Stormschade 1 Inboedels, rijuiielhahdel mmnha Immem.- loiliiliriai P.ll PSiNEIilLEESCH HET RADIOHUIS overwerkte zenuwen Mej. P. Sizoo W, ELZENAAR GEBRS. DE ROND. Appelen le hoop geuraagd zit- en Zil- en zeer belangrijke Mei- Ueiling te Amersfoort W. ELZENAAR F*W.C.v.dYEEM HiS IYIASTëü'S UOICE ODEOH COLIMA IMOPHONE BEHA POLYDOR BRUNSUflCK mm. j'chmoi n VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Te lef. 2045 TemuwiaMeiim is verhuisd Te koop Nette meisjes gevraagd. InmaakkoDl. Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Adverientiën. net persoon. ALS NIEUW Slagersleerling Te koop Te huur Net meisje Muurtuintjes. Net burgermeisje, Dinsdag, Woensdag en Donderdag 1,2 en 3 Oct. 5 Magnifieke complete te huur, ïeeiiand ie huur INBOEDELS te koop gevraagd van jonge Paarden R. BOK MA Bovenhuis De hoogste waarde H. A. STAAL nonanatm inninhtinn i bPdi üiiciiii lüiiuiiy. Voor Wol, Sajet, Kousen en Sokken, ochienovoerp. 100 pond n.50 Gemenod Graan 100 p. 16.20 fipiUGem. schelpen) n.oo W. S. Veltman Bussum en Amsterdam HEITMANN mr NOTEERT VERHUIZING Fa.M.HAKS Christelijke Historische Kiesvereeniging plaatselijke Kiesvereeniging Wasch do aangedane plaateeo met warm water en Purolzoep; droog dan voorzichtig af en do» »r wat Purot op, Herhaal 1 eiken dag, zoo Idng het noodlg ie, met vyarm voorzichtig I Herhaal dit I Plooij. Maria de Heer, 71 j., geh. met W. E. v. Kervel. Jan Albertus zur Kleinsmiede, 58 j., geh. met H. Jansen Hutteman. Maria Margaretha Knol, 61 j., geh. met W. Kin derdijk. GEVESTIGD: J. G. Berends, Molenstr. O.Z. 9. J. de Jong met gezin, Koninginnelaan 56b. T. M. Braam, Talmalaan la. J. v. Hoewijk, Eigendomweg 54. A. v. d. Plas, Steenhofstr. 31. J. M. Lou- tenslagerDerichs met gezin, Vredehofstr. 2. Wed. J. J. v. Doorn, Postweg 8f. J. Kraaij, Postweg Sf. H. Veth met gezin, v. Maaren straat 23. C. Roskam, idem. L. A. v. d. Mijl, idem. G. M. T. W. de Haan, Steenhofstr. 32, J. E. Reulen met gezin, Kolonieweg lb. W. P. Roelofs, Dahveg 6. M. J. de Haan met zoon en broer, Kerkpad N.Z. 22. J. N. Zoe- teman, Koninginnelaan 2b. VERTROKKEN: B. v. Zuilichem, van Julianastr. 58 naar Hoevelaken, Rijksstraatweg. E. Overhoff Klijzing, van Beetzlaan 75 naar Steenwijker- wold, Willemsoord. D. Radstok, van Hartweg 2a naar Noordwijk zee, Hoofdstr. 63. K. Boe- senkool met gezin, van v. Weedestraat 7 naar R'dam, Heenvlietstr. 36b. H. v. d. Brink met gezin, van Nieuwstr. 29 naar L. Vuursche, Meerhuis 60. L. Bouwhuizen, van le We teringpad 8 naar Zeist, Soestdijkerstr. 8. J. C. ZutphenWubbeling, van L. Brinkweg 37 naar Baarn, Heuveloordstr. 3. A. Bakker, van Vredehofstr. 6 naar Groningen, schip Schuitendiep. A. Klijn, van Molenstr. W.Z. 43 naar Zaandam, Lage Horn 4. M. L .v. d^ Es, van Kolonieweg 11 naar A'dam, le Const. Huijgensstr. 70. H. J. Albers met gezin, van Molenstr. W.Z. 43 naar Abcoude.Proostdij, Amsterdamschestr. 49. A. P. KoijmansNieu- wenhoven, van Molenstr. W.Z. 43 naar Zaan dam, Lage Horn 4. A. B. Hoeboer, van Mo lenstr. W.Z. 68 naar Snelrewaard, bij vader. M. Nuberg met gezin, van B. Grothestr. 16 naar Naarden, Kloosterstr. 14. W. de Mol, van Soesterb.str. 34 naar Den Haag, Toma- tenstr. 