GAZELLE RIJWIELEN Anga /ioesten^sM. 'cor het inzeepen PUROL Luxe Auto-verhuur VEN EMA Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau; VaijWeedestraat 35, Telefoon 2181 N,V. Cramer's Behangerij en Meubileer-lnrichting Laat Uw Zonschemren en Markiezen door ons afne men en bewaren. PIANOLESSEN 1DA JONGSMA D. F. VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK IC. Verschoor. Nieuwstr. 57 Eenzaamheid. j STOOMWASSCHERIJ „DE KOLK" EEN GOED ADRES 8 VOOR UW WASCH. DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK 8e Jaargang No. 42 Gegarandeerde oplaag 3 exemplaren Aboonementsprijs voor Soestdijk, Soost en Soesterbere, 25 cent per L, 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 raamden. Vrijdag 18 October 1829 DE SIBESTEK CDUDAMT Bijkantoren: VAN DE VE1TS Boekhandel, Baant en C. J. IkN DAM, Rademakerstr. IS, SoeatertterJ Laanstraat 61 - Telefoon 119 BAARN Voor eventueel opnieuw overtrek, ken is het nu de beste tijd. ONZE RIJMKRONIEK (Ingezonden.) PROFESSOR EN PROLEET In 't groote restauratie, Vlak bij d' Amsterdamsche Dam, Zit 'n werkman te eten: Soep en kip en sla met ham. Daar stapt ook een leeraar binnen, Zet er zich op z'n gemak En bestelt 'n kopje koffie, Haalt z'n boterham uit z'n zak. Met verbaasde, groote oogen, Kijkt ie naar den proletaar En hij zucht zacht in zichzelf: „Had ik vast de helft maar". „Vriend", zoo zegt.ie tot den smuller, „Is 't feitelijk geen schandaal: Jij bent werkman, ik een leeraar, Jij zit aan zoo'n bacchanaal. Ik rol eiken dag m'n broodje In een stukje vloeipapier, En ik kan me niet trakteeren Op 'n extra glaasje bier". Onze werkman, vlijtig kauwend, Draait zich naar den vilten hoed En hij fluistert in z'n ooren Met 'n heel onnoozel snoet: „Wil ik U es gauw vertellen, Wat of uwes wel mankeert? U bent veel te knappe kerel, U hebt veel te veel geleerd." FOEZEL. f20.f 15.en f10.per kwartaal. Spreekuur: Woensdags 23 uur. KERKPAD ZUID 19 B - SOEST ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. delijk en gezellig woonvertrek; zij kan schuil gaan in de sombere, naakte cel van den ge vangene, 'waar misschien wroeging en te laat berouw, of wel verhardheid, stugheid van gemoed en misdadige toekomstplannen mede wonen. Ook kan zij den mensch om geven te midden van het gewoel der wereld, te midden van hare vreugden, genietingen en bedrijvigheid. En als zij dan nog maar in volle beteekenis van het woord „eenzaam heid" blijft en niet het karakter aanneemt van „verlatenheid". Want het laatstgenoemde laat door den rouwsluier van droefheid en ziele- smart geen zonnestraaltje in het alleenige hart doordringen, maar sluit zelfs de herinne ring aan de gelukkige uren van weleer ten eenenmale buiten. Waar de weemoed in het hart, dat diep zijne verliezen betreurt, de ruimte met een dankbaar terugdenken aan genoten liefde weelde, inet de vriendelijke beelden en tooneelen van „voorheen" gaat vullen en nog eenig levensdoel den mensch blijft aanwijzen, daar sluit „verlatenheid" die schatkamer van het hart, met vele zware slo ten en grendels af, om troosteloosheid, ver bittering en wanhoop in de overgebleven ruimte toe te laten. De hoop heeft, verkleurd en verschrompeld, voor altijd dat vereen zaamd hart verlaten, waarin voor zachte, teere, dankbare gevoelens geen plaats meer is. De eenzaamheid wordt veelal botweg ver oordeeld als onduldbaar, doch het hangt na tuurlijk maar van de