F. BREURE Zomerprijzen Brandstoffen handel Zie de speciale KARPETTEN uitstalling. Luxe Auto-verhuur in De Kaashal VEN EMA Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N,V. Cramer's Behangerij en Meubileer-lnrichting Te vèr gezocht. DE EERSTE Ö001SCHE HULPBANK Kerkpad 19 nabij halte Soestdijk, Tel. 2133, Huis 2077 Vanaf heden SPORTi¥! AG AZIJN „RECORD TENNIS RACKETS EN SP0RTBEN00DIGDHEDEN Verschoor, Nieuwstr. 57 Gemeenteraadsversiag. D, F- VÖIGT Drogist. Voor 54 cent 1 pond Volvette Kaas Heuveiweg 2 - Soest Huiduitslag REGENJASSEN U kunt gemakkelijk Uw kéus bepaien H. L. GREEVE Het Tapijt- en Meubelhuis voor ieder 8e Jaargang No. 18 Gogarandoerdo oplaag* JOOO oxamplaron. Vrijdag 3 Mei 1929 DE SDESTER COURANT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterbcrg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn en C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soesterbcrg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Laanstraat 61 - Telefoon 119 BAARN ONZE RIJMKRONIEK Ul|drageo, ulcl giuoici dan 48 en mei kleluer dan J6 icgtl», mogen v.,o« dele rubriek worden Inociondci fil| opname vergoede., wl| voor ■ciueele („lol nlael.eli|Ve) gedichten 12,50. (Nadruk trbod.n, (Ingezonden.) SCHOONMAAK Vier kale muren, kleed van den grond, Trapleer op de plaats, waar de divan eerst stond, Geen stoel oin te zitten, gordiijnlooze ruit Het eten niet klaar en de kachel is uit. Chloor, Was, zeep, ira, Rinso en krijt, Wat een misère schoonmaaktijd. Dekens den tuin Ochtendblad zoek Grand Dieul... Parle, et chang le Monde! Eais entendre au néan ta parole féconde! Alph. de Lamartine (Dieu.) Bezwaren rechts moeilijkheden links; achter ons, het ontelbaar vele, dat onherstel baar is, of onherstelbaar schijnt en vóór ons, de vele vraagteekens betreffende de toekomst van den mensch. En daarbij nog onvoldoend licht, in onze zoo verlichte twin tigste eeuw, die de domheden in de ver lichte negentiende eeuw(!) begaan, nog heel wat heeft aangedikt. Zóó toch is immers de eigenlijke wereld toestand op staatkundig, op economisch en vooral ook niet minder, op godsdienstig ge bied. En wij zeggen zoo nu en dan, met een meer of minder diepen zucht, dat het leven moeilijk is bedoelende wij hier mede, op den keper beschouwd, niet zoo zeer nog het werkwoord, dan wel het zelf standig naamwoord leven. Hierin schuilt een Zijdelingschc beschuldiging van de grootc kracht, die alles heeft voortgebracht, of in het leven heeft geroepen. Zóó o.a. Alphonsc de Lamartine de Fransche dichter en Staatsman. Hij schreef in een zijner werken dezen wanhoopskreet van zijn onbevredigd gemoed neer: ling van het zonneklare wonder, dat door zijn verschijning al is geopenbaard. De mensch zoekt in de verte, het groote, het machtige, dat zoo nabij, dat om hem heen, dat in hemzelf is geopenbaard. De mensch zoekt den bril, dien hij op heeft. De landn bouwer legt het zaad, dat de natuur hem te oogsten gaf, in de aarde en hoopt, dat het door een grootere kracht dan d-,e zijne zal ontkiemen en opgroeien. Doch de. ervaring heeft hem geleerd, dat hij moet medewerken, om den oogst te 'doen slagen dat hij moet wieden en verde'r verzorgen. Nog is het niet in alles tot hem doorge drongen, dat zijn zieleleven, méér nog <iaiv zijn stoffelijk bestaan, zijn trouwe, voortdu rende verzorging eischt; dat hij niet te vra gen heeft, wat er met hem gebeuren zal doch dat hijzelve laat gebeuren, door in werkingstelling van de Godskracht, de schep pende kracht, die in hem is. De openbaring van het z.g. Godsgeheiin, ligt reeds in den menschengeest, in zijn bezieling. De ont wikkeling daarvan