Hllllilirui F. Ml PIANOLESSEN Handlessen GEBRS. DE ROND. Direct Dixiaansche Rijmen, Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER Jet van der Es IDA JÖf^GSMA Aan Jongs Hoeders BOUWDOOZEN Het Kinderparadijs Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. MIJNHARDT's Steenhofstraat 5, Te lef. 204b Dagelijksche Expedite op AMSTERDAM. d' Agenda werd nu voorgelegd, En onder ons gezegd: Ze was ruim dertig punten lang; Maar onze Raad, niet bang, Die sloeg er zich gezwind doorheen En zei meestal geen ja of neen, Van 't allergrootst gewicht, Waarop elk Soester 't oog vaak richt, Was 't hoog-beroep van 't Grondbedrijf Een zaak, die lokte veel geschrijf En dikwijls zelfs een groot gekijf; Maar 't baatte niet; Tot groot verdriet Is 't slot van 't lied Dat onze stukken zijn gedaald En d' opzet heeft gefaald. Een ander punt, ook van gewicht, Gezien 't bedenkelijk gezicht, Dat sprak van: „Vroede, Wees op uw hoede", Was 't burg'lijk Armbestuur, Nog in de wieg en reeds te duur, Men zocht en vond er haak en oog, Wie der sollicitanten, En liegen niet de kranten, Dan waren er maar al te veel Van 't hooge Noord tot aan de Peel De armen-kas bewaren moog. 't College eenigszins beducht Voor waar of valsch gerucht, Heeft ijlings dat gevaarlijk punt, Als waar 't een valsche munt, d' Agenda afgevoerd En hield zoo menig mond gesnoerd. Ten slotte had 't een schuur gedaan, Die maar niet recht wou blijven staan; Toen kreeg zij een gemeente-klam 't Was een reuzen-mooi gezwam; Veel drukte en maar weinig wol En hiermee was de zitting vol. ALLE INLICHTINGEN TE BEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. worpen met 8—5 stemmen. Voor Mevrouw Landweerde Visser en de heeren Koen- ders, Endendijk, Hilhorst en Pronk. 11. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens niet-aanneming zijner benoeming door Ds. B. Alkema. Benoemd de heer Van Batenburg met 7 stemmen. De heer Budding kreeg 6 stem men. Nadat eenige keeren bij de rondvraag nog eenige inlichtingen hadden gevraagd en eeni ge onbelangrijke punten waren besproken, werd de vergadering gesloten. KOLONIEWEG 11 - SOEST PLAATSELIJK NIEUWS De heer Grootewal steunt dit voorsteL Volgens spr. verricht genoemde arts niet veel werk als gemeente-arts; op de scholen komt hij nagenoeg niet. Ook de heer Doorman meent, dat genoem de werkzaamheden voor het genoten salaris moeten worden verricht. Dat gedurende het eene jaar meer werk aan deze functie ver bonden is dan het andere jaar, noemt spr. de risico aan deze functie verbonden. Op voorstel van den heer Endendijk wordt deze post voorloopig teruggenomen en het desbetreffende punt goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot het treffen van eenige maatregelen, welke noodig zijn in verband met de uitvoering der Ziektewet. De heer Busch informeert waarom deze verzekering niet bij het Rijk, dus bij den Raad van Arbeid wordt aangegaan. Na de mededeehng, dat verzekering bij een bedrijfsvereeniging voordeeliger is, wordt ook dit punt goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een besluit betreffende het onderhands of in het openbaar verkoopen van verschil lende aan de gemeente toebehoorende goe deren, nader in het besluit omschreven. Mevrouw Landweer de Visser noemt het voorstel van B. en W. wel wat elastisch. Spr. wil een maxi mum-bedrag vaststellen, tot welk bedrag B. en W. bij verkoopingen even. tueel mogen gaan. Spr. noemt hiervoor f 100. De heer Busch wenscht geen sanctie aan dit voorstel te verleenen en verzoekt B. en W. dit voorstel terug te nemen. De heer Hilhorst meent, dat thans wel zoo veel goederen aanwezig zijn, dat een publie ke verkooping kan worden gehouden. De heer De