omstandigheden waar onder zij zich voordoet af, of zij dat werke lijk is. Er zijn immers oogenblikken waarin het hart van den gevoelsmensch naar een volstrekte afzondering smacht, waarin het een groote verlichting, een absolute behoefte is alléén te zijn. Doch dit verlangen is ge heel persoonlijk. Er zijn immers ook heel wat menschen, die in moeilijke uren uitsluitend behoefte hebben aan afleiding van wat hen deert en in smartelijke beroering brengt. Voor hen zijn toespraak, beklag, een drukke omgeving als anderszins, de beste medicijnen, terwijl afzondering hen tot wanhoop zou voeren. Ook de misdadiger zal in zijn cel zijn gedachten schuwen en zooLang hij zich. in vrijheid bevindt, verstrooiing zoeken, om de stem van zijn „beter weten", zoo deze in hem spreekt, tot zwijgen te brengen. Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS KERKSTRAAT 3 A. FlIGERS S Zn, TELEFOON 2241 V.T. Electrische I 'iwiellamp 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. I TELEFOON 2247. OFFIC1EELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat vanwege de Gemeente in de buurtschap Hees en wel in de School met den Bijbel aan de School straat, een telefooncel is aangebracht, waar van door een ieder te allen tijde kosteloos gebruik Tcan worden gemaakt ingeval van brand, ziekte, geestelijke bediening en andere zeer dringende omstandigheden, welke het wenschelijk maken verbinding te krijgen met het dorp Soest. Belanghebbenden kunnen zich voor ge bruikmaking der telefoon vervoegen bij het Hoofd van vootnoemde school aan de Schoól- 'straat. Soest, 16 October 1929. Wat „éénzaamheid" is, hebben duizenden en nogmaals duizenden ervaren en vooral ook gevoeld; zij, dit dan ook niet in gelijke mate en op dezelfde wijze. Éénzaamheid kan weldadig, kan leerzaam, maar kan ook moordend zijn- Door het gevoel van alléén zijn" is tot menigeen iets goeds gekomen, want er is een kalm en ernstig, misschien wel diep en mogelijk ook berouwvol nadenken bij hen ontstaan, of wel, een waardeering van veel wat vroeger niet op prijs werd gesteld; doch dat gevoel heeft zeker ook velen tot wanhoop gebracht. Eenzaamheid kan bijgevolg een weldoen ster doch ookeen moordenares zijn. Zij kan opbouwen en demoraliseeren. Er zijn menschen, die halsstarrig, aan de kennis, de ontwikkeling en de ervaring van anderen twijfelen, omdat zij gelooven dat uitsluitend een drukke omgeving, het ont moeten van zeer veel menschen en het zich bewegen in groote steden en in andere lan den, kennis, wetenschap en een juist oordeel kunnen aanbrengen. Nochtans, hoewel veel ontmoeten, veel hooren en veel zien, begrij pelijk veel tot de kennis en ontwikkeling van den mensch zullen kunnen bijdragen en de gaven van het hoofd en hart naar voren zullen kunnen brengen, zoo zullen toch geest en hart de dingen des levens moeten verwer ken eji vruchtbaar maken; en de geest kan in kalme overdenking het best zijne wortels planten en uitschieten in den levensbodem, in de grondige waarneming van het leven.; terwijl het hart in de stilte der eenzaamheid de vruchten, die de geest aan den boom des levens mede heeft doen rijpen, kan oogsten en in zijn voorraadkamer kan verzamelen voor die tijden, voor die dagen en uren, dat de herinnering, in 's harten eenzaamheid, die vruchten voor zichzelf en anderen gaat be nutten zij het dan ook, dat tranen van smart die vruchten besproeien en dat zuchten