ligt aan hem; 'het is Zijn werk het werk van zijn geest. Ook de tooverstaf, die alles als een wonder doet ver schijnen, is binnen zijn bereik. Het is de liefde de grootc algemcene liefde niet de liefde voor enkele dingen, voor enkele bevoorrechte personen wier waarde hij overschat maar voor alles en voor allen. Dat moet het Godsbegrip zijnwant im mers, de ontkieming bewerkende zon, schijnt des daags over alles en allen; en de lichten' het bed uit elkaar, en het vleesch is niet gaar. W.C. onbegaanbaar, het deksel gelakt, Ondanks de kou, wollen vest ingepakt. Alles staat open, het huis wordt gelucht, Schoonmaak, wat ben je, drama of klucht? Loopers ziijn w'eg, geen mat voor de deuren, Glycerinezieepluchtjes en boenwasgeuren, Geen tiljd om te koken, maar brood met een eitje. De gang wordt gedaan geen kleinig heidje. Waar heeft dat vuil dan toch allemaal gezeten? Schoonmaak je hebt heel wat op je geweten. Qoddank, 't is voorbij en vanuit m'n hoekje Zie 'k hier een nieuw' kussen, daar een leuk doekje. Rust en gezelligheid zijn weer gekomen, Over de noodzaak valt niet te boomen, Een taart bij de koffie ter eer van 't „klaar". Schoonmaak! de groeten. Tot 't volgend jaar. D. SJ L. ELISABETHSTR. 5 UTRECHT TELEFOON No. 14951 GROOTE SORTEERING OP ELK BEBIED. lang gelegd, maar die behooren ook tot een heel andere familie dan de boonen, die wij iiu bedoelen. Wij hebben nu het oog op de i jgnkboonen, snijboonen en princessen. boon houdt van warmte. Vooral bij Let ontkiemen. Als er dan te weinig warm- komt, blijft de boon weg en verrot in Oen grond ofwel komt op, staat een paar uagen, soms weken, vreemd geel rond te 1 ijken in die koude wereld en sterft af. Zij faoeten warmte hebben. 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. i TELEFOON 2247. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDiEÏEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR. OFF1C1EELE BEKENDMAKINGEN Groo-te God!,... spreek, en verander de wereld! Laat Uw scheppend woord aan den nietigen mensch hooren! aldus verzucht, of beter gezegd, murmu reert hij; als verwachtende, dat de Schepper van 't Heelal, door een nieuw bevel, zijn, werk zal verbeteren. Volgens de Lamartine, is het dus niet de mensch, die aansprakelijk is voor al de ellende en het onvolmaakte op de wereld. Niet het maaksel, maar de Maker. Hij schuift alle medewerking en medeverant woordelijkheid verre van zich. Dit blijkt mede uit de sommatie, die hij (Lamartine) laat volgen: Léve toisors de ce long repos!" Hrj spoort aldus den Schepper of wel de „Scheppende Macht", hoe de mensch zich ook moge voorstellen aan: op te staan uit de lange rust en den scheppenden arbeid te hervatten. Dit nu teekent scherp en waar: den zelf- zuchtigen, gemak zoekenden mensch, die te allen tijde, twijfelend en afkeurend de ver antwoordelijkheid van zich afwerpt, die het geheim van de Scheppende kracht, wil zien geopenbaard en het werk wil zien gerecht vaardigd. De Fransche schrijver staat hierin niet alléén. Door alle eeuwen heen, heeft de mensch gezocht, getwijfeld en niet gevon den. Hij zocht de „Scheppende Macht" ab- Burgemeester en Wethouders van Soest brengen" ter kennis van belanghebbenden, dat de aannemers van het ophalen van asch en vuilnis volgens de voorwaarden van aan besteding verplicht zijn om bij de aangeslo tenen zoowel asch en huis- en tuin vuilnis, als puin en glasscherven in normale hoeveel heden mede te nemen, doch dat zij niet ge houden zijn vuilnisbakken te ledigen, waar- - in asch en vuilnis met puin of glasscherven stract m het duistere - in het onverklaarbare dooreengemengd zijn. Onder normale hoe- en met in het heldere Licht, waarin zij staat veelheden wordt verstaan een hoeveelheid I - met in het grootsche werk dat zij wrocht, van maximum een vierde kubieke Meter. Hij zoekt die Macht nog_ steeds verre. En Grootere hoeveelheden moeten medegeno men worden, doch dan tegen een overeen te komen vergoeding. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 27 der Algemeene Politieverordening! voor deze gemeente, bepalende dat het ver boden is in of langs den openbaren weg of op niet van den openbaren weg afgesloten erven, terreinen of velden, slooten, putten of kuilen te graven, riolen te maken, afgra vingen te doen of vuilnis neer te werpen. Soest, 23 April 1929. o Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Woensdag 22 Mei e.k-, zal worden gevoerd de schouw over de in de gemeente gelegen wegen, voetpaden, waterleidingen bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom herin nerd aan de artikelen van het Reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht. Overtreding der daarin voorkomende be palingen wordt gestraft overeenkomstig dat Reglement. Soest, 29 April 1929. o Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf heden overeenkomstig Art. 2 der Verordening op de invordering van leges ter Secretarie wordt bepaald, dat de leges, verschuldigd voor eene bouwvergunning in nadere verrekening bij het indienen der aan vrage tegen overgave van kwitantie voldaan moet worden aan het Hoofd der 3e Afdee- ling ter Secretarie. De aanvragen om bouwvergunning wor den eerst in behandeling genomen wanneer de in afrekening verschuldigde leges zijn voldaan. Soest, 1 Mei 1929. velerlei opvattingen betreffende velerlei wij ze van vereering, velerlei streven, om een beter leven na dat, 't welk hem werd ge schonken, hebben den mensch, aangaande het Godsbegrip, in verdeeldheid gebracht en haat en strijd veroorzaakt. Opvattingen, die de waarheid steeds méér vertroebelden en verduisterden, deden haar, steeds zoe kende, steeds vaststellende, doch nooit er kennende en grijpende, voorbijgaan. De ko renmaat is op het licht gezet, dat de wei reld bescheen. De eigenmachtige mensch ging, bij de uitbreiding van zijn geslacht, veranderingen beproeven in het grootsche werk van de onovertrefbare Macht. Hij be proefde o.a. splitsing te brengen in het ge halte, de waarde en de rechten van den, mensch. Er kwamen soorten. De mensch eischt meerdere en duidelijker verklaringen omtrent de Godsinacht en. méér positieve openbaring van het Godsbeeld in al de wonderen, die hem (den menjsch) steeds hebben omringd en zich nog bij voortdu ring openbaren. Hij ziet hardnekkig voorbij: wat reeds sinds zoolang voor hem open ligt en vraagt, nog altijd zoekende en fantasee- rende: „Hoedanig en waar de Hoogste Macht is. En hij klemt zich vast aan een groo<t,, nieuw wonder, dat een volledige verklaring van het doel van 's menschen bestaan op aarde, van zijn vreugde en lijden en vooral ook van zijn bestemming zal medebrengen. Hij spreekt van een scherm, waarachter de Scheppende Macht zich schuil houdt en in werkeloosheid en rust, het lief en leed der menschen en de bevoorrechting van velen toelaat zonder in te grijpen, zonder te redden en te effenen. M.a.w., de zich vrij pleitende mensch geeft de verantwoording /an zijn niet slagen, of van zijn mislukking, aan den oorsprong aller dingen, en niet aan eigen leiding, aan eigen wil en aan eigen 'liefdeloosheid. Hij wacht op de ontraadse- de, troostende sterren staan in den nacht aan den hoogen gewelfden koepel, die uitge spannen is over alles en allen. Het groote Godsgeheim is liefde en eenheid. En