WRIGLEYS leeding. sassen, Petien JOH. VAN KEEKEN Tuinmeubelen, Klapstoelen en Tuinparasols Onze Pinkster aanbieding is overweldigend. Wilt U met Pinksteren goed gekleed gaan? net i tan vooral niet onze getut eia® le tel Mts ean wtriwei heet een eiorme collectie Ufcri- costuums, sper! in ttepttleetiJazers eo ilanetieo Fontanus ten toon gespreid ZIJLSTRA MELANGE RECLAME. Poeders A.M. Wel,; 'Y iw<*- f DE MEUBELFABRIEK Kamt, ziet en overtuigt U Komt, ziet en overtuigt U Laanstraat Baarn Telefoon 508 HEEFT SUCCES LandUouviiereëii- m Hun uoeders en Kunsimesi. siandaard-ochienduoeoep en Biandaepd-opfolivoer 1 CHINEESCHE KOP-EN SCHOTEL GRATIS ieJe ixvtm, BAARN - LAANSTRAAT 101 -TELEFOON 154 Scenl Joh. Broekman-Noordman Biatseiaar's HOUTHANDEL VUREN- EN GRENEN TIMMERHOUT hoe laat spreken we af? levert zeer billijk Mariaplaats •AMERSFOORT UTRECHT ZEIST INBOEDELS te koop gevraagd W. S. Velfman Eerste Soester Algem. Begrafenis Onderneming Begrafenissen Transporten - Grematie's Jcadreslsf.X.MEIER Auto-reparatie - wm inrichting bsb a Jpecïaal adres v©sr «2?hand5fordonderdeelei\s. NlEUWEWEG66- bij I pond fijne Melange a 64 ct. of Pianienmargarine a 56 ct. of allerbeste a 48 ct. ÊS Als Bewijs van echtheid Eiisabethstraat 31-33 - Utrecht Heeren- en Jongeheeren-costuums Ruime keuze Kinderpakjes. De Winkelsluitingswet. V®oa«« priise-- Burg. Grothestr. 21-23 - Soestdijk Tel. 2013 Beiden den heelen dag hard gewerkt. Tóch niet moe. Ze verheugen zich op een bioscoop of een dancing, of op het vooruitzicht met hun ken nissen uit te gaan. Ze weten bij ondervin ding, dat met een frisschen mond, men zich ook frisch voelt. Wrigley's Kauw gom verfrischt mond en verhemelte beter dan eenige andere versnape ring. Nasmaak van eten, drinken en rooken ver dwijnt en de adem wordt gezuiverd. „Wrigley's na eiken maal tijd", zeggen doktoren en tandartsen. Het bevordert de spijsvertering en houdt het gebit schoon. Twee soorten: de P.K., een zuivere pepermunt smaak, - de Spearmint, een pittige kruizemunt- smaak. Slechts 5 cent per pakje - tóch het allerfijnste wat bestaat. ££pE»MUN7 KAUWGOM BEETZLAAN 42 - SOESTDIJK - TELEFOON 2305 Verkooplokaal: Spoorstraat no. 26 Soestdijk. als Uw kippen gevoe derd worden met ons prima QCHTENOVÜEÜER en zwaar Gemengd Kippenvoer Uv\ bedrijfskosten zullen lager zijn en als gevolg Uw winstcijfer grooter ZAADHANDEL Beukenlaan 31A - Soest Fa. M. HAKS en WED^b. HAKS. Opgericht 1899 S TELEFOON 2146, 2037, 2002 D. HOOLWERF, Dir. É'BMtoHaoiasaiSBaBaeeHMnaBSVB Torenstraat !6 - Telef. 21!4 Het adres voor Uitsluitend bi] ons verkrijg baar het door de Pluimvee. Vereeniging aanbevolen -4| Vanaf heden tot en met Donderdag a.s. ontvangt U verdrijft men spoedig met cn in doosjes van 6 stuks 45 ct. Bij de goede drogisten. staat op elke poeder A.M. Let hierop! Koopt steeds Uw kfeeding ëti de ruim 60 jaren gunstig bekend staande magazijnen van Alléén gevestigd Zeer greote sorteering in de nieuwste dessins tegen lage prijzen. Bij aankoop van f 20.— worden Uw reiskosten VERGOED. Artikel 1. 1. Onder „winkels" verstaat deze wet alle open of besloten ruimten, waar of van waar uit voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of af geleverd, of waar pleegt gewerkt te worden in eene barbiers- of kappers-onderneming. 2. Onder „winkelhuis" verstaat deze wet. elke met een winkel in eenige verbinding staande open of besloten ruimte, bi hetzelfde gebouw of op het bijbehoorende terrein. Artikel 2. Het is verboden een winkel voor het pu bliek geopend te hebben: a. gedurende den Zondag; b. tusschen 8 uur des namiddags en 5 uur des voormiddags. Artikel 3. 