KIERS II. L SE HER CO S Luxe Auto verhuur VEN EMA Uraagt uilsluitend onze Wales ooi dik Haar Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N.V. Cramer's Behangerij en Meubileer-lnrichting Laat Uw Zonschemren en Markiezen door ons afne men en bewaren. t „DE KOLK" EEN GOED ADRES VOOR UW WASCH. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabietten C. Verschoor, Nieuwstr. 57 JSTOOMWASSCHERU I PUROL er op! Gemeenteraadsverslag. PIANOLESSEN IOA JONGSMA Behandelen alle Bank en Effecfenzaken Safe-Deposit Rentevergoeding voor Deposito's: o.a. voor een maand vast 4°|0'sjaars. D. F. VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK De Anthraciei welde niet siaht en zeer voerdeeiiD is in hei uerbruiK. 8e Jaargang No. 41 Gegarandeerde oplaag 3000 exemplaren. Vrijdag II October 1929 DE 3QE5IEB CDUDAMT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boektundet, Baam al C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soe, tetterg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Laanstraat 61 - Telefoon 119 BAARN Voor eventueel opnieuw overtrek, ken is het nu de beste tijd. ONZE RIJMKRONIEK (Ingezonden.) ODE AAN DE HEET-W ATER-KRUIK Trouwe troost in koude nachten, Troetelding wat ben je puik, Middelpunt van nachtgedachten, Bruine, heete waterkruik! Steenen buis vol stukken stoppen, Bed-gezel van zeven cent, Ieder haalt jou op de proppen. Dekt jou toe aan 't voetenend. Broer en zus en nichtje Netje, Oome Kees en Tante Sjoo, Gaan met jou in 't bibber.bedje, In d' alcoof of 't Lit-Jumeau. Vader legt jou in z'n lenden, Tante achter in d'r hals, Oome Chris, aan 't voeteneinde, Danst op jou 'n warme wals. Opoe zou je willen kussen Met haar tandeloozen mond, Opa rolt jou eerst wat tusschen Bed en sprei en laken rond. En des morgens bij 't ontwaken Zijn ze weer met jou verblijdt, Wasschen ze d'r kouwe kaken Met jou lekk're lauwigheid. O, trouwe troost in koude nachten, Troetelding wat ben je puik, Middelpunt van nachtgedachten, Bruine, heete waterkruik! I AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 men, wel echter bij z.g. gekeurd vleesch en vleeschwaren. De heer Van Doorne zal deze gedachte niet steunen, vooral niet, omdat de slagers geen verplichte nering wenscheni. De heer Orootewal vraagt hierbij waarom het bezwaarschrift van den heer Nooder tot slachting in een abattoir niet in behandeling is geweest. De heer Busch is ook nieuwsgierig naar dit adres. Bij de behandeling der verordening had dit ter tafel moeten komen. Onder me- dedeeling, dat meerdere adressen nooit in behandeling komen, laat spr. een verwijt hooren. De verordening wordt goedgekeurdde huisslachtingen zuilen echter vrij zijn. 7. Opnieuw behandeling van de Veror dening, regelende de heffing van keurloonen in verband met eehige opmerkingen van Ged. Staten. Goedgekeurd. 8. Vaststelling van een nieuwe verorde ning op de keuring van Waren. Eveneens goedgekeurd. Hierna een kleine pauze, waarna het plan tot stichting van een badhuis eerst in behan deling komt. B. en W. stellen thans voor het badhuis te bouwen aan de Pieter de Hooglaan achter het gebouw „Religie en Kunst". De heer Busch merkt op, dat, wanneer in de toekomst onze gemeente 2 badhuizen zou vragen, de plaats hem niet als meest geschikt voorkomt. De heer Orootewal beziet de wenschelijk- heid op het bouwplan zooveel te bezuinigen dat te Soestetberg ook een kleine badge legenheid kan worden gesticht. De Voorz. wijst er op, dat, wanneer Soes terberg een eigen gemeente zou zijn, men er ook niet aan zou denken, voor 1800 inwo ners een badinrichting te stichten. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apotl... en Drogisten. 