konijnenfokkers, Vooral Angora.1 nenfokkers. Maar deze bedoel ik dit nu niet. Ik wilde mij nu wenden tot de Angora.konij nenfokkers; althans tot her ook of in hoofdzaak liefhebberij ht voor het fokken van andere dan An konijnen. Het is n.I. dit. Enkele personen uit voelen met schrijver van dit stukje het aan een konijnenfokkers-vereeniging onze gemeente. Nu v„jl men trachten, een vereeniging op te richten. De het J. Ham uit Amersfoort wil hier komei een lezing te houden en het nut van vereeniging bespreker. Willen de pers« die voelen voor de oprichting van eer nijnenfokkers.vereen. zich melden aan adres: Kerkstraat 10, foest. LAATSTE ZOriERCONCERT De Soester HarmoJie „Patiëntia Omnia" zal in de muziektent tegenovei Raadhuis haar LaatstL zomerconcert g op heden, Vrijdag 14 Jept., 's avonds 8 Het programma luidt als volgt: 1. Le royal Vainqueu- Marsch. J. V 2. Le masqué d'or, Ouverture. H. Star. F. I 3. Le réveil des dieux/jFantaisie. Jean L 4. Florica, Wals L. Colest 5. Joyeux retour, Msrsch. Aug. Een 6. Féte provencale, Ouverture. F. I 7. Le baron trigane, Fantaisie Joh. Strauss. Duqu 8. FLeur de Hongrie, (Vlarsch F. I DE GEMEENïïEREKENING Zooals in ons raadsverslag reeds gemel de rekening van inkomsten en uitgaven o gemeente over 1927 j.L Maandagavond leden van den raad aangeboden. De voor onze lezers meest belangr onderstaande posten hebben wij uit rekening geput. De werkelijke inkomsten (gewone die hebben bedragen f 659S21.12de uitgaven droegen f 627207.12, zoodat een voordt saldo overblijft van f32614.—. Enkele uitgaven ter yermelding waar Kosten van het ontwerpen van een uitbreidingsplan 167 Onderhoud brandblusctfmiddelen 99 Kosten van verlichting dér gemeente 12595 Kosten van den Vleeschkeurings- dienst Kosten van ziekenverpleging Ondersteuning aan behoeftigen in geld Subsidie aan de werklciozenkassen Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten we gens de directe belastingen Uitkeering aan den dienst 1928 tot dekking der z.g. „Nivorderings- belasting" Kosten van overbrenging plaatsing en verpleging van krankzinnigen 889 De bevolking op 1 Januari 1927 bedr 12310 inwoners; 1 Jat 1928 12668. Het 1927 geeft dus een lermeerdering van inwoners. SELSKIP FRYSLaN" De trekking der lotng, ten bate voor Friesche vlag, gehoudai door bovengenoe gezelschap, zal plaatshebben op Woens 19 Sept. e.k., des naa. te 7 uur, in H „Eemland" aan de Va Weedestr. alhier Belanghebben kunnn daarbij aanw< zijn. Te 8 uur van dia zelfden avond door de leden van gaoemd gezelschap .ledenvergadering gf-LMien, welke niet oj baar is. De uitslag der trémg wordt ook in blad bekend gemaald. SOESTER SCHA®- EN DAMCLUB De Soester Schaak, en Damclub heeft sloten een groepenwHptrij'd te doen hou voor dammers. J Dames en heeren, ®c hieraan deel v schen te nemen, wofljpi verzocht zich te geven bij den secretaris, den heer D Voigt, Burg. Grothes tri 28, of 's avonds September aan het cliblokaal, hetwelk vestigd is in Hotel OHhhuijsen. Voor elke groep van 4 personen w een prijs beschikbaar |esteld. Het inleg bedraagt 50 cent per persoon. Aanvang avonds 7.30 uur. Belangstellenden hel vrijen toegang. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN-SOEST Nieuwe aansluitingen: 498 H. G. Gerke, Nic. Beetzlaan 45, B. 646 Dr. C. J. J. van Hall, Kerkstr. 4, Bc 631 Mr. H. van Loghem de Josselin Jong, Kettingweg 1, Baarn. 2292 W. H. van Marle, K. Brinkweg Soest. Vervallen aansluitingen: 2164 Fa. v. Dijk Jonker, Behangerij Stoff., Steenhofstr. 55, Soest. 196 M. Snijders, Nassaulaan *50, Baarn GERIDDERD Onze vroegere plaatsgenoot, de Zeere Heer D. Huurdeman, Pasfoor te Scho beek (Dr.), heeft de eer gehad H.M. de ningin bij haar bezoek aan Drente, in omgeving rond te leiden en door H.M worden benoemd tot Ridder in de Ors Nassau-Orde. 722 492 1988 219 2628 1170 INGEZONDEN STUKKEN Soesterberg, Sept. 1 Aan de inwoners van Soesterb Aangezien ik, vóór mijn vertrek naar die, geen gelegenheid meer heb allen soonlijk vaarwel te zeggen, doe ik dit I bij', met de welwillende medewerking de plaatselijke bladen. In mijn hoedanigheid van bestuurslid de vereeniging „Soesterberg's Bloei", k' v—v. ik met velen van u persoonlijk in aanra werk hij geen betaling kon krijgen, maakte moc.ht daarbij steeds steunen op volle ,la, OPWPrlrinn- I UuprraiHe llr A zich j.L Zaterdag zoo boos, dat hij met een hamer verschiLlende ruiten van bedoeld pen ceel stuk sloeg. De politie maakte van een en ander pro cesverbaal op. BEËEDIGD De bij de Luchtvaart-afd. nieuw benoemde Res-officieren-waarnemers werden Maandag j.L beëedigd. GESLAAGD De officieren Meeuwis en Kamp van de Luchtvaart-afd. alhier zijn dezer dagen ge slaagd voor het internationaal Brevet voor vliegenier. BEVORDERD De dienstplichtigen A. E. Meijer, J. C. Compeer, H. v. d. Akker en B. C. J. Herf- kens bij de Luchtvaart-afd- alhier, zijn met ingang van 10 Sept. j.L benoemd tot kor poraal. KONIJNENFOKKERS In onze gemeente wonen tegenwoordig dewerking Uwerzijds. Ik had teven9 de legenheid op te merken, dat Soester een geest van eenheid ademt, die men i zeer weinig elders aanheft.. Het is juist deze gefest- vaa eenheid, Soesterberg gemaakt heeft tot wat hef is, en die de oorzaak zal zijn, dat ons m plaatsje nog voortdurend zal groeien. Persoonlijk ondervond ik van U ten tijde een groote hartelijkheid, die zich zoo spontaan uitte bij êe huldiging na terugkomst uit Indië door de aanbieding een fraai geschenk namens alle inwoner; zal dan ook steeds met genoegen terug ken aan de vele jaren, die ik in Uw mie heb doorgebracht. Het is daarom, dat ik mij geroepen U allen, naast de opwekking,, toch voora goede verhouding en de eenheid te bi ren, vóór mijn vertrek een hartelijk vaa toe te roepen en mijn beste wenschei uiten voor de toekomst van Soesterb ei G. A. KO'PPEM, Kapiheiu.Vlii

Soester Courant | 1928 | | pagina 2