Rublin Stormschade iMiigürai mui SOEST VOORUIT Openbare Aanbestedii De ie wricüe iierwtei eet feestterrein, geleien üi Spernat 'le iet Zomer-Uitverkoop H. v. Sitter Jr. Transpireerende voeten Edammerkaas 40 plus af 1,75 p.si. GEBRS. DE ROND. «IE UERHOOriKG Flinke Leerjongen De Radio-Apparaten-Fabr ÜEÏïELOOfJU Voor 't Kantoor, in Vacantle en in 't Werk gedeelte uan woning, Kerkhof Co. Ü.U. IHI BAMnSGHE SMUL - SOIÜISLMII VOOR DE VACANTIE HET KINDERPARADIJS HET KAASHUIS Telefoon No. 2040 VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. KRABBELS Zomersproeten verdwij nen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Advertentiën. Tuinknecht - Chauffeur Te huur Muurtuintjes. Slaapkamer met kost aangeboden. R.K. Meisje Eei Honing. Bakkersleerling. meisjes Net meisje- Fotografische werk zaamheden. 1. Het uan ouds beHende per ceel „Hei huis mei de drie rin gen" 2. Een dubbel huis met schuur erl en luin 3. Een villa mei garage schuur, erl. en luin 4. Een huis mei schuur, erl en luin 5. Eenige perc 6- Een perceel bouwterrein Extra koopjes^ P. TUSSEN Net meisje TWEE VILLA'S Engendaal-School Onderwijs in nieuwe richti Feesten ter gelegenheid van he 900-jarig bestaan van Soest op DINSDAG 23 JULI a.s., des nan dags 3 uur, in Hotel „Eemland", Weedestraat, Soest, van: De gunning wordt voorbehoud flinke Dienstbode Meisje Verloren Rogge- en Haver- verkooping. Rogge en Haver. WECK-ARTIKELEN S0EDK00FE TREIN TREKKING STAATSLOTERIJ Maandag a.s. Prijzen vanaf f 1-75 tot f250 voor Kinderen, Dames en Heeren. Kinderen vanaf 75 cent Meisjes en Dames 95 cent Heeren 150 cent Heden is tevens begonnen onze enorme Seizoen-Opruiming!! K. WIERSEMA KERKSTR. 28 - SOEST Aanvang nieuwen cursus 3 September a.i Krui- en Trekwagens, Vliegende Hollanders, Fietsjes, Autopeds, Poppen en Poppenwa gens, Zandvormen, Emmers, Gieters, Schep pen, Harken, Motor- en Zeilbooten, Sproei wagens en Pompjes, Cowboy en Indianen Garnituren. Grootste sorteering. Laagste prijzen. LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM. TEL. 2175 POPPENKL1NIEK Het personeel vvenschte de organisatie niet te verlaten, ook niet nadat zij persoonlijk hierover werden onderhouden en invloed op hen werd uitgeoefend. De heer Iburg ver klaarde in een der laatste conferentie's daar entegen, dat de organisatie hem koud liet, daar hij toch nooit tot de Soester ingezete nen zou worden gerekend, dat hij bij deze laatste stond aangeschreven als een rotte kool bij een groenvrouw, dat de drukkerij voor hem geen beteekenis had en dat hij deze zaak had gekocht tot ondersteuning van de door hem gevolgde gemeente-poli tiek. Dat het hem om dit laatste niet alleen te doen is, blijkt wel uit het feit, dat in het laatste nummer van „De Soester" de mid denstanders worden aangeraden het hoofd koel te houden en zich van de actie der ar beiders niets aan te trekken. Men ontziet zich ook niet, daarbij de Leden der S.D.A.P. in deze gemeente voor pofklanten uit te maken. In dezelfde conferentie deelde Iburg me de, dat hij zijn tuinpersoneel een hooger loon betaalde, dan de andere buitengoed bewoners, maar, zoo zeide hij, ze moeten bij mij ook 3 maal zoo lang werken. Spr. vraagt zich af, of de arbeiders op deze wijze als slaven mogen worden gebruikt. Hoe wel de organisaties nog geen enkel middel tot actie hadden te baat genomen, werd het personeel op straat gezet. Aan het publiek werd medegedeeld, dat dit noodig was, daar het sabotage pleegde, oneerlijk was, de kas foutief werd opgemaakt, enz. Bij het ver krijgen van nieuw personeel werd de over- rompelings-taktiek