Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding Luxe Auto-verhuur LA PORTE Co. VENEMA Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 C. Verschoor, Nieuwtsr. &7 Leven ten koste van Leven UiwoerinB van -fcnTalfvS^^ Eiiecienorflers. I hteraf helpt et niet meer, maar volgend SCHEMERLAMP compleet f28.00 Willem Reith D. F. VOIGT Droglst- 7e Jaargang Vrijdag 12 Ootober 1928 No. 41 DE S0E5TED COURANT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 30 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn en C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 eent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK 5 ij dragen, niet grooter dan -IS en Met kleiner dan 36 rebels, mogen MORGENSTOND (Ingezonden.) Schoon rijst de morgen, Het duister verdwijnt, Zie, hoe in 't Oosten Het zonlicht verschijnt. Heerlijk die stralen, Zoo teeder die gloed, 't Schenkt nieuwe vreugde, Het schenkt nieuwen moed. Alles ontwaakt weer, Ja, alles herleeft, Zie hoe de zwaluw De lucht weer in zweeft. Zie hoe het bloempje Haar knopje ontsluit; 't Duifje gaai kirren, Het vogeltje fluit. 't Haantje kraait vroolijk, De hen kakelt blij; 't Vee trekt weer henen Naar grazige wei. 't Vlindertje vladdert Van bloempje tot knop, 't Bijtje zoekt gonzend De honing weer op. Landman hanteert weer De schop of de spa, Slager zijn moordtuig, Hij kent geen gena. Smid smeedt het ijzer Met stevige hand. Tuinman snijdt lustig Zijn groente van 't land. Timmerman slaat weer De spijker op kop, En zoo zoekt ieder Zijn handwerk weer op. Al wat er wemelt, En al wat er leeft, Alles zoekt spijzen, 't Is God, die het geeft. A. K. V. 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. OFFIC1EELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat bij het Gemeentebestuur het voornemen bestaat, over te gaan tot het onttrekken aan den open baren dienst van een Zuidelijk gedeelte san het perceel weg, kadastraal bekend als ge meente Soest, in sectie H. No. 4842, uitma kende een deel van de Koudehoekstraat, ter o-rootte van 31,5 M2. en dat bezwaren tegen deze onttrekking aan den openbaren dienst bij hen kunnen worden ingebracht, binnen veertien dagen na heden. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. Soest, 9 October 1923. SCHOUW Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Woensdag 24 October e.k. zal worden Gevoerd de schouw over de in de ge™«n,e gelegen wegen, voetpaden, waterle.dmgen bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom herin nerd aan de artikelen van het Reglement op het Onderhoud en gebruik der wegen n, dÖdtgUdf daarin voorkomende bo palingen wordt gestraft overeenkomstig dat Reglement. Weth. voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, Soest, 3 October 1928. J. BATENBURG In het alvemeen zal het bovenstaande wel meerendeels de stoffelijke voeding van den mensch gelden. mnpi vvnr Het menschelijk lichaammm» moet wor van den mensch voorzien, en wel in de aller eerste plaats. Geen wonder dus, dat de mensch, de in alles boven het redelooze dier bevoorrechte mensch, het „Leven ten koste van Leven'' als een natuurwet is gaan aan nemen een wet die gesteld is door de Scheppende Macht, ten behoeve van mensch en dier beiden. Maar de „bloem", die alléén om hare schoonheid ten toon te spreiden op aarde prijkt? Is het den