Algem. Begrafenisondeniiig „SOEST" li l ie in m PUROL VENEMA i ;r JUvive scMofe ïrist U dal Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Vin Weedestraaf 35, Telefoon 2181 DE EERSTE G001SCHE HULPBANK Banketbakkerij Mieuwerhoek" Fijnere soorten Gebak - Amandel- en Boterkoekjes J. Arend WJersma Het vrije Standpunt. Je adres voor Anthraciet en Brechcokes voor Centrale ver warming. R A B B E L S J STOOfViWASSCHERIJ 8 „DE KOLK" 9e Jaargang No. 2 Gegarandeerde oplaag 300O exemplaren. Vijrdag 17 Januari 1930 DE SDE5TB2 CDUDAMT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent ptr 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn en C. VAN DAM, Rademaker*tr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK bijdragen, niet grootex voor deze rubriek wordt tueele jnlct plaatselijke) gedlclt niet kleinei dan 36 regels, moge en. Bij opname vergoeden wij voo f 2,50. (Nadruk vexboder BAAS BOVEN BAAS Drie vrienden spraken samen; Eén sloeg een beetje door: „Het is haast ongelooflijk Zoo groot is ons kantoor. Om alles te beloopen, Heeft onze baas geen tijd, Waarom hij in een Fordje Door de lokalen rijdt". De tweede sprak: „Er is onlangs Bij ons iets vreemds gebeur^., Een leeuw was losgebroken, Heeft personeel verscheurd; Hoeveel was niet te zeggen, Het aantal is bepaald Door het bedrag dat minder Aan salaris is betaald". „Het grootste" sprak de derde „Is onze zaak in 't land; Je weet, de baas is vrind'lijk, Geeft iedereen de hand; Hij blijft, als 't sluitingsuur is Steeds handjes-drukkend staan, En groet hij de laatste die weg gaat, Komt d'eerste al" weer aan. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR. OFFICIEELE BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat op heden is afgekondigd de door den Raad dezer gemeente op 16 December 1929 vast gestelde verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Soest en dat deze verordening gedurende drie maan den voor een ieder ten raadhuize ter inzage die ook mogenrijn. Met een vrije houding zen, als wij gelooven, dat wij te ruim ons deel hebben gekregen van 's werelds ellende, van levenszorgen en bezwaren en te weinig van 's levens voorspoed en vreugde. In negentig van de honderd gevallen mis schien, zijn wij nog hoegenaamd niet mis deeld, en vallen er nog heel wat zonnestra len door ons zielevenster in de binnenkamer van ons wèl geslingerd, doch ook niet altijd dankbaar hart zonnestralen, die, wanneer wij het maar willen opmerken, nog heel wat warmte en licht geven. Verreweg de meeste menschen hebben wel een open oog en ook wel een open hart voor het lijden en de smart van hunne me- .demetKChfrl vooral tijdelijk; maar tocli s'chjjnt 'veelal de eigen levenslast ons, in de meeste gevallen, niet de minst zware toe. Het zijn dan ook onze eigen ^schouders,welke dien last moeten dragen, en' daaarom blijft meestal de vergelijking met het levenspak van anderen achterwege. Doch wanneer wij wèl vergelijkingen maken, dan zullen wij toch een enkele uitzondering misschien niet medegeteld tot de erkenning moeten komen, dat we het, bij anderen vergeleken, nog zoo kwaad niet hebben en dat er voor ons nog heel wat stof tot dankbaarheid valt te boeken. Evenweler is verdriet in ieders leven. Verdriet ten aanzien van ons lichamelijk wel zijn en niet minder betreffende onze geeste lijke en stoffelijke belangen. Er is verdriet, dat wij ons zelve berokkenden, en daar zijn ook smarten en ergernissen, die onze mede- menschen ons aandeden. Somtijds heeft de mensch onverdienden smaad of door afgunst toegebrachte schade in bedrijf als anderszins te verduren en ziet hij zich door lasterton gen besproken of op een andere onedele wijze, buiten eigen schuld of aanleiding, aan gevallen en hevig gewond in eer en goeden naam. Menigmaal ook spelen de omstandig heden van het leven, niet zelden daarin ge holpen