90. C. Recourt, van Soesterbergsche- straat 34, naar idem. Th. de Wolf met gezin, van Kolonieweg 13 naar Monster, Burg. Kampschoirstr. Jhr. D. Mollerus, van Post weg 19 naar Eindhoven, Tramstraat 11. VERHUISD: E. M. C. Fortuijn, van Parklaan 5 naar Soesterb.str. 13b. G. J. Willemars met gezin, van Molenstr. W.Z. 13 naar Molenstr. W.Z. no. 11. tabletten PLAATSELIJK NIEUWS zoo'n groote getale aanwezig was. Zonder steun van die jeugd kan men het doel niet bereiken. Het was de bedoeling om door deze mee> ting de aandacht van Soest op den strijd te. gen de drankellende te vestigen. Tot jong en oud van Soest willen wij toeroepen: Schaart u onder onze gelederen. In Soest, de 4e plaats, wat het aantal inwo ners betreft, van de^e provincie, bestaat nog geen afdeeling. Van drankbestrijding is hier nog geen sprake. Men heeft het hier wel ge. probeerd, maar een afdeeling is weer opgehe. ven wegens gebrek aan belangstelling. De katholieke organisatie wil spreker uitscha kelen. Het is moeilijk om katholieke leden te winnen en wat door hen gedaan wordt in belang der drankbestrijding, waarde eren wij ten volle. Het is nu de bedoeling hier een afdeeling te stichten en spreker hoopt, dat door deze meeting zich personen gedrongen zullen ge voelen de geheelonthouding te helpen propa- geeren. Straks zal gelegenheid zijn zich op te geven. LAANSTRAAT 30 BAARN LUCHTPOST NEDERLAND—NED.-INDIË De aandacht wordt erop gevestigd, dat op Donderdag 3 October a.s. weder een post vliegtuig naar Nederlandsch-Indië vertrekt. Laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor Woensdag tevoren te 9.20 uur. NIJVERHEIDSSCHOOL Het Bestuur van bovengenoemde school deelt ons mede, dat bij de gehouden inschrij ving een bevredigend aantal leerlingen zich hebben aangemeld; alleen voor de le klasse reeds 25. Zij, die verhinderd waren op de vastgestel de data zich te doen inschrijven worden hiertoe, bij uitzondering, nog in de gelegen heid gesteld op 1 October a.s., te 6 uur 's avonds, aan het schoolgebouw Molenstraat. EEN MOOI SUCCES Dat er nog zakenmenschen in onze ge meente woonachtig zijn, die moeite noch kosten besparen, om bekroningen op hun werk te krijgen, hoorden wij dezer dagen weer, toen ons bekend werd, dat de heer A. Tammer, brood- en banketbakker, te Soes- terberg, op de te Brussel (België) gehouden bakkerstentoonstelling, in de week van 11-14 September 1.1. op de mooie en schitterende inzendingen het Diploma met eerekruis be haalde. Verder op zijn melk- en waterbrood een diploma 'met gouden medaille. Op zijn. krentenbrood een diploma met gouden me daille. Voor zijn beschuit diploma met gou den medaille en gelukwenschen van de jury en ten slotte nog een diploma met zilveren medaille voor zijn ingezonden tarwebrood. Hierbij zij echter vermeld, dat de heer Tammer reeds dit jaar op de verschillende bakkers-tentoonstellingen, gehouden in ons land, reeds een negental eerste, tweede en eereprijzen behaalde, met hoogste aantal pun ten, terwijl hem den zilveren wisselbeker ook is toegekend. Voorwaar een succes voor den heer Tammer en vooral voor zijn cliëntèle, die er trotsch op mogen zijn zulk een bakker in hun gemeente- te hebben. WERELDKAMPIOENSCHAP BASEBALL De Chicago Cubs, de baseball-club van den kauwgommagnaat Wrigley, heeft heden den kampioenswimpel van de National League gewonnen. In de wedstrijden om het wereld kampioenschap baseball, welke 8 October te Chicago beginnen, zullen zij nu uit moeten komen tegen de Philadelphia Athletics, kam pioenen van de American League. NED. VEREEN. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN Het was een ongewone drukte nabij het station Soestdijk, Zondagmiddag, waar zich een aantal leden van verschillende afdeelingen uit deze provincie van de Nederlandsche ver- eeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, hadden verzameld, om in optocht, met banieren en de Muziekvereniging „Voor waarts" van Baarn voorop, naar den Lazarus- berg te inarcheeren. Precies half 4 vertrokken ongeveer een zeventig-tal leden, medevoeren de een twintig banieren, o.a. van de afdee lingen Baarn, Utrecht, Zeist, De Bilt, Amers foort haar den Lazarusberg, het terrein van de meeting. Om vier uur kwam men op het terrein, waar reeds