PflRELCOKES ■rm i m M m m I m m ut m "P m m ma s m 11.11. L ÖElÏES GO S UiasioiüiÉi HAN Isiigglirui F. Ui Hf 70 cent per H.L. M* il m s s s s m s s m Dixiaansche Rijmen» PUROL N ruw of stuk Steenhofstraat 5, Telef. 2045 J. Th. Voskuilen Het Kinderparadijs "i i i I 01 S S II n B 11 B B 'n H B gp lü MÊ KLACHT VAN DE IJSBAAN Reeds vele dagen, weken, Lig ik hier open, bloot, En stil en eenzaam blijft het, Als heerscht' alom de dood. Waar zijt ge toch gebleven, Gij strenge wintervorst, Die mij behaaglijk dekte, Al met een dikke korst? Met wat een despotisme Hebt gij vaak geregeerd. Met wat een entrée-gelden, De ijsbaan-kas vermeerd. Helaas, uw lange talmen Heeft alle hoop vernield; En toch, de schaatsers waren Met jeugdig vuur bezield. Geen vlag of wimpel roept hen Ter spiegelgladde baan; Geen trommelslag of orgel Vuurt hen tot rijden aan. Geen paartjes, die zoo hoopvol, Reeds straalden van geneugt, Als rij uw komst bespraken, Gij vriend van Holland's jeugd. Wat heeft u toch weerhouden, Uw entree thans te doen? Wie heeft uw macht gebroken? Of is 't wellicht fatsoen. Wijl gij een voorgen winter, Te streng hebt geregeerd, En menig spaarbankduitje Aan brandstof werd verteerd. Vaarwel thans ijsgenoegen, Vaarwel tot 't volgend jaar; Dan zal de hoop herleven En allen staan weer klaar. Om blij uw komst te vieren, Te zwieren langs de baan; Gij kunt ons niet vervelen, Al houdt ge weken aan. BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 - TELEFOON 83 SOEST, NIEUWSTR. 14 TELEF. 2103 Winterhanden Wintervoeten SPORTKRONIEK v. Weedestraat 9c. E. de Jong, Nieuwe weg 99. G. den Hartog met vrouw, W. Pyrmont- laan 23. N. J. v. Duinen, Steenhofstraat 12. H. C. A. Heubers, Ossendamweg 14. A. W. Olivier-v. Raalten, Julianaplein 6. J. Ver- maat, Koninginnelaan 13. Vertrokken: B. Berroth, van Amersf.str. 74 naar Rei- chenhacla. P- W. Butzelaar, van B. Grothe- straat 25 naar A'dam, Westeinde 3. M. A. v. Nimwegen met vrouw, van Dijkhuisstraat 9 naar A'dam (W.), v. Speijkstr. 28II. C. de Rooij met gezin, van Amersf.str. 13 naar Zeist, Oude Arnh.weg 189. C. F. v. Duijl, van Laartstr. 54 naar Hilversum, Oude Amers. foortschew. 107. W. H. Verkerk, van Smits- weg 16 naar Hilversum, Palmstraat 3. W. Willemse met gezin, van Laanstr. 54 naar Hilversum, Oude Amersf.weg 10. J. A. M. Wiilemsen, van Luchtv.-afd. naar Zeist, Nic. Beetslaan 52. A. C. Priem, van Kolonieweg 5 naar A'dam, Amstelveenscheweg 71. J. Hardeman met vrouw, van Schoolstraat 29 naar Hilversum, Omstraat 10.- J. F. W. M. Doeser, van B. Grothestraat 39 naar A'dam, Nieuwendijk 82. C. Mulder met gezin, van Parklaan 12a naar A'dam, Molukkenstraat 12. C. J. Roling, van G. Pelsweg 10 naar Erme lo, Sterreboschw. 53. N. C. den Uijl met gezin, van Rademakerstr. 25b naar Leiden, Hoogewoerd 177. W. Bast, van Klaarwaterw. 99 naar Baarn, Dalweg 1. J. Westerveld, van Plasweg 10 naar Utrecht, Bilfstr. 33bis. J C. F. Houbaer, van Rademakerstr. 33 naar Utrecht, Bilitonkade 82. R. Hagenbeek, van Vredehofstr. 4 naar R'dam, Kruisstr. 4b. H Onwezen met vrouw, van Krommeweg 14 naar A'foort, Ligusterstr. 30. C. Hartman, van Postweg 46 naar Laren (N.H.), Brink' laan 8. J. J. van Ark met gezin, van B. Gro thestr. 16 naar Baarn, Turfstr. 34. A. S. v. Ledden Hulsebosch, van Amersf.str. 112 naar Engeland. Verhuisd: Th. A. Kerste, van v. Weedestr. 43 naar Steenhofstraat 50. E. Groen, van Beetzlaan 23 naar Dorresteinweg 1. G. GroenVer woerd, van Beetzlaan 23 naar Dorresteinw. I. M. Bos, van Noorderweg 33 naar 2e We- feringpad 2. W. K- Boorsma, van Noorderw. 33 naar 2e Weteringpad 2- W. Spaarenberg, van Nieuweweg 17d naar Nieuweweg 15d. J. D. L. Zoetelief, van Korte Kerkstraat 5 naar v. Weedestr. 