Luxe Auio-veriiuur Garage AUTOKLUIS Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N.V. Cramer's Behangerij en Meubüeerlnrichting DENKT U ER OM, 0. Verschoor, Nieuwstr. 57 Spot. D. F. VOiGT - Burgem. Grothesfraat 28 - SOESTDIJK (STOOMWASSCHERül DE KOLK" I EEN GOED ADRES VOOR UW WASCH. ,Het Kanshuis15 Edammer kaas per stuk f 1,10 0E EERSTE G00ISCHE HULPBANK Jac. G. Broers 8e Jaargang No 34 Ciagarandearde oplaag SOOO exemplaren. Vrijdag 23 Augustus 1929 DE SDE5TER CDLIRWT \boflnementsprijs voer Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. BtM"terne: VAN DB VENS Boekhandel, Baant en C. J. VAN DAM, Rademakeratr. 18, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f9.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusstchen de tekst dubbel tarief. Bij caatract balangrijke korting. Laanstraat 61 - Telefoon 119 B fl! R N in den nu minder drukken tijd Uw beddengoed eens te laten nazien"? Voor een vakkundige behandeling kunnen wij U instaan. ONZE RIJMKRONIEK Bijdragen, atet grootcr dan -18 en niet kleine voor deze rubriek worden ingezonden. Bij opna actueele iniet plaatselijke) gedici ten f 2.50. dan 36 regels, mogen (Ingezonden.) 'T MOTOR-AANHANGSEL SPREEKT Jullie hebt gemakkelijk praten, 'k Vind het óók geen prettig iets, Als ik daar moet zitten hangen Achter aan 'n motor-fiets. 'k Voel m'n ingewanden walsen, En m'n maag soms in m'n keel, Van den stank en 't stof en 't waaien Zie ik somtijds groen en geel. 'k Ben 'n uil, 'n aap, 'n monster, Als ik door de straten rijd, 'k Kan niet zien, niet hooren, praten, Al wat mooi is ben ik kwijt. 'k Moet op m'n verloofde hangen, Als 'n ransel op z'n buis, Want, als ik niet mee wil hossen, Laat-ie mij heel stiekem thuis. FOEZEL". 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. OFFICIEcLE BEKENDMAKINGEN te op een terrein nabij de Spoorstraat ge houden zullen worden, de aan bedoeld ter rein grenzende wegen voor alle verkeer ge sloten zullen zijn tijdens bovengenoemde feestelijkheden en den duur, benoodigd voor de voorbereiding dier feesten. Soest, 21 Augustus 1929. o Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat wegens de feestelijkheden ter gelegenheid van het 900- jarig bestaan dezer gemeente de gemeente secretarie en de bureaux der takken van ge meentedienst voor het publiek gesloten zul len zijn op Dinsdag 27 Augustus a.s., terwijl voormelde kantoren op de daarop volgende dagen in die week voor het publiek geopend zullen zijn telkens des voormiddags van 9 tot 12 uur. Soest, 21 Augustus 1929. BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Soest maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn be sluit ter benoeming van een lid van den gemeenteraad, noodzakelijk geworden door het overlijden van het lid van den Raad, den Heer L. den Bliek. Soest, 22 Augustus 1929. o De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat nogmaals gelegenheid tot kostelooze vac cinatie en révaccinatie zal worden gegeven en wel te Soest op Maandag 26 Augustus 1929, des namiddags te 7 uur, in het gebouw der St. Joseph Jongelingen-vereeniging aan de Steenhofstraat alhier, echter uitsluitend voor révaccinatie; op Woensdag 28 Augustus 1929, des na middags te 4 uur op dezelfde plaats, uit sluitend voor kinderen, die de eerste maal worden ingeënt. Een week later op dezelfde dagen en uren en te zelfder plaatse zal voor een en ander nogmaals gelegenheid bestaan. Te Soesterberg op Dinsdag 27 Aug. 1929, des namiddags te 4 uur in de openbare la gere school aldaar. Het