li. l afliet i c«s MsioHiilie Stormschade loiiiiiiriii r.iu H. W- SPIJKER Alle soorten BriliHoniuren Erwten- en Boonenriizen 0AIY1ESRIJIUIEL Te Coöp. Landbouw uereeni- oino J Sproeiwagens HET KINDERPARADIJS Huiduitslag Voor Uw Wintervoorraad vrage men uitsluitend onze Wales Anthraciet Aberpergwm. f3.20 per H.L Transpireerende Voeten VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Advertentiën. Kosthuis Behuiaam Schilders Knecht Te koop Nette meisjes gevraagd Flinke Jongen Te koop Aangeboden Netdagmeisje Jonge werkster net dagmeisje. Kinderwagen Mr. F. C. Terlingen Mendelssohnlaan 7. meisje-alleen. Werk-Tweede meisje, Cornmesaals Smidsknecht Werkster net meisje, Een flinke Loopjongen gevraagd bij D. WAAL Te koop De hoogste waarde Te koop Te koop Boeren Kaas. Net meisje Publieke verknoping. Dinsdag 4 Juni 1929, Twee Bouwterreinen Granen, meel, Pluimvee- Autopeds f 3.9S, f 2.7S 1.25 Vliegende Hollanders f 9.95, f 7.45 4.75 Driewieler Fieisjes f8.25, f6.75 4.75 Trek- en Strandwagens f 9.95, f 8.45 7.25 Croque (speten, 6 personen 9.50 EMMERS GIETERS ZANDVORMEN MEC. EN ZEILBOOTEN. POPPENKLINIEK LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM. TEL. 2175 ling der gemeente-rekening 1925, dringen Qed. Staten aan op een spoedige opmaking van de balansen en de Verlies- en Winstre kening van het Gemeentelijk Grondbedrijf over 1925 en volgende jaren. Waar de aïdee- ling financiën met veel werk overladen is, stellen B. en W. voor genoemde jaarstukken te doen samenstellen door de Vereen, van Ned. Gemeenten. Door genoemde Vereen, kan geen opgaven van kosten worden ver strekt, doch ze is bereid het werk tegen kos- tenden prijs te verrichten. B. en W. stellen daarom voor hiertoe te besluiten. Zonder bespreking goedgekeurd. 7. Behandeling van de navolgende ver zoekschriften ingevolge Art. 72 der Lager Onderwijswet 1920; a. Van het bestuur der R.K. Jongensschool te Soest tot verstrekking van de noodige gelden voor het aanschaffen van 6 school banken ten behoeve dier school, wegens stij ging van het aantal leerlingen; b. van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" te Soest, tot ver strekking van gelden voor de aanschaffing van de noodige leermiddelen, ten behoeve van de school voor gewoon L.O. aan de Spoorstraat, wegens toeneming van het aan tal leerlingen in het zevende leerjaar dier school. Waar de aanvragen aan de wettelijk ge stelde eischen voldoen, stellen B. en W. voor goedgunstig te beschikken. Eveneens goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de Raadsbesluiten van 11 Februari 1929 No. 411 tot ontneming van het karakter van ambtswoning aan de door de hoofden der O.L. scholen bewoonde onderwijzerswonin gen en waarbij besloten werd deze wonin gen aan de hoofden te verhuren. Dit voorstel wordt gedaan in verband met een nieuw bezoldigingsbesluit, waarin de te heffen huur voor ambtswoningen wordt ge steld op 12 pCt. der jaarwedde en toelagen. De heer Grootewal noemt den huurprijs, vastgesteld voor het hoofd te Soesterberg, onbillijk tegenover de huren voor de hoof den te Soest. Goedgekeurd. 9. Benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. school te Soesterberg. De voordracht luidt: 1. R. H. E. de Steur; 2. j. C. van Os; 3. A. G. Koopmans. Aan den heer Busch is het bekend, dat men te Soesterberg gaarne het Fransch op de school zag ingevoerd. Waar dit echter niet zal plaats hebben, breekt spr. een lans voor Mej. Koopmans, in onze gemeente woonachtig. Genoemde juffrouw is een zeer goede kracht, behaalde bij het examen voor paedagogie een 9 en is ambulant geweest op de scholen in onze gemeente. De heer Grootewal wil voor de school de meest geschikte kracht. Spr. begrijpt niet, waarom Juffr. Koopmans niet op No. 2 is geplaatst, daar Mej. De Steur toch alleen de acte fransch heeft. Mej. Koopmans wordt hierna met 10—3 stemmen aangesteld, met ingang