j.h.a. HDperl,flrk! Solo eiilorzang Ziuijndrechtsche Pootuien P. II machinale Brei inrichting Eiectr. BrillenslijDerij Dixiaansche Rijmen. Iets aparts Familie-Drukwerk Handelsdrukkerij P. G. VELTMAN XXKXXKEXKXXHXXXX )P Ll Het Kinderparadijs XXXXXXXX3SXXRK»»» juist u död MIJNHARDT's Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. Schoonmaak Steenhofstraat 5, Telef. 2045 scheren Advertentiën. Dinsdag en Woensdag niet te consulteeren. Rijuiieireparaieur Broedeieren Net meisje nette dienstbode Antiek Schilderstuk Te koop Tg rood ol ie huur Besch. iuiirouui netten jongen Dagmeisje ol uierhsier neiie dienstbode De Wolbaai AAil BESTEDING. Hel Douwen uan een duDDei winheihuis mei hijhomende uierRen, op een terrein aan de ie Annie Ligthart NOTEERT VERHUIZING Fa.M.HAKS INBOEDELS te koop gevraagd- Te koop Net dagmeisje FOTOGRAFIE-ATELIER „MODERN" Piano's en Orgels G. 0E BRUIJN Partij Koemest Slaapkamer Ulerhster gevraagd Dagmeisje ol uierhsier. groot HippennoH Del meisje gevraagd Spotkoopje. naaimachines, Dehens enz. Kruidenier DROGISTERIJ ,,'T KRUIDENHUIS" JJ.HDJ - MAUW laansira no. i J.WoIff - Kweeker BIJ HET ZILVEREN AMBTS-JUB1LE van Dr. RUPERT Wie is het, die bij 't morgen>-krieken Zijn eerste hulp brengt aan de zieken? Wie is het, die in diepen nacht Den kranke nog zijn bijstand bracht? Wie gaat den armen lijder vinden, Om diepe wonden te verbinden? Wie stilt zijn droeve liehaarns-smart, Stort balsem in 't gewonde hart? Wie offert rust en lichaams-kracht Aan 't heil der menschheid, dag en nacht? Het is de man, die in de jaren Door studie kennis wist te garen Van 't menschdom in den moederschoot Tot d' eindvoltrekking bij den dood. Die 't lichaam in z'n kleinste deelen Ontleden kan, ontelbaar velen Gered heeft in het doods-gevaar En 't leven spaarde menig jaar. Die trots gevaren van besmetting In tijden van de grootst ontzetting Niet deinsde voor zijn dokters-plicht En hulp bracht, 't oog op God gericht! 't Is daarom op dezen dag, Dat ons wenschen, beden, U verzeilen langs de baan, Afgelegd tot heden. Jubilaar, gekroond, geëerd, 't Zilver om uw slapen, Prijk' deez' kroon, na dag en jaar, In het goud herschapen. laan 69 naar Beetzlaan 73. J. C. Hendriks, van Molenstr. O.Z. 3 naar Soesterb.straat 21. R. J. D. van Dort met gezin, van Van Maa renstraat 26 naar Van Maaremstr. 8. S. J. P. Romijn met gezin, van Dijkhuisstraat 13 naar Amersf.str. 54. M. J. v. d. Hoek met gezin, van Dorresteinweg 35 naar Koninginnelaan 25b. Wed. G. Ossendrijver, van Molenstraat W.Z- 56 naar Molenstr. W.Z. 50. W. M. Suk kel, van B. Grothestraat 19 naar Verlengde Postweg 45. LEVEREN WIJ U OP HET GEBIED VAN Z= I ZOOWEL GEBOORTE- EN ONDERTROUWKAARTEN ALS CIRCULAIRES Nieuweweg 3, Soest Vraagt prijzen en monsters zonder verplichting gelegenheid geven, dan zullen we gaarne elk bezwaar beantwoorden. Maar we wen schen niet onverhoord geoordeeld te worden. Mocht Uwe redactie niet geneigd zijn, de onder le gevraagde ruimte ter beschikking te stellen, dan noodigen we hierbij den ano- nymen schrijver van het geïncrimineerde ar tikel uit, in Soest, tijd en plaats nader door hem te bepalen, een openbare gedachten wis seling te houden over christendom en vre- des-actie in het algemeen en Kerk en Vrede in het bijzonder. We wenschen te voorko men, dat deze uitnoodiging afgewezen wordt met de gewone formule: We zien in een dergelijke discussie geen nut en verklaren daarom onmiddellijk, dat ons doel niet is een fel debat uit te lokken, waarin het gaat om rhetorische handigheidjes enz., maar door wederzijdsche rustige overweging wenschen we tot een beter begrip van eikaars gedach ten-, gevoels- en religieuse wereld te komen. Wat na