Stormschade üoninihureai F. Ni les omiiieaangMe HET RADIOHUIS mderkopjes HOOPEi! GEBRS. DE ROND. Flinke Loopjongen Eieciriciens-Leerling BAKKERSLEEW. MrouuivoorgezelSGliaij Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER Gemeenteraadsverslag. VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Teief. 2045 WEET U HET AL? 1 pond Volvette kaas 58 ct Het Kaashuis HIS lïiaSÏER'S UIIGE ODEOII COLOMBIA PARLOPHOdE BEHA POLVDOR met mooi,dik haar Moderne Talen Jongeman, prachtige steen Geplukt fruit Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Te koop Burgerwoonhuis netten jongen Huisnaaister Net ineisje R.K. Meisje nette dienstbode Biggen Ned. Ver. Eerste Inschrijving v£ en cursisten ALLE INLICHTINGENTEBEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Cornelis Antonie Maria, z. v. B. J. Sukkel en J. M. v. Irsel, Nieuwerhoekstr. 21. Janny Hendrika, d. v. C. v. Geerestein en E. van Zoeren, v. Lenneplaan 20. Maria Cornelia Alida, d. v. G. G. Hilhorst en A. M. v. d. Brink, Beukenlaan 33. Anthonius Gerardus, z. v. A. C. v. Megen en E. C. Hendriksen, Molenstr. W.Z. 32. Alida Carolina Wilhel- mina, d. v. H. de Ruijgt en A. v. Doorn, Eigendomweg lc. ONDERTROUWD: G. Hardeman en M. Muis. H. W. Ko- reneef en L. A. v. Berkum. OVERLEDEN: Grietje Beekhuijs, 71 j., wed. v. J. v. d. Brink. Jacob Louis Terpstra, 81 j., wedr. v. A. Lagervveij. Tjalling Johannes Huizinga, 77 j., wedr. v. Jisseltje de Graaf. Roelof v. Hornsveld, 8 mnd. Jenna Maria Hendrika v. Hamersveld, 2 j. Cornelia Maria Luijt, 51 j. Karei Christiaan Jaski, 55 j., geh. met J. M, Vorderman. GEVESTIGD: A. M. Bouthoorn, Kerkstr. 45. Wed. J. Bolman, Soesterb^tr. 23c. J. Bolhuis met gezin, Nieuwstr. 24a. H. de Vries met gezin, Schoutenkampweg 1. J. J. H. Meijer, Kerk- pad N.Z. 45. C. Kooij, Batenburglaan 15. J. Hoek met gezin, Braamweg 12. J. Prinsen, Waldeck Pymontlaan 52. W. M. M. v. Leeu- wen, W. Pyrmontlaan 52. T. Werkhoven, Kerkstraat 35. A. v. Offenbeek met gezin Braamweg 15. A. B. Waanders, Vredehof straat 2. VERTROKKEN: K. C. Mohrmann, van v. Lenneplaan 3 naar A'dam, Kinkerstr. 74.80. T. Visser, van F. C. Kuijperstr. 5 naar Zeist, Gerolaan 5. J. G. Quint, van Batenburglaan 5 naar Aalsmeer, hotel Drie kolommen. C. A. v. Wijck met zoon, van W. Pyrmontlaan 13 naar Zeist, W. de Zwijgerlaan 19. J. A. Taat, van Driftje 10 naar Indië. F. Stork, van Spoorstraat 32 naar Laren (N..H.), Zevenenderdrift 27. H. Kalkman, van v. Maarenstr. 10 naar Maar tensdijk, Dorpstr. 146. J. M. F. Lambooij, van Banningstr. 46 naar Tiel, Recreatietuin. A. de Groot met gezin, van Wieksl.weg W.Z. 37 naar IJmuiden, Wilhelminak. 71. W. Bos man, van Molenstr. W.Z. 54 naar Baarn, Pr, Hendrikl. 15. J. H. Kreek, van Birktstr. 34 naar Blaricum, Kindersanat. J. M. J. v. Le- mel, van Nieuwesteeg 72 naar Hilversum, C. v. Drebbelstr. 47. A. G. Korver, van Nieuweweg 68 naar Benschop, p.a. C. Riet veld. P. C. A. v. Krieken met gezin, van Eigendomweg 98, naar Overschie, Th. Ja- cobalaan 51. W. v. Egdom, van Hartweg 9 naar Hilversum, Geuzenweg 40. E. J. Schae- fer, van Hartweg 34 naar Hilversum, Erica straat 84. M. Smid, van Hartweg 14b naar Wildervank, Stationsstraat. VERHUISD: ^^^M^Êïrtman, van Hartweg 4 naar Kort? weg 15. D. Dorrestein, van Koninginnelaan 25 b naar Koninginnelaan 15a. A. T. Post man, van Luchtv.-afd. naar Kampweg 64. A. Beemer, van K. Hartweg 3 naar Konin ginnelaan 56a. J. W. Happee, van Schoolweg 2a naar Schoolweg 22. A. Kraaikamp, van Birktstraat 45 naar Kerkstr. 35. A. v. Effrink, van O. Utr.weg 15 naar Eemstr. 4. P. Stuur man, van Molenstr. W.Z. 64 naar Nieuwe-, weg 31b. A. Eikelenboopi, van Schouten kampweg 9 naar Schoutenkampweg 16. N.V. moeilijkheden in den weg gelegd. Nu toch over het slachthuis wordt ge sproken, deelt de heer Van Klooster mede, dat de slagers er geen prijs meer op stellen, dat ook huisslachtingen in het abattoir moe ten plaats hebben. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid Mevr. S. G. Landweer- de Visser. Mede namens de heeren Van Klooster en De Bruin deelt de heer Doorman mede, de vereischte stukken in orde te hebben be vonden, waarom zij tot toelating adviseeren. 