RCCVC ÜIL K WEI t CIS I mirnpf „Nieuwerhoek" 1 Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 DE EERSTE GQOISCHE HULPBANK Banketbakkerij Fijnere soorten Gebak - Amandel- en Boterkoekjes VELE MALEN BEKROOND Smaakvol Billijk De Lichtzijde. Rotterdamschs Bank- vereeniging N.V. Correspondentschap SOEST ALLE BANKZAKEN SPORTMAGAZIJN „RECORD" Vraagt nog onze mooie grove PARELCOKES Hall April opening u.ti. Kinderhuis Kabouterhuis" STQOMWASSCHERIJ g „DE KOLK" EEN GOED ADRES VOOR UW WASCH. Gemgenteraadsverslag. 9e Jaargang No. 10 Gegarandeerde oplaag 3000"exemplaren. Vrijdag 7 Maart 1930 DE SCE2TER CCLDAMT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soestcrberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baara en C. j. VAN DAM, Rademakeritr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting ONZE RIJMKRONIEK Bijdragen, olei grooier dan 18 en niet kleiner dan 36 regels, mogen voor deie rubriek worden ingtionden. Bl| opname vergoeden wij voor •crueele inict plaatselijke) gedioten f 2.50. (Nadruk verboden) (Ingezonden.) LEVENSKEUZE „Beter schreiend aan de poorten van 't „Verloren Eden" staan, Dan door vreugd noch smart bewogen, langs een kleurloos pad te gaan." Neen, liever 't kruis alléén, en schreiend uitgestooten van 't Eden uwer jeugd, van 't eens gesmaakt geluk dan nimmer diep gevoeld, dan nimmer rein genoten, dan arm aan levensvreugd schoon zonder ramp of druk. Neen, liever 't schreiend oog ten Hemel en tegen 't bloem'loos kruis het ber stend hoofd gedrukt, dan niet, in d' overmoed van uwe lentedagen, uit 's Lentes rozengaard een geur'ge bloem geplukt. Neen, liever moe geweend, om ras ver vlogen droomen om korte lentevreugd, vol gloed en teederheid, om wat U ai te vroeg, zoo wreed werd afgenomen dan nooit van vreugd getrild, gedarteld of geschreid, Neen, liever bij de poort van 't Eden neêrgezonken, gebogen 't moede hoofd, bij 't harde levenslot. In 't oog waar nooit een traan, van weemoed heeft geblonken, blonk nimmer ook een traan, van stil en rein genot. Neen, liever 't kruis alléén verpletterd op de klippen der woeste levenszee, in storm en donk'ren nacht, dan in het oog geen traan, geen zangen op de lippen, te gaan op 't effen pad, waarop geen zonne lacht O zie nog dankbaar om, naar uw „Ver loren Eden", Daar heeft uw bloem gebloeid, bij lente zonneglans. Herin'ring voert tot U, de beelden van 't verleden, bij 't dalen van uw zon, aan d' avond- Hemeltrans. Niet dor was 't levenspad zij ook de poort gesloten van liefde's paradijs, van lente's tooverdreef. Vroeg heeft des levens smart U uit dien hof gestooten De poort viel knersend dicht maar uw herin'ring bleef. Komt straks de tijd, dat toch uw oog geen bloem kan vinden; slechts doornen scherp en wreed, op donk're levenspa&n, dan, om uw levenskruis, blijft zich de schoonste winden. Haar naam is „Poëzie" O zie haar dankbaar aan. overpeinst, mag daarom nog geen zwaartil lend of somber gestemd mensch worden ge noemd. Veeleer mag hij aanspraak maken, een ern. stig leerling te* willen zijn in de school van het leven, teneinde een ernstig en degelijk werkman te kunnen worden aan eigen-, maar vooral ook aan het groote, maatschappelijke levensgebouw. Men behoeft niet altijd een groot aantal levensjaren te tellen, om te kunnen weten, dat in het leven vreugde en smart naast elkander gaan en elka&r als het ware telkens aflossen bij des menschen levenstaak. Ook behoeft men waarlijk niet grijs van haren en gerimpeld van voorhoofd te zijn, om den ernst van het leven te vatten en deelachtig te worden. In een frisch en jeugdig gelaat zijn voorzeker scherp ziende, ernstige oogen, naast blos en veeltijds blijden lach, niet