I LA P0RTE&Co. - BANKIERS Luxe Auto-verhuur Roos doodt het haar Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N.V. Cramer's Behangerij en Meubileerlnrichting DENKT U ER OM, STOOM WASSGHERÜ „DE KOLK" EEN GOED ADRES i VOOR UW WASCH. j De Soester Feesten. D. F. VÖIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Behandelen alle Bank en Effectenzaken Safe-Deposit Rentevergoeding voor Deposito's: o.a. voor een maand vast 4°|0 's jaars. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwfabletten PIANOLESSEN IDA JONGSMA POPPENWAGEN RECLAME HET KiNÜERPAKAOiJS VI/7ER'BBEKNANBEL KERK/TR.20£/OE<TT x.hryf- kJü;)-/ikirpidm <ïhgoédkeMp> f C. Verschoor, Nieuwstr. 57 8e Jaargang No. 35 Gegarandeerde oplaag .3000 exemplaren. Vrijdag 30 Augustus 1929 DE 50E51ER COUBAffl Mxmnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkaatorea: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn en C, J. VAN DAM, Rademakerifr. li, Soaaterfccrf ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Laanstraat 61 - Telefoon 119 8AARN in den nu minder drukken tijd Uw beddengoed eens te iaten nazien? Voor een vakkundige behandeling kunnen wij li instaan. ONZE RIJMKRONIEK lidragen, niet grooccr dan 48 en niet kleiner dan 36 regels, r voor deic rubriek worden Ingezonden. Bij opname vergoeden wij actueele (niet plaatselijke) gedic ten 1 2.50. (Nadruk vert (Ingezonden.) DE WISSELLOOPER 't Is 'n man met groote schoenen, Gummi boord en zwarte das, 's Zomers in 'n kaal colbertje, 's Winters in '11 kale jas. In z'n hand draagt-ie 'n zakje, Dik gepuild yan zilvergeld, Menig klant begint te beven, Als-ie aan de voordeur belt. In '11 groote portefeuille, Aan 'n ketting om z'n nek, Zitten al z'n boterbriefjes, Die-ie koestert als 'n vrek. Praten doet-ie al heel weinig, Uit z'n strak en streng gezicht Komen steeds dezelfde klanken: „Acht of veertien dagen zicht". Ieder ziet 'n wissellooper Het allerliefste op z'n rug, En toch vragen hem z'n klanten: „Och toe, kom U nog-es terug". FOEZEL. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders der Ge meente Soest brengen bij dezen ter openbare kennis, dat de rekening van het gemeentelijk Wegenfonds over het dienstjaar 1927, op he den door hen aan den Raad der Óm een te is aangeboden, voor een ieder ter secretarie .der gemeente ter lezing is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten, alge meen is verkrijgbaar gesteld. Soest, 23 Augustus 1929. AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 j afhalen en thuisbezorgen lederen dag. Bij het uitkomen van ons blad behooren de groote Soester Feesten, zooals we steeds in den omtrek vernamen, weer tot het verleden. Soest heeft feest gevierd als nimmer te voren. Soest heeft ook van zich laten spreken als nimmer te voren en dat aan dit alles het werkelijk niet beter te wenschen weer mede oorzaak is, zal wel niemand tegenspreken. Begunstigd door bij uitstek gunstig weer heeft Soest zijn groote feesten gevierd. Eerste dag. Om 10 uur beierden de torenklokken, in luidende het 9de eeuwfeest. In de Ned. Hervormde Kerk was een uit gelezen gezelschap bijeen, toen H.M. de Ko ningin Moeder met gevolg om half elf de feestelijke herdenking van het 900-jarig be staan der oudste oofkonde over Soest kwarh bijwonen. De Burgemeester, Mr. Deketh, verwel komde Hare Majesteit en de overige aanwe zigen. waaronder wij o.a. opmerkten den heer B. J. J. Wijkamp, waarnemend Commissaris der Koningin, de Burgemeesters van Utrecht, Zeist, Baarn, Eemnes, den w.n. burgemeester van die Bilt en den commandant van 't Vlieg- kamp. Spreker maakte een vergelijking