verdient aanbeveling de armen der in te enten personen vóóraf goed met water en zeep te wasschen. Voor de in te enten kinderen moet een geboortebewijs of het trouwboekje worden medegebracht. Soest, 22 Augustus 1929. VERGUNNINGEN VOOR VERVOER VAN MELK EN MELKPRODUCTEN Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat volgens hun besluit van 13 Augustus 1929, no. 789, vervoer of het ten verkoop in voorraad houden van melk en melkproducten en van als zoodanig aan geduide waar door of vanwege hem, die het bedrijf van melkverkooper uitoefent, in de gemeente niet mag plaats vinden zonder een door of vanwege den Burgemeester van de gemeente, waarin de melk wordt verkocht, afgeleverd of rondgevent, te verkenen ver gunning, behoudens door Burgemeester en Wethouders voor bepaalde bedrijven te ver kenen ontheffing. Deze vergunning zal worden afgegeven, indien het bedrijf van den melkveehouder voldoet aan. de eischen, in artikel 31 van het Melkbesluit (Staatsblad 1929, no. 43) gesteld, en hij schriftelijk juiste opgave heeft gedaan van de ligging van het perceel en de per ceelsgedeelten, waarin het bedrijf zal wor den uitgeoefend, met vermelding, of de melk en melkproducten geheel of ten deele zullen worden rondgebracht of gevent, dan wel al leen in het aangegeven perceel zullen worden verkocht, alsmede welke behandeling of be werking zij zullen ondergaan vóór de afle vering aan de koopers. Deze vergunning is slechts geldig, zoolang geen verandering is ingetreden in den toe stand overeenkomstig de opgaven hiervoren bedoeld. Het vorenstaande is niet van toepassing: a. op winkeliers, die geen andere melk en melkproducten verkoopen dan die, voorzien van de aanduiding „gepasteuriseerd" of „ge steriliseerd" of „karnemelkspap"; b. op den melkveehouder, die niet meer dan 20 liter melk per dag uitsluitend aan ver bruikers, woonachtig in de onmiddellijke omgeving zijner hofstede, verkoopt, tenzij de hofstede gelegen is in de bebouwde kom c. op melk en melkproducten, welke als zoodanig kennelijk bestemd zijn voor uitvoer. Formulieren voor het doen der vereischte opgaven zijn ter gemeentesecretarie verkrijg baar. Soest, 16 Augustus 1929. o De Burgemeester der gemeente Soest maakt beken^, dat ter voldoening aan art. 7 der Onteigeningswet de stukken bedoeld in art. 6 dier wet, betreffende onteigening ten behoeve van verbetering en aanleg van den weg van Soestdijk naar Bilthoven, in de ge- mf enten Baarn, Soest, Zeist en de Bilt, ter Secretarie der gemeente ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van 27 Aug. tot en met 16 September 1929. Belanghebbenden kunnen gedurende dien termijn, alsmede gedurende acht dagen na verloop daarvan bezwaren tegen de voorge nomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk inbrengen bij den Minister van Waterstaat. Zij, die dit bij hun bezwaar schrift verlangen, zullen in de gelegenheid worden gesteld hunne bezwaren mondeling toe te lichten. De bezwaarschriften zijn vrij van zegelrecht. Soest, 20 Augustus 1929. o Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat in verband met de feestelijkheden, welke ter gelegen heid van het 900-jarig bestaan dezer gemeen-' Onder de wapenen, die, in het maatschap pelijk leven en in den meer intiemen omgang van de menschen, in grooteren of kleineren strijd met elkaar, menigmaal worden gebe zigd, is voorzeker de Spot wel het wapen, van het allerminste allooi. Het is in de meeste gevallen, waarin het wordt gebezigd, scherp, lomp en giftig. Het spreekt