Groot BAL VE N E M A LA PORTE Co. Luxe Auto-verhuur Het Wüzgeki/nd FÖEOL Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 KLEERMAKERIJ PUROL PUROL Blijmoedigheid. D, F, VOIGT Uiiuoering van Eilecienorders. Incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit 0. Verschoor, Nieuwstr.57 Reparatie - inrichting Van Popta Service Ford Dealer Ontwikkelen en afdrukken Fotohandel F. A. VOSKUIJL soestüijK, Dan uieedestr.53, Tel. 2056 Baarn, taansiraat 103, Telefoon 396 MIJNHARDT's 7e Jaargang Vrijdag 31 Augustus 1828 No. 36 DE 50E5TER CELIDAMT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN*S Boekhandel, Baarn en C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 oent Advertenties tussehen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK »Q 36 regel», mogen vergoeden wq voor (Nadruk verboden.) Bijdragen, niet grooter dan 3S en niet VI voor deze rubriek worden Ingezonden. Bij •ctueele (niet plaauelljke) gedichten f 2.50. (Ingezonden.) STILLE ZOMERAVOND Plechtige avond U wijd ik mijn lied. Hoe te vertolken Wat ik wel geniet? Stemlooze stemme, Gij fluistert zoo zacht, Rust zijt g' en vrede Van God ons gebracht. Heerlijke stilte In veld cn in hof, Plechtig dat zwijgen Verkondend Gods lof. Rustige bl&ren, Gij predikt zoo luid, Spreekt door Uw zwijgen Gods grootheid ons uit. Rustende vog'len Al kweelt nu geen lied, Toeft gij in 't lover Geen oog dat U ziet. Hoort naar het ruischen, Rust, die gij smaakt, Eén, die niet sluimert, Eén die er waakt. Schitt'rende sterren Daar hoog in de sfeer, Alles spreekt luide Den lof van den Heer. Dauw op de velden, Het rustende vee, De zwijgende boomen In heilige vree- Stemmen te zamen Een loflied aan Hem Eeren hun Maker Met zwijgende stem. A. K. V. Vrijdag- en Zaterdagavond (31 Aug. en 1 Sept.) FLinK ORKEST HOTEL „EEMLAND" Entree vrij. Entree vrij. DAMES- EN HEER EN- HEEREN MODE-MAGAZIJN F.G.KuiperstraatIO - Telefoon 2169 OFFIC1EELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest vestigen de aandacht der ingezetenen op art. 70 van het Provinciaal Wegenreglement, lui dende als volgt: De slooten, bestemd tot afwatering der wegen, mogen niet worden gedempt dan na bekomen toestemming van Gedeputeerde Sta ten; er mogen ook in dezelve geen dammen worden gemaakt, dan voorzien van behoor lijke kokers, waarvan de wijdte der opening, wanneer het geldt een provincialen weg, door Gedeputeerde Staten, ten aanzien der ge- concessïoneerde wegen door concessionaris sen, en ten aanzien der andere wegen door het schouwvoerend bestuur zal worden be paald. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH De Secretaris, J. BATENBURG Soest, 24 Augustus 1928. Doorzitten Stukloopen Zonnebrand en Smetten. „Blijmoedigheid is zonneschijn". Dr. A. Pierson. Ongetwijfeld bevat bovenstaand motto een ernstige, door vele menschen maar al te veel voorbij geziene waarheid. Een blijmoedige levensbeschouwing, een opgewekte levenskrachtige inborst is een ge lukkig en rijk bezit, en de mensch, die daar mede is toegerust, geniet een groot voor recht; want hij is daardoor met een der edel ste en zekerste wapens voor den grooten le vensstrijd gereed en aldus vrijwel slagvaar dig. Zulk een blijmoedige levenskampioen baant zich, indien hij tevens een aangelegd mensch is, zonder twijfel een zonnigen, bloe menrijken weg door het menigmaal zoo moeilijke, gevaren-biedende leven, zonder dat nochtans zijn leven op andere wijze en in het bijzondere is bevoorrecht. Want zijn borst schild de Blijmoedigheid is een zonne warmte afstralend en lichtgevend pantser, dat vrij ondoordringbaar is voor de aanvallen van het leven, dat veeltijds scherpe wapenen draagt. Het leven van lederen mensch, hoe bevoor recht hij ook moge zijn ten aanzien van gezondheid en verdere levenswelvaart, komt toch ook menigmaal, ja bijna voortdurnd, in aanraking met in meer of mindere mate ingrijpende lev ensbezwaren en moeilijke, drin gende levensvragen, die door niemand