i Stormschade „HetRadiohuis" ered[eien iiiiiiiiriai r mm PHILIPS toestellen NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK E uan uieefl8sir.il j VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Te lef. 2045 Hoest, Keelpijn compleet met luidspreker f26a00 EFFECTEN BANKZAKEN Moeders, zet op elke Pijnlijke Kloven PUROL VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk lis: „Wat zitten er op het Raadhuis te Soest toch een geld- en tijdverkwisters. En wat een onsympathieke houding heeft de burgemeester hier getoond; een houding, die men niet verwacht van iemand, die voor zijn komst in onze gemeente, recht sprak en het recht moest laten gelden". Waarom hier niet eerlijk gezegd: „Ik heb me vergist of men heeft mij verkeerd inge licht". Zoolang deze magistraat, dat woord niet spreekt, zal ik bewijzen blijven aandragen en dan niet hem, maar de lezers de over tuiging bijbrengen, dat de burgemeester als overheidspersoon en als mensch, niet heeft gehandeld als een goed magistraat en een edel mensch behoorde te handelen. In hoeverre het geheele onderzoek tot een politiek relletje en viezigheid je wordt ge maakt, kunnen de lezers zelf beoordeelen als men het volgende nagaat. De heeren Van den Berg en De Koning zeggen in één der stukken: „Nooit deed Van Vliet, wat wij hem op- opdroegen, als wij hem hebben moesten, was hij nooit op z'n bureau". Daartegenover staan drie verklaringen. Ie. Van den vroegeren burgemeester, den Heer Jhr. P. P. de Beaufort; 2e. van den vroegeren wethouder, den' Heer Van Elten; 3e. van den Gemeente-secretaris, den Heer Batenburg, die zeggen, dat zij nooit iets van dien aard gemerkt hebben; inte gendeel prijzen zij den Heer v. Vliet om z'n ijver, voortvarendheid enz. Komisch wordt het zelfs als Heeren De Koning en v. d. Berg het hebben over mijn heer Rietveld. Ze zeggen daar, dat deze be wezen heefi niet te kunnen schrijven. Wat er al niet bij gehaald wordt, 't Is om te lachen, maar ook om te huilen. Heeft mijnheer Rietveld voor deze heeren indertijd met een te scherpe pen geschre ven? De Heeren De Koning en v. d. Berg bewe ren, dat de Heer Van Vliet de datums lichte lijk verward. 'De Heer v. Vliet licht daarna de heeren bij en bewijst met de stukken, dat de heeren De K. en v. d. B. heel erg met de datums in de war zijn en dat de da tums door hem genoemd, juist zijn. De K. en v. d. B. beweren, dat zij een veel hoogers prijs voor den grond konden maken, welke aan de stichting „Zonnegloren" is verkocht. Waarom is dit dan niet gebeurd? Het laatste woord in zulke zaken is toch niet aan een ambtenaar? De Heer v. Vliet bewijst met de stukken, dat de heeren De K. en v. d. B. de onderhandelingen hopeloos deden vastloopen en zelfs deden afspringen en dat door de heeren Batenburg en v. Vliet deze transactie veel voordeeliger voor de ge meente is afgesloten, dan de heeren De K. en v. d. B. konden bereiken. Terecht zegt de Heer Van Vliet, dat de Heer v. d. B. z'n oude reputatie schitterend handhaafd. Veel beweren en niets bewijzen. Op blz. 4 durven de heeren De K. en v. d. Berg ook zeggen: „dat van de zijde der ambtenaren altijd is tegengewerkt, o.a. bij de werkverschaffing". Je moet maar durven. 