vanzelf, dat daarmede niet wordt bedoeld die onschul dige spotternij, die uit een opgewekten, le- venslustigen en schitterenden geest voort komt, en die niet geboren wordt uit on edele hartstochten en uit eigenschappen van niet beminnelijken of wel zeer onaangenamen aard, voortspruitende toch ook uit een wei nig vriendelijken en geenszins opbouwenden karakteraanleg. Een niet afbrekende en niet kwaad bedoelde spotternij kan menigmaal de stemming veraangenamen en de gesprekken aan pittigheid doen winnen zonder wan klank en oneenigheid te veroorzaken. Een dusdanige spotternij is gemakkelijk te her kennen en zal ongetwijfeld niemand, die niet aan licht-geraaktheid lijdende is, deren. In dit opstel wordt echter niet bepaaldelijk die spot bedoeld, die ten allen tijde een slacht offer zoekt, en niet uit een eerlijke en recht vaardige bedoeling kan voortkomen. Menig maal kenmerkt toch de spot een niet voor indrukken en humor vatbaren geest, en dient deze slechts om onwetendheid en gebrek aan onderwerpen voor gesprekken te verbergen plus een zucht om geestig te zijn en de aandacht te trekken. In dat geval is de spot hoe zouteloos en ongemotiveerd dan ook. nog niet het meest gevaarlijk, hoewel hinderlijk en de aangename stemming sto rend. Men zou deze spotzucht meer uitslui tend een laf en ongepast gespreksmiddel kun nen noemen, dat eindelijk gaat vervelen en ten slotte de persoon, die het bezigt, zelf treft. Doch daar is ook een spotzucht van min-, der onschuldigen aard, een wreede grieven de spot, die de ziel krenkt van wie zij treft, die hopeloos wondt en verbittert, die ter stond aangename, opgewekte en vriendelijke stemmingen bederft, goede voornemens te rughoudt en het vertrouwen voor altijd weg neemt. Dat is dat laffe wapen van hem of haar, die opzettelijk wil verwonden, die geen zelfbeheersching heeft in de uiting van zijn (of haar) haat en afgunst, die éénzijdig oor- deelende, vele levensjaren laat voorbijgaan in een halsstarrig volhouden, die nooit spijt ge voelt over eigen dwaas en verachtelijk optre den en nooit bedenkt wat het einde zijn kan van de moedwillig opgewekte verbittering. Dergelijke spot is niet anders dan een getui genis van een wreed, wraakzuchtig en in hooge mate zelfzuchtig karakter; het is het vuige, giftige wapen van den mooi schij- nenden, maar onverbiddelijken geluksmoor- denaar, die doodarm is aan echten geest en aan goedheid des harten. Zulk een laat z'n ongemotiveerden, sarrenden spotlach schuil gaan achter z'n heen en weer schuifelende hand of achter eenig ander laf gebaar, doch draagt daarbij zorg, dat z'n min gedoe alleen door z'n slachtoffer wordt opgemerkt. Dat is de in het donker toegebrachte dolksteek, die het diepst treft en 't zwaarst vergiftigd is. Spot is behalve al het bovengenoemde, ook menigmaal een toejuiching van ver meend, eigen verstand, wijsheid of bekwaam- FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS heid, doch in werkelijkheid is het: gebrek aan zeggingskracht en aan gegronde motie ven. Spotzucht spruit menigmaal ook voort uit eene hoogmoedige vereering van het eigen ik, van een dwaze zelfverheffing en van velerlei bijoogmerken. Ook is spot in vele gevallen een uitweg voor onwetendheid een reddingspoging van den oppervlakkigen, kortzichtigen mensch, die nimmer diep in zichzelf is ingegaan, maar toch door anderen wil worden opgemerkt en toegejuicht. De verstandige, rechtvaardige en gevoelige mensch versmaadt dat oneerlijke en laffe wa pen, dat zelden den