Eea elgers uuoiiing Stormschade aliiid uoorraad! Biiiaiiireii F. II Joh.v.SchalkwijkJr. GEBRS. DE ROND. Pension. Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER Electriciteit Radiohandel KRABBELS Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Te huur leuDiiair en Te koop Erwtenrïjzeri. Koopjes. Twee nette meisjes VERZEKERT U tegen Steenfiofstraat 5, Te lef. 2045 DE EERSTE G0CSSCHE HULPBANK Dienstbode Ativertentiën. Biedt zich aan Zit- slaapkamer Flinke Jongen 2de Meisje, Te koop Te koop Dienstbode Prima Kleiaardappelen Driewieler De hoogste waarde Prijs f62.50 W. v. Schoonhorst TIP TOP FOTO'S FOTOGRAAF G. VAN GRONINGEN In onze Slagerij RUN0-, KALFS- EN VARKENSSLAGERIJ ANDR. BOS ALLE INLICHTINGEN TE BEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. Alleen dan is een succesvol nieuw sei zoen te verwachten. De voetbal- en athle- tiekvereeniging „Soesterberg", welke niet al leen een welkome attractie vormt voor het dorp Soesterberg, weet ook wanneer zulks van haar verlangd wordt medewerking te verleenen voor maatschappelijke liefdadig heid en vormt een opvoedend element voor de Soesterbergsche jeugd. Een hartelijke fe licitatie voor het behaalde succes „Soester berg" is dan ook zeer zeker op zijn plaats. Moge de wensch in vervulling komen van „Soesterberg" voor het volgend jaar „Naar den N.V.B.". P. M. DROST, Voorz. V.V. „Soesterberg", Soesterberg. Wegens plaatsgebrek in ons vorig num mer eerst heden opgenomen. o SERJE-WEDSTRJJDEN van E.S.V.A.C. te Soest. Door opgemelde vereeniging worden we derom serie-wedstrijden georganiseerd, wel ke plaats vinden in het Burgem. Dekethpark te Soest. De volgende elftallen nemen aan het tour- nooi deel: Baarn I, II, III en IV, Don art I, A.P.W.C. I, Soesterberg I, Hilvert 1, E.S.V.A.C. I en II, N.I.O. I en III, En Avant I, Holland I. Zondag 26 Mei a.s., 's middags om 3 uur, wordt het toumooi geopend met den wedstrijd: Baarn I—Holland 1 (Utrecht). Muziek op het terrein, terwijl de toegangs prijzen zoo laag mogelijk zijn gesteld. Zaterdag 25 Mei a.s. heeft de loting plaats, zoodat het programma der volgende Zon dagen de a.s. week zullen worden bekend gemaakt. —o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" Op Tweeden Pinksterdag speelde een sterk 2de elftal van De Ploeg tegen een afdeeling hooger spelend elftal, n.l. E.M.M. III en wist met 42 te winnen, hetgeen een mooie pres tatie is te noemen. Zondag a.s. gaat het 2de elftal haar laatsten competitiewedstrijd spelen in Laren tegen L.V.V. 3. Indien er zoo gespeeld wordt als ver leden Zondag, ook dan kan deze wedstrijd gewonnen worden. Men is toch niet van plan dezen laatsten competitie-wedstrijd te verliezen? Kom lui, het beste beentje voor gezet en veel succes. Vertrek is bepaald op 12.30 uur per rij wiel vanaf het gemeentehuis. V.V. SOESTERBERG Zondag 26 Mei a.s. zal een huldigings wedstrijd plaats hebben tusschen „Soester berg" I en het „Rotterdamsch beurselftal". Deze huldigingswedstrijd heeft plaats in ver band met de promotie van „Soesterberg" I naar de le klasse der U.P.V.B. De huldigingsrede zal worden uitgespro ken door den eere-voorzitter der V.V. „Soesterberg", den kapt.