een 100-tal personen stonden te wachten op de komst van de betoogers. De muziek speelde een nummer, waarna de heer Weikamp (Lid v. Ged. Staten), alle aanwezigen namens de Utrechtsche Provin ciale Propaganda.commissies het welkom toeriep. Het was spreker een genoegen, dat de jeugd, vereenigd in den jeugdbond, in De zangvereeniging „De Blauwe Vaan" zong daarop een tweetal liederen, waarop de heer H. Ploeg Jr., algemeen secretaris N.V. te Utrecht het woord verkreeg voor zijn on derwerp: „Beitelen aan het ornament". Men maakt de menschen alleen warm, al dus spr., voor iets wat hun duidelijk voor oogen staat. Kunnen we dat voor de zaak van de drankbestrijding, dan hebben we het pleit gewonnen. Spreker schildert verschil lende gevallen van verleiding van jonge meis jes met een „chic likeurtje". Door den drank ontstaat allerlei onheil: Een zaak gaat ten gronde als de man zich aan den drank over geeft. Met een voorbeeld wordt dit ge staafd. De ongeveer 200 inwoners van Soest, Öie hier vereenigd zijn, wil spreker toeroepen: helpt ons. We dienen te zien waarom het gaat. En vooral wil spreker zich richten tot de leden van de afdeeling van moderne arbei ders organisaties. Men maakt zich druk voor allerlei, maar de drankbestrijding schijnt men hier te ver geten. Dan volgt een verhaal van een soldaat, uit den jongsten wereldoorlog, die brieven schreef aan zijn moeder. Meermalen kwam deze jonge man in vertwijfeling bij alles wat hij doormaakte, maar trots alles bleef hopen oj> de toekomst, wanneer hij mocht beitelen aan het ornament, dat het gebouw versiert. Dat wenscht hij voor allen hier te Soest. De samenleving eischt onze hulp, ook voor anderen. Het goede voorbeeld doet goed volgen. De zang- en muziekvereeniging doen bei den zich weer hooren, waarna de heer Dick Verhaar, leider van den jeugdbond voor ont houding te Utrecht, 't spreekgestoelte be klimt om zich voornamelijk tot de jeugd van Soest te wenden. Spreker vraagt: Hebben de jongeren een taak, zoo ja, welke, of wat ruimer gezegd: hebben wij als mensch, als burger in de maatschappij een taak te vervullen? We kun nen ons overal wel van af maken, we kunnen ons nergens mee inlaten, maar daar is het niet goed mee. Stuk voor stuk hebben we verantwoordelijkheid voor wat er gebeurt. Ook de jongeren onder ons hebben ziel] straks uit te spreken wat er gebeuren of niet gebeuren zal. We hebben te strijden voor een mooi ideaal, waarvan het eindpunt kan worden gezien. Dat is niet met alle idealen. Wel met de drankbestrijding. Er is hier in Soest werk te doen, vooral voor de jeugd. Richt hier een afdeeling op. Sluit u bij ons aan. We zullen u als kameraden met open armen ontvangen. We willen u het leven blij doenleven, niet in danshuis, bioscoop of kroeg, maar wij hebben onze kampen, weekends, clubjes, kortom de gezelligheid ontbreekt geenszins bij ons. De heer Wijkamp sprak het slotwoord. Een woord van bijzonderen dank aan Burg. en Weth. van Soest voor de gastvrijheid hier op gemeenteterrein en de toestemming om met vaandels en muziek door Soest te mo gen marcheeren. Spreker hoopt, dat ook de bevolking hetzelfde standpunt zal innemen en ook zal medehelpen tot verwezenlijking van het ideaal de drankbestrijding. Dan nog dank aan de politie, de sprekers, de zangers en de muzikanten. De oogst was helaas niet groot. Slechts één lid had zich opgegeven. Toch wanhoopt spreker niet. Laat men na denken over het gehoorde en medehelpen aan de verwezenlijking van het ideaal: Een drankvrije samenleving. Daarna sluit de heer Wijkamp deze mee ting om plm. half zes. MUNTGAS Voor eenigen tijd werd in den raad een besluit genomen tot beschikbaarstelling van gas over den muntmeter, iets, wat tot heden