door het toeval, hem parten; er daartegen vermag zelfs de meest energieke mensch geen strijdmiddelen aan te voeren. Zijn er dan toch geen middelen van ver weer tegen het verdriet? Bestaan er ook geen wapenen tegen het noodlot, tegen de levensomstandigheden en tegen het kwaad, dat ons menschen wordt aangedaan? Directe wapenen tegenover dat alles zijn slechts zelden te vinden of te smeden doch er bestaat een houding een vrije houding, die niet zelden een onneembaar bolwerk blijkt, vooral tegen de aanvallen van menschen, hoe geducht en hoe verraderlijk VELE MALEN BEKROOND TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE Eerste aanspreker: W. VAN DIERMEN, 'TAL '4 AL AAN No. 17 TELEFOON 2290. TORENSTRAAT No. 8 SOEST TELEFOON No. 2086 ligt. Soest, 10 Januari 1930. o De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens Provinciaal blad no. 70 van 1929 de in het voorjaar van 1930 te houden gewone keuring van tot dekking bestemde hengsten, voor zooveel de provincie Utrecht betreft, is vastgesteld op Donderdag 20 Febr. 1930 te Utrecht, voor hengsten type tuigpaard. Een keuring van hengsten van ander type zal voor dit gewest niet plaats hebben- De Provinciale Regeldngscommissie voor de Paardenfokkerij in Utrecht zal, blijkens haar schrijven van 21 December j.1., tot het aanne men van inschrijvingen voor bedoelde keu ring zitting houden op Zaterdag 1 Februari a.s., om elf uur des voormiddags, in het gebouw van de Landbouwbeurs, Achter Clarenburg, aldaar. De aanvragen voor inschrijvingsbiljetten moeten worden gericht aan den secretaris der Commissie, den Heer Ir. J. S. Swierstra, te Utrecht, Prins Hendriklaan 39, waarbij moet worden opgegeven a. naam en woonplaats van den eigenaar of houder; b. naam, ouderdom, hoogte, type tuig paard, kleur en afteekeningen van den hengst, benevens, indien deze in een stam boek is ingeschreven, diens stamboek en stamboeknummer; c. zoo mogelijk afstamming van den hengst, zoowel van vaders- als van moederszijde en naam en woonplaats van den fokker; d. door welke commissie of commissies de hengst gekeurd moet worden; e. plaats en datum van "de vorige keuring, zulks voor het geval de hengst reeds eerder is gekeurd. De hengsten moeten op Donderdag 20 Februari a.s., des namiddags 230 uur, aan wezig zijn op een terrein van de Veld-ArtiL lerie kazerne „Damlust" te Utrecht. Wat welsprekendheid en bewijsaanvoerin- gen niet vermogen, brengt de zich „vrij" gevoelende, hoogstaande mensch met een voudig zwijgen tot stand. Want deze plaatst zich niet in de gevechtslinie dergenen, die strijdlustig optrekken tegen het wreede sla gen toebrengende leven en tegen de hen niet welgezind zijnde, veelal hen benijdende men schen. Hij trekt zich niet terug uit gebrek aan moed, doch slechts uit een diep gevoel van eigenwaarde en uit verachting van de strijdwijze van een minderwaardigen vijand. En aan zijn levenslot zegt hij, vol overtui ging, maar met diepen weemoed terugziend in het verleden: „Ik dank U, voor wat gij mij onder strijd en hopen hebt geleerd. Ver geef mij. Ik wist immers niet, dat gij zoo rijk waart aan liefde. Gij hebt mij opgevoed. VIKING. Nog eenige eigengemaakte werkjassen voorradig tegen spotprijzen. KLEERMAKERIJ F.C.KuiperstraailG - Telefoon 2169 „Gelukkig de mensch, die de zonne stralen leerde opvangen, welke altijd nog door den nevel van het verdriet doordringen." Het verdriet is rechtvaardiger dan wij menschen in het algemeen wel willen geloo ven hoewel ook hier de schijn tegen is; want het gaat maar aan zeer weinigen geheel voorbij. En nu moge men, tegen deze mee ning protesteerende, zeggen: „Jawel, maar de een krijgt een zakvol en de ander slechts een handvol van 's levens ellende en moei lijkheden". Dit is of schijnt althans volkomen juist, doch is evenwel al zeer moeilijk na te gaan. Er zijn nog geen