mensch geoorloofd haar van haar stengel te verwijderen, haar leven te verkorten, hare schoonheid ten eigen bate aan te wenden en hare vruchtzetting (voort teling der uitzaaiing) geheel of gedeeltelijk te vernietigen? Hare schoonheid en hare geuren komen ongetwijfeld ten bate van het levensgenot van den mensch, maar behooren toch niet tot diens noodzakelijke levensbe hoeften. Leeft daarin ten koste van leven van schoon, smetteloos en den Schepper ver heerlijkend leven dan niet de mensch? Is die schoonheid, is die bloemengeur bui ten de standplaats van die bloem in de vrije, heerlijke natuur, een absolute noodzakelijk heid voor het levensbestaan van den mensch? immers neen. Doch wellicht getuigt het dan van zijn schoonheidszin, om de ook aan haren stengel daar buiten, snelverwelkende en uit vallende bloem af te rukken en als sieraad in zijn woonvertrek te plaatsen, tot een lust van 't menschelijk oog? Nu kunnen wij, met ons steeds naar ge gevens zoekend verstand, wel partijdig zeg gen: Dat alles is slechts een stoffelijk een slechts kortstondig levenStraks immers valt de niet geplukte bloem toch van haar stengel en vergaat in het slijk. Wat wij noo- dig hebben, wat wij voortdurend en trouw moeten verzorgen, dat is niet het stoffelijk, maar uitsluitend het ziele.leven; en onze geest en onze ziel voeden zich toch niet ten koste van het geestesbestaan en het ziele-le- ven van anderen. Wat wij van eens anders geestes-, van eens anders ziele-leven tot ons nemen, Iaat immers die geest, Iaat immers die ziel volkomen ongeschonden. Ja, zij win nen zelfs door die aanboring. Want immers: de waterader die openge graven of aangeboord wordt, geeft juist daardoor het aanzijn aan bronnen en aan rivieren van verre strekking. Dit alles is in theorie wel juist en mooi gedacht, doch in werkelijkheid in de We reld vol zeitzuchr in allerlei vormen, vol i__ -ol schuilL-eken en diepe afgronden gaan ons geestes- en zieleleven niet zoo veilig, als men, in zijn streven, naar waarheid, reinheid en schoon heid, wel gaarne geneigd is te gelooven. Want dit alles is vooralsnog geen weten schap, maar slechts een op nog mank gaande wetenschappelijke geloofsonderzoekingen be rustende stelling; - eigenlijk een combinatie van nog niet beproefd gebleken bouwstof fen, welke men een geestelijke en ziel-diag- nose zou kunnen noemen. Die allen te za- men zijn m.i. tot nog toe hoogst-erastige gewetensvoltrekkingen, op weliswaar idealis tisch schoonen grondslag opgetrokken; doch nog te schaars door bewijskrachtige argu menten gesteund, dan dat men die als we tenschap zou kunnen aanvaarden. Er blij ven toch zeker nog voor het gros der men- schen, zoo niet voor allen, vragen bestaan, die het ontstaan van alle „leven" betreffen, niet minder ook het doel van het bestaan en op bestemming van den mensch. Deze vra gen zijn, ondanks het op het gebied van de wetenschap of kennis der hoogere geeste lijke dingen ingesteld ijverig en volhardend onderzoek van vooraanstaande geestelijke krachten, nochtans onbeantwoorde vragen gebleven; zij het dan ook, dat er, heel in de verte, een nog zeer weinig omlijnde licht schemering valt waar te nemen, door hen, die vol verlangen hunne oogen naar het Oosten houden gericht. Dit zijn zij, die door hun absolute geloof in de toekomstige vol making van