kun nen, maar ook niet mogen worden ontwe ken, of onnadenkend mogen worden voorbij gezien. In zulke gevallen verricht Blijmoedig heid onschatbare diensten. Het is evenwel waar, dat, zal het evenwicht in den levens strijd niet al te ongelijk zijn, daarmede een voldoende mate van levenskracht zal moeten gepaard gaan. Toch treffen wij menigmaal op onzen le vensweg menschen aan, die hoewel zeer mis deeld zijnde ten aanzien van gezondheid en financieelen voorspoed, en die somtijds ook nog belast zijnde mei lichaamsgebreken, nochtans een groote mate van levensmoed en levenslust aan den dag leggen, die bewonde ring afdwingt en aan velen ten voorbeeld kan strekken. Levensmoed wekt in vele gevallen bewon dering en soms ook verwondering. Maar le venslust is inderdaad zonneschijn, en werpt zijn warmte en zijn lichtglans in de kille en donkere diepten van het leven. Waar inder daad vreugde is, weet de blijmoedigheid deie te waardeeren en met geestdrift tot een waar levensgenot te verhoogen. En waar droef heid en lijden komen opdagen, zoekt zij ijverig en dankbaar alle zonnestralen of zon- neglimpjes bijeen, en vereenigt die tot één grooten zonnelach, die over de velden van verdriet henenglijdt en de somberheid ver- drijft. Waar zwaarmoedigheid gedurig zuch tend stilstaat, de duisternis nog zwarter uit krijt, de oneffenheden, kloven en spleten op en in den levensweg, telkens met een nieuw cijfer vermenigvuldigt, daar toont Blijmoe digheid U aan: hoe gij toch veilig kunt gaan, ondanks die bezwaren, en zij maakt er U tevens opmerkzaam op, dat, waar de vreug- dezon onderging, menig flikkerend sterretje U den weg wijst, U vriendelijk, troostend toeknikt en U toch eenigermate den glans van den breeden, warmen zonnelach vermag te vergoeden. Doch men moet ze willen zien die sterren, die het donker breken en die van een oneindige, door den mensch nooit begrepen liefde gewagen van een liefde, die den weg vindt tot het menschen- hart, óók in den donkersten levensnacht, en die daar een stille overgave bewerkt. Blijmoedigheid bij de vreugde, blijmoedig heid in dagen van voorspoed en van hoog geluk, kan voorzeker iedereen, als iets dat van zelf spreekt, zich voorstellen. Doch niet iedere mensch kan geloof slaan aan blijmoe digheid, die haar oorsprong te danken heeft aan lijden, aan een groot ingrijpend verdriet, of zelfs aan voortdurenden tegenspoed. Toch mogen wij niet aan het bestaan van zulk een onbegrepen "blijmoedigheid twijfelen. Zij immers moet de vrucht zijn van loutering en van een onbestemd vertrouwen in een leidende liefde, gepaard met dankbaarheid voor de kleine teugen van geluk, die zoo nu en dan nog neerdruppelen in den leeggedron ken alsemkelk. Doch daar is ook nog een on vergankelijke blijmoedigheid, die telkens op nieuw in het menschenhart opleeft en die alsdan gewekt wordt door de herinnering aan eenmaal gesmaakte zielevreugde, aan een groot, lang vervlogen geluk, dat met on- uitwischbare letters in het hart is ingebeiteld, door de onvergankelijke liefde voor dat ver leden. Niet ledig is dat menschenhart, niet ledig en arm is dat leven, dat kan terugzien op zonnige uren, waarvan de zonneschijn de blijmoedigheid in dat hart heeft gewekt en daarin voortleeft. Ja, blijmoedigheid en zonneschijn, die door het heele leven van den mensch, die haar bezit, is medegegaan, en die zich even goed mededeelt aan de hooggaande golven en aan de branding yan het levven, als aan de bloemenvelden, waarlangs eenmaal uw voet is gegaan, in de gelukkige dagen, die dankbaar hart bewaart als een onver- vreemdbaren schat van geluk. Een zoodanige blijmoedigheid is onverwoestbaar: want de bron, waaraan zij is ontleend, is een heilige bron. Maar er bestaat nóg een blijmoedigheid van hoog gehalte. leven voort tiiet uit de wereld. De baker mat van het geluk is het menschenhart, waarin die liefde woont, die de blijmoedig heid doet geboren worden en die haar op voedt en veredelt tot een