Bruijn steunt het voorstel van Mevrouw Landweerde Visser. Spr. kan aan B. en W. niet zijn volle vertrouwen schen ken. Dat dit niet mogelijk is, is thans weei gebleken bij de aanschaffing der politie-auto. Hoewel de raadsleden in de meening verkeer den, dat een nieuwe auto zou worden aan geschaft, moet men thans in de bladen lezen, dat een tweede-handsch wagen werd aan gekocht. Op voorstel van den heer Doorman wordt hierna met algemeene stemmen besloten, dat alleen in spoedeischende gevallen B. en Wy zonder toestemming van den raad, tot aan koop mogen overgaan. 8. Vaststelling van een besluit tot ruiling van grond met W. Heijdeman. De heer Doorman acht de ruiling van grond voor den heer Heijdeman zeer voor- deelig, waarom spr. zich afvraagt, waarom de gemeente nog moet bijdragen in de kos ten van overdracht. De heer Busch wijst er op, dat genoemd persoon wel meer grond ontvangt, doch dat deze aanmerkelijk minder waarde heeft, dan de gronden door hem afgestaan, terwijl de voorz. er de aandacht op vestigt, dat de heer Weijdeman niet verder wenscht te gaan. De ruiling zal niet doorgaan, wanneer de ge meente niet bijdraagt. Het besluit wordt hierna vastgelegd. 9. Behandeling van het verzoek van "P. de Groen om toekenning eener schadeloos stelling wegens gemis van door hem gehuur- den grond. Zonder bespreking goedgekeurd. 10. Benoeming van Mej. G. M. Koops tot klerk-typiste bij den dienst Openbare Wer ken. De heer Van Do ome acht een salaris van f900.— voor een typiste veel te hoog. Voor f600.— zijn goede krachten te krijgen. De voorzitter wijst er op, dat bedoelde juffrouw reeds 1 jaar in lossen dienst is. Reeds vroeger heeft de ra,ad er met klem op aangedrongen, alle tijdelijke krachten, welke 1 jaar in dienst waren, voor vast aan te stellen. Spr. meent daarom in den geest van den raad te handelen, vooral meent hij dit te moeten doen, omdat genoemde juf frouw aan de afdeeling publieke werken blij vend noodig zal zijn. Tevens wijst spr. er op, dat dit salaris in de salarisregeling voor een dergelijke kracht is vastgesteld. De heer Busch acht een dergelijk salaris eveneens te hoog. Spr. wenscht genoemde juffrouw in tijdelijken dienst te handhaven. Het voorstel van B. en W. tot het jjeven van een vaste aanstelling, wordt hierna ver- Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer J. v. Schalk Jr., behaalde bij het dezer dagen gehouden examen het diploma van meester in het schilderen. Jeugdherberg Teneinde zoo spoedig mogelijk te trachten de jeugdherberg in het Gooi in gebruik te nemen, werd door N.B.A.S. Zaterdag en Zon dag in het artistieke woonhuis van Mevr. Muijzenberg, een bazar voor dat doel ge houden, die, gezien den toeloop, zeer zeker geslaagd is. De afd. handwerken, platen, boe ken, sjoelbak, koek en zoopie, koekhangen, ringwerpen, grabbelton en electr. visschen hadden den noodigen aftrek, terwijl in de keuken gezorgd werd voor heerlijke 3 in de pan. Alles bijeengebracht om de recette zoo hoog mogelijk op te voeren. Dat dergelijke instellingen nuttig zijn, is het beste bewijs, dat gedurende '29 in 17 jeugdherbergen hier te lande 8400 personen vertoefden, w.o. 2400 buitenlanders, welke allen het systeem roem den. Daarom met moed voorwaarts. Christ. Historische kiesvereeniging In de kleine Rembrandtzaal hield de afd. Soest een samenkomst. De voorzitster., Me vrouw Landweer-de Visser, opent met ge bed en het lezen van Rom. 13 :1—8. Hierna verkrijgt Jhr. Mr. J'. M. H. Rutgers van Rozenburg uit Baarn het woord. Spr. dacht, dat te Soest geen afd. meer bestond, maar zij scheen ingeslapen en daar is het geen tijd voor, daar alles woelt en gist. Daar om moet elk zich met politiek inlaten, daar