J !m.h.vanraalte| PU ROL M 'ftiand-tn$nijuvnd;n- KERSTGESCHENKEN Kerstboom-V ersieringen Kerstgeschenken Kerst- en Nieuwjaarskaarten nette Loopjongen Uiegens uerlreü (e hoog HET KINDERPARADIJS 1 LANGESTRAAT 34-36-37 1 I AMERSFOORT I I AFD. STOFFEN EN I BONNETERIE f D. F. VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Florentijnsche Kunstvoorwerpen Gebr. ALDERS Steenhofstraat 34 Telefoon 2307 MIJNHARDT'S TABLETTEN Zenuw Laxeer Kiespijn Hoofdpijn Advertentiën. Net Meisje Koopjes! Kerst-artikelen Visser's Boekhandel noor de Kersidaoen Visser's Boekhandel Voor de Kerstdagen Direct Hulp in de Huishouding in Jongeman Dagdienstbode Jongen Muurtuintjes. christelijke Kalenders Visser's Boekhandel Uw adres voor J. WIERSMA Enorme serteerieg. Extra lage prijzen. Het Speelgoedhuis met ieders keus. LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM. TEL. 2175 4044, 49 x 40, 45x10 en 5x28. Een zeer mooi eindspel. In een kort be stek wordt veel leerzaams gegeven. EEN PITTIG SLOT In de onderstaande positie; Zwart vier schijven op 6, 13, 14 en 42. Wit drie schij ven op 23, 24, 34 en een dam op 41 wisl de heer H. J. A. van Gelder, te Rotterdam op werkelijk bijzonder vernuftige en ver rassende wijze de winst te behalen, n.l. door: Wit 24—20, 23—18, 4147, zwart 42—48 gedwongen, dan wit 4736 en wint. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Antonia Theodora, d. v. A. Hilhorst en Th. Botterblom, Birktstr. 67. Albertus, z. v. A. Plooij en M. Schouten, Nieuwstraat 18. Roelof Jan, z. v. H. J. Scholtmeijer en A. R. Hagen, de Beaufortlaan 12. Jan Berend, z. v. E. v. Schaik en G. E. Wevers* van Weedestraat 34a. ONDERTROUWD: H. W. J. Sack en C. J. v. Doorn. GEHUWD: W. J. Kruijswijk en J. G. v. d. Broek. OVERLEDEN: Sophia Dijkman, 78 j., geh. met J. van Breukelen. Maria Schouten, 41 j., geh. met A. Plooij. GEVESTIGD: B. Doeser-Carlebur, B. Grothestraat 39. A. Floor, Julianastraat 32. E. E. R. Solleveld. Soesterb.str. 107. V. Sarzinski, B. Grothe straat 12. T. Batterman, Torenstr. 6. J. A. v. Eijk met gezin, v. Lenneplaan 3a. J. J. F. G. Weijmar met vrouw, De Beaufortlaan 14. E. de Ruijgt, Eigendomweg 3. A. v. d. Woude met gezin, Nieuwstr. 35b. W. Bos man, Molenstr. W.Z. 54. P. K. v. Kampen, Luchtv.-afd. J. W. Lakerveld met gezin, Ban- ningstr. 80. M. J. 't Hart, Heideweg 36. H. Hartkonen, Luchtv.-afd. W. v. As, Vosse- veldlaan 20a. J. B. C. Dijkstal met vrouw, Verl. Postweg 45. C. v. Zaanen, Luchtv.-afd. A. Legemaat, Birktstr. 61a. M. Magnin, W. Pyrmontlaan 25. VERTROKKEN: W. Roodselaar, van Beetzlaan 17 naar Baarn, Mollerusstraat 3. P. Tjebbes met gez., van Steenhofstr. 13 naar Bussum, Lotharius- laan 14. Wed. P. Huijssen, van Eikenlaan 6 naar Blije 57. R. Blaauwendraad met gezin, van Eigendomweg 76 naar Renswoude, Groep C 26. J. Muller met gezin, van An- driessestr. 12 naar Tiel, Tolhuisstr. 86b. W. Kraaij met gezin, van W. Toplaan 3 naar Baarn, Rozenstr. 15. J. N. F. Gaasbeek, van Verl. Postweg 41 naar Zeist, Bothalaan 1. VERHUISD: W. Hamer, van Sinnemaplein 10 naar Post weg 44. J. J. de Koeijer, van Torenstr. lb naar Soesterb.str. 34. G. A. A. Tresoor, van Beukenlaan 28 naar. KerkoarL. Z.Z. 20a. G. Meerveld, van Wieksl.weg u.Z. 41 naar Beckeringhstr. 18. J. M. v. Asch, van Soes- terengweg 5 naar Parklaan 2b. M. J. E. Orth, van L. Brinkweg 36 naar L. Bergstraat 6. G. Orth, van L. Brinkweg 36 naar Lange Bergstraat 6. W. Stalenhoef, van Postweg 3 naar AmerSf.str. 27. J. Brons, van Molenstr. W.Z. 26 naar Nieuweweg 88. H. L. v Apel doorn— Holsboer, van Bosstr. 