levenszon. En een zoodanige blijmoedigheid blijft een schild te gen rampen en "zorgen. Zij bewaart in het menschenhart, tot het laatste toe, iets van het licht des Hemels, dat de mensch medebracht bij zijn komst op de wereld, of dat zijn deel werd, door een groot geluk bij zijn door tocht door de rozenvelden der jeugd, waarop het zonnelicht gloeide. HET WERELDGEBEUREN IN DEZE WEEK Het Kellogg-Pact. Zóó is het Pact dan 27 Aug. j.l. tussehen 3 en 4 uur 's middags op uiterst plechtige en indrukwekkende wijze'door de vertegen woordigers van vijftien staten ge teekend. Men hoopt en venvacht nu een gunstige toekomst. Of 't zoo zijn zal? We vol staan met het publiceeren van den volledigen tekst van het „Algemeen Verdrag tot Prijs geving van den Oorlog", kort genoemd het anti-oorlogspact of wel: naar den man, die het initiatief daartoe nam; het Kellogg-Pact. „De President van de Vereenigde Staten van Amerika, de President van de Fransche Republiek, Zijne Majesteit de Koning der Belgen, de President der Cechoslovaaksche Republiek, Zijne Majesteit de Koning van Groot-Brittannië, Ierland en de Britsche over- zeesche Dominions, Keizer van Indië, de President van het Duitsche Rijk, Zijne Ma jesteit de Koning van Italië, Zijne Majesteit de Keizer van Japan, de Prseident van de Republiek Polen; BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM Diep doordrongen van hun heiligen plicht, het welzijn der menschheid te bevorderen; overtuigd, dat de tijd gekomen is om op on dubbelzinnige wijze den oorlog prijs te ge ven als instrument van nationale politiek, ten einde de vreedzame en vriendschappelijke betrekkingen, welke thans tussehen hun vol ken bestaan, te vereeuwigen; Van oordeel, dat alle wijzigingen in hun onderlinge betrekkingen uitsluitend langs reedzamen weg behooren te worden be werkstelligd, en het resultaat dienen te zijn va» een vreedzame en geordende procedu re, en dat aan elke onderteekenende mogend heid, die na dezen haar nationale belangen zal trachten te bevorderen door haar toe vlucht te nemen tot den oorlog, de voor deden, welke dit Verdrag biedt, moeten wor den ontzegd; Hopend, dat, aangemoedigd door hun voorbeeld, alle andere staten der wereld zich zullen aansluiten bij dit humaan streven, en, door het onderhavige verdrag te teekenen zoodra het van kracht wordt, hun volken zullen brengen binnen het bereik van zijn weldadige bepalingen, zoodat de beschaaf de staten der wereld één worden in het prijs- Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Deze vindt haar bron in den karakteraan- leg van den mensch, en zij is mede gelijk aan den zonneschijn. Doch zij is niet onver woestbaar omdat zij niet gelouterd is. De levenstegenheden kunnen deze blijmoe digheid in het menschenhart verwoesten. Vele levens zullen vermoedelijk daarvan ge tuigen. Niet zelden doodt het leven heerlijke eigenschappen in den mensch. Daar zijn zonnige naturen, die de vreug de met hunne geboorte medebrengen, die als 't ware de blijmoedigheid zelve zijn. Het is op zich zelf reeds een vreugde en een voorrecht zulke naturen te ontmoeten en zich te koesteren in den zonneschijn, die van hen uitgaat. Maar niet altijd helaas, blijft dat zonnelicht gloren en die zonnewarmte in hunne harten gloeien; want hunne blij moedigheid is nog niet gelouterd en ondoor dringbaar gemaakt door de tegenslagen van het leven. Zij is nog den mensch niet tot een schild geworden; en, zooals wij hier boven reeds betoogden, het leven heeft scherpe wapenen, waarmede het den mensch bestrijd. Want het geluk komt niet uit het 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. om elke in de inleiding genoemde regeering, en elke regeering, welke zich later b:j dit Verdrag aansluit, te voorzien van eén gewaarmerkt afschrift zoowel van het Ver drag als van elke oorkonde van ratificatie or toetreding. Het zal eveneens de taak zijn van de regeering vanbedoelde regee ringen onverwijld telegrafisch in