-vlieger A. Steup Deze wedstrijd, welke zal aanvangen te 2.30 uur nam. en aan den Kampweg ge speeld zal worden onder leiding van den bondsscheidsrechter P. van Zutphen, belooft, gezien de ruime keus van uitstekende voet ballers in de Maasstad, een spannend ver loop te zullen hebben. Mogelijk zal op dien dag een plaatselijk muziekcorps haar gewaardeerde medewerking verleenen. Een en ander belooft een aardig voetbalfestijn te worden, een sportevenement, dat waard is, door ieder inwoner van Soest en Soesterberg te worden bezocht. Soest Steenhofstraat 55 Tel. 2299 VAN KNELIS. tOnze vroede of wijze vaderen komen a.s. Woensdagmiddags weer eens bijeen. Een kleine 20-tal pun ten staan ook nu weer op het menu en hoe. wel er nog wel enkele andere punten zijn, waarover nog wel een boom zal worden opge zet of waarmee nog wel een gat in den dag zal worden gepraat, toch is er één punt, wat mijn speciale .aandacht heeft en gedachtig het spreek woord „Lest best", zou ik willen wijzen op het laatste punt der agenda „Behandeling van het ambtenaren -r egl em ent". Een belangrijk punt komt hiermede aan de orde; jammer is het echter, dat, wanneer het een ietwat belangrijke zaak betreft, de molen in onze gemeente zoo langzaam draait Hoeveel maal toch zou met betrekking tot dit punt, reeds op meer spoed zijn aange- zeer onbelangrijke dingen tot zaken groot gewicht gemaakt. En, dat het niet alleen wenschelijk maar daarbij zeer noodzakelijk is, dat onze raads- menschen regelmatig een flinke portie te verorberen krijgen, zal ieder moeten getui gen, die een open oog heeft voor de he- dendaagsche behoeften onzer gemeente en die, niet levende in een sleur, ook nog zoq ongeveer kan berekenen, hoeveel jaren onze gemeente achter is, vergeleken bij andere eveneens snelgroeiende gemeenten. Om maar eens enkele hoofdschotels te noemen: Waar is de badinrichting, waar de zweminrichting, waar het uitbreidingsplan, waar blijft de wegenverbetering in het alge> meen, waar de oplossing voor de verschil lende onbewaakte overwegen, waar blijft de verruiming en verbetering van den rijksweg, wanneer we tenminste nog een open oog hebben voor de toekomst en we niet wen. schen, dat binnenkort alles langs onze ge meentewoning in plaats van er door zat trekken; waar blijft het werken voor het Oeldersche Valleiplan, welk plan we, in sa menwerking met andere lichamen en ge meenten, wel met geweld uit de handen van den minister zullen moeten trekkenwaar de betere communicatie-middelen; waar de aaneensluiting van Soest en Soesterberg door een afgraving van den zoo gehaten Soester- bergschen bult; waar een verbetering en verfraaing van de toegangswegen tot onze gemeente; waar de verfraaing van onze ge- meente zelf; waar de gelegenheid als con certzaal enz. om het verblijf in onze ge meente zoo aangenaam mogelijk te maken. Maar laat ik op mijn schreden terugkee- ren. Ik zou het hebben over 't „ambtenaren, reglement". Hoewel het gereedmaken van dit product veel tijd gevraagd heeft, wil ik erkennen, dat het een flink stuk werk is, waarvoor den ontwerpers alle lof toekomt. Jammer vind ik het dan ook, hierop toch nog een aanmerking te moeten maken. Artikel 20 van het reglement zegt: Het is den ambtenaar verboden nevens zijne betrekking eenige andere betrek king of beroep te bekleeden of op eeni ge andere wijze inkomsten te genie ten, werkzaamheden voor anderen te verrichten, alsmede hetzij zelve handel te drijven of eenige nering uit te oefe nen, hetzij op naam van eenig lid vart zijn gezin handel te doen drijven of eenige nering te doen uitoefenen of zulks in zijn woning toe te laten. Van het in het eerste lid van dit arti kel gesteld verbod kan door Burge meester en Wethouders ontheffing wor den verleend. Deze ontheffing wordt al leen geweigerd, wanneer datgene, waar voor ontheffing