van weemoed zich in het levenslied tusschen de vele klanken, melodieën en accoordem gaan mengen. Maar de eenzaamheid heeft over vele schuilplaatsen te beschikken en daarin treft zij een groote verscheidenheid aan. Zij kan zich gaan vestigen in uw eenmaal zoo vrien- De eenzaamheid kan om velerlei redenen een weldadigen invloed op den mensch uit oefenen. In de allereerste plaats toch, kan zij den mensch tot waardeering of tot meerdere waardeering brengen van wat hij nu ontbeert, van wat hem tijdelijk of voor. -altijd is ont nomen, van wat hem dierbaar was, maar waarvan 'hij' de ontbeering tot nog toe niet kende -en waarvan hij de hooge waarde nog niet heeft kunnen schatten. Op den effen donkeren achtergrond der eenzaamheid tee kenen zich de lichtbeelden van het leven scherper af .en zien wij de mooie lijnen, de zachte afrondingen veel duidelijker dan tegen een door fel zonnelicht beschenen wel terug deinzende maar nog kleurrijke en gouddoor- schenen verte. In de eenzaamheid ontwikkelen zich onze liefde ien onze vriendschap en werken wij beter de schoone nuances van de liefde, de toewijding en de wellevendheid van anderen op en plaatsen die in een passenden stijlhou denden Lijst, zoodanig, dat het juiste licht daarop valt. In de eenzaamheid komen wij er toe, voortaan in den geest te handelen van hen, die wij lief hadden, waar zij ons een betrachtenswaardig voorbeeld gaven en als een gewijde erfenis nalieten. In de eenzaam heid groeit en bloeit ons zieleleven en zetten wij onze smart en ohze weedom van liever lede om in rijpe vruchten, die wij niet alleen opbergen in den voorraadschuur van eigen leven, doch die wij ook beschikbaar stellen voor anderen. De „eenzaamheid" is als 't ware een „Camera Obscura", waarin ons leven, waarin de beelden van hen, die ons dierbaar zijn en waren, zoomede van allen, die in ons leven een belangrijk aandeel had den, helder worden belicht, met-al de tref fende tooneelen van vreugde en smart, van dwaasheid en lichtzinnigheid, schuld en be rouw. Niet ten onrechte heeft een dichter gezegd: „Voor ons zij de éénzaamheid hierom zoo goed en zoet: Omdat daarin vooral, ons hart zichzelf ontmoet. VIKING. Bronchitis en Kinkhoest Siroop per flesch Igid A bronchiti Bonbons per doos 60ct. Bl) Apoth en Drogisten PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. iwscbool. Mootfoort, Poitiegel groot ;woord Inslulteo. (Nndruk verbodeo.) Bestrijding van bloedluis. De Heer Van W. stelt mij een vraag, betreffende de bestrijding van bloedluis. Daar niet alleen vraagsteller in zijn fruitboomen de last van dat ongedierte zal ondervinden, maar velen met hem, wil ik dit wat uitvoeri ger bespreken. Deze luis komt vooral voor op zure appel- boomen, maar ook wel zoete, ook wilde ap pels in tuinen als sieraad aangeplant, lijden er van. Ook op peren- en andere boomen komt ze wel voor, maar toch niet in die mate, dat het een plaag genoemd mag worden. De luizen leven in koloniën, dus met velen bij elkaar en daar elke luis bedekt is met witte, wolachtige draadmassa, ziet het geheel er uit als een stuk wat of wollig pluis. Bij, stuk- wrijven van zoo'n kolonie blijft er een roode vlek achter, vandaar den naam: bloedluis. Die wolachtige draadjes, waarmede de lui zen bedekt zijn, bestaat uit waschachtige substantie, die belet, dat verschillende stof fen tot de luizen zelf doordringen. De luizen leven op de schors en op