Stormschade i H. W. SPIJKER 7 H. W- SPIJKER Groote voorraad Thermo meters vanaf 50 cent Barometers - Weerglazen KRABBELS TELEFUNKEN PHILIPS - N.S.F. RADIO-TOESTELLEN Nieuwste Moving-Coil Luidsprekers met kracht versterkers voor Gramophoon- en Radiomuziek. Technisch Bureau H. Schuyft VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Te lef. 2045 ARN. BROUWER ARCHITECT SOEST. Gramafoonnaalden TC Te Sj« VAN WEEDESTRAAT 25 TELER. 2043 Optiek Brillenslijperij likstr. 20211. W. R. de Jong, naar Utrecht, P. Nieuwlandstr. 10. Wed. L. v. Vugt, naar Den Haag, Bezuidenhout 13. R. Lodder, naar Hilversum, Ericaweg 24. VERHUISD: N. H. Konings, van Kerkpad Z.Z. 23, naar Vredehofstr. 21. R. v. Aschde Gooier, van Nieuweweg 31, naar Soesterengweg 34. Wed. G. P. v. Arkel, van B. Grothestr. 27 naar Heideweg 14. G. Boom, van Birktstraat 52a naar Heideweg 14. Wed. H. W. Stol, van Kerkpad Z.Z. 23 naar Heideweg 14. A. v. d. Burg, van v. Weedestr. 9 naar Heideweg 14. G. Sakkers, van Talmaiaan 3 naar Molenstr. W.Z. 72. C. A. Boots, van Rademakerstraat 22 naar Rademakerstr. 27. Wed. G. Roeten, van L. Brinkweg 37 naar Eikenlaan 1. C. Wolfsen, van Kolonie weg la, naar L. Brink- weg 37. G. Timmer, van Bosstraat 21d naar Birktstraat 18b. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een aanvraag van T. Spelt om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voor middags in het perceel Beukenlaan 15. Op Maandag 25 Maart a.s., des voormid- dags 10 uur zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burge meester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen voor het bovengemelde tijdstip, ter secreta rie der gemeente, van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. De Burgemeester voornoemd, G. DEKETH. Soest, 23 Februari 1929. o Burgemeester en Wethouders van Soest zullen op Dinsdag 12 Maart a.s., des namid dags 2 uur, ten Raadhuize aanbesteden het ophalen van asch en vuilnis vanaf 15 Maart tot 31 December 1929, afzonderlijk zoowel voor Soest als voor Soesterberg. De voorwaarden, waarop deze aanbeste dingen zullen geschieden, liggen vanaf heden ten Raadhuize ter inzage en voor Soester berg tevens in de hulp-secretarie aldaar.. De inschrijvingsbiljetten, gesteld op zegel van fO.50, moeten ingeleverd worden vóór het uur der aanbesteding ten Raadhuize. Burg. en Weth. voornoemd, G. DEKETH, Burgemeester. J. BATENBURG, Secretaris. Soest, 27 Februari 1929. VAN KNEUS. 16. Op 'n boerestelling vin je toch allerlei gedierte en de ra eesten heb je hard noodig. Het paard bijv. om z'n kracht; de hond. om z'n waakzaamheid; de kat, nou ja, omdat die er zoo bij hoort; de schapen voor de opbrengst van de wol; de koe voor de melk enz. Maar bokken vin je op 'n boerderij alleen als er kinderen zijn. Bokken staan nu eenmaal bekend om hun bokkesprongen en veel kleine en groote kin deren scheppen daarin soms zooveel beha gen, dat zij zelf ook de gekste bokkespron gen gaan maken. De meest rare dansen voe ren zij dan uit: een tango, 'n charleston en een ouderwetsche horlepijp is er niks bij Als er nu menschen zijn, die 'n tikje raar doen, zegt men daarom gewoonlijk „hij maakt rare bokkesprongen". En aan dit laatste dacht ik, toen ik het resultaat der begrootingsvergadering van den raad zag. Die heele raadsvergadering stond in het teeken van de bokkesprongen. 