de politiek zich anders met den persoon be moeit. Noodig is daarvoor organisatie en- een flinke pers. Het gaat er om voor of tegen den Christus, daarom alle kleinzieligheid op zij en eendrachtig opgetrokken. God moet almachtig zijn ook in het staatkundig leven, alleen van tweedracht profiteert de satan. Spr. gaat daarop art- 1—2 van het beginsel, program na, waar Gods autoriteit op elk ter rein wordt gevraagd, daar men anders pp drijfzand leeft. De tijden in Rusland zijn nu erger dan onder Robespierre in Frankrijk. Verlaat men God, dan bestrijdt men hem. want hij eischte den vollen persoon. Die overheid erkent, erkent Gods bestel. De macht van een dictator hangt af van de gunst van het volk, nu reeds vertrouwt men in Italië het leger niet meer, de macht van Mussolini rust op geweld. Voortgaande met art. 3 dat handelt over het huwelijk, zegt spr., dat deze band steeds losser wordt. Art- 4 heeft ook veel stof doen opwaaien, waar het gaat om geloofsvrijheid, art. 9 over Zondagsrust en art- 10 over de zedelijkheid. Spr. haalt even het dansen aan dat door velen beschouwd wordt als de poort der prostitutie. Nagaande de zegenrijke werking van de christelijke wetgeving, eindigt spr. met een oproep zich te scharen onder Christus' ba nier. Nadat enkele vragen zijn gesteld, wordt de vergadering gesloten. De heer v. Kuijk van den U.P.V.B. herin nert aan den moeilijken tocht naar Wijk bij Duurstede en zegt, dat er steeds sportief werk is geleverd, maar een vereeniging kan niet bloeien, als er geen sympathie voor haar is. De heer Dorjé spreekt enkele woorden tot den voorzitter, waarop de heer Smorenburg bloemen aanbood namens de scheidsrechters. De V.V. Elinckwijk, Soesterberg, Neo en V. C. bieden bloemen aan. Na dit officieele gedeelte feliciteerde de heer A. van Weert de kampioenen in dicht maat, waarvan het refrein vlot werd mede gezongen. De heer v. d. Heuvel gaf op de harmonica een nummer ten beste, waarop de humorist Van der Linden uit Utrecht met succes op trad. Daarop gaven de tooneellisten der V.V. Esvac een leuk blijspel, tot slot, waarna een dansje werd gemaakt. Het strijkje Polak uit Amersfoort verzorg de de pauze. De dames-spelers hadden bloemen in ont vangst te nemen. Het was een prettig feest. Nog zij vermeld, dat gelukwenschen waren ingekomen van den Burgemeester van Soesf, de voetbal-vereen. „Soest", de Harmonie en van de N.V. Van Lennep's sportpark. Een woord van lof aan den heer Stalen hoef, voor de schitterende en smaakvolle wij ze, waarop hij de zaal had versierd. Gem. Arbeidsbeurs Bij de firma j,Downcri", Bakkersweg no. 4, alhier, kunnen geplaatst worden een 3-tal jongens. Loon plm. f5.hetwelk nog kan opklimmen. Aanmeldingen aan de Arbeids. beurs alhier. 1 Op 5 Maart 1930 bedroeg het aantal inge. schreven werkzoekenden 184. Begrafenis P. H. Hesp Donderdagmorgen om 10 uur werd aan de aarde toevertrouwd het stoffelijk over schot van wijlen den heer P. H. Hesp, in leven voorzitter R.K- Middenstandsvereen, één der oprichters van het N.V- slachthuis etc. Vooraf werd een gezongen H. M. van Requiin, opgedragen door Pastoor Vossenaar, in de St. Petrus en Paulus kerk, waar de kist stond opgebaard. Een 5-tal bloemstuk ken dekte de kist, o.a- van de R.K. Midden stands-vereen., van de N.V. het Slachthuis en anderen. Op de begraafplaats merkten wij o.a. op den gemeente-secretaris, leden van de K. v. K. en Fabr., Amersfoort, bestuur en leden der R.K- Middenstandsvereen. met om- floersd vaandel, der St. Vincentius-vereeni- ging, terwijl de slager.patroonsvereen. als slippendragers fungeerden. Aan het graf werd niet gesproken. f20.