de tak ken, liefst op ruwe plaatsen, waar zij zich kunnen verbergen, zoodat kankerplaatsen of plekken, die daarop lijken, bijna, steeds de witte plekken van de bloedluis verfoonen. Op gladde stammen heeft de zuigende wer king van de luis tot gevolg,dat er weldra een kankerachtige woekering ontstaat en meermalen wordt bloedluis on kanker in één adem genoemd, niet omdat ze hetzelfde zou den beteekenen, maar omdat ze steeds bijna gelijktijdig voorkomen. Kleine twijgjes sterven niet zelden af bo ven de plaats waar een bloedluis-kolonie zich genesteld heeft. Als het najaar komt, verlaten vele luizen hun plaats aan stam of takken en trekken naar beneden naar de wortels, terwijl in het voor jaar deze dieren weer tegen den stam optrek ken naar boven. Daardoor is de volkomen uit roeiing van de bloedluis dan ook een voor het oogenblik onmogelijk iets. De bloedluis schijnt voor de voortplanting nog gebruik te maken van andere planten dan appelboomen. Welke boomen hiertoe precies dienen is nog niet bekend. De bloedluis schijnt dus van kosthuis te veranderen, net als de lintworm. Vele luizen leggen in het najaar de eitjes (elke luis legt er één) tusschen de bast en in spletep van de boomen. Bij de bestrijding hebben we dus te letten op de kolonies luizen in den zomer en in den winter op de eitjes op de stammen en takken e,n de luizen op den wortelhals. Daarom bespuiten we in de maanden 'Maart of Februari de boomen krachtig met een vruchtboom-carbolineum-oplossing van 10, pCt. Hierbij moet men den geheelen boom overal krachtig raken, vooral in de spleten. Laat maar wat van die oplossing langs dep stam naar beneden loopen. Den wortelhais wat bloot maken van grond en er volop ta- baksstof opstrooien. 's Zomers en in het voor jaar de luizenkolonies bespuiten of krachtig inwrijven mej brandspiritus. Goed stevig. Dit valt in groote boomejn natuurlijk niet mede. Maar bij struiken gaat dit wei. Ook helpt hee;l goed afgewerkte olie van een motor bijv. of eep auto. Goed hiermede de plekken in- stippen. Door de luchtafsluiting zijn dan de luizen te;n doode opgeschreven. Zooals men ziet is de bestrijding bij groote boomen dus gelegen in een goede winterbe- spuiting, terwijl bij kleinere boomen en strui ken tevens een bestrijding van de kolonies mogelijk is. 1 AMERSFOORT - TELEFOON Wo. 615 J Afhalen en thuisbezorgen lederen dag. Afhalen en thuisbezorgt INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. V olks ver lakkerij. Door vriendenhand ontving ik een exemplaar van „De Soester" van 12 Octo ber j.1. Vermoedende, dat deze toezending bedoeld werd als een aansporing om van den inhoud kennis te nemen, begon ik naarstelijk te snuffelen, beginnende bij het begin, het hoofdartikeltje, getiteld: „Het Idealisme van den mensch". Al ben ik geen idealist, die al leen mooie dingen ziet en de schaduwzijden van het aardsche leven nooit behoefde waar te nemen, toch trof mij de volgende passage in dat artikel ten zeerste: „dat men die hooggestemdheid van ge dachten die blijvende, onuitputtelijke' vreugde die geluk heet slechts kan be reiken, niet door zelfzuchtig nastreven van alleen naar eigen plezier en eigen genot, maar door het streven, bij al wat we doen efi zeggen, om anderen gelukkig te makert. En het materiaal daarvoor heb ben we allen. Er is geen geld of goed in de eerste plaats voor noodig, noch een blind wegschenken van geld of goed aan