55 naar De Zoom I. |iiHiiiiiniiwiiiiiuiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiini| 1 VIYELLA MET BLOEMEN j 1 BEDRUKT VOOR KINDER- JURKEN EN PYAMA'S 1 FLUWEELEN. ZIJDEN STOFFEN j CORSAGES, LAVALIÈRES. j SHAWLS, HANDSCHOENEN WOLLEN ONDER-BLOUSES j WOLLEN JASJES EN PEIGNOIRS M. H. VAN RAALTE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIJJJJIIJJJI)^ PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAADSVERSLAG J.l. Maandagavond vergaderde de raad on zer gemeente, ter afdoening van een 27-tal niet al te belangrijke punten. Te 7 uur begon nen, was de vergadering even 10 uur geëin digd. Na opening door den Voorzitter komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der verga dering dd. 11 November 1929. Zonder bespreking vastgesteld. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden wij a. Een nader verzoek van het comité voor zuivering der Luntersche Beek, om op de genomen beslissing, waarbij geen bijdrage voor dit doel werd toegestaan, terug te ko men. (Wordt voor kennisgeving aangeno men). b. Het dossier betreffende het verzoek van Wed. Van Gard eren, inzake een uitgang aan de Anna Paulownalaan. De heer Busch dankt voor de inzage van dit dossier en stelt voor deze zaak in han den te stellen van de comm. van openbare werken. De Voorz. merkt op, dat aan deze zaak reeds wordt gewerkt. Besprekingen zijn reeds gevoerd tot overname van den Bak- kersweg. De heer Busch dringt nogmaals op on derzoek aan, daar hier ongetwijfeld te kort is gedaan aan het rechtsgevoel, waarop de FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS Prachtcollectie Lederwaren, Damestasschen, Portemonnaie's, Portefeuille's enz. 1 taliaansch, Vlaamsch, Goudsch en Oosterbeek's Aardewerk. Schilderstukken, Gravure's, Etsen, Lijsten enz. Luxe doozen Post, Schilder-en Teekenbehoeften. LEESBOEKEN. BOEK-, PAPIER- EN KUNSTHANDEL. I tabletten I Dooi 60 cl 'i tabletten I ■Bul.jc 30 ra 60 ct. io den naam Mljnhardt en verkrijgbaar bl) Apoth. cn Drogisten tabletten 1 Voorz. opmerkt, dat spr., als lid van de comm., deze zaak in de comm. altijd kan bespreken. Hierna komt eerst ter tafel een voorstel tot aankoop van 2 perceelen aan de Ko- ninginnelaan, n.l. het hoekperceel (eigenaar de heer Radstok) en het daarnaast liggende perceel van den heer Middelman. De raad draagt van dit punt reeds kennis. Weth. Koenders deelt mede, dat deze per ceelen noodig zijn om een flinke afronding naar de Beetslaan te verkrijgen. Genoemde perceelen kan de gemeente aankoopen voor resp. f7500.en f3700.Het ligt in de bedoeling de perceelen voor afbraak te be stemmen en de overblijvende grond in ex ploitatie te nemen. B. en W. zullen hierom trent nadere voorstellen doen. Het gevraagde crediet, f11200.voor aan koop en f 500.voor onkosten worden hierna goedgekeurd. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting 1928 en 1929. Goedgekeurd. 4. Aanbieding en vaststelling van het ont- werpureglement voor de werkverruiming en werkverschaffing. De heer Doorman vraagt hoever de ge dachte werkverschaffing en werkverruiming zich uitstrekken. De heer Endendijk zegt, dat de betere krachten in werkverruiming en de mindere in werkverschaffing komen. De heer Busch brengt dank aan Weth. En dendijk voor het resultaat met werkverschaf fing bereikt. Hoewel het reglement hem nog niet geheel voldoet, is spr. voor thans te vreden. Den arbeiders wenscht hij te doen opmerken, dat de gemeente geen riiif is, waaruit met beide handen kan worden ge grepen. Voor de organisaties ligt hierin een dankbaar werk. Wanneer dit door arbeiders en organisaties in het oog wordt gehou den, zal de gemeente voor redelijke eischen steeds te vinden zijn. Het reglement wordt hierna vastgesteld. 