4. Behandeling van het verzoek van J. Vos, om ontslag als gemeente-opzichter. Ontslag wordt verzocht met ingang van 1 September. De heer Doorman wenscht voor zulke ge wone gevallen de woorden „met dank voor de bewezen diensten" weg te laten. In stem ming gebracht wordt dit voorstel verworpen 5. Vaststelling van besluiten tot wijziging van de gemeentebegrooting en der begroo ting van het Grondbedrijf en Gasbedrijf. Vastgesteld. 6. Voorloopige vaststelling van de reke ning Wegenfonds 1927. De heer Busch maakt bezwaar tegen de wijze, waarop de financieele comm. zich van deze zaak afmaakt. In eenige minuten voor de vergadering is deze zaak niet goed te be zien. De werkzaamheden dezer comm. laat veel te wenschen over; de heer Van Doorne komt op geen enkele commissie-vergadering. Deze woorden worden door den heer De Bruin ondersteunt. De heer Van Doorne wijst erop, dat het hier alleen gaat om vaststelling van eenige cijfers. De comm. is er niet, om de boeken te controleeren. Het voorstel Busch, om dit punt aan te houden en nogmaals naar genoemde com missie te verwijzen, wordt verworpen met 9—2 stemmen. 7. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der huisvesting van verschillende diensten en in verband daarmede vaststelling van plannen tot verbouw en nieuwbouw, met credietaan- vragen. B. en W. stellen voor: 1. het bureau van den Ontvanger onder te brengen in het naast het Raadhuis gelegen gebouwtje, thans dienende tot rijwielberg plaats enz., welk gebouw voor dit doel door het aanbrengen van eenige verbouwing zeer goed aangewezen kan worden; 2. het bureau van den Dienst Openbare Werken onder te brengen in het gebouw, staande aan den Lange Brinkweg, -en thans bestemd voor brandweercentrale en nood- slachtingen. Bedoeld gebouw is zeer geschikt te maken als bureau voor dien dienst, nadat eenige verbouwing aangebracht zal zijn. Als gevolg van de onder sub 2 bedoelde onderbrenging wordt geadviseerd het brand weermateriaal te plaatsen in een te bouwen steenen garage naast de door den opzichter J. Vos bewoonde woning, welke bouw mede noodzakelijk is voor berging van de gemeen te-auto's, die thans ondergebracht zijn in een houten loods. In meergenoemd rapport van den Directeur van Openbare Werken wordt voorts de wenschelijkheid aangetoond tot het maken van een droogtoren voor de slangen der brandweer en het maken van een ben zinetank met pomp, een en ander zooals op bijgevoegde situatieteekeningen is aange geven. De kosten, welke verbonden zijn aan de uitvoering van bovenomschreven werken, worden begroot als volgt: TTTertx? erbouw Kaacflïïns (poiitieoure^ i f 1250.en overige werkzaamheden f650.—) f1900.— 2. Verbouw lokaliteit naast Raadhuis tot bureau van den Ontvanger f2500 3. Verbouw brandweercentrale enz. tot bureau Openbare Werken, alsme de kosten van meubileering enz. f5500. 4. Bouw eener garage voor gemeen te-auto's (f5700.en een centrale voor de brandweer (f3300.f9000.— 5. Het maken van een droogtoren f 1000. 6. Aanschaffing en plaatsing vao een benzinetank met pomp f 800. Totaal f20.700.— Woensdagmiddag kwam de raad onzer ge meente in openbar evergadering bijeen, ter afdoening van een 22-tal punten, waaraan, bij aanvullings-agenda, later nog 4 punten wer den toegevoegd. De heer Grootewal was afwezig, terwijl zooals bekend, er een vacature is, wegens overlijden van den heer Den Bliek. Na de opening zegt de Voorzitter eerst eenige belangrijke feiten te willen memoree- ren, welke zich hebben voorgedaan, sinds de laatste raadsvergadering op 24 Juli 1.1. Spr. brengt eerst in herinnering het zoo vroegtijdig overlijden van den heer Den Bliek. Aan de groeve heeft spr. reeds eenige waardeerende woorden aan zijn nagedachte nis gewijd, doch kan niet nalaten, hem thans nog eens te gedenken. Spr. kenschetst den overledene als een rechtschapen en eerlijk mensch. Na eenige gevoelvolle woorden vraagt spreker een oogenblik stilte, als een eerbiedige nagedachtenis aan het zoo vroeg ontslapen medelid. Spr. herinnert hierna aan de plaats gehad hebbende herdenking van het 900-jarig be staan onzer gemeente, welk feit waardig werd herdacht. Tevens wijst spr. op de opening van het abattoir, de ingebruikneming der nieuwe school te Soesterberg en de nieuwe nood woningen aan de Wieksloot. Waar deze laatste zaken voor een groot deel het werk is van den heer Endendijk, wijst spr. er op, dat laatstgenoemde binnen kort kan terugzien op een 20.jarigen loopbaan als raadslid. Spr. feliciteert den heer