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. l Afhalen en thuisbezorgen ieder en dag. OFF1C1EELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis^ dat vanwege de Gemeente in de buurtschap Hees en wél in de school met den Bijbel aan de School straat, een telefooncel is aangebracht, waar van door een ieder te allen tijde kosteloos ge. bruik kan worden gemaakt ingeval van brand, ziekte, geestelijke bediening en andere zeer dringende omstandigheden, welke het wen sctielijk maken verbinding te krijgen met het dorp Soest. Belanghebbenden kunnen zich voor bruikmaking der telefoon vervoegen bij het Hoofd van voornoemde school aan de School straat. Soest, 9 October 1929. o Het heeft onze aandacht getrokken, dat verschillende werkgevers in deze gemeente personen in dienst hebben, die niet in de ge meente Soest woonachtig zijn. Nu is het van algemeene bekendheid, dat in het a.s. Herfst- en Winterseizoen onder de arbeiders in de gemeente een niet onbe- longrijke werkloosheid is te verwachten. Daarom doen wij een beroep op alle werk gevers in de gemeente, om bij de aanwezig heid van gelijkwaardige arbeidskrachten, zoo- veeL mogelijk aan de ingezetenen der ge meente voor het geven van werk voorkeur te geven. Daardoor kan de werkloosheid eeniger- mate worden beperkt en zullen minder offers voor het onderhoud van de betrokken gezin nen van de gemeenschap worden gevergd, wat uit den aard der zaak aan alle ingezete nen ten goede zal komen. Soest, 9 October 1929. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snij wonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen. Het verzacht en geneest. (Vervolg-) 6. Vaststelling eener verordening den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. De Voorz. doet mededeeling van een schrij ven van den heer Inspecteur der Volksge zondheid om de huisslachtingen ook in het abattoir te doen plaats hebben. De heer Busch stelt zich tegenover dit standpunt. Men moét de toestanden alhier in acht nemen. Spr. acht slachting in het abattoir ook niet noodig, omdat keuring toch De 'heer Qasille wijst op de badinrichting der militairen in het vliegkamp. Besprekingen zouden wellicht kunnen worden gevoerd om deze gelegenheid ook voor de burgers open te stellen. Dit is in meerdere plaatsen 't geval. De Voorz. zegt toe in dien geest te zullen werken. Het voorstel tut stichting "Vaft "ïijïi 'badhuis aan de Pieter de Hooghlaan wordt hierna aangenom'en met 93 stemmen. Tegen de heeren Hilhorst^v. d. Brem'er, Doornman. Het omVat voor de heeren 12 douches en 4 kuipen en voor de dames 8 douches en 4 kuipen. 9. Behandeling van het voorstel der hee ren Busch en Hilhorst inzake wijziging in art. 53 der algemeene Politieverordening. Genoemde heeren stellen voor genoemd art. aan te vullen met de woorden „al of niet", waardoor het niet alleen verboden is muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen te hebben, gebezigd tot reclame, maar waar door het eveneens mogelijk wordt schuttin gen, die de omgeving ontsieren, als geplaatst aan de Van Weedestraat, te doen opruimen. De commissie voor strafverordeningen stelt den raad voor op genoemd voorstel niet in te gaan, daar genoemd artikel, nu alleen van toepassing op reclameborden, door deze wijziging uit haar verband zou worden ge nikt. Met betrekking tot dit punt stellen de hee ren Doorman en De Bruijn nog voor het volgende artikel in de politie-verordening in te lasschen: Art. 55a. Het is den eigenaar of gebruiker van eenig onroerend goed, gelegen binnen het niet-lan- delijk gedeelte der gemeente verboden: le. daarop of daaraan te hebben muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen, die volgens oordeel van Burgemeester en Wethouders op het algemeen aanzien ont sierend werken en waarvan bedoelde eigenaar of gebruiker niet ten genoege van Burge meester en Wethouders kan aantoonen, dat zij eenig redelijk nut opleveren; 2e. zijn terrein in zoodanigen toestand te brengen of te houden, dat dit volgens oordeel van Burgemeester en Wethouders op het algemeen aanzien ontsierend werkt, tenzij hij ten genoege van Burgemeester en Wethouders kan. aantoonen, dat dit eenig redelijk doel heeft. 