tusschen Oud-Soest en het Soest der 20ste eeuw, dat thans de 4e plaats onzer provincie is. Met instemming citeerde de burgemeester het gelegenheidsgedicht van den heer Horvers, waaruit stak 'n groote liefde voor ons schoo- ne dorp. De heer Pluim te Baarn hield de herden kingsrede. De Baarnsche archivaris behan delde verschillende episoden uit de vervlogen eeuwen, waaruit bleek, dat Soest meermalen het terrein van strijd en rooverijen is ge weest, doch zich telkens weer wist te her stellen. De oorkonde van den keizer, waarin spra ke is van Soest, is gedateerd 3 Febr. 1028. In die dagen begon 't jaar niet op 1 Januari, maar pas op den len Paaschdag, zoodat vol gens onze schrijfwijze de datum 3 Februari 1029 zou zijn. Met een interessant verhaal over het be zit van een stuk grond, waarop men in den bloeitijd der heide de bijenkorven bracht, en waarbij de uit de geschiedenis bekende „Maiken-meu" moest ingrijpen, sloot de heer Pluim zijn prachtige historische rede. Ter afwisseling zong mej. A. E. Schippers en speelden de heeren A. Blok en Jhr. J. P. de Jonge van Zwijnsbergen zeer verdienste lijk viool en violoncel. Om 3 uur nam. concerteerde in de muziek tent voor het Raadhuis het muziekkorps „Avia" te Soesterberg. Honderden stonden hiernaar te luisteren. Om 3.30 uur begon de receptie van het gemeente bestuur in een der zalen van het Raadhuis. Velen gingen het gemeentebestuur com plimenteeren. Een der eersten was de verte genwoordiger van H.M. de Koningin Moeder, Jhr. De Pesters. O.a. werden ook opgemerkt de burge meesters van Utrecht, Baarn, Eemnes, Zeist en de waarnemend burgemeester van De Bilt en andere vooraanstaande inwoners en oud inwoners onzer gemeente. In een afzonderlijk lokaal was een kleine historische tentoonstelling ingericht, waarin waren opgenomen veel oude archiefstukken, oude platen, teekeningen, foto's enz. Tegen 6 uur trokken honderden naar den Lange Brinkweg, om den heer W. Pottum met zijn ballon tè zien opstijgen. Het weder was hiervoor bij uitstek gunstig. Even 6 uur ging de ballon zeer rustig het luchtruim in om een uur later in Eemnes wederom te dalen. Direct hierna werd op het naastgelegen terrein de stoet voor het défilé opgesteld en te 7 uur defileerden de vereenigingen en corporatie's, voorafgegaan door het Soestei harmoniecorps, voor het gemeentebestuur. Een grootsch vertoon, wat we bij de fees ten niet hadden mogen missen. Van elke vereeniging ging een tweetal ver tegenwoordigers het gemeentebestuur com plimenteeren, terwijl van eelke vereeniging 2 bestuursleden teekenden in de gedenkal bum. Namens de vereenigingen sprak de heer P. C. Zonneveld, terwijl voor Soesterberg de heer Nooder uitkwam. Om 8 uur concerteerde de Soester harmonie voor het Raadhuis, waar een groote drom menschen van de schoone muziek genoot. 's Avonds was het raadhuis en 't rosarium schitterend geïllumineerd. In verren omtrek zagen wij nog nimmer een dusdanig uitgevoerd geheel. Door verschillende particulieren was door gevel- en tuinverlichting een schitterende il luminatie verkregen, aan xvelke illuminatie een wedstrijd verbonden was. De jury kende de prijzen als volgt toe: Gevelverlichting: le prijs J. Matthijssen, F. C. Kuijpersfraat; 2e pr. Baarnsche Bakkerij, Burg. Grothestraat; 3e pr. D. Voskuilen, Birkt- straat. Tuinverlichting: le prijs Nieuw Mariën- burgh, 2e pr. Vellinga, Kerkstraat; 3e pr. A. O. Dammers, Van Weedestraat. De eerste feestdag had, mede dank zij het schoone weder, een uitstekend verloop. Tweede dag. De verwachtingen voor de te houden op tocht er bloem er corso waren, als gevql-g van hetgeen reeds