Enden dijk met dit feit en dankt hem voor datgene, wat hij in dien tijd voor de gemeente heeft gedaan. De heer Endendijk dankt hierna den Voor zitter voor de waardevolle woorden. De agenda komt hierna in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der verga dering d.d. 24 Juli 1929. Zonder bespreking goedgekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. De Voorzitter doet mededeeling, dat nog zijn ingekomen 2 adressen van den heer Adan, verzoekende een vergoeding, groot f500.wegens door hem geleden schade bij de oplating der ballon op 27 Aug. en het verzoek om aan zijn woning de vuilnis af te halen; een adres van de R.K. en Alg. Boe ren- en Tuindersbond; Rapport over het gas bedrijf tot en met 1928, uitgebracht door de Vereen, van Ned. Gemeenten en een ver zoek tot verstrekking van een voordracht ter benoeming van een commissaris in de N.V. Centrale Slachtplaats, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Den Bliek. De heer Busch verzoekt hierbij aan ge noemde slachtplaats een hypotheek te ver teenen als aanvankelijk genoemd. Door een toepassing, als nu gevolgd, worden aan de VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bi) het station Soestdijk De Voorz., dit punt besprekende, wijst er op, dat 4 diensten in de laatste tijden niet behoorlijk gehuisvest zijn, n.i. politie, ont vanger, openbare werken en de gewone af- deelingen. Voor al deze diensten moet meer ruimte komen, waarom een besluit zal moeten vallen, welke dienst, politie of openbare wer ken, uit het gemeentehuis zal moeten ver dwijnen. De heer Busch juicht het plan tot verbom wing toe, vooral waar de plannen zeer sober zijn opgezet. Op een enkel punt wil spr. ech ter wijzen. De rijwielbewaarplaatsen verbou wen tot een kantoor voor den ontvanger, noemt spr. geen gelukkige gedachte. Thans is de kas van den ontvanger in het gemeente huis ondergebracht en dit oordeelt spr., voor al met het oog op de politie, beter, dan een onderbrenging in een afzonderlijk gebouwtje, wat niet opvalt en aan het oog der politie is onttrokken. Ook uit een schoonheidsgevoel acht spr. het niet aanbevelenswaardig. In 1931 zal de gemeenteraad uit 15 per sonen bestaan. De leden zullen dus over nog minder ruimte beschikken; de pers kan zich thans reeds niet roeren en de publieke tribune is vaak te klein. Waar de verandering van thans, als gevolg van de uitbreiding van de gemeente, ons slechts eenige jaren zal helpen, vraagt spr. of het niet mogelijk is, den ontvanger toch nog een plaats in bet gemeentehuis te geven, des noods door gebruikmaking van de ruimte, thans ingenomen door den conciërge. Weth. Koenders deelt mede, dat de ontvan ger zoo noodig een plaats kan krijgen in het lokaal van den heer Bossert. Het wachtka mertje, wat B. en W. zich hadden ingedacht, komt dan echter te vervallen. De heer Doorman kan zich met de plan nen vereenigen, wanneer binnen eenige jaren geen voorstellen komen voor een afzonder lijk politiebureau. Indien de ontvanger niet in het Gemeentehuis kan worden onderge bracht, dan verzoekt spr. in elk geval een alarm-inrichting aan te brengen. De heer Van Klooster kan zich met het afzonderlijke gebouwtje ook niet vereeriigen en wenscht den ontvanger te plaatsen in het lokaal van den heer Bossert. De heer Hilhorst wil het plan volgen. Waar men het algemeen eens is over de gedachte, dat door verplaatsing van open bare werken de noodige ruimte moet worden verkregen, wordt besloten deze afdeeting in elk geval over te plaatsen naar den Lange Brinkweg en de hiervoor noodige verbou wing toe te passen. De heer De Bruin meent, dat alle leden de wenschelijkheid zien, om den ontvanger in het gemeentehuis onder te brengen. Spr. wil dit punt even aanhouden, om de pauze tevens te benutten, den gemeente-architect over een en ander nog te' raadplegen, waar toe wordt besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot stichting van een badhuis met credietaanvrage daarvoor., In verband met de waterafvoer, welke aan den Lange Brinkweg nagenoeg zonder koster kan plaats hebben, is de meerderheid van B. en W. van oordeel, dat plaatsing van een badhuis het beste kan geschieden aan den Lange Brinkweg; door de minderheid van B. en W. wordt daarentegen de Verlengde Tal- malaan als meest geschikte plaats genoemd. Twee plannen met kostenberekeningen zijn voor dit doel uitgewerkt, n.1. plan A met 20 douches en 10 kuipen, begroot op f35000.