misplaatst, en in een jonge frissche ziel mag men zeker de afspiegeling van het leven en de indrukken van 's levens smart en 's levens schaduwen vooral niet minder verwachten, dan van den bejaarden mensch. Alleen heeft de oudere van jaren een rijke afwisseling in. zijn vóór- of nadeel. De jeugd immers heeft eensdeels meerdere krachten en moed, de ouderdom daarentegen, meerdere repetitieën van levens ervaringen. Maar wij allen weten toch al te goed en meestal vrij spoedig, dat de zon niet uitslui tend over gelukkige menschen haar licht werpt. Bij de dankbare erkenning van het vele goede, dat in het leven ons deel is, moe- ten wij toch immers ook de misdeeling van dat goede willen zien, waarvan anderen de slachtoffers zijn ongeacht of zij die mis deeling met berusting, met blijdschap mis schien, dan wel morrende dragen. Veel smart, veel droefheid, veel ellende komen scherper uit in 't licht der zon, dat de ge lukkigen juichen doet. Licht en schaduw val len op denzelfden levensweg; doch het is maar de vraag: welke zijde van dien weg den mensch te gaan is aangewezende donkere- of de lichtzijde. brillen welke vakkun. dig op ons atelier worden gemaakt. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—I UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. TEL, 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE Enorme collectie moderne dessinsAMoverne», Voile, Vitrage,Eta- mine, Karpetten, Linoleum, Loopers, Matten. Bezichtig onze uitgebreide sorteering Kerkstraat 26-28-30 HILVERSUM OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat door hen op heden is afgekondigd de in de Raadsver gadering van 10 Februari 1930 vastgestelde verordening tot wijziging der algemeene po- litie-verordening. De afgekondigde verordening ligt gedu rende drie maanden op de secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing en wordt in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Soest, 1 Maart 1930. Over het algemeen en zeer terecht schu wen wij, menschen, alles wat naar somber heid zweemt wellicht een enkele zielszie ke of geesteszwakke hiervan uitgezonderd. Want de normale mensch begeert de licht zijde van het leven; hij hunkert naar licht, warmte en ruimte. Wie onzer gevoelt zich niet aangetrokken tot den mensch uit wiens geest en hart het zonnige van het leven te rugspiegelt en die als 't ware vreugde en licht verpersoonlijkt? Levensvreugde bestaat in werkelijkheid; en niemand zal het wra ken, dat jong en oud zijn deel daarvan zoekt te grijpen in den snellen voortgang van het leven; want blijheid sluit nis van zelf een dankbare erkenning in, voor het vele goede en schoone, dat er in het leven is te vinden. Doch wanneer wij met een helder oog het leven willen beschouwen, dan willen wij dit toch zeker doen met de waarheid als gids. En die waarheid doet ons al heel spoe dig inzien, dat het leven voor alle menschen zoowel een schaduw- als een lichtzijde geeft te zien. En wij, die het leven te aanvaarden hebben zooals het vóór ons ligt, zulLen bij gevolg zoowel de schaduw- als de lichtzijde behooren op te -merken; om te kunnen, we ten: hoe wij dat leven op de beste wijze kunnen besteden en mede, om1 te kunnen bepalen, welke onze resultaten zijn bij den opbouw van dat leven. Neen, de mensch, die zich nu en dan de schaduwzijden van het leven indenkt, of zelfs de schaduwen, die het leven voor anderen afwerpt, opzoekt, en de scherpe tegenstel lingen, die het leven te aanschouwen geeft De lichtzijde van het leven, d.w.z. het goe de, het aangename en zonnige, dat het te bieden heeft, mag den mensch, die daar van geniet, niet blind maken voor de vele droeve en smartelijke dingen die datzelfde