5. Benoeming van leden der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, we gens periodieke aftreding. Gekozen worden de heeren W. v. d. Leek, F. H. Houbaer, G. H. Vreenstra, J. H. Pie per en Ds. B. Alkema. 6. Behandeling van het verzoek van de afd. Soest van de Vereeniging „Volksonder wijs" om van gemeentewege voorbereidend onderwijs te geven. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, doch zij wenschen zoo noodig een jaarlijksche bijdrage te verleenen van f 250. De heer Doorman kan zich hiermee ver eenigen, doch meent, dat wij een volgend raadscollege niet aan dit besluit kunnen bin den. De heer Busch betreurt het, dat dit ver zoek moet worden afgewezen. Spr. geeft in overweging eens met Volksonderwijs te spreken, vooral omdat spr. weet, dat de zaak bij weth. Endendijk in goede handen is. Weth. Endendijk ziet geen weg, om andere voorstellen te doen. De billijkheid tegen over de andere scholen spreekt mee. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 7. Behandeling van aanvragen: a. der stichting Engendaalschool, om mede te werken tot uitbreiding diier school; b. van het Bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" tot verstrekking van gelden voor meubelen en schoolbenoodigd- heden voor de in aanbouw ziijnde school aan den Driehoeksweg. Zonder bespreking vastgesteld. 8. Vaststelling van een besluit tot beleg ging van gelden. Zonder bespreking vastgesteld. 9. Behandeling van het adres der plaat selijke Middenstandsvereenigingen, verzoe kende over te gaan tot opheffing der straat belasting. B. en W. stellen voor thans afwijzend te beschikkend, om volgend jaar afschaffing te overwegen. Aldus goedgekeurd. 10. Wijziging der verordening tot hef fing van rechten wegens ontsmetting van goederen. Zonder bespreking vastgesteld. 11. Voordracht van B. en W. om de raadscommissie voor Openbare Werken in te stellen als commissie van Bijstand, en in verband daarmede vaststelling van een ver ordening regelende de samenstelling en den werkkring dier commissie. De heer Busch vraagt, of deze verandering een promotie of degeredatie is. Weth. Koenders, het vele werk bjj Open bare Werken besprekende, acht de instel ling dezer commissies zeer noodzakelijk. Al dus besloten. 12. Voorstel van B. en W. inzake verbe tering van een gedeelte van den Korte Melm- weg, Spoorstraat, en een gedeelte van de Julianastraat. Mevrouw Landweer zou de Beetslaan en Hellingweg willen verbeteren in plaats van de Spoorstraat en Julianalaan. De heer Gasille wenscht voorioopig niet te verbeteren £n voor alles inlichtingen ii te winnen bij den Ingenieur der B^taafsche Petroleum-maatschappij, welke inlichtingen kosteloos worden verstrekt. Volgens genoem den ingenieur zou de Beetslaan in orde kun nen worden gebracht voor 35 ct. per M2. De heer Van Klooster zou onze gemeens te niet gaarne als proefkonijn gebruiken. Jaren lang zijn reeds proeven genomen. Aan een eenzijdige voorlichting heeft de ge meente niets. De heer Busch ondersteunt deze gedach te. Toch zou spr. de inlichtingen willen in winnen en met de werkzaamheden tot zoo lang wachten. De heer De Bruijn ziet geen betere be strating dan klinkers, doch geeft dan in over weging de door hem genoemde steensoort te koopen, welke soort voor 2/3 van den laatst betaalden prijs is te verkrijgen. Weth. Koenders is bereid de inlichtingen in te winnen, doch geeft in overweging niet met de werkzaamheden te wachten. Het door den heer Gasille bedoelde middel lijkt spr. goed voor ondergeschikte wegtn. Vol gens openbare werken moeten Spoorstraat en Julianalaan het eerst voor verpetering in aanmerking komen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot voorloo- pigen aanleg van een weg (grondwerk) na bij de halte de Paltz, en de kosten te be strijden uit het Grondbedrijf, 14. Opnieuw vaststelling van het regle ment op het Burgerlijk Armbestuuv zulks naar aanleiding van een opmerking' van Ged. Staten. 