toegepast, hetgeen natuur lijk voor de aangestelde personen Later de grootste ontnuchtering bracht. Thans is de actie van den heer Iburg in een ander licht gekomen en bindt hij den strijd aan tegen de georganiseerde drukke rijen in deze gemeente, inzonderheid tegen den heer Smit. Hierdoor wordt het perso neel bedreigt en het is daarvoor, dat de bon den thans opkomen. Het laten adverteeren in „De Soester" te gen 1 ct. per regel is zoo in strijd met de werkelijke ko6ten aan de uitgifte van een dergelijk blad verbonden, dat een ieder be grijpt, dat hij zijn kapitaal gebruikt, om andere patroons en arbeiders het brood te ontnemen, om ook op dit terrein in deze ge meente alleen te heerschen en te decreteeren. Aan de arbeiders en de middenstanders is thans het woord, om dit te beletten. De tijden zijn voorbij, dat dergelijke handelin gen en middelen konden worden toegepast. Met 'n beroep op alle ingezetenen, om, zoo lang deze zaak ongeorganiseerd is, daar geen drukwerk te bestellen, geen abonnement op „De Soester" te nemen of te handhaven en geen advertentie's in dit blad te plaatsen, besluit spr. zijn vol vuur uitgesproken rede. Een groot applaus volgde op deze woorden. Hierna sprak de heer Van der Driest, Hoofdbestuurslid van den Ned. R.K. Graf. Bond, die, in eveneens goed gekozen woor den, het goed recht van den arbeider, om zich te organiseereh, bespreekt. |»n ander» transpireerende lichaamsdeel en moet men behandelen met Purolpoeder.ale zijnde het meest afdoende middel daarVoor. Purol-Voet - Tollet- en Kinderpoeder In Bussen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. Spr. wijst er op, hoe de statistieken hebben uitgemaakt, dat zelfs nog in 1913, het druk kerijwezen de grootste ruimte vroeg in de lijsten der faillissementen en wijst daarbij op de toestanden in de drukkerijen in die tijden. Als illustratie zegt spr., dat, om' maar een geval van zeer nabij te nemen, in Amers» foort, op één zaak aan 11 personeti, waarvan 2 volwassen arbeiders, een totaalweekloon van f40.werd uitbetaald. De patroons en de gezellen wisten hier in verandering te brengen door hun organi saties. Voorkomen werd een te groote aan was van personeel door jongens-exploitatie. Hiervoor zorgde de personeel-verhouding. Onder bijv. 10 arbeiders moeten voorkomen 6 volwassenen, 2 halfwas en 2 leerlingen. Moest vroeger 72 uur worden gearbeid plus in drukken tijd nog een groot aantal over uren, de organisatie wist dit direct te ver minderen- De rechtspositie werd ingevoerd, waardoor het niet mogelijk was, op wille keurige wijze personeel te ontslaan. De rechtspraak-commissie, waarin arbeiders en patroons zitting hebben, behandelde in den tijd van haar bestaan, ruim 2000 gevallen, waarin bijna zonder uitzondering, met al- gemeene stemmen een beslissing werd ge nomen. In „De Soester" van vorige week wordt het publiek misleid door de mededeeling, dat er in ons land zijn 1300 georganiseerde en 600 ongeorganiseerde patroons. Iburg verzuimt er echter bij te vermeiden, dat die 1300 georganiseerde patroons ruim 15000 man personeel hebber#, terwijl in het onge organiseerde bedrijf nog geen 500 man mee- loopen. Dat onder dit laatste aantal de jon gens-exploitatie nog weelderig tiert, Iaat zich denken en dat als gevolg hiervan op deze zaken maar zelden een behoorlijk stuk druk werk wordt vervaardigd, zal voor een ieder eveneens begrijpelijk zijn. De meeste der ongeorganiseerde zaken kun nen, hoe gaarne vaak, meestal geen lid worden van de patroons-organisatie, daar het voor hen onmogelijk is te voldoen aan de con- tract-loonen en andere bepalingen