leven tegelijkertijd voor anderen geeft. Ter wijl wij dat goede met dankbaarheid erken nen en genieten, mogen wij toch niet nala ten, een open oog te hebben voor de schril le tegenstellingen, die er in het leven ten allen tijde zich voordoen. Armoede naast rijkdom, lichaams- en zielslijden naast ge zondheid en zielevreugd, de kreet van smart naast den juichtoon van geluk en ziele- blijdschap. De blauwe zoowel als de grijze hemel welft zich over dit alles en de snelle alles medesleurende tijd gaat onverbiddelijk door en stoort zich niet aan jeugd of ouder dom. Eerstgenoemde (de jeugd) moge zich al in de gedachten, de gevoelens en den weemoed van de ouden van dagen trachten in te denken, met liefde of sympathie zij gevoelt nochtans de zonnewarmte der jeugd te diep in het harte dringen, dan dat zij zich volkomen den herfst en veel minder nog den winter van het leven, zou kunnen voor stellen, zóó als die inderdaad zijn. Zoo ook kan de ouderdom, bij volle erkenning van de lichtzijde van het leven, van al het ^goede j en schoone, dat het ten allen tijde te geven heeft, niet meer diezelfde levensvreugde en J levenszonnewarmte gevoelen, die thans de jeugd die om hem is, doet juichen en ge nieten. Geen oude van dagen kan dit in vol len ernst weerleggen. Zijn liefhebbend hart blijft immers zoovelen met weemoed geden ken, die met hem de vreugde van het le ven hebben genoten, die de zonnewarmte met hem hebben gevoeld en lang, lang, lang geleden, de geuren van den lentemorgen met hem hebben ingedronken. Maar ook de jongeren, die nog hunne schoone lente met vele voorrechten, die wij ouden van jaren nimmer hebben gekend, in ruime mate genieten, gevoelen ongetwijfeld, ondanks dat alles, den ernst van den wel zeer merkwaardigen maar uiterst moeilijken tijd, waarin zij met ons leven; en dit juist doet ons immers zoo weldadig aan. Zoovele jongeren zijn ons voor, in kennis en wetenschap; zij het dan ook niet in die ervaringen, die uitsluitend de ondervinding, die in den levenstrijd van langen duur de leerzamen mensch opdoet, kan geven. Het is voor de ouderen van dagen ongetwijfeld een vertrouwen-wekkende aanblik, op een jong, frisch gelaat, nu en dan den ernst van het leven te kunnen waarnemen; want hij weet daardoor: dat een jong hart den weg heeft ontdekt, die tot zijn meerdere ervaring, maar vooral ook tot zijn groot gemis en tot zijn diepen weemoed leidt. En met vertrouwen zal de oude van dagen wiens oog verduisterd, wiens voet onvast is geworden, van zulk een jongere de uitge stoken hand grijpen, om hem verder te lei den, langs oneffenheden en over kloven en spleten, die zijn verzwakt Iichtorgaan niet meer kan onderscheiden. Zóó komt het licht der toekomst het donker van het verleden doorbreken zoo wordt de lichtzijde van het leven nogmaals toegekeerd naar den oude van jaren, die het starend oog onaf gewend gevestigd houdt, op het smalle, gou den randje van zijn avondzon, die aanstonds aan den horizon zal neerdalen. KANTOOR BAARN Torenstraat 3 - Telefoon 2262 PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. deie rublek betitffcnde. kuoaeD worden gezonden aan Lieshout. Dlr. Landbouwschool, Mootfoort. Postzegel L voor antwoord Insluiten. (Nadruk verboden.) De bastaard-satijnviinder. Abonné A. Lees eens aandachtig het stuk je oveUr windeieren, dat Vorige week in de krant stond. Ik vermoed wel, dat bij U ook de kwaal is: te vet. Wat die diarrhee betreft, ik geloof hier niet direct aan een ziekte, maar aan een stoornis door te veel eten en te groo- gevreesden vlinder, ook de andere boomen, te weten gekomen. Waarom ze zich nu plot seling zoo sterk vermenigvuldigen? Ik weet het niet, maar wij