—, f 15en f10.per kwartaal. Spreekuur: Woensdags 2—3 uur. KERKRAD ZUID 193 - SOEST Als het huidje van uw kindje stukgaat ofsmot, geneest het dan met Purol en houdt sf** het bovendien altijd zooveel mogelijk droog met Purolpoeder. fv^ ./ij Be,de artikelen v«k,i)Bbaar bij Ap„,h eo Dr°gl».e°.V&jïft^^ Onbestelbare stukken De volgende onbestelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn, zijn terug ont- angen te Soest. Brieven binnenland. 1. Fa. H. Bleer, Arnhem. 2. v. Tricht, Soesterberg. Briefkaarten binnenland. Mej. A. Mans, Amsterdam. De Soester Harmonie Aan donateurs en genoodigden bood de Soester harmonie een concert aan in „Re ligie en Kunst", dat zeer druk bezocht was. Na een pittigen marsch kregen de solisten M. Jansen, bugel; J. Lagemaat, clarinet; Jo d. Broek, piston en G. Hornsveld, tenor hoorn, gelegenheid van hun gaven blijk te geven, waaruit bleek, dat de lessen, door den directeur, den heer H. Kok Jr., uit Zeist ge geven, vruchten hebben opgeleverd. Er werd èn door het corps èn door de solisten, zeer mooi werk geleverd, hetgeen gewaardeerd werd door krachtig applaus. Mej. M. v. d. Broek verzorgde als altijd correct het piano-gedeelte, waarvoor haar een souvenir werd aangeboden. Notaris Dammers maakte zich tot tolk der aanwezigen om dirigent en leden dank te zeggen voor hetgeen geboden was. Spreker hoopte, dat velen zich als donateur zouden opgeven. Kampioenfeest Esvac In „De Gouden Ploeg" hield Esvac een feestavond, die geweldig druk bezocht was. De voorzitter, de heer P. J. Clements, roept allen het welkom toe, in 't bizonder aan het bestuur van den U.P.V.B., de scheidsrechters, de voetbal-vereen. Baarn, Elinkwijk, B.V.C. Neo en de brandweer. Hij brengt hulde aan de adspirant-leden, die een voorbeeld gaven aan de ouderen. Daarop ontvangen de spe lers van het le en 2e elftal elk een foto in lijst, hetwelk met applaus werd begroet. De heer Jasper, Soestdijk, overhandigde elk der spelers een draag-medaille, benevens één voor het vaandel. Eén der spelers dankt voor al hetgeen voor Esvac is gedaan. Beroepen In de vacature Ds. Kruishoop is bij de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen Ds. Timmer te Ermelo. Zooals wij weten, stonden met Ds. Timmer op het drietal Ds. v. Dorp te Den Haag en Ds. Lokhorst te Hilversum. Begrafenis K. de Wit j Dinsdag had óp de R.K- begraafplaats" Soesterberg, de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer K. de Wit, opzichter aan de N.V. Centrale Slacht plaats te Soest, die na een smartelijk lijden van ruim 24 uur werd weggenomen. De gezongen uitvaartdienst had plaats in de Parochiekerk van de H. Carolus Baromeus te Soesterberg en werd opgedragen door Pastoor Mokking. Daar de overleden te Soesterberg een be-- kend en bemind figuur was, woonden zeer velen dezen dienst bij. Na deze plechtigheid werd het stoffelijk overschot door de slagerspatroons naar zijn laatste rustplaats gedragen, overdekt door een groot aantal bloemstukken. Aan de groeve werd door verschillende sprekers het woord gevoerd. De heer H. Th. v. d. Berg, Directeur van de N.V. Centrale Slachtplaats, wees op dit zeer groote verlies, niet alleen voor de jonge wed. en verdere familieleden, doch ook voor de 'N.V., daar zij in De Wit een persoon verliest, die met groote nauwgezetheid zijn taak vervulde. Zijn naam zal nog lang in onze gedachten blijven naleven. Dr. Winter, directeur van den keurings dienst, sprak ook zijn leedwezen uit over dit zoo smartelijk verlies. Hij had De Wit in dit half jaar, dat het abattoir in werking was, Ieeren kennen als een man, die alle sympathie afdwong, om zijn hulpvaardigheid en beleefdheid. Vervolgens sprak de heer Drost, als opz. keurmeester en de heer Zoetelief als voor zitter van de slagersvereen. Beiden schetsten de groote ontroering bij het vernemen van het zoo plotseling verscheiden van dit nog jonge leven. Een broeder van den overledene dankte de sprekers voor hun hartelijke woorden en voor de groote medelevendheid, die zij mochten ondervinden, alsmede een woord van dank aan den Geestelijke te Soesterberg en verdere belangstellenden. Diep onder den indruk verlieten allen den doodenakker. 