daaraan willen wij menschen nog maar steeds niet gelooven. Wij blijven maar steeds, vèr van ons af zoeken: wat om, wat in ons moet zijn te vinden. Dat „vinden" is niet voor een enkele groep weggelegd en vraagt geen vormen. Dat „vinden" kan "slechts op één wijze geschieden, n.1. door aanvaarding van het groote Godsbegrip, dat zich in heel de Schepping duidelijk uitspreekt: de „één heid", door algemeene menschenliefde en onkreukbaar rechtsgevoel. Ja overal om ons heen, openbaart zich de scheppende kracht, die wij „de Almacht" noemen en toont zich inderdaad in allen vooral ook in den mensch zelf in den mensch, die een wereld van gevoelens en gedachten in zich omdraagt, die, als hij slechts wil, ondanks alle tegenheden, ondanks den strijd, dien het leven aan niemand spaart, zich een Hemel kan scheppen, op deze, veel- zijdig-moeilijke, maar toch zoo schoone we reld. Die Hemel kan hij vinden in eigen) hart, maar niet minder ook in het leven van „liefde", die zeker wel het meest van allen, anderen, in den rijkdom der natuur en in de de openbaring van het Goddelijke omsluit. Neen, de Hoogste Macht behoeft de God delijke Schepping waarlijk niet te veranderen of te wijzigen. Die Schepping is naar een volmaakt Godsplan geschapen. Doch de mensch, die een buitengemeen bewerktuigd deel is van die schepping, heeft in zichzelf het heerlijk ontwerp van de Goddelijke Scheppingsmacht het Godsideaal nog niet tot volmaking gebracht. Want de liefde de eindelijke overwinnares van de zelf zucht, heeft haar zegenbrengend werk nog niet kunnen voltooien. Het stoffelijke biedt nog steeds krachtig weerstand. Maar de „liefde" zal onder de menschen toch einde lijk de geluktnakende „éénheid" brengen, door 'het zedelijk schoonheidsgevoel op hoo- Er zijn er altijd, die einde April al begin.- j-.cn met het leggen van boontjes, maar meestal loopt liet falikant uit. Zelfs begin, Mei geeft heel vaak verkeerde uitkomsten. Wacht gerust tot half Mei eer ge de boonen legt, dan pas hebt ge zekerheid. Wc zullen voor 1929 wel een uitzondering moeten maken. Het is koud en het blijft koud. Eiken avond zegt het weerberieht hetzelfde: dezelfde temperatuur en als het eens een variatie brengt is het: iets kou- ('er. Zoo schieten we in den tuin niet veel op. De regen van de laatste dagen deed wel goed, maar de daarna te verwachten warmte I et op zich wachten. Nu, terwijl ik dit ar tikeltje zit te schrijven, is het buiten nog lcclijk koud. Binnen snort de kachel en ik beklaag al degenen, die vanwege de schoon maak hun kachel al op zolder hebben staan <?f op een andere plaats, waar hij voorloopig giet meer vandaan komt. We behoeven nu begin Mei geen boon ges te leggen. De grond is nog door em -'•oor koud. En als er niet gauw heel wat warme dagen komen, laat ons dan maai •vachten tot einde Mei. Dus niet op den flersten den besten mooien dag boontjes leg- ;en, hoor, want de grond heeft de echte ikraclit van de zon nog niet gekregen, v.oor gras, onkruid, spimzie, enz., maar og niet voor boonen. Een boon houdt an een warme standplaats en als we een hoekje in den tuin hebben, waar de koude N. of O. wind niet komen kan, daar voeJt; de boon zich thuis. Er zijn stok- en stamboontjes. We hebben snijboonen aan de staak en ook lage, dikke spekboonen en fijne princessen eveneens, leder heeft maar te kiezen. Stamboonen kun nen heel wat opbrengen. Maar voor de snijboon kiezen we, zoo eenigszins moge lijk, toch liever de stokboon. Een mooi en forsch gezicht is een bed hooge pronkers- Velen willen geen pronkers. De smaak is niet zoo fijn. Kom, kom, de pronkboon smaakt heel goed en ik ken