kunnen en moeten het beletten.. En dat is heel gemakkelijk. De nes ten 's winters vernietigen, niet alleen in de vruchtboomen, maar ook in de eiken en an dere boomen, die ze mogelijk mochten her bergen. in Limburg verlieten honderden rupsen in Mei reeds de kaalgevreten boomen en bega ven zich gezamenlijk op weg om nieuw voedsel te zoeken. Het was een onprettig ge zicht zoo'n troep reizigers op een voetpad tegen te komen. Waarom zou het zoo ook in de andere provincies niet zijn? Wij zien, dat dé vloedgolf van winternesten zeker en vlug zijn weg over ons land zoekt. Het Noorden en Westen komt dit jaar aan de beurt. In het Zuiden hebben de boomgaardbezitters Hun handen ineen geslagen. Daar is de be strijding algemeen. De meeste gemeentebe sturen hebben een wetje aangenomen, waar bij het verplichtend gesteld is, vóór 1 Maart de. winternesten van den bastaard-satijnvlin- A m' V*Ook het Noorden en mid den en W. worden wakker. Ze vonden het toch maar beter de schade niet af te wach ten, maar te denken aan: wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. En ook in het W. en N. en midden van ons land hebben vele besturen van gemeenten al zoo'n verordening aangenomen. Bravo, dat is werk. De goedwillenden vernietigen zelf de nesten wel, maar de onverschilligen, die hebben een por noodig. De zeer hoog zittende nesten moeten we verbranden, maar als het eenigszins kan, moe ten we de nesten uitknippen en verzamelen en dan verbranden. Dat is de radicaalste ma nier van vernietigen. Vertrappen is maar half werk, onderspitten is heel geen werk. Pakt dus allen goed aan, onderzoekt Uw vrucht boomen eens op de winternesten van den zoo te vetheid of iets dergelijks. Het voedsel .verteert niet goed, vandaar die onaange name reuk. Onthoud ze eens eenige dagen alle voedsel, maar geef volop frisch drink water, niet warm zooals U nu doet, want warm is niet lekker, als de kou er af is, is het goed. En geef gekookte rijst, dan zijn ze binnen een paar dagen wel weer op streek. Geef dan weer groen, ook ochtendvoer (het merk dat U voert is goed). Als ze veel tafel- afval krijgen en ik vermoed van wel, geef dan minder graan en minder ochtendvoer want te vet is de grootste last, die men heb ben kan. Hoe kom ik er af, zult ge vragen? Ja, dat is niet zoo gauw gedaan als gezegd: minder voeren, veel werk geven, hark het graan onder, voer het ochtendvoer droog, hang het groen op. Maar het duurt wel eenige weken, voor de vetheid er af gaat. De verzorging van het hok door moeder de vrouw is wel in orde, dat merk ik wel, maar denk er vooral om: te veel voer geeft te vette kippen. Wees voorzichtig met tafel- afval. Tallooze malen heeft het Hoofd van den Plantenziektekundigen Dienst te Wageningen reeds gewezen op het groote gevaar, dat dreigt door de aanwezigheid van nesten van den bastaard-satijnvlinder in vruchtboomen en andere houtige gewassen. De bastaard- satijnvlinder zelf is een kleine witte vlinder, een watje gelijk, maar zijn nesten zijn hoogst schadelijk. De vlinder legt reeds in den zo mer soms wel meer dan 200 eitjes op den bast van vruchtboomen, eiken en ook wel eens andere bopmen. Uit die eitjes komen kleine rupsjes, die in dat jaar nog weinig schade doen. Ze spinnen zich met hun al len in tusschen twee, drie of vier bladeren, die met een dicht draden.net aan elkaar ge sponnen worden, zoo sterk, dat wij nog eenige moeite moeten doen om de nesten uit elkaar te trekken, 's Winters zien wij ze zitten in de vruchtboomen, eenige doode bladeren, bij nader beschouwen aan elkaar geweven door een witte dradenmassa, van binnen gevuld met soms wel 200500 klei- ne, harige, 2 m.M. lange rupsjes. Tegen het voorjaar komen