HEDEN ZOMER- OPUIMING Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen. Doos 30 cent. LA P0RTE&Cc. - BANKIERS Luxe Auto-verhuur Garage AUTOKLUIS V E N E M A Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk, Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N.V. Cramer's Behangerij en Meubileerinrichting ^nssf%«w»,- Wantrouwen. Behandelen alle Bank en Effectenzaken Safe-Dc posit Rentevergoeding voor Deposito's o.a. voor een maand vast 4°|0!s jaars. D. F. VOIGT - Burgem. Grotsiestraat 28 - SOESTDIJK C. Verschoor, Nieuwstr. 57 Jac. G. Broers SLAPELOOS Mijnhardt's Zenuwtabietten {Tl"OOMWASSCHERIJ! „DE KOLK" EEN GOED ADRES VOOR UW WASCH. SLAPPE STIJVE BOORD 8e Jaargang Mo. 29 Gegarandeerde oplaag OOO exemplaren. Vrijdag 19 Juli 1929 DE 50E5TED CDUDWT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest e« Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bifkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn en J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soosterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Laanstraat 6t - Telefoon 119 BAARH ONZE RIJMKRONIEK (Ingezonden.) WEGVERKEER Nu er steeds meer auto's komen, Die als 't wezen moet niet schromen, Om te helpen u uit 't lijden Finaalweg aan hutspot rijden, Voegt het aan de stervelingen Die dit nog niet ondergingen, Zich dien toestand aan te passen, Of te bergen hun karkassen. Zoo omstandigheden nopen, U tot fietsen of tot loopen, En gij komt op glibberwegen Zoo'n cadavermaker tegen, Zijt gij dan niet levensmoede, Weest dan dubbel op uw hoede, Gij moogt kiezen, of de straten, Of dit tranendal verlaten. Vindt gij zulk een keus onnoodig Acht g' u nog niet overbodig Wilt gij nog niet van de baan Denkt gij dat uw voortbestaan Niet formeel wordt afgekeurd, (Gelijk menigwerf gebeurt), Laat de richtsnoer van uw leven Dan een rechtsche wending geven. Is 't u echter om het even, Hoe beëindigt wordt uw leven Meent gij, dat 't volstrekt niet hindert, Dat 't totaal met één vermindert Gunt gij aan uw erfgenamen, Weiger immer rechts te gaan. Recht door zee, was dat uw leuze, Op straat hebt ge 'n andere keuze, Links voert u in minimum tijd, Ongevraagd naar d' eeuwigheid. Rechts*— al is 't ook niet uw kleur Stelt op straat u 't minst teleur. Dat wil nochthans niet beteekenen, Dat g' er niet uw nek zult breken. „ERKA" In vele gevallen zoekt men z'n geluk zooalsmen z'n bril zoekt... terwijl men dien op z'n neus heeft. Wantrouwen is een onaangename eigen schap, zal men zeggen; neen, méér dan dat: een ondeugd, die vele goede verstandhou dingen, ja zelfs veel levensgeluk verstoort. Deze bewering valt wel niet tegen te spre ken, en zeker zal niemand het wantrouwen eene aangename of zelfs dragelijke eigen schap noemen, vooral daar niet, waar het ten eenenmale misplaatst is. Doch de meeste dingen hebben hunne keerzijde en zoo is dit ook hier het geval. Men moet een medaille aan weerszijden beschouwen, zoo zegt men. Aan de eene zijde ziet men den z.g. beeldenaar, of wel het een of andere attribuut, en aan de an dere zijde staat de inscriptie, die de toelich ting behelst. Wanneer men nu eerst de aan de keerzijde gegraveerde verklaring leest, wordt daardoor de beteekenis van den beel denaar, wat deze dan ook moge voorstellen, verklaard of verduidelijkt- En aldus is het ook met de meeste dingen in het leven ge steld. Het „wantrouwen" als kwade eigenschap of ondeugd, maakt daarop geen uitzonde ring. Het kan een noodzakelijk kwaad of wel, een op misverstanden berustende aan eenschakeling van wanbegrippen zijn. De in scriptie aan de keerzijde moet dat uitmaken. Beschouwen wij dus die keerzijde eens met