het nu opgemerkte toch inderdaad wederzijds wèl noodig blijkt te zijn. Hoogachtend, namens bestuur „Kerk en Vrede", afd. Soest, K. P. VAN WESTEN, Voorzitter P. STUURMAN, Secretaris. Naar den Turnavond geweest de vorige week Neen 'k had hoofdpijn Jammer 't Was bar gezellig Vier nieuwe leden 'k heb ze al aan den Secretaris van „De Soester Tuin- club" opgegeven. BURGERLIJKE STAND AUTOPEDS, vanaff 1.25 DRIEWIELER FIETSJES, vanaf f5.25 VLIEGENDE HOLLANDERS, vanaf f7.25 KINDER AUTO'S in ruim 20 soorten f 12.25 Het Speelgoedhujs met ieders keus. HILVERSUM LEEUWENSTRAAT 26-30 TELEF. 2175 SPORTKRONIEK E. S. V. A. C. De besturen der V.V. „Soest" en E. S. V. A. C. waren overeengekomen, de eerste elf tallen dezer vereenigingen twee wedstrijden te laten spelen, waarvoor als prijs een massief zilveren tak is beschikbaar gesteld, voor het elftal, dat als overwinnaar uit de beide kam pen te voorschijn treedt. Mochten de winst punten gelijk zijn, dan beslist het doelge- middelde. De eerste wedstrijd vond 1.1. Zondag op het Soest-terrein plaats. Er was tamelijk veel publieke belangstelling, toen de scheidsrech ter Kool het beginsignaal gaf. Soest was er dadelijk goed in en 2 doelpunten waren daar van het gevolg. Vooral het 2e doelpunt was een juweel; daarna was het woord aan Es- vac, welke keer op keer ten aanval toog, maar doelpunten bleven uit. Eenige minuten voor de rust doelpuntte Esvac na mooi samen spel der rechtervleugel. Direct na de rust maakte Esvac gelijk, welke stand zoo bleef tot plim. 10 min. voor tijd, toen de Soest- voorhoede door flink doorzetten, den stand op 32 in haar voordeel bracht, met wel ken stand ook het einde kwam. Het geheel was een spannende strijd met vooral voor de rust goed spel van de beide elftallen. De return-wedstrijd vindt vermoedelijk plaats in het Burgem. Dekethpark, op 2en Paaschdag. Het programma voor deze week luidt: Zaterdagmiddag 4 uur te Hilversum: Het Gooi BEsvac A. Zondagmiddag 2 uur te Soesterberg: Soes- terberg IIEsvac II. —o CLÜBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest I.-E. S. V. A. C. I. 3-2 J.l. Zondag werd op het Soest terrein de le. wedstr. gespeeld om een zilveren tak tus- schen bovengenoemde, vereenigingen. Het was een spannende wedstrijd, van begin tot einde. „Soest" zal wanneer de tegen wedstrijd plaats heeft (waarschijnlijk 2en Paaschdag), terdege op moeten passen, wil zij een nederlaag voor komen. A.s. Zondag 2 uur, terrein Koudhoornweg voor den wimpelwedstrijd van den U. P. V. B. Soest I-Z. N. C. I. Soest I heeft tegen deze vereeniging (3e kl. K- N. V. B.) nog nooit gespeeld. We ver wachten veel belangstelling voor deze wed strijd waar het aan spanning niet zal ontbre ken. Wedstrijd Holland-België. Leden en Donateurs der V. V. „Soest" die in aanmerking willen komen voor een toe- gangbewijs voor bovenstaanden wedstrijd wel ke gespeeld wordt op 4 Mei a.s. kunnen zich daarvoor opgeven tot uiterlijk 4 April bij W. d- Hoek. Oude Utr. weg lb, Soest. Rljkslandbouw wintercursus Woensdagavond te 7 uur werd in een der lokalen van de O. L. 9chool in de Kerke- buurt de eindles gegeven, door 16 cursisten bijgewoond. Aanwezig waren o.a. de ass.