L. VERVAT VEN EM A Luxe Auto-verhuur T N.V. Cramer's Behangerij en Meubifeer-lnrichting Tuinparasols en Baiconparasois. Uitgave: G.SMIT, Soestdijk. Bureau: Vin 'eedestraat 35, Telefoon 2181 Heden ontvangen de nietwste sorteering STROOHOEDEN in ruime keuze. D, F. VÜIGT Drogist. REGENJASSEN Niet overdoen, maar.., Pinksterfeest. Volvette Kaas dammer Kaasjes E KAASHAL Speciaal Tapijtmagazijn Tapijten, Linoleum, Loopers, Tafelkleeden etc. H. L. GREEVE HET TAPIJTHUIS VOOR IEDER. DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK Zoo juist ontvangen fraai bewerkt HOUTWERK. De nieuwste modellen LEERDAM GLASWERK in den Soester Kunsthandel L Verschoor, Nieuwstr. 57 KRABBELS 8e Jaargang No. 20 Gegarandeerde oplaag 3000 [emplaren. Vrijdag 17 Mei 1929 DE 5DE5ÏIEK COURANT Mxmnemejitiprijs voor Soesidijlc, Soost Soes<«rb«g, 26 cent per 3 maanden. Voor buitol 50 cent per 3 mannden. Laanstraat 61 - Telefoon 119 BA8RN Zoo juist ontvangen een ruime sorteering in Deze laatste zijn zeer geschikt om in den wagen mede te nemen, wanneer men gaat picnicken. Prijzen vf. f6.76 Bijkantoren: VAN DE VEN'S Bockhandel, Baarn en C. J. VA DAM, Radcmakentr. 15, Soesterberg ONZE RIJMKRONIEK plaatselijke) gedicl (Ingezonden.) DROEVIG ,,'t Is droevig'' zegt mijn vrouw, met angst, Bij 't Lezen in de krant, Alweer is daar in 't kokend nat Een Lief klein kind verbrand. Je Leest er ied'ren dag haast van, Dan hier, dan daar in 't land: Een kind viel in een pot of pan En 't wichtje is verbrand. Nu valt een kind in 't kokend sop, Dan weer in melk of vet, Dat op het vuur was heet gemaakt En zoo was neergezet. Of wel, dat ketel pot of kan Zóó gezet op 't randje, Dat 't kleine kind, nog onbewust, Er bij kan met z'n handje. Eén trekje en het heete vocht, Komt met een straal op 't kind, En 'gillend valt het wichtje neer, Met 'd' oogjes vaak verblind. De moeder zijgt in flauwte neer, Bij 't hooren van den gil. Mist alle kracht om hulp te biên, Staat met haar denken stil. En 't droevig nieuwsbericht zegt dan, Bij negen van de tien, Wat d' afloop was van 't ongeval Tiet kind heeft 't overzien Het leed, dat 't ouderpaar dan treft, Snijdt snerpend dóór hun ziel, Dat hun door onbedachtzaamheid Hun lieveling ontviel. Wij hebben deernis met hun lot, Hoewel ons 't harte brandt, Bij 't lezen van zoo'n ongeval, Vaak door des moeders hand. Doch geen verwijten moederlief, Tot uw gefolterd hart; Wees meer getroost, door Hem die 't schiep En kracht geeft in uw smart. Wij geven slechts een zachten wenk Aan u en iedereen, Geeft pan en pot een goede plaats En laat geen kind alleen. K. v. W. Doch de mensch wordt, wat het „onge daan maken" betreft, niet voor een keuze gesteld. Hij moge al trachten, iets wat niet goed gedaan was, door het anders te doen, te herstellen, wat gedaan is, blijft noch tans gedaan. En wij kunnen waarlijk onze verzuchting, „als ik mijn leven nog eens kon overdoen", wel thuis latenals zijn de dit een ijdele wensch zooals wij allen kunnen weten. Wat dan?... Dwalingen en mistastingen blijven immers ten allen tijde mogelijk en zijn zelfs niet te voorkomen tenzij men alwetend ware. Gedane dingen nemen nu eenmaal geen keer. Zoo is het. Daarom: niet overdoen. En ook niet omzien met klachten en zuchten en hopeloos handenwringen. Dat toch ver lamt en vernietigt onze geestkracht. Velen vinden het, naar het schijnt, een weelde, zichzelf te beklagen, en door anderen be klaagd te worden, m.a.w.: de martelaars kroon te dragen. Dat evenwel is een duf jjenot, en herstelt mede niets. Integendeel. Klagen en beklaagd worden, doet de dwaling voortduren, en berooft den mensch ten slotte van de be langstelling en het medegevoel van ande ren. Niet zich krampachtig vasthouden aan het verleden, maar met ernst en goeden wil, in de leer gaan bij het onherroepelijke, en zich daaraan spiegelen, dat zal wel de ware wijsheid zijn in dezen. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Tevens alle Heeren Modartitikelen. OVERHEMDEN, BOORDENDASSEN ENZ. Burgm, Grotestraat 28 A - Telefoon 2212 Gediplomeerd Opticien. 8URGEM. GRQTHESTRAAT 28 - Soestdijk terste Soester Electr. Brillenslijperij 3RQGTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Dames- en Heerenkleermakerij en Heerenmodemagazijn F. C. Kuiperstraat 10 - Telefoon 2169 gemaakt en naar maat. Hoe menigmaal hoort men zeggen: „Als ik mijn leven nog eens kon overdoen, dan zou ik heel anders beginnen; dan zou ik veel doen, wat ik niet heb gedaan en veel nalaten wat ik wèl deed". Zóó ongeveer redeneeren wij allen wel eens; doch wij be sluiten gewoonlijk zuchtend met de erken ning, dat er niets aan te veranderen is. Een schrale troost voorwaar. De dichter de Ge- nestet besluit in een zijner dichterlijke ver zuchtingen, („Aan de Zon"), dat er weinig baat bij te vinden zou zijn, zoo men al het leven nog eens over zou kunnen doen: „En daarom neen; ik wou niet weer Teruggaan op mijn schreden: Wij doolden licht een tweede keer Nog erger dan wij deden". De onmogelijkheid, om iets absoluut on gedaan te maken, daargelaten, zal men wel als vrij groote zekerheid moeten aannemen, dat het nieuwe leven nieuwe, zij het dan ook andere dwalingen zou doen zien misschien wel erger dan de eerste. Want, ondanks de goede voornemens van den mensch, zoeken in hem zijne neigingen en hartstochten, naar de een of de andere zijde, toch een uitweg. En er zouden in dat nieuwe leven, ook nieuwe invloeden zich doen gelden invloeden, waaraan hl) zich evenmin als te voren zou kunnen onttrekken. Hij zou menigmaal opnieuw Seho°rza™en aan eens anders wii, en zou, dusdoende, eigen beter weten vefloochenende, kunnen dwalen. En omgekeerd, zou hij, opnieuw als weleer, eigen inzichten onvoorwaardelijk als de juiste kunnen aannemen, en iedere welgemeende raadgeving of terechtwijzing, als zijns onwaardig, zonder bedenken af wijzen. Want de meeskn^ onzer^gehoorza- men toch liever aan eigen inzicht, en peeren nooit hun eigen wil vreezc, daardoor te kort te zullen doen aan hunne zelfstandigheid. Dit is een dwaling van en eersten rang. Als men heeft opgemerkt, hoe het niet moet zijn, kan men te beter een anderen weg inslaan, die ons mogelijk minder aan genaam is, maar de kans biedt, een goed, doel op eervolle wijze te bereiken. Een beetje zelfverloochening komt onszelf en anderen daarbij steeds zeer te stade. Niet overdoen, maar beter doen, staat in onze macht. Het succes en de voldoening volgen daarop ongetwijfeld, mits elke verheerlijking of toejuiching van zichzelf daarbij ten eenenmale achterwege blijve. Want zelfver, heffing verkleint onvoorwaardelijk, in het oog van anderen, iedere goede of betere daad, die wij verrichten, en beneemt aaiy anderen den,lust tot waardeering van datgene wat wij zelf zoo omhoog steken en be jubelen. fn één enkel geval zijn wij menschep gehouden, ontevreden te zijn, en dit is: ten aanzien van onszelf. Dat