in de col lectieve overeenkomst vervat. Waar vele de zer zaken zelfs niet eens kunnen geven een niet boven andere vakken uitstekend loon (f30.a f31.is het zeer begrijpelijk, dat men in de organisatie aan dit aantal niet veel aandacht schenkt. Hoe erg de toestand in het ongeorganiseerd bedrijf is, mag blijken uit het feit, dat kort geleden een bond van ongeorganiseerden werd opgericht. Komende op de prijstarieven, wijst spr. er op, dat deze tarieven mede door de arbei ders worden vastgesteld. Wanneer nu de bond voor zijn leden, als gevolg van deze tarieven, geen kans ziet een hooger loon te eisehen dan het thans geldende middelmatige loon, zal het voor een ieder duidelijk zijn, dat de door sommigen gehuldigde meening alle grond mist. Spr. roept hierna allen op de organisatie's in den strijd te steunen op een wijze, als door den heer Van Haaien reeds genoemd, welke strijd zal worden gestreden tot het tijdstip, dat ook de drukkerij Iburg tot de georganiseerden zal kunnen worden gere kend. Een langdurig sterk applaus volgde op deze woorden. De heer Uiterwijk wenscht niet van de gelegenheid tot gedachtenwisseling gebruik te maken, doch wenscht de gesproken woor den te ondersteunen. Niet alleen de drukkers worden door Iburg gedupeerd. Zijn dezer dagen uitge sproken faillissement dankt spr. ook aan den heer Iburg, blijkbaar omdat spr. den moed "heeft gehad, het voor de uitgesloten arbeiders op te nemen door middel van een ingezonden stuk in „De Soester Cou rant". Spr. geeft in overweging de geopperde wenschen op te volgen en alle mogelijken steun te verleenen. Tevens betreurt spr. het, dat onze Soester Harmonie, die een belangrijke subsidie ge niet van onze gemeente en van welke ver- eeniging vele plaatsgenoten donateur zijn. zich nog leent, om op het buitengoed van den heer Iburg te concerteeren. Dat de aanwezigen met deze gedachte instemden, bleek wel uit het applaus op deze woorden. De navolgende motie werd hierna door de vele aanwezigen met algemeene stemmen aangenomen: Burgem. Grothestraat 45-47 HEDEN MOTIE De plaatselijke organisaties te Soest en Soestdijk, vergaderd in de Rembrandtzaal te Soestdijk, op Donderdag IS Juli 1929; gehoord de besprekingen over de actie tusschen het georganiseerde en ongeorga niseerde grafische bedrijf; gehoord de uiteenzettingen van de hoofd bestuurders der grafische vakbonden, inzake vorengenoemde actie; gehoord de uiteenzetting inzake de wer king der bedrijfsgemeenschap in het grafi sche bedrijf; gehoord de mededeeling inzake de tegen werking, die het georganiseerde grafische bedrijf van het ongeorganiseerde, ook ter plaatse, ondervinden moet; overtuigd, dat de tegenactie der ongeor ganiseerde drukkerijen, uiteindelijk ten doel heeft, de geregelde toestanden in het bedrijf te vernietigen en daarmede de bestaansze kerheid van werkgevers en werknemers te bedreigen; overtuigd, dat dit een terugslag zal geven op de arbeidsverhoudingen, ook hier ter plaatse; overwegende, dat alle weldenkende perso nen, deze daden van het ongeorganiseerde bedrijf zullen veroordeelen en met ons ver zet zullen aanteekenen tegen al dengenen, die het ongeorganiseerde bedrijf "steunen; besluit dit verzet niet alleen te laten bij het uitspreken van de persoonlijke meening der vergaderden, doch dit verzet om te zet ten in een daad, door als tegenactie geen inkoopen meer te doen bij die zaken of winkels, die in „De Soester", week blad van de N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij, v.h. G. v. d. Bovenkamp te Soest dijk, adverteeren, onirede deze vennootschap hier ter plaatse de tegenactie tegen het ge organiseerde bedrijf zeer sterk voert, ver der geen abonnement op „De Soester" te nemen o'f te handhaven en geen drukwerk van deze drukkerij te betrekken; besluit, deze motie ter kennis te brengen van het publiek en te publiceeren in de pers, daarbij een beroep doende op allen, die met ons overtuigd zijn, dat alleen langs de wegen der bedrijfsorganisatie goede ge regelde toestanden in het maatschappelijk le ven zijn te verkrijgen en behouden en gaat over tot de orde van den dag. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bi) het station Soestdi|k ding als lid dier instelling, met terzake door B. en W. uitgebracht voorstel. 7. Vaststelling van de vergoeding inge volge art. 101 der L.O. wet voor de Chr. Lagere School te Soesterberg. 8. Behandeling van een verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage te verleenen wegens het bezoeken dier school door een leerling uit deze gemeente, met voorstel van Burg. en Weth. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de O.L. School Kerkebuurt. 10. Voorstel van B. en W. om de Open bare school voor U.L.O. onder te brengen in een gedeelte van het gebouw der O.L. School in de Kerkebuurt. 11. Voorstel van B. en W. tot het geven eener bestemming aan de oude O.L. School te Soesterberg, met credietaanvrage voor eenige verbouwing. 12. Aanbieding van het verslag Volkshuis vesting 1928. 13. Vaststelling van besluiten tot ver pachting van graangewas. 14. Vaststelling van het le suppl. kohier Hondenbelasting 1929. 15. Goedkeuring van de door de N.V. Centrale Slachtplaats vastgestelde voorwaar den tot slachting in het abattoir. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening als bedoeld in art. 4 lid 1 sub 3 der Hinderwet- 17. Vaststelling van een verordening, re gelende de heffing van keurloonen. 18. Vaststelling van een verordening tot wijziging der verordening op de heffing van belasting op publieke vermakelijkheden. 19. Behandeling en vaststelling van een nieuw ontwerp-verordening regelende de voorwaarden voor de de levering van gas over den gewonen meter nen den muntgas meter, door het gemeentelijk gasbedrijf. 20. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener regeling houdende voorwaarden waarop door particulieren aansluiting aan de' waterleiding kan worden gevraagd ten be hoeve van uitbreidingen van het buizennet. 21. Crediet-aanvrage van B. en W. voor een officieele herdenking van het 900-jarig bestaan van Soest. 22. Behandeling van het verzoek der Ver eeniging „Soest Vooruit" om een subsidie en garantie in de kosten van een algemeene feestviering ter herdenking van het 900-jarig bestaan der gemeente, met voorstel van B. en W. 23. Behandeling van belasting-reclames. ALLE INLICHTINGENTEBEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. DIERENBESCHERMING Maandrapport van den Inspecteur, Steen hofstraat 32, Soest. De"~woonwagenkampen te Baarn en Soest zijn geregeld gecontroleerd en in orde be vonden. Op het lossen en Iaden van vee was geen aanmerking te maken. De drinkbak te Baarn bij de Oranjeboom is nog niet geplaatst en wegens werkzaarfi- heden aan den straatweg, zal dit nog wel eenigen tijd uitgesteld worden. De drinkbak te Soest op de Birktstraat wordt geregeld gevuld. Eenige klachten zijn onderzocht; sommi gen waren ongegrond, bij anderen is de toe stand verbeterd. Bij eenige paarden waren de oogkleppen los, zoodat deze vastgezet moesten worden. Een hond is een goed tehuis bezorgd- De klacht betreffende de zwaar beladen wagens uit Hilversum bleek ongegrond; de geladen goederen waren zeer licht. GEMEENTERAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 24 Juli 1929, des namiddags 2 uur, ter be handeling van de navolgende agenda. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 19 Juni 1929. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging van gemeente- en begrijfsbegrootingen. 4. Vaststelling van een besluit tot be legging van gelden. 5. Voorstel van B. en W. tot het aanleg gen van een verbindingsweg van Julianastr. Prins Hendriklaan met ontwerp-wijziging der gemeente-begrooting en begrooting Grond, en Gasbedrijf 1929. 6. Behandeling van het schrijven van het bestuur der Psychologische Paedagogische Polikliniek te Utrecht, verzoekende toetre- Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. SCHOOLREISJE De leerlingen van 'de openbare school te Soesterberg hebben hun jaarlijksch school reisje weer achter den rug. Dank zij den mildeh gevers van de voorstanders van het openbaar onderwijs, maakten de leerlingen der le klasse j.i. Maandag 15 dezer een reisje naar den Amerongsehen berg, de 2e en 3e klasse naar Valkenveen en de hoogste klassen (j.l. Dinsdag 16 dezer) naar l'jmui- den. Dat dit een gezellig uitstapje voor de kin deren is geweest, valt niet te betwijfelen, temeer omdat de reis werd ondernomen met de mooie en groote luxe auto-omnibussen van den heer Leguit te Soesterberg, terwijl allen, zoowel den kleintjes als den grooten kinderen, versnaperingen en een warmen maaltijd kon worden aangeboden. BILJART-NIEUWS Woensdag 17 Juli j.l. speelde de biljartclub „Onder Ons" een wedstrijd tegen de bil jartclub „Central" uit Utrecht en behaalde een schitterende overwinning met 69 caram boles. Voorwaar een prachtig resultaat voor deze vereeniging. Zaterdag a.s., 27 Juli, zal prof. Wilson een wedstrijd spelen tegen liet beste lid van „Onder Ons", den heer Ran. In het clublokaal „Zonneheuvel" speelt Prof. Wik son 700 caramboles tegen den heer Ran 200 caramboles. Op dezen avond zal er dus iets extra's zijn voor biljart-liefhebbers. 900-JARIG BESTAAN Hieronder laten wij een overzicht der feesten volgen, ter gelegenheid van het 900- jarig bestaan onzer gemeente. De eerste dag, Dinsdag 27 Augustus, is de officieele dag, welke geheel door het ge meentebestuur wordt geregeld. Dien avond illuminatie-wedstrijd, waaraan de gansche burgerij verzocht wordt deel te nemen en waarvoor fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. Woensdag 28 Augustus, voorm. 10 uur, Bloemencorso voor versierde auto's, 2- en 4-wielige wagens en fietsen. Buiten mededinging zullen in den stoet meerijden 9 paren, waarvan elk paar typische persoonlijkheden uit de vervlogen eeuwen zullen voorstellen. De comm, voor het corso, voorzitter de Heer Kraaijenbrink, Nieuwerhoekstraat, ver strekt hiervoor alle noodige inlichtingen, ter wijl op groote deelname gerekend wordt. Dien middag heeft om half 3 de opening van een groot Lunapark met een 40-tal at- tractie's plaats. Dienzelfden dag is er van 46 uur ringrijdenij voor 2-wielige wagen tjes. Donderdag 29 Augustus groot muziek-fes- tival, terwijl des middags in de schoone bos- schen langs de Soesterbergschestraat de op voering van „Goudmuiltje", een Kinder-opc- rette, plaats heeft door het Kinderkoor van „Apollo". Vrijdag 30 Augustus, van 10—12 uur, wor den de schoolkinderen onthaald op 't attrac tie-terrein; 's middags van 35 uur Gym- nastiek-uitvoering door „De Soester Turn- club; 's avonds 9 uur de bekende Soester Dansen in ouderwetsche kleederdracht. Zaterdag 31 Augustus autotocht voor ouden van dagen en tractatie der thuiszit tende