X.stralen gevon den voor de doorlichting van de menschen- ziel en wij weten waarlijk niet, welk een mas sa grievend zieleleed of onherkenbare wan hoop ons somwijlen in een prachtige luxe auto voorbij snort, of wel, verborgen ligt achter den opgewekten glimlach van den mensch, die U schertsend de hand drukt en die U de incarnatie toeschijnt van voorspoed en onbezorgdheid. De raadselen van het le ven zijn zoo groot en zoo veelvuldig, en het licht, dat tot op den bodem van de men- schenael doordringt, is nog steeds zoo zwak. Vreugde en smart gaan ons iederen dag en meestal onherkenbaar voorbij. La- kan de mensch zich menigmaal de overwin ning verzekeren over rijn levenslot, over het noodlot en over de menschen. In dat geval wordt rijn houding rijn vrije houding hem tot een wapen en wel een treffend, maar edel wapen, dat niet voor aanvallen, maar slechts voor zelfverdediging wordt aan gewend en dat het recht op zijn plaats brengt en in eere her stelt. Staande op het „vrije standpunt", is de mensch op rijn sterkst en het meest „vrij". Want het woord „vrij" is veelal slechts een holle klank, zoo wel als „onafhankelijk zijn" en „een vrijen wil hebben", slechts holle phrasen rijn. Maar „een vrij standpunt innemen", is een term. die recht heeft van bestaan, en die een ab solute krachtige positie aanduidt. Want onder een „vrij standpunt" zal men toch moeten verstaan: een zelfvervvorven. onbetwistbare vrijplaats in de groote maat schappij en mede in het bizonder leven van den mensch, waarin hij zich veilig weet omdat hij alléén de zuiverheid van zijn standplaats kan beoordeelen ën zich zelf rekenschap geeft betreffende een eerlijke, trouwe plichtsbetrachting en aangaande een correcten levenswandel. Hierbij behoort zelf bedrog vooral te worden geweerd. Vanuit die zelfverworven vrijplaats in de maatschap pij kan de mensch rustig en onbevangen om zich heen in de wereld te kijken. En de wereld zal het niet durven wagen: hem of haar, die dat mooie, dat vaste, dat veilige standpunt inneemt, brutaal uit te werpen. Zij zal veeleer dien vrij sta and en mensch eer biedig en misschien wel „met neergeslagen oogen", voorbijgaan. Want een wilskrach tige mensch, die door eigen kracht en streven zich een „vrijplaats" in de maat schappij en het leven verwierf, mag indef- daad fier zijn. En die mensch dwingt respect af ook van de „vuilwerpers", die den ernst van het leven en de hooge waarde van een „goeden naam" niet schijnen te kennen, tiet komt bij den „vrijen mensch" in hoofdzaak aan op de kwaliteit van rijn „wil". Alléén een wil, die den plicht, die het mooie en verhevene in den mensch alléén bedoelt, kan aan dien mensch een vrijplaats in het leven verschaffen, en mag met zekere fierheid zich toonen in verband met wat hij presteert. Doch een zoogenaamde „vrije wil", die ten allen tijde allerlei afkeurens waardige gewoonten, eigenschappen en zelfs hartstochten in de wereld en in het particu liere leven introduceert en als gangbare munt durft aanbevelen, is niet anders dan de onderdanige dienaar laat ik liever zeg gen „de slaaf" van die verkeerde gewoon ten, eigenschappen en hartstochten, die hij als absoluut onmisbaar met het leven ver bindt- Een zoodanige halsstarrige doorzet terij van met drogredeneeringen bepleite on. deugden en misbruiken, heeft waarlijk niet het recht, zich den naant aan te matigen van „vasten sterken wil". Want deze kruipende slaaf van menschelijke zwakheid, colporteert aan de goedgeloovenden onder de menschen, niet anders dan waardelooze surrogaten van flinkheid, philantropie en deugdzaamheid. Het verdriet vindt in menschen, die met een dergelijken pseudo-wil zijn behept, een welkome prooi. Maar hij of zij, wiens of wier wil hand aan hand gaat met het ver stand, met zelfbeheersching en eergevoel, verovert zich een vrijplaats in de wereld, een bolwerk ter beschutting tegen 's levens ram pen en moeilijkheden en tegen het licht- PRIJZEN NAAR KWANTUM SOEST, NIEUWSTR. 