in onze gemeente niet mogelijk was. De voorbereidende werkzaamheden zijn thans zoo ver gevorderd, dat zij, die op deze wijze gasverbruiker wenschen te worden, dit kunnen opgeven aan het kantoor van het Gasbedrijf. Voor hen, die hiermede onbekend zijn, deelen wij mede, dat de installatie kosteloos voor den verbruiker wordt aangelegd. BEZOEK AAN 'T NIEUWE ABATTOIR Zondag j.l. maakte een vereeniging van sia- gerszoons uit Amsterdam een excursie naar onze gemeente, om een bezoek, te brengen aan het nieuwe abattoir. Ter begroeting was aanwezig 't dagelijksch bestuur der Soester Slagersvereeniging. De voorzitter riep in een kernachtige toe spraak het gezelschap een hartelijk woord van welkom toe, waarna een rondgang werd ge maakt door de verschillende afdeelingen en gebouwen. Na de bezichtiging vereenigden allen zich in de groote slachthal aan de lunch, welke hen aangeboden werd door de N.V., alwaar men geruimen tijd gezellig bijeen bleef. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE Bij het station Soestdijk Eén der leiders het woord verkrijgende, sprak in een keurige rede zijn groote voldoe ning en bewondering uit over de werkelijk mooie en practische inrichting van het be drijf en bracht een woord van hulde aan het bestuur der N.V., voor het grootsche werk, dat door hen is verricht. Door den directeur der Vennootschap werd op duidelijke wijze uiteengezet, pp welke wijze dit abattoir is tot stand gekomen en hoe het geëxploiteerd wordt en toonde daar bij aan, dat het zeer wel mogelijk is, ook voor betrekkelijk kleine gemeenten, een slachthuis te bousven, dat aan alle eischen voldoet en waarvan de kosten toch niet hoog behoeven te zijn, hetgeen spreker met een enkel voorbeeld illustreerde. Bijna tegelijkertijd met het onze werd ook in een andere gemeente een abattoir geopend, waarvan de kosten ongeveer een ton gouds hooger was dan hier, terwijl de capaciteiten niet grooter zijn dan hier. Bedoelde gemeente heeft een bevolking van 10000 zielen. Inmiddels was het uur van vertrek aange broken en dankte de leider het Bestuur voor de hartelijke en joviale ontvangst van het ge zelschap. Onder een herhaald „de Soester slagers gaan nooit verloren" werd per touringcar de reis naar Amsterdam aanvaard. BENOEMD Tot onderwijzer aan de U.L.O. der Engen- daalschool is benoemd de heer J. Gorter, thans aan een U.L.O.-school te Noord-Schar- woude werkzaam. De heer Gorter heeft bevoegdheid voor. Wiskunde M.O. en examineert al enkele jaren op het M.U.L.O.-examen. GEMEENTERAADSVERGADERING De Raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Maan dag 30 Sept a.s., des namiddags 2 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Beëediging van het nieuw gekozen raadslid Mevr. S. G. Landweer—de Visser. 2. Voorstel van B. en W. tot benoeming van Mevr. S. G. Landweer—de Visser, tot lid van eenige commissies uit den Raad. 3. Opnieuw in stemming brenging van het voorstel om het in de Raadsvergadering- van 18 Sept. j.l. behandeld voorstel tot stich ting van een badhuis met kredietaanvrage daarvoor te renvoyeeren naar de betrokken raadscommissie, waarover de stemmen heb ben gestaakt. 4. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een partij straatsteenen, noodig voor 1929 en volgende jaren, ter uitvoering van het wegenplan. 