wordt gevraagd, scha delijk kan zijn voor een goede dienst vervulling. Dat dit artikel op zich zelf reeds eeql groote tegenstrijdigheid is, zal een ieder moeten toegeven, want wat in de eerste zinsnede wordt verboden, wordt in de twee de zinsnede met alle vrijheid weer toege staan. Practisch komt het dus hierop neer, dat ieder ambtenaar zelfs de grootste zaken naast zijn ambtenaar-leven kan opzetten of houden om zijn inkomen te vergrooten. Dat deze gedachte een onding is, zal ieder moeten toegeven en vooral is dit het geval, men hierbij ziet naar de groote werkloos heid en de groote malaise in den zaken-^ wereld en dat de ambtenaren gelegenheid! krijgen deze rampen nog eens te vergroo ten, zal wel niemand toejuichen. Uit het schrijven waarbij genoemd regle ment den raadsleden wordt aangeboden, blijkt echter reeds, dat door één of meen raadsleden bezwaren tegen deze gedachte is ingebracht. B. en W. leggen deze bezwa ren echter naast zich neer en zeggen in het zelfde schrijven, dat hen de bevoegdheid) dient gegeven te worden, ontheffing te ver leenen van het verbod tot het bekleeden van nevenbetrekkingen door ambtenaren, waarom zij voorstellen art. 20 als hierboven aange haald te lezen. Waarom B. en W. deze gedachte handha ven, is mij onbegrijpelijk, vooral als ik be denk, dat bij de vraag naar een ambtenaren reglement vooral de gedachte voor zat aan het vervullen van nevenbetrekkingen gelijk tijdig een einde te maken. Onze ambtenaren hebben recht op een dusdanig salaris, dat nevenbetrekkingen niet behoeven te worden vervuld en wanneer ze dit salaris niet genieten, dan moet dit zoo, spoedig mogelijk worden herzien. Meer dan tijd wordt het, dat ook op dit terrein alle oude ingeroeste gewoonten eens worden terzijde gezet, omdat het toch on bestaanbaar moet worden geacht, dat amb tenaren, die door de gemeenschap moeten worden betaald, aan diezelfde gemeenschap welliswaar en gelukkig ongewild, schade toe brengen, omdatmen van die neven-werk zaamheden of -zaken toch niet behoeft te eten. We willen hopen, dat door den raad in deze zaak een beslissing zal worden geno men in overeenstemming met de gedachten der arbeiders en middenstanders en mede ter bevordering van de zoo zeer noodige rust Sn onze gemeente. Besteik.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Blrktstr. 10, Tel. 2240. PLAATSELIJK NIEUWS HULDEBLIJK H.M. KONINGIN MOEDER Mevr. van Leeuwen-Walter, presidente van het Comité voor het huldeblijk der Neder- landsche vrouwen aan H.M. de Koningin Moeder, ontving van H.M. het volgende te legram „Hedenmiddag voor mijn zomerverblijf op Soestdijk teruggekeerd zijnde, vond ik mijn eetzaal door de liefde der Nederlandschei vrouwen op de meest smaakvolle en prach tige wijze geheel vernieuwd en hedenavond reeds schonk mij het electrische licht een heerlijk genot en vooruitzicht van zeer veel geriefelijkheid. Geheel onder den indruk van dit zoo uitstekend geslaagde en buitenge woon fraai en doelmatig uitgevoerde, schit terend geschenk, voel -ik mij gedwongen u en allen, die mij deze vreugde bereid heb ben, mijne ingenomenheid en hartgrondigen dank te betuigen". (w.g.) EMMA. VRIJW. BRANDWEER SOESTERBERG' Dinsdagavond had in 't Hotel „Huis ten dit langzaam draaien van onzen gemeentemo len een aanleiding is tot veel oneenigheid en het elkander niet begrijpen. Te veel tijd wordt genomen voor behan deling van alle mogelijke klein werk en het niet ter tafel brengen van meer belangrijke punten is m.i. oorzaak, dat