armen. Te 10 uur groot vuurwerk op het feest terrein. Alle avonden is het Lunapark geopend. ONWEER Vrijdagmiddag is -een rund van den land bouwer P., in het weiland door den blik sem .doodgeslagen.' NIEUWE ZAAK Door den heer Bleuel werd dezer dagen geopend een 'zaak' in Rijwielen en Sportar tikelen aan dé Koninginnelaan 38, Soestdijk Men treft daar een uitgebreide keuze aan, zoowel in rijwielen als in sportartikelen. De Heer Bleuel is een prima vakman, waardoor vakkundige voorlichting in alles verzekerd is. Wij wenschen den Heer Bleuel Veel succes. GUY MOTOR ZESW1ELER Een Guy Motor Zeswieler Autobus wordt morgen door. den heer Geerestein in dienst gesteld. Nog weinig zeswielers zijn in Nederland in gfebruik; althans zeswielers door de fa briek als zoodanig geconstrueerd. De vee ring van dezen wagen is bijzonder goed, zoodat men als 't ware met een luxe auto rijdt. De wagen bevat 34 zitplaatsen en is voor zien van alle comfort, die men van een auto bus kan eisehen. De zitplaatsen zijn zeer ruim: Van de steeds gebruikte leerbekleeding is afgeweken; de bekleeding is nu van moquet. Wefkelijk een groote stap in de goede richting voor het vervoer in Soest. De Heer Geerestein toont hiermede weder, dat hij zooveel mogelijk aan de verlangens van het publiek wenscht te voldoen. BEKRONINGEN Door de navolgende zangvereenigingen uit onze gemeente werden deze week op het groot concours tc 'Huis ter Heide de navol, gende prijzen behaald: Kinderkoor Apollo lste prijs, Chr. Gem. Zangver. „Crescendo" 2de pfïjs, Dames Zangver. „Euphonia" 2de prijs en het Soesterbergsch Gem. koor 3de prijs. Onze felicitatie aan allen. Door de vele advertentie's moeten enkele berichten, waaronder ook van Soesterberg, tot volgende week overstaan. 'Wegens plaatsgebrek moesten eenige be- rüdhteti tevens verkort worden opgenomen. VAN KNELIS. Geachte Heer Smit. Ik ga dn de laatste weken met mijn hooi naar bed en sta met mijn "hooi weer op. De tijd ontbreekt mij dus om te krabbelen. Ik betreur dit te meer, omdat mijn boe zemvriend Brandnetel weer op het tapijt is verschenen, en vergis ik mij niet, dan werpt hij mij de handschoen weer toe. Dat ik dit exemplaar niet beide handen opvang, begrijpt ieder. Volgende week is mijn hooi geborgen, dus tdt overeen week. KNELIS. SPORTKRONIEK rc.iv 3ruw ZonTag a.s. va" Jk. me da ThaTTs kom VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s. speelt het lste elftal onzer vereèniging een vriendschappelijken wedstrijd in Woerden. Vertrek per bus om 1 uur vanaf garage Geereiteijn. o R.K, SPORTVEREEN. „DE PLOEG" heeft de voortzetting; plaats edaille-wedstriidcn.. orftt de vereeniging .Limvio uit Amersfoort met 2 elftallen. De Ploeg ILimvio II en De Ploeg II- Limvio IV. De eerste wedstrijd vangt aan om 5 uur. Direct daarna de tweede wedstrijd. Bij De Ploeg zullen enkele reserve-krach ten worden geprobeerd. Het zal echter wel een warm partijtje voetbal worden. o V.V. SOESTERBERG Zondag a.s., nam. 4 uur, zal door de Voet- bel-vereen.. „Soesterberg" een wedstrijd ge speeld worden op haar terrein aan den Kampweg tegen B.V.C. uit Bilthoven. Het gaat om het kampioenschap van de 2de klas U.P.V.B. Denkt er om heeren, het zal geen ge makkelijk werk zijn, maar met een weinig goeden wil en volharding, kan er gewonnen worden. KERKBERICHTEN NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Bediening H. Avondmaal. Nam. 6 oiur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Bediening H. Avondmaal, Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Cand. A. J. v. Rennes, van Zeist. 