bekend was geworden, hoog gespannen en we moeten erkenneh, het was een schitterend geheel. Moeite en kosten waren niet gespaard om iets grootsch te voorschijn te brengen. Duizenden stonden langs de wegen geschaard, terwijl bij het Paleis een zee van menschen zich verdrong om alles te bewonderen. De politie had hierbij geen gemakkelijke taak; een woord van lof voor de goede orde en regeling is hier zeker op haar plaats. De schitterende stoet stelde zich aan de Vossenveldlaan op. We zagen de oude diligence, bemand met heeren en juffers uit de achttiende eeuw, een historisch voortreffelijk uitgedoste fietser op zijn rijwiel 1830, de edelen en pages uit den tijd van heer van Gaasbeek, de stichter van het van ouds bekende Gaasbeker gilde dit gilde was eveneens met de vlag uitgetrok ken het Soester boogschuttersgilde uit dien tijd; postbode en nachtwakers uit ver vlogen jaren; daarnaast de nieuwste autobus der firma Geerestein voorafgegaan door de oude Soester paardentram, de pas afgeleverde moderne brandspuit naast haar oudste colle ga uit de vorige eeuw. Ook de boerenstand had zich niet onbe tuigd gelaten. Men dorschte het koren, dat in den wanmolen gezuiverd werd, om het in den windmolen tot meel te vermalen. Een ijverige boerin karnde lustig heerlijke boerenboter; de nijvere „imker" was druk met zijn bijenvolkje. Onze nog jonge, maar toch reeds zoo flink uitkomende Gymnastiek-vereeniging kwam eveneens met een schitterende praalwagen uit, terwijl vele leden kranig en fier mede in den optocht uitkwamen. Het was een fraai geheel. Over het bloemencorso was slechts één roep. De fietsers, zoowel als de tweewielige wa gens, waren smaakvol versierd, terwijl de auto's ieders bewondering afdwongen. Twee muziekkorpsen, de huzaren en de Soester harmonie, zorgden voor het muzi kale gedeelte. Bij 't paleis aangekomen stond H.M. de Koningin Moeder met gevolg reeds den stoet op te wachten. De voorzitter van „Soest Vooruit", de heer G. H. Veenstra, werd bij H.M. ontboden, om de noodige inlichtingen te verstrekken. H.M. toonde hare groote tevredenheid over het gebodene. Vandaar vertrok men naar het Julianaplein, alwaar de stoet werd ontbonden. Door de jury werden voor het Bloemen corso de prijzen als volgt verdeeld: Auto's: le prijs M. Hornsveld, 2e pr. mevr. Alblas, 2e pr. mevr. Selderbeek, 3e pr. de heer A. W. Beckeringh. Rijwielen: personen boven 15 jaar: le pr. mej. F. van Ee, 2e pr. G. Beuken, 3e pr. mevr. Meurs. Rijwielen: personen beneden 15 jaar: le pr. J. Radstok, 2e pr. H. Veenstra, 3e pr. C. v. d. Broek. Twee- en vierwielige wagentjes: le pr. G. v. d. Breemer, 2e pr. W. Schimmel, 3e pr. H. Butzelaar. 's Namiddags 3 uur opende de voorzitter van „Soest Vooruit", de heer Veenstra, het Lunapark, waarna jong en oud zich met de verschillende attractie's vermaakten. Om 4 uur had de rïngrijderij op twee-wie- lige wagentjes plaats. Niet minder dan 31 deelnemers waren hiervoor ingeschreven. le Prijs W. Schimmel en G. v. d. Breemer; Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL - ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS BA/VRN BUSSUM SOEST Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bj Apoth. en Drogisten. 