verschillende raadsleden zich niet behoorlijk kunnen ont plooien en vaak met eenige minachting op het hun opgediende eten neer zien. Het wil mij toeschijnen, dat op elk menu toch minstens één flinke hoofdschotel moet prijken, waardoor dan vanzelf de bijgerech ten meer op den achtergrond komen. Ik wil hiermee niet zeggen, dat, om met 'n koekebakkersterm te spreken, het „klein goed" moet worden verwaarloosd, maar men moet aan "die gerechten ook niet meer waar de willen toekennen dan. er aan toekomt. Bij gebrek aan beter worden nu soms» Halve" te Soesterberg een feest\£adering plaats voor de leden der Vrijw. andweer aldaar, ter gelegenheid van het zjjren hu welijksfeest'van hun Commandantjen heer J. Nooder. Nadat door een der leden de cojnandant op zeer aardige wijze was gehultd, werd hem namens de leden een wandjtok met zilveren knop aangeboden, zulks bewijs van sympathie en voor alles wat 1 voor de vereeniging gedaan heeft. Ook tot de echtgenóote werd harte lijk woord gesproken, welk woor< ergezeld ging van een prachtige bloemennd. De commandant bedankte in aardig speechje voor de hem gebrachte h e, waar na men nog geruimen tijd gezeg bijeen bleef. CHR. NATIONAAL ZENDINCrEEST Op het Chr. Nationaal Zending Donderdag 4 Juli te Soestdijk wordt, zullen als sprekers optrcddr. J Th. de Visser, openingsrede, dr. rens van Utrecht: nationaal, inteationaal, :est, dat houden' F. Bee- an Zaan- Brou- rbeiders. supra-nationaal; ds. W. Breukelaar dam: De triumf der zending; dr. 1 vver, van Ooegstgeest: Bidden om dr. S. F. H. J. Berkelbach van di Sprenkel van Rotterdam en ds. J. P. van Biggen van Amsterdam: Jeugddienst; ds. M. Gerret. sen van Amersfoort; Woord en leid, mej. zr. C. H. C. Gunning van Batavi).zoekend naar den christelijk vrouwen-idea;|in Indië, ds. G. A. den Hertog van Amsteiam: Zen- dingsgeestdrift, dr. W. Lodder vaiiöussum; Gegrepen zijn, de heer P. Middeoop van Kapan: Zendingswerk op Timor, C. C. G. Visser van Rotterdam: Bevel )f voor recht; ds. D. A. van den Bosch 's-Gra- venhage: slotwoord. Op den vooravond half 8 sprefin ds. A. Adriani van Baarn en ds. B. A erna van Soest. UITSPRAKEN KANTONGERpHT Soester Politieverordening: C. alhier, f5.— of 3 dagen. Wielrijden zonder licht: P. T. d. D., alhier, f4.— of 1 week tuchtschoc Met auto te snel rijden in Soest S. v. L., Den Haaag, f15.of 10 d.; A. v M. Den, Haag, f20.of 10 dagen. GESLAAGD Voor het dezer dagen te Den fjtag afge nomen examen Esperanto, diploni A, zijn geslaagd de dames J. Putman enC. Schef- fer te Soesterberg. WIE IS DE BESTUURD^? Zaterdagmorgen tegen 12 uur ferd een vrachtauto op den Utrechtschen stratweg na bij Pijnenburg alhier, komende va ting Utrecht, van achteren aangerpen door een luxe auto, tengevolge waarvan auto in de Praamgracht terecht kvjam en in de rich- le vracht- het water omkantelde. De luxe uto reed door. Het is vermoedelijk een doikere ge sloten Ford. Nummer en letter 2ijn niet op genomen. RALLYE-PAPER EN SPRINGCONCOURS Van den heer Ir. J. P. Leeuwenburg te Baarn ontvingen wij eenige gegevens qangaande het volgende. Op 25 Mei a.s. zal de Rijvereenigèg „Eem- land" een Rallye-Paper houden Jover een afstand van 25 K.M., te beginnel aan de halte de Vlasakkers onder Amersfjprt, waar de eerste deelnemer start om 12mur. Met tusschentijd van 5 minuten vertreden van daar de volgende deelnemers. J-iei"fUnUpimt is gelegen aan het Groot Kievitsdal, aan den straatweg tusschen Baarn en Hilversum. Verder zal op Klein Kievitsdal, op het springterrein