- en plan B, 10 douches en 4 kuipen, begroot op f23000.—. Dat 1 ons Ham 30 cent kosten Burg. Gfotestr. 45-47, Tel. 2040 B. en W. zijn met de Bouwcomm. van oor deel, dat plan A de voorrkeur verdient in verband met de vrij sterke bevolkingstoena me. De exploitatie van de inrichting zal nim mer de kosten volledig kunnen dekken. Aan de hand eener exploitatie-rekening ver wachten B. en W. een jaarlijksch tekort van f4366.—, welk bedrag B. en W. ter beschik king wenschen te stellen ter wille van de volksgezondheid en volkshygiëne. B. en W. stellen voor plan A aan te nemen en een crediet hiervoor (f35000.te ver- leenen. De heer De Bruin zegt, dat bij plaatsing van het Badhuis aan de Verlengde Talrnalaan de waterafvoer was begroot op f 13000.—. Thans meent spr., dat een weg gevonden is,- die niet meer dan f 1300.— onkosten met zich met zich zal brengen, hetgeen voor spr. een groot verschil maakt. De heer Doorman ondersteunt deze ge dachte. Spr. heeft verschillende inlichtingen, ook omtrent inrichting, in andere plaatsen ingewonnen. Het aantal te nemen baden lijkt spr. voor onze gemeente niet slecht geno men; de verhouding echter tusschen de te plaatsen kuipen en douches lijkt spr. verre van juist. De verhouding in dit plan is 1 2; er zijn zelfs gemeenten, die hiervoor ver- houdngeni hebben van 111. De heer Busch acht de Verl. Talrnalaan de meest geschikte plaats. Tevens is hem be kend, dat dames over 't algemeen meer kuip baden gebruiken dan douchebaden, waarmee dus rekening dient te worden gehouden. De verhouding tusschen kuip- en douchebaden 1 :2 noemt spr. ook niet juist. Spr. zou plan A met eenige versobering willen uitvoej ren, omdat in het plan rekening is gehoudej met uitbreidnig. D" he.°r Yi". KL^o^tc .cr[)f ...owu sing op de Eng. Spr. zou, met het oog op de inrichting, ook dit plan nog even met den gemeente-architect in de pauze willen bezien. De heer Hilhorst is voor plaatsing aan den Brinkweg. Van de Soester bevolking zullen zeer weinig arbeiders van dit badhuis gebruik maken. De goedkoope grond is mede een belangrijke factor. Weth. Koenders verdediegt hierna het plan^ alsmede de plaatsing aan den. Lange Brink weg. Dit plan is opgemaakt aan de hand der ingewonnen informatie's. Dat de verhoudin gen der kuip- en douche-baden niet goed zijn, is zeer wel mogelijk; de meest uiteen- loopende opgaven worden, met betrekking hiertoe door de verschillende gemeenten ver strekt. Niemand weet, momenteel nog, welke verhouding voor onze gemeente de juiste zal zijn. De hooge Eng acht spr. niet geschikt voor een badhuis. Zoowel loopende als per fiets moet steeds de hooge Eng worden' beklom men. Bij plaatsing aan den Brinkweg kan men het badhuis tevens per autobus be reiken. De heer Van Doorne is voor plaatsing aan den Brinkweg. Spr. meent, dat wij geen badhuis noodig hebben voor een zekere buurt. Bij plaatsing aan den Brinkweg voelt een ieder, dat hier sprake is van een gemeen telijk badhuis. De heer Endendijk verdedigt de door hem gekozen plaats aan de Verl. Talrnalaan. In die omgeving ziet spr. veel gebruikers van een badhuis. Spr. is tevens van meening, dat, bij plaatsing aan den Brinkweg, in de toe komst niet met één badhuis kan worden volstaan. De waterafvoer zal geen f 13000.— vragen, doch zal .met f1150.gedekt zijn. Hierna volgt stemming over de plaats, waar het badhuis zal worden gesticht. Het voorstel tot plaatsing aan den Lange Brink weg wordt verworpen met 47 stemmen. Voor de heeren Van Doorne, Gasille, Hil horst en Koenders. Het voorstel Verlengde Talrnalaan wordt eveneens verworpen met 5—6 stemmen. Voor de heeren v. Klooster, Doorman, Busch, De Bruin en Endendijk. Waar geen andere plaatsen in het plan wor den genoemd, komt thans een voorstel ter tafel om dit voorstel nog eens naar de com missie te verwijzen, over welk voorstel de stemmen met 5—5 staken. Voor de heeren Van Klooster, Doorman, v. d. Bremer, Koen ders en De Bruin. De heer Busch had zich intusschen verwijderd. Over dit laatste voorstel (verwijzing naar de comm.) moet dus in een volgende vergadering nog maals worden gestemd. Hierna korte pauze. Na heropening der vergadering deelt weth. Koenders met betrekking tot punt 7 mede, dat men thans van oordeel is, dat den ont vanger een plaats kan worden gegeven in het lokaal links van den ingang, welk lokaal dan in twee lokalen moet worden gescheiden. Mede voor het plaatsen van een kluis, zal voor deze werkzaamheden f 1000.benoo- digd zijn. Hiertoe wordt besloten. 9. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, we gens het bedanken van den heer G. Jansen. Alphabetische voordracht: 1. R. L. van den Berg; 2. W. van der Leek, architect. De heer v. d. Leek wordt met 8 stemmen gekozen. 10. Benoeming van leden der Raadscom missies voor 1929-1930, en verdeeling van den Raad in afdeelingen. De heer Gasille wijst op de ongelijke plaat sing der leden in de commissie's. Een lid zit slechts in 1 comm., terwijl anderen in 4 commissie's zitting hebben. De heer De Bruin wijst op de financieele commissie, waarvan enkele leden de verga deringen nimmer bezoeken. Wanneer deze menschen hiervoor geen tijd kunnen vinden, is het beter andere personen te benoemen. De heer Busch verzoekt de comm. voor werkverschaffing in het vervolg te noemen „werkverruiming". Waar zeer veel produc tief werk in onze gemeente kan worden ver richt, zou spr. gaarne de werkverruiming willen toepassen. Op verzoek van den heer Endendijk, om een dergelijk voorstel later door de commissie in te dienen, trekt de heer Busch zijn voor stel in. Na enkele aanvullingen worden de commis sie's nagenoeg ongewijzigd vastgesteld. Met het oog op het onderzoek der be grooting wordt de raad hierna in 2 afdeelin gen verdeeld. Na loting wordt de le afdee- ling gevormd door de heeren Endendijk, Busch, Gasille, De Bruin, Hilhorst, Groo tewal en vacature; de 2e afdeeling door de heeren Koenders, Doorman, v. Doorne, Pronk, Van Klooster en v. d. Bremer. De heer Busch stelt hierna de navolgende motie voor: De raad van oordeel, dat voor een nauw gezette bespreking over belangrijke onder werpen niet te lang moet vergaderd worden, noodigt B. en W. uit in den vervolge de agenda der raadsvergaderingen niet te uitge breid te doen zijn en gaat over tot de orde van den dag. Laatstgenoemde doet hierbij tevens het voorstel de vergadering nu te onderbreken om dan morgenavond (Donderdag) te ver volgen, hetgeen véél instemming vindt. Besloten wordt te 6 uur te eindigen om gelegenheid te hebben de hoogstnoodige punten nog af te werken. 11. Voorstel van B. en W. tot instelling van een burgerlijk Armbestuur, vaststelling van een reglement, alsmede benoeming van bestuursleden. Na enkele door den heer Doorman voor gestelde wijzigingen, wordt het reglement goedgekeurd, terwijl de navolgende personen tot leden van het armbestuur worden geko zen: M. Sukkel, D. v .d. Broek, J. Casteleijn, W. Hoekstra, J. H. Benschop, P. A. Enden dijk en T. Budding. 12. Vaststelling van een besluit tot open baren verkoop van noodwoningen. Zonder bespreking goedgekeurd. 13. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van trooken grond. Zonder bespreking goedgekeurd. 14. Vaststelling van een besluit tot wijzi ging van het besluit d.d. 29 Mei 1929 inzake verkoop van grond aan M. Scheffer. Goedgekeurd. 15. Vaststelling van een tweetal besluiten tot wijziging van besluiten inzake uitgifte in erfpacht van grond. Eveneens goedgekeurd. 16. Behandeling van het adres der Ambu lante Landbouwhuishoudschool van den Aartsdiocesanen R.K. Boeren- en Tuinders- bond, verzoekende uit te spreken, dat de op richting en instandhouding van een cursus in 'eze gemeente noodig wordt geacht. Bedoelde uitspraak is noodig voor het ver krijgen van subsidie van rijk en gemeente. B. en W. stellen voor een uitspraak te oen als door genoemden bond wordt ver mar etnrrfeTgëlfjke cursur~i;r~cCTr jvoelde behoefte voorziet. De cursus heeft ten doel meisjes uit den [boerenstand de noodzakelijke, practische en •theoretische kennis bij te brengen, om later haar taak in het boerenbedrijf naar behooren te kunnen vervullen. De heer Busch maakt hiertegen bezwaar. Waar is het einde met het geven van sub- sidie's. Meerdere vereenigingen zullen aan kloppen, wanneer deze subsidie wordt ver leend. De heer Endendijk wijst er op, dat dit ver zoek moet worden ingewilligd aan de hand der nijverheidsonderwijswet. Hierna goedgekeurd. Hierna komen eerst in behandeling eemige punten der aanvullings-agenda. 