't Begon met 'n bombardement van den heer Busch. (Tusschen haakjes, Knelis heeft tot z'n genoegen gezien, dat de partij van de De mocraten en Vrije Arbeiders mijnheer Busch candidaat hebben gesteld in de kieskring Utrecht voor de a.s. Kamerverkiezingen. Dat is nu juist nog de man, waar het in ons parlement aan mankeert. De reden, dat er weinig productief werk gedaan wordt in de Tweede Kamer, is een voudig, omdat de heer Busch er niet te vinden is. Zit hij er eenmaal in, dan gaat het net als hier in Soest. De staatsbarometer slaat direct over op veranderlijk; vragen, die niet beantwoord kunnen worden, worden gesteld en de staats machine neemt zoolang een afwachtende hou ding aan; de ambtenaren worden belast met het zoeken naar bescheiden, die niet te vin den zijn; ze krijgen last de belastingbetalers allervriendelijkst te ontvangen, alle gewensch- te inlichtingen te verschaffen en, indien ge- wenscht, de officieele bescheiden te verstrek ken. Een enkeling misbruikt dan soms deze vriendelijkheid, geeft aan 't een of ander een andere lezing en zie hier, de staatsbarome ter vliegt naar storm en de thermometer, de vooruitgang der werkzaamheden aangevende, daalt beneden nul). Maar ik had het over dat bombardement en de eer was aan den heer Busch om <te eerste bokkesprong te maken. Hoepla! Met een sprong stond hij voor B. en W. gewapend met een „dikke Bertha". Bij de algemeene beschouwingen schoot hij, mijnheer Busch, z'n heele batterij te ge- gelijk af; al z'n kruit was in eens op. Wat 'n klap. Wat een reuzen-donderbus. Beuzel, de aanval op B- en W. ziende, kwam met 3 glazen water aanzetten en Oome Koen, op zoo'n aanval blijkbaar voorbereid, liet den Burgemeester en Weth. Endendijk uit een nog vol kokertje een zenuwtabletje opsteken. Maar wat viel dat schieten tegen. Meters ver van de roos kwam het schot terecht en mi aanval was het allerminst, hoogstens een gekakel van iemand, die zijn eerste ei legt. Een windei. Jongen, jongen, dacht ik: „Wat zal jij da delijk een figuur slaan. Zooveel boter op je hoofd en dan zoo in 't zonnetje en in de warmte". Toen volgde de tweede sprong. Hoepla! Een bokkesprong van mr. Jan, eveneens vlak voor B. en W. Jongen, jongen, wat was me dat een sprong, maar ook wat een verrassing. De Heer v. Doorne zei, dat hij de moeite1 genomen had, om eens na te gaan wat er zoo al door dit college was tot stand gebracht en hij las toen 'n heel lijstje voor. Mr. Jan was nog aan het begin van hef lijstje, toen de boter op het hoofd van m'n- heer Busch al begon te smelten en hij on bedaarlijk op zijn' stoel zat te draaien. Na de vergadering leit ik mij vertellen, dat de Jon ker op dit oogenblik bang was, dat het twee de ei hem ook zou ontvallen. Jan, Jan, wat maakte je me daar toch een reuzensprong, maar ik moet zeggen, hij was goed hoor. Zulke politiek mag ik wel. Een veeg uit de pan als iemand het verdiend, onverschillig wie, maar hulde en een dank woord als ze ook dat verdienen. Maar hoe je zoo vlug je jasje het binnenste buiten kunt keeren, is mij onbegrijpelijk. Altijd heb je afgegeven op B. en W. en zooveel andere zaken en personen in onze gemeente. Als ze allemaal aan je wensch gevolg hadden gegeven, zou het geheele col lege van B. en W., de meeste raadsleden en alle ambtenaren op één na zijn weggeloopen. Dat alles behoeft nu niet meer en alles is dik in orde. Begin je je leven werkelijk te beteren en ga je je tegenstanders in de politiek waardee- ren, of is dit ook weer politiek? Je solliciteert toch niet naar een wethoudersbaantje? Soms vraag "ik me af, of aan dit springen geen luchtje zit, maar och, dat geloof ik toch niet. Maar een rare bokkesprong was het. De vólgende sprong werd weer gedemon streerd door den heer Busch. Hoepla. Nu zie je hem van achteren. Ziende, dat van de verwachte zijde geen deelneming werd betuigd, begon hij de zoo juist gemaakte scherven en rommel netjes op te vegen en te lijmen om aan het eind van zijn tweede betoog B. en W. hulde te brengen voor alles wat zij in de afgelóopen periode hadden verricht. Dat was een sprong als van een benauwde kat.