Hneiiilireai PJi Stormschade 11 Meiis «eni ra ons personeel is onze zaan GEBRS. DE ROND. Garage Middelwijk HET KINDERPARADIJS Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Drukkerij Smit. Telefoon 2001 15 ct. en 20 c\ per Kilometer. Wachten wordt niet berekend. Ruimt en solide 7 persoons toerwagens. We verwachten dan ook veel belangstel ling. De wedstrijd vangt aan om half drie. De clubavond van Woensdag 1.1. mag we derom schitterend geslaagd genoemd worden. We willen langs dezen weg de milde gevers van de verschillende prijzen nogmaals har telijk dank zeggen. en C. Houthuijse. Z. van Doggenaar en M. v. Stuijvenberg. J. Veldhijsen en A. W. M. Foeken. A. v. d. Brakel en O. van Asch. O. van Munster en H. B. Uijthoven. H. A. Ravenswaaij en S. W. E. M. Hendricks. GEHUWD: A. C. A. v. Zeeland en G. M. de Bruijn. G. van Surksum en E. F. M. W. Muller. OVERLEDEN: Margaretha Petronella Waardijk, 59 j., wed. v. G. A. A. Eeltimk. Aardina Digna Paauwe, 32 j., d. v. A. Paauwe en M. C. van Bezooijen. Jan Veldhuizen, 20 mnd., z. v. R. Veldhuizen en R. J. v. Lunteren. GEVESTIGD: Lijst van personen, welke zich in het tijd vak van 23—29 Aug. alhier vestigden. M. J. W. van Egmond, Van Weej- destraat 35. P. Pilkes, Dijkhuisstr. 1. A. C. J. Kok met gezin, Kampweg 68. G. Heij kamp, Hellingweg 3. E. van Duinkerken, Veenhuizerstraat 72. J. B. Buhrs, Kerkpad N.Z. 45. P. F. van Hofwegen, Amersfoort- schestr. 20. A. van Isselt, Steenhofstraat 46. L. van Dijk met gezin, Soesterbergschestr. 25c. H. A. G. Toussaint, Birktstraat 17a. B. J. Richters met gezin, Laanstraat 81. S. J. Stroink, vrouw, Amersf.str. 117. W. Verweij met gezin, Molenstr. W.Z. 10. VERTROKKEN: lijst van personen, welke in het tijdvak 23—29 Aug. vertrokken zijn: S. J. H. van Mil, naar Den Haag, 's.Grave- sandelaan 158. F. Suurbier met gezin, naar Baarn, Heemstralaan 2a. 'J. M. Duk, naar Deventer, Eendrachtstr. 54. M. E. Eggink, vrouw, naar Den Haag, Halleijstr. 4. J. van Zilt, naar Castricum, Rijksstraatweg. A. Bak ker, vrouw, naar Zeist, W. A. Hoeve. J. A. Jongsma met gezin, naar Stellendam, Christ. school. B. Raaijen met gezin, naar A'dam, Bilderdijkstr. 20611. A. P. van Roon, naar Zeist, Kritsingerlaan 35. D. Schotvanger, naar A'dam, M. H. Trompstraat 10. H. M. Meij- burg, vrouw, naar 's-Graveland, Leeuwen laan 244. F. van Ollefen, naar Baarn, Spoor weglaan 8. C. H. de Haan, naar A'dam, Mee. senstraat 18 huis. ADRESVERANDERING Lijst van personen, welke in deze gemeente in het tijdvak van 23—29 Aug. van adres veranderden. A. Poutsma, van Veenhuizerstr. 86 naar Veenhuiezrstr. 84. F. J. Kuus, van Dorre- steinweg 35, naar L. Brinkweg 54. J. C. v Zutphen geb. Wubbeling, van Steennofstraat 61 naar Korteweg 15. W. Overeem, van L. Brinkweg 54, naar Koudehoekstr. 9a. Wed. Klauwers, van Buntweg 8 naar O. Utrecht- scheweg 11a. P. H. Hanssen, van Kampweg 68 naar Kampweg 76. A. J. J. van Marle van Beetzlaan 94, naar Verl. Postweg 14. L. van Hornsveld, van Hartweg 21 naar Korte weg 15. A. Stuivenberg, van Schoutenkamp. weg 2 naar Koudehoekstraat 17. W. Stui venberg, van Van Lijndenlaan 10 naar Eigen domweg 18a. H. Legemaat, van Steenhof straat 20 naar Kerkpad Z.Z. 18. BAARN GEBOREN: Gerardus Hendrikus Anthonius, z. v. H. de Groot en M. J. de Meij. Hendrik Pieter Antonius, z. v. H. van den Berg en A. Egels. Francina Jacoba, d. v. A. C. Posthuma en F. J. Mechelse. Albert, z. v. J. H. Ge wald en J. Kers. GEHUWD: A. Brandt en G. Slechtenhorst. C. B. van Dijen en W. C. van der Pas. M. A. van Asch