ontwikkelden, nimmer den ernstigen, maar veelal den éénzijdigen en bekrompen mensch dient, om zichzelf te ver heffen, anderen te kwetsen en menigmaal ook, om zich bij anderen aangenaam en groot te maken. De waarlijk ervaren mensch be werkt het oordeel van zijne toehoorders nim mer door spot. Maar de ervaringen van het rijke leven zijn voor den eenen mensch méér toegankelijk dan voor den ander. Niet ieder een is ontvankelijk voor den echten, leerenden levensernst. Er zijn menschen, die nooit lee- ren, en bijgevolg niet ernstig; nadenken. Hun mentaliteit is van gering allooi en grof aan gelegd; zij mist althans diepte en fijne voel horens. Het is zoo gemakkelijk anderen bespotte lijk te maken en te intimideeren door woord of daad; en het is zoo eenvoudig, de lachers in actie te brengen vooral die menschen, die een blind en volkomen vertrouwen stel len in hen, die hun spotlust met bedekking in praktijk brengen, en die hun eerlijkheid en goede trouw zonder voorbehoud aan- AMERSFOORT TELEFOON No. 615 -fhalen en thuisbezorgen iederen dag. Er is veel levenservaring en veel menschen kennis nóoöig om de spotters te ontwapenen en zich volkomen te verheffen boven hunne praktijken. Nu is het een algemeen erkende waarheid, dat het aanschouwen van de we reld (in rflimen zin) en de ontmoeting van velerlei menschen in 't algemeen, leerzaam is; doch dat zien en die ontmoeting alléén, brengen niet altijd en niet aan iederen mensch groote wereld- en diepe menschenkennis aan. Verreweg het grootste deel der menschen toch, tracht zich in het openbare leven van de gunstigste zijde voor te doen, wat op zichzelf beschouwd, natuurlijk is. Doch deze eigenschap maakt het den menschenkenner tegelijkertijd moeilijk den schijn van de waar heid te onderscheiden. Wie schooner schij nen wil dan hij is, wie zijne ware gevoelens, en de waarheid in het algemeen, wil verber gen, plooit zijn gelaat in die richting, en bezigt de woorden, die hij (of zij) voor het beoogde doel geschikt acht. En voor dat feit staan wereldwijze en levenswijze men schen menigmaal pal. Vandaar zooveel mis leiding; vandaar zooveel verkeerde beoor deeling. Er wordt menigmaal veel, wat niet verschoonbaar is, voor deugd aangezien, en veel wat deugd of goede eigenschap is, als karakterfouten en gebreken aangemerkt. De spotter weet in dat opzicht een redmiddel, waar zijne verdedigingsmiddelen, zijn ken nis en zijne motieven te kort schieten. Hij maakt eenvoudig personen, zaken, kortom alles belachelijk, en is dan vrij zeker van zijn succes. Neen, menschenkennis wordt niet door oppervlakkigen omgang met de men schen, niet uitsluitend door het langdurig verblijf in groote steden of door het bezoe ken van vreemde en verre landen verkregen. Levenservaring en menschenkennis schuilen overal, en somtijds zeer dichtbij. Het door leven van toestanden, van levensmoeilijkhe den, zooals tegenstand, slimme berekeningen, duistere handelingen, kortom van de bittere en teleurstellende ervaringen, die wij vooral van hen, die ons niet gezind zijn, die ons schier altijd tegenstreven en die geen midde len, om hun doel te bereiken, onaangewend laten, ondervinden dit alles te zamen, is de rijke, de onuitputtelijke bron van levens wijsheid en'van menschenkennis. Want zoo als de levensomstandigheden en levenswen dingen den mensch ontwikkelen en vormen, zoo leveren toch de karakters en de hande lingen van menschen, de rijkste, hoewel moeilijkste leerstof, voor de school van het leven, waarin met den leerplicht niet valt te