2e pr. M. de Zoete en echtgenoote; 3e pr. W. Hasselbach en dochter; 4e pr. A. Kuijper en echtgenoote. Op den eersten dag was het reeds over druk in onze gemeente. Treinen, auto's, auto bussen enz. brachten reeds vele personen van buiten en het aantal bezoekers van het feest terrein steeg dien dag tot plm. 8000, een aan tal, dat zelfs het feestcomité stellig niet kon verwachten. Derde dag. Donderdag was er weer vroeg drukte in de straten. De bekende muziek van het le Regiment Huzaren mocht een groote muzikale rond gang maken door het dorp, voorafgegaan door de muziekcommissae uit het feestcomi té. De stemming kwam er hierdoor wederom reeds vroeg in. Ongeveer tegelijkertijd waren in onze ge meente gearriveerd ongeveer 350 leden van den bond van Gemeente-ambtenaren, die in 14 groote autocars vanuit Utrecht in onze gemeente waren gekomen. Na door het gemeentebestuur officieel te zijn ontvangen, werd van dit groote gezel schap voor het gemeentehuis een foto ge maakt. Een aardige verrassing was het voor de vele vreemdelingen, toen de muziek in het rosarium eenige nummers ten beste gaf. De bezoekers trokken hierna naar het vliegkamp en het theehuis „Soesterdal", waar eenige versnaperingen werden aangeboden. Te half 11 begon op het feestterrein het ringsteken voor motorrijders met en zonder duorijder. f20.—, f 15.en f10.per kwartaal. Spreekuur: Woensdags 2—3 uur. KERKPAD ZUID 19 B - SOEST Terwijl de schoolkinderen op het feestter rein werden onthaald en van de attractie's gïbruik maakten, had, eveneens op het feest terrein, onder overgroote deelname het ring steken plaats voor kinderen tot 16 jaar. De navolgende kinderen behaalden daarbij de nader te noemen prijzen: le Prijs. Annie Stam; 2e pr. Gerrit Assink, 3e pr. Klaasje van Ee, 4e pr. Willem Roos, 5e pr. A. Verkerk, 6e pr. St. Flapper, 7e pr. Nico Klarenbeek, 8e pr. Helena v. Andel, 9e pr. Cor. Valkenet. Hiermede moeten wij het verslag over de fiesten besluiten, daar verdere bijzonderhe den betreffende gymnastiek.demonstraties b j het opmaken van ons blad nog niet be kend zijn. INGEZONDEN STUKKEN Voor beide afdeelingen hadden een 25-tal motorrijders zich laten inschrijven. De volgende prijzen werden toegekend: Met duo: le prijs J. H. ten Horst en J D. H. v. d. Neut, beiden te Amersfoort; 2e prijs P. J. Drost en echtgenoote; 3e pr. J. H Rozenbeek en B. Fugers. Zonder duo: le pr. J. H. Rozenbeek; 2e pr. G. Higter; 3e pr. J. Karhof, Baarn. De uitvoering van de Kinder-operette „Goudmuiltje", des middags in het Soester bosch, was mede een glanspunt van de feesten. Circa twee duizend bezoekers(sters) heb ben dit zoo fraaie en prachtig uitgevoerde zangspel met groote stilte en belangstelling gevolgd. Zeer verdienstelijk werd er door de kleine peuters gespeeld en het moet voor de heeren Diemei en Van Maurik, als leiders van dit zangspel, een voldoening zijn, dat zoovelen waren opgekomen, om het succes van het onvermoeid werken van vooral deze beide heeren te bewonderen. De keuze van de spelplaats in het bosch was eveneens voortreffelijk. Terwijl als 't ware in een dal werd gespeeld, konden de bezoekers met of zonder stoelen een plaats tegen de heuvelen in het zoo mooie bosch innemen. Direct na afloop kwam de drukte weer voor het feestterrein, hetwelk ook op dien dag wederom vele bezoekers trok tot laat in den nacht. Vierde dag. De morgen van den Vrijdag was voor de oudjes en de kinderen vrij gehouden. Te half 10 arriveerden voor het Gemeen tehuis een 40-tal auto's, belangeloos door verschillende ingezetenen voor dit doel af gestaan. Met een overgroot aantal ouden van dagen werd een mooie tocht gemaakt langs Laan 1914 bij Amersfoort over de Leusderheide, Maarn, Doorn, Driebergen, Rij- senburg en Zeist, om over Soesterberg, waar de oudjes door hef feestcomité werden onthaald, weer in de gemeente terug té keeren. Ze hebben genoten de oudjes. De blijde gezichten waren hiervoor het beste bewijs. En dat een dergelijke tocht op prijs gesteld wordt, mag wel worden afgeleid uit het steeds grooter wordende aantal, dat hiervan gebruik maakt. De armen der gemeente werden door het feestcomité extra bedacht, waarvoor bon nen werden verstrekt. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U plaatsruimte voor volgende korte opmerking: Jn „De Soester" is een uitvoerig artikel henen, 'getiteld „Qvei een motie en nog \ifct", hetwelk vrijwel geheel bestaat uit knipsels uit het orgaan van den z.g. „Bond vpn Ongeorganiseerden". Dit orgaan heeft dé gewoonte iedere maand op smalenden toon verschillende sensationeele verhalen omtrent de typografische bedrijfsgemeen- schap de wereld in te sturen. Deze quasi „chronique scandaleuse" is echter in den loop der jaren, zoowel door haar vorm als haar inhoud zoodanig in discrediet geraakt, dat zij juist een tegenovergestelde uitwerking heeft gehad en ieder goedgezinde drukker, die prijs stelt op rust en "behoorlijke arbeids voorwaarden in zijn bedrijf, heeft afgeschrikt. Vandaar dat het voor onze bedrijfsge- meenschap overbodig was op alle onjuiste beweringen en phantastische verhalen in te gaan. ^Ook ten aanzien van den overdruk uit dit orgaan in „De Soester" mogen wij dus vol staan met de bloote mededeeling, dat in be doeld stuk getracht wordt een geheel on juiste voorstelling van zaken te geven. Wij zijn bereid ons tegen elke beschaafde kritiek te verweren, doch kunnen op voren- vertneld onwaardig geschrijf niet ingaan. Met beleefden dank, Hoogachtend. De Adviseur der Boekdrukkerijenbonden, Mr. P. BORST. ABATTOIR-OPENING Maandagmiddag had onder groote belang stelling de opening plaats van het nieuwe slachthuis aan den Lange Brinkweg. Nadat de voorzitter der regelingscommis- sie, de heer Jac. van den Berg, alle dames en heeren, in 't bijzonder Dr. Douina, inspec teur der Volksgezondheid, Burgemeester, Wethouders en de aanwezige raadsleden, den heer Winter, hoofd van den Keuringsdienst en den Keurmeester den heer Drost, alsmede directeuren van abattoirs uit omliggende ge meenten, den waarnemend voorzitter van de Kamer van Koophandel enz., het welkom had toegeroepen, dankte hij voor de groote belangstelling, die de Slagersvereeniging bij de opening van dit slachthuis te beurt viel. Omdat nog vele sprekers het woord zou den voeren, gaf hij spoedig daartoe de ge legenheid aan den voorzitter van de Slagers vereeniging, den heer Hesp, die de geschiede nis van de totstandkoming van dit slachthuis naging. Toen men aanvankelijk dacht en sprak over het slachten in Baarn, ging den slagers een rilling door de leden. Gelukkig kon men het gemeentebestuur overtuigen van de wensche- lijkheid een eigen slachthuis te bezitten in onze uitgestrekte gemeelde. Nu waren er drie wegen open. Gemeente-exploitatie, slagers en gemeente samen of een stichting door de slagers zelve, dus particuliere exploitatie. Men koos na lang beraad den laatsten vorm. De gemeente kreeg overwegenden in vloed bij de benoeming van de commissaris sen. Deze vorm is nog eenig Ln den lande. Spreker brengt dank aan B. en W. en den Raad voor de samenwerking, in het bij zonder aan den wethouder van Volksge zondheid, den heer Endendijk, die op aan gename en zakelijke wijze alles tot een goed eind heeft gebracht. Ook dankt hij den heer Van den Berg, secretaris:, Zoetelief, penning meester en Floor als adviseur voor het vele werk, dat deze heeren tot op dezen dag heb ben gehad. Vervolgens sprak de Heer H. van den Berg, de benoemde Directeur, die allereerst hulde brengt aan de architecten Van Elten en Beek man en den gemeente-architect, voor de goede en fraaie oplossing, die zij hebben gevonden voor den