heldere oogen en een rechtvaardig oordeel. Wij lezen dan aan de andere zijde van het brandmerk, dat er onder de menschen, naast veel dat onze waardeering in hooge mate verdient, niet zelden ook „kwade trouw" is waar te nemen, waardoor 't wantrouwen niet alleen wordt veroorzaakt, doch tevens ten deele wordt gerechtvaardigd. Menigeen toch die aanvankelijk te veel vertrouwen in men schen stelde en zich keer op keer in hen bedrogen zag, werd later aangeduid als: de incarnatie van het wantrouwen. Het was dus de ervaring door een zoodanigen goedge- loovigen mensch ten aanzien van anderen en ook ten aanzien van het leven in het alge meen opgedaan, die uit zijn ziel het vertrou wen in menschen en mede in wat het leven te bieden heeft, had weggenomen. BAARN BUSS'JM SOEST Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN SERVICE VERKOOP Luxe verhuur 15 cent per K.M. Dag en nacht geopend. - Telefean 2152 Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de Arnhemsche Waterleiding Maatschappij bereid is toestemming te verleenen tot het plaatsen van de watermeters in de woningen, indien deze woningen niet verder dan plm. 10 Meter van den openbaren weg verwij derd liggen. In deze gevallen komen d-e kos ten voor het aanbrengen van meterputten voor de abonné's te vervallen. De Waterleiding Maatschappij verbindt evenwel hieraan de voorwaarde, dat de con trole op de leiding vanaf de perceelsafschei- ding tot binnen de woningen steeds door haar zal kunnen geschieden, en dat bij nieu we woningen de aanleg van bedoelde lei ding door de Maatschappij zal geschieden. Soest, 10 Juli 1929. o Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat op Vrijdag 19 Juli (he den) en vervolgens op Maandag en Vrijdag resp. 22 en 26 Juli a.s. de hulp-secretarie te Soesterberg voor het publiek gesloten zal zijn. Burgemeester en Wethouders van Soest, maken bekend, dat door hun College is bepaald, dat het raadsbesluit van 29 Mei 1929, waarbij het gedeelte van den Verleng de Postweg, loopende van de Van Maaren straat tot de Rademakerstraat, voor het be rijden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen in beide richtingen gesloten is ver klaard, op 22 Juli a.s. in werking zal treden De gesloten verklaring der wegen zal dui delijk zichtbaar worden aangeduid door de in Art. 37 van de Motor- en Rijwielbeschik king, bedoelde roode waarschuwingsborden, waarop het verbod van inrijden met witte letters staat aangegeven. Deze waarschuwingsborden zullen worden geplaatst aan de zijde van het gedeelte van den weg, waar het inrijden verboden is. Soest, 17 Juli 1929. Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Het is wel niet geheel te rechtvaardigen dat de mensch, uitsluitend op eigen ervarin gen, het mooie vertrouwen in de menschen en in zijn levenslot loslaat en daarvoor in de plaats het sinistere wantrouwen in zijn ziel laat binnensluipen, maar het leven en de menschen kunnen een menschenziel, die vol mooi vertrouwen, vol heerlijk geloof, vol warmte en geestdrift was, zoodanig ontred deren en verdonkeren, dat zij onvatbaar ge worden is voor dat geluk, dat uit de samen leving tot haar moet komen, en waarvan geloof en vertrouwen in menschen de hoofd- bestanddeelen uitmaken. Het verlies aan vertrouwen in de men schen en vooral ook het verlies van geloof in hoogere levensleiding, creëert ten slotte in de menschenziel een algemeen wantrou wen en doet de kans op een intens levensge luk ten eenenmale te niet. Zoo straft het wantrouwen aldus zichzelf. Want bij het stre ven naar geluk, naar Liefde en waardeering, met wantrouwen in het hart, miskent de mensch het goede en heerlijke, dat hij