- Straks een college zonder ruggegraat en een strop voor de gemeenschap, nu hulde. Mijnheer Busch had ook nog een ander kluifje te beknabbelen. Een berg papier had hij voor zich. Als voorzitter heeft hij veel werk in de commissie voor de salarisregeling gehad en hij dacht dan ook, dat de Raad z'n voorstellen zonder meer zal aannemen. De Raad stopte het heele bundeltje papie ren in de prullemand. Nog zoo gek niet,, want die voorstelletjes zouden aan de ge meente dti jaar" maar f5000.— gekost hebben en volgende jaren kwam er dan doot ver schillende periodieke verhoogingen 'nog een portie bij. De volgende sprong was van de beeren Busch en Gasille samen. Nadat zij; onder het •verwerken'- van eenige krachttermen, elkaar beloofd hadden nooit meer in 'n commissie zitting te.zullen' nemen, girigen ze naar huis en toen ze 's middags terug kwamen zeiden ze, dat ze lekker gegeten hadden. Die commlsèié voor de salarisregeling was aanvankelijk de meening toegedaan slechts' enkele noodige verhoogingen te geven, maar toen de Heeren Den Bliek, De Bruijn en v.- Klooster door ziekte of anderszins verhin derd waren, werd besloten een regeling voor -te stellen, waarin voor sommigen 40, 36; 25, 18 of een ander aantal pCt. salaris- verhooging was gelegen. Hoepla. Da's ook 'n sprong. Een heele- bokkesprong .van een halve commissie. Na de koffie kwamen dé twee wethouders weer met 'n ander voorstel, om bemiddelend tusschen de twee partijen op te treden Hoepla. De één springt naar rechts, dé' ander naar links, waarna zij tegenover elkaar komen, elkaar afvragend, of die sprong goed genomen is. -Vroeger, heette het, dat er geen ambtenaar was, die deugde; heele lijsten werden ge publiceerd en nu 'wordt, er in den Raad ver klaard, dat niemand onze ambtenaren ver beteren kan. Hoepla. Alweer- één. (Knelis hoorde gisteren van 'n actie, welke in de gemeente op touw wordt gezet, om bij Ged. Staten op de thee te gaan. Ook 'n sprong. Ja, ik zei het immers al: als je veel ziet springen, ga. je 't zelf ook doen.) En nou neem ik zelf ook een sprong en ga jullie nog wat extra's vertellen, 'n Sprook je. Er was er is 'n m'nheer en die woonde in Soest en die m'nheer interesseerde zich altijd heel erg voor gemeentezaken. (Zullen jullie allemaal goed luisteren?) 25 Februari 1929, (j.1. Maandag dus), was het de laatste dag, dat mijnheer Monsma in gemeentedienst was. Toen laatstgenoemde des avonds op het gemeentehuis was, werd door hem no. 2175 opgebeld en even daarna arriveerde die mijnheer, die altijd zooveel voelt voor gemeentezaken. Die mijnheer had zich de moeite gegund onderweg nog vlug een kistje sigaren aan te halen. Naar mij door den omroeper werd medegedeeld, was 't het door hem zooveel gebruikte merk „Uit Sym pathie", terwijl, ook volgens den omroeper, een briefje was ingesloten, geschreven met mooie krulletters, waarop was vermeld: „Als bewijs van dankbaarheid voor de vele bewe zen diensten". Die mijnheer had beter een zakje bananen of chocolade-sigaartjes kunnen koopen, want op mijnheer Monsma is van toepassing het spreekwoord „Het is geen man, die niet rooken kan". Die beide heeren hebben toen gezellig een paar uur zitten boomen op een afdeeling, welke voor het publiek niet toegankelijk is en als ik hierbij bedenk, dat die mijnheer Monsma, als chef van de afdeeling comptabi liteit, nagenoeg alleen de beschikking heeft over de geheele administratie, het archief enz., dan vraag ik mij af, waarom nog juist voor het vertrek van Monsma zoo gewich tige besprekingen moesten worden gevoerd. Blijkbaar verzadigd namen beide personen daarna plaats in de mooie auto van die mijn heer met de pofbroek en de bergstok en toen ging het naar de Julianastraat, het tij delijk pension van mijnheer Monsma. Voor genoemde woning hebben beide heeren toen nog gezellig ongeveer anderhalf uur in de auto zitten confereeren. De noodige afwisse ling werd