„HetRadiohuis" Stormschade1 loiiiiiuriai rui SNERT. RADIO-installaties f70.00 compleet. H. W. SPIJKER GEBRS. DE ROND. Geen betere verkrijgbaar. H. W. SPIJKER ARN. BROUWER) ARCHITECT SOEST. Zenuwstillend PUROL er op! KRABBELS TH. B. SUKKEL handtee"kenen LIJNTEEKENEN DECORATIEF- TEEKENEN OPTIEK VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Teief. 2045 Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. De door ons gevoerde merken In uurwerken zijn de beste. Onze naam waarborgt kwali teit en garantie. BELEEFD AANBEVELEND, VAN WEEDESTRAAT 25 - TELEF. 2043 OPENING BIJBELTENTOONSTELLING Dinsdagavond had in de Aula van het Baarnsch Lyceum de officieele opening plaats, uitsluitend voor genoodigden, van de Bijbel tentoonstelling, uitgaande van de afd. Baarn van het Ned. Bijbelgenootschap. Voor de bijwoning van deze opening waren door het bestuur van de afdeeling uitgenoodigd bestu ren van verschillende kerkgenootschappen, diverse vereenigingen enz. Namens de afdeeling Baarn heet de voor zitter, dr. P. V. Astro, de aanwezigen har telijk welkom. Spr. wijst er op, dat de opzet dezer ten toonstelling is de bijbelverspreiding. Spr. brengt hierna dank aan allen, die aan de totstandkoming dezer tentoonstelling heb ben medegewerkt, inzonderheid aan H.M. de Koningin Moeder, die ook het steeds door bel werd in 1S70 door den Kerkeraad van Baarn aan den toenmaligen Ambachtsheer van Baarn, Prins Hendrik, ten geschenke gegeven. Als volgende spreker trad op dr. P. Stegen- ga uit Amsterdam, die tot zijn onderwerp koos „De Bijbel". In zijn rede beziet spr. twee vragen, n.1. wat is de Bijbel en wat moeten wij met den Bijbel doen? Daarna werd gepauzeerd, in welke pauze gelegenheid wordt gegeven de tentoonstelling te bezichtigen. Mevr. Van Lennep was zoo vriendelijk de aanwezigen een kop thee te offreeren. Na de pauze sprak ds. B. Alkema, van hier over het werk van het Ned. Bijbelge' nootschap in Indië, terwijl ds. Boeke, secre taris van het Ned. Bijbelgenootschap na mens het bestuur zijn groote waardeering uitspreekt voor het initiatief van de afd. Baarn tot het organiseeren van deze tentoonstelling. Ds. J. I. van Schaick van hier sprak nog een slotwoord, waarna deze in dankgebed voorging. De tentoonstelling, welke gisteren geopend was, is heden en morgen in de middag- en avonduren opengesteld. BEKROOND Onze plaatsgenoot A. J. Plug behaalde op de te Baarn gehouden Pluimvee-tentoonstel ling een zilveren lauwertak voor inzending groote hoenders van één ras en een zilveren medaille voor inzending Barnevelders. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: Reflector, Huissleutel, Boekje (wis- en natuurkunde enz.), 3 Buskaarten, Portemon- naie, Sleutel van melkbus, Kinderhandschoen^ tje, Hangslot waaraan belastingmerk, gouden Ring, Belastingmerk, Dameshandschoen, Slinger van een auto, wollen Sjaal, Bontmof. OUDERAVOND Voor de ouders der leerlingen van de Chr. School, Spoorstraat, wordt op heden avond een ouderavond gehouden in de Chr. .L.w.-scnooi. Door het hoofd der school C. N. v. d. Flier zal het onderwerp „Gezin en School" worden ingeleid. V.V. „SOESTERBERG" Op Maandag 4 Februari a.s., zal de V.V. „Soesterberg" een soiree-amusante geven. Medewerking zal worden verleend door een uitstekend en volledig Jaszband-ensem- ble, terwijl het humoristische gedeelte zal worden verzorgd door de zeer populaire da mes Merks, uit Rotterdam. Na afloop der uitvoering zal een gezel lig bal onder leiding van den heer Johny Hopman, mede afgewisseld door vele amu sante