15. Voorstel van B. en W. tot het huren van eenige lokaliteiten van de Centr. Slacht plaats ten behoeve van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. 16. Opnieuw vaststelling van de veror dening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in deze gemeente, zulks naar aan leiding van eetiiige opmerkingen van Ged. Staten. De punten 13—16 worden zonder eenige besprekingen goedgekeurd. 17. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van eene overeenkomst met de plaat selijke installateurs van gasverwarmings-ar- tikelen, inzake verkoop dier artikelen. De heer Busch kan een showroom toe staan, doch wenscht zelf niet winkeltje te gaan spelen. De heer De Bruijn merkt op, dat een en ander gaat met goedkeuring van den in stallateur en slechts voor 1 jaar als proef. De heer Gasille steunt het voorstel Slechte toestellen worden soms geleverd; de eventueele narigheden schuift men op het gas. Weth. Koenders verklaart zich tegen dit voorstel. Spr. voorziet stroppen voor de ge meente. Weth. Endendijk merkt op, dat die stroppen er nu reeds zijn of zeker zullen komen, omdat de toestellen in de toonka- mer, welke moeten worden aangekocht, niet verkocht kunnen worden. Het voorstel in stemming gebracht wordt aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. om voor 1930 geen openbare aanbesteding te houden voor het ophalen van asch en vuilnis, alsmede behandeling van het voorstel tot openba ren verkoop van compost. De heer Busch spreekt zich uit voor openbare aanbesteding. Spr. informeert hier bij hoe de plannen voor gemeentelijke ex ploitatie staan. De jaarlijksche vergadering ad f 2.50 noemt spr.een ongepaste belas ting. Spr. verzoekt deze zaak in samenvoe ging met een faecaliën-ophaaldienst in stu die te nemen. De heer Gasille ondersteunt deze gedach te. Weth. Koenders merkt op, dat vorig jaar voor dezen dienst f 7000.op de begrooting is gebracht; toen is dit bedrag geschrapt. Spr. is echter bereid de zaak wederom direct in de commissie te brengen. De heer Hilhorst steunt het voorstel. Na een uiteenzetting- van den heer En dendijk wordt besloten van maand tot maand te gunnen. 19. Vaststelling van een nieuwe gemeen schappelijke regeling met de Gemeente Baarn tot toelating van leerlingen o.l. scholen. Goedgekeurd. 20. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de bedragen, welke voor het genot van ambtswoningen zullen worden afgetrokken van de jaarwedden van eenige ambtenaren, alsmede vaststelling van een besluit tot ver huur aan J. Vos van de gemeentewoning aan den Lange Brinkweg. Na een opmerking van den heer Busch om de huur der woning van den heer Van Leeuwen lager te stellen, eveneens goed gekeurd. Vaststelling van besluiten tot in schen king aanvaarden van strooken grond. 22. Vaststelling tot besluiten tot verhuur van gemeentewoningen. 23. Vaststelling van een besluit tot on- derhandschen verkoop van een inventaris van het voormalige noodslachtingsgebuw. 24. Vaststelling van een besluit tot ver pachting van grasgewas aan P. van Doorn in het najaar van 1929. 25. Voorstel van B. en W. tot het bou wen van 6 schuurtjes bij de noodwoningen, 26. Vaststelling van een besluit tot on inbaarverklaring van diverse posten der re kening 1929. De punten 21—26 gaan zonder bespreking onder den hamer door. 27. Behandeling van reclames schoolgeld en straatbelasting. In geheime zitting. RONDVRAAG. De heer Busch vraagt verbetering in den afvoer van water in de Kerkstraat. De heer De Bruijn beklaagt zich over het feit, dat voor een afwijzende beschikking inzake de hinderwet f5.