't Was juist v. d. Berg, die de werkverschaf fing hopeloos in de war liet loopen en de menschen razend maakte, waarom gedurende enkele weken t militaire politie im ons dorp geweest is,wat de gemeente een aardig sommetje heeft gekost. En wie heeft v. d. Berg toen uit de misère, gehaald? Die gesmade ambtenaar v. Vliet, die had het in één voormiddag voor elkaar. De gemeente op rust; de menschen be vredigd en geen geldverkwisting meer aan militaire politie. En al dit moois is n.b. ook onderteekend door Mevr. Droste-Wilmans. Let op lezer, wat ik nu zeg: Hoewel de commissie niet onpartijdig was, staat van deze en andere beschuldigingen niets in 't rapport? Waarom niet? Omdat, als men beide kanten beziet, van dit alles niets overblijft Naar mij werd medegedeeld, komt de raad a.s. Maandag bijeen, doch zal het rapport dan niet in behandeling komen en ook de be grooting voor 1929 nog niet. Waar blijven ze er mee? Waar blijven ze er mee? SPORTKRONIEK CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" VOETBAL Zondag a.s., nam. 2 uur, terrein Koud hoornweg, Soest II—Soestdijk II. Het 1ste elftal speelt om 2 uur in Utrecht tegen Elinckwijk I. Vertrek per trein 12.35 uur vanaf de Nieuwe weg. Feestavond. De V.V. „Soest" houdt op Maandag 11 Febr. a.s. een feestavond voor leden en donateurs, in Hotel Pension „Bosch en Duin", aan den Koudhoornweg. Aanvang half acht. o R.K. SPORTVEEREEN. „DE PLOEG' Zondag a.s. is het de 2e Zondag van de maand. Door den bondsaviseur is echter voor deze maand toestemming verleend om te spelen. We weten echter niet of het Zon dag wel voetballen zal worden. De dooi was ingetreden, doch op het moment, dat we dit schrijven, vriest het weer aardig. We doen daarom het beste maar af te wachten en laten hier het programma voor a.s. Zon dag volgen: Amersfoort: Limvio IIDe Ploeg I. Soest: De Ploeg IIEemland II. Beide wedstrijden vangen fe 2 uur aan. staatje zijn er van de belasjangsbetalers 246 gezinnen met 3 kinderen, waardoor er bij het voorgestelde f369.- minder belasting wordt betaald. 166 gezinnen met 4 kinderen f498 minder. 88 gezinnen met 5 kinderen f396 minder. 68 gezinnen met 6 kinderen f 408 minder. 34 gezinnen met 7 kinderen f 255 minder. 23 geznnen met 8 kiinderen f207 minder. 12 gezinnen met 9 kinderen f126 minder. 1 gezin met 10 kinderen f 12 minder. 2 gezinnen met 11 kinderen f27 minder. Door het voorstel van B. en W. betalen dus de 2 gezinnen met 11 kinderen samen f27.belasting, 't gezin met 10 kinderen f 12.— minder, de 12 gezinnen met 9 kin- derenderen samen f126.— minder, de 23 ge zinnen met 8 kinderen samen f207 minder, de 34 gezinnen met 7 kinderen samen f 255 minder enz. Is 't overdreven hier van een séhriele be handeling van 't groote gezin te spreken. O.i. heeft 't christelijk college voetstoots de meening van den heer Bossert geaccep teerd. "'t Verzoek der Katholieke Kiesvereeniging zou een belastingderving van "f9000.-- tot 16 jaar en f16000.— tot 21 jaar beteekenen. B. en W. geven volgens hun voorstel f 98. Hier moet de Raad ingrijpen, door bij 5 kinderen, per kind minstens f 125. af te trekken, bij 7 kinderen f150.— per kind, bij 9 kinderen f175.en bij 11 kinderen f200 per kind. Moge onze Gemeenteraad in 1929 haar eerste goede daad stellen door belastingver mindering speciaal voor het groote gezin. SOESTER. Mijnhardt's Hoesttaöletten. Doos 30 cent. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Laanstraat No. 30 Baarn PLAATSELIJK NIEUWS INGEZONDEN STUKKEN SOEST, Febr. 1929. Geachte Redactie. Het voorstel van B. en W. inzake den kinderaftrek is dan verschenen. En 't resul taat? Voorheen bedroeg de aftrek per kind f75.-. Dit blijft zoo voor een gezin met 2 kinderen voor elk kind meer beneden de 16 jaar wordt de aftrek f100.