16. J. Grift, van Beetzlaan 10a naar Ringweg 12. P. v. Asch, van Braam- weg 19 naar Bosstr. 63. M. J. Boeren, van Driehoeksweg 8 naar L. Brinkweg 13. K- Huizinga, van Parklaan 3 naar Nieuweweg 2a. P. Soufrou, van Parklaan 3 naar Nieuwe» weg 2a. J. Dijksma, van F. C. Kuijperstraat 1 naar Nieuweweg 99. W. C. Coenraadts, van F. C. Kuijperstr. 1 naar Nieuweweg 99. A. A. v. d- Valk, van Nieuwstr. 6a naar Becke- ringhstr. 17. J. Richter, van Soesterb.straat 9 naar Dorresteinw. 5b. D. J. F. Mansveld, van Parklaan 11 naar G. Pelsweg 10. P. Pa penburg, van Birktstr. 20 naar Braamweg 19. D. Moraal, van Julianastr. 50a naar Braam- weg 12. G. Aalderink, van Dorresteinw. la naar Koninginnelaan 25b. H. Westerveld, van Bosstr. 21b naar Wieksl.weg O.Z. 37. R. Veldhuizen, van Wieksl.weg W.Z- 11 naar Wieksl.weg W.Z. 21. E. S. V. A. C. Zondag 1.1. speelde het 1ste elftal een oefenwedstrijd tegen A.V.C. I, uit Amers foort. Er was plm. een uur gespeeld, toen een sneeuwstorm kwam opzetten, waardoor de wedstrijd werd gestaakt. De stand was toen 21 voor A.V.C. Het 2e elftal hield zich kranig en klopte B.V.C. IV te Bilthoven met 3—1. Door deze overwinning handhaafden zij zich aan den kop van de ranglijst. Voor Zondag 23 Febr. a.s. is alleen een wedstrijd voor het 2e elftal vastgesteld en wel tegen E.A.C. III te Utrecht. Deze wedstrijd vangt te 12 uur aan. Denk er om Esvaccers, nog één winstpunt en het kampioenschap is binnen. De overige leden en supporters wekken wij op, het 2e elftal naar Utrecht te vergezellen. Er wordt gereisd per autobus. Verzamelen half elf in hotel „De Gouden Ploeg". Het adspiranten.elftal speelt Zaterdagmid dag half drie te Birkhoven, tegen H.V.C. b. De spelers worden aangeschreven. Verzamelen half twee clubhuis Schrikslaan. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De Zondag j.1. in Hilversum gespeelde wedstrijd tegen E.M.M. 3, eindigde in een gelijk spel 2—2. A.s. Zondag zou worden uitgespeeld de in Zeist gestaakte wedstrijd tegen Saestum. Van het Bondsbestuur werd echter be richt ontvangen, dat door het uitspelen van dezen wedstrijd (23 minuten), geen enkel competitie-belang is verbonden, waardoor thans besloten is dezen wedstrijd als uitge speeld te beschouwen, met als uitslag 2—2. Deze wedstrijd gaat dus a.s. Zondag niet door. o V.V. SOESTERBERG A.s. Zondag speelt „Soesterberg" een wed strijd op eigen terrein aan den Kampweg tegen 's Graveland. Zondag j.l. werd het terrein afgekeurd. o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Wordt Soest II kampioen? A.s. Zondag valt in Veenendaal de beslis sing, of Soest II kampioen wordt of niet. Ons 2e elftal handhaafde j.l. Zondag haar kampioenskans, door van Scherpenzeel II met 6—0 te winnen. Nog één wedstrijd is er te spelen en wel tegen Veenendaal 2. Zooals de stand nu is, moet, om het kampioenschap te behalen, ons 2e elftal dezen wedstrijd winnen. Daarom, 2e elftalspelers, zet Zondag a.s. je beste beentje voor. Wanneer de twee punten binnen zijn, is tevens het kampioen schap binnen en dan nog wel ongeslagen. De bus vertrekt om 12.45 uur vanaf ga rage Geerestein. Supporters, die de reis mee willen maken, woeden verzocht, zich Zater- - 22 Febr. vóór 4 uur op te geven bij W. v. d. Hoek, Oude Utr.weg lb, Soest. Het 3e elftal speelt om 2 uur in Laren tegen Laren III. Vertrek per "bus om '1 uur vanaf Garage Geerestein. Soest I is vrij. te zijn voor ijselijkheden. De regisseur heeft den goeden smaak gehad die te vermijden. Toch geeft de film een treffend en ontroe rend beeld van den oorlog. Hoe dat bereikt is, men ga dat zien. Men