1 Soest Vooruit In gedachten maakten wij in „Religie en Kunst" een autotocht mede, aangeboden door de K. v- K. te Amersfoort, door de mooie streek van de Geldersche Vallei. Al lereerst gaf de rolprent het bezoek aan het station Amersfoort, met zijn ontzettend ver- keer; vervolgens worden de mooie plekken in en om Amersfoort bezocht, waarna het naar het villa-dorp Soest e.o. ging en van daar naar Doorn, Rhenen, Veenendaal, Ede, Bennekom, Leersum, Barneveld, Nijkerk en en Wierden, waarna terug naar het punt van uitgang. Uit het gebodene bleek, hoe prettig het is zich in een dier omstreken te vestigen, voor al dan, als het Valleikanaal niet meer op papier staat, maar een belangrijke water weg zal zijn. De K. v. K. heeft daar voorzeker een mooi stuk werk mede geleverd van Nederl. fabrikaat. Vervolgens werden wij verplaatst naar Ri ga e.o. in Letland, met zeer mooie kleeder drachten, terwijl aan het slot werd medege deeld, dat de film „Mooi Nederland" over 14 dagen zal loopen. De heer v. d. Wijn gaard zorgde voor de projectie, terwijl de heer Fr. Breekveld improviseerde op het orgel. MOBACO MECCANO MATADOR MARKLIN SPRANGER Afd. Mechanische speelgoederen. HILVERSUM LEEUWENSTRAAT 26-30 - TELEF. 2175 Het Hooglied Over dit lied, waarvan Salomo de dichter is, sprak Woensdagavond Ds. W. J. Lok horst uit Hilversum, in de Rembrandtzaal. Na het zingen van een Psalm en gebed, verkrijgt spr. het woord. Allereerst gaat hij de grondgedachte der Geref. belijdenis na, zooals de kerk aller eeuwen er over gedacht heeft en geeft dan een beschrijving der christelijke liefde in de religie. Liefde is de levensdrang van den godsdienst; zonder haar is zij dood of vorm. Van die groote liefde getuigt het Hooglied of wel landbouwers leed, 't meest gesloten boek. Van moderne zijde wordt het beschouwd als een verza meling van bruiloftsliederen. Maar voor den christen en voor Gods kerk wordt de gan- sehe weg uitgehaard. De spankracht ligt in hoofdstuk 8. Het lied is zeer realistisch, maar de geestelijke diepte moeten er uit .gezocht worden. Het is het lied der bruidskerk, het liefdeleven door het bloed des kruises. Afgewisseld werd deze predicatie door een Psalm en geëindigd met een Psalm en gebed. het voorjaar, koop tijdig een pot Adres aan den Raad Het navolgende adres werd dezer dagen aan den raad onzer gemeente verzonden: Edelachtbare Heeren. De Christelijke Besturenbond alhier, in al gemeene vergadering met de aangesloten af- deelingen bijeen, op Woensdag 26 Februari 1930, in het lokaal van den heer C. Ver schoor aan de Laanstraat alhierj kennis genomen hebbende van de bespre king in Uwe Raadsvergadering van 10 Fe bruari 1.1.; spreekt zijn leedwezen en afkeuring uit over de argumentatie van die leden, welke de stelling verdedigden, dat de arbeidsloonen behooren geregeld te worden, naar gelang er vraag en aanbod is welk standpunt in strijd is met de alge meene Christelijke beginselen; besluit deze motie ter kennis te brengen van den Raad der gemeente Soest en te pu- bliceeren in de plaatselijk ebladen. Voor de vergadering van den Christelijken Besturenbond, w.g. G. KLEIN, Voorzitter, w.g. A. G. DE BESTE, secr. Zenuw-Tabletten 76 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Politiehulp De hulp der politie