— Deze geste nu is al te schriel. Waarom ook niet bij een stijgend kidertal progressie toe gepast. Dan toch, was aan de bedoeling wan het door de R.K. Kiesvereeniging in gezonden adres om n.1. het groote gezin te gemoet te komen, gevovlg gegeven. Volgene het door B. en W. overgelegde l gemeene Politieverordening. SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB Dinsdag 12 Februari a.s. komt de Baarn- sche Damvereeniging O.K.K. II een wedstrijd spelen voor de competitie der Utr. Prov. Dambond. Soest heeft in deze afdeeling nog ongeslagen de leiding. Dus Soesters „Let op uw Saeck". BeJanstellenden zijn welkom. Dinsdag 26 Februari a.s. zal de Heer D. Reneman een Siinultaan-seance schaken ge ven, waartoe wij elke(n) liefhebber(ster) uit- noodigen. Aanvang 's avonds 8 uur in Hotel Okhuijsen. JEUGDDIENST A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk, in de Kerkebuurt, een jeugddienst worden gehouden. De dienst zal worden geleid door Ds. A. Adriani, van Baarn. Aanvang des avonds 7 uur. EVANGELISATIE SAMENKOMST Donderdag a.s., 14 Februari, zal ds. Van Schaick weer een evangeliesamenkomst hou den op het Hart, in het zaaltje van den heer Verschoor. Deze keer zal het jeugdkoor eeni- ge liederen zingen. Toegang vrij. Aanvang half acht. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen 2304 J. Hoekstra v.h. L. Meyering, Brand- stoffenhandel, Kerkstraat 38, Soest. 2303 A. H. M. Mol, Pluimveevoederfabriek Anna Paulownalaan 11, Soest. 196 A. Oudwater, Banketbakker, Ooster straat 12, Baarn. BRUTALE JANS Wij verwijzen onze lezers naar één in dit blad voorkomende advertentie betreffende de opvoering van bovengeoemd successtuk in Hotel „Bosch en Duin", Koudhoornweg, Soest. Bovenstaande opvoering heeft plaats ter gelegenheid van de 15-jarige tooneeiloopbaan van de zoo gevierde speelster Mevr. Lena Faber. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. GEMEENTERAADSVERGADERING De Raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Maan- 11 Febr. a.s., des nam'. 2 uur, zoo noodig met voortzetting des avonds 7.30 uur, ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 19 December 1928. 2. Mededing van ingekomen stukken. 3. a. Vaststelling van besluiten tot wij ziging der gemeente-begrooting 1928. b. Vaststelling van een besluit tot wijzi ging van het raadsbesluit van 19 December 1928, 4e Afd. no. 4-1-154, betreffende re kening-courant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. c. Vaststelling van een besluit tot belegging van gelden. 4. Voorstel van B. en W. tot verlenging eener kasgeldleening. 5. Vaststelling van een voorschot aan de Besturen der Bijzondere Scholen op de ver goeding als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. 6. Verzoek van het Bestuur der Vereen. „Een School met den Bijbel" om medewer king te verleenen tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van leermiddelen ten behoeve van de Chr. U.L.O. School. 7. Voorstel van B. en W. tot toekenning eener rijwieltoelage aan den ambtenaar J. Th. A. van Noesel, belast met het Bouw en Woningtoezicht. 8. Behandeling van het adres van R.K. Kiesvereeniging alhier, verzoekende wijziging te brengen in het bedrag van den kinderaftrek bij de heffing van gemeentelijke Inkomsten belasting. 9. Behandeling van het voorstel van B. en W. tot het bouwen van 4 noodwoningen op een terrein, gelegen aan den Wiekslooter- weg O.Z. 10. Behandeling van het adres van G. van Duinkerken, inhoudende bezwaren tegen het optreden van de Brandweer tijdens het blusschen van een brand, met voorstel van B. en W. 11. Voorstel van B. en W. tot het stellen van een eisch in rechten tot nakoming eener overeenkomst inzake verkoop van grond aan de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Nooit Gedacht en toch Verkregen" te Soestdijk. 12. Behandeling van een 2-tal verzoeken om koop van gemeentegrond. 13. Behandeling van het adres van A, Legemaat e.a. verzoekende aan de Koude- hoekstraat een andere benaming te geven. 14. Behandeling van het adres van C. Belt, verzoekende toekenning eener schade loosstelling in verband met de teweeg ge brachte belemmering in de uitoefening van zijn bedrijf, ten ge*Volge van een gebleken onjuisten maatregel, voorgekomen in de Af- 15. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een verhoogde vergoeding aan G. Meer ding alhier, voor meerder werk, verbondei aan het ophalen van asch en vüilnis over '28 16. a. Crediet-aanvrage van B. en W. to uitvoering van eenige parueeie nbleerings werken, n.1. Kerkstraat, Nieuwe weg en Harl weg. b. Crediet-aanvrage van B. en W. voor vei petering van den Korteweg, Olijkeweg, als mede voor het aanleggen van een rijwielpai langs den Olijkeweg. c. Crediet-aanvrage van B. en "W. voor he vervaardigen van beton-trottoirbanden aanschaffing van het daarvoor benoodigd m-c) teriaal. 17. Behandeling van ingekomen verklarin gen van eigenaren van gronden, gelegen aafo den Eigendomweg, waaruit blijkt, dat zij bl: reid zijn grond af te staan, en toestemmius te verleenen tot het leggen van een hoofdhui der waterleiding in den grond voor zoovl' deze niet aan de Gemeente wordt afgestaan, met voorstel van B. en W. om den grond fi beginsel te aanvaarden en den weg eenigszinj- in beteren toestand te brengen. 18. Voorstel van B. en W. tot toekennini van een verhoogd crediet voor het door ega[ liseeren van wegen in de bosschen langs d3 Soesterbergschestraat bouwrijp maken va$ gemeente-gronden, zulks in verband met d< Werkverschaffing. f 19. Voorstel van B. en W. tot: a. het onttrekken van het karakter vap ambtswoningen aan de woningen der Hoi den van de 3 O. L. Scholen; b. het met ingang van 1 Januari j.1, c derhands verhuren der resp. woningen sub [i bedoeld. 20. Vaststelling van de lijst van retribij- tiën van heide- en zandgronden, over 192& 21. Vaststelling van: j a. een suppletoir kohier Hondenbelasting 1928. 71 b. een suppletoir kohier Straatbelasting '28. 22. Behandeling van belastingreclames. (Tot ons leedwezen kunnen wij, wegeni plaatsgebrek, ditmaal geen verduidelijking van de agendapunten geven. In ons volgend nummer bij het Raadsvef- slag zullen wij deze verduidelijkingen ojl- neme n.) Kantoor Soest pi BEMESTING Over dit onderwerp hield de heer Balk, landbouwkundige bij de N.V. Vereenigde Ka limaatschappij te Amsterdam, de vorige maand een lezing voor de Coöperatieve Landbouwvereeniging te Soest. Spreker begon met er op te wijzen, dat de vermeerdering van de hoeveelheid cultuur grond geen gelijken tred heeft gehouden met de vermeerdering der bevolking, 't Gevolg hiervan is, dat de bedrijven kleiner zijn ge worden. Wil de landbouwer den strijd om het bestaan met succes voeren, dan dient hij dus alles in het werk te stellen, om de op brengsten per H.A. te verhoogen. Te meer klemt dit, omdat de bedrijfsuitgaven zeer ?ijn toegenomen. Men denke slechts aan de arbeidsloonen, de hooge pachten, de duur dere levensomstandigheden enz. Verschillende factoren beheerschen de op brengstcijfers en daarmee dus de bedrijfsin- komsten. Daar is de grondbewerking, dè ont watering, de onkruidbestrijding, de keus van deugdelijk zaaizaad en pootgoed. Doch de belangrijkste factor is wel de bemisting. Aan dezen hoofdfactor moet nog veel meer aanaacnt worden geschonken dan tot dusver geschiedt. Bij de bemesting moet men wèl bedenken, dat het gaat om vier voedingsstoffen, n.1. stikstof, kali, fosforzuur en kalk. De eerste drie stoffen moet men jaarlijks toedienen, de kalk wanneer de bodem er behoefte aan heeft. Nu kan men deze stoffen op tweeërlei wij ze geven, n.1. in den vorm van natuurmest (stalmest, gier, beer enz.) of in den vorm van kunstmest. Natuurmest heet wel volle dige mest, omdat hierin alle 4 bovengenoetïi- de voedingsstoffen voorkomen. Hij kan ech ter geen aanspraak maken op dien naam, om dat de verhouding, waarin deze stoffen er in voorkomen, in den regel een andere is als die, welke de cultuurgewassen vragen. Naast stalmest dient men daarom kunstmest te gebruiken, en wie den stalmest moet koor pen, doet