5. Voorstel van B. en W. om een bijdra ge te verkenen aan de Provincie in de kosten van bevaarbaarmaking en jaarlijksch onder houd van de Eem. van-^Waterstaat ontvangen medcdeeling, laatstgenoemde bereid is de toekenning van een Rijksbijdrage in de kosten van verbete ring der Eem te bevorderen, doen Ged. Sta ten het verzoek hun college mede te deelen, of de gemeente bereid is, in samenwerking met de gemeente Amersfoort en Baarn aan de verbetering en het jaarlijksch onderhoud van de Eem mede te werken. Verbetering zou worden verkregen door: a. het baggeren van een vaargeul met een bodembreedte van 15 Meter en een bodem diepte van 2.70 M. N.A.P.; b. het wegnemen van twee hinderlijke bochten; het baggeren vóór den mond van de Eem van een vaargeul, ter breedte van 60 Meter, ter diepte van 2.50 M. N.A.P. en ter lengte van ongeveer 1200 Meter. De totaalkosten hiervan worden geschat op f200.000.—. Voor verdeeling der onkosten doen Ged. Staten het volgende voorstel: het rijk 1/3, de provincie 1/3 en de gemeenten Amers foort, Soest en Baarn tezamen 1/3. Het 1J3 gedeelte bedraagt dus ruim f 65000. De bijdragen door de verschillende ge meenten zou als volgt moeten worden ver deeld: Amersfoort 10/13, maximum f50.000. Soest 2/13, maximum f 10.000. Baarn 1/13, maximum f5.000. Het jaarlijksch onderzoek wordt begroot op f,6750.—. Hiervan zou 2/3 voor rekening der provincie en 1/3 voor de 3 ge noemde gemeenten. Voor Amersfoort beteekent dit f2115, voor Soest Ï423.en voor Baarn f211.50. De meerderheid van B. en W. stelt voor goedgunstig te beschikken. 6. Vaststelling eener verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. 7. Opnieuw behandeling van de Veror dening, regelende de heffing van keurloonen in verband met eenige opmerkingen van Ged. Staten, 8. Vaststelling van een nieuwe verorde ning op de keuring van Waren. 9. Behandeling van het voorstel der hee- ren Busch en Hilhorst inzake wijziging in art. 53 der algemeene Politieverordening. Genoemde heeren stellen voor genoemd art. aan te vullen met de woorden „al of niet", waardoor het niet alleen verboden is muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen te hebben, gebezigd tot reclame, maar waar door het eveneens mogelijk wordt schuttin gen, die de omgeving ontsieren, als geplaatst aan de Van Weedestraat, te doen opruimen. De commissie voor strafverordeningen stelt den raad voor op genoemd voorstel niet in te gaan, daar genoemd artikel, nu alleen van toepassing op reclameborden, door deze wijziging uit haar verband zou worden ge rukt. Met betrekking tot dit punt stellen de hee ren Doorman en De Bruijn nog voor het volgende artikel in de politie.verordening in te ksschen: Art. 55a. Het is den eigenaar of gebruiker van eenig onroerend goed, gelegen binnen het niet-lan- delijk gedeelte der gemeente verboden: le. daarop of daaraan te hebben muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen, die volgens oordeel van Burgemeester en Wethouders op het algemeen aanzien ont sierend werken en waarvan bedoelde eigenaar of gebruiker niet ten genoege van Burge meester en Wethouders kan aantoonen, dat zij eenig redelijk nut opleveren 2e. zijn terrein in zoodanigen toestand te brengen of te houden, dat dit volgens oordeel van Burgemeester en Wethouders op het algemeen aanzien ontsierend werkt, tenzij hij ten genoege van Burgemeester en Wethouders kan aantoonen, dat dit eenig redelijk doel heeft. 10. Vaststelling van een besluit tot aan vulling en wijziging der Allgemeene Politie verordening. 11. Behandeling van een adres van S. van de Kuilen alhier, inzake bezwaren tegen een gemaakte aansluiting op de door hem bekos tigde buizen der waterleiding. 12. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener regeling ter verkrijging van de tus- schenkornst van de gemeente voor het tot standkomen van een uitbreiding van het aan. vangsbuizennet der waterleiding. 13. Vaststelling van een besluit tot onder- handsche verhuur van noodwoningen. 14. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van strooken grond. 