attractie's, den feestavond besluiten. Hierbij werd hij door den trein gegrepen, waardoor hem een der beenen tot nabij de heup werd afgereden. Tevens bekwam hij daarbij een ernstige hoofdwond. Terwijl om geneeskundige hulp werd ver zocht, werd B. met denzelfden trein mede genomen naar station Soestdijk, alwaar Dr. Donker en Dr. Rupert de eerste hulp verleenden. Door de politie werden daarbij de noodige maatregelen getroffen. Nadat de slagader was afgebonden en de eerste hulp was verleend, is B. door den Gem. Geneeskundigen dienst naar de kli niek te Utrecht overgebracht. B. is aldaar des avonds aan de bekomen verwondingen overleden. CONCOURS Naar wij uit goede bron vernemen, zal de R.K. Gem. Zangvereeniging „Sancta Cae- cilia", te Soesterberg, deelnemen aan het concours, uitgeschreven door de Gero zang vereeniging te Zeist, te houden op 'Hemel vaartsdag a.s. CURSUS BIJENTEELT De cursus in Bijenteelt zal gehouden wor den in een der lokalen van de openbare school in de Kerkebuurt en wel in 6 lessen. En vervolgens eiken Woensdagavond. Aan dezen cursus kan ieder deelnemen. Aangifte bij den secretaris, den heer C. van Boven, Bosstraat 3. Lesgeld voor den geheelen cursus be draagt f 1.50. CHR. MIDDENSTANDS-VEREENIGING De heer J. v. d. Flier opende Maandag avond de vergadering der Chr. Middenstands- Vereeniging in de Chr. U.L.O.-school met ge bed. Het doel der vergadering was om de Ver- eeniging, die nog slechts zieltogend bestond, nieuw leven in te blazen. De heer Attema van Hilversum, voorzit ter van den Chr. Middenstandsbond, merkte op, dat het bestaan van de Chr. Midden- stands-Vereeniging eisch van Chr. beginsel en van practisch beleid is. De middenstand, die als tusschenschakel rust geeft tusschen 2 uitersten, groot kapitaal en arbeiders, heeft zich steeds laten imitee- ren door het voortdurend geschreeuw der soc. democraten, dat de middenstand geen recht van bestaan "heeft. De groothandel be werkstelligt warenhuizen en groot winkel bedrijf en drukt daardoor den middenstand. Toch blijkt in de practijk, dat de energieke middenstanders den strijd tegen de coöpera tieve winkels met succes kan voeren. Zelfs werken al sommige coöperaties door kosten van administratie nog duurder dan de ge wone winkeliers. J. Spruijt enkele piano-solo's ten gehoore zal brengen. De Heer Goossens is als zanger geen on bekende. In een resencie over zijn optreden op 28 Januari j.I. lazen wij: „de Heer Goos sens heeft weer volksliedjes gezongen, die bijzonder insloegen"". Waar „Apollo", onder leiding van haar bekwamen dirigent, thans een programma beeft samengesteld, dat „up to date" is, twij felen wij niet, of velen zullen dien avond voor deze uitvoering vrij houden. EVANGELISATIE-VEREENIGING Sedert eenige jaren bestaat hier reeds een evangelisatie-vereeniging van ethische zijde. Thans is men ook van de rechtzinnige kant gekomen tot oprichting van een dergelijke vereeniging. ZANGVEREENIGING Alhier worden pogingen in het werk ge steld om te komen tot oprichting van een Christelijke zangvereeniging, waarvan de le den behooren tot de Ned. Herv. Kerk. ONZE ONBEWAAKTE OVERWEGEN Dinsdagavond had op den onbewaakten overweg aan de Molenstraat een ernstig on-' geluk plaats. Een vrachtauto van de firma Oostveen te Utrecht zou juist genoemden overweg pas- seeren, toen een trein in de richting Utrecht passeerde. Door het geven van meer gas, zou de be stuurder, zekere Beekman, nog getracht hebben voor den trein te passeeren, hetgeen echter niet mogelijk was. De auto werd ge grepen