gegeven door de motor der auto, die men, met het oog op bevriezen, liet logpen. voor accu en totale wisselstrooinvoeding Uitermate geschikt vpor Club- en Feestavonden. Regelbaar tot. natuurlijke sterkte. Zuivere weergave van den laagsten tot den hoogsten toon. Stationsweg IE bi) den Brink - Baarn - Telefoon 458 Laboratoriurn-demonstratiezaal aan de Eemstraat Maar nu vraag ik de lezers, hoe zouden andere belastingbetalers varen als ze,nog niet eens na bureautijd, om inlichtingen kwa men betreffende alle mogelijke gemeenteza ken en om inzage zouden vragen van alle mogelijke geheime en niet-geheime beschei den. Stél je voor, dat Jantje Weetniet nir ook eens aan politiek deed en zou meenen even veel rechten te hebben als die mijnheer inet de pofbroek. Ik geloof, dat hij spoedig op de stoep zou walden gezet. Maar Dit lijkt me geen onaardig zaakje voor de heeren v. Doorhe en Busch. Gezien het vieze, wat hierin is gelegen, zullen we van hen zeker mogen verwachten, dat, zóoals ook met andere zaken heeft plaats gehad, hierover door hen in den raad zal worden geïnterpelleerd, om dan aan het einde dezer interpellatie een motie aan te nemen, waarin ze hun afkeuring uitspreken over het beleid van het' nu vertrokken hoöfd en leider van de afdeeling comptabiliteit, 't Wil mij Voor komen, dat dit de beste getuigen zijn voor zijn- nieuwe betrekking. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het 9tation Soestdijk PLAATSELIJK NIEUWS KEURINGSDIENST Door den Gem. Keuringsdienst zijn in de maapd Januari .1929 afgekeurd: "2 funderen, 3 varkens, lpaarcpïn 1 nupljg ter kalf. Van runderen: 2 longen, 1 hart, 3 levers, 4 uiers, 1 4%4msGheiU4lier, 2 geelgangklieten. Van vavkens:: .2 longen, 1 hart, t, l Jéler, K.ÖfAL.:. nieren, 3 darfnschejjklieren, 9 K.Gf scheilvèt. REVOLUTIE EN CHAOS Zouden onze lezers wel weten, dat door de partijen der revolutie een intjMisive pro paganda wordt gevoerd ter versnijding vaif de revolutie-beginselen? We meenen van niet. Want het zal wel niet aan velen bekend zijn, dat iri ons kleine landje niet minder dan 42 verschillende pe riodieken verschijnen, waarin de revolutïe-be- ginselen gepredikt worden. Vooral de pro paganda onder de jeugd is onder die 42 pe riodieken s'tenk vertegenwoordigd. En werd nu die propaganda gevoerd voor de revolu tie, zooals zij in werkelijkheid is, dan nog 'zouden er velen zich variaf wenden. Want door -de revolutie worden de menschenwe- zens zoo laag, dat de dieren beleedigd zou den zijn, als wij die menschen „beestachtig" zouden noemen. 'Maar daar wordt in die propaganda niet naar verwezen, men spie gelt den menschen een hemel op aarde voor. De revolutie richt zich niet alleen op de jeugd, maar eigenlijk tegen alle bestaande instellingè/k Zij wil al het bestaande afbre ken en ophieuw in revolutionairen vorm we der opbouwen. De kerk is de grootste vijand der revolutionairen, die moet het eerste naar het rijk der schimmen en der herinnering. Want de strijd der revolutie gaat in de eerste plaats tegen de kerk en den Godsdienst. Tegen elke kerk en tegen eiken Godsdienst. Voorts tegen de staat en den staatsvorm. Men wil de revolutie-staat als in Rusland en noemt zooiets een heilstaat. Mevrouw Rgeland Holst, zelf een revolu tionaire, verkoos toch liever nog de kapi talistische staat in Nederland, dan de proleta rische in Rusland. De Russische noemde zij „een hel". Ook de maatschappij en het maat schappelijk leven moet onderste boven. Het huwelijk uit den tijd. Vrije Liefde, óf wel bandelooze wellust is het parool. Elke vrouw behoort aan' de gemeenschap en b.ehoort zich te geven aan alle man, die haar verkiest- De ouders moeten niet weten wat hun kin deren zijn en de kinderen moeten, hunne ouders niet kennen. Mannen en vrouwen vie ren hun