werd ingeroepen door een bewoner der Steenhofstraat, alwaar een zagenvijler op ergerlijke wijze de orde ver stoorde. Door de politie aangehouden, bleek na onderzoek, dat een valsche naam door hem was opgegeven, terwijl hij tevens gesig naleerd stond in het politieblad. Hij is op transport gesteld naar Utrecht. Gevonden voorwerpen Omtrent de navojgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: Bril, jongensriem (gordel), huissleutel, damesring en een kip. Stille Omgang Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat voor de Katholieken uit onze gemeente (uit gezonderd Soesterberg), de Stille Omgang plaats heeft in den nacht van 22 op 23 Maart a.s. Zij, die hieraan wenschen deel te ne men, worden verzocht hiervan vóór 20 Maart mededeeling te doen aan den heer J. H. Benschop, Steenhofstraat 17. De kosten zijn: f2.50, reiskosten heen en terug voor spoor en autobus inbegrepen; f2.10, reiskosten autobus niet inbegrepen; f0.90, reiskosten spoor niet inbegrepen; f 0.50 zonder reiskosten, bus en spoor. De autobus vertrekt Zaterdag 22 Maart te 10.47 uur 's avonds van Eikenlaan en stopt op de bekende punten langs den hoofdweg. De kaartjes enz. kunnen dien dag worden afgehaald voorm. 11 uur aan de Mariaschool, 's middags te 5 uur ten huize van den heer 'J. H. Benschop. Aanbesteding Door den heer P. Beekman, architect al hier, is aanbesteed de verbouwing van hotel „Eemland", voor rekening van den heer G. van den Bovenkamp. Ingeschreven werd door de heeren: Wijnands f5973.— Bosboom f6930.— Bruinsma f7450.— Dorresteijn en Radema ker f7777.— Jorna f7978.—. Bij het statlOD Soestdijk Werkt NIET VQOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven perceelen. VERKOOP VILLA'S, LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand, Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen, Leven, Auto etc. etc. GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. De Kuban Kozakken Zaterdag traden de Kuban Kozakken ondei impresa van Ernst Krauss op, in de Aula van het Lyceum, voor een bijna uitverkochte zaal. De triomftocht van dit koor in ons land zou niet volledig geweest zijn, indien ook niet Baarn haar aandeel daarin zoude bij dragen. Het moet gezegd, het was in één woord af. Veel hadden we ons er reeds van voorge steld, doch we bekennen het eerlijk, het overtrof toch nog onze verwachtingen. Het programma opende met eenige religieuse lie deren, w.o. Èrhore, O Herr! Der ehrwürdige Joseph, Gelobt bist Dut O Herr e.a. Dit Russisch ensemble maakte duidelijk 'n verbluffende, overweldigende indruk en de techniek van het koor staat hooger dan die der overige Russische ensembles, welke we in den loop der jaren in ons land te hooren kregen. Alle partijen in het koor voldeden opperbest en vooral de eerste tenoren waren bizonder goed. Na het 5de nummer formeerden 25 van de 28 kozakken het Balalaika orkest. Met een drietal nummers werd het kunnen op de instrumenten volkomen gedemonstreerd. De vingervlugheid, waarmede de instrumen ten worden bespeeld, grenst aan het onge looflijke. Na elk nummerd werd duchtig geapplau- diseerd. Na de pauze krijgen we het zoo langzamer hand in Holland burgerrecht verkregen Wol- galied te hooren, gevolgd door Weinbeeren en Weinachtslied, terwijl no. 4 laat hooren Der Kuckuck und die Nachtigall, een aar dige zeer geslaagde instrumentale imitatie Het slotnummer, Herzensmadchen valt zoo in den smaak, dat het daarop volgend ap plaus den dirigent Ignatieff doet besluiten een volkslied toe te geven. De discipline is voor zoo'n geschoold koor overdreven en had voor ons deel minstens voor vijftig procent achterwege kunnen blij ven. Alles bijeen een avond vol kunstgenot, instrumentaal zoo af, dat we hopen dit koor spoedig nog eens te kunnen beluisteren. Geslaagd De res.