bezit, dat in zijne onmiddellijke nabijheid is. Hij merkt dus, doordat het vertrouwen uit zijn ziel is verloren geraakt zij het dan ook door zwaren levensstrijd, door bittere levens ervaring of misschien door het ondergaan van eenig onvergetelijk onrecht het geluk niet op, dat hem is gebleven of op andere wijze is deelachtig gewordeneen geluk, dat zijn ontredderde ziel weer wil effenen en verwarmen en dat slechts wacht, om te wor den erkend en aanvaard. Een van nature wantrouwend of achter dochtig zijnde mensch, zal zich zeker niet bemind kunnen maken, en van hem zal wel licht menigmaal worden getuigd: „Wie een ander niet vertrouwt, deugt zelf niet". Maar hoe kunnen wij weten of een wantrouwende mensch met deze eigenschap is geboren? Dat men dan toch uiterst voorzichtig zij met zulk een scherpe beoordeeling. Wij kunnen het immers niet weten, welke diepe, onheelbare wonden door haat, afgunst, nooit aflatende jaloezie, of door heerschzucht als anderszins, in zulk een menschenziel kunnen zijn geslagen hoe een mooi vertrouwen werd geschokt, hoe een goede naam; werd besmet of bezoedeld. Dan breekt, dan sterft er iets in den mensch, dat nimmer meer groeit, dat nimmer meer opbloeit. Menig menschengelaat draagt niet de sporen van de verwoesting, die in zijn zieleleven werd aangericht. De effen zee gewaagt immers niet van de wrakken en de dooden, die op. haren bodem liggen sinds den storm, die haar heeft beroerd. Want juist die voorbij gegane storm heeft haar rustig en zwijgend gemaakt. Maar de zware offers liggen in haar diepte, en de zee zal bij een zachte bries haar oppervlak rimpelen en in kleine golf jes plooien, omdat de storm haar heugt en huiveren doet. Want uit haar diepte stijgt een doodenzang op, die niet tot zwijgen is te brengen al glanst de zon over stille vige mate in het maatschappelijk samenle ven, waar de wildste hartstochten hoog op bruisen en waar heerschzucht, afgunst en hebzucht vooral welig tieren en geen menschengeluk ontzien. De groote wereld oorlog, die millioenen menschenlevens kost te en zooveel ongekende ellende naliet, was hoogst waarschijnlijk het dieptreurig gevolg van een overgroot wantrouwen en van ver- gaanden naijver tusschen de oorlogvoerende naties.. En niet onwaarschijnlijk had dit wan trouwen alleszins reden van bestaan. Bloe dig werd het uitgevochten en de geheele groote maatschappij heeft op hare grondves ten getrild. Doch het meest betreurenswaardige wan trouwen is voorzeker wel dat, wat de mensch, door tegenslagen en door tegenstrij digheden ontmoedigd, in zijn zieleleven toe laat: ten aanzien van het doel van zijn be staan. Is hij geboren om nog op deze we reld gelukkig te zijn? Waartoe dan het lijden; waartoe dan de scheiding waartoe de dood, die in het menschengeluk zoo wreed en onverbiddelijk ingrijpt? Is het wonder, dat de mensch het geluk, dat hij in zijn bestaan kent, dit nu van een voortbestaan na dit leven verwacht, en zich, dientengevolge en geheel naar eigen voorstelling, de onsterfe lijkheid zijner ziel denktomdat hij het rechtvaardig acht, dat de macht, die hem ge schapen heeft, hem vergoeding zal schenken voor zijn aardsche teleurstellingen en lijden; m.a.w. voor het geluk, dat hij in deze wereld niet heeft kunnen vinden? Is het onnatuurlijk te noemen, dat hij hen, die hij heeft lief ge had en die door den dood aan zijn ziele leven werden ontrukt, hoopt weer te zien in een reiner en hooger leven als zijne ziel zich van haar stoffelijk omhulsel zal bevrijd zien? O, bij het vorderen der jaren, als zijne lichaamskrachten hoe langer hoe meer worden gesloopt, wordt meestal de mensch meer bereid gevonden om wat van deze