ze te voorschijn en doen zich dan al groeiende te goed aan knoppen, bloemen, bladeren. Bij eenigszins erge aan tasting staat de boom in korten tijd kaal. Zooiets gebeurt niet gauw, hoor ik al zeg gen, dat heb ik nog nooit gezien, zegt een ander. Ik hoop voor al die beter.weters, dat ze het nooit zien zullen, want in Duitschland hebben ze het gezien en ondervonden en ook in Limburg is men het in het jaar 1929 Vertrouwt het niet, als ge zooveel doode blaadjes ziet zitten, overtuigt U dan of het geen winternesten zijn. Helpt mede een ge vaar te keeren dat geheel ons land dreigt, het komt U zelf en ons allen ten goede. voorstel van mij uitgegaan naar aanleiding van de moordpartijen van honden bij Am sterdam, om het dooden van alle dieren be halve slachtdieren wettig te regelen. Waar ik met deze principes, chef van den keurings dienst ben, geloof ik, dat er voldoende waarborg zal zijn, dat de hand gehouden wordt aan de wettige voorschriften. Serieu- se dierenbeschermers en speciaal van de afd. Baarn, zal ik gaarne den gang van zaken laten zien en uitleggen. Bovendien kan ik nog mededeelen, dat bij de opening van de N.V. door mij een schrijven is opgesteld, dat aangeplakt is in het slachthuis, waarin ik bekend maak en eisch, dat niet alleen de wettige voorschriften worden nageleefd doch ook dat met de te slachten dieren* de noodige zachtheid wordt betracht. Intus- schen hoop ik dat degeen, die meende, dat er geen toezicht was (natuurlijk een warm dierenbeschermer), zich met mij iin verbin ding zal stellen. Met vriendelijken dank voor plaatsing, A. WINTER, Dierenarts, Directeur Gem. Keuringsdienst, Soest. BURGERLIJKE STAND Geboren: Theodorus Gerardus Johannes, z. v- Th. Elbertse en J. M. v. Soest, Verl. Postweg 34. Geertruida Adriana, d. v. C. Tammer en A. v. Schaik, Verl. Postweg 13. Theodorus Petrus, z. v. A. F. Kuijper en A. v. d. Hen gel, Kerkpad N.Z. 23. Everarda, d. v. F. v. Altena en N. v. Dijk, Bosstr. 24. Wilhelmina Josephina, d. v. J. R. Rademaker en W. G. v. d. Brink, Laanstr. 44. Cornelis Christia- nus, z. v. J. G. Wijnands en C. van Doorn, Birktstr. 31a. Cornelis Bertus, z. v. N. Werk hoven en R. Willemse, Eemweg 7. Hendri- ca, d. v. J. Maassen en H. Bogema, Hart weg 6. Fransiskus Johannes Albert, z- v. E. R. Feringa en G. Engelsman, Nieuweweg 63. Johan Carel Gerard, z. v. P. A. J. Holst en A. v. Luttervelt, Spoorstraat 13. (JAN HASSELAAR) Elisabethstr. 5 - Tel. 14951 - Utrecht TENNIS rachets - kleeding - tenten 70 cent per H.L. DE VOORRAAD RAAKT OP. BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 TELEFOON 83 SOEST, NIEUWSTR. 14 TELEF. 2103 INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U het navolgende in Uw blad te plaatsen, naar aanleiding van een bericht onder het opschrift; „Geen toe zicht". De kwestie betreft het slachten op het abattoir van de N.V. Centrale-Slachtplaats te Soest, waarvan de heer H. Th. van de Berg directeur is. Als Directeur van den gemeen telijken keuringsdienst van vee en vleesch te Soest, protesteer ik er tegen, dat in Uw be richt mededeeling gedaan wordt, dat aldaar geen voldoende toezicht is bij het bedwel men der dieren. Door een conferentie op het Gemeente huis kon ik de bewuste vergadering van de afd. Baarn van de Ned- Vereen, tot Bescher ming van dieren, waarvan ook ik lid ben, niet bijwonen, wat achteraf jammer bleek, anders zou ik degeen, die zonder op de hoogte te zijn van deze kwestie, dit in het midden gebracht heeft, direct van advies ge weest kunnen zijn. Alle dieren worden be dwelmd en daarna gedood en bij iedere keu ring wordt hier door den dienstdoenden ambtenaar op gelet. Trouwens persoonlijk zit ik reeds jaren in verschillende besturen van vereenigingen op het gebied van die renbescherming en is deze week juist een Ondertrouwd: A. v- Gijn en M. M. Rebentisch. J. Wris- ters en G. S. P. v. Westen. Gohawd: H. W. Ritmeester en A. v. Herwaarden. S. de Meijere en W. G. v. Herwaarden. O. _K. de Bruin en J. v. der Veer. Overleden: Bartha Denneboom, 42 j., geh. met H. Aikes. Petronella Bakker, 78 j., geh. met A. Hilhorst. Hendrik Jan Raat, 9 j., Paulus Hen- dricus Hesp, 54 y, geh. met J. C. v. d. Hoek. Gevestigt: J. J- v. Balkom, Banningstr. 