zal er geen spijt van hebben, want men zal aan inzicht en kennis gewonnen heb ben. Men zal beter beseffen, wat oorlog eigenlijk beteekent- En dat is van de grootste waarde, want slechts dat kan voeren tof krachtige actie tegen den oorlog en slechts krachtige actie zal het oorlogsgevaar met eenig resultaat kunnen bestrijden. Daarom zouden wij het zoo op prijs stel len, wanneer velen deze film gingen zien." Wij behoeven daar niets aan toe te voegen. Daar er maar één voorstelling gegeven wordt, voorzie men zich tijdig van plaatskaarten> die a f0.50 (pl. bel.) vanaf Zaterdag (heden) verkrijgbaar zijn aan de volgende adressen: Mevr. Dammers, v. Weedestr. 27; Mevr. v. Woudenberg, Vosseveldlaan 12; Mevr. T. v. Berkum, Heideweg 3; J. Rink, Bosstraat; A. v. d, Plas, Steenhofstr. 31; Joh. Kraaijen- brink, Nieuw er hoekstraat 1; J. E. Bloemen, W. Pyrmontlaan en P. Stuurman, Nieuwe,- weg 35b. Nadere bijzonderheden per advertentie iii het volgend nummer. Koninklijke belangstelling De commissie, belast met de voorberei ding tot aanschaffing van een ziekenauto, deelt mede, dat bij haar een belangrijke gift is binnen gekomen van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. Cabaret-avond Belangstellenden verwijzen wij naar één in dit biad voorkomende annonce betreffenr de den cabaret-avond in „Bosch en Duin", op Maandag 24 Februari a.s. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie. weer spoedig zacht en heel met Purol. Bi) bet station Soestdijk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te buur opgegeven pen eelen. VERKOOP VILLA'S. LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand, Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen, Leven. Auto etc. etc GRATIo opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. PLAATSELIJK NIEUWS Eerbetoon Aan den adj. onderofficier W. Fruitman, van de Luchtv.-afd. alhier, is met ingang van 14 Febr. 1930 de zilveren medaille voor 24- jarigen trouwen dienst toegekend. Dammen Een paar weken geleden gaf de heer Smee- kes uit Utrecht een simultaan-seance voor schaken. We schreven toen, dat we hoopten, dat ook de dammers van Soest eens spoedig in de gelegenheid zouden worden gesteld, een dergelijken wedstrijd mede te maken. Spoediger dan we gedacht hadden, zullen de Soesternaren, die iets van het damspel afweten, zoo'n avond mee kunnen maken. Maandag 24 Februari a.s. geeft de heer H. Bakker een simultaan-seance voor dam mers, in Hotel „De Gouden Ploeg". De toegang is vojor leder vrij. Zij, die wtnschen mede te spelen, worden verzocht bond en schijven mede te brengen. Wij hopen, dat weer velen een kijkje zul len gaan nemen. Aanvang plm. 7.30 uur. De grootste vijand De afd. Soest van „Kerk en Vrede" zal op 7 Maart a.s., in „Religie en Kunst" een film doen vertoonen, getiteld „De grootste vijand", een anti-oorlogsfilm van de beste kwaliteit, tot nog toe slechts in grootere plaatsen vertoond. In het „Utr. Nieuwsblad" verscheen bij de vertooning te Utrecht het vorig jaar een aanbevelend stukje van Prof. Dr. J. A. Cra- mer en Mr. Weststrate, resp. voorz. en secr. van de afd. Volkenbond en Vrede, waaruit we het volgende ontleenen: „De grootste vijand" is een oorlogsfilm, maar geen oorlogsfilm in den slechten, ta melijk oppervlakkigen zin van het woord, geen aaneenschakeling van tafreelen van ka nonvuur, van staaltjes van dapperheid, van hilmor (onechte) in de loopgraven en daar tusschen door een liefdesgeschiedenisje. Neen, deze film is, wat wij zouden noemen een „echte" oorlogsfilm. Om echt te zijn, be perkt ze zich echter tot dat, wat zonder bezwaar uitgebeeld kan worden. De gruwel van den loopgravenkrijg, in andre films in zeer verzachtenden en daar door misleidenden vorm weergegeven, komt er niet in Voor. Evenmin behoeft men bang Uitgebreide sorteering. Van Weedestraat 8, Telef. 