wereld is dus ook zijn lichaam terug te geven aan het stof, waaruit het is ontstaan. Maar zijn onbevredigde ziel. Daar voor verwacht hij een voortbestaan een bereiding. Stelt U in verbinding met een dierenarts. Vereenigingen, gaat Uw leden eens langs, roept eens een vergadering bij elkaar. Het is een groot belang, dat alle hennen en hanen geënt worden tegen diph- terie en pokken. BURGERLIJKE STAND jaar afgesproken, op tijd te broeden. En dan beschikt nu een ieder over jonge hennen van minstens 6—7 weken oud. Jonger mag beslist niet. Wie succes wil hebben, moet op tijd zijn. Over de voeding willen we het nu ook niet hebben. Wel willen we er even op wij zen, dat de jonge hennen voorloopig nog geen ochtendvoer krijgen. Daar zijn ze nog te jong voor. Als ze drie maanden zijn, dan gaat het, maar dan zeker jaer dag nog tweemaal volop graan. Na de vijfde maand houden we hier pas mee op en wordt het eens per dag graan en verder volop ochtend- voer. Maar als de jonge hennen nog geen drie maanden zijn, geef dan opfokvoer. Dat is voor de dieren veel beter. Als Uw hande laar behalve opfokvoer en ochtendvoer nog e?n zoogenaamd overgangsvoeder heeft, ge bruik dan dit. Dat staat in tusschen opfok voer en ochtendvoer en is een mooie over gang. Want geleidelijkheid is bij de voeding ook bij jonge hennen een zeer voornaam iets. De jonge haantjes zijn natuurlijk al bij de hennetjes vandaan. Waar dit DK - -* iWïnetjes zullen er wel bij varen. Veel ruimte en liefst begroeid is voor de jonge hennen aan te raden. Wie geen gras veld ter beschikking heeft, moet veel groen voer geven, want nu moeten de jonge hen nen de kracht verzamelen, om den ganschen winter door te leggen. Wie nu geen flinke reserve meegeeft, krijgt dezen winter geen aaneengesloten leg. Want niet het hok en voer van den winter zullen Uw voordeel bepalen, maar vooral het hok en het voer, wat verstrekt is, toen de hennetjes nog jong waren. Waar ik hu vooral op wijzen wilde, is het volgende: onsterfelijkheid. Hij wil een deel uitmaken van die eeuwigheid, die hij zich wel niet kan indenken, maar waaraan hij toch moet gelooven, omdat een bestaan zonder doel, hem een onmogelijkheid toeschijnt; maar ook, omdat hij terugbeeft voor een alge- heele vernietiging, van een „niet zijn", dat hij zich niet kan indenken. Een wereld, die voortgaat te bestaan zonder hemZou dan alles wat hij gevoeld en'gedacht heeft, zoui al de liefde, die in hem heeft geleefd en zich ook gegeven heeft aan wat goed en schoon was, dan zonder beteekenis, zonder hooger doel zijn geweest? Voortleven in de herinnering van hen, die met hem waren in dit leven zou dat on sterfelijk zijn? Van zijn geest kan weliswaar iets worden medegedragen in den geest van hen, die hem hebben liefgehad of geëerd; of misschien ook kan daarvan een deel be waard blijven in eenig werk, dat hij naliet. Maar dit alles is immers geen onsterfe lijkheid, geen voortbestaan na dit leven. Hoe kan hij zonder besliste zekerheid, zonder oplossing van de groote levensvragen, ge looven en vertrouwen? Spreekt de aanblik van een ontzield lichaam van onsterfelijk heid? Geeft het sombere, stille graf ons daarvan eenig vermoeden? De mensch zoekt en peinst en twjjfelt telkens weer; en in zijn ziel sluipt, als zijn levensweg steeds moei lijker, steeds lediger, steeds donkerder wordt, het moordende wantrouwen in de inacht, die hem het groote geheim der onsterfe lijkheid niet als met „zwart op wit" geschre ven, openbaart. Want de zoo wonderbaarlijk geschreven openbaringen van de hoogste macht in de verheven taal van de wonderen in de grootsche, heerlijke schepping, kan de kleine mensch, wiens ziel tot