1. Voorstel van B. en W. tot credietver- Ieening ten behoeve van den bouw eener school door de Vereeniging „Een School met den Bijbel" met wijziging der gemeente-be grooting 1929. Geraamde kosten f50.815.37. Goedgekeurd. 2. Vaststelling van een besluit tot over dracht van grond aan de Ver. _,,Een School met den Bijbel" in verband met de stichting van een school. Goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. tot hypotheek- verleening aan de N.V. Centrale Slachtplaats te Soest ter uitvoering van de gesloten overeenkomst. Goedgekeurd. Op de voordracht voor commissaris voor genoemd slachthuis wor den geplaatst de heeren Busch, De Bruin en Gasille. LAANSTRAAT 30 BAARN PLAATSELIJK NIEUWS Het haar groeit veel sneller als gij dat met Purol behandelt. Als men zoo nu en dan slechts een weinig Purol goed in de hoofd huid wrijft, dan wordt daardoor de haargroei p krachtig bevordert en 't haar mooier en dikker. 1 RONDVRAAG. De heer De Bruin wijst er oj>, dat hij in de fractie tegen een crediet voor de feestvie ring is geweest, terwijl spr. het betreurt, dat den spullenbazen niéÏF'is belet geworden, op Zondag af te breken. Spr. hoopt, dat met zijn gevoelens in het vervolg rekening wordt gehouden. Tevens vraagt spr. hoe het mogelijk is, dat aan de Van Weedestraat 3 winkelhuizen worden gebouwd met een breedte van plm. 3.20 M. De heer Busch wijst er op, dat de bewo ners van het Zandgat binnenkort van een toe gangsweg verstoken zullen zijn. Spr. ver zoekt verbetering van een der landwegen, waardoor de menschen uit hun isolement verlost zullen zijn. Tevens informeert spr. naar een reeds 2 jaar geleden ingezonden adres van de Wed. Van Garderen, betreffende een uitweg aan de Anna Paulownalaan. De behandeling van dit adres zou toen in de volgende vergade ring plaats hebben; de heer Van Doorne zou dan met bewijsstukken komen, dat de ge meente den gevraagden uitweg niet mocht verkenen, als gevolg van een overeenkomst met den heer Iburg. Spr. verzoekt deze zaak ten spoedigste op het tapijt te brengen. Het is thans hoog tijd, dat uitgemaakt wordt in hoeverre de bewoners recht hebben op een uitgang aan die straat. Hierna sluiting. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: 2314 Gemeentelijk Telefoonstation in de Christelijke School te Hees, Soest. 2318 N.V. Centrale Slachtplaats, L. Brink weg 43, Soest. 16 T. Mastenbroek v.h. G. J. de Jongh, Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij, N. Baarnstraat 1, Baarn. STATUTEN Staatscourant No. 181 bevat een afdruk van de Kon. goedgekeurde Statuten van den Bond van Burger Technisch Personeel bij de Luchtvaartafdeeling, gevestigd te Soster- berg. BENOEMD Aan de Engendaal-school is benoemd Mej. E. v. d. Weij, onderwijzeres te Katwijk aan Zee en de Heer A. Klop, onderwijzer aan de Wageningsche Schoolvereeniging. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, zijn terug ontvangen te Soest. 1. Iete Fisscher, Bussum. 2. Inspecteur Dir. Bel., Baarn. 3. Raad van Arbeid, Utrecht. 4. Corry Velthuizen, Hilversum. Men wordt beleefd verzocht het adres van den afzender op de stukken te vermel den. HEIDEBRAND J.l. Dinsdag loeide de sirene voor een hei debrand nabij de Stompert. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhin deren, dat een groote oppervlakte heide af brandde. MAXIMUM SNELHEID Dezer dagen werd nogmaals een controle gehouden met betrekking tot de maximum snelheid. Een 9-tal auto-bestuurders gingen op de bon. AANRIJDING Maandag had op den overweg bij station Soestdijk een aanrijding plaats tusschen een autobestuurder en een wielrijder. De wielrij der, een 14-jarige jongen, die een mand met kruidenierswaren en eieren vervoerde, werd met zijn rijwiel tegen den grond ge- slingerd, waardoor yeel der artikelen verforen gingen. De jongen, die erg over z'n been klaagde, werd naar den dokter gebracht, die een en- kelontwrichting vaststelde. De autobestuurder treft geen schuld. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Rozenkrans, stofbril, jongensjekker, knipmes, kosteloos belastingmerk, kinder schoentje, belastingmerk, benzinebus, bril, wandelstok, platte f ietssleutel, portemonnaie met inhoud, vulpen, paardenleidsel, gedeelte van zilveren ketting, kindertaschje en fanta sie-zakdoekje. BEDANKT Ds. J. C. W. Kruishoop, beroepen naar de Ned. Herv. Kerk te Huizen, heeft voor dit beroep bedankt. DIPLOMA ALG. NED. POLITIEBOND Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor het politie.diploma, slaagde E. van Gar deren te Soesterberg. VERBODEN WAPEN Tegen een inwoner uit Den Haag, die per rijwiel onze gemeente passeerde, is pru cesverbaal opgemaakt terzake het dragen van een verboden wapen. Het voorwerp werd in beslag genomen. VERDRONKEN Toen j.l. Zondagmiddag een 3-tal jongens uit Soesterberg in de Eern, nabij het Zui- dereind te Baarn, aan het zwemmen waren, zonk de 16-jarige W. de Craats plotseling in de diepte. De eerste pogingen om hem te redden, hadden geen succes, totdat later een Amsterdammer den drenkeling omhoog bracht. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. Vriesendorp te Baarn, kon echter slechts den dood constateeren. De drenkeling is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats gebracht en Dinsdag naar het ouderlijk huis te Soes terberg. Woensdagmorgen is het stoffeljjk over schot ter aarde besteld. Toen de rouwstoet de christelijke school passeerde, stonden de kinderen en het onderwijzend personeel langs den weg geschaard, om hun oud-leerling en schoolmakker een laatsten groet te brengen. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de vaste Commissiën uit den Raad voor 1929-1930 zijn samengesteld als volgt: Comm. heide, en zandgronden: Voorzitter A. Endendijk; leden G. Hilhorst Azn., G, Pronk. Commissie voor openbare werken: Voor zitter A. J. C. Koenders; leden D. A. de Bruijn, W. F. H. Busch, W. H. C. Doorman, G. Hilhorst Azn. Comm. uitbreidingsplan: Voorzitter A. J. C. Koenders; leden P. v. d. Breemer, W. H. C. Doorman, G. J. Grootewal. Comm. belastingzaken: Voorzitter de Bur gemeester; leden W. F. H. Busch, Mr. J. H. v. Doorne, G. Hilhorst Azn., vacature. Comm. werkverschaffing en steunverlee- njng: Voorzitter A. Endendijk; leden D. A. de Bruijn, W. F. H. Busch, H. J. Gasille, H. van Klooster, vacature. Comm. bijstand gasbedrijf: Voorzitter A. Endendijk; leden D. A. de Bruijn, W. H. C. Doorman, H. van Klooster. Wetgevende comm.: Voorzitter de Burge meester; leden Mr. J. H. van Doorne, H. J Gasille, vacature. Comm. bijstand grondbedrijf: Voorzitter A. J. C. Koenders; leden P. van den Breemer W. H. C. Doorman, H. J. Gasille. Financieele comm.: Voorzitter de Burge meester; leden Mr. J. H. van Doorne, G. J Grootewal, H. van Klooster. Privaat- en clublessen. Ook Er gelsche Handels.correspondenfi Mej. T. H. Kortevveg, Sophialaa 15, Soestdijk. In wijnhandel, annex mineraa waterfabriek in het Gooi, won gevraagd degelijke flinke die genegen is in het vak te wo den opgeleid. Leeftijd plm. 18 Vrij van mil. dienst. Eigenhandi geschreven sollicitaties met opg: ve van verlangd salaris, van looj baan vanaf schooltijd en van n ferentiën onder no. 625 burea van dit blad. Aan den Rijksstraatweg bij c spoorbrug is een partij te koop, uitnemend geschikt vo< rotswerken. Te bevragen bij de uitvoerder op het werk. als: William Duchesse a 25 cei per K.G.; Transparant de Croi cels (hand en nroesappels a t cent per K.G. Binnenkort Wi: terïruit. KERKPAD 39 Z.Z. SOES jong zwart hondje, genaamd Ro Terug te bezorgen tegen befo< ning, bij Mevr. Kleijn van W ligen, Koningsweg 8, Baarn. Besteik-: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. SPORTKRONIEK GROEPENWEDSTRIJD DAMMEN Dinsdag 24 Sept. a.s. begint de jaarlijksche groepenwedstrijd in het clublokaal der Soes ter Schaak- en Damclub, Hotel .Ockhuijsen. Hieraan kan iedere liefhebber deelnemen. Ook voor jeugdige dammers is dit een mooie gelegenheid zich eens met andere spelers te meten. Voor deelname kan men zich opgeven bij den Heer I. F. Voigt, Burg. Grothestraat, of Dinsdagavond in het clublokaal. Voor iederen groep wordt een prijs be schikbaar gesteld. Het inleggeld bedraagt f 0.50. Aanvang half acht. MAATSCHAPPIJ TOT NÜT VAN HET ALGEMEEN Onder de aantrekkelijkheden, die de winter met zich brengt, behoort ongetwijfeld het clubwerk van het Nut, dat begin Oct. weer een aanvang neemt en waar de meisjes en jongens, die verleden jaar getrouw de clubs bezochten, ook nu weer worden verwacht. Buiten de handwerk-, raffia- en houtbewer kingsclubs zal er nu ook een cursus in car- toonnagewerk worden gegeven voor meisjes en jongens boven 10 jaar. Zij, die aan een der genoemde lessen wenschen deel te ne men, kunnen zich daarvoor aanmelden op de