hun zieleleven geleid, eene voort durende zielsovergang, een telkens terugkee- rende afwerping van het stoffelijk kleed (dus eene zielsverhuizing) in vast vertrouwen kun nen aannemen. Dit sluit evenwel niet uit, dat, door een verreweg grooter deel der menschen, de on schendbaarheid van het geestes- en zieleleven niet kan worden aangenomen. Immers, op het kostbaarste wat de mensch bezit, zijn de aanslagen het felst. Er zijn toch immers levens wier levensbestaan geleid wordt, ten koste van het geestes- en zieleleven van an deren. De vruchten van vele eminente gees ten zullen niet alleen, door een reeks van eeuwen wijze te kennen, en haar mentaliteit te be grijpen. Wel verre daarvan is de inzender, die zich anoniem „Bruine Beer" noemt. De werkelijke bruine beer weet wat het vrije natuurleven waard is. N.1. voor hem al les: want een leven zonder vrijheid is geen leven. Dat druischt lijnrecht in tegen alle be hoeften van elk levend wezen, hetzij mensch of dier. Voor een dier geldt dit nog in sterker mate, want het is geschapen voor de vrije eenzaamheid van de wildernis, waarvoor het prachtig toegerust is met alle noodige gaven en zijn wonderbaar instinct. Maar die mijnheer, die zich Bruine Beer noemt, kan zoo iets zelfs niet bij benadering voelen, die staat te ver af van het waarach tige leven, hij zou anders niet zulk een onzin hebben geschreven. Dieren, die voor straatvertooningen wor den gebruikt, zijn er nog ellendiger aan toe, dan circusdieren, want zij hebben een on- eindigen werktijd en missen meestal alle ver zorging. Zij hebben een diep beklagenswaar dig lot, en dat is niet te verwonderen, als men ziet, hoe zelden de mensch hoog ge noeg staat om geen misbruik te maken van zijn macht over een schepsel, dat volkomen aan hem is overgeleverd. Voorwaar, anonieme mijnheer, de dieren leven in een paradijs, hetgeen de aarde voor ons, menschen, óók zou zijn, indien wij haar niet bedierven, en de dieren zijn daarin ook gelukkig, zoolang ze niet in handen van den mensch vallen. Denkt U eens een weinig na, voelt U eens een weinig zuiver, dan zult U niet trachten middeleeuwsche zeden te verdedi gen. O, Menschheid. O, Overheid, wanneer gaat Gij iets begrijpen van God's wondere Schep ping, die Gij nu vertrapt en uitbuit? E. DES TOMBE, Secr. Ned. Jack-London-Verbond. BANKIERS BAARN - SOEST BUSSUM PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. igen dexe rublek betreffende, kunnen worden geionden aan de tr G. J. LieahouE Dir. Landbouwschool. Montfoort. Postiege! groc co en een halve cent voor antwoord Insluiten. (Nadruk verboden Onze kippen in den Herfst. Het gure jaargetijde is op komst. Terwijl ik dit zit neer te pennen, schijnt het zonne. tje nog zoo vroolijk, alsof het ons heelemaal niet verlaten wil. Het is in de zon lekker. Maar de natuur wordt toch koud. Als U dit stukje onder de oogen krijgt, waait de wind de boomen misschien al kaal, terwijl we geen beter plekje meer kennen, dan vlak bij du kachel. Al laat de herfst dit jaar zijn gure si-eken nog even thuis, we zullen onze por. heusch wel krijgen. Eii dan is het uit kijken met onze kippetjes. Want de winter vind ik lang zoo erg niet, als de gure, natte najaarsvlagen. Velen hebben de jonge henne tjes al aan den leg en bij anderen zal dit tijd- st;p niet lang meer op zich