verbouw van de Heb-deuren.fabriek tot dit moderne slachthuis. En hiervoor dankt hij in de eerste plaats Dr. Douma, die ge toond heeft een juist inzicht te hebben ge had dat door verbouw van de voormalige fabriek een zeer goed slachthuis zou kun nen worden verkregen. Deze gedachte i: warm bepleit bij B. en W. en het resuultaat zou straks getoond worden. Wegens het succes met onze hebben wij dit nog eenige dagen verlengd. POPPENWAGENS met gummibanden f 10.95, f9.45, f8.25 5,95 LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM. TEL. 2175 POPPENKL1N1EK Feestartikelen, Mutsen, Lampions, Guirlan des, Toeters, Serpentines. PLAATSELIJK NIEUWS BEKENDMAKING Als gevolg van de vacantie van ons perso neel in de afgeloopen week, kan ons blad, ditmaal slechts op half formaat verschijnen Veel artikelen, berichten enz. moeten daar om overstaan, terwijl met H.H. Adverteer ders een regeling tot plaatsing van slechts de hoogst noodijje advertentie's werd getroffen. ONBESTELBARE STUIKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rugontvangen: 1. W. v. d. Heuvel, Baarn. 2. G. Hogenkerk, Den Haag. 3. Akkermans, Driebergen. 4. 3 Briefkaarten zonder adres. HERWONNEN LEVENSKRACHT De j.1. Zondag gehouden speldjesdag, ten voordeele van de vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levenskracht" heeft ruim f109.— opgebracht. Te Soesterberg heeft de collecte voor dit zelfde doel ruim f50.— opgebracht. ZOND AG. Zooals een ander bemerkt, dat gij hem u denkt, zoo helpt ge hem worden. MAANDAG. Zonder het woord beteckent de mensch niets meer dan de vogel zonder vleugels of de roos zonder geur. DINSDAG. Ons geheele leven begint met het ontwa ken der zintuigen, die de poorten tot de inwendige geesteswierkzaamhedd ontsluiten en ons de eerste bouwstoffen verschaffen voor ons denken. WOENSDAG. De voorbereiding voor den verkoop is de halve overwinning in het strijdperk van den koophandel. DONDERDAG. De liefde tot onszelf sluit in de plicht der zelf achting en der zelfbewaring. VRIJDAG. Egoïsme is de wortel van alle zonde. De zon der liefde overwint hef egoïsme. ZATERDAG. Qeef u steeds rekenschap van de beweeg reden, die u in een bepaald geval ruoet doen beslissen. 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. Daarna voeren nog het woord de Burge meester Mr. G. Deketh en de wethouder van volksgezondheid, de Heer Endendijk, die de voortvarendheid van de slagersvereeniging prijzen, en de gelukwenschen van het ge meentebestuur overbrengen. Hierna werd den Burgemeester een groo te sleutel overhandigd, waarmede deze de deur opende. (De redevoeringen waren tof nu toe in de openlucht op de binnenplaats gehouden). De bezichtiging van de gebouwen deed ieder besluiten, dat hier een practisch hygië nisch en mooi geheel verkregen was, waar voor de gemeente slechts f 17.000.— voor schot had gegeven. Bij het binnentreden speelde een strijkje van den Heer Wakelkamp uit Amersfoort het Wilhelmus, terwijl na de bezichtiging wijn, gebak en sigaren werden rondgediend. Onderwijl speelde de muziek en werden nog meerdere redevoeringen gehouden en wel door den Heer Mr. Van Doorne, raads lid tevens Commissaris van de Vereeniging, den Heer Scholtens, Voorzitter van den R. Kath. Slagershond, den Heer Witt, loco-voor zitter van de Kamer van Koophandel, den Heer Winter, keuringsveearts; een afgevaar digde van het particuliere slachthuis te Gor- kum enz. Allen prezen de voortvarendheid van de slagers en wenschten hun veel succes met dit sobere, mooie gebouw en prachtige inrich ting. Ten slotte werd nog een foto gemaakt van alle aanwezigen. Dinsdagmiddag