-consulent, de heer Morrema, uit Utrecht en de voorzitter en secretaris van den A.B.T.B. De leider van den cursus, de heer J. E. d. Pol, te Amersfoort, deed aan de hand van het verstrekte leermateriaal gedurende ruim een uur een aantal vragen, die door sommigen zeer correct werden beantwoord. De beste leerling bleek de cursist -A. C. v. Lochtenstein, welke doordacht antwoordde cn bleek met vrucht het onderwijs te heb ben genoten. Aan het slot gaf de Rijkslandbouwconsulent te kennen genoten te hebben. De cursisten moesten echter allen hun uitersten best doen, opdat zij na het volledige onderricht prakti sche bruikbare krachten zouden zijn in het landbouwbedrijf Spr. dankte den leeraar voor zijn gegeven onderricht, het bestuur van den A.B.T.B. voor hun tegenwoordigheidu Daarop sprak de voorzitter van den A.B. T.B. een woord van dank aan al degenen, die hadden medegewerkt om den cursus te doen slagen, waarna de leeraar ook een kort dankwoord sprak. Daarna bood A. C. van Lochtenstein na- mens zijn mede-cursisten den leeraar een rookertje aan als dankbaarheid voor genoten onderricht. Mooi Nederland Voor leden en introducé,s der V.V.V. „Soest Vooruit", werd Dinsdagavond in „Religie en Kunst" de rolprent afgedraaid, hierboven ge noemd. De heer Veenstra opende de druk bezochte bijeenkomst met een woord van welkom, waarna men zeer op z'n gemak een reisje maakte door de verschillende provinciën, ook door de a.s. 12e en werden daarvan' de mooi ste gedeelten op het doek gebracht. Ofschoon de foto's zeer mooi waren, zat er in het geheel niet veel verband en trok men zonder leiddraad door het land. Niette min werd ten duidelijkste getoond, dat men gerust niet over de grenzen behoeft te gaain om van natuurschoon te genieten; ons kleine land bezit dit in de hoogste mate. Maar het is eenmaal zoo: wat van verre komt smaakt het best. Aan het slot werden een drietal komische films getoond, o.a. „De Suikeroom", met Bianchi Laplank in de titelrol. Alles bijeen een aardige avond; de film was daargesteld door de V.V.V. Den Haag en gefilmd door de Haghe Mij. De heer Van den Wijngaard verzorgde de projectie, terwijl de heer Breekveld impro viseerde op het orgel. Geboren: Adriana Maria Everdina, d. v- R. H. van Mil en P. Strumpel, Koninginnelaan 33a- Adrianus Cornelis, z. v. P. v. d. Dijssel en M. J. Vlug, Beckeringhstr. 33. Alberta, d. W. Schoonhorst en M. J. Snabel, Klaarwa- terweg 31. Diet Hendrika, d. v. J. W. A. d. Kluit en T. Kroes, Vosseveldlaan 20. Hilr legonda Adriana, d. v. R. v. Zuilen en J. v. Grol, Koninginnelaan 55. Ondertrouwd: G. van de Veen en E. Doornekamp. Gehuwd: C. Korteweg en A. L. van Kempen. Overleden: Dirk de Ruig, 57 j., ongeh. Gerardus Lam- bertus van Duin, 12 j. Theodorus Knoops, 61 jaar, ongehuwd. Gevestigd: J. J. Drukker, Bosstr. 2. W. J. van der Lin den met gezin, Parklaan 12a. J. G. Rietveld, Steenhofstr. 53. J. P. Klaaijssen, Soesterb.str. 125. D- van Rijn met vrouw, Vosseveldlaan 4. A. C. Hilhorst, Andriessestr. 20. Wed. L. H. Biesot met gezin, Amersf.str. 19. C. Pauw, Postweg 5f. A. Graauman m. vrouw, Dorre steinweg 18. G. Beutick, A. Paulownalaan 36. Vertrokken: H. A. Nap, van Laanstraat 70 naar Kame- rik, bij H. Nap. A. J. Perdon, van Amersï. str. 20 naar A'foort, St- Andriessestraat 5b. H. H- Leenders, van Driehoeks weg 12 naar Tilburg, v. Gilsstraat 5. W. M. de Vos, van Nieuweweg 15d naar Utrecht, Valkstraat 40. E. Laning, van Wilhelminalaan 2 naar Bedum; Zuidwolde 102. A. J. Mol, van Sophialaan 9 naar Den Haag, Adr. Amptstraat 9- C. Fox, van Paltz 12 naar Zeist (Den Dolder), Paduaweg 7. F. E. Sandvoort, van Kerkpad Z.Z. 53 naar A'dam, Spinoza-kliniek. Wed. P. J. Mortelmans, van Kerkpad Z.Z .20 naar Hooglanderveen, St. Josephgest- C. van Es sen met gezin, van Gallenk. Pelsweg 1 naar Zevenhuizen, Zuideinde-Middelweg 317. C. Ligthart, van Braamweg 13a naar Medan, Hotel „Medan". Verhuisd: W. v. Logtensteijn, van L. Brinkweg 39 naar L. Brinkweg 43. J. Kinderdijk m. vrouw, van Birktstraat 10 naar Braamweg 13. A. J. J. Hendriksen, van Krommeweg 10 naar Nieuweweg 4a. M- van Zuilen, van Nieuwe weg 15c naar Kerkstraat 35. A. J. v. Klooster, van O. Grachtje 16 naar Birktstraat 63. R. P. Cleveringe met gezin, van Heuvelweg 44 naar Stationsweg 8b. R. van Drie, van Beetz R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De R.K- Sportvereeniging heeft ingeschre ven in de Serie-wedstrijden van de Actief te Hilversum, ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. Vorige week Zondag had de eerste ronde plaats, waarvoor De Ploeg was vrijgeloot. De uitslagen waren toen: D. W. S. B.