van den Heer Ir. J. P. Leeu wenburg alhier een springconcours worden gehouden, waaraan kunnen deelnemen le den der Rijvereeniging „Eemland", leden der Utrechtsche Jachtvereeniging en leden der Rijvereeniging „Baarn". Dit concours zal aanvangen na afloop van de Rallye-Paper, om ongeveer 3 uur. Toeschouwers, voor zoover niet tot ge- noodigden behoorende, kunnen de wedstrij den goed zien vanaf den straatweg. Het ter- rein zeff is alleen toegankelijk voor leden' der jachtvereenigingen en hun genoodigden. De beschikbaar gestelde prijzen bestaan uit medailles en verder uit kunstvoorwer pen, uitgeloofd door den heer Leeuwenburg. Ook zal een combinatie-wedstrijd plaats vinden. Hiervoor is een beker uitgeloofd, welke toegekend zal worden aan den winijaar van de Rallye-Paper en het springconcours. Na afloop van de wedstrijden zullen!de heer en mevrouw Leeuwenburg alhier len deelnemers een tea aanbieden. NOODLANDING Vorige week moest het militair vlieg lig 5401, komende van Soesterberg, met stemming naar Vlissingen, waarin gez< waren de Luitenants Grandia en, Romb;k, wegens een motordefect een noodlanc maken op een stuk land onder Zierikzee. machine zakte in den grond en sloeg 'er den kop. De -inzittenden bleven ongedejrd BOSCHBRAND Voor de tweede maal is thans brand int. staan -in de bosschen van H.M. de to- ningin Moeder. Door het onvoorzichtig 'in gaan met vuur sloegen de vlammen op in len bosch van eiken hakhout, nabij de Tron, waardoor niet kon worden voorkomen, iat ongeveer 600 vierkante Meters bosch dor het vuur vernield werden. Met vereede krachten werd de brand gebluscht. Di Baarnsche politie werd hierin bijgestaan dor talrijke particulieren, w.o. een aantal Dit- schers. DE VLIEGER KOPPEN BESTOLEN Onze oud-plaatsgenoot, kapitein-vliegerG, A. Koppen, commandant van het vliegstaon Tjililitan, in Ned. O.-Indië, is voor een par duizend gulden aan sieraden bestolen, tij woont in het Matraman-plantsoen. Er is aiar niet veel verlichting en er wordt geboitd in die buurt. De heer Koppen had bo\ti- dien een raam opengelaten. Geen sporen an braak werden gevonden. De dief heeft jth toegang verschaft door het open raam of liet zich insluiten en nam rustig de gic- genheid waar om juweelen uit een kasite nemenv waar de sleutel nog op stak. GEMEENTERAADSVERGADERING De Raad dezer Gemeente is in openhre vergadering bijeengeroepen tegen Woensag 29 Mei 1929, des namiddags 2 uur, zoo no dig met voortzetting des avonds 7 uur,ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Vaststelling van de notulen der ir- gadering d.d. 29 April 1929. 2. Mededeeling van ingekomen stukïh. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzing der gemeentebegrooting en begroorig grondbedrijf 1929. 4. Voorstel van de Heeren W. H. C.\ Doorman en L. den Bliek, inzake wijziging gemeentebegrooting en begrooting voor het grondbedrijf voor het dienstjaar 1928 met het ter zake door B. en W. uitgebracht prae- advies. De heeren Doorman en Den Bliek stellen den raad voor de inbreng der niet-patrian- chale gronden, welke bij de instelling van het Grondbedrijf in Jan. 1923 tegen de geschatte waarden heeft plaats gehad, te veranderen in de werkelijke waarde, d.i. de schuld, wel ke op 1 Januari 1923 op bedoelde gronden drukte. Volgens voorstellers zou dit kunnen wor den bereikt door terugboeking op de nog niet goedgekeurde gemeente-rekening 1925 van een bedrag groot f 75.000.501/2. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar het volgens hun om verschillende redenen niet mogelijk is. 5. Vaststelling van een besluit bedoeld bij Art. 8 der Verordening Wegenfonds. Bedoelde vaststelling betreft de in de vo rige vergadering voorgestelde verhooging der minima-breedten van weg en rijweg. Hoewel B. en W. hun meening handhaven, stellen zij voor, voor 1929 dezelfde breedtematen aan te houden als voor 1928 hebben ge golden. 6. Aanvrage van machtiging tot het doen opmaken van rekeningen grondbedrijf over 1925 en volgende jaren door het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele ad viezen der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Met het oog op een definitieve vaststel ling der gemeente-rekening 1925, dringen Ged. Staten aan op een spoedige opmaking van de balansen en de Verlies- en Winstre kening van het Gemeentelijk Grondbedrijf over 1925 en volgende jaren. Waar de afdee ling financiën met veel werk overladen is, stellen B. en W. voor genoemde jaarstukken te doen samenstellen door de Vereen, van Ned. Gemeenten. Door genoemde Vereen, kan geen opgaven van kosten worden ver strekt, doch ze is bereid het werk tegen kos- tenden prijs te verrichten. en W. stellen daarom voor hiertoe te besluiten. 7. Behandeling van de navolgende ver zoekschriften ingevolge Art. 72 der Lager Onderwijswet 1920: a. Van het bestuur der R.K. Jongensschool te Soest tot verstrekking van de noodige gelden voor het aanschaffen van 6 school banken ten behoeve dier school, wegens stij ging van het aantal leerlingen; b. van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" te Soest, tot ver strekking van gelden voor de aanschaffing van de noodige leermiddelen, ten behoeve van de school voor gewoon L.O. aan de: Spoorstraat, wegens toeneming van het aan tal leerlingen in het zevende leerjaar dief school. Waar de aanvragen aan de wettelijk ge stelde eischen voldoen, stellen B. en W. voor goedgunstig te beschikken. Steenhofstraat den weg wilde oversteken, werd ze door een auto van den heer R, aangereden. Met geweld werd zij hierbij tegen den grond geworpen. Bewusteloos opgenomen, werd zij in de R.K. pastorie binnengebracht, waar spoedig medische hulp aanwezig was, die de wonden voorloopig verbond. Per ziekenauto van de gemeente werd de ge troffene, die inmiddels was bijgekomen, naar hare woning vervoerd. Hoewel het gezicht nog vreeselijk opge- gezet is, is de toestand thans zeer goed te noemen. HOND OVERREDEN Ongeveer terzelfde plaatse, waar 's mor gens Mej. F. werd aangereden, werd op- den avond van den len Pinksterdag op die Steenhofstraat een prachtige hazenwindhond overreden, toen de ejgenaar daar met het beest wandelde, 't Dier was op slag dood. MULO-EXAMENS De heer W. Th. Weijts, hoofd der R.K., School voor U. L. O. alhier, is aangewezen als deskundige bij de R.K. Mulo-examens te Utrecht. VEERTIGJARIG AMBTSJUBILEUM Dr. van der Kaay, vroeger geneesheer te Utrecht, de laatste jaren rustend-arts alhier, zal, naar wij vernemen, op 1 Juni a.s. den dag herdenken, waarop hij voor 40 jaar te Utrecht tot arts werd bevorderd. SERENADE Woensdagavond werd den heer J. Noo der, commandant der Vrijwillige Brandweer te Soesterberg, ter gelegenheid van zijn zil veren huwelijksfeest, een serenade gebracht door de R.K. Muziekvereeniging „St. Jozef OPENING ZAAK Wij verwijzen onze lezers naar één in dit blad voorkomende belangrijke advertentie, waarin door den heer K. F. Vervat de ope ning van het nieuwe Kaashuis aan de Bur gemeester Grothestraat wordt aangekondigd. DIERENBESCHERMING