1. De bepalingen dezer wet zijn niet van toepassing op: a. rijkskantoren; b. apotheken, voor zoover betreft den ver koop en de aflevering van genees- en ver bandmiddelen c. koffiehuizen, restaurants en andere in richtingen, waar uitsluitend of in hoofdzaak spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse worden bereid of verkocht, voor zoover be treft den verkoop van spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse; d. den verkoop en de aflevering van brand stof en smeermiddelen voor en van onder- deelen voor spoedeischende herstellingen aan voer- en vaartuigen en rijwielen; e. den verkoop van dag- en weekbladen; f. den verkoop en de aflevering van ijs; g. den verkoop en de aflevering van win kelwaren ten behoeve van binnenkomende, uitgaande en doorgaande schepen; h. den verkoop door middel van automa ten; i. de aflevering van maaltijden en koks- waren; j. den verkoop en de aflevering van rouw- kleeding; k. het verrichten van herstellingen en de aflevering van in herstelling gegeven voor werpen. 2. De bepalingen dezer wet zijn bovendien niet van toepassing op hotels, voor zoover betreft leveringen aan logeergasten, noch op openbare middelen van vervoer en restau rants in stations, voor zoover betreft leve ringen aan reizigers. Artikel 4. De bepaling van artikel 2, onder a, vindt geen toepassing: a. ten aanzien van winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, op 1 Januari, 24, 26 en 31 December; b. ten aanzien van bloemenwinkels op 1 Januari, 14 en 15 Augustus, 1 en 2 Novem ber, 24, 26 en 31 December; c. ten aanzien van melk-, visch- en fruit winkels tot 12 uur des middags, uitsluitend voor den verkoop van melk, room, visch en fruit; d. ten aanzien van winkels, waar uitslui tend o.f in hoofdzaak brood, banket, suiker werk en chocolade wordt verkocht, gedu rende ten hoogste vier achtereenvolgende uren, liggende tusschen 9 uur des voormid dags en 8 uur des namiddags, doch uitslui tend voor den verkoop van die waren en onder voorwaarde, dat van de uren, gedu rende welke de winkel op Zondag voor het publiek is geopend, ten allen tijde duidelijk is kermis gegeven op een geschrift of druk werk, dat aan de toegangsdeur tot den win kel is bevestigd, zoodanig, dat daarvan van buiten af gemakkelijk kan worden kennis ge nomen. 2. De bepaling van artikel 2, onder b, vindt geen toepassing: a. op Zaterdag; b. op den dag, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, op 14 Augus tus en 31 October, onder voorwaarde, dat onderscheidenlijk op Goeden Vrijdag, He melvaartsdag, 15 Augustus en 1 November voor den winkel de regeling wordt toege past, welke voor den Zondag is vastgesteld; c. in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December en in het tijdvak van 18 tot en met 24 December; d. ten aanzien van bloemenwinkels op 30 December en winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en cho colade wordt verkocht, op 31 December. 3. Op de in het tweede lid genoemdd dagen zal het echter verboden zijn, een win kel voor het publiek geopend te hebben na 10 uur des namiddags en voor 5 uur des voormiddags. 4. Kappers- en barbierswinkels mogen op de in het tweede lid, onder a en b, genoem de dagen, benevens op 24 December, zoo deze dagen werkdagen zijn, tot 11 uur des namiddags voor het publiek geopend zijn, doch na 10 uur des namiddags uitsluitend voor het verrichten van kappers- en bar bierswerkzaamheden. Artikel 5. 1. Aan het hoofd of den bestuurder van een winkel, die tot een kerkgenootschap be hoort, dat den wekeldjkschen rustdag op den Sabbath of op den Zevendedag viert, zal op zijn verzoek door Burgemeester en Wet houders vergunning worden verleend om zdjn winkel op Zondag tusschen 5 uur des voor middags en 2 uur des namiddags voor het publiek geopend te houden, of, indien het betreft een winkel, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en cho colade wordt verkocht, tusschen 5 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags, met dien verstande, dat daarin na 2 uur des na middags uitsluitend brood, banket, suiker werk en chocolade mag worden verkocht. 