15. Voorstel van B. en W. tot tewerkstel ling van den arbeider M. van den Berg bij Openbare Werken en opheffing van zijn finc- tie bij den Vleeschkeuringsdienst. 16. Behandeling van eenige verzoeken om aankoop van gemeentegrond. 17. Vaststelling van een suppl. kohier Hondenbelasting 1929. 18. Behandeling van belastingreclames. NED. HERV. KERK Uit goede bron kunnen wij melden, dat de' comm. voor kerkbouw in de Ned. Herv. Kerk thans 'ji dusdanig resultaat heeft bereikt, dat binnen enkele dagen den leden een circu laire zal worden gezonden, met gelegenheid tot inteekening voor een gift, renteloos of rentegevend aandeel, van de nieuwe Wester kerk, aan de Nieuwerhoekstraat. De kerkelijke autoriteiten heeft geen offi cieel met redenen omkleed verzoekschrift be reikt voor plaatsing in een ander gedeelte, dus blijft hun met ongeveer algemeene stem men genomen besluit gehandhaafd. De leden kunnen de comm. hun taak hel pen verlichten, door te zorgen, hun ingevuld biljet gereed te hebben bij het huisbezoek. kaïmeeren en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth.en Drogisten. VERLAMMING Te Soesterberg zijn twee gevallen van kin derverlamming geconstateerd. Beide kinderen zijn naar de barakken overgebracht. DE V.A.R.A. OP BEZOEK J.l. Zondag bracht een groot aantal leden der afdeeling Soest van de Vereen. Arbei ders-Radio-Amateurs per rijwiel een bezoek aan de studio van genoemde vereeniging te Hilversum. Daar aangekomen werden de be zoekers ontvangen door den heer Kouwen, door wien het gezelschap op zeer innemende wijze werd rondgeleid. Na afloop dankte de heer D. de Goede voor de genoten gastvrij- Na een door Ged. Staten van den Minister heid en de zeer duidelijke uiteenzetting. Vele lc I m ;><w2-2eti. door dit bezoek een beter beeld gekregen van de voor velen steeds nog zoo groote geheimen der radio. Den leden, die nu niet tot de bezoekers behoorden, zal volgend voorjaar nogmaals gelegenheid worden geboden, eenzelfde be zoek te brengen. U.L.O. ENGENDAALSCHOOL Naar wij vernemen zijn voor de op te rich ten U.L.O.-school, welke zal verbonden wor den aan de Engendaalschool, 27 leerlingen ingeschreven. NUTS-CURSUSSEN Voor de cursussen, welke, uitgaande van 't Nut van 't Algemeen, in het a.s. winter seizoen zullen worden gehouden, hebben zich niet minder dan plm. 100 nieuwe leer lingen laten inschrijven. Met het aantal, dat van vorige cursussen naar de nieuwe cur sussen overgaat, vormt dit een aantal van ruim 250. In verband met het steeds stijgende aantal cursisten, werd door het bestuur van het Nut aan H.M. de Koningin Moeder de be schikking gevraagd over het gebouw der- Naai- en Breischool aan de Burgem. Grothe- straat, waarop de verblijdende mededeeling inkwam, dat over genoemd gebouw beschikt kan worden des Maandags, Woensdags en Vrijdags. Ónder groöte dankbaarheid zal door het Nut van het aanbod van H.M. Koningin Moeder gebruik worden gemaakt. TELLING Bij de rijkstelling, gedurende één dag te Soesterberg gehouden, op den rijksweg AmersfoortUtrecht, werden niet minder dan 4070 automobielen en motoren opgeteekend. V.V. SOESTERBERG J.l. Zondag speelde „Soesterberg" tegen „Sopla" te Amersfoort. In een mooien wedstrijd wist „Soesterberg" met 0—2 te winnen. A.s. Zondag speelt „Soesterberg" tegen Bussum op eigen terrein, aan den Kampweg. Doet uw best Soesterbergers, om ook dan* de puntjes te bemachtigen. FRIESCHE VEREENIGING Woensdagavond vierde de Friesche Ver eeniging in „De Gouden Ploeg" haar 3- jarig bestaan. Na de opening door den heer Roorda, waaruit bleek, dat de vereeniging thans 133 leden telt, werd door den secretaris het jaar verslag uitgebracht. De penningmeester noemde een batig saldo van f 103.20. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren Zwarts en Westra, terwijl in de plaats van den heer Siderius gekozen werd de heer P. v. d. Witte. Met algemeene stemmen werd de heer Roorda als voorzitter herkozen. Na dit zakelijk gedeelte werd opgevoerd „Adam, waar zijt gij?" Dit blijspel werd uitnemend vertolkt. Zeer goed waren de herbergier en zijn vrouw en de twee Eva's, die om 1 Adam vochten. Tot slot had een gezellig bal plaats. PROCESVERBAAL ENZ. De bekende W. W., die in staat van dron kenschap verkeerde, werd dezer dagen door de politie betrapt, bij een door hem gedane bedreiging. Nadat procesverbaal tegen hem was opge maakt en het mes in beslag genomen, is hij in arrest gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau: streng koralen, 2 kinderschoen tjes, damestasch met inhoud, "huissleutel, eenig los geld (3 guldens en 1 cent). Aangeloopen een poes. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 29 September. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. 's Avonds 7 uur Ds. J. I. van Schaidk, Jeugddienst. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Prof. F. Lengkeek, van Apeldoorn. Woensdag 2 October, 's avonds 7.30 uur Ds. L. H. v. d. Heiden, van 's Gravenhage, VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. SOESTERBERG Zondag 29 September. NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in het Wijkgebouw de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. van „Braamhage" naar Rekeningen en leveranties voor „Braamhage" zullen niet meer door haar betaald wor den. wegens vertrek, Ford met laad- bakje, kippenhok 3,5 bij 8 M., Sjokkerspaniel 17 maanden oud. reu, 6 jonge hennen N.H. blauwe. Ook in gedeelten en een kippen hokje met ren. M. H. Kroon, Verl. Dalvveg 42, Baarn. Stoomwasscherij Fa. W. C. v. d. Veen, Acacialaan, Baarn. TORENSTRAAT 2A METSELAAR AANNEMER Belast zich met het bou wen en onderhouden van alle bouwwerken. Witte- en Savoyekool verkrijgbaar. Ringweg 2, Soest. Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. Kleine advert. bij vooruitbetaling N.B. Zie ook vooral de annonce mijner zaak op pagina 3. Biedt zich aan voor lichte werk zaamheden Hoog 'loon geen vereischte. Met alles op de hoogte. Ook hoender park. Br. fr. onder no. 1004 bu reau van dit blad. Voor 1 /3 van den prijs cylinder- mangel, ook zeer geschikt voor hotel of pension, twee waschta- fels, piano-kruk, 3-p. gascomfoor en blauwbrander z. pit. Te zien t.m. Dinsdag a.s., „Almagro", Birktstraat 71a, Soest. gevraagd. Slagerij „De Tijd geest", Koninginnelaan 11. een stuk katoen, 82 el lang, 100 c.M. breed, prima kwaliteit, zon der pap, tegen den spotprijs van f41.—. KI. Engendaaiweg 94, bij de Boschstraat, (wintersoorten), bij elke hoeveel heid, liefst van eigen-kweeker. Aanb. Paulus Potterlaan 24. 2 kamers, zolder en schuur, f3.50 p. w. Te bevr. W. Kok, Klaar- waterweg 99. Dame, wed., vraagt met gebruik van keuken, onge- rneubileerd, liefst bij dame, cen trum dorp. Br. fr. onder no. 1005 bureau van dit blad. biedt zich aan, 18 j., Duitsche, als hulp in de huishouding. Wordt meer gelet op goede be handeling als hoog loon. Br. Bel- vedèreweg 3a, Soestdijk. Op goeden stand, centrum Soest dijk, gezellige met degelijk pension, f65.— per maand. Prima refer. Br. no. 971 bureau van dit blad. Zeer mooie steenen (drielingen) te koop voor aanleg van niuur- tuintjes. Adres Kerkstr. 10, Soest. 20 jaar P.G. zag zich gaarne ge plaatst als hulp in de huishouding in klein gezin, met huiselijk verkeer voor dag en nacht. Omtrek Soest dijk—Baarn Br. no. 1000 bur. van dit blad. Beëedigd Makelaar J. Mqiko, Langestraat 109, Telef. 