AFD. BAARN EN OMSTREKEN Inplaats van de heer Boon Hartsinck, die als bestuurslid heeft bedankt, is benoemd de heer J. J. A. de Koning. De heer De Koning! -is oud-commissaris van politie en oprichter van den Bond van Politie-ambtenareii voor Bescherming van Dieren en heeft dus op het gebied van dierenbescherming zijn sporen wel verdiend. Zooals bekend is, werd de drinkfontein bij de Roosterhoek omver gereden. Deze moet, daar ze niet meer herstelbaar is, door 3 perceelen grasland of hooi-oogst daarvan. Bevr. bij G. Nap, Oude Grachtje 21. Soest. Heeft U f 200 f 1000? Wij bouwen voor U een woning zooals U wenscht. Vraagt inlichtingen bij Th. Veen, Bouwkundige, Kerkdwarsstraat 20, Soest. Wegens a.s. vertrek te kooo. Spoed gewenscht. Na 26 Mei dagelijks te bezichtigen vóór 12 uur. Veldweg 16, Soest. pr. jonge hennen, reds, 3 maanden, f 2, Jonge vl. reuzenkonijnen f 1,00 Ter dekking hoogbekroonde w. vl. reuzeniam. le prijsw., dekking t 1.00. Emmalaan 7. Soestdijk. Te koop beste eiken erwtenrijzen. Adres Kerkstraat 10, Soest. Pracht lampenkappen. Geheel com pleet Fotostel prima in orde f 15. Beukenlaan 35, Soest gevraagd. Stoomwasscherij fa. W. C. v. d. Veen, Accacialaan 20, Baarn. VOOR VILLA'S 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS I 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk 8. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de Raadsbesluiten van 11 Februari 1929 No. 411 tot ontneming van het karakter van ambtswoning aan de door de hoofden der O.L. scholen bewoonde onderwijzerswonin gen en waarbij besloten werd deze wonin gen aan de hoofden te verhuren. Dit voorstel wordt gedaan in verband met een nieuw bezoldigingsbesluit, waarin de te heffen huur voor ambtswoningen wordt ge steld op 12 pCt. der jaarwedde en toelagen. 9. Benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. school te Soesterberg. 10. Behandeling van een voorstel van B. en W. tot aankoop van een automobiel-brand spuit voor Soest en voorziening Brandweer materiaal voor Soesterberg met credietaan- vrage en wijziging der gemeente-begrooting 1929. B. en W. stellen voor een automobi|el-> brandspuit aan te schaffen voor een bedrag van "f4750.onder iïiruilmg der motorspuit voor een bedrag ad f1000.— en tot het grondig laten nazien van den manschapwa gen, om dien te bestemmen voor Soester berg, alsmede het bouwen van een garage te Soesterberg voor genoemden wagen, tot een bedrag van f1250. 11. Credietaanvrage voor aankoop van 'n vrachtauto voor den dienst Openbare Wer ken, en in verband daarmede aanbieding van een besluit tot wijziging der gemeente begrooting 1929. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 3500.—. 12. Voorstel van B. en W. tot sluiting van den Verlengde Postweg voor het berij den met motorrijtuigen op meer dan 2 wie len. 13. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der Waterleiding in de Laanstraat, Becke- ringhstraat, Korte weg en Koninginnelaan en aanvaarding van de daaraan verbonden garantie, met credietaanvrage voor het plaat sen van brandkranen in die leiding, en in verband daarmede aanbieding van een be sluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1929. 14. Credietaanvrage van B. en W. vooi het aanbrengen van eenige rioleering in de Batenburglaan en wijziging der gemeente begrooting 1929. B. en W. vragen hiervoor een crediet, groot f600.—. 