10. Vaststelling van een besluit tot aan vulling en wijziging der Algemeene Politie verordening. De Voorz. geeft in overweging geen ver anderingen aan te brengen voor een speciaal geval. Met eenige welwillendheid is de zaak aan de Van Weedestraat best in orde te krij gen, één der partijen wenscht echter niet mede te werken. De heer Busch: Dat tal ik U zoonoodig wel anders vertellen. Voorz.: De verordening is thans voor dit punt in overeenstemming met de provinciale verordening. Spr. weet niet, wat nog meer moet worden gedaan. De heer Busch geeft in overweging niet persoonlijk te worden in deze zaak. De des betreffende partijen hebben met deze zaak niets te maken. Het gaat ook niet alleen om de zoo zeer besproken schutting. Het blijkt overduidelijk, dat in de politie-verordening een leemte schuilt en .er handelingen kunnen worden gepleegd, waartegenover wij mach teloos staan. Die machteloosheid moet worden weggenomen. Spr. wijst hierbij op een z.g. auto-kerkhof aan de Ossendamweg, de af braak-opslag aan de Molenstraat enz. Zou een dergelijke verordening reeds vroeger zijn aangebracht, dan was het mogelijk geweest <3e reeds eerder gepasseerde zaakjes aan de Beukenlaan en de Anna Paulownalaan aan de hand der verordening op te ruimen. Met be- ordeningen wel zeer stumperig uit den hoek gekomen. Onbegrijpelijk is het voor spr., dat men met zulke motieven aankomt. Het terrein aan de Van Weedestraat is een groote erger nis en de raad zou geen knip voor den neus waard zijn, als hij zulke handelingen zou to- lereeren. Spr. vraagt zich af, wat een schoon heids-commissie in deze zaken te zeggen zou hebben. De Voorz. zegt tegen het artikel in het voorstel Doorman geen bezwaar te hebben; de woorden „volgens oordeel van Burge meester en Wethouders" zouden dan echter moeten vervallen, terwijl, in verband met de opmerking van voorstellers, in plaats van „landelijk gedeelte" zou kunnen worden ge lezen „bebouwde kom". De heer Busch wenscht een verbod voor de geheele gemeente. Waar men het niet eens kan worden over de redactie van het desbe treffende artikel, wordt besloten de punten 9 en 10 van de agenda af te voeren. De comm. voor strafverordeningen zal een en ander nog eens bezien. In de volgende ver gadering kan een besluit worden genomen. 11. Behandeling van een adres van S. van de Kuilen alhier, inzake bezwaren tegen een gemaakte aansluiting op de door hem bekos tigde buizen der waterleiding. De heer Busch merkt op, dat uit de stuk ken geen gezond oordeel is te vormen. Voor de leiding is door v. d. Kuilen meer dan f1200.betaald en is zijn eigendom. Zon der goedkeuring van den betrokkene is een aansluiting op deze leiding gemaakt voor het nieuwe pompstation, zonder deelname in de algemeene kosten. De leiding is gelegd onder beding, dat bij aansluiting door be trokkenen in deze kosten zou worden bijge dragen; de daaruit komende gelden zouden dan aan den heer v. d. Kuilen worden terug, betaald. Toen op de gemaakte aansluiting en een niet voldoen aan de regeling werd ge wezen, is een andere aansluiting gemaakt. Dat men hierbij echter zeer dom te werk is gegaan, blijkt wel uit het feit, dat men thans pl$ts heeft. De heer Van Klooster begrijpt dit schrij- ven niet. Als gevolg van huisslachtingen is trekking tot het voorstel van spr. en van nog nimmer een vergiftigingsgevat voorgeko- den heer Hilhorst is de comm. voor stafver. Endendi,k