kennis te stellen van het feit, dat een oorkonde van ratificatie of toetreding bij haar is gedepo neerd. Ter bekrachtiging waarvan de onderschei den gevolmachtigden dit Verdrag in de Fran sche en Engelsche talen, met dien verstande, d;;t beide teksten gelijkelijk zullen gelden, hebben onderteekend, en er hun zegels aan hebben gehecht. Gedaan te Parijs, op den 27sten Augustus van het jaar Onzes Heeren negentien hon derd acht en twintig". Overigens bepalen we ons nu verder tot het weergeven van enkele persstemmen, waaruit dan ieder gemakkelijk zijn eigen gevolgtrekkingen kan maken. We laten het in verband met de plaatsruimte voor dit maal bij dier der in Frankrijk verschijnen- dt bladen. In ons artikel van de volgende week hopen we voor de uitingen der voor naamste andere buitenlandsche bladen een plaatsje te kunnen inruimen. De Fransche bladen wijzen eenstemmig op de historische beteekenis der onderteekening van het anti-oorlogspact. Voorts leggen zij er den nadruk op, dat de demonstraties voor Stresemann bij diens aankomst in de Fran sche hoofdstad, een bewijs voor zijn popu lariteit bij het Fransche volk leveren. Het „Journal" merkt op, dat de huidige vertegenwoordiger van een natie, die gedu rende verscheidene geslachten het type van m Iitaire agressiviteit was, de eerste zal zijn, di: de toepassing der brute kracht ver werpt. De „Petit Parisien" wijst op de hartelijke 'ontvangst, die Stresemann aan het station gevallen. Frankrijk, zoo verklaart Het „Oeuvre" zegt, dat Stresemann's aan wezigheid te Parijs als een waarborg voor de toekomst kan worden beschouwd. De „Excelsior" merkt daarentegen op, dat Frankrijk geen afstand van zijn waarbor gen kan doen, alvorens veiligheid en een re geling der schulden te hebben verkregen. De „Gaulois" merkt op, dat het pact doel matig zal zijn, indien het de totstandkoming van uitgebreide overeenkomsten tot liqui datie van den oorlog vergemakkelijkt. Ten slotte beschouwt de „Ere Nouvelle" de bijeenkomst van Parijs als de eerste zit ting der Vereenigde Staten van Europa met die van Amerika. Wie zijn dieren goed door de rui heen helpt, zal er veel pleizier van hebben. De jonge hennen zijn bij sommigen al aan den leg. Dat zegt niets. Want verschillenden hebben al 6-maandsch hennen. Maar deze week hoorde ik ook al van hennetjes van vier en een halve maand, die al eieren legden. Wat je maar eieren noemt. Êen duif legt ze bijna even groot. Als het eenmaal zoover is, dat ze te vroeg aan den leg zijn, dan valt het niet mee, om ze te doen ophouden. Zoo mogelijk verhokken en weinig of geen 'och- tendvoer verstrekken is "iets wat nog eenigs- zms kan helpen. Maar afdoende is dit niet. Nogmaals wil ik herhalen wat al zoo vaak gezegd is: geef hennen van 3 tot 5 maanden tweemaal per dag flink graan, zooveel ze lusten, 's morgens en 's avonds. Pas op 5 tot 5,5 maand beginnen we met alleen des avonds graan en verder ochtendvoer. Die veel te vroege leg is heusch geen voordeel. En wat er nog bij komt Die te vroege leg- sters zullen ons van den winter ook iets extra's geven. Ze zullen namelijk ophouden met den leg en in den rui vallen. Want dit komt bij vroege legsters bijna altijd voor: winter, of voorjaarsrui. Wie dit eens bij zijn jonge hennen ondervonden heeft, weet wat een schadepostje dit is. U kunt het treffen, dat het een lichte halsrui is, dat ze na eenige weken hun gestaakte leg weer opvatten, maar die eenige weekjes gaan niet zelden over in een rustperiode van ééntwee maan den. En waar blijven dan de dure eitjes? Ze zijn voor goed verdwenen. En als die rui een zware rui wordt, dan moeten we zeker één, twee maanden wachten eer ze weer be ginnen. Vroege hennen, ik bedoel te vroege hen nen, vallen dus vaak in een ontijdige rui. Daar is niets aan te doen. Maar wie zijn hennen op tijd heeft gebroed en ze door ondoelmatig voer te vroeg aan den leg en dus aan den rui helpt, heeft deze schadepost aan zich zelf te wijten. De nachten gaan voor de kippen weldra korter worden en velen zullen hun lichtlei- ding van vorig jaar weer in orde gaan maken of een nieuwe leiding leggen. Langer licht beteekent voor onze dieren: langer tijd om te eten, dus meer eitjes. Maar denkt er wel - wiiicn w.c van onze oudere dieren in het volgend voorjaar broedeieren rapen, voert ze dan niet met kunstlicht, want dan worden ze te veel geforceerd en de broed- resultaten zullen in het komende seizoen ver bazend tegenvallen. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Vaak hechten de menschen het denkbeeld van geluk alleen aan het uiterlijke, maar de waarheid zoekt het in het gemoed, in kalmte en zielsrust. MAANDAG. Wie met het leven speelt Komt nooit terecht. Wie zich niet zelf beveelt, Blijft altijd knecht. DINSDAG. Ieder hart, dat zich toewijdt aan een edel werk, veredelt daardoor zich zelf. WOENSDAG. Hij, die ophoudt 'n eerlijk man te zijn, is veel gevaarlijker dan hij, die het nooit ge weest is. DONDERDAG. Groote zielen hebben een wil, kleine ziel tjes hebben wel eens vlagen van wil. VRIJDAG. Velen, die het ouderlijk huis minachten, zullen op lateren leeftijd tot de ervaring komen, dat 't daar nog zoo kwaad niet was. ZATERDAG. Niet de vreugde, die u wordt bereidt, maar slechts die, welke gij voor anderen be reidt, kan u waarlijk gelukkig maken. VOOR AUTOMOBIELEN EN MOTOREN Telefoon 2282 Lange Brinkweg 39 - Soest Gelegenheid tot Autostalling. voor amateur-fotograven. (AUTOKLUIS) KERKBERICHTEN PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. gèvën van derT oorlog als instrument" van I Vg». S&TSiZi. hun nationale politiek; 1 halvt "D! voor '"imten. (Nadruk ver Hebben besloten, een Verdrag aan te gaan en hebben te dien einde als hun onderschei den gevolmachtigden aangewezen: (volgen de namen der onderteekenaars), die, na el kander in kennis te hebben gesteld van hun volmachten, welke in goeden en deugdelij- ken vorm werden bevonden, het eens zijn geworden over de volgende artikelen: Artikel 1. De Hooge Contracteerende Partijen verklaren plechtig, in den naam van haar onderscheiden volken, dat zij het toe vlucht nemen tot den oorlog ter oplossing van internationale geschillen veroordeelen, en dat zij den oorlog prijsgeven als instrument van nationale politiek in haar onderlinge be trekkingen. Artikel 2. De Hooge Contracteerende Partijen zijn het er over eens, dat de bij legging of oplossing van alle geschillen of conflicten, welke tussehen haar mochten rij zen, wat ook hun aard of oorsprong moge zijn, uitsluitend met vreedzame middelen zal worden nagestreefd. Artikel 3. Het onderhavige Verdrag zal door de Hooge Contracteerende Partijen, welke in de inleiding genoemd zijn, gerati ficeerd worden op de wijze zooals door haar onderscheiden constituties wordt voorge schreven, en zal tussehen haar van kracht worden, zoodra de verschillende ratificatie- oorkonden tezullen zijn gedeponeerd. Dit Verdrag zal, wanneer het van kracht is geworden, op de wijze, als in de vorige alinea is voorgeschreven, open blijven zoo lang als het noodig mocht zijn voor de toetreding van alle andere mogendheden ter wereld. Elke oorkonde, waaruit de toetre ding van een staat blijkt, zal gedeponeerd worden teen het Verdrag zal, onmiddel lijk daarna, van kracht worden tussehen den toetredenden staat en de reeds aangesloten staten. Het zal de taak zijn van de regeering van Ruitijd. De ruitijd voor onze hoenders is aange broken, de tijd van veel narigheid voor hen en voor ons. Voor hen, omdat ze zich niets prettig gevoelen in hun dunne jasje. Voor ons, omdat het niet prettig is zoo weinig eitjes te rapen. Verschillende ziekten openbaren zich ge durende dien ruitijd. De dieren verkeeren in een ziekelijken toestand en zijn o zoo vat baar voor kouvatten. En uit kouvatten komt bij een kip heel wat voort. Een ruiende kip heeft veel voedsel noodig. Op de eerste plaats moeten er veeren ge vormd worden, waarvoor heel wat eiwit