spotten. En onze ervaringen van menschen mogen maar niet met een lichtvaardig oordeel en een kort praatje, als afdoener, op rekening van onze verbeelding worden gesteld en met een steeds gereedstaand spotlachje worden ter zijde geschoven. Wij menschen staan nu eenmaal niet zóó hoog, dat wij maar met een kort gebaar zouden mogen beweren, boven alles en nog wat te staan. Wij staan niet boven onze zwakheden en hartstochten. Doch de werkelijk verstandige mensch tracht wel daarvoor een open oog en een eerlijke er kenning te hebben. En hij poogt zich boven die tekortkomingen, doch niet tot de waar heid te verheffen. Geen goedmoedig geloof in de menschen kan de nadeelige werking van den spot weg- redeneeren of vergoelijken. Het gift van den spot bewerkt ontsteking van menschelijken toorn en verontwaardiging, waarvan menig maal de ernstige gevolgen niet zijn te voor zien. In het minst ernstige geval verwekt de spot toch een pijnlijke stemming, zoo al niet verbetering. De spot sluit meestal eene ver nedering in van hem of haar, wien of wie hij geldt, en is in elk geval een vreugde- of stemmingsbederver. Want immers, bespotting, die persoonlijk is bedoeld, vindt meestal al tijd bijval bij niet zeer gevoelige en niet fijn beschaafde menschen. En waar hij hooge, geestelijke dingen aanrandt, wekt de spot ergernis en veroordeel. Het beste, meest af doende middel tegen bespotting en spotter- niis wellicht nog niet gevonden, doch als doeltreffende tegenwapenen van dit als gifgas werkende aanvalswapen zijn, in elk geval, zelfbeheersching, waardige houding en stil zwijgen aan te bevelen. VIKING. PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Viagco. deic rubjek betreffende, kunnen worden geionden aan dec Heer G. J. Lieshout. Dlr. Landbouwschool, Montfoort, Postzegel grooi zei -o co een halve ccot voor antwoord Insluiten. (Nadruk verboden. Keuring van gewassen te velde. Den laatsten tijd neemt de keuring van ge wassen te velde steeds meer toe. Niet alleen wordt het aantal der te keuren gewassen uitgebreid, maar ook het aantal Hectaren wordt hoe langer hoe grooter. Dit is een verheugend verschijnsel. Velen van onze lezers zullen nog niet we ten, wat keuring van gewassen te velde is en. vele anderen slechts ten halve. Daarom willen we dit stukje eens besteden aan dit onderwerp. Hoe weet men, dat men goede pootaard- appels ontvangt ofwel goed zaad van een of ander gewas. Dat men geen erwten voor aardappels ac cepteert of te wel, om een beetje conserva tiever te blijven, geen knollen voor citroenen in ontvangst zal nemen, gelooven we graag. A s het onderscheid in den poter- en zaadhan. di! dan ook op zulke groote verschillen ge- biseerd zou zijn, konden we dit stukje wel achterwege laten. In den aardappelhandel (in pootaardappels btdoel ik) zit wel een klein beetje speling, want per slot van rekening kan men eiken aardappel poten en zou men dus alle aard appels wel voor pootaardappelen kunnen ver knopen. Bovendien is er in kleur en smaak (^opbrengst en meer nog in vatbaarheid of "onvatbaarheid tegen verschïilenae ziekten een grfeot verschil. Toch zijn voor zeer velen vele aardappelsoorten niet op het oog aan den knol te onderscheiden. En wat een zeer groot gewicht in de schaal legt: vele ziekten zijn aan den poter niet te zien, zelfs nog niet door een kweeker of een ander deskundig persoon. En we weten nu zoo allemaal wel onder- tusschen, dat vele ziekten worden overge bracht met de poters of met het zaad. Daar om moeten we aan goede