tusschen de voor- en achterwielen, waardoor het verklaarbaar is, dat de twee in zittenden geen letsel bekwamen. De auto, welke geladen was met potten haring, rolmops en bokking, werd geheel versplinterd en een groot stuk door den trein meegesleurd. Wanneer zullen wij van onze beruchte Soester overwegen worden verlost? SPORTKRONIEK en Zenuwsterkend is de werking van Mljnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ST. VINCENTIUS-VEREENIGING De Bijzondere Raad der St. Vincentius- Vereeniging heeft zich als volgt geconsti tueerd. Dr. J. H. A. Rupert, president; J. G. A. Batenburg, vice-president; A. C. D. Traut- wein, secretaris; J. Kruytzer, penningmees ter; P. H. Hesp, bibliothecaris; J. H. Pie per, lid. NIEUW SCHOOLGEBOUW Naar wij vernemen, is de toename van het aantal leerlingen aan de openbare school te Soesterberg zoo groot, dat binnenkort een nieuw schoolgebouw zaf verrijzen aan de Luitenant; Koppenlaan. MIDDERNACHTZENDING Vorige week werd in de Rembrandtzaal een vergadering gehouden, waar de heer Feijten van Utrecht sprak over het werk van bovengenoemde vereeniging. De mooie, maar moeilijke arbeid begon reeds in het jaar 1810. In 1848 verrees in Zetten het gesticht Steenbeek. De pionier van het werk, Ds. Hildring, stierf in 1876. Hij werd opgevolgd door Ds. H. Pierson. Reeds vroeger, in 1872, was in Engeland een vrouw opgestaan, Mevrouw Josefine Butler, die zich midden in den strijd voor de vrouw wierp. In 1888 gaven zich in Haarlem twee jongelingen des avonds aan den arbeid, die aanvankelijk bestond in lectuurverspreiding, Het waien de heeren Veldhuizen en Van der Steur. Later voegde de heer Hartendorf, ook uit Haarlem, zich daarbij. Dan staat spreker stil bij den tegenwoor- digen tijd. In 1909 kwam een betere wet geving tot stand. Gesproken wordt over het Nieuw-Multhusianisme, over het kwaad der danshuizen en over de verderfelijke lectuur. Spreker eindigt met een oproep om steun in den vorm van contributie. ERNSTIG SPOORWEG-ONGEVAL Woensdagmorgen had de 24-jarige J. G. Bon, wonende aan de Oosterstraat te Baarn. als bakkersknecht alhier werkzaam, het on geluk alhier bij de halte Nieuwe weg onder den trein te geraken. Toen de trein, welke te ongeveer 11 uur de halte Nieuwe weg in de richting Baarn passeerde, wilde genoemde B. juist'den on bewaakten overweg passeeren. Blijkbaar was hij de meening toegedaan nog wel gelegen heid te hebben voor den trein te kunnen oversteken. Laanstraat No. 30 Baarn vanaf Het is noodig, dat er meerdere samenwer king komt tusschen de middenstanders met het oog op concurrentiestrijd en het voor komend euvel van wanbetaling. De vereeni gingen kunnen voorlichtingen bekomen bdj den Voorlichtingsdienst, Kamer van Koop handel enz. De ziekteverzekering in eigen bedrijf werkt goedkooper dan de andere systemen. De Heer Siebesma van Zwolle drong er bij de vergadering op aan, om zich als mid denstanders te vereenigen om Gods wil en met kracht op te komen voor hun bestaan. Geen klachten achter de toonbank, maar deze in het publiek gelanceerd. De vereeniging telt nu 32 leden. De Heer J. v. d. Vlier werd tot voorzitter van de nieuwe vereeniging gekozen met vier bestuursleden, de Heeren J. Laseur, J. Floor, P. A. Endendijk en C. J. v. d. Loo. De Heer Siemesma sloot de vergadering met dankgebed. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de Heer H. A. Fugers 'e dezer dagen voor het examen van Radio-monteur, afgenomen door de Neder- landsche Vereeniging van Radio-handelaren te Amsterdam. V.V. SOESTERBERG Zondag a.s. speelt de Voetbalvereniging Soesterberg I te Veenendaal tegen Patria I. Zorgt er voor, heeren, dat de puntjes mede naar "Soesterberg komen. Met een beetje goe den wil kan het best. o R.K. SPORTVEEREEN. „DE PLOEG" Zooals wel was te begrijpen, waren j.I. Zondag alle wedstrijden afgelast. Voor a.s. Zondag staat op het programma de wedstrijd De Ploeg I—L.V.V. II. Het is tenminste te hopen, dat a.s. Zondag deze wedstrijd doorgang kan vinden. Te vens mogen we ook verwachten, dat L.V.V. ons thans weer niet alleen op het terrein laat staan. Onze spelers kunnen dan trach ten te toonen, dat zij deze vereeniging, niet alleen op het papier kunnen slaan en twij felen dan ook niet, dat allen hun beste been tje zullen voorzetten, om zoodoende de pun ten in Soest te houden. Het 2e elftal is vrij, vermoedelijk wegens gebrek aan scheidsrechters. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden,* ontvellingen en allerlei huidverwondingTfl^'' Hef verzacht en geneest VAN KNELIS. LEERAAR M.O. TEEKENEN BURG.GROTHESTR.63 SOESTDIJK JUBILEUM De R.K. Middenstands-Vereeniging alhier, 2 Febr. 1919 opgericht, viert a.s. Zondag haar 10-jarig bestaan. Naar wij vernemen zal dit lustrum niet gepaard gaan met officieele plichtplegingen, maar een intiem karakter dragen. Het programma voor dien dag luidt als volgt; 9 Uur H. Mis en algemeen H. Communie voor de leden. 10 Uur gemeenschappelijk ontbijt. 2.30 Uur matinée, waaronder verschillen de kinderspelen en tractatie, voor de kinde ren der leden. 7 Uur feestavond voor de leden met hunne dames. Aan de jubileerende vereeniging onze ge- lukwenschen met dit jubileum en de beste wenschen voor de toekomst. UITVOERING Donderdag 7 Februari a.s. hoopt de man- nenzang-vereen. „Apollo" een uitvoering te1 geven in „Religie en Kunst", 's avonds 8 uur. Medewerking zal worden verleend door de Heeren O. H. Goossens, die eenige lie deren bij de luit zal zingen, terwijl de Heer Verleden week schreef Knelis z'n Krabbels op den rand van den groep. Toen de schrij verij afgeloopen was, heb ik maar vlug een ander pakkie aangetrokken, want werkelijk ze zouden hebben kunnen ruiken, wie Krie- lis was. Nu zit ik .echter de opgeslagen klep van mijn kabinet met m'n Zondagsche pak aan en dat wil zeggen, dat er nu een Zondag sche krabbel komt. 't Rapport van de commissie van onder zoek is dan eindelijk verschenen en met de bijlagen aan de Raadsleden toegezonden. En zie nu toch eens dat product. Als je 't leest, schaam je je voor 't resultaat. En wat het mooiste van alles is, conclusies zijn aan dit rapport niet toegevoegd. Hoe 't mogelijk is, dat over een zaak, waarover zooveel te doen is geweest, een rapport kan komen zonder conclusies, een rapport waar aan het publiek geen sikkepit heeft, is mij onbegrijpelijk. De Raad kan dus zelf ook de zaak nog eens ter hand nemen en uitzoeken, als Hij weten wil hoe 't met ons grondbedrijf is gesteld. Twee wegen staan voor den Raad nu openhet product deponeeren in de prul- Iemand en zelf de zaak in handen nemen of het aan Knelis geven ter afdoening. En omdat ik er van overtuigd ben, dat ik toch met dat karweitje zal worden opge knapt, begin ik er maar vast aan. Direct wil ik er dan op wijzen, dat de hier gebezigde redactie en formuleering slechts kan komen uit de kokers van 2 leden der commissie. Onbegrijpelijk is het dan ook, dat de andere commissieleden een derge lijke redactie hebben geaccepteerd en onder dit niets zeggende rapport hun naam hebben gezet. Waar het wellicht zijn nut kan hebben, dat ook nog een