14 TELEF. 2103 BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 TELEFOON 83 PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. 1 Liesi lek betreffende, kuoneo worden geronde t. Oir. Landbouwschool. Montfoort, Post: Bespuiting van boomen en strui ken n.et Carbolineum. ten wij dat vooral niet uit het oog verlie-vaardig oordeel en veroordeel dei- menschen. op de boomen en struiken in ver- schilende ontwikkeüngstoestanden overwin teren, ten zeerste aanbevolen. N '.diere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektekundigen Dienst te V/ageningen en door de op verschillende plassen werkzame ambtenaren van dien Dienst. o Ant voord aan den Heer M. FU't valt niet mee bij een koppel van 18 W.Leghorn (1, 2 en 3 jaar oud), die er alle even goed uitzien, de oudste er uit te hali).. Ce gladde poot, die jonge hennen ken merkt, is ruwer bij- de oudere dieren. Dit is Jen kenmerk. Ook de levendigheid is bij de Jonge dieren grooter. O- jonge hennen gaan eerstdaags flink aan 't leggen en dan nadert de pootkleur meer naai wit. De lichtgekleurde poot wijst dus op .jrooteren leg en dit loopt vrijwel parallel me' den leeftijd: hoe ouder, hoe minder eierhn. Voorkom alle moeite voor volgende jaren en voorzie de jonge hennen jaarlijks van een andere gekleurde ring. De ringkleur geeft dani de ouderdom aan. VAN KNELI5. Sinds mijn vori- gen Krabbel ge beurde er alweer heel wat in ons aardig dorpje. Zoo werd bijv. de be grooting aangeno men zonder valsch- heidsbetichtingen in me vergaderingetjes. Oom Manus had dit keer geen exemplaar op 't gemeentehuis gehaald en al had-ie het wel gedaan, hij heeft nou toch niemand meer in den raad bij wien hij steun kan vinden. Ja, het is toch maar belabberd afgeloopen met Oome, hij, die zoo graag een eersten viool had gespeeld. Nou. heeft de een na den aander hem den rug toegédraaid. En toen Mr. Jan ook zei: „loop naar de haaien" (tusschen haakjes, de verstandig ste daad van zijn leven), was de rol van Oom heeJemaal uitgespeeld. Nou bepaalt-ie zich tot overpeinzingen in de maneschijn, natuurlijk pink in pink en tot zijn laatste sport, name lijk: Smitje probeeren er onder te krijgen. Smitje moet dood, kost wat 't kost. Iets wat hem beslist binnen de vijftig jaar zal lukken. De „genadestoot" werd vorige week toe gebracht; de uitgave van „De Soester" twee maal per week. Dat is de doodsteek. Het eerste Woensdagnummer was zoo buitenge woon Interessant, dat het niet kan uitblijven of de abonnementen vliegeh het bureau bin nen. Allereerst trof ik daar aan een voorrede van de uitgeefster, N.V., administratie, hoofd redactie, redactie enz. enz., alias Oome Ma nus zeivers; ik heb Griet eens extra m'n bril laten oppoetsen aan d'r schoone schort, want ik wou dat eerste Woensdagnummer nou eens effectief piekfijn napluizen. Maar oefi heden, wat een sofnummertje. Nee, eer. lijk waar, al kon Mr. Jan vroeger in „De Soester" leelijk tegen me brommen en bijten, zoo'n pennetje als hij heeft, vindt Oom Ma nus zoo gauw niet weer. Zeldzaam interes sant zal de mbriek „Wetenswaardigheden" worden. Allerlei verrassingen staan ons daar in te wachten. Mag ik onze hooggewaar deerde college(?) er eens een stuk of wat aan de hand doen? Daar gaat-ie dan: Is het U bekend, dat: Er tegenwoordig toestellen bestaan, waar mee je van alles, muziek, voordrachten, enz. enz. hooren kunt, net als bij een telefoon, maar dan zonder draad, wat ze radio noe men? Mr. Jan „op een wenk van de uitgeefster, administratie, hoofdredactie enz." bedankt heeft als redacteur van „De Soester"? De wethouders f500 salaris meer zullen krijgen Of, als dat misschien niet actueel genoeg is, zou het volgende misschien dienst kun nen doen. Is het U bekend, dat: Er in