-E. M. M.2 3-4 na verl. Actif 1-Eemlanid I 4-2. Men ziet dat deze vereenigen alle een klas sterker zijn dan De Ploeg, waarom het zeer zeker aanpakken zal zijn voor de Soes- ters. A.s. Zondag komt de Ploeg in het veld. Om half 1 wordt gespeeld: De ZwaluwenE. M. M. 2. Half 3: De Ploeg—Actif. De Ploeg zal dus wederom den strijd moe ten aanbinden tegen hun kampioenen, welke hun in de competitie met niet minder dan 8-0 wisten te kloppen. De Ploeg zal een weinig versterkt uitko men, en zal dan tevens trachten om de neder laag^?) zoo klein mogelijk te doen zijn. A.s. Maandag 31 Maart, 'savonds 8 uur, le denvergadering van de Sportvereeniging „De Ploeg", in de zaal der St. Joseph Jongelingen Vereeniging. —O V.V. SOESTERBERG Zondag j.l. speelde „Soesterberg" eeft voet balwedstrijd tegen de Harderw. Boys- Soes terberg wist met 4—0 te winnen en dus de puntjes hier te houden. A.s. Zondag is er geen wedstrijd voor de competitie, daar vele spelers moeten uitko-. men in een U.P.V.B-elftaal voor de proef- wedstrijden. brillen met glazen. URGEM liROTHEST iter zh Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ot. Staal- Tabletten ...90 ct. Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten PLAATSELIJK NIEUWS Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de poli: tie: Gouden armband, Portemonnaie met in houd, notitieboekje, handdoek, portemonnaie, belastingmerk, reserve autoband, beursje met inhoud, witte eend, kindertrekwagentje. Jeugddienst. De 6de Jeugddienst van dezen winter gehouden worden Zondag 30 Maart Rembrandtzaal 's avonds om 7 uur. De dienjt zal geleid worden door Ds. J. S. van Schaick. Lezing Op 4 April a.s. 8 uur in de groote zaal van De uitstekende naam, welken Mr. Salur heeft Amsterdam een lezing houden over „Zon, Maan en Sterren". De uitstekende naam, welke Mr. Salur heelt op 't gebied van sterrenkunde en zijn beken- welsprekendheid, waarborgen ons een mooii- en avonjdl. Zie advertentie in dit blad. Rijwielbergplaats bij de Ned. Herv. Kerk. Toen we 14 dagen geleden schreven dat het zeer gewenscht zou zijn dat bij de Ned. Herv. Kerk een rijwielbergplaats achter den muur van het Kerkhof zou worden geplaatst, hadden we zeer zeker niet durven denken, dat die wensch zoo spoedig zou worden ver vuld. Thans reeds is de bergplaats kant en klaar. Hulde aan H.H. Kerkvoogden. Overtreding Drankwet Wegens het verkoopen van bier zonder verlof van B. en W., werd tegen K. alhier procesverbaal opgemaakt. Ds. Timmer Ds. Timmer te Ermelo heeft voor het be roep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Ontoerekenbaar Bij de politie werd aangifte gedaan van de vermissing van een heerenrijwiel. De eige naar, die .niet toerekenbaar was, had zich van het rijwiel ontdaan en vermoed werd, dat niet-bevoegden zich daarvan meester hadden gemaakt. Na een door de politie ingesteld onderzoek is het rijwiel teruggevonden en aan de ouders van den eigenaar, die inmiddels naar een krankzinnigengesticht is vervoerd, terugge geven. Zang- en Tooneelavond Het dameskoor „Euphonia", hand in hand met het mannenkoor „Apollo", onder de be proefde leiding van den heer H. J. v. Maurik, uit Utrecht, de dames solisten Rie Bon en Es de Jong (viool) van buiten onze grenzen, M. v. d. Bro^k, piano en de