2251 Horlogerie - Goud en Zilver - Optiek Gem. Arbeidsbeurs Tot en met 19 Februari 1930 werden in de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 204 werkeloozen, verdeeld als volgt: 37 Metselaars, 37 Opperlieden, 43 Grona. arbeiders, 32 losse Arbeiders, 13 Schilders, 12 Timmerlieden, 2 Chauffeurs, 1 Stoker, 2 Machinisten, 12 Landarbeiders, 3 Stucadoor;, 1 Telefoniste, 1 Verw-monteur, 1 Beton werker, 1 Opz.-teekenaar, 2 Loodgieters, 1 Fitter, 3 Pannendekkers en 1 Straatmaker. Voor Gem. Arbeidsbeurs Amsterdam worcjt gevraagd een ambtenaar (m. of vr.), in hét bijzonder te belasten met de arb. bemidde ling voor niet volwaardige arbeidskrachtef., waarvoor vereischten zijn: algem. ontwikke ling en ervaring op het gebied van maatsch. zj hulpbetoon. Kennis van het bedrijfsleer g strekt tot aanbeveling. Salaris f f3500.p. jaar. Aanbiedingen schriftelijk aan de Arbeidsbeurs te Amsterdam. Voor de Stoomvaart Mij. „Nederland". Amsterdam, wordt gevraagd chef steno-ty piste, grondig kennis van Duitsch, Engelsch en Fransch, met opleiding H.B.S- 5 jar. cur. sus of daarmede gelijkgestelde opleiding. Aanbiedingen uitsluitend schriftelijk aan de Arbeidsbeurs te Amsterdam. Jongel. Vereen, op G. G. Spreuken 2326 Genoemde vereeniging hield in de Rem brandtzaal haar jaarvergadering, onder prae- sidium van den heer v. d. Heuvel. De samenkomst werd geopend met het zingen van een psalm en gebed, waarna ge- lezen werd Psalm 23. Daarop werd Ds. Al- kema geïnstalleerd als eère.voorzitter. Deze is er door verrast en hoopt, dat men nimmer spijt zal krijgen van dit besluit. Hij geeft echter de belofte, dat, als hij iets voor haal kan doen, dit met genoegen te doen. Hij wil met hen jong zijn en hun aller vriend. Hierna staat spr. enkele oogenblikken stil bij 2 Tim. 13 :12 tot het "einde, waarin spr. boven zou willen zetten, de zegen van een christelijke opvoeding, het wapen tegen elk kwaad, dat ons omgeeft. Uit het uitgebreide jaarverslag blijkt, dat de vereeniging vooruit gaat. Zij telt mo menteel 22 leden en heeft ook een afd. in Soestdijk. Het finantieel gedeelte geeft een batig saldo van f54.91; beide spr. hopen op veel belangstelling en gebed. Het verder deel van den avond werd ge vuld met voordrachten, samenspraken, het dubbel mannenkwartet en toespraken door de afgevaardigden, waarna de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Jeugddienst Gepasseerden Zondag; werd in de Rem brandtzaal, jeugdkerk gehouden, onder lei ding van Ds. J. I- v. Schaick. Na orgelspel en uitspraak van het votum, zong de Gemeente Gezang 214 1—4 en 6, waarop gelezen werd de Wet des Heeren, gezongen Gez. 33 :6 en gelezen Matth. 13 :1 en 1923, waarop het geb'ed werd uitge sproken en gezongen Gez. 36:1, 3 en 4. Tot tekst werd gekozen Matth. 13:1—19, waarin gesproken wordt over den zaaier van het zaad. De zaaier is Jezus, maar in ver schillend zaad predikende, die 't woord Gods de Gemeente geeft. Dit wordt ontvangen uit gewoonte, uit sleur, uit mode inzichten, als zich fatsoenlijk achtend, als de Paradijs vloek en ten slotte als degenen, die den Zaaier van ganscher harte loven en prijzen. Deze laatste is tot het offer 'in staat, daar hij overtuigd is, dat Zijn last licht en Zijn juk zacht is. Na orgelspel en gebed zong de gemeente Gezang 210, waarna de zegen werd uitge sproken en tot slot gecollecteerd werd voor het jeugdwerk. Vereeniging tot bestrijding der T. B. C. Maandagavond 'te 8 uur hield genoemde vereeniging haar algemeene ledenvergadering in „Religie en Kunst", onder voorzitter schap van Dr. Rupert. Deze herdacht in zijn speech met wee moed het verscheiden van den heer Den Bliek, welke 10 jaar lang met een voortref felijke bekwaamheid het penningmeesterschap heeft waargenomen. Spr. bracht aan rijn na gedachtenis een woord van dank. Uit het jaarverslag bleek, dat de inkomsten en uitgaven bedroegen f 1987.73. In het be stuur werden gekozen de H.H. De Koning en Van Amerom. Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend rijn, zijn* terug ontvangen te Soest. 1. De Heer en Mevr. Amran, Rotterdam. 2. Bureau v. d. Boerderij Doetinchem-. 3. Ho 11. soc. v. Levensverzek., Amsterdam. 4. N.V. Olanda, Amsterdam. 5. Raad van Beroep, Utrecht. Soesterberg's Bloei Maandag 24 Febr. a.s., 's avonds 8 uur, zal in 't Hotel „Huis ten Halve", te Soesterberg, de jaarvergadering gehouden worden van de Vereen. „Soesterberg's Bloei". Op de agenda komt o.a. voor jaarverslagen en bestuursver kiezing. Stille Omgang De Bedevaart naar Amsterdam van deelne mers aan den Stillen Omgang, zal voor Soesterberg plaats hebben in den nacht van 15 op 16 Maart a.s. Ned. %Christ. Vr- Bond afd. Soest Voor deze afd. trad in de Rembrandtzaal als spreekster op Mevr. Johanna Breevoort alhier, na ingeleid te zijn door Mevrouw Landweer de Visser. De vergadering werd geopend met gebed en het ringen van Ps. 84 3, waarop spr. het woord verkrijgt voor baar voordracht „Va der Cats en de vrouw". Hij is de heerlijke hekelaar, bewonderaar en liefhebber der vrouw. Hij had voor het geheele huishouden oor en oog en trachtte met zijn gedachten het volk op te voeren tot God. Leuke hout sneden rijn bij de rijmpjes gemaakt, overal sloeg hij den spijker op rijn kop, hij had een schat van pasmunt. Hij was de eerste, die Protestantsche leiding gafhet Protestan tisme Lijdt aan de kinderziekte. De voor ouders vonden rijn Liederen pittig en er werd smakelijk om gelachen. Hij is plat maar ernstig; in het aardsche riet hij een afspiegeling van het Hemelsche. Hij graaft niet diep-, is vlak, maar stijgt op als een Leeuwerik. Zijn verzen zijn als die van het Leger des Heils, met echten levenslust doorademd. Hij was een zachtaardig man, getrokken tot het sexueele; als Hooger Hand hem niet had gegrepen, was hij een wrak geworden. Op 10-jarigen leeftijd verloor hij rijn moeder, ging ter kostschool en maakt reeds gedich ten «p de dienstbode; dat vraagstuk verstond hij ook. Hij wordt student te Leiden en houdt hier en daar 4 meisjes voor den mal. In Middelburg was hij reeds een beroemd advocaat; op rijn 27e jaar trouwt hij met Elisabeth v. Valkenburg. Zij heeft hem tot God gebracht, geïnspireerd tot zijn taak. Zijn heerlijk leven glanst om Cats platvloersch bestaan. Hij verdiept zich nooit in andermans leed. In 1611 trekt hij naar Zeeland, wordt daarna Hoogleeraar op f 900.te Leiden, raadspen sionaris van Middelburg en na 2 jaar te Dordrecht. De voorspoed maakt hem dar tel. Toen zijn vrouw stierf dichtte hij lie deren op eigen smart. Nooit is hij hertrouwd. God gaf hem daartoe de kracht. Zijn zi-els- bestaan is een spel van sensatie. In zijn vrouw riet hij alleen de reinheid, hij was de zinnelijke Cats tegenover den waardigen fieets. Zijn mooiste werk is dat over het huwelijk in de lente, zomer, "herfst en win ter en trouwring; dit laatste'staat het hoog ste. Zijn groote fout is, dat hij het ziele- leven der vrouw niet kent, alleen het sexueele vraagstuk, maar hij houdt de groo te zedelijke waarde omhoog. Typisch waren de verzen over de maagd, de moeder, de vrouw etc. Bij hem gaat natuur boven