-sergeant Zaan en, van de Luchtv.- afd. te Soesterberg, heeft dezer dagen vol daan aan de eischen van het internationaal brevet van vliegenier. Brandweer Soesterberg Dinsdag 11 Maart a.s., 's avonds 8 uur, zal door de vrijwillige brandweer te Soester berg een oefening gorden gehouden. Aanrijding Vorige week Vrijdagmorgen werd op de Birktstraat een vischboer aangereden door een auto, komende uit de richting Amers foort. Het rijwiel van den vischboer kwam onder de auto terecht en werd geheel ver nield, terwijl de visch over de straat werd verspreid. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. Van een en ander werd pro cesverbaal opgemaakt. Stille Omgang Soesterberg Degenen, die den nachtelijken tocht van den Stillen Omgang te Amsterdam willen medemaken, kunnen zich tot a.s. Maandag opgeven bij den heer C. J. van Dam, Rade- makerstr. 15, Soesterberg. De kosten zijn f2.50. Tevens zal zitting gehouden worden a.s. Zaterdagavond van 8—9 uur en Zon dagmorgen na de H. Missen in de R.K. Mi litaire vereeniging. De Omgang zal gehou den worden in den nacht van 15 op 16 Maart. Autobotsing Vorige week Vrijdag had een botsing plaats tusschen een luxe autokomende uit de To renstraat en een vrachtauto van den heer Breure^ die met een lading kolen van de los plaats kwam. De vrachtauto werd van ach- teren aangereden, waardoor de kolen op den grond terecht kwamen, terwijl de luxe auto van voren zwaar beschadigd werd. Hierbij kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Op de bon Door de politie te Soesterberg werden verschillende automobilisten bekeurd, we gens overtreding der maximum snelheid. Men zij gewaarschuwd. Lezing met lichtbeelden De heer G. P. van Zutphen, commandant van de Vrijwillige Brandweer te De Bilt, zal op Dinsdag 11 Maart a.s., 's avonds 8 uur, in de bovenzaal van Hotel Okhuijsen te Soestdijk, voor de Vrijw. Brandweer alhier een lezing met lichtbeelden houden. Het on. derwerp voor dien avond is: „Organisatie en werking van de Vrijwillige Brandweer-ver een! ging te De Bilt". SPORTKRONIEK E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden wa ren als volgt: Esvac.adsp.Hilversum-adsp. 11. Esvac I—N.S.F. I 3—1. Zaterdag 8 Maart a.s. krijgen de adspiran- ten bezoek van no .1 hunner af deeling en wel 't Gooi A. Te Hilversum werd met 31 verloren, dus Esvaccers, op éigen terrein kan het nu minstens een gelijk spel worden. Deze wedstrijd vangt te half drie aan en wordt gespeeld in het Burg. Dekethpark. Voor Zondag a.s. waren de volgende wed strijden vastgesteld, op het terrein der V.V. „N.I.O." te Driebergen: 1 Uur: N.I.O. II—E.S.V.A.C. II. 2.30 Uur: N.I.O. I—E.S.V.A.C. I. Daar door den U.P.V.B. voor N.I.O. II te Woerden een competitie-wedstrijd is vast gesteld, moet de wedstrijd van Esvac II tot een lateren datum worden uitgesteld, zoodat N.I.O. II—Esvac II voor a.s. Zondag komt te vervallen. R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De aangekondigde wedstrijd van j.1. Zon dag kon -door afschrijving van „Eemland" geen doorgang vinden. Zondag a.s. wordt te Hilversum een wed strijd gespeeld van het tegenwoordige elftal van den kring van Gooi- en Eemland tegen het 1ste elftal van R.K-A.V. uit Amsterdam. Het belooft een mooie wedstrijd te worden. We vertrouwen dan ook, dat vele van onze leden eens een kijkje zullen gaan nemen, daar er uit zoo'n wedstrijd zeer veel te lee ren valt. De wedstrijd wordt gespeeld op het E. M. M-terrein in het sportpark te Hilversum en vangt om 2 uur aan. o V.V. SOESTERBERG Zondag j.