— moet worden be taald. De voorz. deelt mede, dat van elke be schikking leges moeten worden betaald. De heer Hilhorst verzoekt de zijkanten van den Nieuweweg niet met grind op te knappen. Hierna sluiting. LEZING De Heer Lieshout houdt a.s. Vrijdagavond 27 Dec. a.s., een lezing voor de Pluimvee- en Konijnenfokkers Vereeniging, in „De Gouden Ploeg", over „Kippenhouder vroe ger en nu. JEUGDDIENST De 4de Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden op den 2den Kerstdag, voorm. 10 uur, in de Kerk. Voor dezen dienst heeft „Soli" hare me dewerking toegezegd. KERSTNACHT-MELODIE Evenals vorige jaren zullen de Gebr. But- zelaar Kerstnacht te 12 uur, in samenwerking met eenige plaatsgenoten, wederom hun kerstmelodie uitvoeren. CURSUS BOSCH BOUW Belangstellenden verwijzen wij naar één Ln dit blad voorkomende advertentie, waarin een cursus in Boschbouw wordt aangekon digd. Zeker iets belangrijks voor deze om geving. WAARSCHUWING De Commissaris van Politie te Bloemen- daal geeft ter voorkoming van teleurstelling, een ieder in overweging, alvorens in relatie te treden met Leo M. van Keulen Co., te Vogelenzang, gemeente Bloemendaal, waarbij betrokken zijn L. M. van Keulen, wonende te Vogelenzang en J. Gijzelaar, wonende te Hilligom, inlichtingen in te winnen aan het bureau van politie te Overveen, gemeente Bloemendaal. Door de zelfde personen wordt ook gebruik gemaakt van de namen: „Kwee- kerij de Anjer" en Nils Andersen. ALBERT HEIJN'S KALENDER Dat de reclame van genoemde firma steeds iets aparts is, behoeven we niet meer te ver melden; Ditmaal heeft deze firma een fraaie drie- maandelijksche kalender het licht doen zien, welke in niet te groot formaat beslist een sieraad is voor elke woning. Men zie de bijzonderheden in de desbetref fende advertentie. VEROORDEELD Verleden week werd voor het Kantonge recht te Amersfoort behandeld de zaak tegen verdachte P. J. J. te Soesterberg, die er van beschuldigd werd, in kennelijken staat 'n auto bestuurd te hebben en daardoor tegen een boom langs den weg reed. P. J. J. werd ver oordeeld tot f40.— boete en intrekking voor den tijd van 6 maanden van het rijbewijs. PERSOONLIJKE ONSTERFELIJKHEID Gepasseerde Woensdagavond trad voor de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Soest e.o., als spreker op Ds. S. H. J. James van R.W. De samenkomst, welke goed bezocht was, werd mede bijgewoond door den heer Bur gemeester. Zij werd geopend met gebed door Mevr. Landweer-de Visser en het lezen van een gedeelte van 1 Cor. 16. Daarop leest spr. zijn weldoordacht be toog voor, uit den aard der zaak moeilijk, over een gedetailleerd verslag. Voorop stelt spr., dat, zoolang er menschen zijn geweest, bij elk ras of volk een onverzadigbare be hoefte werd gevoeld aan de oplossing der vraag, waar gaan wij heen, na dit aardsche leven. De wetenschap, die er zich mede be zighield, betoogde, dat de ziel een chemisch proces was en deze na dit leven zou kennis maken reëel met de andere wereld. Voor sommige groepen is de mensch de eindop lossing aller dingen, de litteratuur helpt daaraan mede waar zij het materialisme naar voren brengt, de poëzie ontwikkeld de on sterfelijkheid. De periode na den oorlóg heeft afgedaan met het materialisme, daar zegt men, de ziel is een melodie, welke blijft doorzingen na den dood; zij sterft niet. Onze gehaaste tijd heeft geen oogenblik tijd voor overdenking, sterven wordt beschouwd als iets absurts, maar de Christen voelt zich bij dat alles on behaaglijk, hij vraagt naar