vuilste hartstochten bot en de staat zorgt voor de kinderen. Maar in Rusland worden 't land en de steden onveilig gemaakt door tuchtelooze kinderen, die de dragers der meest schandelijke ziekten zijn. De staat daar 'heeft de zorg voor die kinderen maar lauw opgenomen. Natuurlijk revolutionair. Revolutie kan alleen maar breken, nooit bouwen. Als ge van dit alles nu eens goed ingelicht wilt worden, vraagt dan eens een toegangs wijs aan voor de vergadering van den anti- rëvolutiebond, welke vergadering plaats heeft op 'Maandag 11 Maart a.s., in de Reinbrandt- zaal te Soest. Daar zal de heer A. Baten burg, Hoofdbestuurslid van den Nationale Bond tegen Revolutie spreken over „De on- dermijningspropaganda in Nederland". Voor korten tijd heeft de heer Batenburg ook hier gesproken voor een kleine groep van per sonen van verschillende richtingen. Wij meen den toen, dat meerdere de gelegenheid moes ten hebben iets daarvan te hooren. Komt en luister. Het zal blijken een goede avond te zijn. De commissie verstrekt gaarne kaarten voor dezen avond, die geheel kosteloos- te verkrijgen zijn. Genoemde commissie bestaat uit de heeren: J. J. v. Am erom, Vinken weg 33; W. v. Breukelen, Veenhuizerstraat; H, Butselaar, Noorderweg; H. v. Dongen, Burg. Grothestraat; J. van der Flier, Stationsweg 12; E. de Lange, Heivelweg 3; D. L. van Peursen, Beetslaan 45; L. J. Raseh, Veenhui zerstraat 9e; P. C. Zonneveld, Talmaiaan 22. WEG SOESTDIJK-BILTHOVEN Ten aanzien van het voorstel van Ged. Sta ten van Utrecht betreffende een gedeelte van den weg van Soestdijk naar den Rijksweg UtrechtZeist rees bij de Commissie uit de Prov. Staten eenige twijfel, of het wel aan beveling verdient tot den aanleg van een be- tonverharding te besluiten. Zij heeft toch den indruk, dat over het maken van betonnen wegdekken nog niet voldoende ervaring is verkregen om te kunnen beoordeelen, of deze wegen voldoende duurzaam zullen zijn en geen hooge onderhoudskosten zullen vor deren. De vraag werd derhalve gesteld, of het niet verstandiger is, den weg van eene verharding van asphalt-beton te voorzien, waarvan de deugdelijkheid o.a. op de wegen van Doorn naar Leusden en van Leersum naar Woudenberg is komen vast te staan. Wel werd de wenschelijkheid gevoeld, dat de Provincie ook ervaring verkrijgt inet den aanleg van andere moderne verhardingen dan de tot nu toe door haar gebruikte, doch men vroeg zich af, of de weg van Soestdijk naar Bilthoven, welke een van de mooiste en drukste wegen in dit gewest zal worden, wel de meest geschikte weg is voor het nemen van een proef met den aanleg van een ver harding, waarvan de gevolgen niet geheel vaststaan en waar ook niet buitengesloten is langdurige belemmering van hét verkeer, in dien herstel moet geschieden aan het be tonnen wegdek. De commissie acht het derhalve gewenscht, dat Gedeputeerde Staten deze aangelegen heid nogmaals overwegen. Zij stelt voor, het verzoek daartoe tot genoemd college te rich ten en het uit te noodigen de Prov. Staten met zijne zienswijze in kennis te stellen. Voorts werd de aandacht getrokken döor het hooge bedrag (f 135.000.—dat voor ■i|en aankoop van de voor de verbetering noodige gronden met de daarop aanwezige beplanting wordt geraamd. De commissie zal gaarne vernemen, met welke som deze kos ten verminderd worden, indien de nieuwe Wordt -gelegd op de. plaats, waar thans de verharding ligt, met .opoffering van één boomenrij, Zij stelt voor, aan Ged. Staten inlichtingen te dier zake te vragen. MERKENRECHT-KAUWBONBONS u£ Het Gerechtspraak te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in een zaak van de Firma Wm. Wrigley Jr. Co. te Chicago, die een Nederlandsche Firma in kort geding had aangesproken WegenS inbreuk op haar recht op het merk P. K- voor