er op wijst voor de radio-toestel len bij firma's te hebben aangevraagd. De heer' Van Doorne vraagt, waarvoor het adres van den heer Adan niet in deze verga dering i'i gebracht. De V-^orz. wil deze zaak zoo noodig direct behande en. De h'er Grootewal wijst op het gevaar, verbond- n aani het berijden van den rijksweg te Soes'erberg. Spr. bepleit een aandringen bij het ^Rijik om spoedige en afdoende ver betering. Dit zal geschieden. Ook vraagt spr. ald ar plaatsing van een bord, wijzende op het Hipgevaar. Tévens vraagt spr. waarom niet beb r is opgetreden bij de 2 gevalleh van kinderverlamming, die zich te Soesterberg hebben voorgedaan. De Vaorz. deelt mede, dat Dr. Doyer te Hilversi'm de getroffen maatregelen meer dan voldoende achtte. De hter Van Klooster vraagt naar de hy potheek-voor het abattoir. Het blijkt, dat de gemeen e en de commissarissen op eenig be richt van elkander wachten,. Besloten wordt Vrijdag.',vond een bespreking te houden. De heer v. d. Bremer geeft nogmaals in overweging nu eens met Posthumus Meijes te spreken over een verbetering van het Soes- terbergsche hoogt. Het adres van den heer Adan komt hierna nog in behandeling. De Voorz. wijst er op, dat de schadeloos stelling -wordt gevraagd op grond van het feit, dade politie het publiek niet van het desbetreffende terrein heeft gehouden. Spr. wil er op wijzen, dat de politie er alleen, is, om de orde te handhaven en niet om na te f20.—, f 15.en flO.— per kwartaal. Spreekuur: Woensdags 23 uur. KERF PAD ZUID 19 B - SOEST BUSSUM SOEST Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL - ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS nog aan de desbetreffende leiding is aange sloten. Onbillijk is het tevens, dat een bewo ner van den Koudhoornweg f375.— moet betalen, terwijl een bewoner van de Bosstraat onder garantie de waterleiding kan bekomen. Zeer onbillijke toestanden zijn daardoor ge schapen. Om dit alles te herzien verzoekt spr. de instelling van een commissie. Weth. Endendijk geeft 'toe, dat scheeve toestanden zijn geschapen. Dit moest wel, omdat vroeger niet op andere wijze aanslui ting was te verkrijgen. Besloten wordt tot instelling dezer comm. over te gaan. Na eenige stemmingen worden de heeren Busch, Gasille en Hilhorst in deze commissie gekozen. 12. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener regeling ter verkrijging van de tus- schenkomst van de gemeente voor het tot standkomen van een uitbreiding van het aan- vangsbuizennet der waterleiding. Goedgekeurd. 13. Vaststelling van een besluit tot onder- handsche verhuur van noodwoningen. Eveneens goedgekeurd. 14. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van strooken grond. De heer Busch wijst er op, dat de zaak met Mej. Burgwal niet goed is voorbereid. Hierna goedkeuring. 15. Voorstel van B. en W. tot tewerkstel ling van den arbeider M. van den Berg baj Openbare Werken en opheffing van zijn finc- tie bij den Vleeschkeuringsdienst. Zonder bespreking goedgekeurd. ^6. Behandeling van eenige verzoeken om aankoop van gemeentegrond. Eveneens goedgekeurd. 17. Vaststelling van een suppl. kohier Hondenbelasting 1929. Goedgekeurd. 18. Behandeling van belastingreclames. Wordt behandeld in geheime vergadering. RONDVRAAG. De heer Gasille vraagt, waarom de verlich* ting van het gemeentehuis en plantsoen ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan, zonder prijsaanvrage in eigen gemeente is opgedra gen aan een Amsterdamsche firma. Dat een vreemdeling met werk en winst gaat strijken, kan spr. niet goedkeuren. Bij aanschaffing der 3 radio-toestellen is ook slechts bij enkelen prijs gevraagd. De Voorz. zegt hiermede in het vervol rekening te zullen- houden, terwijl de heer gaan of het publiek wel