toch zal ons ver der brengen, en ten slotte onze eigenliefde vrijwillig wat in de schaduw doen plaatsen. De bescheiden mensch wordt niet altijd op gemerkt, en maar zelden gehuldigd; maar hij ontsnapt door zijn terugtrekking eerder aan het gevaar vernederd en beschaamd te worden. Weliswaar gaan zijne zielskracht en opoffering bijna altijd ongewaardeerd voorbij, maar er is voldoening en er is veiligheid in iedere zelfoverwinning, en er is rust in de afwezigheid van luidruchtigen bijval en toejuichingen. Het is waar, dat er in de menschenziel menigmaal een smachten is, om te kunnen overdoen, om te kunnen herroepen, te kun nen herstellen, ook daar, waar eigen schuld geheel afwezig is. Maar dit smachten mag slechts leiden tot beter doen, en nimmer tot nutteloos klagen, tot een roem dragen op werkelijk of vermeend levensleed en droeve ervaringen. Doch evenmin mag dat hunkeren den betreurenden mensch bren gen tot moedeloosheid, of erger nog, tot vertwijfeling. Zeker mag de mensch in zijn leven veel overdoen, in de beteekenis van „beter doen", doch zijn wensch om het leven over te doen, gesteld dat zulks mogelijk ware, zou niettemin een doellooze wensch blij ven. De vervulling daarvan zou slechts lei den: öf tot herhaling van dezelfde fouten, óf tot een opnieuw, maar anders dwalen. Daarvoor staat ons „mensch-zijn" ons borg. Want een mensch zonder hartstochten en neigingen, is ondenkbaar. Die toch zijn mede de drijfveeren en de raderen van zijn be staan, van zijn willen en pogen. Bescheiden, en niet altijd krachtbewust, gaan de goede eigenschappen van de ziel daarnaast, en misschien wel in gelijken tred. Maar de mensch is toch menigmaal méér dan hij ge looft een machine, waarvan de raderen en veeren in het nauwste verband met el kaar staan. Aangezet en gevoed, werkt de machine als een dommekracht voort zóo niet de geest haar regelt en bestuurt. De onder- deelen, óók als zij van goede kwaliteit zijn, staan steeds aan de kans van breken en slij ten bloot. En dat zou zóó blijven, indien de mensch zijn leven kon overdoen, kon her halen De Genestet zegt het zoo mooi: „Noch schreien, noch omzien, noch klagen, Vernieuwt of vermeert onze kracht, Mijn ziel laat een psalmtoon U dragen. En klink', o mijn harpe, te nacht." Een psalmtoondat wil zeggen: de uiting van een gewijde, een verheven ge dachte. En de harp, die in den nacht op klinkt, dat is: die teere, zachte melodie, die zich in ons binnenste, onder donkeren le venshemel, laat hooren. De zieleharp dat is die muziek, die niet door iedere men- schenziel zou kunnen worden verstaan, maar die ook niet voor het geestesoor van het gros der menschen is bestemd. Harpetonen, dat zijn die diepe, gevoelige klanken en ac- coorden, die opwellen uit onze vreugde,, uit onzen weemoed en onze dankbaarheid die het bittere in onzen levenskelk weg nemen, den inhoud daarvan drinkbaar ma ken, en den nasmaak verzoeten, tot eeni leerrijke ervaring. VIKING. (En zij waren ééndrachtelijk bijeen (Hand. 2:1.) Wij lezen van het Pinksterfeest Een wonderschoon verhaal; Van menschen, broederlijk bijeen In 's tempels opperzaal. Zij waren stilkens daar bijeen, Vervuld nog van hun smart; Maria en de apostelen, Met weemoed in het hart. Maar bovenal: „er was een geest Van liefde, sterk en klaar", En daarom waren zij terecht: Eendracht'lijk bij elkaar. Toen: plotseling het wonder kwam, 't Geluid van sterken wind. Zij'zagen tongen als van