bezochten vele belangstel lenden het Slachthuis. Nader deelt men ons nog mede, dat het Slachthuis Maandag a.s. in gebruik zat wor den genomen. MOTORONGELUK Zondagavond reed op de Amersf.straatweg te Soesterberg een motorrijder met duozit- ster, waarschijnlijk tengevolge van het ver blindend licht van een uit tegenovergestelde richting komende auto, op eenige militairen van de Luchtvaart-afd. in. Een der militairen kwam te vallen en brak zijn been boven den enkel, terwijl de motorrijder een hoofdwonde bekwam en de duorijdster aan haar been ge. wond werd. Eerst na ongeveer 20 minuten arriveerde een geneesheer, waarna de militair per ziekenauto naar het hospitaal te Utrecht werd vervoerd. BENOEMD De heer S.J. Fischer alhier is benoemd tot gemeente-geneesheer te Gorssel. BEROEPEN Ds. Kruishoop, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen van de gemeente Huizen (Gooi). PROCESVERBAAL Tegen een caféhouder alhier werd pro cesverbaal opgemaakt, inzake het laten dan sen in zijn inrichting op Zondag zonder ver. gunning van B. en W. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG POST- EN TELEGRAAFKANTOOR Op den verjaardag van H.M. de Koningin zijn de Post- en Telegraafkantoren na 2 uur nam. voor den Postdienst gesloten. Op dien dag vindt geen behandeling plaats van postwissels (uitgezonderd telegrafische), postbewijzen, kwitantie's, giro stortingen en chèques (behalve die met spoedbehandeling). BENOEMD In de vacature van den heer J. M. F. Lambooy, onderwijzer aan de R.K. school te Soesterberg, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd de heer J. L. C. Beisenherz te Zeist, thans als volontair aan de school werk zaam, terwijl als tijdelijk onderwijzer is aan gesteld W. H. A. van Gilsbei-gen,-u.it—V-leuten. VACCINATIE Op verzoek herinneren wij nog even aan de gelegenheid tot kostelooze vaccinatie of ré-vaccinatie, welke plaats vindt in gebouw St. Jozeph, op 2 Sept .a.s., 's avonds 7 uur, uitsluitend voor ré-vaccinatie en op 4 Sept, nam. 4 uur uitsluitend voor vaccinatie. SCHOORSTEENBRAND J.1. Vrijdag werd de brandweer te Soes terberg gealarmeerd voor een brandje in de Van Maarenstraat. De brandweer was spoe dig ter plaatse en wist den brand, die in den schoorsteen bleek te zijn, spoedig te blusschen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Sleutel, mondharmonica, motortasch met inhoud, 3 sleutels, combinatietang, zilve ren kinderarmband, koffertje, ijzeren pen, portemonnaie met inhoud, zakdoek, zakje, dames-polshorloge. V.V. SOESTERBERG Zondag a.s. worden de wedstrijden om den zilveren motor voortgezet op het terrein van de v.v. Soesterberg, aan den Kampweg. De volgende wedstrijden zullen worden gespeeld: Van 12 uur ScherpenzeelD.U.C. I. Van 2.30—3.30 uur s GravelandW.I.O. j Van 45 uur SoesterbergAm ersf. Boys.j Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofdhuid en wasch daawia Uw hoofd met warm water en gewone zeep of nog beter met Purolzeep. Herhaal dit zoo nu en dan» Uw hoofdhuid I wordt daardoor roosvrij, het haaf schoon en zacht en I valt niet uit. KERKBERICHTEN •NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Bediening H. Doop. Rembrandfzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. 's Avonds 6 uur geen dienst. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema, Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTlGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in het Wijkgebouw de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Doopsbediening. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra.

Soester Courant | 1929 | | pagina 1