's Avonds 6 uur geen dienst. ROÖMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Vorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Prof. Aalders, uit Hil versum. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Prof. Aalders, van Hil versum. 9HR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. .10 uur Godsdienstoefening. Donderdag 25 Juli, '*s avonds 7.30 uur, Ds. P. de Groot, van Rotterdam. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENST/GEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in de Chrtët. School aan den Postweg de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorrn. 10 uur Ds. Van Ooort, em. pred. te Utrecht. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Kleine advert- bij vooruitbetaling Hiermede zeggen wij hartelijk dank voor de deelneming, ons betoond bij liet overlijden van onzen lieven vader, behuwd- en grootvader EVERT BOSBOOM. Fam. BOSBOOM. Soest, Kerkpad Z.Z. 6. biedt zich aan. Leeftijd 26 jaar. A. v. d. Pol, Smitsweg la, Soest. 2 ongemeubileerde kamers, ook afzonderlijk; geen huishouden. Te bevr. Schoutenkampweg 27, Soest. Na 8 uur. Zeer mooie steenen (drielingen) te koop voor aanleg van muur- tuintjes. Adres Kerkstr. 10, Soest. Br. fr. no. 935 bur. v. d. blad. gevraagd voor dag en nacht, in burger gezin. Geen groote wasch. Adres te vernemen bureau van dit blad. Prima zuivere bijenhoning, oogst 1929. Prijs per potje van 1 pond 80 ct. Adres Kerkstr. 10, Soest. Ter stond gevraagd J. F. Lüschen, Verlengde Kolo- nieweg 7, Soes\. Op het costuum-atelier V e n e m a, kunnen eenige geplaatst worden Aanmelden 78 uurn.m. F.C. Kui|perstr. 10, Soestdijk gevraagd, boven IS jaar, voor dag of dag en nacht. Aanmelden Torenstr. 3a, Wijnhandel, Soest. Meisje of Jongen gevraagd voor Loon f10.per week. Adres te bevragen bureau van dit blad. te Soest, De Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op Dinsdag 23 Jul' 1929, voorm. 11 uur, in het Sta tionskoffiehuis aan de Torenstr. te Soest PUBLIEK VERKOOPEN: best. uit twee woonb- niet erven, tuin en bouwland, aan de Kerk straat nrs. 11 en 11a te Soest, tezamen groot 15 A. 92 c.A. Te veilen in 2 perc. en comb. aan den Kolonieweg, nrs. 22 en 23, te Soest, tezamen groot 21 A. 50 c.A. Te veilen in 2 perc. en comb. aan de Molenstraat O.Z., nr. 23, te Soest, groot 6 A. 86 c.A. aan den Hartweg nr. 28 te Soest, groot 5 A. 20 c.A, aan de Waldeck Pyrmontlaan te Soest, groot ongeveer 9 Are. Te veilen in 3 perc. comb. en massa- aan de Waldeck Pyrmontlaan te Soest, groot ongev. 4 A. De perc. 5 en 6 zijn zeer gun stig gelegen nabij het Burgem Dekethpark te Soest. Na afloop dezer verkooping zullen ten verzoeke van de Ge meente Soest worden verkocht 5400 Takkenbosschen en 34 Vaam gekloofd hout in 7 perc., zich bevindende o.h. Gemeen te terr. d. Langen Brinkweg. Op dag tot 1 Nov. 1929, mits twee gegoede en b. d. verk. te- genw. borgen stellende. Breeder bij billetten. Bezjcht- der perc. 1 en 3 Dinsd; en Donderd. van 24 uur, de perc. 2, 4, 5, 6 en de perceelen hout dagelijk. Nad. inlicht, ten kantore van genoemden Notaris, alsmede voor perc. 2 ten kant. van den Notaris C. F. J. Hanedoes en F. M. Weve, Westefmarkt 2, Amsterdam. gevraagd. A. Eisvelt, kapper. Ko ninginnelaan 30b, Soest. 