poters en aan goed zaad scherpe eischen ^tellen. Deze kun nen niet scherp genoeg zijn, want nog steeds geldt het gezegde: het beste is nog maar net goed genoeg om gepoot of gezaaid te wor den. Maar als nu aan het zaad of aan poters in vele gevallen niet te zien is, of ze wel vol komen gezond zijn, moeten we een anderen weg inslaan om ons doel te bereiken. Verder is het zeer moeilijk, zoo niet on mogelijk, om verschillende soorten (bieten bijv.) aan het zaad te onderscheiden. Dit kunnen we wel zien, als het gewas eenmaal flink opgroeit, maar dat is te laat, als men dan pas ziet, dat men een verkeerde variëteit heeft of een ziek gewas. De keuring van gewassen te velde komt nu hierin tegemoet. Het meerendeel der zaadtelers en aardap pelverbouwers zijn aangesloten bij één of andere commissie, die zich belast met het keuren van gewassen "te velde. Bijna elke or ganisatie op land- of tuinbouwgebied heeft zoo'n commissie, die weer aangesloten is bij de Centrale Commissie. De keuring is dus door geheel ons land hetzelfde, onver schillig welke commissie keurt. Wie een perceel aardappels of zaadvoort- brengen'de gewassen voor den verkoop van poters of zaaizaad wil bestemmen, geeft dit perceel op bij zoo'n commissie. Deze komt dan meerdere malen het perceel bekijken en maakt aanteekeningen over groei, ziekten, va riëteit en andere opmerkingswaardigheden. Aan de hand van deze bezoeken wordt het veld dan gekeurd. Als alles prima is, krijgt het gewas het praedicaat: A. Is het iets min der, dan B. Nog iets minder is C. Het zaad of bij aardappels de poters worden na het oogsten opgezakt en dan wordt de zak ge plombeerd, dat wil zeggen: er wordt een loodje aan bevestigd, zoo, dat de zak niet geopend kan worden, zonder het loodje te beschadigen. Bovendien wordt er in eiken zak een bewijs, een certificaat gedaan door den ambtenaar, die de zakken plombeert, waarop het keuringsei]'f er vermeld staat, tevens de soort zaad of poter en de hoeveelheid. Dit plombeeren en keuren kost den kwee ker natuurlijk een zeker bedrag, want een keurmeester moet ook leven en administratie kosten moeten ook betaald worden. Hierte genover staat, dat de goedgekeurde poters en het goedgekeurde zaaizaad meer waard zijn, dan niet goedgekeurde waren. En het is een feit, dat zulke goedgekeurde gewassen een flink voordeel kunnen opleveren, als de heele hoeveelheid maar als poot of zaaigoed ver kocht kan worden. En dat gaat niet zoo moei lijk. Er zijn aardappelkweekers, die nu reeds al hun aardappels (late), die dus nog groen op het veld staan, al verkocht hebben als pootgoed en een groot gedeelte van den oogst van het volgende jaar reeds weer be sproken hebben. De keuring werkt dus voor- deelig op twee manieren, voor den kweeker en voor den kooper. INGEZONDEN STUKKEN LANDELIJK SCHOON Vondel zingt van Amsterdam: „Aen d' Amstel en aen 't IJ daer doet sich heerlyck ope' „Sy die als Rijksvorstin de kroon draagt van Europe Telkenmale komen ons die dichtregelen voor den geest, als wij dwalen door de schaone, zoo rijk afwisselende dreven en pa den van onze lieve gemeente. Het is zeker een groot verschil: de trot- sche koopstad aan het IJ en de Amstelj waarin het hart eener wereldstad klopt, voor fraaie, dikwerf prachtige, oude en nieuwe groote bouwsels zich aan elkander reien in eindelooze reeksen, waar de steeds kabbelen de en deinende buiten- en binnenwateren allerhande vaartuigen, tot de machtigste zee- kasteelen, dragen ende lachende, liefe lijke landouwen, de zacht glooiende