en E. F. Fakkeldij. PLAATSELIJK NIEUWS HOBBELPAARDEN DUW-PAARDIN VILTEN PAARDEN LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - T«t2175 SPORTKRONIEK VOETBAL R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De Meer 3De Ploeg 2 17—0. De Meer 2De Ploeg 1 44. Zooals we uit deze uitslagen zien, mogen we wel aannemen, dat de wedstrijd van het 2de elftal tegen De Meer 3 wel eenigszins in een verkeerde afdeeling werd gespeeld. Had ons tweede tegen De Meer 4 ge speeld, dan had de verhouding wellicht an ders geweest. Den geheelen wedstrijd door werd het meest op het Soester doel ge speeld. Tot de rust was de stand 4—0. Na de rust konden onze jongens het niet bolwerken en werd zoo de stand opgevoerd. De wedstrijd van ons eerste elftal was echter beter. Met onze nieuwe krachten heeft De Ploeg laten zien, wat ze waard waren. Jammer, dat onze keeper niet op het appèl verscheen en we ons met een invaller moesten behelpen; zeer zeker hadden we met sprekende cijfers gewonnen. De Amsterdammers moesten alle krachten inspannen en de doelpunten, door ons ge maakt, konden niet worden voorkomen. Verschillende malen waren bij ons schit terende staaltjes van voetbal te zien. De Ploeg maakte steeds het eerste doelpunt en de Amsterdammers maakten geregeld gelijk. De rust ging in met 3—3. Na de rust hebben de onzen een tijdlang met 43 voorgestaan, totdat even voor het einde de stand wederom gelijk is. Een kleine overwinning voor De Ploeg was zeer zeker verdiend geweest. Zondag a.s. beginnen dan de nederlaag- wedstrijden. Welke vereeniging de grootste nederlaag aan De Ploeg toebrengt, komt in het bezit van een beker. De eerste wedstrijd is tegen S.D.O. Het elftal van De Ploeg van 1.1. Zondag in aan merking nemende, verwachten we een serie mooie wedstrijden, welke zeer zeker de moei. te waard zullen zijn, deze te komen zien. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 64 vverkeloozen, verdeeld als volgt: 6 Metselaars, 12 Opperlieden, 5 Grondar- beiders, 18 Losse arbeiders, 1 Typiste, 5 Timmerlieden, 1 Winkelj., 1 Verstelnaaister, 3 Kantoorbedienden, 3 Landarbeiders, 1 Koet sier, 1 Carosseriebouwer, 1 Metaalbewerker, 2 Chauffeurs, 1 Stratenmaker, 1 Wasscherij- knecht, 1 Bode, huisbew. of incasseerder en 1 Schilder. Te Eindhoven kunnen geplaatst worden 50 sigarenmakers, alsmede 20 onderbazen (leeftijd 2430 jaar, liefst ongehuwd, in ver band met den woningnood). De onderbazen moeten met personeel kun nen omgaan en goede schoolopleiding ge had hebben. Bij een aannemer in Eindhoven kan ge plaatst worden een bekwaam boekhouder (vrouwelijk), zoo spoedig mogelijk, hoog loon, voor anderhalf jaar. Aanvrager is aan nemer van gemeentelijke woningbouw. CONCERTEN SOESTER HARMONIE „PATIENTIA V1NCIT OMNIA" Op 31 Aug. a.s. zal onze Harmonie een concert geven alhier in de muziektent tegen over het Raadhuis. Het programma zal ter plaatse worden be kend gemaakt. Op 3 Sept. wordt een concert gegeven te Soesterberg in den tuin van „Huis ten Halve (J. J. Putman). Het -volgende programma zal ten gehoore worden gebracht. 