ieder, die maar de hand op- houdt- Doch wel: een vriendelijk gemoed, een lief hebbend hartj een mond, die liever ge sloten blijrt, dan een hard, onvriendelijk woord of een scherp oordeel uit te spre ken, doch die vriendelijke woorden van waardeering, van bemoediging, van op wekking, van lof weet te zeggen, over al, waar dat maar mogelijk is. En als we daarop letten, dan is het wonderbaarlijk, hoeveel mogelijkheden daartoe zich iede- ren dag, ieder uur voordoen. En dan is het waarachtig „niet moeilijk... om ge lukkig te zijn." Ti -in ik na het lezen van deze heerlijke woord et die oude waarheid, nog eens diep tot me jvilde laten doordringen, werd mijn geest 'tekens verstoord door 'n beeld uit ons plaatselijce openbare leven, wat zoo geheel afwijkei^ was, met wat hierboven staat neer- geschuejen.*En ik zag voor mijn geest, hoe soinmig) menschen, in blinde zucht naar eigen gipotheld en eigen voordeel, hun mte- demer.sifien vertrapten en verguisden. Hoe het ego>me hen te pakken had en zij, ter vol doening aan hun snobisme, hun geld mis bruikten, om anderer eer en levensgeluk' te verniwhien. En ik zag personen, die, na hun familie 'erstooten te hebben, thans het geluk en de «ek van anderen opeischfen, ter voldoe ning aai eigen genot en lage driften. Teruckeerend tot de werkelijkheid, moest ik me ipg eens overtuigen, dat ik dat mooie artikel ielezen had in „De Soester" en ik herinnede me nog sommige gebeurtenissen van dei laatsten tijd, die in onze goede ge- meente.zoo'n opschudding en opspraak heb ben vcwekt. On'wllekeurig kwam toen de spreuk in mijn gedachen op: „Doe wel naar mijn woorden, doch ze mijn werken niet". Verder lezende viel mijn oog op een be richtje inzake: Overtreding Arbeidswet, en ik vond daar uitvoerig vermeld, hoe een in stelling.ter plaatse was bekeurd wegens een overtreling der arbeidswet. Dat bericht trof ons, w:nt we weten, dat de daarin genoemde instellirg zich altijd angstvallig heeft gehou den aai. de naleving der wettelijke voorschrif ten, zo!» zelfs, dat zij zich ernstige en scha- deberotkende pesterijtjes moest laten wel* gevallei, omdat onze gebrekkige wetgeving nu eenaiaal den brutalen geldprots nog vol doende gelegenheid geeft tusschen de mazen der wet door te glippen. Elastische Ondergoederen DAMES HEEREN wol EN KINDEREN ^brWjlhelmBgnqer^öhneSk^qorl j Alleen verkoop voor Soest bij F.C.KuiperstraatIO - Telefoon 2169 Doch waar in dat bericht ook geschreven wordt over de. collectieve Arbeidsovereen komst en het grafisch bedrijf in deze affaire betrokken wordt, daar meen ik te mogen opmerken, dat het mij bekend is, dat juist de drukkerij van „De Soester" een Sier instel lingen is, die zich om de arbeidswet of wat daarmede verband houdt, nooit wat liet ge legen liggen. Tenzij de eigenaar van deze drukkerij, zijn drukkerij-personeel anders be handelt dan hij met zijn andere ondergeschik ten pleegt om te gaan. Wat we sterk betwij? felen, gezien het ons bekend is, dat, zoowel het vroegere personeel als wat thans weer voor tijd en wijle in zijn dienst is, reeds meer malen poogde weer contact met de hier zoo gesmaadde grafische organisaties te verkrij gen en o zoo gaarne onder 't tiranieke juk van hun bfoodheer zou uit zijn. De mededeeling, dat getracht zou zijn het personeel op een borrel te trakteeren, is te verwijzen naar het rijk der fabelen, waartoe meer beweringen, die in „De Soester" voor