laten wachten. Wie op tijd gebroed heeft, kan de eitjes nu eerstdaags in overvloed tegemoet zien. Wie niet op tijd gebroed heeft, ontvangt dit jaar w eer een les om het volgende jaar wat beter op tijd te zijn. Jammer, dat zoovelen onge- v. lagd elk jaar weer een les krijgen en toch e.k jaar weer dezelfde fout maken. Er wordt wel gezegd: Een ezel stoot zich geen twee maal aan dezelfde steen, het kan waar zijn maar menschen overkomt dit toch wel, en zeker als 't betreft het op tijd broeden. Zorgt hit volgend jaar eens op tijd ie zijn, laat- broeders. DAMES- EN HEEREN- KLEERMAKERIJ HEEREN MODE-MAGAZIJN F. C. Kuiperstraat!!) - Telefoon 2169 BURGELIJKE STAND EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG Incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit c ntei rik h joeg ,L kle blad Mijnheer de Redacteur. Zoudt U het onderstaande in Uw op willen nemen. Uit het verslag van de j.1. gehouden Raads vergadering blijkt, dat bij Gem. Bouw- en Woningtoezicht en Gem. Werken een reor ganisatie zal plaats vinden, waardoor aan drie ambtenaren ieder een gewijzigde werkkring zal worden toebedeeld, waardoor die amb tenaren zich vermoedelijk meer aan de hun opgedragen taak kunnen wijden. Dit moet worden toegejuicht, omdat hier door het toezicht op het onderhoud der we gen en de controle op den bouw binnen onze Gemeente denkelijk meer permanent ge maakt zal worden. Ik hoop dan ook, dat wij Soesters, bedoelde ambtenaren, meer dan tot nog toe het geval was, in hun werkzaam heden mogen gadeslaan. Het is toch een feit, dat technische ambtenaren veelal door de administratieve rompslomp, welke ge meentediensten meenen noodig te moeten hebben, met zooveel papieren monniken werk worden belast, dat er voor hun hoofd taak weinig of geen tijd overblijft. Voor zoover gaat het voorstel tot het aanstellen van iemand, die genoemde amb tenaren van bedoeld werk kan ontlasten in de goede richting. Bij mij rijst evenwel de vraag of en dit met het oog op de voor onze gemeente geboden zuinigheid hier voor ondergeschikt administratief werk als niachineschrijven en kleine ditjes en datjes, niet te hoog wordt gegrepen. Is hier wel een klerk.steno-typiste (het staat er) noodig? M.i. en ik spreek uit ervaring zou hier met een jong, handig machineschrijfstertje den gevoed en dus in stand worden gehou- (en kos(e yan andere geesten en rielelevens, den tot koste van het leven van dier en plant. nje( bjj uitzondering de °01;z^_va^^ Deze noodzakelijkheid is inderdaad veelzeg- heelen' ondergang van laatstgenoemden zal gend. Zij houdt immers in «te een naar voren tredend onrecht m, n.1. de ver. metiging van het eene^apene tot behoud en onderhoud van de ve B_ chaam! wiTde' mensch tot zich neemt to voeding en ter ontwikkeling van d;cr_ felijken mensch, is „levensubstantie. lijke dan wel van plantaardige Hetzelfde is bij dier en plant hrtgeval. W.J noemen dit eenvoudig: „omzetting van de dierlijk voedsel, ten aanzien van d>ejevens vernietiging, slechts een maat. zijne onthouding slechts p|antenbe- regel beoogt. in de voeding staan moet voor een groot zijn geweest. Zouden wij tot nog toe aan de goede geesten onder de menschen, op deze moei lijke en feitelijk nog onbekende wereld, reeds de overwinning op het kwade wat zij (de wereld) omvat, durven toekennen? -zeer goed kunnen