van 1 April, het tijdstip waarop zij als tijdelijk onderwij zeres aan de school werd aangesteld. Wasch de aangedane plaatsen met warm wa ter en Purolzeep; droog dan voorzichtig al en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het noodig is. lang dit echter niet verkregen kan worden, is afsluiting noodzakelijk. Goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der Waterleiding in de Laanstraat, Becke- ringhstraat, Korte weg en Koninginnelaan en aanvaarding van de daaraan verbonden garantie, met credietaanvrage voor het plaat sen van brandkranen in die leiding, en in verband daarmede aanbieding van een be sluit tot wijziging der gemeentebegrootimg 1929. De heer Doorman wijst er op, dat hij in dertijd tegen de Waterleiding-overeenkomst heeft gestemd, omdat "hij de draagwijdte van deze overeenkomst toen nog niet kon over zien. Door hem zijn later eenige opmer kingen gemaakt en medegedeeld aan den voorz., waarop spr. thans weer wijst. Ter voorkoming van moeilijkheden en schade voor de gemeente, verzoekt spr. thans een verbeterde redactie voor deze 2 punten. De voorz. ziet de noodzaak hiervan niet terwijl weth. Endendijk zich met de ge dachte van den heer Doorman kan vereeni gen. De desbetreffende artikelen zouden ten nadeele van de gemeente kunnen worden uitgelegd. Op voorstel van den heer Endendijk zul len B. en W. deze gedachte eens goed be zien en in de volgende vergadering zoo noo dig voorstellen doen. De heer Busch dringt hierbij aan op een voor onze gemeente volledig plan voor wa- terleiding-aaansluiting. Het voorstel van B. en W. wordt hierna goedgekeurd. (Wegens plaatsgebrek volgt de rest van ons raadsverslag in het volgend nummer.) VAN WEEDESTRAAT 25 TELEF. 2043 Brillen en glazen worden door ons ook geleverd op voorschrift van H.H. Doctoren De oudst gevestigde zaak van Soest in OPTIEK Reparatie-inrichting. Brillen slijperij. SPORTKRONIEK 10. Behandeling van een voorstel van B en W. tot aankoop van een automobiel-brand spuit voor Soest en voorziening Brandweer- materiaal voor Soesterberg met credietaan vrage en wijziging der geme.ente-begrooting 1929. B. en W. stellen voor een automobiel- brandspuit aan te schaffen voor een bedrag van "f4750—, onder inruiling der motorspuit voor een bedrag ad f 1000.en tot het grondig laten nazien van den manschapwa- gen, om dien te bestemmen voor Soester berg, alsmede het bouwen van een garage te Soesterberg voor genoemden wagen, tot een bedrag van f 1250.—. De heer Busch wil de onaangename zijde aan deze zaak verbonden, niet naar voren brengen. Waar echter zoowel de firma Bik kers als firma v .d. Ploeg beide in deze zaak niet reëel gehandeld hebben, wil spr. thans alleen zien naar de kosten. Eerstgenoemde firma noteert f900.lager. De heer Grootewal wil het voorstel van B. en W. goedkeuren. Deze zaak zal door den brandraad wél goed bezien zijn, terwijl de duurdere wagen ook wel meer waarde zal vertegenwoordigen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna goedgekeurd. De heer Van Doorne vestigt hierbij nog de aandacht op het andere materiaal, dat ook niet in puike conditie is. 11. Credietaanvrage voor aankoop van 'n vrachtauto voor den dienst Openbare Wer ken, en in verband daarmede aanbieding van een besluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1929. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 3500.—. De heer Grootewal merkt op, dat een Ford-truc f2200.kost en vraagt of de andere f 1300.