538; zal PUBLIEK VERKOOPEN) op in het nieuwe veilinggebjuw, Nieuwstraat 10—12, voorm. ,half 10, wegens vertrek en sterfgeval, w.o. electr. piano, collectie ajitie- ke meubelen, zeldzame Zaatfsche hallklok, Delftsch en Japatisch porcelein, curiositeiten en kónst- voorwerpen, fraaie kostbare kar petten, 7 lederen clubfauteuils, fraaie schilderstukken, w.o.'van bekende meesters, Engefeche prenten, E. M. Jaarsma Vuilaar den en verder alles wat tot/def tige inboedels behoort. Kijkdagen Zondag 29 Sep-t. a 10 cent 'entrée, vanaf 2 uur nam. tot 8 uur 's avonds en j 30 Sept. gratis, vanaf 9 uurvobrm. tot 5 uur nam. Het is verboden op de kijkda gen te rooken. Orders tot koopen kunnei^ aan bovengenoemden makelaar opge geven worden. Een net persoon vraagt omtrek Soest of Soestdijk, 2 kamers (ongemeub.) met gebruik van keuken, Brieven met prijsopgaaf onder No. 1001 bur. van dit blad. voor verscheidene jaren. 1 Hectare. Omgeving den Birkt of Utr. weg. Te aanvaarden met 1 Nov. a.s. Br. met prijsopgave onder No. 1002 bur. van dit blad. Verkooplokaal: Spoorstraat no. 26 Soestdijk. Verkrijgbaar eerste kwaliteit Biefstuk, per pond 70 cent Biefstuk (haas), per pond 80 ct. Rosbief, per pond 60 cent Rollade, per pond 50 cent Stukjes, per pond 50 cent Magere Lappen, per pond 45 ct. Doorregen Lappen, p. pond 40 ct. Gehakt, half om half, p. p. 50 ct. Gehakt, per pond 40 cent a contant. Varkens vleesch concurr. prijzen. Beleefd aanbevelend, Beukenlaan No. 20B, Soestdijk. aangeb. aan dame, besch. stand, geheel gestoffeerd bovenhuis (waarvan 1 k. gemeub.) in villa len stand te Soestdijk a f 17.50 p. mnd., mits eigenares 4 dagen p. w. 1 kamer kan gebruiken. Gebr. tuin, kelder schuur. Br. fr. no. 1003 bur. van dit blad. Geeft U te Koop of te Huur zijnde Woon- en Landhuizen op aan het Woning-Bureau TORENSTRAAT 2A Tegenover de Herv. Kerk. GEMEENTE SOEST Burgemeester en Wethouders der GemeenteSoest zullen, bc houdens na dere goedkeuring door de Ged. Sta ten, op 15 October 1929, des na middags te 3 uur, op het Raadhuis te Soest in het openbaar trachten aan te besteden: Het bouwen van een garage voor den Dienst Openbare Wer ken met brandweer-garage en slangendroogtoren en het ver bouwen v.d. bestaande Brand weercentrale, werkplaatsen en noodslachtingsgebouwtot kan toorgebouw voor den Dienst van Openbare werken, aan den Lange Brinkweg te Soest." Bestek en twee teekeningen vanaf 2 October a.s. verkrijgbaar ten kantore van den Directeur van Openbare Werken (Gemeentehuis), tegen be taling van f 3.00, alwaar ook inlich tingen worden verstrekt. betaalt ondergeteekende voor ge. heele of gedeeltelijke inboedels, antiquiteiten, goud en zilver, kantoormeubelen, brandkasten, piano's, orgels, winkelgoederen enz., a contant. Van ouds bekend adres. S. MENKO LANGESTR. 109 AMERSFOORT - TELEF. 538 F. C. Kuijperstraat 12 VAKKUNDIGE BEHANDELING. naar W. BAATEN OUDEGRACHT 276 bij de Weesbrug Utrecht Aanbreien van voeten en maat werk iu eigen Machinale Brèerij ZAADHANDEL Beukenlaan 3IA - Soest Verzend UW goederen naar per BAARN Stationsweg 12 - Tel. 541 VOOR UW A.S. ONDERSTAAND ADRES. Korte Brinkweg Soestdijk Lid N. B. v. Meubeltr. Onderneming die voop U aan Hirio komt waeoehenbe- Tijd U nfet van de paMommepintJen dè iedere waeeh onher roepelijk metriek mede brengt. Vraagt onze wljfjke tarieven en ontdoet U van deze romp- ilomp door Uwvnrih e Jat en behandelen HYGIËNISCHE STOOMWASCHehSTRIJKIMRICIITIHG BAARN ^AfAflALAAN 20 TE SOEST Zij, die no_g geen lid zijn, doch instemmen met de Christelijk His torische beginselen en wenschen lid te worden van de worden verzocht zich ojp te geven vóór of op 1 October 1929 bij de navolgende heeren: JAC. v. HERWAARDEN, K. Brinkweg 32; D. HOOLWERF, Heuvelweg IS; M. HORNSVELD, Nieuwerhoek straat 4; A. LEGEMAAT, Eikenlaan 19.

Soester Courant | 1929 | | pagina 2