72. G. Birk- hof, Heideweg 1. C. Lagerweij met gezin, Bosstraat 135. M. A. J. v. d. Leij, v. Weede straat 3. J. Godart, v. Weedestr. 42. H. v. Essen, Kerkpad Z.Z. 14. L. Maréchal, Birkt- straat 17. A. v. d. Zalm, Kerkpad N.Z. 33a. J. Snoeijer, Banningstr. 76. J. Zwaan met ge zin, Koninginnelaan 86. H. Langenkamp, Hel- lingweg 3. M. M. Rebentisch, Verl. Post weg 51. A. Markus met vrouw, Schouten- kampweg 21. J Ch. Bout, Kampweg 86. J G. v. d. Toom, Verl. Postweg 57. W. J. Jas- perse met gezin, Dijkhuisstr. 1. D. A. Smits, Batenburglaan 15. J. F. Wieck, Steenhofstr. 65. W. v. Reenen, v. Lennepl. 18. O. v. Min nen, Soesterb.str. 125. A. Uittenbroek, Hel- lingweg 1—3. Jkvr. Roël, Soesterbergsche straat 127. Vertrokken: W. E. v. Popta, van Talmalaan 11b naar Bloemendaal, Vijverweg 3. H. J. Hornis, van Nieuweweg 81 naar Baarn, Mesdagplein 13. R. R. Jorna, van L. Brinkweg 23 naar Baarn Pompstraat 5. J. H. L. Verheijen, van Ban- ningstraat 3 naar, Hilversum, Huijggenstraat 61. C. M. Lodewijks, van Amersf.straat 116 naar Amersfoort, Muurhuizen 153. Jkvr. G. N. Stern, van Birktstr. 34 naar Coevorden, B. v. d. Lelysingel 29. G. C. Sevenhuijsen- Westerdijk, van Banningstr. lb naar A'foort, Dillenburglaan 6. J- v. d. Belt, van Zwarteweg la naar A'foort, Kruiskamp 30. M. M. Rit meester, van Soesterb.str. 118 naar Bussum, Lotariuslaan 37. G. Werensteijn, van Sport weg 3 naar A'dam, Pieterlastmankade 6. J. Mantel met vrouw, van Dijkhuisstr. 1 naar Hilversum, Jacob Penweg 8. N. Houtsma met vrouw, van A. Paulownalaan 36 naar Bunuik, Prov. weg 11. J. R. W. Hoekstra, van A. Paulownalaan 36 naar Bunnik, Prov. weg 11. K- Noort met vrouw, van K. Brink- weg 36 naar Baarn, Faas Eliaslaan 45. J. Th. Dijkstra, van Hartweg 27 naar Heemstede, Lombokstr. 12. H. Veldhuizen, van Wieksl. weg W.Z. 1 naar Bilthoven, Soestdijkerstr. 187. J. Huizinga met vrouw, van Nieuweweg 71 naar Rijswijk (Z.H.), Broeksfootkadc 119. G. A. Haster met gezin, van Kerkpad N.Z. 29 naar Amstelveen, N. Karsel. 45. D. A. M. Amesz, van Nieuwesteeg 35 naar Ned. O.- Indië. A. A. Benschop, van Verl. Postweg 2a naar Hilversum, Hooge Naarderw. 7a. J. Sohl, van Soesterb.str. 125 naar Zutphen, Coe- hoornsingel 3. H. Kraaikamp, van Soesterb straat 125 naar Zutphen, Coehoornsingel 3. C. S. Scheen, van Spoorstr. 23 naar A'dam. Prinsen gr. 434. J. Littel, van K. Brinkweg 2 naar Zoeterm. Zegwaard, Dorpstr. W. C. v. d. Velden, van Amersf.str. 20 naar Utrecht, Ganzestr. 53. B. C. E. J. Kühne, van Amersf. str. 20 naar Utrecht, Joh. de Bekastr. 20bis. Verhuisd: J. Beek met gezin, van Veenpad 2 naar Nieuweweg 15c. M. R. de Hart, van Rade- makerstr. 