komen, veilig verwezen kunnen worden. In de doodgewone journalistiek noemt men zul ke beweringen; duimzuigerij. En weer kwam in onze herinnering het gulden woord uit het hoofdartikel, dat, om het geluk te bereiken, geld noch goed noodig is, doch wel: een vriendelijk gemoed, een liefhebbend hart, een mond, die liever geslo ten blijft, dan een hard, onvriendelijk woord of scherp oordeel uit te spreken. Opnieuw kwam me toen de spreuk voor oogen: „Doe wel naar mijn woorden, doch Iet op mijm daden niet". Toen we zoo over de droeve waarheid dezer spreuk nog wat na piekerden, en ons onwillekeurig vele dingen van den laatsten tijd den geest voorbijtrokken, waren we on gemerkt in het advertentie-gedeelte verzeild geraakt. Ons oog viel daar op een kennisge ving inzake uitbreiding van personeel en ma chines, wat met snorkende head-lines, door de N.V. Eerste Soester Electr. drukkerij werd aangekondigd. Nu zijn we met de«plaatselijke omstandig heden wel zoodanig vertrouwd, dat het ons niet ontgaan was, hoe deze drukkerij te genwoordig de drukker is van een der meest schunnige pamfletten, die 't daglicht aan schouwen. Het is het vieze, eerlooze, met alle goede zeden spottende pamflet „De Tramkrant", wat in Amsterdam aan de trampassagiers gra tis wordt uitgereikt. De uitgever van dat vieze vod durft zijn naam er niet opzetten, zoodat niemand weet, waar al die vuiligheid, die daarin wekelijks uitgekraamd wordt, vandaan komt of wie er voor verantwoordelijk is. Dat is dan vermoedelijk' het „enorm" vele werk, waarvoor die geweldige uitbreiding noodig heet. Uit zeer goede bron is ons in tegendeel bekend geworden, dat in de laatste tijden geen stukje particulier drukwerk be steld werd, zoodat al die snoeverij, over uit breiding met 100 pCt., niets anders is als pure Volks verlakkerij. Spreekt met ons en het komt in orde, zoo besluit die mededeeling, doch we meenen, in verband met al het voorgaande te mogen opmerken, dat het een beetje gevaarlijk is met hem te spreken. Het komt zeker wel in orde, doch dan ten koste van elkeen, die met hem in aanra king komt. INSIDER. o Mijnheer de Redacteur. Vergunt U mij nog éénmaal een plaats in Uw veelgelezen blad, teneinde Mevr. C. M. Berg te antwoorden op hetgeen zij in Uw blad van 16 Aug. j.1. schrijft. Allerreerst Mevrouw moet ik U zeggen, dat 't heusch niet in mijn bedoeling ligt om' vaderlijke zorg te hebben voor de kas van de Vergunninghouders, maar ik heb geschre- ven voor de vrijheid van den handel in het algemeen. U is geheelonthoudster, dat vind ik mooi, maar laat dan toch een ander, die gebruiker is, vrij. U heeft toch geen last daarvan. Dat ik het mooi Soest vaderlijk beschrijf, hiertoe heb ik gegronde redenen, want de vereenii- ging „Soest Vooruit" heeft getoond recht te hebben op dien naam, hetgeen de feestdagen ons hebben bewezen en het publiek van Soest heeft laten zien, dat het feest kan vieren zon* der tot bandeloosheid of losbandigheid over te gaan. Daarom breng ik een eeresaluut aan de Vereeniging „Soest Vooruit". Waar U als voorbeeld aanhaalt, dat iemand 8 glaasjes cognac dronk zonder dat men 't hem aanzag, zegt niet veel, want als U wist, dat ieder glas maar 2 pCt. alcohol bezit, dan is dit niet zoo heel erg. Ik vind het er ger, dat een hoofdonderwijzer, die aange sloten was bij de geheelonthouders, op een avond 3 flesschen Meiwijn opdronk, die elk 15 pCt. alcohol bevatte. Dit