Soest een heerensocieteit is waarvan ook NIET-heeren lid kunnen zijn? Dat iedere keukenmeid na verloop van tijd kan auto rijden, als ze 't maar handig inpikt? De Soester zakenmenschen niet meer in „De Soester" willen adverteeren, en de N.V., uitgeefster, exploitant, administratie, hoofdredactie, redactie, enz. er nu met z'n allen op uittrekken om advertenties te co 1- porteeren in naburige plaatsen en dat uit wraak tegen de Soester zakenmenschen? Dat, enz. enz. Werkelijk, het zal zeer interessant worden. En wat een heibeltje nou weer met die brandweer. Als 't nou weer brandt, en 't is echt brandweer, dan is de brandweer in den brand, omdat de brand den brandweer de baas is en dat allemaal omdat de brand weer bij den brand niet behoorlijk in de weer onvoldoende toezicht op het materiaal, waar. over in den Raad droevige tafereelen wer den opgehangen. Gevolg: een commissie van onderzoek, die zal vergaderen, en conferee- ren, en samenkomen en besprekingen hou den en onderzoekingen doen en rapporten uitbrengen, die de brandraad met een plech tig gebaar naast zich zal neerleggen. Goed zoo, ferm zoo. Vroeger werd ons (Knelis was vroeger ook lid van de Brandweer) nog eens 'n lolletje en 'n extra-centje gegund, als er brand was. Dat moeten we weer terugheb ben, want 't is hier een dooje boel tegen woordig. Of dat 't de gemeente nou een paar bankies van honderd per brandje kost, doet er niks toe. De gemeente heeft nou pas 't proces over het wegenfonds verloren, dus het kan nou weer lijden. Daarbij komt nog, dat, toen de brandweer nog niet vrij willig was, het prestige van den burgemees ter als hoofd van de brandweer ongerept bleef, terwijl nu openlijk in den raad een aanval op de brandweer wordt gedaan, die een „motie van wantrouwen" tegen den bur gemeester is, hij heeft het zelf gezegd en met algemeene stemmen wordt... aan genomen. Het is gewoon géén toestand. En fin, maar kalm afwachten. Ik ben goed ver zekerd, heel goed kan ik wel zeggen, en misschien is het wel waar, wat Griet van de week zei, dat het nu een goeie tijd is om af te branden, zoolang het rapport van de commissie van onderzoek niet is uitgebracht. Ik had nog een heel kapittel op m'n lever over de verbetering van de wegen, de wet houderssalarissen, het wegenfonds, 't grond bedrijf en nog veel meer, maar 't is tijd om de verrekes te gaan voeren. Qriet heeft al twee keer geroepen. Dus saluutjes en tot de volgende week. INGEZONDEN STUKKEN Daar het tijdstip voor de uitvoering van bespuitingen met carbolineum wederom is aangebroken, vestigt de Plantenziektenkun- dige Dienst te Wageningen de aandacht van alle belanghebbenden op deze zeer nuttige, in vele gevallen zelfs noodzakelijke winter- werkzaamheid. Deze bespuitingen moeten worden uitge voerd: le. In kassen op druiven Cn perziken, ter bestrijding van dopluizen (die het zwart ver oorzaken), eenige spintsoorten en bladluizen; voor druiven neme men een 7,5 pCt. oplos sing, voor perziken een 5 pCt., terwijl de be- spuiting resp. vóór eind Januari en voor midden Januari uitgevoerd moet zijn; 2e. In vruchten tuin en en boomgaarden ter bestrijding van diverse blad-, schild- er, dopluizen, bloedluis; appelbladvloo, spruit, vreter (aalbessen), spint (voor kruisbessen geheel afdoende), roode worm (frambozen), sommige rupsen en vlindereieren (speciaal die van den wintervlinder) die alle den ge zondheidstoestand der ooftbooinen en -strui ken en daardoor ook de voortbrenging van vruchten in sterke mate benadeelen, of die rechtstreeks de vruchten aantasten. Men gebruike steeds een 7,5 pCt. oplos sing (voor bloedluis is 10 pCt. beter) en spuite bessenstruiken en frambozen voor het midden van Februari, pruimeboomen voor eind Februari en de andere vruchtboomen uiterlijk in Maart. 