worden volstaan. Ik kan eeuwcu heen door minderwaardige geesten, I niet goed gelooven, dat de Directeur v ten koste van den geest die hen voortbracht, I genoemde diensten gezien aard en om zijn weggedragen maar tevens mag als]vang van zijn bemoeiingen, veel stenogram- zekerheid worden vastgesteld: dat het leven I men zal behoeven te kweeken. Ik denk nier- bij meer aan Bankdirecteuren en Hoofden van Handelsinrichtingen waar beslissingen en orders groote snelheid en beknoptheid ver- eischen. Nu nog dit: Ik meen, dat het gemeentebe stuur tot plicht heeft in de eerste plaats de Soesters een kans te geven naar Gemeente betrekkingen te kunnen dingen en dat het hiervan moet doen blijken middels het daar voor ingestelde instituut „De Arbeidsbeurs' Het doet wel eenigszins vreemd aan, dat aanvragen van andere gemeenten om perso neel bij onze Arbeidsbeurs inkomen terwijl dit uit ons eigen midden geheel of ten deele wordt nagelaten. Er moet niemand zijn intrede in de Gem. Bureaux doen, buiten de vrije mededinging van en met anderen in deze gemeente. Ik zie thans met belangstelling een en ander tegemoet. U, mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, M. D. VAN DONGEN. ingezonden stukken BRUINE BEER Hooggeachte Redactie. Namens het Bestuur van het Ned. Jack- London-Verbond, verzoek ik U vriendelijk onderstaand ingezonden stukje in Uw blad te willen plaatsen. Met dank bij voorbaat, Hoogachtend, E. DES'TOMBE, Secr.esse. Wanneer men een persoonlijkheid wil weergeven, dient men zi<ïh daar geheel in te kunnen verplaatsen, het larakter en de leef- Ock het opfokken der jonge hennen ging velen niet vlug genoeg. Te vroeg en te veel htendvoer of te weinig graan kwam dan k herhaaldelijk voor. Het gevolg was: te oeg aan den leg en daarom vanzelf veel kleine eitjes. Heusch, het is geen voordeel -innorg hennen met 4—5 maanden aan den «rtthrn. McccmalCi' wecs ik er on. nu jüar komt er weer een opfoktijd. En dan op gelet. Het gure weer is niets voor onze kippe tjes. Van nature is het een ras, wat thuis hoort in de warme streken. En het inoge waar zijn, dat ze gewend zijn aan ons kli maat, ze mogen kunnen tegen de kou, maar tegen het vocht kunnen ze niet. Vocht, kou de vocht is voor onze kippen o zoo slecht. We zien dan ook in dien tijd telkens weer de diphterie en pokken optreden, die onbe rekenbare schade berokkent. Voor eenigen tijd heb ik U opgewekt L'w dieren te laten enten hiertegen. Wie dit nog niet mocht hebben laten doen, doe dit spoedig, want het is hoog tijd. Wendt U tot den veearts of tot Uw vereenigingen, dan is het sp",lH;fY gebeurd. Vooral waar de kippen losloopen in een boomgaard in het 's morgens lang nat. De dieren loopen dan uren met hun pooten in de koude en ze lijden er veel van. Daarom als het kouder gaat worden, moet men de dieren 's morgens niet meer zoo vroeg los laten. Vooral onder boomen zeker niet. Is de uitloop bezet met lang gras, dan moet dit kort afgemaaid worden, want hoe langer het gras, hoe langer koud en vochtig. Bo vendien hebben de dieren aan dat lange gras toch heel weinig, want de fut is er uit. De jonge sprietjes leveren het voedsel en de zoo onmisbare vitaminen. Lang gras wordt door geen vee graag gegeten. In koude tijden moeten we wat meer zetmeelachtige stoffen voeren, waardoor de dieren meer warmte