verstandig, enkel kunstmest te ge bruiken. Met kunstmest toch kan men de voedingsstoffen in elke gewenschte verhou ding geven. Er zijn verschillende soorten stikstof-, kali- en fosforzuur-mestoffen. De vraag, welke men met het meeste succes kan gebruiken, hangt van verschillende omstandigheden af. Wat de kali-meststoffen betreft, bedenke inen, dat kainiet en 20 pCt. en 40 pCt. kali- zouten naast kali veel chloor bevatten. En heel veel gewassen ondervinden hiervan na deel. Daarom gebruike men in den tuinbouw, zoowel bij de groenten- als bij de fruitteelt, benevens op aardappelen patentkali of mave- lune kali; op bieten, wei- en hooiland en op graangewassen is kainiet of kalizout 20 pCt. en 40 pCt. op zijn plaats. Dat zandgrond behoefte heeft aan kali, is algemeen bekend. Den laatsten tijd is echter op ondubbelzinnige wijze gebleken, en ver der door tal van proeven aangetoond, dat ook kleigrond vaak gebrek heeft aan deze mest- stof. En geen wonder. Steeds is beweerd, dat klei van nature rijk is aan kali. Volkomen waar. Maar evenzeer is waar, dat elk gewar een bepaalde hoeveelheid kali uil den bodem haalt. Dat er dus op den duur kaligebrek moet ontstaan, ligt voor de hand. En in dit stadium verkeeren veel kleigronden in ons land op het oogenblik. Want men mag ook niet uit het oog verliezen, dat vooral de zwaardere kleigronden de kali moeilijk af geven. Kaligébrek heeft funeste gevolgen voor de gewassen. Het graan gaat legeren, de bieten gaan gauwer rotten, de aardappelen vertoo- nen het blauw onder de schil, waardoor ze voor de cjonsumptie vrijwel waardeloos zijn, de kool wordt branderig, bessen vertoonen de randjes „ziekte" enz. Zeer aandachtig werd de beknopte, doch zeer duidelijke rede gevolgd. Daarna werd overgegaan tot het tweede gedeelte: de vertooning van een tweetal films. De eerste, de „kalifilm", gaf het publiek een duidelijk beeld van de winning en de fa bricatie der kalimeststoffen. De tweede film was van humoristischen aard. Op komische wijze werd de invloed van een stalmest- en van een kunstmestbemesting op aardappelen op het doek gebracht, waarbij de kunstmest het schitterend won. Deze film werkte nog al eens op de lachspieren. De avond werd besloten met het projec teeren van een mooie serie lichtbeelden, be trekking hebbende op kaliproefvelden. Dui delijk werd door deze mooie plaatjes gede monstreerd de uitstekende resultaten eener kalibemesting op allerlei gewassen en op ver schillende grondsoorten. Eenige opnamen hadden betrekking op de onkruidbestrijding met fijngemalen kainiet. Toonde zich de heer Balk in het eerste gedeelte een uitstekend spreker, in het twee de gedeelte deed hij zich kennen als een duidelijk en gezellig explicateur. De woorden van dank, waarmee de voor zitter de vergadering sloot, waren wèl ver diend. 't Was een leerzame avond. BRANDWEER SOESTERBERG Dinsdag a.s„ 12 Februari, 's avonds 7.30 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg een oefening worden gehouden. TOONEEL-UITVOERING Belangstellenden verwijzen wij naar één in dit blad voorkomende advertentie betreffende de op Zondag en Maandag a.s. in het St. Joseph-gebouw te geven tooneeluitvoeringen, waarin de opvoering zal plaats hebben van „De Mexicaansche Zilvermijn", vroolijk spel van speculatiekoorts in 3 bedrijven en „De Noodlottige Fuif", klucht in één bedrijf. Waar het spel onder leiding van den heer Alders algemeen bekend is, kunnen wij een bezoek aanbevelen. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. BIOSCOOP „EEMLAND" A.s. Maandag gaat in de groote zaal van Hotel „Eemland" het bekende en grootsche filmwerk „De strijd tegen het vuur". Zij, die deze film zagen, zijn vol lof over de filmtechniek, welke hier wordt toegepast. Het geheele stuk, gevormd door 6 groote acten, is één spannend moment van het begin tot het einde. Na Afloop heeft een groot feestbal plaats met bijzondere attracties, w.o. ook ballon- dansen. Voor verdere bijzonderheden zie men de vertentie in ons blad. BENOEMD B. en W. hebben aangesteld tot hoofd der afdeeling financiën ter gemeentesecretarie al hier den Heer Hospers, thans adjunct-com mies bij de afdeeling financiën ter gemeente secretarie te Utrecht. CONCERT De Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", di recteur de heer H. Kok Jr., geeft voor haar donateurs Maandag 11 Februari a.s. een con cert in „Religie en Kunst". Een mooi programma is voor dezen avond opgemaakt. Belangstellenden, niet-donateurs, kunnen eveneens tegen betaling toegang verkrijgen. PROCESVERBAAL Door de politie te Soesterberg is weder om procesverbaal opgemaakt tegen den heer J. T., wegens het ongemuilkorft laten loopen van zijn hond, terwijl hem dat bij schrijven van de politie verboden is. SOIRÉE-AMUSANTE Maandagavond gaf de voetbalvereniging te Soesterberg een soirée-amusante in 't Ho tel „Het Zwaantje". Daar de voorzitter wegens dienstaangele genheden verhinderd was den feestavond bij te wonen, werd deze door den heer Peters- op zeer aangename wijze geopend. Medewerking werd verleend door een Jasz-band en de humoristen Gez. v. d. Merks uit Rotterdam, die er slag van hadden de lachspieren in beweging te brengen. Jammer, dat de zaal niet erg bezet was. De avond was mooi. Een geanimeerd bal met verschillende at tracties besloot den avond. DE NAALD Van betrouwbare zijde vernemen wij, dat het bekende theehuis „De Naald" annex speeltuin, aan de Nieuwe Steeg, vanaf 1 Maart a.s. geëxploiteerd zal worden door den Heer H. Adan, thans als ober werkzaam in Hotel „Eemland". PATRIMONIUM Maandagavond te half 8 houdt „Patrimo nium" in de Chr. U.L.O. School, Spoorstraat een vergadering, waarin als spreker zal optre den de heer G. Hordijk, van Rotterdam, met het onderwerp: „Christelijk geloof en sociale actie". Deze vergadering is ook toegankelijk voor niet-leden van „Patrimonium". GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de novolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: heerenhandschoen, kistje sigaren, schaatsensleuteltje, 2 belastingplaatjes, huis sleutel, bril, belastingbiljet, portemonnaie, bankbiljet, paar inotorhandschoenen, kind-er- portemonnaie. Aangeloopen een hond. HERV. ZANGVEREEN. In ons vorig nummer hebben wij mede gedeeld, dat plannen bestonden tot oprich ting van een Herv. Zangvereeniging opóeref. Grondslag. Zij, die van deze vereeniging lid wenschen te worden, worden verzocht die oprichtings vergadering, welke Donderdag 14 Febr. in de kleine Rembrandtzaal wordt gelhouden, bij te wonen. UITVOERING APOl.LO De mannenzangvereen. „Apoillo" gaf gis- j terenavond in „Religie en Kuwst" eei geslaagde uitvoering, onder leiljüag van den heer H. J. van Maurik. Medewerking werd verleend door den heer G. H. Goossens, tenor, te Utrecht en J. Spruijt, piano, Breukelen. Het koor zong hoogst verdienstelijk, ter wijl ook de bariton-solo door den heer Van de Weerd in „Bede" van Hanze gegeven, prachtig tot haar recht kwam. De heer Spruit oogste met zijn piano- soli, welke rustig en op voortreffelijke wijze werden gegeven, veel bijval, terwijl ook de heer Goossens met rijn eenvoudige doch leu tige liedjes de vele aanwezigen spoedig voor zich had gewonnen. Voortreffelijk was de uitbeelding, welke bij de zang werd gegeven en als een storm brak het applaus los, toen de laatste klanken van het „Klokkenspel", door hem uit de guitaar getooverd, wegstierven. Het was een mooie avon3 voor „Apollo". 