er verschillen de, die bij voorkeur pronkers eten en bij het inmaken snijboonen en pronkers door el kaar doen. Ik voor mij vind een pronker heel lekker. Maar... ieder zijn meug. Een pronker is sterker, en op gronden, waar een snijboon het niet zoo goed doet, wil een pronkboon vaak nog heel best. De raad onzer gemeente kwam j.l. Maan dagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester. De heer Van Doorne was afwezig. Na opening komt de agenda in behande ling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 28 Februari en'20 Maart '29. Na eenige kleine opmerkingen van de hee- ren v. d. Bremer, Gasille en Doorman goed gekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. Ingekomen zijn: a. Een verzoek van de Ver. van Ned. Ge meenten afd. Utrecht, verzoekende een ere. diet groot f 189.— tot dekking der kosten benoodigd voor het maken van een Provin ciaal Uitbreidingsplan; welk punt aan de agenda wordt toegevoegd. b. Een mededeeling, dat Ged. Staten den bouw van de openbare school te Soester- berg hebben goedgekeurd, alsmede goedkeu ring door dit college van den aankoop voor deze school. c. Een voorstel van de Hceren Doorman en Den Bliek, inzake het grondbedrijf. B. en W. stellen voor dit voorstel ter inzage te geven aan den raad en de behandeling hier van uit te stellen tot de volgende verga dering. 3. Vaststelling van besluiten: a. tot wijziging der gemeentebegrooting 1929 alsmede begrooting Grondbedrijf '29 b. tot belegging van gelden; c. tot het verleenen van machtiging aan B. en W. om voor 1929 tijdelijk gelden op te nemen. Vastgesteld. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Haat en onrust zijn de verkwisters van tijd en kracht; zij leiden tot negatieven arbeid. MAANDAG. Hoed u voor degenen, die gaarne altijd zelf aan het woord Zijjn en u nooit gelegen heid geven uw eigen gedachten uit te wis selen. DINSDAG. Schend de wet der integriteit niet, wan.t die schending wreekt zich ongetwijfeld. WOENSDAG. Vraag u steeds af, wat gij goed bij uwi arbeid gedaan hebt en wat slecht, DONDERDAG. Kalmte en rust moeten uw geleiders zjjn. Slechts uit het kalme, rustige denken wor den de kalme, rustige gedachten geboren, die weer de kaline rustige daden in het leven roepen. VRIJDAG. Wanneer de menschen wat meer hun best deden om zich in het leven, in de gedachten en in de gevoelens van hun medemenschen in te denken, dan, zouden er heel wat min der misverstanden voorkomen en, de maat schappij zou er door gebaat wezen. ZATERDAG. De wil verlevendigt het verstand, het ver stand vormt den wil. Laten wij den boom bij de noodige verzorging, rustig over aan den natuurlijken, natuurwettelijken groei, dan zal te rechter tijd de vrucht volgen. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Briilenslijperij. GROOTE SORTEERiNG FOTO-ARTIKELEN Wasch de aangedane plaatsen met warm wa ter en Purolzeep; droog dan voorzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het noodig is. 4. Vaststelling van bedragen over 1929 verschuldigd aan het Wegenfonds als kosten voor aanleg en onderhoud' van wegen. B. en W. stellen vpor prijzen van f6- tot f7.80 en voor onderhoud fl.tot fl.25 naar gelang van de breedte der wegen. De heer Hilhorst maakt bezwaar tegen de opvoering der breedtemaat voor de verhar ding van ondergeschikte wegen. Elke Meter verharding moet worden betaald, hetgeen voor den kleinen man van veel belang is. De Voorz. wijst er op, dat volgens de Bouwverordening de wegen een minimum breedte moeten hebben van 10 Meter. 