kauwbonbons. "De Nederlandsche Firma had ri.1. ook een soort bonbons in den handel gebracht, onder het merk P. K. B. In het proces beweerde de Nederlandsche Firma, dat haar merk P. K. B. een afkorting was van „Pepermunt Kauvv- Bonbons". Het Hof heeft dit verweer niet aangeno men en de Nederlandsche Firma bevolen on middellijk op te houden met het gebruiken van dit merk, dat in hoofdzaak overeen stemt met het merk P. K. van de Firma Wrig ley, én haar veroordeeld tot betaling van f25-— aan de Firma Wrigley voor iederen dag, dien zij in gebreke blijft aan het bevel van het Hof te voldoen. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden zijn in de Geemeente- Jijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven phn. 300 werkeloozen, wegens vorstperiode. RAADSVERGADERING De Raad der gemeente Soest kwam gis terenavond in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de navolgende agenda 1. Voorstel van B. en W. tot het vast aanstellen van personeel, thans in tijdelijken dienst der gemeente. 2. Ter kennisneming aanbieding van de door B. en W. geredigeerde Verordening regelende de salarissen en loonen van het personeel in dienst der gemeente, vastgesteld bij besluit van den Raad d.d. 20 Febr. 1929. 3. Vaststelling van een besluit: a. tot openbare verhuur van groenland; b. tot onderhandsehe verhuur van een boerderij. 4. Behandeling van het rapport der Com missie van Onderzoek inzake Grondbedrijf. Ruimte en tijd beletten ons het verslag van deze vergadering, welke tot ongeveer 12 uur heeft geduurd, op te nemen. In verband met de behandeling van punï 4 (Grondbedrijf) waren vele ingezetenen op gekomen, zelfs KNELIS, gestoken in zijn beste pak en met zijn hooge hoed op, had een plaatsje op de publieke tribune weten te veroveren. Aan het einde der besprekingen van ge noemd punt werd de volgende motie met 7—5 stemmen aangenomen. De Raad, gehoor de besprekingen, gezien di stukken, overwegende, dat bij het onder zoek der commissie nimmer is sprake ge- wiest van financieele fraude; spreekt als zijn oordeel uit, dat de benoe- mfeg van den heer Van Vliet tot directeur val het Grondbedrijf, afgezien van zijne ca- pa:iteitei7 als gemeente-architect, een mis- luliing is gebleken; lat het vertrouwen op zijn administratie ve kennis en goed administratief beheer is beschaamd geworden tetreurt het ten zeerste, dat in de eerste plaits daardoor het grondbedrijf een toon beeld is geworden van hopelooze verwarring en lot financieele schade voor de gemeente geliid heeft door niet tijdig ingrijpen, al mag tevens niet verheeld worden, dat het toenmalige college van Burgemeester-en Wet houders-ernstig verwijt treft wegens slap be heer en onvoldoende toezicht; gaat over tot de orde van den dag. Voor de motie hebben gestemd de heeren Busch, Gasille, Doorman, v. Doorne, Qroote- wal, Den Bliek en De Bruijn; tegen de hee ren Koenders, Endendijk", Pronk, Hilhorst en Van de Bremer. De heer Van Klooster was wegens onge steldheid verhinderd de vergadering bij te wonen. GROOTSCH FILMWERK Een commissie, bestaande uit den Zeer Eerw. Heer Vossenaar en de heeren Koen ders, Alders en Smit, heeft zich beijverd om tot de opvoering te geraken van het groot- sche filmwerk „Het is volbracht". Deze film, welke vermoedelijk zal draaien Woensdag 13 Maart a.s., in het St. Joseph- gebouw, is een heerlijke uitbeelding van de lijdensgeschiedenis van Christus. De film op zich zelf,' loopend e ongeveer 3 uur, is een juweeltje der filmkunst en een ongelooflijk staaltje van massaregie, groepee ring én uitbeelding. Vermoedelijk zal de film des middags voor de grootere kinderen worden vertoond. Meerdere bekendheid in ons volgend nummer. Eenige uittreksels uit persbeoordeelingen betreffende deze film, laten we hier