zijn beide bij zondere gevallen. Ik heb de Soester feesten medegemaakt en ik ben er zeker van overtuigd, dat de politie geen last heeft gehad van het Soester publiek. Ook hier is zeker een woord van hulde aan ons politiekorps op zijn plaats, want ook zij hebben getoond, met feestvierend publiek om te kunnen gaan. Mevr. Berg, ik geef U de verzekering, dat matig drankgebruik mi et voert tot drankmis bruik. Wanneer U de „Tel." van 4 Sept. leest, waarin het Politie.rap.port van Amsterdam zegt, dat met genoegen geconstateerd kan worden, dat in het afgeloopen jaar de dron kenschap is afgenomen van 2064 tot 1660, dan is dit een verblijdend teeken nietwaar. Men krijgt dus gebruikers en geen misbruikers. Nu kan dit cijfer nog meer omlaag- gaan, als men de clandestine verkoop van sterken drank geheel kon onderdrukken, want hier in Soest zijn er nog heel wat, die zulks doen, evenals in andere plaatsen. Deze menschen zijn knaagdieren voor de vergunninghouders, die niet alleen op hooge lasten zitten, maar bo vendien een vergunningsrecht moeten beta len, terwijl de clandestine verkoop van alles vrij is en hierdoor met den vastgestelden prijs kan zwendelen. Als ik U nog zeggen mag, dat het drank verbruik met 50 pCt. verminderd is, dan is dit voor U een verblijdend teeken, en hoop ik, dat U niet zal medewerken om in Soest een vereeniging te stichten voor ^plaatselijke keuze, want zoo lang wij nog zijn 'in ons „vrije" Nederland, hoop ik, dat een ieder hierin ook vrij zal bLijven. Hoe meer men een fatsoenlijk gebruiker aan banden tracht te leggen, des te meer zal hij probeeren zich op een andere wijze dit genot- en ge neesmiddel tot zich te nemen. Mevrouw Berg, ik heb hier nu mijn stand punt uiteengezet en wil hier geen polemiek over voeren. U mijnheer de Redacteur, bLijf ik dankbaar voor de verleende plaatsruimte en doe ik ge lijk Mevrouw Berg, met rnjjn volledige adres te zetten. Hoogachtend, D. L. v. PEURSEN, Beetzlaan 45. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Zoo menig reisplan lacht ons toe, Doch dat we er steeds op letten De levenskaarten duren kort 't Zijn maarretourbiljetten. MAANDAG. Met de helft der moeite, welke wij on9 geven voor 't geen wij schijnen willen, kon den wij het dubbele bereiken van 't geen wij zijn. DINSDAG. Niets imponeert minder dan te willen im- poneeren; het laatste is de caricatuur van het eerste. WOENSDAG. Men heeft lichter te veel gevoel dan te veel verstand. DONrERDAG. De als „engelen" meest bewonderde meis jes zijn die, welke een aardig kapitaaltje ten huwelijk medebrengen. VRIJDAG. De groote fout van het moderne jonge meisje is, dat zij te veel op haar broer lijkt en niet zijn kwaliteiten bezit. ZATERDAG. Het geluk verwachten, is het schoonste gedeelte van het geluk, ten minste van het menschelijk geluk in den gewonen zin ge nomen. Alsgij U moeilljkscheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. burgerlijke sxand SOEST GEBOREN: Dirk Jacob, z. v. D. v. Sloten en K. Aus- ma, Nieuweweg 69. Hans Johannes, z. v. H. v. d. Heuvel en J. Onwezen, Beckeringh- straat 26. Catharina, d. v. G. v. 