5 M. verharding is daarbij niet te veel. De snelle groei onzer gemeente vraagt voorzichtig heid. Ondergeschikte wegen* blijken later hoofdwegen te worden en eventueele .ont eigening gaat dan met groote offers gepaard. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. De heer Busch betreurt de meening van B. en W. Het is geen schat, die gevraagd wordt. Deze school heeft gezorgd voor een goede opleiding van politiemannen, van welke personen een opvoedende kracht moet uitgaan. Spr. wenscht f 25.toe te staan. Ook de heer Den Bliek wenscht dit be drag af te staan als een bewijs van de waar deering voor het streven. De heer De Bruijn wil wol steun verleer I nen, onder bepaling, dat zoo aan andere inrichtingen .steun wordt ver leend. De heer Grootewal wil voor dit geval steun verleenen, omdat het een neutrale in richting js. We hebben, aldus spr., meer aan neutrale politiemannen dan aan politieman nen met een richting. De heer Busch verzoekt niet zoo krenterig te zijn, om andere inrichtingen in deze zaak fe betrekken. De heer Endendijk: Als u niet krenterig wil zijn, moet u ook aan andere inrichtingen steun verleenen. Het voorstel Busch wordt hierna aange nomen met 102 stemmen. 6. Behandeling van het adres van G. v. Duinkerken, inhoudende bezwaren 'tegen het optreden van de Brandweer tijdens het blusschen van een brand, met voorstel van B. en W. ger peil te voeren en door het eindelijke besef in den mensch te wekken.: dat er geen soorten van menschen zijn geschapen, doch slechts één Mensch naar Gods beeld, d.w.z. naar het volmaakte plan van de Schep pende Macht welke niet verre behoeft te worden gezocht, wijl zij zich in de nog' grootendeels onontgonnen en daardoor niet begrepen Schepping openbaart en zich bij voortduring zal openbaren. VIKING. Dames- en Heerenkleermakerij en Heerenmodemagazijn F.C.KuiperstraatlO - Telefoon 2169 gemaakt en naar maat. PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Heer G. j. Lleihout. Dlr. In Mei worden de boonen gefiegd. De maand Mei is de tijd bij uitnemend heid voor het leggen van de boonen. De groote boonen (tuinboonen) zijn al De stokboonen zetten we op bedden van ruim een meter breed. De rijen stokken staan dan een meter van elkaar. Op de rij zetten we de stokken zoo'n 50—100 c.M. vaneen. Veel ziet men de stokken alle bij elkaar gebonden en gehouden door een lat of ook wel 4 aan 4 bij elkaar gebonden. Maar meer practisch is het, als elke stok op zich zelf staat. Dat gaat heel goed en de zon kan overal komen. En daar houdt een boon van. De stok wordt dan niet recht; in den grond gestoken, maar een weinig; naar den kant waar de meeste wind van daan komt, dus het W. Voor pronkboonen, is het beter ze vier aan vier te binden,, daar die nog al veel wind vangen en dan, konden de staken wel eens omgaan. De stokken kan men zetten voor het leg gen der boonen. Maar ook als boonen al opgekomen zijn. Ik vind het maar het best de stokken te zetten tegelijk met het leggen der boonen. Dan worden er geen, wortels beschadigd. Bij elke stok komen 5—10 boonen. Dat ligt aan de vruchtbaarheid van den grond. Die boontjes leggen we niet vlak tegen den stok aan, want dan zitten de opkomende; plantjes elkaar al direct onder en boven; den grond dwars. En dM. van de stok af is het best. Dat is ook gemakkelijk om' later enkele niet opgekomen boonen bij te leggen of bij te poten. Het is goed na het leggen van de boonen op een beschut plek je nog een handjevol boonen te leggen* dan zijn er plantjes bij de hand, als er bij- gepoot moet worden. De stamboontjes worden heel verschil lend gelegd. Liefst in rijen. De rijen wor den van elkaar gelegd van 50—80 c.M. Op de rij legt men de boontjes op afstandem van 20 c.M. telkens 