3e. In boomkweekerijen ter bestrijding van een zeer groot aantal insecten, die den groei en het uiterlijk der planten zeer kunnen doen verminderen. Vrijwel alle gewassen op de boomkweekerijen, ook Coniferen (met slechts enkele uitzonderingen) Buxous en Azalea's kunnen zonder bezwaar met een 7,5 pCt. oplossing bespoten worden; de vroeguitloo- pende tot begin of het midden van Maart, de later uitloopende tot eind Maart. Deze bespuiting is voor alle boomkwee kerijen, zoowel die van sierplanten als die van vruchtboomen, ten zeerste aan te beve len en met het oog op den uitvoerhandel zelfs noodzakelijk te achten. 4e. In tuinen en parken, op rozen, sneeuw bal en andere struiken, zoomede sier- en laanboomen, voor zoover deze laatste niet te hoog zijn, eveneens ter bestrijding van al lerlei (op het hout overwinterende) insecten, die den groei en het uiterlijk der planten zeer kunnen schaden. Ook hiervoor kan men een 7,5 pCt. oplossing nemen en de bespui ting moet als regel voor het midden van Maart uitgevoerd rijn. Waar men voor de uitvoering der bespui tingen thans over zeer goede machines, zoowel voor uitvoering in het kleine (rug- pulverisateurs), als voor die in het groot (motor-sproeimachines), beschikken kan, wordt de toepassing van carbolineum, ter bestrijding van vele insecten, die in den kan zijn. Alles, naar men zegt, vanwege "het EEN ZIEKENAUTO modern ingericht, die snel, niet schokkend, een zieke of gewonde in liggende houding kan vervoeren, wat zou het bezit daarvan voor Soest een zegen rijn. Wat hebben de plaatselijke geneesheeren niet dikwijls reikhalzend uitgezien naar zoo'n vervoermiddel, bij ongevallen van ernstigen aard op den openbaren weg, die uit den aard der zaak in Soest en Soesterberg met zijn sterk doorgaand snelverkeer en zijn vele onbewaakte overwegen, helaas lang niet zeld zaam rijn. Daarnaast de vooruitgang der geneeskun de, de meerdere specialiseering, de ook in de geneeskunde tegenwoordig verfijnde tech niek, die slechts >n goed ingerichte, zieken huizen toepassing kan vinden, maakt het meer dan vroeger noodig patiënten, en dan vaak in zorgelijken toestand te vervoeren naar de moderne groote ziekenhuizen in den om trek, centrum van 't hoogste geneeskundig kennen en kunnen. t Particulier initiatief alleen bracht ons de zieken-auto niet, en zal ons die nooit bren gen, want 't exploiteeren van een auto voor ziekenvervoer in Soest zal voor den onder nemer nooit een loonend bedrijf kunnen zijn. Ook Overheidstaak is 't niet daarvoor ge heel te zorgen. De afd. Soest v. d. E.H.B.O. spande zich ervoor. Bravo. Deze afdeeling wil met steun van de Ge meente en van particulieren tot hun doel geraken. De commissie voor dit doel werk zaam begint binnenkort met het houden van een collecte, waarvoor de leden van de E. H. B. O. zich beschikbaar stelden. Inwoners van Soest en Soesterberg, draagt mild Uw steentje, in dit geval een wieltje bij. Er zullen vele wieltjes noodig zijn alvorens de zieken-auto kan rijden. De Commissie is vol goeden moed, ont neemt haar dien niet. Dr. J. H. A. RUPERT, voorz. E.H.B.O. Dr. P. O. DE VOS. Dr. P. DONKER. o Mijnheer de Redacteur. Wilt U onderstaande opnemen in Uw blad. Bij voorbaat dank. Bij de behandeling van de begrooting werd het voorstel van den Burgemeester, om een auto aan te schaffen voor de politie, met al gemeene stemmen aangenomen. En wat was het argument, waarmede de Burgemeester kwam? Er zijn in de buurt een paar heeren die wel eens een juffertje in hun auto trach ten mee te voeren. Als dat hier ook eens gebeurd, kunnen we diie heeren op de hie len zitten. Dat sloeg in bij onze vroede vaderen; f 1S00.werd gevoteerd. De Inspecteur en de Burgemeester mogen toeren. Hier eens kijken, daar eens controleeren. Jaarlijks weer een 700 a 800 gld. weggesmeten. Soest is rijk. Groot grondbezit nietwaar? Er moet een ziekenauto zijn in Soest. De gemeentelijke ziekenauto is niet