dames en heeren uit de operette „Het zilveren feest", hebben een avond gegeven van kunst en humor, die nog lang in aangename herinnering zal ach terblijven. Deze kunst en humor werd ten beste ge geven voor een stampvolle „Religie en Kunst' zaal, waar een amikale toon heerschte. Had het dameskoor voor de pauze geen gelukki ge momenten, misschien door bijzondere tijdsomstandigheden, na de pauze was het zeer goed op dreef en deed het genieten. De slotpassage van Lentezang voor de pauze klonk frisch en in goeden toon-aard. Na de pauze was het leuke Visscherken het aanknoopingspunt. De rythmische wals van Joh. Strauss Mep als gesmeerd; dit tech nisch moeilijk nummer deed het heel goed. Het mannenkoor heeft gloedvol gezongen; vermelding verdient voor de pauze het de vote „Vesper" in Dominum Salvofac Regi- nam" machtig en daarbij soepel. De nummers na de pauze, vooral O Pepita en De Apotheker, sloegen in. De solisten gaven elkander geen haarbreed toe. Rustig, kalm en bezadigd grepen zij met volle overtuiging in het snarenspel en riepen een geheel naar voren, dat bewonde ring afdwong; men kwam daarvan onder de bekoring. De geboden bloemen waren dan ook meer dan verdiend. De slotscène „Het zilveren feest" een al leraardigste operette, liep als gesmeerd'. Ver melding verdiend de leuke, prettige span ning onder de optredenden. Goede zang van „Vrouw Drost en Dieke" en het onge kunsteld, onopgesmukt declameeren. Waarlijk, de regisseur, de heer A. van Weert, komt den eerepalm toe. Houdt dat clubje bijeen, het geheele programma smaakt naar meer. Er is intens genoten, getuige het daverend handgeklap na elk num'mer. De optredenden hebben velen een pretti- gen avond bezorgd. Het klokje sloeg bijna middennacht toen de zaal leegstroomde. Dirigent en optredenden een welgemeend compliment voor het gebod ene. het voorjaar, koop tijdig een pot Naai- en knipcursus voor meisjes De nieuwe cursus, welke in de Philo me na- stichting gegeven wordt door de Eerw. Zus ters van St. Joseph, begint wederom 1 April. De schooltijden zijn 's morgens van 9 tot 11.30 en 's middags van 1.30 tot 4 uur. Het onderwijs omvat alle vrouwelijke handwerken, waaronder knippen, naaien en verstellen van ondergoed. Bij voldoende bekwaamheid hierin wordt met bovengoed begonnen. Volgens vrije verkiezing hebben de leer lingen een dag in de week onderricht in fraaie handwerken. De meisjes, die zich verder willen bekwa men in het modevak als costumière en cou peuse moeten hiervan kennis geven. De Eerw. Zusters verzoeken zich bijtijds aan te melden. Jubilé Zooals reeds eerder gemeld, herdenkt Dr. Rupert op 1 April a.s. zijn zilveren jubilé als geneesheer. Dat deze dag voor hem niet onopgemerkt zal voorbijgaan, zal voor een ieder duidelijk zijn. Op dien dag zal des middags van 24 in het St. Joseph-gebouw aan de Steenhofstr. de receptie plaats hebben. Jubileum-avond Naar aan leiding van het gevierde zilveren artisten-jubileum in Utrecht, van bekenden komiek Emiel, ook hier welbekend, gaf hij, in samenwerking met den dansleeraar Johnny Hopman, uit Zeist, een feestavond in hotel „Bosch en Duin", waar de zaal aar dig was opgetuigd. The Johnny Dance Band zorgde voor prettige muziek, doorweven met de nieuwste snufjes, hetgeen insloeg. De grapjas zelf had een zeer serieus pro gramma opgesteld, waarvan de leuke refrein tjes uit volle borst werden medegezongen. ,,Het conducteurtje" en „Oude Flip" deden het ook nu weder als gewoonlijk. De uit beelding was heel goed, het applaus verdiend. De gérant bood hem namens bezoekers een mandje bloemen. Tusschen de nummers door werd gestept, gefoxtrot enz., tot het klokje het middernachtelijk uur aanwees. Het was een leuke avond. Diefstal van Billartballen.