toegang betaald. Spr. acht geen rechtsgrond voor deze schadeloos stelling aanwezig. De heer Van Doorne wijst er op, dat de gemeente verplicht was geweest het jmbliek van de naastliggende gemeenteterreinen te weren. Waar dit gevoelen door den raad niet wordt gedeeld, wordt de gevraagde schade loosstelling geweigerd. Hierna sluiting. Elastische Ondergoederen HEEREN woun'L» EN KINDEREN ^^»^zsde - FabrWUhelr^Benqcr^óhn^SmH o o ;rl Alleen verkoop voor Soest bij F. C.KuiperstraatIO - Telefoon 2169 PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Vragen, deie rublek betreffende, kui Heer G. J Lieshout, Dlr. Landbouwsc: zeven en een halve cent voor antwoo keo gezonden aan den tfoort, Postzegel groot (Nadruk verboden.) De winterzit der bijen. De nijvere bijtjes hebben haar tijd van oogsten al weer gehad. In sommige streken van ons land, ik mag haast wel zeggen in het grootste gedeelte van Nederland, is de honingoogst dit jaar weer min geweest. De heide heeft in het algemeen den honingvoor raad niet vermeerderd. De hoop is alweer op het volgend jaar gesteld. Want een imker is iemand, die leeft van hoop, want inderdaad van de opbrengst van den honing gaat het niet. In vele kleistreken is de oogst toch niet slecht geweest. De kasten gaven daar evenals vorige jaren toch weer zoo'n 4060 pond rijpen honing. En dat is niet slecht te noemen. Nu is de tijd voorbij. De winter staat wel dra voor de deur. En de bijtjes? Wel, die doen, zooals ze eiken winter doen, zooals ze al van het begin der wereld af gedaan hebben. Die maakten zich reeds lang voor den winter gereed. Die verzamelden voor raad bij voorraad, om deze 's winters, als er geen honingoogst mogelijk is, te verbruiken en zoo het |p'euwe voorjaar weer te halen. De winter, die achter ons ligt, was lang enkoud. En deed die den bijtjes kwaad? Neen, dat kunnen we niet zeggen. Wel werd er meer voedsel verbruikt, en waar dit niet in voldoenden voorraad aanwezig was, moesten de diertjes den hongerdood sterven. Vooral in het vroege voorjaar, als er weer een bjoednest gevormd wordt en er buiten niets te vinden is, krijgen ze het zwaar te verant woorden. En dan met den zomer in zicht moeten ze sneven wegens voedselgebrek. Warmte is voor de bijtjes een noodzakelij ke levensvoorwaarde. En om warmte te pro- duceeren is voedsel noodig. Dat moet er dus zijn. Maar de zuinige bijtjes zijn 's winters haast nog zuiniger. Alle openingen, die niet noodig zijn, dus alles, behalve het vlieggat, wordt door hen dichtgemaakt. Deze week zag ik nog een korf, waarvan 't vlieggat na genoeg ook al was dichtgemaakt, 't Was een naar, mager volkje, zonder voedsel. Den ganschen zomer was het al niets geweest. Daar mankeerde dus iets aan. Maar daar het toch zichzelf nog in leven had kunnen hou den, had het niet meer gekost dan wat afschrijving op een slechte korf, dus practisch niets. Nu moet het echter opgeruimd worden, want het is niet besteed zoo'n volk voedsel te geven om den winter door te komen. Als de koude zich wat meer doet gevoe len, maken de bijtjes den kring wat kleiner. Waar ze 's zomers de gansche kast of korf doorloopen en gebruiken, sluiten ze zich nu dichter bij elkaar. Ze vormen nage noeg een bol, met zoo weinig mogelijk afkoe ling naar buiten. Ze houden zich rustig, dat kost ook geen voedsel. De oudere bijen, die dus een duwtje verdragen kunnen, vormen den buitenkant van dien bol, terwijl de jon gere bijen inet de koningin het midden vor men. Darren, die we 's zomers bij honderden met luid geraas hooren en zien rondvlie gen, zijn er niet meer. Men zegt: die zijn 's winters te duur. De waarheid zal wel zijn, dat er 's winters geen darren noodig zijn, er is geen zwermneiging en er zijn geen onbe vruchte koninginnen meer. 