vuur, Zij werden schier verblind. Zij werden „vol", want in hen kwam Een sterke HeiPge Geest; De Geest die alles overwint, De rijke „Pinkstergeest" De geest van wil en energie, De geest van vuur en kracht, De geest die sterk en moedig maakt, Die zingen doet in nacht. - Eerdaags is het wéér Pinksterfeest Wij zien eens om ons heen Ach neen, men is niet meer als „toen" Ééndrachtelijk bijeen 't is tweedracht in de maatschappij, En tweedracht in de kerk, 't Is tweedracht in het huisgezin, En tweedracht onder 't werk. Men strijdt om aanzien, eer en macht, Om „dogma" en om „leer", Men strijdt om alles, maar: „de geest Der liefde is niet meer En 't resultaat? de energie. De fevensmoed verdwijnt; 't „Beginsel" wordt van kracht beroofd, „Moraal" wordt ondermijnd Het pessimisme heerscht alom, Wie zingt er nog een lied? Wie spreekt er nog van vuur en geest? Ach neen, men durft haast niet Och menschen: staakt dat strijden toch, Ga er toch niet mee door, Door al dat nutteloos krakeel Gaat al Uw kracht te loor. Laat ons niet zien op wat ons scheidt, Maar wat ons binden kan. Weest eensgezind onder elkaar, Och, wil 't probeeren dan Dan zal het wonder weer geschiên, Het wonder van diein Geest, Die komt waar liefde en eendracht heerscht, De geest van 't Pinksterfeest. en hof in weilanden en in, hoenderparken, 't Is tch mooi goedje, al die donzige prop jes. Ei als ze wat ouder worden en ze ko men- i de veeren, dan doet ieder mee aan de (lógrijhanen of hennen. Ieder heeft gra;|gveel hennen en omdat ongeveer de hel' tjantjes moeten wezen, zullen we toch niei aémaal onzen zin krijgen. Tr aantjes zijn bij een beetje oefening spo<.d$ te herkennen. Bij de lichtere rassen komt et kammetje en de lellen al zeer spoe dig njlden, wat de haantjes zijn. Maar bij de '.wardere rassen is het soms een heele toei bt spoedig te weten. De haantjes blij ven dar langeren tijd kaal, zijn vaak groo- ter, séeds brutaler en toonen zich zoo nu en 1ai de baas in den hof. Dafl baasspelen, dat overheerschen staat voor een oude haan goed. Die laat zich niet .óo gauw op den kop zitten. Dat moet ook liet. De brutaalste hanen zijn voor de fokkrij de beste. iVbar het is jammer, dat de kleinere haan tjes dit ook al willen wezen. Daarin schuilt een groot gevaar. Om hun meerdere kracht zullen de haantjes overal vooraan wezen en de lekkerste beetjes zijn voorde haan tje-. Als het zonnetje een lekker warm plek je op het erf heeft gestoofd, is het warm ste plekje voorde haantjes. En als des avonds de kiekens onder de kloek of onder de kunstmoeder hun troost gaan zoeken vorr de koudere nacht, dan is het beste plaatsje al weer voorde haantjes. En waar is het ons om te doen? Alleen om de hennen. Dan moeten die het beste plekje hebben, dan moeten die het lekker ste! hapje kunnen bemachtigen, dan moeten did haantje of beter hennetje de voorste zijl. 54 cent per pond V1.30 per stuk H (EUVELWEG 2 SOESTDIJK Ipn dat kan nooit als er haantjes bijloo- peh. Al verzorgen we ze nog zoo goed, de haantjes blijven steeds de meerdere. Er is maar één middel om de hennen te geven wat ze toekomt: de haantjes verwij deren. Wie een eenigszins behoorlijk aantal kuikens grootbrengt, moet dit voorop stel len. Zoo gauw mogelijk de haantjes apart. Dat geeft onmiddellijk voordeel. De haan tjes houden de hennen tegen in groei en ontwikkeling. Zoo gauw de haantjes er uit zijn, gaat het met de jonge hennen veel beter. Daar komt