— voor den laadbak bestemd, zijn. Spr. vindt dit hoog. Weth. Koenders deelt mede, dat op de zen wagen een kiep-inrichting zal worden gebouwd. De aanvrage wordt hierna goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en W. tot sluiting van den Verlengde Postweg voor het berij den met motorrijtuigen op meer dan 2 wie len. De heer Grootewal noemt het afsluiten van dezen weg een lapmiddel. Bij afsluiting zal men voorloopig niet denken aan ver betering, hoewel aan flinke verbetering be hoefte is. Weth. Koenders deelt mede, dat aan ver breeding van den weg gewerkt wordt. Zoo- VOETBAL V.V. SOESTERBERG Zondag a.s. zal de V,V. Soesterberg als\ gasten ontvangen het elftal van de Koninkl. Luchtvaart-Maatschappij. Het elftal van de K.L.M. zal spelen tegen „Soesterberg", om den zilveren Fokkerbeker. Deze beker, wel ke beschikbaar is gesteld door de Directie van de A. V- Fokker-vliegtuigenfabriek te Amsterdam, is het vorig jaar voor 't eerst door „Soesterberg" gewonnen in een zeer prettigen en sportieven wedstrijd te Den Haag. Ditmaal speelt „Soesterberg" dus een thuiswedstrijd om dezen fraaien beker. De wedstrijd zal aanvangen te 2.30 uur nam. Wij twijfelen er niet aan of deze wed strijd zal groote belangstelling trekken en zal zeer zeker een propaganda zijn voor de voetbalsport. Alle sportliefhebbers dus Zon dag 2 Juni naar het terrein van de V.V. „Soesterberg". Voor het seizoen 19281929 is het dona tiebedrag bepaald op f2,50. Deze verlaging zal zeker op prijs worden gesteld door vele aanhangers van „Soesterberg", daar voor het seizoen 1927—'28 dit bedrag op f3.50 was gesteld. Gezien het voornemen, om op 8 Juni a.s. een feestavond te organiseeren, ter eere van de promotie van „Soesterberg", welke avond een strikt intiem karakter zal dragen en al leen toegankelijk is voor leden en donateurs met Tiunne dames, moge dit mede een aan sporing zijn den steun aan de V.V. „Soes terberg" niet te onthouden. Geeft U tijdig op als lid of donateur. o E. S. V. A. C. Zondag LI- vond de openings-wedstrijd onzer serie-wedstrijden plaats en wel tus- schen de 1ste elftallen van Baarn en Holland uit Utrecht. Het was een belangwekkende kamp en beide partijen deden in kracht niet voor elkaar onder. De uitslag 11 geeft de ver houding dan ook goed weer. Deze wed strijd zal op een nader te bepalen tijdstip worden overgespeeld, daar geen van beide partijen door loting in het bezit van den> zilveren lauwerkrans wilde komen. Het programma voor Zondag 2 Juni a.s. luidt als volgt: 12 Uur 't Gooi 6N.I.O. 3. 1.15 Uur B.V.C. 3Soestdijk 2. 2.30 Uur N.I.O. 1—Soestdijk 1. 3.45 Uur E.S.V.A.C. 1—Hilvert 1. 5 Uur B.V.C. 1—Baarn 3. 6.15 Uur A.P.W.C. 1—'t Gooi 3. Tevens deelen wij mede, dat Zaterdag 1 Juni (heden) 2 adspiranten wedstrijden plaats vinden en wel: 2 Uur E.S.V.A.C.—H.V.C. 4 Uur N.I.O't Gooi. SOEST, NIEUWSTR. 14 - TELEF. 2103 BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 - TELEFOON 83 doos Inkt, Blouse, Autoband met velg, Por tefeuille met inhoud, grijze Deukhoed, gou den Dameshorloge, grijs Drinkensbusje. SOEST VOORUIT J.l. Dinsdagavond hield de Vereen. „Soest Vooruit" haar jaarvergadering in Hotel „De Gouden Ploeg", onder voorzitterschap van den heer Veenstra. De secretaris bracht het jaarverslag uit.' waarin van een flinken vooruitgang van het ledental sprake was. Het jaar met een nadeelig saldo begonnen, sloot nu met een voordeelig saldo van f959.55, terwijl de rekening in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 1807.75 ver toonde. De penningmeester wees er bij zijn jaar verslag op, dat, zooals de aanwezigen zouden begrijpen, de vele inkomsten te danken wa ren aan de ijsbaan in den afgeloopen winter. Een nieuw huishoudelijk reglement werd na eenige kleine wijzigingen aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Veenstra met algemeene stemmen tot voor zitter herkozen, terwijl de heeren Selderbeek en Wagner eveneens herkozen werden. Hierna ontplooide zich een geanimeerde bespreking betreffende een in dezen zomer te houden feestviering. Waar geruchten gaan, dat de gemeente thans 900 jaar bestaat, zal vermoedelijk ter gelegenheid van dit feit, een 2-daagsch feest worden georganiseerd in het einde van Juli, zulks ook met het oog op de kinderen, die dan nog met vacantie zijn. Besloten