's Zomers zijn er toch ook geen darren, als het volk geen zwermneigingen vertoont? De bijen weten precies hoe ze het warmst zitten. Niet op de honingraten, maar op lucht. Daarom heeft de bijenbol als zitplaats het midden gekozen, waar voor eenige weken nog broed aanwezig was, nu open cellen. Ze zitten dus op lucht en deze geleidt de warmte slecht. Maar ze sluiten precies bij hun woningvoorraad aan. Deze is opgeborgen achter en boven hen, zoodat de buitenste bijen steeds met den honingvoorraad in con tact staan.Wanneer dit contact pp een of andere manier verbroken is, wanneer de bol dus zit niet in de nabijheid van honing, moet ze sterven, want het is 's winters te koud om zich te verplaatsen. Daarom hebben de bijen den voorraad, die in de buitenste raten was opgeborgen m-eer naar het midden gehaald. Dit was duidelijk te zien in kasten, die voor eenige weken en nu zijn nagezien. Ze stop pen het liever niet zoo ver weg. De buitenste ramen zijn leeggehaald, als er tenminste niet zooveel honing in was, dat -er in het midden geen plaats was. De tegenwoordige imkers voeren hun bij-en in het najaar op met suiker. Accijns vrije suiker. Deze kost van 1820 ct. het K.G. Niet duur, waar? Maar als ge deze wilt bekomen, wordt dan lid van een ver- eenigi-ng, anders blijft ge er koud van en uw bijtjes evenzeer. Op suiker blijven de bijen veel beter over dan op honing. Maar op honing geven ze beter broed. Dus suiker geven en ze nog wat honing laten is het beste. In een kast is duidelijk te zien, dat de bijen in den zomer en in den herfst stuifmeel ver zamelen en dit opleggen in de cellen, die rondom het broednest liggen. Dit stuifmeel is bij den opfok van de jonge larfjes niet te missen. Men ziet de stuifmeelcelletjes (brood) boven de broedplaats zitten en op één na de buitenste ramen zijn er vaak voor het grootste deel mede gevuld. Laat die ra men in de kast, maar vooral op hun eigen- plaats. Wanneer zoo'n raam door onoplet tendheid Ln het broednest terecht kw'am, zou de Winterzit der bij-en in ernstig gevaar ko men. Vorige \Veek bleek ons, dat een jong volk een stuifmeelraat had zitten m-idden in het broednest. Hoe kw'am dat? Door verkeerd hangen van den imker? Ditmaal toevallig niet. De zw'erm was dit voorjaar scheef gaan bouwen. Had maar 5 ramen bezet en zoodoende stuifmeel opge borgen op een plaats, die bij latere uitbrei ding van het broednest er midden in kwam' te zitten. Dit kwaad was echter gauw ver holpen. Het wwjs maar een kleinigheid, die echter groote gevolgen kon hebben. De ruimte laat niet toe, uitvoeriger op dit onderWerp in te gaan, zelfs over de suiker- voedering ontbreekt heden de ruimte. En de volgende week is het te laat. Misschien nu al wel. Laat ieder, die nu met de voedering van de suikeroplossing nog niet klaar is, het toch zoo gauw mogelijk afmaken, want het is de hoogste tijd. Alleenverkoop voor Baarn en Soest SOEST, NIEUWSTR. 14 TELEF. 2103 BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 TELEFOON 83 BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Petronella Magdalena, d. v. J. v. Breukekn en E. M. Kampman, Verl. Postweg 4. Mar- tijntje, d. v. O. Spelt en M. Viveen, Dorre- steinweg 1. Gerrigje, d. v. R. Veldhuizen en R. J. v. Lunteren, Wieksl.weg W.Z. 11. Elisabeth Willy, d. v. J. Meijer en J. N. de Haan, Verl. Postweg 28. Hendrika Petronella, d. v. G. v. d. Bedum en C. v. Loenen, Mo lenstraat W.Z. 50. Johanna Maria, d. v. W. Epskamp en M. Roest, Birktstr. 3a. Johannes Antonius, z. v. B. Beuken en M. C. Kerk hof, Steenhofstr. 