andere meer onpartijdig onderzoeker iets zegt, zal ik hier en daar een belichting met andere kleur geven en met een looplamp even in de hoekjes lichten. Indien een commissie, met zoo'n akelig slap Tapport komt, dan moet er toch wel een beroerd klein beetje gevonden zijn, van wat enkele Heeren eigenlijk zochten. Wat schiet er nu over van al dat geschetter in „De Soester", onder leiding van Mr. Van Doorne? En deze laatste, als lid der com missie, zal, in samenwerking met den heer Busch, toch wel z'n uitersten best hebben gedaan, om houvast te krijgen aan den een of anderen hefboom, om daarmede de heeren v. Vliet en v. d. Woude te bewerken en zoo mogelijk te verwerken. Wat schiet er nu over van de beruchte rede van den burgemeester? De rede opgemaakt en ingeblazen door den adviseur van den burgmeester, welke burgemeester nóch boekhoudkundige, nóch technische kennis be zit, om over de koopmansgaven van Z.E.A- maar te zwijgen. De eerste bok wordt in het rapport reeds gemaakt in punt 1 (Arbeidsverhoudingen). „De heeren Mr. v. Doorne en Busch wenschen hierbij te hebben opgemerkt, dat uit de officieele stukken blijkt, dat bedoel de voordracht is opgemaakt door de hee ren Groenhuijse en Van Vliet." Brilmonturen en glazen worden door ons ge leverd in elk gewenscht model. Ook op voor schrift van H.H. Oogartsen. Eigen slijperij. - Reparatie-inrichting. VAN WEEDESTRAAT 25 - TELEF. 2043 Pardon heeren. Genoemde heeren hebben van het college van 'B. en W. opdracht ge kregen v. d. Woude op No. 1 te plaatsen, nadat door den burgemeester een schrijven was ontvangen van Baron Roëll van Hazers- woude, Generaal-majoor der Artillerie, welk schrijven een aanbeveling inhield voor ge noemde v. d. Woude. Maar het meest fraaie is wel dit, dat daar, waar nu vermeld wordt, dat de voordracht door Groenhuijse en Van Vliet werd opge maakt, aanvankelijk was neergeschreven, dat v. d. Woude bij zijn benoeming geen énkel diploma bezat, terwijl de diploma's boekhou den, stenografie en machineschrijven in zijn bezit waren. Toen men de commissie hierop opmerk zaam maakte, werd dit vlug doorgeslagen en werd er een andere stok gezocht. Er moesten toch klappen vallen. Maar wat te denken van een dergelijke commissie of enkelingen in die commissie van onderzoek, die maar neerkalken zonder een onderzoek in te stellen. Pats, net in het oog van de commissie. Iets positiefs vinden we in 4, waar blijkt, dat de commissie den Heer v. Vliet gelijk moet geven, dat de balans '23 door B. en W., èn den Raad, èn den Gemeente-accoun tant èn Ged. Staten is goedgekeurd; en daar wil Knelis nog even op wijzen, dat nóch B. en W., nóch de Raad, nóch de gemeente accountant, nóch de griffie, nóch Ged. Sta ten ooit om een oprichtingsbalans hebben VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk Wat dus nu dat gezwam onder 2 moet beteekenen, is Knelis niet duidelijk. Als nu toch geen enkele van die Lichamen een oprichtingsbalans vergen, als door de commissie, of beter gezegd een gedeelte der commissie, gewenscht en bepleit(?), waarom zou dan een directeur of administrateur zulk monnikenwerk gaan verrichten. En zeggen U, geachte commissieleden, die 24 boekjes en de verzameling van deze 24 boekjes in één algemeene begrooting niet veel meer dan 100 oprichtingsbalansen. Neemt gij Uw petje niet af voor het over zicht, dat hierdoor over elk complex afzon derlijk wordt gegeven. En hoe denkt U over; het werk, als U weet, dat voor de samenstel ling dezer boekjes de geheele administratie vanaf 1912 moest worden