de leer. Overal trekt hij partij voor den man, ook voor den slechtsten; de slechte vrouw verafschuwt hij. Hij eischt heerlijkheid in huwelijk, ook in kleeding. Zij keurt rijn tweeërlei moraal sterk af. In rijn grijsheid was hij bang voor den dood. Hij stierf op 12 Sept. 1660 en werd in de Kloosterkerk in Den Haag begraven. Hierna sluiting met gebed. Een gezellig avondje Het bestuur der Missie.naaikrans „Ora et Labora", gaf Dinsdag 1.1. haar eerste ge zellige avbndje aan de dames. Twee Zeer Eerw. Paters waren zoo welwillend, ons een reeks lichtbeelden uit de Congo te laten zien. In de pauze werd er een heerlijke kóp chocolade geschonken, waarbij getracteerd werd. Hierna werd er door één van de dames nog een tulband verloot, waar mej. Sukkel de gelukkige winnares van was. Het was er echt gezellig en alle dames gingen zeer vol daan huiswaarts. Wanneer er in de toekomst dames mochten rijn, die gaarne voor de Missie werken, kunnen zij zich .ten allen tijde opgeven bij Mej. Smit, Steenhofstraat 80. Lezing van den Pluimveeconsulent Wijk Woensdagavond sprak -in „De Gouden Ploeg voor de Pluimvee- en Konijnenfokkers- vereeniging de heer Wijk, Hoofdassistent Pluimvee-consulent te Apeldoorn, over het opfokken van kuikens. De groote zaal was zeer goed bezet. De voorzitter der vereeniging, de heer Busch, leidde met een kort woord den heer Wijk in, daarbij tevens eenige leden van de Baarnsche Pluimvee.vereeniging het welkom hier toeroepende. De heer Wijk, die op 'n onderhoudenden, prettigen toon, bovenvermeld onderwerp be handelde, kwam tot de conclusie, dat vooral reinheid bij het opfokken van kuikens een eerste vere-ischte is. Aan het slot deelde de voorzitter nog me de, dat -in de volgende maand de directeur van de eierveiling te Bussum, voor de ver eeniging hoopt op 'te treden, terwijl in Mei een excursietocht "naar Beekbergen zal wor den gemaakt. Een 2-tal nieuwe leden traden toe. De vereeniging telt thans meer dan 100 leden. Zijlstra-reclame De firma Zijlstra zond ons dezer dagen een busje Assam-thee, ter kennismaking met nog bovendien de nieuwste Zijlstra-attrac- t-ie, een prachtige beschuitbus, naar ontwerp van Edzard de Groot. Een en ander is voor ons oorzaak op deze beide zaken, voor onze lezers van groot be lang, te wijzen. Met haar bekende theesoorten en genoem de fraaie beschuitbus organiseert de firma Zijlstra van 17 tot 26 Februari een bijzon dere reclame. Ieder kooper n.1. van een half pond Zijl stra thee en 1 rol beschuit, ontvangt de be schuitbus, welke ook voor andere doeleinden is te gebruiken, cadeau. Wij achten het overbodig onze lezers hier over meer te zeggen. Wij zijn genoemde fir ma voor het cadeautje dankbaar. Het Zeeuwsche Meisje Reeds eenige weken reed door het dorp een versierde wagen, voor reclame voor een nieuw margarinemerk. Het was de alles over treffende Margarine Unie, die deze reclame voerde. Om meer bekendheid te geven aan het product, had de Unie vorige week in de groote Rembrandtzaal een bak- en eet- demonstrat-ie voor een aantal dames georga niseerd, welke, naar maatstaf der smullende gezichten, bijzonder geslaagd is. Het menu bestond uit beschuit, natuurlijk gesmeerd met het Zeeuwsche Meisje en flenschjes, gebakken in de zelfde kwaliteit, cake, welke heel lekker was, biefstuk en cake toe. Een propagandiste zette op duidelijke wij ze uiteen het ontstaan en bereiding van mar garine, terwijl tusschen de bedrijven door een bedrijfsfilm de fabricatie van dit nieuwe product op het doek te zien gaf. Alles bijeen, een gezellige middag, een middag, die onge twijfeld -in het voordeel van het Zeeuwsche Meisje zal uitvallen. Autobusdienst