aan het graf aan het stof gekluisterd is, niet verstaan. Hij kan niet weten; hij kan alléén gelooven, hopen en vertrouwen bij zijn streven naar geluk en levensvrede. VIKING. AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 Afhalen en thuisbezorgen iederen dag. wateren, die zij niet vermag te verwarmen. Het wantrouwen toont zich ook in he- PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Vragen, deie rublek betredende. Heer G. Lleabout, Dlr. Landbouw linnen worden gexonden aan d chool, Montfoort, Postzegel gr« ord insluiten. (Nadruk verbode Inenting van jenge hennen. Nu komt de tijd weer voor het enten der jonge hennen tegen diphterie en pokken. De kuikentijd is voorbij. Tenminste be hoort voorbij te zijn. Want wij hadden vorig Zorgt, dat de groei en de leg der hennen niet onderbroken wordt door de steeds en overal woekerende diphterie en pokken, die den leg vaak tot nul reduceert en bij ern stige aantasting zelfs Uw kippenstapel her haaldelijk decimeert. Duizende kippen ster ven er in ons land jaarlijks aan en geen voer en hok en verzorging kunnen de ziekte kee- ren. En als de ziekte eenmaal is losgebroken, veel geld en moeite kost het dan om de die ren weer te genezen en de nog niet-aange- taste er voor te vrijwaren. Gelukkig is er een middel, wat nu al ge bruikt kan worden en wat de dieren vrij houdt van diphterie en pokken. Dit middel moet nu toegepast worden en werkt dan zeker een jaar, ja, wel gedurende een heel kippenleven. Zoo'n kippenleven moet niet langer duren dan twee, drie jaar. Twee jaar is het best. Voor een slechte legster is het te lang en wel twee jaar. Want zulke diren geven ons toch geen voordeel. Ieder, die kippen houdt, moet laten enten tegen deze gevreesde ziekte. En wie kippen houdt voor zijn beroep, moet dit zeker doen. Dat is hij verplicht aan zichzelf en aan zijn gezin. Dat enten is een heel eenvoudig werk. De dieren lijden er niets van. En het kost heel weinig. Per dier komt het tusschen 7 en 15 cent. Het goedkoopst gaat het gezamenlijk. Waar een vereeniging zich er voor spant en een dierenarts bespreekt, geeft het voordeel voor beiden. Laat elke plaats, waar zich een pluimvee-vereeniging bevindt, deze zaak eens aanpakken. Het geeft voldoening. De entstof is niet vrij in den handel. Er is wel „vrije" entstof te verkrijgen, maar de ouderdom en herkomst is dan zoo moeilijk na te gaan. En als er aan de entstof iets man keert, dan is de enting waardeloos. Het is zonde van de bestede kosten. Laat altijd enten door een dierenarts- Deze kan de goede entstof bekomen. Dan alleen heeft U waarborg, dat het goed is. De Augustusmaand moet de maand wor den van het enten. Maakt nu vast de voor- SOEST GEBOREN: Alida Hendrika, d. v. E. v. Manep en G. H. Willemsen, Hartweg 4a. Johanna Aleida, d. v. H. Hornsveld en J. A. van Dijk, Noor- derweg 41. Albertus Peter, z. v. L. van Stuijvenberg en J. v. Putten, Steenhofstraat 60a. Janny, d. v. J. de Bree en J. Klinkjen, Bosstraat 11. Gijsbertha, d. v. J. J. Wanzing en J. v. d. Deijssel, Steenhofstraat 72. GEHUWD: G. Tjabring en W. A. J. v. d. Wagt. C, Plomp en T. Zuiderviiet. F. Birkhoff en E. Roodselaar. OVERLEDEN: L. van Spengen, 47 j., echtgen. van M. W. Kruijt, Kolonieweg lb. GEVESTIGD: A. E. van Goor den Oosterlingh, Linden- laan 14. Wed. J. L. Croiset, Wieksl. W.Z. 3a. D. A. J. v. d. Blankevoort, Luchtv.-afd. W. Doornekamp (vrouw), Schriksl. 59. G. J.Slag, Luchtv-afd. A. J. S. Hendriksen, Kromme- weg 10. D. v. d. Broek, Nieuweweg 4a. H. J. v. d. Loo, Lindenlaan 6. H. Grasmeijer (vrouw), Soesterb.str. 122. J. Drost met ge zin, Vosseveldl. 38. R. Jongerden met gezin, Nieuwstr. 