doorworsteld? En mag ik U, geachte commissie, of beter gezegd enkelingen in de cornm., dan ook nog even wijzen op het navolgende schrijven? (Knelis heeft nog meer van die spullen hoor). „In verband met de ons ter kennisne ming toegezonden ontwerp-begrooting van het Grondbedrijf voor 1923 deelen wij U mede, dat de vorm, waarin het Grondbe drijf is opgezet en in deze begrooting rnet toelichting tot uitdrukking is gebracht, op ons een gunstigen indruk heeft gemaakt. Evenwel is bij ons de vraag gerezen, of het, in het welbegrepen belang van de Ge meente en in het bijzonder met het oog op de toekomst, niet alleszins wenschelijk is te overwegen welke terreinen met be trekking tot behoud van natuurschoon of met het oog op de blijvende aantrekkelijk heid der gemeente uitgezonderd moet wor den van exploitatie als bouwterrein. Gaarne zullen wij hieromtrent Uwe ge motiveerde meening vernemen. De Gedeputeerde Staten van Utrecht, get. H. Th. 's Jacob, Voorzitter, get. C. G. C. Quarles v. Ufford, Griffier. Aan Heeren Burg. en Weth. van Soest." We gaan verder. De comm. zegt: „Duidelijk blijkt, dat de Heer Van Vliet niet weet wat een oprichtingsbalans is". Zie zoo, die zit vast, dacht de commissie.Kne lis zegt; „Duidelijk blijkt uit dit rapport, dat de commissie een zeer vieze pen beeft ge bruikt, dat deze comm. geen inzicht heeft in technische zaken en geen greintje begrip heeft van commercieele en caminaralistische boekhouding en dat de burgemeester z'n plicht niet kende en zijn plaats niet wist toen hij die beruchte rede hield". Pats. Ochnu zit het tweede oog ook dicht. Wat blijft er over van de zware beschul digingen? Waar zijn de 101 stukken, die tegen den Heer Van Vliet, verzameld waren door den Burgemeester? Waar zijn die f 70.000.gebleven, die er te kort waren? Kan er ook iemand iets over in dat vod van een rapport vinden? Waar kan men iets vinden in het rapport over die groote vellen volgeschreven door den burgemeester over het onderhoud niet den Heer Kraaijkamp? De Heer Van Doorne moet wel meermalen het schaamrood op de kaken zijn gekomen, als hij tijdens het onderzoek dacht aan alles, wat hij geschreven had en dan zag, wat er van over bleef". ^Je treft 't toch wél beroerd Jan, dat je onthullingen, de een na den an der zoo door de commissie zelf worden onthuld). In 4 heeft de commissie het over een bezoek van den Heer F. Kroon, chef aan de Prov. Griffie te Utrecht; die zou hier mon deling enkele zaken hebben behandeld. Bij mijn weten, schrijven Ged. Staten over de minste aangelegenheid een langen brief en zou dan de opzet van een Gemeentebedrijf zoo even entre nous worden afgedaan? Wie dat geloofd, raad ik aan een enkele reis naar Den Dolder te nemen. Zou het in verband met de meening van den heer Kroon, dat de opzet van het Gronde bedrijf niet goed wa9, geen aanbeveling ver dienen hem (Kroon) een afschrift te zenden van het schrijven van Ged. Staten, waarin aij hun groote tevredenheid betuigen met den opzet van het bedrijf? En dan, wat 'n houding van den burge meester. Die zou een bewijsstuk in handen hebben en wil het zelfs niet aan de commissie van onderzoek afstaan. Wat te denken van zoo'n handeling. We gaan verder. Mijnheer De Vries van de Provinciale Griffie wil geen inlichtingen verschaffen. Ook Ged. Staten niet. Dit alles gevoegd bij de weigerachtige houding van den burgemeester, zorgt, dat de commissie voor een puzzle zit. Dat begrijp ik niet. De heeren Busch en Van Doorne zitten toch anders ook niet voor één gat gevangen? Hier hadden ze