- Deze week verschenen drie personen uit Soest voor denPolitierechter. De een had drie biljardballen weggenomen en twee an deren hadden zich aan heling schuldig ge slaakt Zij waren naar een danspartijtje geweest en later in eenigzins beschonken toestand in een café aangeland. Verdachte die de bal len weggenomen had, bekende. De Officier van Justitie eischte tegen hem f60.boete subs. 30 dagen hechtenis. De verdediger vestigde er de aandacht op, dat de diefstal niet gepleegd was om zich met het goed te verrijken, doch uit kwaadaar digheid en in dronkenschap. De politierechter veroordeelde beklaagde tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. Daarna stonden de twee personen terecht, die de ballen ontvangen en verborgen had den. De eerste zei de ballen aangenomen te hebben, omdat hij niet van zijn kameraad kon afkomen. De tweede had ze later gekregen en had ze yerstopt in het bosch. Hij had gehoord, dat de politie huiszoeking naar de ballen deed. De eerste verdachte zei, niet geweten te hebben, waar de ballen vandaan kwamen. De vorige verdachte, die nu als getuige gehoord werd, verklaarde, dat hij gezegd had, waar de ballen weggehaald waren. Verdachte merkte op, dat dit niet waai was. Getuige was toen zeer dronken. De Officier van Justitie nam in aanmer king, dat een der verdachten al eens was veroordeeld en vroeg voor dezen f80.boe te subs. 40 dagen hechtenis. De politierechter was van oordeel, dat bei de verdachten wel geweten hadden, dat de ballen van diefstal afkomstig waren en ver oordeelde ook hen tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. Beschermheer. Op verzoek van „De Soester Turnclub" heeft de Burgemeester onzer gemeente het beschermheerschap van genoemde vereeniging aanvaard. Christelijke School'. 1 April a.s. wordt een gedeelte der nieuwe School aan den Driehoeksweg in gebruik ge nomen. De officieele opening zal 28 Aj>ril a.s. plaats hebben. Noodlanding. Verleden week moest, tijdens een hevige sneeuw- en hagelbui, het militaire vliegtuig no. 21 der Luchtv-afd. alhier, een noodlan ding maken op een weiland te Jutfaas. Nadat de bui over was. vervolgde de be stuurder zijn reis naar Soesterberg. Overgeplaatst De heer J. L. Plasman, opzichter bij de Genie en voorheen werkzaam aan de Luchtv.- fd. alhier, is overgeplaatst naar Arnhem. Verleden week moest een militair vliegtuig, Noodlanding van de Luchtv.-afd. alhier, bestuurd door een korperaal-vliegenier, wegens een motordefect een noodlanding maken op een terrein aan den Slooterdijkermeerweg. Het vliegtuig werd niet beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door PuroL Stille Omgang J.l. Zaterdagnacht werd door niet minder dan 112 personen uit onze gemeente deelge nomen aan den Stillen Omgang te A'dam- Te ongeveer 11 uur vertrok de groep vanaf station Baarn, om Zondagmorgen te ongeveer 8 uur weer in de gemeente terug te keeren. Naar wij vernemen bestaan er plannen, om voor de beide R.K- parochiën één Broeder schap van den Stillen Omgang op te nichten Groote nationaal zangconcours Op 2 en 3 Juli a.s. organiseert het Soes- terberg's gemengd koor een groot nationaal zangconcours. Dit zangconcours zal gehou den worden op de uitgestrekte buitenplaats van Jhr. Holten totEchten. Naar schatting wordt op die dagen 10 tot 15000 personen verwacht. Tijdens het concours zullen K- L. M.