19. C. A. Stroink (vrouw), Amersf. str. 117. J. Wiersema (vrouw), v. Weedestr. 17. V. W. P. Renooij, Nieuwstr. 38a. C. J. A. van Dijk met gezin, Oude Utr. weg 17. VERTROKKEN: Wed. R. L. Sodekamp, van Soesterb.str. 47b naar A'dam, C. Krusomanstr. 4. M. Th. v. d. Bout (vrouw), van Nachtegaalweg 20 naar Delft, Julianalaan 10. A. G. Lingeman (vrouw), van Kolonieweg 5 naar A'dam, le v. Swindestr. 42. P. A. J. Grippeling met ge zin, van Laren (N.--H.) naar Vredehofstr. 2. M. Rehrend geb. Croiset met gezin, van Wieksl. W.Z. 3a naar Utrecht, F. Hendrik straat '7. Wed. J. L. Croiset, van Wieksl. W.Z. 3a naar Utrecht, F. Hendrikstr. 7. A. tna"-3Snr°0?!3Wi ma met gezin, van Koninginnel- Oh naar Smallingerland, Noordkade. G. B. de Leeuw (vrouw), van Kolonieweg 5 naar Bussum, Laarderweg 5 M 50. L. J. V. IJzendoorn, van L. Brinkweg 13a naar Nijmegen, Hout laan 71. H. Nijeboer (vrouw), van JuLiana- str. 30 naar Oudenrijn, Oudenrijn 40. L. M. Bieling (vrouw), van Soesterb.str. 38 naar Wattenscheid Dld. O. Keekstra, van B. Gro- thestr. 24 naar Groningen, Oostersingel 44. M- v. Leeuwen met gezin, van Sinnemapl. 12 naar Mijdrecht, Piet Heinl. 17. H. Blok, van Vosseveldl. 18 naar Eindhoven, St. Jo- risstr. 8B. A. Slot, van v. Maarenstr. 3 naar Gouda, Bockenb.str. 87. J. Post (vrouw), van Amerf.str. 65 naar Nijmegen, Evertsen- straat 12. VERHUISD: J. Alkema, van Sophialaan 3 naar Nieuwe weg 114. F. Pleij, van Wieksl. W.Z. 3a naar Emmalaan 13. G. M. v. Herwaarden, van Schoolstraat 13 naar v. Lenneplaan 25. H. Th. v. d. Weem, van 'Soesterb.str. le naar Heuvelweg 2. A. Bast, van Vaardehoogtweg 7, naar Dorresteinweg 40. J. A. Kaats, van Nieuwstr. 40 naar Koninginnelaan 9h. A. Weerdesteijn, van Verl. Postweg 21 naar Molenstr. W.Z. 10. J. Noorlander, van K. Hartweg 1 naar Beetzlaan 19. S. C. Kühler, van P. Hendrikl. 24 naar P. Hendriklaan 20. J. W. v. d. Craats, van O. Utr.weg 17 naar Schoolweg 2a. BAARN GEBOREN: Maartje Petronella, d. van J. Bast en P. Floor. Antje, d. v. H. Jansen" en K. Sminia. Cornelis Jan Adam, z. v. T. Seldenrijk en E. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Geen plaats in ons binnenste kan ledig blijven. De troon, die niet door een engel wordt bezet, wees er zeker van, een duivel zal dien innemen. MAANDAG. Op de jacht naar eer verliest menigeen zijn eigen eer. DINSDAG. Naar meer steeds blijft het menschdorn jagen En troost zich zorgen en gezwoeg, In plaats van naar 't geluk te vragen Dat in dat woordje schuilt: Genoeg. WOENSDAG. Hoe lang gij leeft, hangt niet van u af, maar dat gij, zoolang gij leeft, zedelijk goed zijt, staat in uwe macht. DONDERDAG. Het doel van het leven is. niet; gelukkig te zijn, maar er zooveel mogelijk naar te streven. VRIJDAG. Een rustig leven geniet hij, die de men schen verdraagt en ze missen kan. ZATERDAG. Wie niet kan vergeven Gaat eenzaam door het leven. HEEREN-M0DEMA6AZIJN F. C. Kuiperstraat 10 - Telefoon 2169 De nieuwste uitvinding is het De ideale Zomerdracht. S. C. ten Bokkel Huinink. Pieter Jakobus, z. v. A. Smits en J. Sohl. ONDERTROUWD: J. van Daal en W. Voigt. GEHUWD: J. M. Kroes en G. J. Spakman. J. W. Vel horst en J. Terwee. B. van Kouterik en C. Blokker. OVERLEDEN: Louisa Philippina Hubbelmeijer, 65 jaar, geh. met A. Booyaard. PLAATSELIJK NIEUWS AUTO-ONGEVAL Zondagavond, circa 6 uur, reden twee auto,s uit Amsterdam in de Bosstraat hoek Nieuweweg op elkander in- Door den schok, welke zeer hevig was, viel de jongejuffr. De R. op de rugleuning der voorplaatsen en brak de onderkaak. Dr. Donker verleende de eerste hulp en schreef voor, directe over brenging naar het ziekenhuis te Amsterdam. De smid Slager, bracht de eene auto zoo ver in orde, dat zij op eigen kracht naar. Amsterdam vertrok. De politie maakte van een en ander pro cesverbaal op. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, zijn terug ontvangen te Soest. 1. Kon. Zeepfabr. „De Duif", Den Dolder. 2. Mej. J. A. Lorentz, Assen. 3. Mej. C. Zus, Helder. 4. D. Zuris Janos, Kispest. Urban Janos, Kispest. 6. H. Drenth, Amsterdam. C. Lenten, Amersfoort. J. A. Kok, Amsterdam. 9. Fam. de Vries, Amsterdam. 10. 2 Briefkaarten zonder adres. 11. K. Möller, Kassei. EEN KINDERFEESTJE A. Verhag-en, in liet le Heeserlaantje, namen het initiatief voor een kinderfeestje, aan te bieden aan de kinderen van de gasten en de pensionhouders Verhagen en Bloemhof van Boschricht, beiden in het le Heeserlaantje. Het plan vond bijval en kwam Woensdag avond tot uitvoering op een weide van den heer Verhagen. Alle kinderen waren onge veer 7 uur present en ook de gasten woon den allen het feest bij. Verschillende spelen werden gehouden, zooals: zakloopen, touwtrekken, koekhap- pen en blokjes rapen. Ook verschillende da mes en heeren, aangetrokken door de pret der kleintjes, wilden nog wel eens meedoen aan de spelletjes uit de kinderjaren. Er werd veel gelachen en na ieder nummer flink geapplaudiseerd. De kinderen werden onthaald op limonade, chocolade en bon bons. Bovendien kregen allen een prijs voor hunne prestaties in de wedstrijden. Na afloop marcheerden zij met hun vlag getjes en papieren mutsen getooid nog eens het terrein rond, waarna zij voldaan huis waarts keerden. Het was een avond van pret voor klein en groot. Mogelijk vindt het na volging in andere pensions. De dames en heeren zullen er veel plezier van beleven. PROTEST-VERGADERING J.l. Donderdagavond had in de Rembrandt- zaal de aangekondigde openbare protestver gadering plaats, inzake de actie tegen het ongeorganiseerde Grafische bedrijf, welke vergadering was uitgeschreven door alle in deze gemeente gevestigde R.K. Christelijke en Algemeene vakorganisaties. Niettegenstaande de ondragelijke hitte was een zeer groot aantal belangstellenden op gekomen. De eerste spreker, de heer Gerritsen, ver tegenwoordiger van een der Grafische Bon den in het district Utrecht, de beide sprekers van den avond inleidend, gaf daarbij een uiteenzetting, waarvoor deze vergadering was belegd. De groote strijd, welke door den heer Iburg, als ongeorganiseerd drukker te gen de andere, georganiseerde drukkerijen in deze gemeente wordt gevoerd is wel zoo funest en zoo Laag, dat de gezamenlijke plaat selijke vakorganisaties het noodig hebben geoordeeld, in samenwerking met de lan delijke Grafische bonden een groote actie tegen dit ongeorganiseerd bedrijf en den heer Iburg in te zetten. Verschillende momenten uit den gevoerden strijd werden door spr. zeer duidelijk belicht. De heer Van Haaien, Hoofdbestuurslid van den Alg. Ned. Typ. Bond, hierna het woord nemende, wijst er op, hoe genoemde Iburg gedurende 7 maanden, zoowel de arbeiders als de patroonsorganisaties, heeft misleid. Verschillende conferenties zijn door de ar beiders-organisaties inet Iburg gehouden, ter wijl de patroonsbond ook herhaalde malen met een zoethouwertje op een afstand werd gehouden. De eene maal kreeg men de me- dedeeling, dat men er op rekenen kon, dat het lidmaatschap van den heer Bovenkamp zou worden voortgezet; een ander maal, dat het wachten was op de Kon. goedkeu ring, weer een ander maal, dat binnenkort alles in orde kwam en de stukken konden worden gereed gemaakt, terwijl weer andere malen de beslissing zou worden gelegd in handen van den nieuwen directeur; dat men 90 pCt. voor aansluiting was enz.

Soester Courant | 1929 | | pagina 1