volgen; Het CentrumEen aangrijpend filmwerk uitmunt door monuriientale massaregieDe Christusfiguur werd op een verheven wijze uitgebeeld De producers van „Het is Volbracht" hebben de zware taak, het lij densverhaal op, stichtelijke en aangrijpende wijze te verfilmen, uitnemend vervuld en ma ken ongetwijfeld aanspraak o.p ruime be langstelling Utrechtsch Nieuwsblad; Verdient zij al len lof voor de buitengewoon verdienste lijke wijze, waarop het leven en sterven van Jezus Christus wordt uitgebeeld... Op ge bied van massaregie heeft men uitstekende dingen tot stand gebracht. Voorts munt de film uit op fotografisch gebied fotografi sche kunststukken Utrechtsche Courant. Veel aandacht is besteed aan de fotografische verzorging Zeer mooie gedeelten bevat deze film Het spel van den hoofdpersoon is zeer te roemen. De Christus is sober, vol majesteit. Nieuwe Haarl.' CourantDe film „Het is volbracht" mag bovenmate beschouwd worden als een welgeslaagde proeve van ci nematografische kunst. Haarl. Dagblad. Er wordt prachtig en met hefligen ernst gespeelt; de gewijde voor stelling wordt geen oogenblik door iets min derwaardigs onderbroken Ruim twee en een half uur wordt de toeschouwer onafge broken geboeid en gaat tenslotte geheel on der den indruk naar huis. GESLAAGD De lieer R. Schokker alhier is geslaagd voor'iiet doctoraal examen, in de Germaan- §che taal en letterkunde (Duitsch). SCHOORSTEENBRAND Woensdagmorgen geraakte de schoorsteen van 't perceel, bewoond door den heer Rasch aan de Veenhuizerstraat, in brand- De brandweer, die vlug arriveerde, wist de vlammen spoedig te blusschen. Verzeke ring dekt de aangerichte schade. HEIDEBRAND Woensdagavond werd onze vrijwilliged brandweer gealarmeerd voor een heidebrand bij Soestduinen. Het bleek, dat door vonken uit een locomotief de heide brandde nabij de terreinen van de Utr. Waterleiding. Ruim 5 H.A. heide zijn verbrand. Het bosch daar bij gelegen, had ook al vlam gevat, maar kon door het flinke optreden der brandweer mannen nog behouden blijven. STILLE OMGANG De Stille Omgang, waaraan door de Soester katholiekén kan worden deelgenomen, zal in den nacht van 16 op 17 Maart plaats hebben. Zij, die daaraan wenschen deel te nemen, gelieven zich zoodra mogelijk doch uiterlijk vóór' 14 Maart e.k. aan te melden bij den heer J. H. Benschop, Steenhofstraat 17, Soest. De regeling van bus, spoor enz., is ge lijk als vorige jaren. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Porte- monnaie, hondenzweep, kettinkje, wollen das, belastingmerk, knipmes, gebreide das, hor loge. Aangeloopen een herdershond en een kip. JEUGDDIENST A.s. Zondagavond 7 uur zal in de Rem- brandtzaal een jeugddienst worden gehou den. Deze dienst zal gewijd zijn aan de her denking van het lijden van Christus. Voor ganger is Ds. Van Schaick, terwijl het jeugd koor een lijdenslied zal zingen. MEJ. HARZiNG Maandag j.1. had in de R.K. kerk te Soes terberg de plechtige uitvaart plaats van Mej. Harzing. Na meer dan 30 jaar haar beste krachten gegeven te hebben voor 't onderwijs, moest zij reeds eerder wegens ziekte haar ontslag aanvragen. Onder zeer veel belangstelling van oud leerlingen en belangstellenden had hare be grafenis plaats, op het R.K. Kerkhof alhier. Rondom de groeve stonden de kinderen der Katholieke school geschaard, die de over ledene, onder leiding van het hoofd der school, een afscheidslied toezongen, hetgeen een treffend oogenblik was. STILLE OMGANG Maandag j.1. had in de R.K. Militaire Ver- eeniging de vergadering plaats van het ge nootschap van den Stillen Omgang. Medegedeeld werd, dat de omgang voor Soesterberg zal plaats hebben in den nacht van 9 op 10 Maart a.s'. Vertrek van Soester berg 's avonds met de tram van 10 uur naar Amersfoort. Zij, die mede wenschen te gaan, kunnen zich daarvoor opgeven a.s. Zaterdag avond van 8 tot 9.30 uur en Zondag na de Hoogmis, in de zaal der R.K. militaire ver een iging. De kosten zijn f2.50, spoor, tram en con tributie inbegrepen. Vanaf beden zijn weder verkrijgbaar BELEEFD AANBEVELEND, VAN WEEDESTRAAT 25 TELEF. 