-vluchten plaats vinden. Een vlucht wordt iedere le prijs winnende vereeniging aange boden waaraan dan één persoon dier ver eeniging kan deelnemen. Vrijwillige Brandweer De algemeene vergadering van de vereen. „Vrijw. Brandweer van Soest"., heeft in rts van den heer D. C. van Kempen tot magazijnmeester benoemd de heer P. Dijk man. Tot gewoon bestuurslid werd in de opengevallen vacature benoemd de heer W. v. d- Velden. Bi) het station Soestdijk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven peri eelen. VERKOOP VILLA'S, LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied. Brand, Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen, Leven, Auto etc. etc. GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. KERKBER1CH TEN zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U maar vóór het inzeepen de baard- oppervlakte inwrijft met een weinig Purol. Dooien 30-60 co 90 ct. Tube 80 bi) Apoih. co Drogisten. Zondag 30 MaarL SOEST NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Ds. J. A. Gerth van Wijk. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Dr. Lodder, uit Bussum. 's Avonds 7 uur Ds. Van Schaick, Jeugd dienst. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mts en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. K. J. Cremer, alhier. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. H. Schep, van Bus sum. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 3 April, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. W. van Ree, van Barendrecht. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIG EN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. H. J. Mispelblom- Beyer, van Dordrecht. SOESTERBERG Zondag 30 Maart. NED. HERV. KERK 23 uur nam. Zondagschool in 't wijkge- bouw, voor kinderen van 613 jaar. Nialml. 6 uur Ds. M. G. Gerritsen, uit Amers foort. De Bijbellezingen zijn voor dezen winter beëindigd en zullen in October a.s. weder aanvangen. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds 6 uur geen opgave. BAARN NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. 's Avonds 6 uur Ds. Adriani. JEUGDDIENST Geb. v. Chr. Belangen, LeestraatParkstraat. Voorm. 10.30 uur Dr. C. P. Gunning, van Amsterdam. VEREENIGING „CALVIJN" Geen opgave. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 en nami. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Voorm. 10.30 uur Ds. M. E. G. Ouwer- kerk, van Groede. 12 Uur Zondagsschool. GEREF. KERK IN H.V. Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Ds. C. Vermaat. Namiddag 5 uur Ds. C. Vermaat. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. J. de Bruin. Dinsdagavond 7.30 uur Ds. J. de Bruin. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b Voorm. 10.30 uur Ds. P. B. Westerdijk, van Amsterdam. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. Voorm. 10.30 uur Ds. A. P. van de Water. Schoolcollecte. BAARNSCHE EVANGELISATIE Borneostraat 1. Zondagavond 6.30 uur Evangelisatie-samen, komst, welke geleid zal worden door den heer J. J. Birkhoff, alhier. Zondagmiddag 12—1 uur Zondagschool. Leider W. Smits, alhier. Donderdagavond 8 uur Ds. Joh. J. v. Pe- tegem, uit Hilversum. LEGER DES HEILS De Wetstraat 25. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur heUigJngadienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. 's Avonds 8 uur Verlossingsbijeenkomst- Woensdagavond 7.30 uur openlucht bij eenkomst aan de Sparrenlaan. Donderdagavond S uur heiligingsdienst. Geleid door luitenant Bakken es. Kleine advert. bij vooruitbetaling GETROUWD: M. v. d. Ent Braat en Francien Speelman die mede namens wederzijdsche fa milie hartelijk dank zeggen voor de bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. is a.s. i en 2 April Bij H. Grift, Krommeweg 28, kan geplaatst worden een aankomend van prima Barnevelders, le soort. Bruine eieren. Goede bevruchting. Adres: Nieuweweg 100. gevraagd. Loon f 35. per maand en verval. Pension „Bosch