2. Aan hem, vvien een vergunning als in het eerste lid bedoeld, is verleend, zal het evenwel verboden zijn een winkel voor het publiek geopend te hebben gedurende den Sabbath of den Zevendedag. 3. Onverminderd het bepaalde in het twee de lid van artikel 4 geldt de bepaling van artikel 2, onder b. niet voor een winkel, waarvan het hoofd of de bestuurder behoort tot een Israëiietisch kerkgenootschap, in dien hem eene vergunning, als in het eerste lid bedoeld, is verleend: a. op de twee dagen onmiddellijk vooraf gaande aan den dag, waarop het Israëiietisch Paaschfeest aanvangt; b. op den Woensdag en Donderdag, voor afgaande aan het Israëiietisch Paaschfeest, zoo dit feest op Zaterdag aanvangt; c. op den dag, onmiddellijk voorafgaande aan dien, waarop de zevende dag,van het Israëiietisch Paaschfeest aanvangt; d. op den dag, waarop het Israëiietisch Paaschfeest eindigt; e. op den dag onmiddellijk voorafgaande aan den dag, waarop onderscheidenlijk het Israëiietisch Wekenfeest, het Nieuwjaars feest, het Loofhuttenfeest en het Slotfeest aanvangt; f. op den Donderdag, voorafgaande aan het Israëiietisch Wekenfeest, zoo dit feest op Zaterdag aanvangt; een en ander onder voorwaarde, dat de winkel tijdens den duur van genoemde fees ten voor het publiek gesloten is. Het bepaalde in het derde ën het vierde lid van artikel 4 vindt daarbij overeenkom stige toepassing. 4. Het hoofd of de bestuurder van een winkel, aan wien een vergunning is ver leend, als bedoeld in het eerste lid, is ver plicht te zorgen, dat aan de toegangsdeur tot den winkel een geschrift of drukwerk is bevestigd, zoodanig, dat daarvan te allen tijde van buiten af gemakkelijk kan worden kennis genomen, waarop duidelijk is vermeld gedurende welke uren de winkel op Zondag voor het publiek is geopend. Tevens moet in den winkel op een plaats, die vrij toe gankelijk is voor het publiek en zoodanig, dat het daarvan gemakkelijk kan kennis nemen, de akte der vergunning opgehangen zijn en blijven. Artikel 6. 1. Bij plaatselijke verordening kan de ge meenteraad onder Onze goedkeuring bepa len, dat op een werkdag per week gedu rende een gedeelte van dien dag en wel vóór of na 1 uur des namiddags, alle of bepaal de groepen van winkels binnen de gemeente voor het publiek gesloten moeten zijn. De dag en het daggedeelte, in den vorigen vol zin bedoeld, worden in de verordening aan gewezen; zij kunnen verschillend zijn voor verschillende gedeelten der gemeente en voor verschillende groepen van winkels. 2. Op een verordening, als in het eerste lid bedoeld, is het bepaalde bij artikel 9, tweede lid, van toepassing. Artikel 7. 1. Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, in, vóór, in de onmiddellijke na bijheid van, of van dien winkel of het daar bij behoorende winkelhuis uit, iemand te be dienen. 2. Echter mogen degenen, die op het in gevolge deze wet geldende sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, nog bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. 3. Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, van dien winkel of van het daar bij behoorende winkelhuis uit, voorwerpen of stoffen ter aflevering aan het publiek uit te zenden. 4. Het bepaalde in het derde lid is niet van toepassing op het uitzenden van brood, gedurende den tijd dat een winkel, waar brood wordt verkocht, krachtens eene ver ordening als bedoeld in artikel 6, eerste lid voor het publiek gesloten moet zijn. Artikel 8. 1. Het venten, het verkoop en en het te koop aanbieden op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen is verboden a. op Zondag; b. op de eerste vijf werkdagen der week met uitzondering van de werkdagen, wel ke vallen in de tijdvakken, genoemd in arti kel 4 tweede lid, onder c vóór 5 uur des voormiddags en na 8 uur des namiddags; c. op Zaterdag en op de andere werkda gen, welke vallen in de tijdvakken, genoemd in artikel 4, tweede lid onder c, vóór 5 uur des voormiddags en na 10 uur des namiddags, 2. De verbodsbepaling van het vorige lid zal op Zondag, den Nieuwjaarsdag, den twee den Paaschdag, den Hemelvaartsdag, tien tweeden Pinksterdag en de beide Kerst' dagen na 5 uur des voormiddags niet gel den ten aanzien van geringe eetwaren. Artikel 9. 