2 Heerenrijwielen a f10, flS; 1 damesrijwiel f25.goed in moffel en nikkel; 1 meisjesrijwiel a f15.Soesterb.str. 10a, Soest. VAN LYNDENLAAN 9 - SOESTDUI .vraagt vertegenwoordigers, voorloopig op zeer provisie. Schriftelijke sollicitaties worden ingewach opgemeld adres. wordt gevraagd, liefst met strij ken op de' hoogte. Stoomwas- scherij „Eemland", Heemskerk laan 21, Baarn. gevraagd, v. 8. Witte, Toren straat 17, Soest. Op Dinsdag 23 Juli 1929, des voormiddags 11 uur, zullen in het café „Eemland", te Soest, wegen sterfgeval publiek worden verkocht: aan het Kerkpad te Soest, jpl. get. Kerkpad N.Z. 20 en 21. a. De villa eertijds genoemd „Clasina", strekkende van het Kerkpad tot den Brinkweg, met stalgebouwen, kad. bekend ge meente Soest sectie A. nr. 2294, groot 5422 M2. in 4 perceelen; b. De villa met uitweg naar den straatweg Baarn-Amersfoort, kad. bekend gemeente Soest, sectie A. nos. 1901 en 1646, samen groot 1470 M2., in 2 perceelen. Uitvoerig bij biljetten te ver krijgen ten kantore van Notaris A. P. SCHRöDER, te A'foort. Molenstraat 84 School voor L.O. ©n U.L.O. Aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus, die in Sep gint. Inlichtingen omtrent de NIEUWE schoolgeldregeling, bij het Hoofd der School. A. VAN ASSELT, SOESTERBERGSCHESTRAAT 30 of MOLENSTRAAT Nl SS In een klein gezin wordt een gevraagd, voor dag en nacht. P.G., boven de 22 jaar. Goede getuigen vereischt- Ruim salaris. Veel vrij. Br. fr. onder no. 936 bureau van dit blad. gevraagd, voor drie morgens in de week, door Dames Mul, Van Weedestraat 24, Soestdijk. Gepens. onderwijzeres, zoekt tegen 1 November minstens 3 kamers, keuken en berging, ongem., rustig gelegen, in de buurt van bosch. Ook wel met ged. pension (diner). Br. met opgave van prijs onder no*. 937 bureau van dit blad. Zaterdag j.l. een gouden dames- zegelring. Tegen belooning terug bezorgen bij Mevr. Den Bliek, Middelwijkstraat 20: Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op Dinsdag 23 Juli '29, voorm .11 uur, vóór de aange kondigde veiling van onroerende goederen, eene verkooping hou den van diverse perceelen Breeder bij biljetten. Voor alle vraagt U bij ons nooit tevergeefs. STEENHOFSTRAAT 63, SOEST Weck-ringen '5 cent Reclamestel f 4.90. Bij 50 glazen kent U onze spe ciale conditie. geen beter, gemakkelijker dragen voor heden en luchtiger dan met „verzekering tegen regen" van Amsterdam t/m Amersfoort naar Arnhem en Nijmegen op de Dinsdagen t/m 3 September Zie aanplak- en strooibiljetten Briefjes hierop spelende verkrijgbaar aan het De bekende tinnen schoenen met rubberboten en hakken In Grijs, Zwart en Bruin. Vraagt tevens onze bekende linnen Sportsohoentjes in grijs, wit en zwart U weet, wat dit beteekent. Alleen te klas Schoenwerk tegen spotprijzen. Komt spoedig I Voor de mooiste sorteering uitverkocht is. Van Woedestraat 7 B - Soestdijk - Telefoon 2064 Vanaf Zaterdag 20 tot Woensdag 31 Juli ruimen wij alle nog voorradige Damessiof* fen op tegen zeer lage prijzen. Kousen en Handschoenen met 10 procent korting Groote voorraad cpupons I Zie etalage's Belangrijke korting op de voorradige Costuums en Demi's Geen zichtzending. Verkoop uitsluitend contant. Kleeding naar maat. - Damesstoffen. mag m vindt men pracht Engelsche stoffen voor Vt>ddr n b costuums in duurzame kwaliteiten? Prijzen vanaf f45.— tot f75.per costuum in verschillende mo derne dessins en kleuren. DEGELIJKE UITVOERING. CHIQUE COUPE. Aan het stuk te bezichtigen. Stalen aanwezig. ZIE DE ETALAGE BIJ Firma F. J. LAMMERS Zonen BAARN NIEUW BAARNSTRAAT 22 BAARN Bijzondere School voor Voorbereidend en Lager onderwijs OTet P^ANSCH en HANDENARBEID onder de gewone schooluren. Opleiding voor H.B.S.Gymnasium en Lyceum. In 1928 slaagden ALLE 14 leerlingen voor t Baarnsch Lyceum In 1929 slaagden ALLE 15 leerlingen voor 't Baarnsch Lyceum Prospectus op aanvraag in elke klas kunnen nog enkele leerlingen worden gepiaat:

Soester Courant | 1929 | | pagina 2