moeten denken aan het spreekwoord: „Niet sterk, maar slim zijn". De politiehond van Van Leeuwen en een hypnotiseur zouden direct de oplossing heb ben gegeven. (Waarom zou men van deze moderne hulpmiddelen geen gebruik maken, als het recht en eer en goeden naain van eeni ge personen op 't spel staan?) Daarom laat de hond van Van Leeuwen los. Hij zal zijn weg zoeken in het gemeentehuis en één ambtenaar aanspreken. Laat de hypnotiseur dan zijn werk doen en de puzzle is opgelost. Wanneer dit medium (ambtenaar) niet ont vankelijk is voor de handelingen van den hyp notiseur, kom dan bij Knelis, die is in dit opzicht zeer zwak. Maar er is nog iets in 4. Daar zegt de commissie, dat „zij als haar oordeel kan uitspreken, dat uit de aanteekeningen van den Heer De Vries geenszins blijkt, dat de vorm van de rekening en balans over 1923 aanleiding gaf tot aanmerkingen en „in zoo verre" is zij van oordeel, dat de Heer Van Vliet, vooral in verband met het reeds ge noemde schrijven van Ged. Staten van 14 Sept. 1926 terecht zegt van meening te zijn, dat deze berekening en balans behoudens enkele opmerkingen, van weinig belang met betrekking tot de complexen I, II en XII (dus patriarchale gronden) als voorbeeld kun nen dienen voor volgende rekeningen". Jongen, jongen, wat jammer, dat de comm. dit niet direct heeft gezegd, dan had alle gezwam over niet goed opgezette en ver waarloosde boekhouding, oprichtings-balans, niet boekhoudkundig onderlegd zijn, getaxeer de en werkelijke waarde enz. enz. achterwege kunnen blijven. Zie hier het resultaat van ongeveer 20 ver gaderingen. Een minderwaardig en veel ver zwijgend rapport. Een opsomming van futi liteiten, waarbij alle hoofdzaken worden ver geten. Knelis heeft maar één oordeel over dat rapport. (Zetter, zet het maar erg vet). Maar daarmee zijn we er niet. Het recht mijne heeren en het gemeente belang. Daarom gaat het mij. Zeg ons, gemeentenaren, wie de schuldigen zijn, opdat zij, onverschillig wié het zijn, aan den schandpaal genageld kunnen worden. Knelis, heeft dorschvlegel en riek, maar ook een pen gereed om ze voor goed onschadelijk te maken. Zeg ons, of het beleid in het Grondbedrijf goed of niet goed is geweest en of de direc teur gehandhaafd kan blijven. Zeg ons, wat er waar is van de 101 door den burgemeester opgestelde punten tegen dezen directeur. Zeg ons, waar de f70.000.zijn gebleven. Zeg ons, wat er waar is van de in de be wuste raadsvergadering door den burgemees ter geuitte beschuldigingen. Zeg ons, waarom de administratie zooveel achter was en denk dan eens aan het feit, dat voorheen 1 persoon (Benschop) alk ad ministratie moest verrichten, terwijl daaraan thans werken 3 personen op comptabiliteit, mijnheer Raadt, die de afd. onderwijs over nam, plus nog een extra kracht bij den ont vanger. Zeg ons, welk college dezen achterstand had moeten voorkomen. Zeg ons, welk raadscollege ons die prach tige grondbedrijf-verordening-puzzle heeft be zorgd, uit welk onding de meeste narigheid met betrekking tot het grondbedrijf werd ge boren. Zeg ons, waarom, niettegenstaande het be sluit van den raad tot aanvaarding van de voor de gemeenschap meest voordeelige in terpretatie voor de uitlegging der grondbe drijf-verordening, er thans op 'de begrooting een post voorkomt tot dekking van 't ver lies, dat zou ontstaan, bij de interpretatie, welke door den raad niet werd gekozen. Zeg ons (Het volgende bedrijf speelt 1 week later.). Donderdag 7 Februari, avonds 7 uur, 'Ds. De Groot, van Rotterdam, voor de Jonge- lingsvereeniging. VEREEN, v. VR1JZ. OODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst'', Rembrandtlaan. voorin. 