15 naar Amersfoortschestr21. A. APHORISMEN EN PUNTDICHTEN ZONDAG. Onderdrukt uw geweten zooveel gij wilt, gij zult het toch niet tot stomheid dwingen. MAANDAG. Menigeen wil in de wereld alles hervor men, alleen niet zich-zelf. DINSDAG. Ieder hard woord, dat wij bezigen, geeft een oogenblik van voldoening, maar dikwijls een langen tijd van verwijt. WOENSDAG. Wie zijn hart overwint is groot, ik vereer den dapperen man, maar wie door zijn hart overwint^ dien schat ik nog hooger. DONDERDAG. De gebreken die men zelf heeft, bemerkt men 't eerst bij anderen en veroordeelt men 't zwaarst in hen. VRIJDAG. Edele karakters deelen hun geluk met an deren, maar dragen hun ongeluk alleen. ZATERDAG. Denken wat waar, voelen wat schoon en willen wat goed is; daarin herkent de geest het doel van het leven. Voor klein aantal kinderen en baby's, waarvan ouders o.a. op reis zijn, voor korten of langen tijd, ook Speeldagen. Zr. J. R. MEIJER. Dalweg 8, Baarn, Tel. 362 H. v. Woudenberg-Renes, van Heideweg 6 naar Schoutenk.weg 27. J. J. F. v. Wouden berg, van Birktstr. 31a naar Schoutenk.weg 27. M. v. Vliet met vrouw, van K. Hartweg 3 naar Braamweg 17. J. H. Dorresteijn met gezin, van Wieksl.weg O.Z. 31 naar Molen straat W.Z. 42. G. Burger, van Emmalaan .7 naar Koniaginnel. 70. J. Wiss met gezin, van Bosstr. 21c naar Wieksl.weg O.Z. 49. E. Strumpel met gezin, van Beukenlaan 7 naar Beukenlaan 9. G. Lieverse met gezin, van Ko- ninginnel. 86 naar Koninginnelaan 63. G. Si- derius met vrouw, van v. Weedestr. 32 naar Sophialaan 1. E. v. Schaik met gezin, van v. Weedestr. 34a naar Spoorstr. 24. A. E. H. Wichers, van O. Utr.weg 4 naar O. Utr.weg 6. A. G. M. Ligthart, van Braamweg 13a naar O. Utr.weg 4. J. v. Vliet met gezin, van K. Hartweg 3 naar Dorresteinw. 33. J. W. v. d. Heuvel met vrouw, van Talmalaan 28 naar Kolonieweg 2c. Wed. P. Kuit, van Bosstraat 13 naar Fikef^Iaap 35 I AMERSFOORT - TELEF00H No. 615 I Afhalen en thuisbezorgen iederen dag. Maandagmiddag vergaderde de raad onzer gemeente onder voorzitterschap van den heer Burgemeester. het eenige punt van eenig belang op de uit 11 punten bestaande agenda was o.i. punt 2. Voorafgaande aan de openbare vergade ring had een geheime bespreking plaats, waarin dit punt wel ruimschoots zal zijn be sproken, hetgeen moet worden afgeleid uit het feit, dat bij de behandeling in openbare vergadering aan dit punt geen woord werd verspild. Na opening door den Voorzitter deelde deze mede, dat des morgens de heer Hesp, oud-voorzitter der Slagersvereeniging, was overleden. Spr. herinnert aan het vele werk, door hem verricht voor de totstandkoming van het abattoir, waarom spr. toestemming verzoekt aan de familie de deelneming van het gemeentebestuur te betuigen, hetgeen wordt goedgekeurd. De agenda komt hierna in behandeling. 1. Vaststelling der notulen van de ver gadering d.d- 10 Februari 1930. Goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W., om in beroep te gaan van het vonnis der Arroudissements- Rechtbank te Utrecht, inzake toewijzing van den eisch van W. A. Hilhorst, betreffende terugbetaling van gestorte gelden voor weg aanleg. Nadat door den heer Hilhorst voor dit punt hoofdelijke stemming was verzocht, wordt ook dit punt goedgekeurd. 3. Vaststelling van een besluit tot intrek king van besluiten tot heffing en invorde ring van opcenten op de hoofdsom der Ver mogensbelasting. Zonder bespreking goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot belegging van door reservevorming bij het Gasbedrijf vrijgekomen middelen bij de gemeente. Eveneens goedgekeurd. 5. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting 1929 en 1930. Bij dit punt wijst de heer Gasille er op, dat door Dr. O'breen, gemeente-arts te Soes- terberg, voor de gedane inentingen een de claratie is ingediend tot een bedrag van ruim f 100.— Waar dit aan spr. zeer onlogisch voorkwam, heeft spr. Dr. Rupert gevraagd, of ook deze een declaratie zal indienen, hetgeen ontken nend werd beantwoord. Waar het spr. wil voorkomen, dat deze werkzaamheden door Dr. O'breen als gemeente^arts moeten wor den verricht, stelt spr. voor deze post te schrappen.

Soester Courant | 1930 | | pagina 1