ö^Heide". Soestduinen. Mevr. Berkhout, Da Costalaan I Soest, vraagt tegen 1 Mei een voor dag of dag en nacht. op eikenhout of doek geschilderd „stilleven" (fruit, bloemen enz.), of andere voorstelling, te koop gevraagd. Adres: Birktstraat 17, Soest. Gevraagd voor halve da_gen flinke Zich aan te melden Rembrandt laan 2, 's avonds na 7 uur. 2 kl. kippenhokken, 3 kuikenloo- pen, 2 kunstmoeders en een klei ne partij stroo. Beukenlaan 36. alleenstaand burgerwoonhuis, staande en te bevragen Beuken laan 21c. Aanv. 1 April. Huur prijs f27.per maand. die een deel der huish. op zich wil nemen, zoekt inw. in gez. z. k., waar reeds eenige hulp aanw. is, op nader overeen te komen voorw. Br. lett. G. aan Boekh. Sliep, v. Weedestraat 61. K. H. Haremaker, Banketbakker, v. Weedestraat 40, vraagt een voor loop- en bakkerij werk. gevraagd. Mevrouw Müller, F. C. Kuijperstraat 1* Gevraagd in gezin van 2 personen eenigszins bekend met koken. Br. no. 1401 bur. van dit blad. Vanaf 5 gulden per maand door Administratiekantoor, Nassaulaan no. 26- Speciaal adres voor maatwerk Ook voeten aanbreien. Heuvelweg 2A - Soestdijk Ingang naast den winkel. Op Vrijdag 4 April 1930 zal na mens den Heer C. A. de Boer, te Utrecht, worden aanbesteed: Bestek en teekening f5. welk bedrag bij ongeschonden in levering wordt gerestitueerd ten kantore van J. Pilot, arch. te Soest. Eerste Dram. Zangeres Nationale en Kon. Vlaamsche Opera Oude Utrechtscheweg 4, Soest SpreekuurMaandag en Woensdag van 12.30 uur. ijJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllU: 3 VISSER 's 3^ Wij leveren keurig LIJSTWERK om platen en foto's NIEUWE MODELLEN 8 S" 3 BOEKHANDEL niiitiiiniiiiiiiiiiiiiiiiifHiiiiiiiiiiimiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiii^i VOOR UW A.S. 7 ONDERSTAAND ADRES. 0f> 4 Korte Brinkweg Soestdijk Lid N. B. v. Meubeltr. Onderneming Verkooplokaal: Spoorstras no. 26 Soestdijk. mah. linnenkast, theekastje, klok je, hangklok, wit geverfde tafel, 3 stoelen, waschtafel compL, hee renrijwiel „B.S.A." enz. Óssen- dam weg 10, Soest. gevraagd, van 9 tot 3 uur, bij Mej. Wijnands, Birktstraat 31a. Kerkdwarsstr. 15, Soest Atelier dagelijks geopepd. Briefkaarten-foto's vf. f 2,- 6 stuks Vergrootingen naar elk beeld. in eigendom te verkrijgen vanaf f 10.- p. maand. Steeds piano's te huur. Stemmen en Repareeren. Nadere inlichtingen bij ZONSTR. 44, UTRECHT. te koop per bak. Noorderweg 27. met of zonder pension aangebo den. Br. fr. onder no. 1400 bu reau van dit blad. gevraagd in klein gezin, voor di rect, wegens vertrek naar elders der tegenwoordige. Adres Mevr. Amesz, Nieuwe Steeg 35, Soest. voor Vrijdag of Zaterdagmorgen, Soesterb.str. 77, Soest. Mevr. Breure, Kerkpad 17a, vraagt zoo spoedig mogelijk een net Door verhuizing aangeboden, 5.10 M. bij 2.50 M, Beetzlaan 20. zelfstandig kunnende werken en eenigszins koken. Adres: Wilhel minalaan 16, Soestdijk. Boonenstaken 2 cn 4 cent, reuzen staken 7 cent, de 100 f6.00. Te bevragen Wieksloterweg W.Z. en Nieuwstraat 49. Door betrouwbare firma wor den alleen prima merken IN HUURKOOP gegeven. Gehelmh. verzekerd. Br. no. 1271 bur. v. d. blad. Koninginnelaan 9c, Tel, 2191 4 Pond soda 10 cent 2 Pond transparantzeep 25 cent 3 Groote pakjes chloor 10 cent Sunlight zeep, per pak 40 cent Lux, per pak 20 cent Rinso, per pak 16 cent Vim, per bus 45, 25 cent Vele soorten Meubel en Llnoleumwas Koperpoets, Scheencrême Liters flesschen Amonia 30 ct. Wij hebben steeds ia voorraad de nieuwste uitvoering, Mon- tureu en Etui's: Laat het recept van Uw Oogarts door ons vervaardigen. ReparatieVlug, Accuraat, Billijk, 20 cent per 100 stuks, (afgehaald) Bosstraat 123 Soest

Soester Courant | 1930 | | pagina 2