inschrijfuren, op Maandag 23 en Dins dag 24 September, des nam. 6—8 uur, in het clublokaal VeenhuizerstraaT hoek Nieuw- straat en in de Ferdinand Huycklaan 8. Het lesgeld bedraagt 5 ct. per keer. Voor hen, die doel en werkwijze van dit winterwerk niet kennen, zij nog eens in het licht gesteld, dat het er om gaat aan de jon geren te leeren den vrijen tijd doelmatig te besteden. Het opgroeiend geslacht loopt maar al te zeer gevaar den tijd te „verdrijven" in kroeg of dansgelegenheid, tot schade van ge zondheid en zedelijke vorming. Het is dus wenschelijk, dat het tijdig leeren den tijd te benutten in vreugdevollen arbeid, in spel en sport. Daarom plaatste de Commissie voor dit winterwerk ook op haar program: lichtbeel den, gemeenschappelijke zangavonden, wan del-, natuurstudie- en kampeerclubs voor de ouderen, opdat de blik worde verruimd en gezonde levenslust verhoogd. Een en ander zal nog nader in dit blad worden gepubli ceerd. VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s. zullen de volgende wedstrijden op het terrein aan den Koudhoornweg wor den gespeeld: 1 Uur nam .Soest IIIQ.E.S. II. 3 Uur nam. Soest II—VeëTïendaal 11. Soest II en III spelen dus a.s. Zondag- haar lsten competitiewedstrijd. Soest-supporters noodigen wij uit onze spelers te komen aanmoedigen. Het 1ste elftal speelt om 2 uur nam. in Amersfoort een vriendschappelijken wed strijd tegen A. P. W. C. o V.V. SOESTERBERG Zondag a.s. beginnen de competitie-wed strijden. Den eersten wedstrijd moet Soesterberg spelen tegen „Sopla", te Amersfoort. Indien de Soesterbergers spelen als den laatsten tijd, dan komen de puntjes zeker naar Soesterberg. o V.V. SOESTDIJK De competitie-wedstrijden voor a.s. Zon- g te spelen op het terrein aan den Kost- verlorenweg, zijn als volgt: 1 Uur: Soestdijk IIIN.S.F. II. 3 Uur: Soestdijk IN.S.F. I. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 22 September. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur de heer Van Ginkel, cand. t.d. H. Dienst, van Zeist. 's Avonds 6 uur geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. C. J. v. d. Graaf, van Nijkerk. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianasfraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Dinsdag 24 September, 's avonds 7.30 uur, Ds. W. Bijlevefd, van Haarlem. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIG EN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Dr. G. J. Sirks, van Den Haag. SOESTERBERG Zondag 22 September. NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in het Wijkgebouw Ds. B. Tuinstra. Nam. 23 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur geen dienst. gevraagd bij Gebr. Gielen, V< Weedestraat. eiken huisk.-aiiieubl., eiken wasc tafel (marmer opz. en spiegel), eiken stoelen met leer; alles s« liede handwerk.. Groot gascon foor (als nieuw), schilderijen, m trassen enz. Te bevragen Vj Weedestraat 29. te huur aan de Talrnalaan, be 3 kamers, keuken, bijkeuken, flii ke tuin; boven 3 kamers en zc der. Aanv. 1 Oct. Huurpr. f7.5 Te bevr. H. J. Broekhuizen, Ji lianastraat 60. K. H. Haremaker, Banketbakke Van Weekiest_r^S,oestclijk, vraa boven de 14 jaar, goed kunnend fietsen, voor loop- en bakkeri werk. agentschap Levensverzekerin» Br. onder Iett. K 345 Visser Boekh., Kerkstr. 20a, Soest gevraagd, goed bekend met vej stellen en ook penigszins me nieuw werk, voor 1 dag p. v Br. no. 994 bur. van dit blac gevraagd, in gezin van 2 perse nen, zindelijk kunnende werkei Adres Burgem. Grothestraat 3(. Soestdijk. gevraagd, bij joh. Bosbootr Steenhofstraat 16, Soest. Gevraagd zoo spoedig mogelij een flink hoogloon, gr. wasch buitenshui; hulp van werkster, v.g.g.v., voc dag of dag en riacht. H. v. Nes Soesterbergschestraat le, hoe Eikenlaan, Soest. Gevraagd een gevorderd Br. no. 495 bur. van dit blad. Gevragd te Baarn voor dag en nacht, kunn. werke en goed koken, v.g.g.v. Salari f40.—, wasch vrij. Br. no. 62 Van de Ven's Boekh., Baarn. te koop, bij H. "v. Harten, Oud Grachtje 5A, Soest. Gervaagd te Amersfoort bij ee dame alleen, een die genegen is lichte huishoudt lijke bezigheden te verrichter hulp aanwezig. Br. fr. onder nt 993 bureau van dit blad. AFD. bij het secretariaat REI Inschrijvers moeten minstens de ben. Men wordt verzocht bij ven: Naam, Voorletters,

Soester Courant | 1929 | | pagina 2