werd, dat door het bestuur ver schillende personen zullen worden aangezocht om in een comité zitting te nemen, welk comité dan een flink programma zal opzet ten en uitwerken. Bij de rondvraag werd besproken het plaatsen van kleedkamertjes aan de Eem voor den zwemmer en zwemster. Algemeen was men echter van oordeel, dat dit niet door de vereeniging kon worden verzorgd, daar de vereeniging hierdoor in mindere of meerdere mate verantwoordelijk zou zijn voor de eventueel voorkomende on, gelukken. Tevens "werd verzocht een samenspreking te houden met de verschillende vereeniginj gen in deze gemeente, opdat in den komen, den zomer meerdere muziek-, zang- en an dere uitvoeringen konden worden gegeven) Meerdere besprekingen werden verder Tb# - vens gehouden met betrekking tot een badj en zweminrichting, een gids, reclame voon onze gemeente enz. BENOEMD Door B. en W. is benoemd tot ambtenaar ten kantore van den Gemeente-ontvanger de heer L. A. Heyster, ambtenaar ter secre tarie te Woerden. ADRES AAN DEN RAAD Door de drie plaatselijke middenstands- vereenigingen, werd het volgende adres aan den raad onzer gemeente gezonden: Ondergeteekenden, bestuursleden der drie te dezer plaatse gevestigde Middenstandsr vereenigingen en in dezen sprekende namens genoemde vereenigingen, geven U met ver- schuldigden eerbied te kennen: dat het hun uit de raadsagenda bekend is, dat in Uwe vergadering van Woensdag 29 Mei het ambtenaren-reglement in behan deling kómt; dat zij door een artikel in één der bladen bekend zijn geworden met een artikel in dit reglement, waarmede aan de ambtenaren gelegenheid kan worden gegeven tot het vervullen van nevenbetrekkingen en het naast hun werkkring uitoefenen van zaken; dat het hun wil voorkomen, dat de groote uitbreiding onzer gemeente ook aan de amb tenaren steeds hooger eischen stelt, waarbij het ondienstig moet worden geacht, dat op deze personen door andere werkzaamheden of zaken op eenigerlei wijze beslag wordt beproefde leiding van den heer H. Kok, we. derom gelauwerd uit dezen wedstrijd moge uitkomen. NIEUWE ZAKEN Als wij dit schrijven gaan onze gedach ten naar de zaak van den heer K. Vervat, die zijn zaak overbracht van den Heuvelweg naar de Burg. Grothestraat, om aldaar ge heel vernieuwd naar voren te treden. Een gelukkige omstandigheid mag het genoemd worden, dat op een belangrijk grooter perceel in de onmiddellijke omge ving van de oude zaak beslag kon worden gelegd. Gelegenheid voor een flinke uiibrei. ding werd hierdoor verkregen en dat deze gelegenheid is benut, zal ieder getuigen, die daar reeds een kijkje nam. Een naar de eischen des tijds ingerichte zaak in Kruidenierswaren, Comestibles, fijne Vleesclnvaren, Kaassoorten enz. is de ge meente hiermede rijker geworden en wij gelooven niet, dat de heer Vervat zich in de toekomst over de plaats gehad hebbende verandering zal beklagen. Het geheel maakt een flinken indruk en ziet er goed verzorgd uit. Door den heer Hartog werd vorige week aan de Soesterbergscheslr. 'n Café-Restau rant onder den naam „Canbrinus" geopend. Als we de vele winkelhuizen in onze gemeente zien verrijzen, vraagt men zich soms af, wat in deze panden nu wel zal worden ge vestigd en toch even zoovele malen blijkt de keuze van een pand gelukkig te zijn. Voor de hier genoemde zaak lijkt bedoeld punt ons bijzonder geschikt. De inrichting is, zoo als we die in de grootere plaatsen steeds aantreffen. Het inwendige, voor een derge lijke zaak van groot belang, ziet er goed uit en vormt dan ook een aangenaam zitje. De heer Hartog, die geen onbekende is in dit vak, verstaat de kunst het den bezoekers zoo, aangenaam mogelijk te maken. De derde nieuwe zaak werd geopend in het pand Kerkstraat 28, door den heer K. Wiersema. Hier betreft het een zaak in Dames- en Heerenkleeding naar maat. We moeten er kennen, dat ook hier geen moeite en zor gen zijn gespaard om een flink geheel te bereiken en hoewel we wel eens hooren, spreken van een 'te veel aan winkels, blijkt toch steeds, dat zij, die doelbewust handelen, ook in Soest nog wel flink succes kunnen bereiken. Wij wenschen den ondernemers van de hiergenoemde zaken veel succes. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Wüjnhaidt's Zeimwtsbleiten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. en andere transpireerende lighaams{Ieelen moet men behandelen met Purol-Huidpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Verkrijgbaar in Bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS PERSONALIA De heer J. M. F. Lambooy, onderwijzer aan de R.K. School alhier, is dezer dagen benoemd tot onderwijzer aan de R.K- U. L. O.-School te Tiel, met ingang van 1 September a.s. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau: Rijwielbelastingmerk, paar Klompen, Heerenportemonnaie met inhoud, Belas tingmerk, Autoslinger, Autobinnen band, Mesje, Rozenkrans, Zwemmuts, eeni ge Papieren, Portemonjjaie met inhoud, nieu we Pet, Nijptang, Sierspeld met steentjes. Te Soesterberg gevonden: zwart hondje, dat het tevens, met het oog op de heer- schende werkloosheid en malaise in het za kenleven onbillijk moet worden geacht, dat door de ambtenaren deze onaangenaamhe den nog eens worden verergerd; redenen, waarom zij Uw geacht college, beleefd doch dringend verzoeken, bedoeld artikel alleen gord te keuren, wanneer de tweede alinea van bedoeld artikel komt te vervallen. 't Welk doende enz. MIDDENSTANDSBANK VOOR A'FOORT EN OMSTREKEN In de Vrijdag j.l. gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werden balans, verlies- en winstrekening over 1928 (veertiende boekjaar) goedgekeurd en het dividend bepaald op 5,5 pCt., betaalbaar tegen inlevering van dividendbewijs no. 13. De aan de beurt van aftreden zijnde com missarissen, de heeren Joh. H. van der Mei den en Ds. J. Visser werden als zoodanig herkozen. GESLAAGD De leerlingen der Chr. School aan den Postweg alhier, O. v. d. Broek en M. de Bruin, slaagden te Utrecht voor het gehou den toelatingsexamen Jan van Nassau Kweek school. Genoemde leerlingen werden door 't hoofd der Chr. School, den Heer Raat, voor dit examen voorbereid, terwijl zij het gewone lager onderwijs volgden. NAAR CONCOURS Naar wij vernemen zal onze plaatselijke muziekvereniging „Patientia Vincit Omnia" den 16en Juni a.s. uitkomen op de muziek- wedstrijden in Den Haag (Kon. Zool. Ge- nootsch.). Als verplicht nummer is voorge schreven de „Egmond-Ouverture". Wij hopen, dat de vereeniging, onder de TELEFOON BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: 642 Leger des Heils, Rusthuis, Zandvoort- weg 211, Baarn. 2309 Piet Zee, Vertcgenw. N-V. Bqrtels' Oliefabriek, A'dam, Nieuwesteeg 59, Soest. HUMANITAIR ONDERWIJS Men verzoekt ons het volgende mede te deelen. Wat is humanitair onderwijs, waarom is het vtror ouzo TttiTderen v er K j criijiuf j t wrtitr Engendaalschool? De meeste inwoners van ons schoone Soest zullen stellig de Engendaalschool kennen, die, oorspronkelijk onder de bekwame en sym pathieke leiding van Mej. Telders in 't oude Engendaal begonnen, al ras zooveel groei kracht en ontwikkeling vertoonde, dat de tegenwoordige groote school aan de Mo lenstraat moest verrijzen. Uit heel Soest en uit alle gezindten en standen roept ze de leerlingen tot zich en onder de leiding van den Heer v. Asselt is 't leerlinggetal zoo toegenomen, dat haar Bestuur de Gemeente wederom om uitbreiding moest vragen, thans voor twee U.L.O. klassen. Want voor neutraal U.L-onderwijs kan ■men in 't zich zoo snel uitbreidende Soest niet terecht. Vanwaar die snelle groei, die verrassende ontwikkeling, waar vele scholen kwijnen en alles op haren en snaren zetten om hun klassen bevolkt te houden? Zie, deze vraag is gauwer gesteld dan beantwoord, doch zeer zeker