1. Le. Royal Vainqueur, Marsch J. Voland 2. Le Masqué d'or, Ouverture. H. Star. Popy 3. Le beau Danube bleu, Wals. Joh. Strauss 4. Föte provengale, Ouverture F. Popy 5. Le reveil des dieux, Fantaisie. Jean Louys 6. Le Lac maudit, Ouverture. H. Star. Popy 7. Florica, Wals L. Colesteanu Le baron tzigane, Fantaisie. J. Strauss. Duquesjie Fleur de Hongrie, Marsch F. Popy DE CHR. SCHOOL Het volgende stukje troffen wij aan in de „Utr. Courant". Palstaanders in Soest. We hebben al eens over de buitengewone eerlijke handelingen van diverse vooraan staande menschen in onze gemeente geschre ven, aldus de N. Utr. Crt. waar het ging om de Chr. school. Toen hebben we medegedeeld, dat er hier Chr. scholen zijn met klassen van 65 leer lingen. Er is toen ter verruiming en ter bezuini ging tevens voorloopig een deel van een half bevolkte openbare school gevraagd. Direct een stuk of wat palstaanders in actie. De Raad had er lak aan en wees de aan vrage van het bestuur der Chr. Scholen toe. De heeren gingen in beroep bij Ocd. sta ten. Beroep afgewezen. Toen bij de Kroon. Ook afgewezen. En zoo zullen we dan nu eindelijk ruim te krijgen voor onze kinderen, 't Is anders ook wel een bewijs van de verdraagzaam heid der Vrijzinnigen. Mr. J. H. v. Doorne is degene, die in het officieele stuk genoemd wordt. Bij Ged. Sta ten ging W. van Eek en drie anderen in be roep, maar bij de Kroon Mr. J. H. v. Doorne en drie anderen, 't Is natuurlijk hun recht om een beroep in te stellen bij een of ander bestuurslichaam. Maar wat te denken van het feit, dat noch bij behandeling van het beroep door Ged. Staten noch bij behandeling van het beroep bij de Kroon, een der palstaanders zijn stand, punt heeft verdedigd. Dat ten spijt na hetgeen Mr. J. H. van Doorne in zijn blad schreef, dat het bestuur met valsche handteekeningen gewerkt heeft en dat hij dat ook in z'n beroep bij de Kroon zegt, hij niet bij Ged. Staten en bij de Kroon die beschuldiging is komen be vestigen en bewijzen. De voosheid dier beschuldiging blijkt dan ook zonneklaar, waar èn Ged. Staten èn de Kroon het beroep van Mr. J. H. v. DDoome heeft afgewezen. Voor een jaar diende dezelfde Mr. J. H. v. Doorne 28 bezwaren in tegen de gemeen- tebegrooting bij Ged. Staten van Utrecht. Later werd de begrooting goedgekeurd en kregen de H.H. v. Doorne c.s. bericht, dat Ged. Staten na onderzoek hun bezwaren niet deelden. dergelijk feit wijzen, 't Is de heer Sijbesma, die aan de Veenhuizerstraat een Groen ten. en Fruitzaak heeft gevestigd. Het geheel ziet er welverzorgd uit. Aan den heer Sijbesma veel succes. VERLOTING V.V. „SOEST" De V.V. „Soest", die thans haar speel terrein heeft aan den Koudhoornweg, or ganiseert (met toestemming van B. en W. besluit 22-8-'28), een verloting, waarvan de opbrengst ten bate komt voor het in orde maken van het terrein. De loten worden verkocht a f0.25 per stuk. De hoofdprijs (6 stoelen met leer) is te bezichtigen in het meubelmagazijn van de Wed. W. v. Ee, v. Weedestr. 7a, Soestdijk. BEVORDERING BIJENTEELT De Vereeniging tot bevordering der bijen teelt, afdeeling Soest, houdt Dinsdag 4 Sep tember a.s. een algemeene vergadering in het Stationskoffiehuis van Van Kooij. Als belangrijkste punt op de agenda komt voor: Suikerbestelling a 21 ct. per K.G. Na 4 September worden geen suikerbestel lingen meer aangenomen. Ieder lid, die dus suiker wenscht, dient op de vergadering te komen of te zorgen, dat vóór dien datum bij den secretaris der vereeniging bekend is, hoe veel suiker hij wenscht. DE KONINGIN EN DE PRINS TE SOESTDIJK De Koningin en Prins Hendrik vertrokken Zondagmorgen te kwart voor 11 per auto van Apeldoorn naar Soestdijk. Bij de Konin gin Moeder gebruikten zij het noenmaal en keerden te ongeveer 5 uur op het Loo terug. Bestefk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. OPENLUCHTSPELEN Er begint lijn te komen in de openlucht spelen, welke deze week in den tuin van Hotel „De Gouden Ploeg" te Soest