koren velden, de verrassend schoone uitzichten bosschen, velden, weiden, akkers en heide die de gemeente Soest zoo bekoorlijk ma ken. Toch, beiden „doen sich heerlyck ope", m.a.w.: beiden ontvouwen hunne eigendom- melijke schoonheid; ontrollen deze voor het oog van landzaat en vreemdeling. Het ka rakter van beiden moet echter altijd blijven gehandhaafd en wij meenen ook, dat het achtbaar bestuur onzer gemeente wel dege lijk een open oog heeft voor het eigenaar dige schoon van Soest, Soestdijk en Soes terberg. Zoo is het, naar onze bescheiden mee ning, zoo goed gezien om hier en daar open plekken te laten, die het oog zoo weldadig aandoen en het landelijke van onze gemeente zoo voordeelig en liefelijk demonstreeren in bijv. eene kudde grazend rundvee. Zulk een open plek, eene zacht glooiende landouw, ligt o.a. aan de Lange Bergstraat W.Z.; daar in de onmiddellijke nabijheid van de pleisterplaats, het steeds belangrijker wordende verkeerspunt „de Nieuwerhoek", daar doet die vlakte „sich heerlyck ope". Hoe mooi zou het zijn en welk eene attrac tie voor de bezoekers van den Lazarus-berg, hij zij ingezetene of pensiongast, wanneer die open vlakte werd ingericht tot bijv. een fraai hertenkamp, zooals men die in verschillende plaatsen tegenwoordig ziet; nu onlangs weer in Utrecht, waar het z.g. Park van Kol door de Gemeente werd aangekocht en thans is verfraaid en aanlokkelijk gemaakt door de aanwezigheid van verschillende exotische diersoorten. In verband met hef bovenstaande m'oea ons de verzuchting van het hart: Hoe jam mer zou het zijn voor dien eigen aard der Gemeente Soest, welke geen hoofdplein, brink of iets dergelijks kent, als al die mooie open terreinen maar luk-raak zouden worden volgebouwd. Neen, men behoede en be schutte onze schoone landschappen, die, als een kostbaar tapijt, zich voor het oog ont vouwden voor ontsiering door een quasie- stadsgedoe: protserige, banale bouwsels, bioscopen, etc. Soest blijve zich „heerlyck ope doen". Augustus 1929. X. 3 PROCENT. 3 PROCENT BURG. GROTHESTR. 45 - SOESTDIJK Bij aankoop van 1 pond Varvat's fijnste kwaliteit Margarine 50, 60, 70 cent per pond 4 reepen chocolade cadeau. Dit is geldig voor de Feestweek. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. De reinste, onbaatzuchtigste liefde is de moederliefde, die alles duldt, alles verdraagt en alles opoffert, zonder ooit een belooning te verlangen. MAANDAG. Sommige ouders zijn er trotsch op, als ze in hun kinderen hun eigen fouten terug vinden. DINSDAG. Hoe onbeduidend de meeste zorgen zijn, bemerken wij eerst, als de echte, de groote zorgen komen. WOENSDAG. Heel wat geheimen zouden bewaard blij ven, als ze ons niet onder geheimhouding verteld waren. DONDERDAG. Menschen, die dadelijk bereid zijn, hun leven op te offeren, zijn met het eerste drup peltje bloed meestal buitengewoon zuinig. VRIJDAG. De beste doktoren zijn matigheid en arbeid. ZATERDAG. Spiegels zijn broeikassen, waarin de ijdeL heid wordt gekweekt. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR. 3 PROCENT. 3 PROCENT BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Roberta Gertrud, d. v. J. v. d. Broek en G. A. Nuthmann, Kerkstr. 28a. Josephus Dirk, z. v. D. v. d. Dijssel en M. W. v. d. Velden, K. Brinkweg 35. Elisabeth Cornelia, d. v. A. J. Kramer en G. C. Smeele, Schoolstraat. Grietje, d. v. P. Kuiper en J. Menkveld, Vinkenweg 39. ONDERTROUWD: J. M. Hartman en J. v. d. Weide. C. H. v. 