16.30 uur Dr. K. F. Proost, van Zwolle. SOESTERBERO Zondag 3 Februari. NED. HERV. KERK Nam. 2—3 uur Zondagschool. Nam. 6 uur in de Christ. School aan den Postweg de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Dinsdagavond van 8—9 uur Bijbellezing in het Christ. Tehuis voor militairen, door Ds. B. Tuinstra. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. Gaarne worden nog kinderen ingeschreven. DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MEST EN PIETJE DEFTIGHEER Het verhaal van het visch je- Het was hetzelfde aardig vischje, Wiens kleine zus gestolen was, Je weet wel, door den blauwen, kikker, Des avonds in den mane-plas. Hij moest toen van het Rozenfeetje Het mooie Roosje zoeken gaan, Dat ergens met oranjeblaadjes Zou groeien op de ronde maan. Na dagenlang van vlijtig zoeken is" Vond hij die eind'lijk in het graspnoo - Je kunt je zeker wel begrijpen Hoe blij die kleine visch toen was. Hij bracht hem daad'lijk aan het feetjè" En die zeide hem lachend toen: Nu, beste visch, zal ik onmidd'lijk Wat voor je kleine zus gaan doen. Zij zwaaide even met haar stafje 5 Drie keeren luchtig in het rond, En, ziet, toen zag het kleine vischje, Dat zijn zus levend voor hem stond. Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 3 Februari. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. Bediening H. Doop. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. A. v. Amsterl, van Putten. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. Woensdag 6 Februari, 's avonds 7 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Bijbellezing Ruth. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 urn- Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur de heer C. Vonk, ber. pre dikant te Baarland. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5 uur de heer C. Vonk, ber. predi^ kant te Baarland. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en pa®. 6 uur Leesdieast» Hij sprong blij toen met haar in 't water En zwom toen met haar zij aan zij Naar vader, moeder en de broertjes En ach, wat waren die ook blij. Pietje en Teun vonden het prettig, Dat 't met zus zoo goed was vergaan, En Vederzwart en Zilverbaardje Die waren zelfs wat aangedaan. En Groot-Vizier sprak verontwaardigd: Die kikvorsch die was vrees'lijk laf, En ik beloof je, mijn klein vischje, Die kikker ontloopt niet zijn straf. Ze bleven nog genoeg'lijk samen Met ook de kleine visch erbij, Die maar niet ophield met te roepfëlf: O, o, wat zijn we allen blij. Maar na een uurtje spelevaren Zei hijNu wordt het toch mjjm tijd, En toen nam ons klein vroolijk vischje Van allen vriendelijk afscheid. Hij dook weer in het groene water i Heel plotseling, men wist niet hoe, En ging zoo vlug toen als een aaltje Weer naar zijn broers en zusje toe. ..u Dien kikvorsch laat ik arresteeren Zei Groot-Vizier verschrikk'lijk kwaad, Want kleine zusjes weg te stefen Is iets dat toch maar zoo niet gaat. Dat zal ik hem eens af gaan leeren, j Dat peper ik hem wel eens in, Want dergelijke ondeugendheden Zijn heelemaal niet naar mijn zin. Toen eindelijk ging ons gezelschap Weer naar 't paleis van Zilverbaaix!, Daar dronken ze wat chocolade En aten een stuk mocca-taart. k win Aan tafel sprak ons Groöt-Viziertje Een opgewekt en dankbaar woord, En toen vertrok hij op een vliegviach Weer naar het verre visschenoord. Nadruk vertxwteo, IWordt

Soester Courant | 1929 | | pagina 2