nog bij, dat haantjes ze ker een dubbele portie voer verbruiken. En wat brengt dat voer op? Een haan, die met verlies verkocht moet worden. Dat voer wordt niet eens betaald. Haantjes van een week of zes brengen in het algemeen nog' niet eens hun prijs op van een dagskuikens. met grootste sorteering: Het goedkoope adres vooi- de betere kwaliteiten. Kerkstraat 26-28-30 - HILVÏRSUM - Telefoon 411-412 sluit, dat één van de ongelukkigste is, dat de Raad ooit nam, is zeer ten nadeele van het algemeen belang, aangez'ien zij in strijd is met: le. de openbare orde; 2e. de zedelijkheid; 3e. de gezondheid 4e. direct en indirect voor de Gemeente financieel nadeel met zich brengt. Openbare orde. Het punt, dat nu aangewezen is, ligt het meest ongelegen voor het politioneel toe zicht. Het ligt te midden van uitgestrekte bosschen, heide en duinen, waar in een; straal van plm. 10 K-M. geen politietoezicht is. De Heer Gasille vindt dat, indien noodig, gelegenheid gemaakt moet worden voor goed politietoezicht. Heeft Z.Ed. Achtbare er zich van overtuigd, dat dit beteekeni) het bouwen van een politie-posthuis met een permanente bezetting van drie man min stens. Ik dacht, dat de partij, waartoe de Heer Gasille behoort, ons twee jaar geleden beloofde belastingverlaging. Waar de weg niet verlicht is en de geaardheid dier woon wagenbevolking meebrengt bedelen, vormen degenen, die daar passeeren, een prachtig object voor schrikken enz. enz. Zedelijkheid. Deze omgeving, die behoort tot het mooiste gedeelte van Soest, vormt met zijn prachtige bosschen, heide en duinen, de grootste attractie voor het vreemdelingen verkeer. Wij zien dit aan het toenemen^ aantal pensiongasten en doortrekkende toe risten. Waar blijft in de toekomst de groote veiligheid, die deze bosschen, duinen en heide kenmerkt en die zoo noodig is? Ge zien de nabijheid van de kazerne van het vliegkamp en gezien de ervariangen, opge daan met het woonwagenkamp op Soester berg in het verleden, zal zich hiernaartoe een soort woonwagenbewoners begeven, die minderwaardige praktijken uitoefenen, waar door de fatsoenlijke onder hen niet naar dit kamp zullen komen. Weg dus de groo te veiligheid en daarvoor in de plaats een1 groot gevaar voor de zedelijkheid, niet het minst voor kinderen. Gezondheid. Het niet denkbeeldig gevaar bestaat, dat de bassins der U.W.M. bevuild zullen wor den. En laat men nu niet zeggen, daar moet de maatschappij voor zorgen, want dit is onmogelijk. Het directe financieele nadeel, aan deze verplaatsing verbonden, is niet gering. Deze is: VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 101 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. De onnoozele gelooft alle woord, maar de kloekzinnige merkt op zijn gang. MAANDAG. Indien gij uw werk niet leert liefhebben en er geen genoegen in schept, zult gij altijd in een minderwaardige positie blijven. Geest drift zij uw steun, wanneer de zaken slecht gaan. Slechts door geestdrift houdt menig zakenman zich staande. DINSDAG. Op het oogenblik, dat wij het volle ver trouwen in onszelf en in ons denkvermogen hebben, dat wij vrij, zonder te sidderen en beven datgene uit ons durven geven, wat in ons leeft, en in staat zijn vastberaden, zon der versnippering en verbrokkeling onze krachten te gebruiken, op dat oogenblik zal ook ons geheugen toonen, dat wij er ons met ons volle vertrouwen op kunnen ver laten. WOENSDAG. Geestdrift staalt de werkkracht en brengt iemand ondanks het soms eentonige en moei lijke zakenleven in een opgewekte stemming. Met lauwe, onverschillige pogingen heeft men nog nooit veel bereikt. DONDERDAG. Te weten, wat een ander doet, is dikwijls prikkel genoeg om tot stand te brengen, wat men zonder die wetenschap onmogelijk zou achten. VRIJDAG. Alleen heldere begrippen schenken hel- z£. 