kunnen produceeren. Mais en haver zijn in dit opzicht uitstekend. Het graanvoer voor losloopende kippen (ze ker voor leghorns) mag gerust eenige keeren per week bestaan uit enkel mais. Rassen, die spoedig vet worden, verdragen dit niet altijd. Het gemengde graan bevat ook al hen nepzaad en zonnepitten, die beide veel vet bevatten en dus warmte geven. Nu de koude aanbreekt gaan verschillen den hun dieren doorloopend vasthouden. Bij plotseling guur weer, bij sterken wind en veel regen hield ik mijn dieren vast, maar an ders altijd los. Op zware gronden schijnt het wel voordeel op te leveren, daar die gronden veel vocht opgeven. Op lichtere gronden wordt er zeer verschillend over gedacht. Zelfs liet ik op zandgronden mijn dieren bijna altijd los en ik raapte veel eieren. Maar ook van degenen, die vanaf October-No- vember tot Februari-Maart hun dieren door loopend binnenhielden, hoort men succes. Wie ze persé binnen wil houden, moet er wel om denken, dat dit alleen gaat, als het bok aan alle eischen voldoet. Mankeert er iets aan het hok, laat dan Uw kippen liever los, want als U ze vasthoudt, raapt L' toch geen eieren en is de kans op ontijdige rui veel grooter. Beschermt dus Uw dieren tegen de uiter sten van ons klimaat en houdt ze alleen bin nen, als er niets aan het hok mankeert. SOEST GEBOREN: Woutrina, d. v. G. v. d. Broek en E. Lam- mertse, WIéksl.weg W.Z. 7. Bernarda Jo- hanna, d. v. H. v. Bloemendal en H. Lig- termoet, Buntweg 3. Wilhelmus Oerardus, z. v. W. Hasselbach en J. Koppen, Molen straat W.Z. 6. Evalina Maria, d. v. Th. Tam mer en C. M. Hersbach, Banningstr. 44. Hen- drikus Wouter, z. v. L. M. v. Hattum en( W. A. Zieltjes, L. Brinkweg 37. Cornelis, z. v. E. v. Oostenbrugge en Q. H. Vonk, Ra- demakerstraat 23. ONDERTROUWD: G. Burgwal en J. v. d. Broek. P. v. d. Dijs- sel en M. J. Vlug. J. v. Leeuwen en H. W. v. d. Berg. GEHUWD: G. W. Jagtenberg en O. H. Dijkman. G. J. Brouwer en G. G. M. Boomhouwer. OVERLEDEN: Doortje Walet, 62 j., wed. Wilhelmus But- zelaar. GEVESTIGD: Lijst van personen, welke zich in het tijd vak van 410 Oct. 1928 alhier vestigden. H. v. Woerden met vrouw, Wilhelminalaan 27. H. J. Eenschoten, Kerkpad N.Z. 41. R. G. Tollius Glusenkamp, Soesterb.straat 41. R. J. H. Janssen met gezin, Verl. Postweg 49. A. S. E. Neuman, W. Pyrmontlaan 11. J. E. Machielse, Kampweg 84. Jhr. D. Mollerus, Postweg 19. G. Henninpman, Torenstr. 19. W. C. F. v. Sijn, Kolonieweg 5. P. Tigge- laven met gezin, Wieksloterweg W.Z. 37a. C. Degenkamp, Beukenlaan 13. A. J. 't Lam, Bakkersweg 5. Wed. H. J. Kremer, Bosstr. 18. Wed. K. Feenstra, Middenlaan 1. C. v. d. Zwaag, Middehvijkstr. 5. F. A. H. Velle- kamp, v. Weedestraat 3. VERTROKKEN: Lijst van personen, welke in het tijdvak 410 Oct. 1928 deze gemeente hebben ver laten. L. v. Raaij, naar Scherpenzeel, bij ouders, j J. W. Karei met gezin, naar Den Dolder, Boederijlaan 236. A. W. Jongens, naar Am- terdam, Middenweg 312. J. v. d. Berg met gezin, naar Zeist, v. d. Merschlaan IS. A. Dissel met gezin, naar Den Dolder Berken laan 222. D. Roos, naar Reeuwijk 232. A. d. Ree, naar Antwerpen, Balansstr. 70. Wed. Dobbelsteen, naar R'dom, Spoelman- straat 130a. M. Iburg, naar Hilligersberg, J. W. Fmostr. 34. G. E. Bakker met gezin, naar Haarlem. Leeuw erikstr. 