10-JARIG BESTAAN R.K. MIDDENSTAND Het tweede lustrum, j.1. Zondag door de R.K. Middenstand gevierd, is schitterend ge- 's Morgens werd in de kerk aan de Steen hofstraat een H. Mis opgedragen tot inten sie der leden, waaronder nagenoeg alt eleden ter H. Tafel naderden. Direct na deze Mis verzamelden de. leden zich in het St. Josephgebouw, voor een ge zamenlijk ontbijt. De zaal was hiervoor, als mede voor de andere feestelijkheden, voor dien dag in een lusthof van bloemen en planten herschapen. Als aandenken aan dit tweede lustrum werd door de feestcommis sie der leden, waaronder nagenoeg alle leden waarop een inscriptie is bevestigd, aange boden. Des middags werden de kinderen der leden onthaald en eenige uren aangenaam bezig ge houden door den humorist Wierst. Des avonds kwamen de leden met hun da mes in feestvergadering bijeen. Ook toen was het de heer Van Wierst, die met de heeren Gebr. Butselaar, de aanwezigen aangenaam bezig hield. Het was een intieme en waardige viering van het tweede lustrum. R. P. VERSPYCK f Zondag j.1. bereikte ons het bericht, dat in Nieuw Mariënburgh plotseling op ruim 91 j jarigen leeftijd was overleden de in onze ge meente zoo bekende figuur Luit.-Gen. b.d. van de Grenadiers, de heer R. P. Verspyck. De overledene was Ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw, Ridder in den Eikenkroon van Luxemburg, voorts had de thans ont slapene het Ridderkruis van den Leeuw en de Zon van Perzië en het Officierskruis in de Orde van den H. Mauritius en Lazarus van Italië. De overledene verliet 1 Jan. 1914 den mili tairen dienst met pensioen. J.1. Wuensdag had de teraardebestelling plaats op het R.K. Kerkhof, nadat in de O. L. Vr. Kerk de uitvaartdienst was opge dragen. Op de begraafplaats waren zeer velen bij een, onder wie wij opmerkten: Burg. en Weth. dezer gemeente, gen.-maj.-tit. der ar tillerie b.d. L. Hanau, kapt. der Genie W. v. d. Hout, kapt. der infanterie J. Wüst, kol. commandant brigade Gren. en Jagers Jhr. E. W. van Holthe, als afgevaardigde der bri gade. Voorts de H.H. W. J. M. v. Linden, maj. der inafnterie, secr. Volksweerbaarheid, J. M. van Gogh, voorz. der Volksweerbaarh., de afd. Soest v. d. Kon. Bond v. O.-O. met omfloersd vaandel, Prof. dr. J. de Louter, kol. Vogelsang, luit.-kol. Phaff e.a. Na de plechtige beaarding werd het woord gevoerd door Professor de Louter namens het Hoog Militair Gerechtshof, door den, voorzitter van de afdeeling Soest van den bond van oud-onderofficieren, door Jhr. van Holthe namens de brigade Grenadiers en Jagers en door den gepens. kapitein van Gogh namens Volksweerbaarheid. Een zoon van den ontslapene dankte voor de laatste eer zijn overleden vader bewezen. Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75, 40,25 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Apoth. en Drogisten. KERKBGRICHTEN SOEST NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. 's Avonds 7 uur Ds. A. Adrina. Jeugddienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. 1. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. W.oensdag 13 Februari, 's avonds 7 uur, Chr. U.L.O. School, Ds. J. C. W. Kruishoop. Bijbellezing: Ruth. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Donderdag 14 Februari, 's avonds 7 uur, Bijbellezing door Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkeraa. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Dinsdag 12 Februari, 's avonds 7 uur, Ds. Bijleveld, van Haarlem. VEREEN, v. VRIJZ. GODSD1ENST1GEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 2—3 uur Zondagschool. Nam. 6 uur in de Christ. School aan den Postweg Ds. B. Tuinstra. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Dinsdagavond van 8—9 uur Bijbellezing in het Christ. Tehuis voor militairen, door Ds. B. Tuinstra. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. INOENIEURS-WETENSCHAPPBN bij: Ir. W. VRIJLANDT, Corn. de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHNIEK en RADIO bij; TECH. AFD, RADIO. PHILIPS' FABRIEKEN, Eind hoven. BEURS- en BANKIERSZAKEN bij: M. DE JONG Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag. Tel. 16177. Telegr. adres: Senior. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport en Spel, bij: DE REDACTIE VAN DIT BLAD. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN enz. bij: Mevr. FREDY VAN DAM-SAMUELS, Santhorstlaan 72, Wassenaar. VRAGEN, niet in verband staande met een der bovengenoemde onderwerpen, te rich ten aan de redactie van dit blad, waarna daarop, voor zoover het binnen ons ver mogen ligt, geantwoord zal worden. Vragen dienen, vergezeld van een postze gel voor antwoord, schriftelijk aan den des- betreffenden medewerker (medewerkende fir ma) gezonden. De beantwoording geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publicatie de ruimte ontbreekt. waschtafel of slaapkamer een doos of tube Purol, dan hebben ook Uw man en kinderen 't 's avonds en 's morgens voor de huid en het onderhoud der handen alsmede voor haarver- zorging en scheren altijd bij de hand staan. DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MESTEN PIETJE DEFTIGHEER Teun en Pietje maken plannen om de maan te verlaten. Toen Groot-Vizier weer was vertrokken, Zei op een mooien morgen Piet: Het wordt nu zoetjesaan ook tijd, Teun, Dat wij naar 'huis gaan, vindt je niet? Ik krijg nu toch wel wat verlangen Naar vader, moeder en ons huis, Al voel ik mij bij Zilverbaardje Ook nog zoo leuk en prettig thuis. Je hebt gelijk zei Teun nadenkend We zijn zoolang al van de aard, Niet te lang er mee gewacht maar, Ze gingen toen naar Zilverbaard. Daar heb ik ook al aan gedacht Zei Zilverbaardje, bij hun wensch, Dat neemt jullie zei hij zeer vriend'lijk Toch kwalijk geen verstandig mensch. En ik wil jullie nog wat zeggen, Dat 't mij een groote vreugde schenkt, Dat jullie toch bij al je pretjes Ook aan je beide ouders denkt. Zij zullen heel verheugd wel wezen Jullie weer beiden terug te zien, Eri dan het volgend jaartje komen Jullie weer op de maan misschien. Maar vóórdat jullie hier vandaan gaat, Vieren wij eerst nog vroolijk feest, Dat is, moeten jullie maar denken, Dan het afscheidsdiner geweest. Vriend Vederzwart en Pinkellichtje Hadden wel even wat verdriet, Toen zij hoorden, dat ging verlaten De maan hun vriendje Teun en Piet. Maar toch zij troostten zich weer spoedig En aten vroolijk met elkaar, En allen hoopten zij van harte Op een nieuw weerzien 't volgend jaar. Vriend Zilverbaardje, die tracteerde Op bruidsuikertjes en op koek, En zakken vol met apenootjes Stonden nog ergens in een hoek. Pijnlijk verzacht en geneest men met VRAGENBUS Lezers van ons blad hebben recht op kos- telooze inlichtingen, betrekking hebbende op: LAND- en TUINBOUW of PLUIMVEE TEELT bij: G. J- LIESHOUT, Dir. Rijks Landbouwschool, Montfoort. BOUWKUNDE bij: JAN BOS, Architect, Acaciastraat 6, Den Haag. m. Ze kregen ook nog limonade, Ja ieder wel een glas of zes, Dat lekk're goed schonk Pinkellichtje Uit een héél groote kogelfiesch. Tot slot vroeg hun nog Zilverbaardje Of zij zich nooit hadden verveeld, En toen gaf hij hun elk een boekje, Waarin de maan was afgebeeld. Ze kregen ook nog inoöle bloemen, Die op de maan waren gegroeid, En ook twee groote lila rozen, Die bijna waren uitgebloeid. Zij werden beiden overladen Met alles wat de Maanman had, 't Was, alles bij elkaar genomen, Gerust een heele groote schat. Toen gingen ze weer vroolijk slapen, En droomden, dat ze waren thuis; Den volgend' ochtend was het afscheid En togen zij tezaam naar huis. Nadruk verboden. (Slot vöjgt.)

Soester Courant | 1929 | | pagina 6