is veler sympathie voor de Engendaalschool te verklaren uit de wijze, waarop daar met onze pupillen wordt om gegaan en de manier waarop de kinderen opgevoed worden „tot alle christelijke en maatschappelijke deugden", zooals de wet eischt. Bovenal om den geest, waarin daar on derwezen wordt. Zei niet een groot paeda- goog, dat 't onderwijs moest zijn een „mijn leeren is spelen". Humanitair onderwijs, of liever onderwijs in humanitairen zin wordt aan de Engendaal school gegeven. Gaan niet velen den laatsten tijd de oogen open, dat er aan ons onderwijs iets hapert of 't openbaar of bijzonder lager of hooger onderwijs is? Is 't niet velen ouders een ergernis en gru wel, dat in den schoonsten tijd, waarin ieder wezen geniet en zich geestelijke en lichame lijke energie verzamelt, dat in die fijne mid dag- en avonduren hun kinderen met ge kromde ruggen en bleeke gezichten over de boeken gebogen zitten met angst in 't hartwant straks is 't examen. O, deze examenkoorts, die diploma's jacht. Wat een kinderspel bedorven, wat een innerlijke zuiverheid en energie vergroezeld en verspild, omdat het spook van 't examen de kinderen als een steeds aanwezige drei ging vergezelt. Welnu, het humanitaire onderwijs, onze Engendaalschool kan geen wonderen doen, zij kan de bestaande maatschappelijke mis standen niet blootweg negeeren of ingrij pend veranderen en ombuigen in de goede richting; wat ze wèl kan, dat is voor de1 juiste methode van onderwijs (de z.g. nieu were richting) door naast de verplichte vak ken, timmeren en sloyd te onderwijzen, door 't aanleggen van schooltuintjes etc. etc. en bovenal door haar personeel te kiezen uit VOOR VILLA S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE- Bij het statioa Soestdijk mensclien, die zedelijk hoog staan en door hun religieuze gezindheid de fijne kinder ziel kunnen aanvoelen en begrijpenen helpen, door al deze bijzondere factoren kon zij werken in de goede richting. Is 't niet een loffelijk teeken, dat schoof inrichtingen buiten onze plaats graag leer lingen der Engendaalschool hebben, omdat ze zoo zelfstandig zijn en zelf wat kunnen, presteeren? Het humanitaire onderwijs, de Engendaal. school, wil ernst maken met het hooge woord van Multatuli, dat het de roeping van den mensch ismensch te zijnhaar kinderen opvoeden tot vrije en zuivere en blije menschen, die straks sterk in 't leven staan. Of 't haar lukken zal? 't Probeert 't althans met alle liefde en alle kracht, waarover èn personeel èn 't bestuur beschikt. Moge dit artikel een weinig bijdragen tot meerdere kennis van de schoolopvoeding, die aan de Engendaalschool gegeven wordt. Het hoofd, de Heer Van Asselt, zal gaarne meerdere inlichtingen verstrekken. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. GESLAAGD Voor het godsdienstdiploma A. I. slaag den te Utrecht de heeren G. J. van Schalk wijk en W. van Elmpt, resp. onderwijzer aan de Mariaschool en de St. Bonifacius- school. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Dronkenschap: G. J. K. f 10.of 5 d. Te Soest venten zonder vergunning: J. W. te Huizen f2.— of 1 d.; A. O. E. te Amersfoort f2.of 1 dag. Met motorrijtuig te snel rijden in Soest: A. A. v. d. B., Amersfoort f6.of 3 d.; j. K., Soest f7.50 of 5 d.; L. P. J. de W., Den Haag, f 10.of 5 d.; K. v. d. B., id. H. E. S., Den Haag, f 15.of 10 d.; J. A. W. B., Huis ter Heide f20.of 10 d.; C. v. T., Hardinxveldj f25.of 10 dagen. SACRAMENTS-PROCESSIE Zondagmiddag a.sü na het Lof, zal te Soesterberg de jaarlijksche H. Sacraments processie gehouden worden in den grooten tuin achter de R.K. kerk aldaar. LENTEFEEST Ter afsluiting van het winterjeugdwerk, uitgaande van het Depart. Soest der Mij. tot Nut van het Algemeen, zal Zaterdag 1 Juni (heden), 's avonds te 7.30 uur, bij' gunstig weer, in het Gemeentebosch aan den Soesterbergsche Straatweg een lentefeest gevierd