75.' NV. John, naar Êrfurt (L).), Dalberg-weg" 16. G. Z. Jol, naar Scheveilingen, Zeearendstr. 30. B. J. Rademaker, naar Nijmegen, St. Alphonsus seminarie. K. Verkerk, naar Utrecht, Dam straat 57. J. v. Rhoon met gezin, naar Wa- geningen, Julianastr. Ie. J. Weeteling, naar Amsterdam, Beemsterstr. 24. J. A. Spelt, naar Hilversum, P. C. Hooftweg 7. N. W. H. Ad. dink, naar Utrecht, Hamburgerstr. 5. C. A. Dumans, naar Utrecht, Palmstr. 12. E. Aal ten met gezin, naar A'foort, Hof 23. ADRESVERANDERING: Lijst van personen, welke in het tijdvak 4 -10 Oct. in deze gemeente van adres ver anderden. N. P. Reder, van Laanstr. 8 naar Middel- wijkstr. 4. H. de Beer, van Ringweg 14a naai Molenweg 21. H. Pieterse, van Driehoeks- weg 4, naar Oranjelaan 5. J. v. d. Broek, van Wieksl.weg W.Z. 21 naar Wieksl.weg 5. J. E. Brouwer, van Kampweg 58, naar Kampweg 44. M. de Bruin, van Banning- straat 18 naar Molenstr. W.Z. 58. E. C. Mul der, van Andriessestr. 14 naar Amersf.str. 34. H. Th. v. de Weem, van Soesterb.str. 15 naar Soesterb.str. 10. J. Reehorst, van Talmalaan 9, naar Torenstr. 19. F. L. Wajon, van Nieuwstr. 35b naar Julianstraat 30. BAARN GEBOREN: Cornelia Anna, d. v. G. J. B. Becker en J. C. Schwegler. Jan, z. v. J. van Harre- veld en H. v. d. Heuvel. Adriana Josina Ja- coba, d. v. F. W. Beeke en A. J. Dijkman, Maria Theresia, d. v. J. H. A. van der Meer en W. P. van Halteren. Helmert Richard, z. v. H. A. van Marle en G. Kerkhoven. Jo- hannes, z. v. C. Schippers en H. v. d. Hooff. GEHUWD: A. B. van den Broek en C. van Ijken. R. de Beer en M. Schouten. OVERLEDEN: Wouterus Roos, 54 j., wednr. van C. Ra venhorst, Antje Vermeulen, 79 j., geh. met E. Broeker. Dirkje Rieke, 87 j., wed. van N. Dalman. ZONDAG. Eenzijdigheid kweekt kleingeestigheidbe schouw de dingen ook van eens anders standpunt. MAANDAG. Een zuivere, zekere en verstaanbare uit spraak, een vrij optreden, een ernstige hou ding van geheel uw persoon, zeggen wat tot verduidelijking der te bespreken zaak noodig is, en zulks beslist en levendig. DLNSDAG. Nieuwsgierigheid is altijd zeer verwant aan belangstelling. WOENSDAG. Wat ons duurzaam in den hoogsten graad als mensch doet leven en ons tot een zelf standig held naar den geest maakt, die in zijn eigen centrum staat, wat ter wereld zou het toch anders kunnen zijn dan onze eigen veredeling en de toenemende groei van on» innerlijk wezen. DONDERDAG. Tusschen de persoonlijkheid van den wer ker en het eindresultaat van den arbeid be staat wederkeerige wisselwerking. VRIJDAG. Het groote nut der gewoonte ligt in het besparen van overtollige inspanning. Hoe meer wij ons allerlei dingen tot een gewoonte maken, hoe meer wij onze krach ten voor anderen arbeid kunnen besparen. ZATERDAG. Niets siert de huiskamer zoo goed en zoo goedkoop als een goed humeur. Schitteronde uitvoering Huiskamerlamp f3 00 Bad en Seizer ttTS.00 LAANSTRAAT 48, BAARN TELEF. 