1S\ ,- c j c dere voorstellingen en kunnen in vruchtbare Straatverlichting Soestdu.nen-Soester- handeUngen wJrden omgezet ZATERDAG. Wie het algemeene overziet, beoordeelt en onderzoekend berekent, die is eerst in staat daarna de afzonderlijkheden te ver staan, deze positief ten uitvoer te brengen, ze uit den oorsprong volgens de orde af te leiden, ze tot volmaakte werken te vormen en deze weer volgens de orde aaneen te schakelen. berg.. b. Polflieposlhuis plus drie man bezetting. c. Het bewoonbaar maken van het ter rein, wat 5 jaar geleden plm. 3000 gldi kostte en nu zeker niet minder zal be dragen. Dit alles bij elkaar zal wel f12000.- of meer kosten en kunnen wij ons in Soest nu zulke weeldeuitgaven veroorloven? Ik dacht van niet. Het kamp zou temidden van gemeente- H. Gcubbels - Burgem. Grothestr. 18 - Tel. 2265 ■■MUHHHBB Lijsten alle genre'si I PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. „ezoodei il. Montfoort, Posixtgel groot Insluiten. (Nadruk vejboden.) De opfok der Jonge hennen. De broedtijd is nu voorbij. Het is waar, voor sommigen begint hij pas, voor ande ren loopt hij nog wel een maand. Maar toch is het waar: de broedtijd is nu voorbij. Half Mei is geweest en voor de late rassen is het zeer zeker te laat en voor de lichtere is het beter nu ook maar met broeden op te houden. Ik hoor al in mijn ooren al de verhalen over laatbroed, dat het toch goed deed, ja nog beter bij sommigen als op tijd gebroed en dan hoor ik daar b'ijte vroeg is ook niet goed. Ja, ja, omdat ik dat allemaal slechts in gedachten hoor, durf ik te zeggen: de broedtijd is voorbij. De feiten wijzen het telkens uit, dat men dan succes van zijn, kippen heeft, als men op tijd broedt. Het is waar, dat laatbroed ook wel eens aardig voor den dag komt, maar wie zal ons zeggen, hoe vaak het niet goed uitkomt. Het gaat net als met machinaal broeden: de hooge uitkomsten onthoudt men jaren lang, terwijl de slechte na eenige dagen al niet meer gehoord worden. Men tracht die maar liefst zoo gauw mogélijk te vergeten. En als dat niet heelemaal lukt, nou, ja, een leugentje om bestwil Duizenden kuikens Ioopen nu rond op erf' 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. Ie haantjes apart in een hok en apart voer. 'eel graan en weinig duur opfokvoer. «raanmeel met wat vischmeel is voor hen ped genoeg. Dat wij hierboven geen fokhaantjes be- oelen, spreekt vanzelf. Die moeten prima ogefokt worden, maar toch ookweg tn de hennen. Wie zich toelegt op het speciaal mesten w hanen, zal het ook wel eenigszins an- ers doen, maar dat is een vak op zich zelf a daarover wilde ik het nu niet hebben. De bedoeling van dit stukje is alleen maar 2 aandacht er op te vestigen, dat het zoo 3el verkeerd is haantjes en hennetjes lang Ij elkaar te laten loopen. INGEZONDEN STUKKEN Uiten verantwoordelijkheid der Redactie. HET WOONWAGENKAMP De Raad dezer Gemeente nam tot twee aal toe het besluit om het woonwagen- &np te verplaatsen naar de Banningstraat Soesterberg, vlak bij Soestduinen. Dit be-i gronden komen te liggen, gronden, die