BaarnUtrecht Ged. Staten hebben afwijzend beschikt op de aanvrage betreffende den autobusdienst BaarnUtrecht- Uit de overwegingen van dit besluit blijkt, dat Ged. Staten van mee ning rijn, dat de communicatie voldoende is, Afd. Baarn, Soest en Omstreken van de Nederl. Vereen, tot Bescherming van Dieren Maandagmiddag hield bovengenoemde ver. haar jaarvergadering in Hotel Zeiler, Baarn. Als belangrijk verworven stuk arbeid door het hoofdbestuur werd gememoreerd het tot stand komen der overeenkomst inzake het veevervoer bij de Ned. Spoorwegen, dat 1 Juli a.s. onder controle van comm- A uit de Ned. vereen, komt te staan. De inkomsten bedroegen f 1181.72, terwijl de uitgaven f995.65 "beliepen. Alzoo een sal do van f 186-65. De penningm.esse werd de charge verleend. Bij de verkiezing werd dank gebracht aan de overleden bestuursleden H. H. Boel Hartsen en A. v. d. Groes Naters en diens zoon. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd de H.H. Schreuder, Insp. van Politie, Rinke Tolman en De Koning, oud-comm. van politie, (allen te Soest) ter wijl de penningmeesteresse en secretaresse bij acclamatie werden herkozen. De afd. gaf dit jaar een brochure' uit, getiteld: „Leven en laten leven". Daarna had nog een geanimeerde bespre king plaats over het schieten van - honden op een erf van derden en het schieten door jachtopzieners op roofvogels. Beide punten werden tot een voorstel geformuleerd om op de a.s. alg. vergadering te worden behandeld. Tevens werd besloten een onderzoek in te stellen van de werkwijze van het Soester abattoir, terwijl tevens zal worden overge gaan tot het opmaken van een procesverbaal bij het snelle automobielvervoer van niet be hoorlijk afgedekte kippen en ander pluimvee. In gijzeling gesteld Ee inwoner orizer 'gemeente, de heer M.j die eenige weken geleden in gijzeling werd gesteld, had, nadat hij zich failliet had doen verklaren, zijn vrijheid weer herkregen. Nu rijn faillissement echter wegeng gebrek aan actief is opgeheven, is hij, naar wij verne men, wederom in gijzeling gesteld. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Kam metje in étui, duimstok, auto-slinger, rem- boursbrief, vulpenhouder, zilveren rozenkrans, belastingmerk in étui, kinderportemonnaie met inhoud, kinderhandschoentje. Aangeloopen een hondje. Gevaarlijk Bij het snoeien der boomen in de Wald. Pyrmontlaan, v-iel een nogal zware tak op één der electrische draden, waardoor deze brak. De direct gewaarschuwde politie trof maatregelen, ter voorkoming van ongelukken, terwijl de P.U.E.M.-mannen spoedig aanwe zig waren, om het euvel te verhel-pen. In den verkeerden trein Mej. Van Velzen uit het Heezerlaantje, al hier, die op het perron te Anïersfoort reeds had plaats genomen in den trein, kwam, toen de trein reeds in beweging was, tot de ont dekking, dat deze niet in de richting Baarr ging. Zij sprong uit den trein, waardoor zij ern stige verwondingen opliep. Door de politie werd Juffr. v. V. naar het St. Elisabeth- gasthuis te Amersfoort vervoerd. Parochiehuis Het parochiehuis der R.K. parochie op Nieuwerhoek werd, nadat het Zondag dooi den ZeerEerw. Heer Pastoor Mölder was -in gewijd, v,an 26 uur voor het publiek ter bezichtiging opengesteld. Het bezoek was zeer druk, terwijl veel bloemen waren inge komen. Het -is een zeer gezellig zaaltje. Met een feestavond is j.l. Maandagavond het gebouw geopend. De heer Jos. Mineuf, uit Amsterdam, hield de lachspieren im beweging, terwijl door de heeren Gebr. Butselaar het muzikaal gedeel te werd verzorgd. Het was een mooie avond. Schadepost Een prachtige hond van den agent van po litie K- bleef, toen het dier over een hek sprong, met het lichaam in één der punten hangen.