2, of op grooteren af stand telkens -vier of vijf. Een algemeene maat is hiervoor niet te geven. Dat hangt te veel af van het gekozen soort van de vruchtbaarheid van den grond. Daar de boon den eersten tijd den grond nog niet geheel noodig heeft, kan men heel doelmatig slaplantjes tusschen de boonen zetten. uit een onbegrensde, moderne coüectie, in prima kwaliteit en zeer lage prijzen bij Kerkstraat 26-28-30 - HILVERSUM - Telefoon 411-412 Tafel, en Divankleeden, Divans, Meubelen, Karpetten, Gordijnen, Matten, Linoleum, Loopers etc. De heer Busch voelt veel voor deze mee ning, doch ook de gedachte Hilhorst mag niet uit het oog verloren worden. Spr. wij) dit bezien bij de behandeling van het uit breidingsplan. Tevens verzoekt hij nu toch eens haast te maken met de behandeling- van dit plan. Weth. Koenders: De breedtematen komen bij dit punt niet in behandeling. Het gaat hier om de vaststelling van den prijs voort wegenaanleg, hetgeen elk jaar opnieuw moet worden vastgesteld. De heer Busch ziet niet zooveel haast in deze zaak. Er zijn al duizenden guldens in het wegenfonds gestort en de wegen zijn nog slecht. Het wegenfonds moet zoo spoe dig mogelijk verdwijnen. De straatbelasting moet hiervoor ook zoo spoedig mógelijk worden herzien, terwijl hij, in verband hier mee het geheele belastingvraagstuk onder de loupe wenscht te nemen. Hiervoor moet overleg gepleegd worden met de kopstuk ken in de fracties. De heer Den Bliek is ook voor uitstel van het te nemen besluit, doch op grond van de onbillijkheden in de uitvoering der straat belasting. De Voorz. zegt, dat uitstel niet mogelijk is. De tot nu aangehouden prijzen zijn voor 1 jaar vastgesteld. Met 8 tegen 3 stemmen wordt hierna tot aanhouding van dit punt besloten. 5 Behandeling van een adres van de Commissie van Vakonderwijs van den Alg. Ned Politiebond, verzoekende subsidie uit de Gemeentekas tot instandhouding van de gestichte Model-Politievakschool en de Po- litie-vakcursussen, met voorstel van B. en W. In tegenstelling met de reeds eerder voor gestelde schadevergoeding, stellen B. en W., na een ingekomen rapport van den gemeen te-veearts en het gewezen vonnis van den Kantonrechter te Amersfoort, thans voor, geen schadeloosstelling tc verleenen. De heer Gasille kan zich hiermee niet vereenigen. Wel degelijk is schade geleden. Spr. geeft hierbij een beeld, hoe een en ander zich heeft toegedragen, waarbij spr. een verwijt laat hooren aan het adres van- de gemeente-veearts inzake het door hem uitgebracht rapport en aan de Brandweer voor haar niet tactvol optreden. Tevens wordt er rond gebazuind, dat de twee schatters Brouwer en v. d. Bremer op een borrel en sigaren zijn onthaald. De heer Busch is van oordeel, dat de Brandweer niet eerst kan gaan confereeren. Dat doen de militairen, welk lichaam f25000 per uur kost, ook niet. Tevens wil het spr. voorkomen, dat B. en W. deze zaak niet goed hebben behandeld. Een onderzoek was direct noodig geweest. Omdat tevens niet is vast te stellen of de geleden schade het gevolg is van het optreden der brandweer, wil spr. een vergoeding geven van f40.—. De heer De Bruijn wijst er op, dat dooi den heer Gasille een trap wordt toegebracht aan de Brandweer en den Gein. veearts. Dit betreurt spr. Door v. Duinkerken of zijn huisgenooten zijn de hekken tegen de auto geworpen, die moesten dus stuk. Tevens is niet vast te stellen of de oorzaak der schade bij den brand te zoeken is. Uit het feit, dat aan de schatters een burrel is geoffreerd, moet spr. geen vergif zuigen. Dat is een gemoedelijkheid onder de boeren.

Soester Courant | 1929 | | pagina 1