perspectief. Hij, die gelooft, weet, dat Hij gezegd heeft Ik ga heen om een plaats te bereiden in het "huis Mijns Vaders met de vele woningen. Daarna is het benaderen van het onsterfelijk geloof, zij is niet te bewijzen; men kan er alleen van getuigen, het is eene versterkende persoonlijkheid. Met gebed eindigde de belangrijke toe- Wegens plaatsgebrek moeten verschillen de rubrieken en verscheidene berichten tot een volgend nummer overstaan. Nu lijkt ons menschen het genoegen van een ander mensch altijd wat onbegrijpelijk, omdat smaken nu eenmaal verschillen. Dat dus de familie er „en bloc" op uittrekt zoo nu en dan naar de drukste winkelstraten der stad om er op een dusdanige wijze den middag door te brengen, is niet zoo verwon derlijk, maar dat dit juist ook in den tijd der feestdagen gebeurt, is toch wel vreemd. In sommige groote steden leven de families meer buitenshuis dan er in; zij beschouwen hun thuis meer als hotel waar zij slapen en meestal ook wel eten. Weenen is hiervan een typisch voorbeeld. Geen feest wordt thuis gevierd, het kan bij de uithuizige menschen eerst gezellig worden, wanneer zij elkaar in een café bij de tonen van een strijkje kun nen ontmoeten. Zooals het met de meeste dingen gaat, is het hier ook mee: de oplossing doet ons in een kringetje ronddraaien. Want natuurlijk kan een „thuis" dat geheel als hotel gebruikt wordtt, geen gezellig aanzien hebben, alle intimiteit is er vreemd aan en wanneer er de noodige gebruiksvoorwerpen maar in zijn, is het mooi genoeg. Nu vraagt men zich echter af, wat er het eerst geweest is: de ongezelligheid of de uithuizigheid. Iemand, die in zijn eigen huis geen genoegelijke sfeer vindt, i s eerder geneigd om een warm, gezellig café binnen te loopen dan een an der, die een intieme omgeving vindt in zijn huis. Er zijn echter ook menschen, die uit hun aard de gezelligheid en vooral de ver strooiing buitenaf zoeken en voor hen krijgt een thuis nooit dat speciale, waarvan wij schreven: Degene, die er voor zorgen wil, kan zich nog zoo uitsloven, het helpt mis schien wel iets, maar toch weinig, doordat die menschen geen afleiding zoeken na hun dagtaak, wat een gezellig thuis zeker geven kan, maar verstrooiing, zij willen zelf niet meewerken om de afleiding te brengen, maar anderen moeten hun dat aanbrengen. Toch is dat niet het meerendeel der men schen gelukkig, en de huisvrouw heeft het voor een groot deel in haar hand, om te ma ken, dat de huisgenooten het liefste thuis zijn en daar de meeste afleiding zoeken. Dan is het echter haar taak in de eerste plaats om zelf niet uithuizig te zijn en te zorgen, dat het gezin haar vindt, wanneer het haar noodig heeft. Enkele te vooruitstreven de vrouwen, die meenden, dat huisvrouw zijn den geest doodde, begonnen haar huis genooten, ook man en jongens van allerlei werkjes te leeren: dat was bevorderlijk voor hun handigheid heette het dan, maar het was veel bevorderlijker nog voor de uithuizig heid van de vrouw, die haar gezin werk op droeg, dat op haar eigen weg lag. En dat maakt de band in het gezin losser en het vermeerde kans op uithuizigheid. Wie in de zen tijd begint met haar genoegens in eigen huis te zoeken, zal merken, dat het dan na derhand vanzelf komt. Verf vlekken op linnengoed. Witte vlekken op linnengoed zijn niet zoo één, twee, drie te verwijderen en het gebeurt weieens, dat men er uren en uren aan wer ken kan, zonder eenig voldoening gevend resultaat te bereiken. Als de verf nog nat is kan men de vlekken gemakkelijker verwijde ren, dan wanneer het reeds is ingedroogd. Om een natte vlek weg te maken, moet men het goed eerst met water en zeep was- schen en daarna koken in water, waaraan een weinig gezuiverde petroleum is toege voegd. Daarna wrijft men de vlek weer goed door de handen, welke men in zeepsop houdt. Een hard geworden verfvlek kan verwij derd worden door de geraakte plaats eeni- gen tijd in een terpentijnbad te houden en daarna met terpentijn te wrijven en te spoe len in een warm zeepsopje. Deze' behande ling moet worden beëindigd met een ge wone wasch. KERKBERICHTEN Kleine advert. bij vooruitbetaling gevraagd tegen 1 Februari, voor de morgenuren, niet onder de 16 jaar, loon f4.