- Hoewel het dier, dat een diepe wonde had opgeloopen, direct door den veearts werd behandeld, is het des avonds gestorven. Voor dezen hond was kort geleden nog flüO ge boden. De Eem Het uitdiepen van het gedeelte Eem tus schen Amersfoort en de Melm zal Maandag 10 Maart a.s. door 'de provincie worden aanbesteed. De raming der kosten van dit werk -is f 125.000. Correspondentie Medewerker KNELIS. De plaatsing van Uw voor deze week wel iswaar actueeie bijdrage, moeten wij uit stellen, daar wij reeds vroeg in de week veel ruimte afstonden aan den heer Doorman, voor de behandeling van het voor onze ge meente niet minder actueeie onderwerp „Grondbedrijf". Red. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 23 Februari. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur de Eerw. Heer Van Ginkel, van Bilthoven. 's Avonds 6 uur geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. Tuinstra, van Soes terberg. Aangifte voor den doop (2 Maart), op Vrijdag 28 Febr., 's avonds van 7—8 uur in de consistoriekamer van de kerk. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. (Bidstond voor den taood der Christenen in Rusland.) Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Donderdagavond 7.30 uur Ds. J- v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. (Bidstond voor den nood der Christenen in Rusland.) Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Dinsdag 25 Febr., 's avonds 7 uur, Ds. W. Bijleveld, van Haarlem. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTlGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. F. Kleyn, van Sche- veningen. SOESTERBERG Zondag 23 Februari. NED. HERV. KERK 2—3 uur nam. Zondagschool in 't wijkge- bouw, voor kinderen van 613 jaar. 's Avonds 6 uur de Heer J. Fokkema, cand. H. Dienst, Utrecht. Dinsdagavond 8.15 uur Bijbellezing. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds 6 uur geen dienst. Autopeds, vanaffl.25 Vliegende Hollanders, vanaf f7.25 Driewieler fietsjes, vanaff5.25 Kinderauto's, vanaff 12.50 Autopeds op Luchtbanden. Begin Maart opening van onze speciale af- deeling mechanische speelgoederen. Het speelgoedhuis voor iéders beurs. LEEUWENSTRAAT 26-30 TELEF. 2175 HILVERSUM Voor Bal-masqué maskers en feestartikelen. VOOR ONZE SCHAKERS OPLOSSING PROBLEEM van A. C. WHITE. De diagramstand in cijfers was: Wit K hl, T g4, L a4, P a8, P c7 en zes pionnen op b2, c2, d2, e2, e5 en f2. Zwart K c5, P cl, P h8 en zes pionnen op b4, c4, d4, e4, gó en h6. W-il speelt hier achtereenvolgens 1 f4, ef3x e. p.; 2. e4, de3x e. p.;< 3. d4, cd3x e. p.; 4. c4, bc3 x e. p.; 5. b4 mat. Een zeer fraai probleem. VRAAGSTUK van S. LOYD. Zwart: 7. Wit: 4. De idiagramstand in cijfers behoort te zijn: Wit K al, D bl, L g2, P h3. Zwart K el, L dl, P c8 en vier pionnen op d2, e2, f5 en g7. Wit speelt en forceert het mat in drie zetten. VOOR ONZE DAMMERS VRAAGSTUK van B. P. A. KLOOS, Den Haag. Zwart: 11. 1 2 3 4 5 t-j 46 47 48 49 50 Wit: 11. De diagramstand in cijfers behoort te rijn: Zwart 11 schijven op 7, 8, 11, 1315, 1820, 23 en 28. Wit 11 schijven op 21, 29, 30, 32, 34, 35, 3740 en 44. Wit speelt en wint. OPLOSSING PROBLEEM van P. W. KLIPHUIS, Zwolle. De diagramstand in cijfers was: Zwart 10 schijven op 8—10, 18—20, 22, 23, 29 en 45; voorts een dam op 15. Ter vermijding vdn een neven-oplossing dient op 4 nog een zwarte schijf te worden bijgeplaatst. De op lossing zelf verloopt dan als volgt: Zwart 20—24, -dan wit 21—17, 17x28, 34x5, 5 x37 met het zeer verrassende en uitgebreide li nie-motief.

Soester Courant | 1930 | | pagina 2