noodig is. Op de tweede plaats gaat er zeer veel warmte verloren, doordat het dier zoo weinig beschermende veeren heeft. Dat ei wit en dat warmteverlies moet dus aange vuld worden. En dat kan niet anders ge schieden. dan door voer. In den ruitijd moet men gewoon doorgaan inet ochtendvoer. Zoovelen huldigen nog den stelregel: geen voer, geen eten. Maar dit is glad verkeerd, want even noodig als het goed opfokken van de jonge hennen, is het goed door de rui heen helpen van de oudere hoenders. Ochtendvoer blijven we gewoon geven. Er behoeven wel geen eieren van ge vormd te worden, maar veeren is ook eiwit en een nieuw veerenpak vraagt net zoo veel als een serie eieren. En wat het warmtever lies betreft, dit is een kwestie van zetmeel- voedering of van vet. Daarom in den ruitijd gerust mais, wat hennepzaad, zonnepitten. Wat vetkaneri zijn in dezen tijd ook op hun plaats. Verder moeten onze dieren tegen groote afkoeling beschermd worden. Dus bij winderig weer en bij sterke regenval hou den we de erge ruisters binnen. Groenvoer houdt hen opgewekt en geeft hun de noo- dige afwisseling. SOEST Zondag 2 September. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. C. v. d. Graaf van Nijkerk. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 -uur en nam. 6 uur Leesdienst. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst'', Rembrandtiaan Geen dienst. SOESTERBERO NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg Ds. Vethake. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. BAARN Zondag 2 September. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. 's Avonds 6 uur Ds. I. van Schaick, van Soest. VEREENIGING „CALVIJN" Tromplaan. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Moeders nemen voor de roode. gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is t SO et. Tube ÖO cl Bij Apolh. en Drogisten GBREF. KERK IN HERSTELD VERBAND Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. C. Vermaat. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. Mo lenaar. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. Voorm. 10.30 uur Ds. J. C. Wannee, van Den Haag. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Voorm. 10.30 uur Ds. G. J. Duijvendak, van Bussum. 12 Uur geen Zondagsschool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. Voorm. 10.30 uur Ds. J. J. Heep. Doop. Tekst: Matth. 6:33. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7 en 830 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. BAARNSCHE EVANGELISATIE Zondagavond 8 uur Evangelisatiesamen. komst, Gebouw Weteringstraat. Donderdagavond 8 uur, Balistraat 11, Bij belavond. LEOER DES HE1LS De Wetstraat 25. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur Heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Woensdagavond openluchtmeeting aan de Oosterstraat. Donderdagavond heiligingsdienst. Allen geleid door kapiteine Winters. LAGE VUURSCHE Zondag 2 September. NED. HERV. KERK Geen opgave. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ot Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten. 75 ct Bij Apoth. en Drogisten BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: Marrigje, d. v. J. de Wit en J. Klein, Schoolweg 6. Willem Albertus, z. v. P. v. 't Klooster en J. F. Srnink, Isseltscheweg 4. Petrus Antonius, z. v. C. J. van Hengstum en A. M. Gresnigt, Middelwijkstraat. Otto Johannes, z. v. O. 't Lam en G. C. Leeu wenkamp, Weteringpad 51. Johannes Hen- drikus Maria, z. v. H. A. C. v. d. Lugt en A. M. de de Gooijer, Molenstraat W.Z. 37. Cecilia Maria Petronella, d. v. J. C. Brou wer en C. J. Blommenstein, Steenhofstr. 62. Petrus Cornelis, z. v. G. Hilhorst en C. Kuijper, Kerkstraat 17. Jan, z. v. W. Bos huizen en J. Kok, Praamgracht 3. Clasinus, z. v. J. F. Meier en H. v. d. Broek, Nieuw- straat 12. ONDERTROUWD: J. A. de Bruin en J. v. Soest. W. v. d. Bosch en M. C. v. Schaffelaar. L. W. Tol

Soester Courant | 1928 | | pagina 1