— per week. Br. 1200 bureau van dit blad. Te koop t 1 Luidspreker, 1 Banjo, 1 Wasch. wringer. Adres te bevr. Boelkh. De Bruin, F. C. Kuijperstraat 6. Crêpe en Bloemenpapier, Hulst, Kaarsen en Kaarsenhouders (enkele stuks), van 3 tot 7 pond zwaar, a 50 cent per pond. Em- malaan 7, Soestdijk. gevraagd, .niet ouder dan 15 jaar, bij H. van Nes, Soesterbergsche- straat 13, Soest. Diverse nieuwe uitgaven Teksten van Nelly ten Have Zakbijbeltjes in mooie uitvoering Psalmboekjes Wij hebben een f linken voorraad, zoodat U voor Uw keuze bij ons zeker zult slagen. Hulst met veel bessen. Nieuwe, weg 100, Soest. gevraagd, voor dag en nacht, van af Dinsdag tot Vrijdag 27 Dec., ter vervanging der juffrouw. Spreekuur na elf uur voorm., „Sparrenhof", K. Bergstraat 3. ONS VROUWENHOEKJE De Feestdagen en de Huiselijkheid. (Slot.) Over het algemeen is onze volksaard nog al huiselijk. Wie in andere landen rondkijkt, ziet, dat iedereen daar heel wat meer de deur uitloopt, dan wij dat hier gewend zijn. Heele families trekken met elkaar de stad in, tot de kleinste spruit toe en vermaken zich door in een café wat te gebruiken, an dere menschen te ontmoeten en te spreken en op straat zoowat achter elkaar aan te sloffen. SOEST Zondag 22 December. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. KruLshoop. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Tweede Kerstdag. Voorin. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Jeugddienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. Ch. W. KruLshoop. 's Avonds 6 uur geen dienst. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. G. Meijnen, van Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Eerste en Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENST/GEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. Maandag 23 December, 's avonds 8 uur, Kerstviering. Eerste Kerstdag. Voorm. 10.30 uur Dr. K. F. Sparnaay, van Amsterdam. SOESTERBERG NED. HERV. KERK "'Nam. 6 uur in het Wijkgebouw de Heer v. d. Heuvel, van Amersfoort. Dinsdagavond geen Bijbellezing, Nam. 23 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds 6 uur geen dienst. HANDELSDRUKKERIJ P. G. VELTMAN Nieuweweg 3 - Soest Wij leveren U 1 iets aparts Vlug en billijk! Modelboek ter inzage. vraagt eenvoudig pension met huiselijk verkeer, tegen billijke conditie, Br. met prijsopgaaf per maand onder no. 1201 bureau van dit blad. gevraagd, die zelfstandig kan wer ken. Mevr. KLOP Parklaan 5, Soest NIEUWE MODELLEN in zeer billijke prijzen. Vraag! inzage Modelboek. Kerkstraat 20 a Telefoon 2272. Slaapkamer-ameublement, vulkachel weckflesschen, ligstoel, prima lino leum, trap, emmers, etc. Adres te bevragen bureau van dit blad. biedt zich aan als timmermans, leerling; reeds een jaar in het vak geweest. Beetzlaan 29, Soest. Zeer mooie steenen (drielingen)! te koop voor aanleg van muur tuintjes. Adres Kerkstr. 10, Soèst. 'önBii'a.'HiiMi'ïi'iC.tiffiNS Si45*iSi'ï9iiiwi>Hi!Mwi Mooi Nederland Friesche KERKSTRAAT 20a, TEL. 2272 Tuben Verf, Waterverldoozen, complete Schilderstukken, is Koningimnelaam No. 26 Soest

Soester Courant | 1929 | | pagina 2