zullen plaats hebben. Zooals algemeen bekend zullen deze op voeringen ook thans weer worden gegeven door het gezelschap Langenaken, hetzelfde gezelschap, wat „Het teeken des Kruises" en ,De Witte Non" heeft opgevoerd. Vrijdagmiddag te 2 uur (Koninginnedag) gaat als kinder. en familievoorstelling „Pietje Bel", terwijl des avonds, alsmede op Za terdag 1 en Zondag 2 Sept. „De Bullebak" wordt opgevoerd. Deze drie avondvoorstellin gen vangen aan te half 8. De goede roep, welke bij de voorgaande spelen ging, zal ook deze voorstellingen ze ker doen stagen. BUITENLANDSCH BEZOEK TE SOESTDIJK Prinses Alice van Athlobe, nicht van H.M. de Koningin Moeder, kwam Zaterdagmorgen voor een bezoek ten Paleize Soestdijk aan. De Koningin Moeder haalde Hare gast per auto te Utrecht van den trein. Gisterenavond is de hooge gast weer vertrokken. AUTO-ONGELUK Dinsdagmiddag had op de Banningstraat te Soesterberg een botsing plaats tusschen twee luxe auto's. Buiten eenige ruiten, die totaal versplinterd werden, liep alles goed af. NIEUWE ZAAK Reeds meerdere malen hebben wij -in de laatste tijden de komst van nieuwe zaken in onze gemeente moeten aankondigen. Dit doet ons goed, daar dit blijk geeft van eenige beweging en actie in onze gemeente. Ook ditmaal moeten wij wederom op een BEKRONINGEN Op de groote Bloemententoostelling 22, 23 en 24 Aug. te Baarn gehouden, verwier ven de onderstaande plaatsgenooten de na volgende bekroningen. A. Endendijk: klein gouden medaille voor inzending Fuchtia's; klein gouden medaille voor inzending Seliaqinella; zilveren medail le voor inzending Caleus en zilveren med. voor ingezonden gro-ep kasplanten. J. Geijtenbeek: klein gouden medaille voor inzending roode Geraniums en zilveren me daille voor inzending Bloemwerk en planten. T. Schaap: Klein gouden medaille voor inzending Knolbegonia Frau Helena Harnis; verguld zilveren medaille voor ingezonden groep Pepers; verguld zilveren medaille voor inzending Knolbegonia's; zilveren med. vdor inzending Begonia Elatior; zilveren medaille voor inzending Aqyranthus en bronzen me daille voor inzending Caleus. J. Kraaijenbrink: klein gouden medaille voor een perk muurtuintje van Conifeerfen. BEKROOND Onze plaatsgenoot, de heer J. Geijtenb^v ben aaide dezer dagen op de groote DaoÜF keuring in Artis te A'dam met de variëteit „Maria" het getuigschrift van verdienste. Met dezelfde soort behaalde hij té Haar tem dezelfde onderscheiding. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: 314 H. Denekamp, Aardappelen- en vruch- tenhandel, Zandvoortweg 3, Baarn. 2291 M. J. Vriesendorp, Angora-konijnen fokkerij, Vosseveldlaan 6, Soest. AANVRAAG ARBEIDSKRACHTEN In aansluiting aan het bericht in ons vo rig nummer, wijzen wij er nogmaals op, dat bij de Philip's fabrieken te Eindhoven direct geplaatst kunnen worden gezinnen, waarin minstens vier meisjes zijn, waarvan drie der tien jaar en ouder. Uitvoerige inlichtingen zijn te bekomen aan de Arbeidsbeurs alhier, van des voorin. 9 tot 12 uur. ONTWIKKELING Men verzoekt ons plaatsing voor het vol gende. De zomer met zijn feestelijke bedrijvig heid, zijn verkeer van touristen, kampeerders en daggasten loopt ten einde en als straks de klok weer een uur wordt terug gezet en de officieele zomertijd een einde neemt, moet de lamp tijdig aan en de lange avonden wachten ons. Zijn deze voor velen een bron van genoe gen, anderen zien er met schrik tegen aan. Verveling, landerigheid en als uitvloeisel daarvan een slecht humeur zijn ongewenschte gasten aan