't Nederend en P. H. de Marie. J. Kunne man en C. W. Daselaar. W. M. A. v. Mierlo en L. G. v. Batenburg. H. v. d. Valk en M. W. B. v. d. Lugt. W. J- Beijer en B. M. W. v. d. Lugt. E. Doorn en G. H. Hogenbirk: GEHUWD: S. v. Dijk en J. Meerding. N. de Bree en J. W. Sijberden. E. v. de Kamp en H. G. Kraaikamp. OVERLEDEN: Mathilda Hilhorst, 75 j., wed. G. Roeten. Elsje Altena, 87 j., wed. H. v. d. Essenburg, eerder van W. v. d. Hoek. GEVESTIGD: M. A. de Man met vrouw, Talmalaan 21. H. v. d. Lugt met gezin, Luit. Koppenlaan 19. J. A. Essers, Vliegkamp, pol. troepen. W. C. Coenraadts, F. C. Kuijperstr. 1. A. C. v. Duinen, Vi-edehofstr. 2. S. J. Exalto, Becke- igstraat 29. G. v. d. Berg met gezin, School straat 13. A. de Nies met gezin, Kerkpad N.Z. 34. G. J. Knirim, Rademakerstraat 25. A. H. de Vries met gezin, Amersf.str. 72. A. Dekker, Vredehofstr. 2. J. v. de Grift, Banningstr. 26. Th. A. M. Snijders met vrouw, Kerkstraat 25. Wed. J. H. Terwee, GalLenkamp Pelsweg 8. VERTROKKEN: Wed. J. Doeser, van K. Brinkweg 15 naar Utrecht, 2e Spechtstr. 4bis. A. Bakker, van K. Brinkweg 15 naar Utrecht, Kanaalstr. 52. M. O. Dekker, van Vredehofstr. 2 naar Alk maar, Fnidsen 82. J. J. Doeser met vrouw, van Molenstr. O.Z. 23 naar N. Amstel, Am- stelv. weg 257. G. E. Kirchner, van Nassau- laan 11 naar Baarn, Torenlaan 15. P. v. d. Broek met gezin, van Akkerweg 4 naar Leeuwarden, Wallermanstr. 9. J. Vonk met vrouw j van Beukenlaan 1 naar Gouda, J. rieijdenstr. 23.' Li. Messel, van' üade- makerstr. 25a naar Amsterdam, Volkerakstraat 4. A. Zamiara, van Birktstr. 17 naar Groes- beek, Berg en Dal B 137. J. M. de Groot met gezin, van Andriessestr. 2 naar A'foort, Weverssingel 40. J. Stocksen met gezin, van Veldweg 14 naar Wijk bij Duurstede, Dijkstr. 470a. H. C. Hoogendijk met vrouw, van Amersf.str. 70b naar 's Bosch, Hinth.str. 214b. J. T. Boer, van Van Lijndenlaan 20 naar Wijk bij Duurstede B 66. C. Koster met ge zin, van Amersf.str. 54 naar Amstelveen, Wil- helminastr. 23. H. Thölke, van Vredehofstr. 21 naar A'dam, 3e Helmerstr. 21boven. C. B. J. v. Goor, van Sophialaan 5 naar, Mod- jokarto. H. Ploeg, van Wieksl.weg W.Z. 21 naar Weesp, Blomstr. 20. M. Niemann, van Amersf.str. 18 naar Tegelen H. Geest kloos ter. BAARN GEBOREN: Hendrik, z. v. C. F. Meijer en G. Ver meulen. Jan, z. v. P. D. de Wit en M. van der Schoot. Gerard Bernard, z. v. G. B. Klaassen en G. Breunesse. ONDERTROUWD: P. van der Schagt en L. Ouderdorp. GEHUWD: S. van Zijst en J. Koops. I. Radstake en A. H. Richie. OVERLEDEN: Leendert den Bliek, 46 jaar, geh. met G; C. W. Neeuwveld. SERVICE VERKOOP Luxe verhuur 15 ceni per K.M. Dag en nacht geopend. - Telefoon 2152 PLAATSELIJK NIEUWS DEFILE De regelings-commissie belast met samen stelling en regeling van het défilé der orga nisaties hier ter plaatse voor het Gemeente bestuur, maakt bekend, dat de opstelling zal plaats hebben op het terrein naast het Gem. Gasbedrijf, aan den Langen Brinkweg, Dins- *ig 27 Aug., 's avonds te zes uur. De te volgen route is als volgt: Lange Brinkweg, F. C.' Kuijperstraat, Va". Weede straat, Steenhofstraat naar het terrein achter „St. Joseph", alwaar de stoet zal ontbonden worden. SOIRÉE-AMUSANTE Woensdag 28 Augustus a.s. zal door de V.V. „Soesterberg" een soirée-amusante ge geven worden in den fraai verlichten tuin van hotel „Huis ten Halve", te Soesterberg. Als medewerkers zullen optreden de artis- ten Duo de Groot, van Amsterdam, terwijl het muzikale gedeelte verzorgd zal worden door twee volledige Jasz-band orkesten, w.o.

Soester Courant | 1929 | | pagina 1