't Klooster en C. v. d. Grift, Molenstraat W.Z. 27. Jo hannes Gerardus Everardus, z. v. J. E. van Breukelen en G. J. Onwezen, Vinkenweg 7. ONDERTROUWD: W. Bouwman en C. C. P. Klaui. H. C. A. Collet en E. A. Lazinka. GEHUWD: J. G. Reijn en F. H. de Wit. J. J. Dijs en G. v. d. Burg. OVERLEDEN: Hermanus de Bree, 71 j., ongeh. Anna Jo- sina Hoffman, 77 j., geh. m. A. Cankrien. Sophia Maria Luigies, 95 j., wed. L. J. Deel man. GEVESTIGD C. Leijs met vrouw, Klaarwaterweg 21. M. G. de Meijer, Hartweg 6a. A. E. Olthuis- Brand, Heideweg 36. B. v. Kooi, Beckeringh- straat 16. J. Helweg, Kevkpad N.Z. 52. A. F. Keuchenius met gezin, Da Costalaan 17. D, Stienstra, Da Costalaan 17. D. Brouwer met gezin, Kampweg- 82. A. H. Peusen, Vrede- hofstr. 21. A. Bakker met gezin, Klaarwa terweg 29. D. v. Marle, v. Weedestraat 46. C. v. Loenen, Molenstr. W.Z. 13. Dr. M. J. Schrader, Vredehofstr. 2. A. L. de Bruin, Julianastr. 50d. Wed. H. M. Manders, To- renstr. 3a. H. Millecam met vrouw, Toren straat 3a. J. Zwezerijnen, Amcrsf.str. 87. F. d. Brom met vrouw, Andriessestr. 16. D. Altena met gezin, Nieuweweg 64a. J. de Wolf, L. Brinkweg 44. A. de Boer, Steen hofstraat 78. VERTROKKEN: P. A. v. d. Wal, van Birktstr. 22 naar R'dam, Schulpweg 79. H. de Kruijff, van Emmalaan 2 naar N. Indië, Wlingi op Java. J. C. v. Prooijen, van Soesterb.str. 1SS naar Baarn, Verl. Dahveg 10. G. v. d. Berg—Bak ker, van Spoorstr. 28 naar Vught, gest. Voor burg. C. P. v. Beest met gezin, van Becke- ringhstr. 12a naar Zeist, 2e Dorpstr. 48. H. P. Majoor, van Koninginnelaan 65 naar Den Haag, Schiestr. 19. J. v. d. Kaaij, van Heu- velvveg 42 naar Zutpben, Gasthuisstr. '3. B. C. J. Brasem met. gezin, van Kampweg 4Sc naar Utrecht, Hunzestr. 11. E. R. Behrend, van Wieksl.weg W.Z. 3a naar A'foort, Dit- lenbburglaan 6. J. M. Vliegenthart, van Hei deweg 36 naar Renkum, Wolfhezen, bij En- gelbert. J; C. v. Wijk, van Steenhofstraat 12 naar de Bilt, Nieuwstr. 124. H. G. J. v. de Kamp, van v. Weedestr. 47 naar Utrecht, Nieuwendaalstr. 3bis. H. v. Uden, van Vre dehofstr. 2 naar Zeist, Emmastr. 62. VERHUISD: E. j. F. Kersten, van Schoutenk .weg 8 naar Beetzlaan 13. L. H. Droste-WiLmans, van de Beaufortlaan 2 naar Heideweg 5. W. v. Donselaar, van Birktstr. 12 naar Birktstraat 80. J. Coljée, van Sinnemaplein 7 naar School- weg 2a. A. v. Offenbeek, van Braamweg 15 naar Soesterb.str. Ie boven. S. J. H. C. Kuij- per, van Torenstr. 3 naar Binktstr. 17. P. J. Staalenburg, van B. Grothestraat 45 naar Birlktstr. 17. J. K. Koopman, van K. Berg straat 2 maar Oranjelaan 24. G. Aalderink, van Dorresteinweg 31 naar Dorresteinweg la. H. Heiiihuis, van Soesterb.str. 23b naar Vondel laan 17. G. v. d. Kamp, van Nassaulaan 24 naar Koninginnelaan 45. J. v. Duinkerken, van Heuvehveg 13 naar Molenstr. W.Z. 64. W. Kok, van Klaarwaterweg 99 naar Oude Grachtje 14. P. v. Hoff, van Beetzlaan 77 naar Spoorstraat 22. A. J. Kramer, van Nieu weweg 88 maar Molenstr. O.Z. 93. C. v. d. Bedum, van Molenstr. W.Z. 86 naar Molen straat W.Z. 13. J. M. A. v. Nes, van So- phialaan 6 naar Oranjelaan 9. G. Middelman, van Birktstr. 17 naar Birktstr. 15. O. 't Lam1, van le Weteringpad 5 naar Dorresteinweg 22- H. Steenhuijsen, van Koninginnelaan 67a naar Julianastraat 66. BAARN GEBOREN: Jan, z. v. C. A. Veldhuizen en A. Mer- kenij. Gerrit, z. v. E. Vis en J. Baatje. Maria Gertrud Adelheid, d. v. D. C. van Stemp- voort en F. B. L. Ostermann. Neeltje Adria- na, d. v. A. Kroeskamp en W. J. van Zetten. Henk, z. v. J. C. Schoones en A. J. van Dongen. ONDERTROUWD: J. J. van Nieuwkasteel en A. de Ruig. B. J. M. van Dijen en A. Grootveld. GEHUWD: J. van 't Riet en P. A. Slegers. Jhr. Mr.

Soester Courant | 1929 | | pagina 1