63. Dirk Jan, z. v. J. v. d. Broek en M. C. H. v. Oest, Akkerweg 4. Margaretha, d. v. E. J. Vcenendaal en S. M. Meerdink, Vosseveldlaan 32. Willem Marinus, z. v. M. Couturier en L. A. W. Hendrichs, Batenburglaan 15. Elizabeth Cornelia, d. v. J. C. v. der Wal en J. H. v. der Wal, Soes- terb.str. 3. Johannes Herman Gerard, z. v, EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Ook wat gij verzuimt kan iemand doen lijden. MAANDAG. Wie iets goeds wil doen, zal ook den weg vinden om het te doen. DINSDAG. Verlies aan bezit is heel vaak winst aan kennis en kunnen. WOENSDAG. Een prijzend woord is meer waard dan een zin critiek. DONrERDAG. Ook de slimste slang zal het nooit zoo ver brengen, dat zij rechtop gaat. (Finsch spreekwoord.) VRIJDAG. De tijd vraagt niet naar den man, als de man niet naar den tijd vraagt. ZATERDAG. Eerst gedaan en dan gedacht, Heeft velen in ellend' gebracht. H. Slot en A. E. M. Borchert, v. Maarenr straat 3. ONDERTROUWD: J. Wijnen en S. A. Vunderink. J. J. Dijs en G. v. d. Burg. GETROUWD: A. Lodder en E. Puper. OVERLEDEN: Cornelia v. Dam, 84 j., wed. v. J. v. d. Flier. Dina Brak, 36 j., geh. met T. v. Mid. delkoop. GEVESTIGD: H. Wiggermans, Beckeringhstr. 18. W. D. v. Fulpen, W. Toplaan 7. J. C. de Bock, W. Toplaan 7. C. M. J. L. Verwaijen, Vrede- hofstr. 2. J. Q. C. v. Doorn, Postweg 46. T. Muit, Ringweg 2. J. Bakker, Heideweg 36. H. Bos met vrouw, Bosstr. 30. E. Geijr tenbeek, Mariastr. 6. A. D. v. Kooten, Paltz 10. J. L. de Qraaf met gezin, Andriessestr. 11. D. Penning, Verl. Postweg 4. M. B. Bes- seling, Steenhofstr. 46. H. H. Engelen met gezin, Wilhelminalaan 16b. VERTROKKEN: H. Overdiep, van O. Pelsweg 12 naar Nij megen, Kelfikensbosch 23. J. J. Veenstra met vrouw, van L. Brinkweg naar Joure, Patri- moniumstr. 21. J. A. de Bruin, van Nieuwe- weg 83 naar Woerden, Steenkuil 23. C. H. Klarenbeek, van Schoolweg 16 naar Arnhem, Bontewetering 4. L. G. v. Batenburg, van Middelwijkstr. 26a naar A'dam, L. Boisotstr. I. C. Stroink, van Amersf.str. 117 naar Sit. Capraise d'Eijinet. Wed. S. van Veen, van Heideweg 36 naar Utrecht, W. Barentzstr. 16. Wed. G. Haveman, van Nieuweweg 67 naar Apeldoorn, Zutfensche str. 91. C. Ewouds met gezin, van Laanstraat 38 naar Baarn, Marisstr. 34. J. Brinksma, van Batenburglaan 15 naar Bilthoven, hotel „de Leijen". j. Ver- maat, van Koninginnelaan 13 naar Den Haag, Paul Krugerlaan '10. VERHUISD: A. M. v. Dijk', van K. Brinkweg 17 naar Nieuwstr. 6a. Chr. Cooiman, van K. Brink weg 17 naar Nieuwstr. 6a. Wed. W. Smeink, van Molenstr. W.Z. 19 naar Beckeringhstraat 14. C. Th. v. Halm, van Torenstr. 2b naar Kerkpad Z.Z. 54. J. Tinhout, van Torenstr. 2b naar Nieuweweg 31a. W. v. Genderen met gezin, van Vosselveldlaan 38 naar Bartolotti- laan 11. T. Langerak, van Talmalaan 26 naar Heuvelweg 46. F. Breure met vrouw, van Koninginnelaan 9 naar Kerkpad N.Z. 17a. H. W. Koreneef, van Dijkhuisstr. 5 naar Amersf. straat 46. J. M. Vlaanderen, van Steenhofstr. 7 naar Middelwijkstraat 20. Als men zoo nu en dan de# morgens slechts een weinig Purol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door het haar onmiddellijk daarin opgenomen en het gevolg I hiervan is dat Uw-haar mooier en dikker wordt en I bovendien na het kammen den gehèelen dag keurig I blijft zitten. PLAATSELIJK NIEUWS BEVORDERD Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Hekman, werd dezer dagen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht na afgelegd gunstig examen bevor derd tot semi-arts. INZEGENING Zaterdagmorgen is het H. Hartbeeld, een ontwerp van August Falise, door een milden gever geschonken en geplaatst in den schoo- nen tuin der stichting „Nieuw-Mariënburgh" door den Z.Eerw. Heer Dankelman, directeur van het huis, plechtig ingezegend. Bdj deze plechtigheid waren tegenwoordig de ZeerEerw. heeren Pastoors Vos9enaar en Mölder, pastoor Dr. Schrader, rustend-pas toor van Hilversum, die zich „Nieuw-Ma-

Soester Courant | 1929 | | pagina 1