den huiselijken haard en waar men dezen tracht te ontloopen, wordt vaak heil en troost gezocht in herberg of dansgelegenheid. Welke slechte gevolgen een voortdurend aldaar verpoozing zoeken voor de rijpere jeugd hebben kan, is niet met enkele woorden aan te geven, maar zeker is het, dat zij, die zich in de toekomst een frisch en nieuw geslacht droomen van kloe ke mannen en vrouwen, die met blijde oogen en veerkrachtigen tred door het leven gaan, het een groote belemmering achten voor de bereiking van hun ideaal. En nu kan men wel een verzuchting slaken en afkeurend het hoofd schudden over de toenemende genotzucht van het opgroeiend geslacht, zoo lang als tegengif geen zuiverder genoegens geboden worden, zal men meer en meer af. glijden naar minderwaardig vermaak. Gelukkig wordt dit door velen ingezien en zoo hebben enkele dames zich vereenigd om in samenwerking met het Nutsdeparteinent een gelegenheid open te stellen voor jongen en ouderen om den vrijen tijd nuttig en aan genaam te besteden. Hoe men zich dat denkt? Wel, er zullen jongens- en meisjesclubs gevormd worden, waar in vroolijk en vriend schappelijk samenzijn cartonnage- en hout- arbeidles gegeven wordt, waar kleurige hand werken worden vervaardigd en men zich op een smaakvolle versiering van huis en klee ding toelegt. De zoo besteedde uren kunnen groote voldoening geven en het is duidelijk, dat de vruchten van den arbeid niet afleen in tastbaren vorm zijn aan te toonen, doch dat men tevens, dank zij geduldige oefening in vlugheid en vaardigheid wint. Niet vergeten wordt, dat de jeugd beweging behoeft en menige clubavond zal eindigen met een vroo- Iijken volksdans bij een lustig lied. Ook aan geestelijke ontspanning is ge dacht en zoo hoopt men op geregelde tijden vertelavonden met en zonder lichtbeelden te organiseeren, waar naast gewone ook reis verhalen en levensgeschiedenissen van groote mannen en vrouwen een belangrijke plaats zullen innemen, terwijl ook ontwikkelings clubs voor ouderen in uitzicht worden ge steld. Ter inleiding van dit werk zal op nader -aan te geven data een kleine tentoonstelling worden gehouden van al wat op de clubs zal worden vervaardigd in de daarvoor beschik bare clublokalen: Veenhuizerstraat hoek Nieuwstraat en Ferdinand Huycklaan 8. In een volgend nummer hoopt het comité de thans uitgestippelde plannen uitvoeriger aan te kondigen, inschrijfuren te openen en- ver dere mededeelingen te doen. Het Comité voornoemd, J. DAMMERS -Boeser. L. H. DROSTE—Wilmans H. FUNKE. J. BURGERSDIJK. J. ADDENSBraun. BEEN GEBROKEN Mej. C. uit Amsterdam, die met vacantie in Hilversum bij haar ouders logeerde, maak te een fietstochtje. Toen zij op het fietspad langs het vliegkamp de radiomast gepasseerd was, moest zij dicht bij de spoorweghalte De Paltz de bekende zeer scherpe bocht nemen, hetgeen haar niet gelukte, waardoor zij tegen een berkenboom opreed en haar been brak. De eerste hulp werd verleend door den hoofdverpleger van de luchtvaart-afdeeling, waarna zij per ziekenauto van 'de gemeente Soest naar Hilversum werd vervoerd. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Bankbiljet, Bril in etui, Rijwielbelasting- plaatje, Regenjas, Damesportemonnaie met inhoud, Heerenportemonnaie met inhoud, Dameshandschoen, militaire Overjas met ser- geantstreepen, Huissleutel, Vulpotlood, Hand- tasch met inhoud, roode Kinderbal en Re genjas. Aangevlogen een postduif. Aangeloopen een Duitsche herdershond en een klein hondje. PROCESVERBAAL Door de politie werd dezer dagen pro cesverbaal opgemaakt tegen E. v. d. B. al hier, terzake mishandeling. AANRIJDING Toen de heer W. A. Deins alhier per rij wiel over de Veenhuizerstraat reed, werd hij van achteren aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer K., mede wo nende alhier. Door de aanrijding geraakte D. het be wustzijn kwijt en werd in een naastbijzijn- de woning binnengedragen, alwaar hij later weder is bijgekomen. Hij rijwiel is danig gehavend. Wij vernamen, dat den heer K. in deze geen schuld treft en kalm had gereden. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk ONS VROUWENHOEKJE Een babypakje uit witte kousen. Als het warme zomerweer ons weer noopt tot de witte kousen- en schoenendracht, is het raadzaam bijtijds te waarschuwen de wit te kousen, waarvan de voeten onherstelbaar zijn versleten, niet in de lappenmand te de- poneeren, maar ze te bestemmen voor een zomerpakje voor onze babies. Voor een heel pakje hebt ge noodig twee paar kousen, een paar voor het truitje, een paar voor het broekje. Voor het truitje knipt ge vanaf de bovenkanten ongeveer 30 c.M. af. Beide stukken knipt ge open en legt ze op elkander. Van de overgebleven stukken worden schouderstukjes geknipt van onge veer 5 c.M. breedte en 10 c.M. lengte en twee mouwtjes ongeveer 15 c.M. lang en 10 c.M. wijd. De schouderstukjes worden aan gezet, zoodat voor- en achterkant van het truitje hierdoor verbonden worden. De nog open mouwtjes worden vervolgens aangezet en tenslotte de zijkanten van het truitje'dicht genaaid. De boord van de kous is dan de zoom van het truitje. Het halsopeningetje en de onderkant der mouwtjes worden met een picot omgehaakt. Voor het broekje worden eveneens 30 c.M. van de kousen afgenomen. Deze stukken worden gedeeltelijk opengeknipt, ongeveer 10 c.M. vanaf de kousenboorden. De open kant van het eene stuk wordt nu bevestigd aan den open kant van het andere, aan voor- en achterzijde, zoodat al dadelijk het kruis gemaakt is en het broekje in elkander zit De pijpjes worden aan den onderkant om- gehaakt met dezelfde picot als het truitje, waardoor zijden lintjes geregen worden. Van den zoom aan den bovenkant wordt een schuif gemaakt. Op deze wijze kan men zonder veel moeite een practische bestem ming geven aan uwe afgedankte witte kou sen, waaraan ge waarschijnlijk nog nooit eerder gedacht had en die, naast besparing, de voldoening van bezig.zijn voor uw klei ne, geeft. Nuttige wenken. Men kan op verschillende manieren ketel-: steen uit den ketel verwijderen; ten eerste door den ketel mits deze niet van email- le is droog op een brandende pit te zet ten, zóó dat steen springt, ten tweede den ketel in een oplossing van zoutzuur te zet ten en daarna uit te koken met schoon wa ter en ten derde door aardappelschillen een poosje in den ketel te koken. Water, waarin uien gekookt zijn, is goed om schilderijen schoon te maken, cn ook voor muren, welke met emaille.verf bestre ken zijn. Vochtig tafelzout is goed om eiervlekken van zilver af te krijgen. Versche aardappelen laten zich veel beter bakken, indien gij de schijfjes eerst een kwartier in warm water hebt gelegd. ONS KINDERHbEKJE NIEUWE RAADSELS Voor grooteren. 1. Plaats de letters, die in het binnenste vierkant staan in de open vierkantjes en wel zóó, dat je de namen van vier dieren langs den buitenkant krijgt. De reeds ingevulde letters moeten blijven staan. 2. Drooge, toornen, hangen, geel, blind. Bedenk op ieder bovenstaand woord een rijmwoord en je krijgt een bekend spreek woord. 