15. Behandeling van het adres van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Neder land, verzoekende toekenning eener subsi die ten behoeve van den door den Bond in het leven geroepen cursus. B. en W. stellen voor geen subsidie te ver leenen, doch de door den bond uitgegeven akte van bekwaamheid als agent van politie wel te erkennen. 16. Vaststelling van besluiten tot verhuur, verkoop en ruiling van grond. 17. Vaststelling van het voljaarskohier der straatbelasting. 18. Behandeling en vaststelling van een ontwerp-reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente. ONGELUK Toen de echtgenoote van den heer F. op Pinkster-Zondag bij de R.K. Kerk aan de VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDJETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-. WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 26 Mei. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. Nam. 6 uur Ds. P. A. A. Klüsener, van; Nieuwpoort. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. Goslinga, varv Utrecht. 's Avonds geen dienst. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. So e ste rb ergsches tr aat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 30 Mei, 's avonds 7.30 uur; Ds. J. Reesink, van Noordeloos. VEREEN, v. VRIJZ. GODSD1ENSTJGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrand tlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. A. P. van de Water, van Baarn. SOESTERBERG Zondag 26 Mei. NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in de Christ. School aan den Postweg Ds. Reeser, van Hoogland. Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. Ruis, van Utrecht. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Mevr. Kleijn, Prins Hendriklaan 7, Baarn, vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige met 1 Juni of 1 Juli voor dag en nacht, tweede meisje is aanwezig. '.Aanmelden bij voorkeur 's avonds 8-9. Kleine advert. bij vooruitbetaling Verpleegster, ook voor kraam- en nachtverpleging. Bill. cond. Br. lett. O 302 Visser's Boekh. Soest. Een Dame. vraagt in Soestdijk een ongem. gest. met kookgel, aan zon- en voorkant gelegen. Adres Lindelaan 7, Soestdijk. Voor heer wordt een net pension aangeboden in een zeer rustig, klein gezin. Br. onder No. 818 but. van dit blad gevraagd voor alle werkzaamheden. Volle kost. Hotel ,,DE GRIET" Utrechtscheweg. Mevrouw Goedhart, Soesterbergsche- str. 36, Soest, vraagt met 1 Juli be kwaam Holl. of Duitsche. v.g.g.v. Salaris na der overeen te komen. goed onderhouden D. rijwiel f 13. en 2 H. rijwielen f15.— en f5. Pathéfoon met 30 nummers f 20. Soesterbergschestraat 10a. Soest. gesloten Ford, 1923, met nieuwe banden, f 250. W. Sukel, Beuken laan 22, Soest. voor dag en nacht gevraagd, niet beneden 18 jaar. Aanmelden des avonds na 8 uur. Mevr. Israël, Ferd. Huycklaan 11, Baarn. verkrijgbaar tegen f 3.— per mud, f 2.50 bij 5 mud. Tevens te koop 50 vierkante eiken palen, ongeveer 2 M. lang. bij W. Verweij, Lange Brink- weg 49, Soest. Te koop zeer licht berijdbare in uitstekenden staat, (merk v. d. Lely), van f 350 voor f 100. Te be- bevragen Mevr. Dudok, Nwe. Bus- summerweg 159, Huizen. betaalt ondergeteekende voor ge- heele of gedeeltelijke inboedels, antiquiteiten, goud en zilver, kantoormeubelen, brandkasten, piano's, orgels, winkelgoederen enz., a contant. Van ouds bekend adres. J. MENKO - LANGESTR. 109 AMERSFOORT TELEF. 538 5.— vooruit, f 1.50 per week. Tu'fstraat No. 12 - Baarn 6 stuks 50 ct. Briefkaarten 6 f 1 FERDINAND HUYCKLAAN 6a Vergroo ringen naar elk portret. VREDEHOFSTR. 1. TEL. 2208

Soester Courant | 1929 | | pagina 2