2043 IHfllBBMiaaRBMiaiHlUHacaiMHHIIRI KERKSERICHTEN SOEST NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorin. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. 's Avonds 7 uur Dis. J. I. v. Schaick. Jeugd dienst. Woensdag 6 Maart a.s., des avonds 7 uur, Chr. U.L.O. School, Ds. J. C. W. Kruishoop. Bijbellezing: Ruth. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevf. Ontv. Voorn:. 7.3Ó uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Vocrm. 10 Uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds B. Aikema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Aikema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 nuf' L^esdienst. Donderdag 7 Maart, 's avonds 7- uur, Ds. P. de Smit, van Utrecht. VEREEN, v. VRIjZ. GODSDIENSTiGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Dr. J. A. Beyerrrïaii, van Amsterdam. SOESTERBERG NED. HERV.-KERK Nam. 2--3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. Nam. 6 uur in de Christ. Schooi aan den Postweg de Heer H. v. d. HeuveR van Amersfoort. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. Vethake, uit Utrecht. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Bediening van den H. Doop. DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MESTEN PIETJE DEFTIGHEER (Slot.) Wéér thuis. Des morgens, toen zij wakker waren, Kwam Zilverbaardje er al aan, En zeide: jongens, het gaat reeg'nen, Dus jullie moeten spoedig gaan Vriend Vederzwart .,zal jullie brengen Tot aan je vlieger en het koord, En dan gaan jullie langs, dat touw maar Weer rustig naar beneden voort. Daarna werd het een afscheid nemen, jé, er kwam geen einde aan, Enjitoen gingen ze met den Kraai-vorst Weer van het lievè larid' dêr maan. Zij zagen Zilverbaardje wuiven Öp het balcon van zijn paleis, En PinkeHiclitje riep heel luide: Dag Piet, dag Teun, .een goede reis. Ze gingen langs dezelfde route, Waarlangs zij waren gegaan, Toen zij voor 't eerst met Vederzwartje Naar Zilverbaard waren gegaan. Zij zagen dra hun vlieger hangen, Dien zij destijds hadden gemaakt; En' hij was al die lange dagen Niets uit zijn goed postuur geraakt. Zij gingen daad'lijk erop zitten En zeiden Vederzwart goêdag, Zij grepen 't touw en gingen zakken Met een heel blijden schaterlach. Zij daalden langzaam naar beneden Al langs het flinke vliegertouw, En Teuntje zei toen aan zijn vriendje: Zeg Piet, we zijn er vast heel gauw. Zij keken somtijds naar beneden En zagen reeds hun groene wei En ook de vijvers en de huisjes Met alle boomen ook erbij. Ik hoor, zei Teun, geloof ik 't kuuk'len Van onze lieve goede hen, Wat zal die in haar nopjes wezien, Dat ik weer eind'lijk bij haar ben. Ze waren nog maar een paar meters Van den beganen grond slechts af, En luid klonk plots'ling in hun ooren Verbazend vroolijk hondgeblaf. 't Was Max, die uitgelaten danste Met alle dieren om hem heen Zij waren allemaal gekomen, Ja, waarlijk, er ontbrak niet één. Zij stonden allen daar tezamen: Kippen en eenden en een koe, En allen riepen z' in hun taaltje Den beiden vrienden „welkom" toe. Hoezee, hoezee wafde hét hondje Met hard geblaf maar telkeiikeer, En luid kukelden al de hennen: Hoezee, hoezee, daar zijn ze weer. En al die lieve beste beesten Schreeuwden elkaar maar aldoor na: Daar zijn ze weer, Pietje en Teuntje, Wat zijn we blij, hiep hiep hoera. EINDE. 22, een prijs no. derh van te 1 bur een goe ker, 26a Scl Vei Sp( Sp. Sp; Sni Sni Spi Kr. 10 Pri 1< Fij

Soester Courant | 1929 | | pagina 2