3. Mijn geheel wordt met 8 letters ge schreven en noemt een stad in Zuid-Slavië. 7, 8, 5, 6 is een meisjesnaam. Een 7, 5, 2, 4 is een reddingswerktuig. Een 1, 6, 6, 5, 7 dragen sommige mannen. 4. 2, 3, 7 is een onontbeerlijk iets. Een 7, 6, 4 is een tijdsverloop. 1, 6, 1, 2, 3 was een stad in de oudheid. 4. Wie kan een rivier in Amerika maken inabeimzz Voor kleineren. X ar op de le rij iets wat 's zomers op het land staat. X as op de 2e rij iets wat we maken, als we loopen of dansen. X ook op de 3e rij iets wat uit den schoorsteen komt. X ris op de 4e rij een bloem. ui op de 5e rij iets, wat ik hoop, dat X je niet bent. 1. Zet op de plaats van elk kruisje een tetter, zoodat je goede woorden krijgt en wel: de beginletters vormen, van boven naar beneden gelezen, den naam eener maand. 2. Verborgen boomen. Hans wil graag komen spelen. Voor straf moet je je ei koud eten. Zag Bob er kans toe? Zijn de nieuwe buren aardige menschen? 3. Als 1, 2, 3, 4, 5 een deel van een et maal is, 6, 7 een landbouwwerktuig en 8,^ 9, 10 een visch, welke vogel is dan een 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10? 4. Mijn eerste is een verblijfplaats van sommige vogels, mijn tweede een kasteel en mijn geheel een stad in Noord-Brabant. Wie doet er mee aan een nieuw knikkerspel? In het zand of op boschgrond maak je 3 rijtjes van 3 kuilen, dus negen in het geheel. Het middelste kuiltje van de tweede rij heet de pot. De kuiltjes aan de hoeken, vier in 't getal, heeten elk punt. De kuiltjes tusschen de punten in, ook 4 in getal, heeten elk half. Als we de pot nu met o aanduiden en punt met en half met x, dan ziet Jtet ge valletje er zoo uit: Iedere speler doet twee van zijn knikkers in de pot, het middelste kuiltje dus. Dan mag elk op de beurt, vanaf een bepaalde plaats, een meter bijv. van de kuiltjes af, probeeren een knikker in de pot te rollen of te werpen. Komt die knikker nu inplaats van in de pot in een van de punten, dan moet degeen, die heeft geworpen, een knik ker in de pot doen. Komt de knikker daar entegen in de half, dan mag hij, die gewor pen heeft, een knikker uit de pot halen. Komt de knikker in de pot terecht, dan mag de goede werper den heelen inhoud hebben en het spel begint weer van voren af aan. deelde hem in te rekenen. Dit was echter zeer moeilijk gegaan. Verd. had zich stevig verzet en daarbij den agent meerdere malen beleedigd. Voor den rechter beweerde verd., dat hij zich niets meer kon herinneren van het ge val. Hij was bij de feestelijkheden ongemerkt dronken geworden. Bij onderzoek was gebleken, dat verdach te meermalen misbruik maakte van sterken drank. De agent zeide echter, dat hij van verd. nooit last ondervond. Verd. was reeds meerdere malen veroor deeld. Het O.M. eischte een gevangenisstraf van 2 maanden. De politierechter veroordeelde hem tot één maand gevangenisstraf. DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MEST EN PIETJE-DEFTIGHEER Piet en Teun veranderd in een halve visch. De jongens waren opgetogen, Dat GrooLVizier zoo vriend'tijk was... En daarom stond hij ook natuurlijk Ten zeerste bij hen in de pas. Zij vonden het een pracht-ideetje, Dat Groot.Vizier naar 't land der maan, Onmiddellijk een vliegend vischje Met een briefje wou laten gaan. Ik zal zei Groot.Vizier toen lachend Nu eerst nog wat met jullie doen; Hij klapte even met zijn staartje, En, wonder.... wat gebeurde toen? De jongens raakten kwijt hun beenen, En daarvoor kwam een groote staart; Ziezoo, nu kunnen jullie zwemmen, Zei