worden door de bezoekers van avond en kinderclubs. Het programma vermeldt: Dalcroze liedjes, rythmische en boerendan sen, speelliedjes en tot besluit een bloemen- sprookje, alles uitgevoerd door de cluble den. Behalve de ouders van deze en andere genoodigden, is er nog plaats voor belang stellenden tegen betaling van 25 ct. per per soon. Banken zijn er niet op het terrein, men zal zich dus tevreden moeten stellen met een plaatsje op het zachte mos, tenzij men er de voorkeur aan geeft zelf een' vouwstoeltje mee te brengen. Om boschbrand te voorkomen, zal er niet gerookt mogen worden. Het eerste boschpad voorbij de Van Beu- ningenlaan, links van den weg, leidt binnen vijf minuten naar het terrein. Padvinders wij zen den weg. Bij dalende zon is het op zich zelf al een feest onder het naaldhout te ver toeven. Voor hen, die Zaterdagavond ver hinderd mochten zijn, bestaat ook gelegen heid Vrijdagavond de generale repetitie bij te wonen op het zelfde uur en de zelfde voor waarden. Aan het begin van het boschpad is gedu rende de beide avonden gelegenheid tot het stallen van fietsen, tegen betaling van 10 ct. voor volwassenen en 5 ct. voor kinderen. Een autobus zal Zaterdagavond te kwart voor zeven van het clublokaal in de Veen- huizerstraat hoek Nieuwstraat afrijden en tegen negen uur, na afloop van het feest, de verafwonenden terugbrengen; de kosten zijn 30 ct. per persoon retour. Bij ongunstig weer op Vrijdag gaat de ge. nerale repetitie in het bosch niet door en het zelfde geldt voor het feest bij regen op Zaterdag. Witte vlaggen tegen 5 uur aan de beide clublokalen (Veenhuizerstraat en Kerk. dwarsstraat) geplaatst, zullen het sein geven, dat de uitvoering tot Zaterdag 15 Juni is uitgesteld. Kinderen beneden 6 jaar hebben geen toegang. Kleine advert. bij vooruitbetaling Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader EVERT BOSBOOM, Weduwnaar van Alijda Hendrika Spijker, in den ouderdom van 69 j. Groningen, TH. BOSBOOM, Religieus. Soest, Q. J. BOSBOOM. M. H. BOSBOOM-KU1JER. en kinderen. A. J. SMIT—BOSBOOM. G. J. SMIT en kinderen. H. W. BOSBOOM. Voorburg, J. H. BOSBOOM, Religieus. Soest, J. C. BOSBOOM. SOEST, 29 Mei 1929. Kerkpad Z.Z. 6. Bij mij staan ter dekking: CHINCHILLA, ram, bekroond, prachtige kleur, dekgeld f2.—. WITTE VLAAMSCHE REUS, bekroond, gewicht 12 pond, dek geld fl.—Adres: Schoutenkamp weg 16, Soest. Flink persoon vraagt net Br. lett. K 208 Visser's Boekh., Kerkstraat 20a, Soest. gevraagd. J. D. Kerkhoven; Huis schilder. Handel in glas en verf. Dalweg 8a, Baarn. Te koop eiken erwten- en boo- nen-rijzen. Adres Kerkstraat 10, Soest. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele belangstelling, ondervonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest. Fam. C. v. d. ME1J. Beckeringhstraat 32, Soest. 1 haan en 11 hennen, zw. leghorn,' f27.50; 1 Haan en 7 hennen, zil ver ducwing leghorn, f 17.50. Broedeieren, wit leghorn 10 ct. Wit Ind. Loopeenden 10 cent. E. van Oest, Oude Grachtje 17, Soest. Stooinwasscherij v.h. W. C. v. d. Veen, Acacialaan, Baarn. gevraagd voor alle werkzaamheden. Volle kost. Hotel ..DE GRIFT" Utrechtscheweg. een beste groentewagen, een paardentuig en een weegschaal. J. Schoenaker, Kerkpad N.Z. 39. Heeren- en Damesrijwiel, met electr. lamp. L. L. v. Batenburg, Middelwijkstraat 26a, Soest. gevraagd, 14 of 15 jaar, van 8 tot 2 uur. Aanmelden na 6 uur. Adres Koninginnelaan 26. gevraagd, voor Vrijdags. Adres Mendelssohnlaan 5. Mevr. Was, Soesterb.straat 17B, vraagt een Zelfstandig kunnende werken. Aanmelden 's avonds van 7—8. Ter overname gevraagd een goed onderhouden Br. met prijsopgaaf onder no. 184 bureau van dit blad. Het kantoor van Advocaat en Procureur te Soest, wordt met ingang van f Juni 1929 verplaatst van Van Weede- straat 44 naar Telefoon blijft 2204. Spreekuur Dinsdag en Donderdag 7—9 uur en volgens afspraak. Mevr. De Vlieger, Adelheidlaan 2, Baarn, vraagt 15 Juni P.G., v.g.g.v. Zich aan te mel den des avonds na 8 uur. te koop, wegens vertrek, zoo goed als nieuw, f30 Te zien Ringweg 8. Soest. Voor Allen dia Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. KERKBERICHTEN Zondag 2 Juni. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. 's Avonds geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. 1. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. W. van der Waal, van Oud-Loosdrecht. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. C. A. Rullmann, pred. te Batavia, met verlof. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. J. C. A. Rullmaan, pred. te Batavia, met verlof. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. H. Janssen, van Den Haag, Leger- en Vlootpredikant. 's Avonds 6 uur Ds. H. Janssen. Beves. tiging van jeugdige lidmaten. Woensdag 5 Juni, 's avonds .7.30 uur, Ds. Q. Salomons, van Amersfoort. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIQEN Gebouw „Religie en Kunst'', Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in de Christ. School aan den Postweg Ds. Veth'ake, van Utrecht. Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Bediening H. Doop* 's Avonds 6 uur (geen opgave). Gevraagd in een gezin van twee personen een net P.G. en van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden bij Mevr. Hooft Graafland, Midden laan 4, Baarn. Gevraagd 1 of 2 nette in gezin zonder kinderen. Nieuw straat 6a, Soest. gevraagd, bij C. J. van Heng- stum, Middelwijkstraat 1, Soest. gevraagd voor den Vrijdag. Me vrouw de Vries, Koninginnelaan 30A, Soestdijk. Mevrouw van Krieken, Steenhof straat 78, vraagt wegens ziekte thuis der tegenwoordige, een zoo spoedig mogelijk, voor d. of dag en nacht. Ijzerhandel KONINGINNELAAN )10 SOESTDIJK TELEFOON 2207 een goed onderhouden dames fiets, merk „Gazelle" a f35. tevens een koperen gasharp en 25 zeer zware boonenistaken. Adres: Zandvoortweg 185, Baarn. betaalt ondergeteekende voor ge- heele of gedeeltelijke inboedels, antiquiteiten, goud en zilver, kantoormeubelen, brandkasten, piano's, orgels, winkelgoederen enz., a contant. Van ouds bekend adres. J. MENKO - LANGESTR. 109 AMERSFOORT TELEF. 538 een vier-wielige wagen met ge sloten bak en kap; zeer geschikt voor melkboer, bakker of krui denier; tevens een goed hitten- tuig. P. Renooy, Birktstraat 26A, Soest. goed onderhouden Engelsch da. mesrijwiel, f 17.2 heeren rij wielen a f10.Soesterberg. schestraat 10A. Wederom verkrijgbaar de van ouds bekende zelfbereide volvette Kerkpad Z.Z. 11, Soest. biedt zich aan voor hulp in de huish., v.g.g.v., 't liefst met huis. verkeer. Zal vooral op goede be- hand. gelet worden. Br. fr. lett. N. O. 306, Visser's Boekhandel, Kerkstraat 20A, Soest. Soest 1929 Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op des voorm. 11 uur, in het Hotel „Eemland", aan de Van Wee- destraat te Soest PUBLIEK VERKOOPEN: gelegen aan de Middelwijkstraat te Soest (naast de openb. school) en wel eerst elk terrein afzonder lijk, daarna in combinatie. Perc. I, groot 15 A. 30 c.A., kad. bekend als Gemeente Soest sectie H. No. 3139. Perc. II, groot 16 A. 80 c.A., kad. bekend als Gemeente Soest sectie H. No. 3140. De perceelen zijn dagelijks te bezichtigen en inmiddels uit de hand te koop. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen vóór of óp 15 Juli 1929. Nadere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van genoem den Notaris en bij de Makelaars M. Hornsveld, Nieuwerhoekstraat 4, Tel. 2080 te Soest en H. C. Veldwijk (Dir. N.V. Woningbur. v.h. R. Wöhrmann Co.), Nieuwstr. 14, Tel. 24, te- Baarn. Torenstraal 16 Telef. 2114 Het adres voor vaste waschtafel, in goeden staat. Br. no. 826 bur, van dit blad. Uitsluitend bij ons verkrijg baar het door de Pluimvee. Vereeniging aanbevelen I

Soester Courant | 1929 | | pagina 2