ï. werd door „Soesterberg" een wedstrijd gespeeld tegen E.A.C. te Utrecht. Er werd van weerszijden forsch gespeeld en het einde kwam met een gelijk spel (2-2). A.s. Zondag moet Soesterberg naar de Stichtsche BoyS. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 9 Maart. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Prof. Dr. J. A. v. Leeu wen, van Utrecht. 's Avonds óuur geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. Van der Spek. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Woensdagavond 7.30 uur Ds. B. Alkema. Bidstond voor het gewas. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Woensdagavond 7,30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Bidstond voor het gewas. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Woensdag 12 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. Janssen, van Den Haag, leger- en vlootpredikant is alg. dietfst. VEREEN. v-.VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. W. Banning, van Barchem. SOESTERBERG NED. HERV. KERK 23 uur nam. Zondagschool in 't wijkge- bouw, voor kinderen van 613 jaar. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Dinsdagavond 8.15 uur Bijbellezing. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds 6 uur geen dienst. BAARN NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Adriani. i Colt. v. d. Doetinchemsche inrichtingen. 's Avonds 6 uur Ds. De Graaf, van Nij kerk. Coll. voor de fondsen v. d. Geref. Bond. JEUGDDIENST Geb. v. Chr. Belangen, LeestraatParkstraat. Woensdag 12 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. Adriani. Bijbellezing (Reizen van Paulus). VEREENIGING „CALVIJN" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREF. KERK IN H.V. Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Ds. C. Vermaat. Namiddag 5 uur Ds. C. Vermaat. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur preeklezen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b Voorm. 10.30 uur Ds. J. J. Heep, alhier. Bediening van den H. Doop. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. 's Avonds 7.45 uur Dr. P. Stegenga Azn., van Amsterdam. 12 Uur Zondagsschool. Bestetk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Blrktstr. 10, Tel. 2240. VRAGENBUS Vragen dienen, vergezeld van een postze gel voor antwoord, schriftelijk aan den des- betreffenden medewerker te worden gezon den. De beantwoording geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publi catie de ruimte ontbreekt. Lezers van ons blad hebben recht op kos- telooze inlichtingen, die betrekking hebben op: LAND- en TUINBOUW of PLUIMVEE TEELT te zenden aan het bureau van dit blad. BOUWKUNDE (bestekken, berekeningen, teekeningen enz.) bij: JAN BOS, Architect, Acaciastraat 6, Den Haag. INGENIEURS-WETENSCHAPPEN bij: Ir. W. VRIJLANDT, Cornelis de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHN. en RADIO bij: TECHN. AFD. RADIO, PHILIPS' FABRIEKEN, Eind. hoven. BEURS, en BANKIERSZAKEN bij: M. DE JONG Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag. Tel. 16177. Telegr. adres: Senior. TOONEEL, REGIE, KUNST, LITERATUUR enz. per adres REDACTIE van dit blad. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport en Spel, bij: de REDACTIE van dit blad. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN enz. bij: Mevr. FREDY VAN DAM—SAMUELS, Deylerweg No. 3, Wassenaar. BELASTINGZAKEN, RECHTSZAKEN, AS. SURANTIÊN, FOTO.TECHNIEK, PHILA- TEL1E en VREEMDE TALEN zijn nog in bewerking. VRAGEN, niet in verband staande met een der bovengenoemde onderwerpen, te rich ten aan de redactie van dit blad, waarna daarop, voor zoover het binnen ons ver mogen ligt, geantwoord worden. Ontvangen aardappelen, voordeellg. 1 112, Soest.

Soester Courant | 1930 | | pagina 2