Groot.Vizier toen zeer bedaard. Toen jullie binnen waart gevallen, Had ik je ook al iets gegeven, Want zoo je weet is er geen mensch, Die onder water lang kan leven. UIT DEN OMTREK BAARN GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende voorwerpen, welke in de afgeloopen week als gevonden werden aangegeven, kunnen inlichtingen worden ver strekt aan het politie-bureau Stationsweg 22B, alhier. Rijwielbelastingmerk, Tang, Portemonnaie met inhoud, Kruis, Portemonnaie met in houd, Sleuteltje, Broche, Poesje, Tienritten- boekje, Kindertaschje met inhoud, Vulpen, Manchesterbroek, Kindermuiltje, zwart lede ren Damestasch niet inhoud, Zak kleeren, Manchester jas, een paar Handschoenen, Da- mesring, Kinderhoedje, Sleutel, twee Duiven, Hondenhalsband, Belastingmerk. RADIO Alhier is opgericht een afdeeling van de V.A.R.A. (Vereeniging van Arbeiders Radio Amateurs). Toestelbezitters kunnen lid worden tegen den geringen prijs van 16 cent per week, waarvoor zij tevens het weekblad „Radio" ontvangen. Het dag. bestuur, waarbij men zich ook als lid kan aanmelden, is als volgt samenge steld: A. W. van Kleeff (Mesdagplein), voor zitter. M. B. Meijer (Israëlstraat 4), penning, meester. S. Broekhuizen Jr. (Oosterstr. 26), Secretaris. VEILINGNIEUWS Donderdagavond werd door notaris F. P. E. van Ditzhuijzen in hotel „Central" in publieke veiling gebracht een winkelhuis met 'bovenwoning, erf en grond, gelegen op den besten winkelstand aan de Laanstraat no. 34 te Baarn, bevattende zeer ruime winkel, ka mer of kantoor, magazijn, keuken, kelder, W.C., 4 bovenkamers met zolder. Het per ceel werd ingezet op f12.000.en bij opbod verhoogd door den makelaar J. D. F. van der Veen tot f14.800. Het perceel bleef opgehouden en is uit de hand te koop. DRONKEN De 46-jarige timmerman G. S. alhier had de Emmafeesten op 2 Augustus niet beter weten te vieren dan door het nuttigen van een overmatige hoeveelheid sterken drank. Hij had zich met zichtbare moeite over den weg voortbewogen en daarbij herrie ge schopt, waarom een agent het noodig oor- Eerst vonden zij het wel wat griez'lig Zij waren zoo iets niet gewend Maar toch is het, dacht Teun en Pietje, Wel leuk als j' eens een vischje bent. En nu zei Groot.Vizier heel vriend'Iijk - Gaan jullie beiden maar je gang, Want ik ga nu een beetje dutten, Dat doe ik steeds, een uurtje lang. En Goudrugje zal jullie zeggen Waarheen ja nu het beste kunt, Je gaat je nu maar braaf vermaken Hoor jongens.... 't is je best gegund. Wanneer mijn dutje strakjes uit is, Zal ik direct wat schrijven gaan, Dat stuur ik dan per extra bode Naar Zilverbaardje in de maan. Toen Groot.Vizier hun dat gezegd had, Nam Goudrugje hen beiden inee, En zei: nu zal ik jullie toonen AI de bewoners van de zee. Die groote beesten daar zijn haaien, Zij hebben een geweld'ge keel, Zij zeggen doorgaans bitter weinig, Maar eten doen ze nogal veel. En daar dat platte roze beestje, Die zwemt altijd bijzonder kalm, De menschen eten 'm dikwijls op, En noemen hem dan meestal: zalm. Die kleine rakker, links van jullie, Kijk, kijk, hij gaat juist aan den haal Dat is een rare hekkenspringer, En ieder noemt hem hier: garnaal. Die met zijn slapperige oogen Vinden de menschen ook niet mis... Hij wordt dikwijls door hen gegeten, Zijn mooiste naam is: schellevisch. Zoo ging Goudrugje met vertellen Nog een heel aardig tijdje door.... Hij stelde al zijne collega's Aan Piet en Teun zeer deftig voor. Nadruk verboden. (Wordt vervolgd.)

Soester Courant | 1928 | | pagina 2