meer te ge bruiken. De zieken gaan dood als ze naar Utrecht moeten worden vervoerd in dat ve hikel. De gemeente zorgt natuurlijk voor een nieuwe auto. Algemeen belang. Wat zegt U? Geen denken aan. Particulieren moeten daarvoor zorgen. Het Bestuur van Eerste Hulp bij Ongelukken zal trachten door col lecteeren het geld bij elkaar te brengen. Kan de gemeente dat niet doen, vroeg laatst iemand? Wel neen, zei een raadslid. De gemeente is arm, heeft wel veel grond bezit, maarverkoopt zoo weinig, enz. enz. Zou het een en ander wel van een juist gemeentebeleid getuigen? O. en springende lippen 90 cl. Tube 80 ct. B« KgoW to Droglau» EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DA ZONDAG. Ik weet, in ieder leven staat uw troon, Elkeen doet gij ten strijd de lend'nen gorden, Ja, 't leven zond>er u wel ware 't schoon, En toch ook gij verdient doorleefd te worden. Gij komt den geest herinn'ren aan zijn waarde, Door strijden zijn de grootsten groot gemaakt, Door strijden voor een hooger doel op aarde, En dus kunt gij insteê van zaligheid, Kunt gij, o smart, mij echte grootheid geven. Zoo kom, volgaarne daag ik u ten strijd; Zoo kom, al is die strijd om dood en leven. Henri Lou. MAANDAG. Eén korte blik, één hart'lijk woord, Eén lach kan snel bekoren, Eén handen-druk meer eischt het niet, En trouw wordt u gezworen. O. O. DINSDAG. Eén korte "blik, één flauwe groet, Eén woord half uitgesproken, Een handen-druk meer eischt het niet, En trouw wordt dan verbroken. G. O. WOENSDAG. Die mijm'rend met de wanhoop speelt, Zal haast wanhopig worden. Het apostolisch woord beveelt Dat we ons de lenden gorden. DONDERDAG. Wij zijn door de donkere tijden Gezonden een karavaan, Om een groote juweel te geleiden Naar een plaats die wij niet verstaan. Albert Verwey. VRIJDAG. Zal men terecht een mensch U noemen, Treed dan aan 't licht, De waarheid nimmer te verbloemen, Is mannenplicht. Wil nooit voor valsche grootheid buigen Of ij dien waan Laat van zelfstandigheid getuigen Al Uwe daan. Toef gaarn' waar onder welgerinden De wijsheid woont, Maar laat u in den kring niet vinden Waar 't kwade troont. ZATERDAG. Spreek zachtzinnig. Beter is 't Dat de goedheid zich vergist, Dan door barschheid te verbeuren 't Doel te treffen, dat zij mist. Liefde is nooit geheel verkwist; Hardheid sluit zich open deuren. brillen ook op voorschrift van H.H. Oogartsen UR6£|-Vt>RoTM£S AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 I BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Cornelis Hendrikus, z. v. C. Wanzing en H. v. Doorn, Vondellaan 26. Bartholoineus Johannes, z. v. B. J. Buxtorff en Th. W. Lammers, W. Pyrmontlaan 12. Casper Anto- nius, z. v. A. R. Schoonderbeek en P. A. v. Dijk, F. Huijcklaan II. Geertruid Maria, d. v. G. de Beer en E. Westerbeek, Molenstr. W.Z. 26- Gerrit Adrianus, z. v. A. H. v Dor- resteijn en M. F. JHagebeuk, Van Weede- straat 47a. Margje Geertruida, d. v. H. Holst en C. W. v. d. Scheur, Krommeweg 8. Evert Johan, z. v. R. Jansen en W. de Bree, Veld weg 11. Johanna, d. v. W. Hamer en W. S. van der Linden, Postweg 44. GEHUWD: H. F. W. Bloemendaal en. B. Elzinga. H. v. der Ree en D. Groenesteijn. OVERLEDEN: Cornelis Hendrik van Mill, 67 j., geh. met Jacoba C. Spier. Johannes Smienk, 70 jaar, wedr. v. A. v. Dijk. GEVESTIGD: C. S. Barkema, Luchtv-afd. T. Nieuweboer met gezin, Buntweg 6. S. Kaiser, Kampweg 36. C. S- A. Bremer, Amersf.str. 65. C. v. d. Berg, O. Tempellaan 4a. C. J. Camman, Luchtv-afd. G. Beekhuis, Kolonieweg 5. A. v. Goor, Postweg 18. B. A C. Ledeboer, Pr. Hendriklaan 24. P. Diepenhorst, Luchtv-afd. D. Brinkman, Luchtv-afd. M. Bergman., Birkstr. 34. F. v. d. Wissel met vrouw, E/gen- domweg 38. H. W. de Maar, Hartweg 6. J. S. Schweitz echtgen. v. D. Pennin, Verleng de Postweg 43. J. M. Kuik met gezin, Soes-

Soester Courant | 1930 | | pagina 1