79 draaiers, metaalfraisers, metaalschavers, me- taaislij pers. Allen voor vast. OVATIE AAN LUIT. KOPPEN Niet onbelangrijk voor onze gemeentena ren is ongetwijfeld de mededeeling, dat Luit. Koppen j.1. Zondagavond in Indïë een groote ovatie in ontvangst had te nemen. Bij zijn bezoek aan de jaarmarkt te Soera- baja, :n welke plaats hij tijdelijk vertoeft voor het kiezen van geschikte landingsterrei nen, heeft de bevolking hem een grootsehe hulde gebracht, waarbij het oude Wilhelmus meerdere malen weerklonk. BIDSTOND Evenals het voorgaande jaar hoopt het personeel der Ned, Herv. Zondagsscholen op Vrijdag 19 Oct., 's avonds 8 uur, in de Rem- brandtzaal weder een bidstond te houden, waar allen, die iets voor dit werk gevoelen, hartelijk welkom zijn. WOESTELING Zondagmiddag j.1. ontstond op den straat weg Soest—Baarn een vechtpartij tus schen eenige jongelui. Oorzaak was, dat een jongmensch uit Zwolle eenige Soesters uit lachte, die zich zoodanig aanstelden, dat zij de aandacht van het publiek trokken. Eén der Soesters maakte zich zoo kwaad, dat hij den lachlustige bewusteloos sloeg. Spoedig ter plaatse zijnde Baarnsche politie wist den hardhandige te achterhalen, gebruik makende van de auto van een wehvillenden voor bijganger. De dader werd naar het bureau van politie te Baarn overgebracht, waar pro cesverbaal inzake mishandeling tegen hem werd opgemaakt. Het slachtoffer kon, na dat hij tot bewustzijn was gekomen, weder zijn weg vervolgen, daar hij geen noemens waardig letsel had bekomen. Voor Allen die Sukkele met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertablelten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. 1 kers, instrumentmakers, machine Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. kers, steaipelmakers, bankwerkers, Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 38 - Soestdijk SV Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. groote sorteering foto-artikelen PLAATSELIJK NIEUWS GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 42 werkeloozen, verdeeld als volgt. 4 Metselaars, 9 Opperlieden, 12 Grondar- beiders, 9 Losse arbeiders, 2 Schilders, 1 Typiste, 4 Timmerlieden, 1 Kantoorbedien de, 4 Landarbeiders, 1 Bode-huisbew.-inc., 1 Metaalslijper, 1 Broodbakker, 1 Pannendek- ker, 1 Loopjongen en 1 Magazijn.winkelbed Ook worden gevraagd: een bekwaam ma chinist voor een slachthuis, indiensttreding 1 Januari a.s. Bekendheid met electriciteit en koelmachines vereischt; o eleciriciens; 5 elee- triciens (installatie-monteur); gereedschapma- bankwer- metaal-1 kracht heeft gereden. PROCESVERBAAL Door de politie te Soesterberg is tegen verschillende personen procesverbaal opge maakt wegens het in voorraad hebben van afgekeurde maten en gewichten. VEERTIG URENGEBED Zaterdag 20 October a.s. zal in de Parochie Kerk van den H. Carolus Baromeus te Soes terberg het 40 urengebed beginnen. N. O. C. VAARDIGHEIDSDIPLOMA W1ELRIJDEN Deze rit, welke Zondag 14 October a.s. verreden wordt, leidt langs de volgende rou- Start: Hakkelaarsbrug, Naarden, Laren, Eemnes-binnen, Eemnes-buiten, Baarn, Soest dijk, Soest, Soesterberg, Huis ten Halve (con trole), de Bilt, Utrecht, Zuilen, Maarssen, Breukelen, Nieuwersluis, Loenen, Baambrug- ge, Abcoude. De weg is 80 K.M. lang en moet in de navolgende, door het N. O. C. vastgestelde maximumtijden, worden afgelegd: Personen tot en met 29 jaar in 4 uur en 30 minuten; van 30 tot en met 35 jaar in 4 uur en 45 minuten; van 36 tot en met 41 jaar in 5 uur; van 42 jaar en daarboven in 5 uur en 15 minuten. Deze rit wordt gehouden onder leiding van de N. W. U. Een fraai diploma 2al wor den uitgereikt aan een ieder, die den afstand binnen den daarvooor gestelden tijd op eigen

Soester Courant | 1928 | | pagina 1