zeer goed geëxploiteerd zouden kunnen worden. Het vreemdelingenbezoek zal vast en zeker terugloopen. Het is mij dan ook volkomen onverklaarbaar, hoe 3 leden van links vóór de verplaatsing hebben kunnen stemmen. Het Soesterbergsche Raadslid, de Heer Groote- wal werkte mee om het kamp terug te bren gen op zijn gebied, want de Banningstraat is Soesterberg. De Heer Busch zegt, dat „Zomers Bui ten" er niets tegen heeft en het Bestuur schrijft aan mij, dat dit gezegde hun onver verklaarbaar voorkomt, want dat zij dit be sluit een onheil voor de gemeente vinden. De Heer Gasille (V.B.), de partij, die ons 2 jaar geleden beloofde te zullen bezuinigen, stemt vóór. Gelukkig voor zijn partij, dat één der leden van de fractie tegen stemde en de andere afwezig was. Het is voor ve len "onbegrijpelijk, dat voor dit besluit een meerderheid gevonden is en het is te. hopen, dat dit onheil nog voorkomen kan worden. L. H. Droste Wilmans. BURGERLIJKE STAND Lindenlaan 46. Wilhelmina, d. v. T. van Bar- neveld en J. van der Span, Weteringstr. 70. ONDERTROUWD: P. Limper en I. van Kleeff. Th. J. Ko perdraad en M. E. van der Vossen. GETROUWD: K. van Aalst en J. F. G. van de Pol. W. K. de Boer en G. Meernik. G. van Klooster en A. Bakkernes. OVERLEDEN: Gerritje Segers, 52 jaar, wed. A. Hooijer. VAN KNELIS. 't Zal voor veel ge meentenaren wellicht 'n weinig gek klinken, als ik zeg, dat ik nogal veel met de politie in aanraking kom. Niet, dat ik nou zoo'n groote booswicht ben, zooals 'n zeker persoon mij wel eens tracht af te schilderen, maar och, iemands beroep kan soms aanleiding zijn, dat hij veel met een zeker soort menschen te ma ken krijgt. Eerlijkheidshalve moet ik bekennen, dat mijn lievelingswerk, 't schrij ven van de Krabbels voor De Soester Cou rant, mij nog wel eens SOEST GEBOREN: Jan, z. v. M. de Ligt en W. Schuur, W. Pyrmontlaan 4b. Petrus Theodorus, z. v. A. P. Hilhorst en D. v. Eijden, Hooiweg 2. Andreas Julius Christiaan, z. v. D. A. N. de Vries en E. Isensee, Korteweg 5. Johan- nes Hendrik, z. v. W. de Boer en J. v. den Broek, Beetzlaan 81. Jan Willem, z. v. J. Albers en M. C. Veenis, Molenstr. W.Z. 39. ONDERTROUWD: J. Westerveld en W. de Gooijer. GETROUWD: - O. Dijks en Nijmeijers. M. J. v. Dam 'angs een anderen weg en op een andere wijze met de politie in aanraking heeft ge bracht, maar ach, dan waren de door mij rondgedeelde klappen zoo noodig en van zooveel belang voor het groote algemeene belang, dat men de aangebrachte zaken niel waardig keurde, om er ook maar één minuut Johanna Jacoba, d. v. A. v. Wilsum enI van den kostelijken tijd aan te geven. M. M. Soek, Breitnerstr. 25. Jannetje, d. v. Die tijden zijn thans echter voorbij;, al A. J. Engbers en W. G. J. Ligtenberg, Is- is het wellicht maar tijdelijk. Voor mij is dit raëlstr. 20. Jacobus Cornelis Hubertus, z. I aanleiding geweest om mijn dorschvlegel, v. C. H. de Jong en R. van Kessel, Noor- die ik voor deze klappenronddeeling ge- derstr. 43. Mary, d. v. W. M. A. Egtberts en bruikte, voorloopig op nonactief te 'zetten, J. N. Rector, Laanstr. 30. Hendrika, d. v. in de hoop, dat de rustverstoorders thans H. Lustig en A. van Kessel, Noorderstr. 37. zooveel hebben geleerd, dat ook zij op een Marfha, d. v. E. P. Boode en G. E. Nicolai,! andere wijze aan de verbetering van onze en M. M. Hartman. OVERLEDEN: Helena Gerritje de Bruin, 3 jaar. BAARN GEBOREN:

Soester Courant | 1929 | | pagina 1