1. Indien bizondere omstandigheden af wijkingen van bepalingen dezer wet in eene gemeente gewenscht maken, kunnen deze afwijkingen door den gemeenteraad onder Onze goedkeuring worden vastgesteld. 2. De in het vorige lid bedoelde plaatse lijke verordening wordt afgekondigd op de wijze, bedoeld in de artikelen 172 en 173 van de wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad no. 85), met dien verstande, dat in het formu lier yan afkondiging, in plaats van de inzen ding aan en het ontvangstbericht van Gede puteerde Staten, worden vermeld de dagtee- keuing en het nummer van het Koninklijk) besluit, waarbij de verordening is goedge keurd. 3. De gemeenteraad is bevoegd om ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waarop de bij deze wet voorgeschreven be palingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of desgewenscht voor die dagen een later sluitingsuur, dan bij deze wet aange geven, te bepalen. 4. Onder de in het vorige lid genoemde' 21 dagen mogen ook aangewezen worden' de in het eerste en tweede lid van artikel 4 en de in het derde lid van artikel 5 noemde dagen. 5. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd om eene al dan niet voorwaardelij ke ontheffing te verleenen van de verbods bepalingen dezer wet voor plotseling opko mende bizondere omstandigheden en voorts ten aanzien van alle winkels op eene tentoon stelling, fancy-fair of andere soortgelijke in richting van tijdelijken aard en van veilingen, voor een door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdvak. Van die ontheffing wordt door Burgemeester en Wethouders openba re kennisgeving gedaan. Artikel 10. 1. Overtreding van het bepaalde bij een der artikelen 2, 4, 5, 7 en 8, van eene in gevolge de artikelen 6 of 9 vastgestelde verordening of van een voorwaarde verbon den aan eene ingevolge artikel 9, vijfde lid, verleende ontheffing, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geld boete van ten hoogste vijf en twintig gulden. 2. Indien tijdens het plegen van het feit nog geen twee jaren zijn verloopen, sedert eene vroegere veroordeeling van den be schuldigde, wegens gelijke of andere overtre ding dezer wet of van een ingevolge deze wet vastgestelde verordening, kunnen de in het vorig lid genoemde straffen worden ver dubbeld. 3. Aansprakelijk voor de naleving der voorschriften van deze wet, met uitzondering van artikel 8, of ingevolge deze wet gege ven, is het hoofd of de bestuurder van den winkel of degene, die hem geregeld als zoo danig vervangt. Artikel 11. De bij deze wet strafbaar gestelde feiten worden beschouwd als overtredingen. Artikel 12. 1. Met het opsporen van de overtredingen dezer wet en der op de artikelen 6 en 9 steunende verordeningen zijn, behalve de bij of krachtens artikel 141 van het Wetboek van Strafvordering aangewezen personen, belast de ambtenaren bedoeld bij artikel 77 der Ar beidswet 1919 en de ambtenaren van de rijks- en gemeen te-politie. 2. De vermelde ambtenaren hebben te allen tijde vrijen toegang tot alle in artikelen 1 en 3, eerste lid, onder c, bedoelde ruimten. Wordt hun de toegang geweigerd of belem merd, of wordt hun op aanmelding tot toe lating niet geantwoord, dan verschaffen zij zich dien desnoods met inroeping van den sterken arm. 3. Is de ruimte tevens eene woning of al leen door eene woning toegankelijk, dan tre den zij deze tegen den wil van den bewoner niet binnen dan op vertoon van een schrif telijken, bizonderen of algem eenen last van den kantonrechter of van den burgemeester. 4. Van dit binnentreden wordt door hen proces-verbaal opgemaakt, dat binnen twee maal vier-en-twintig uren aan dengene, wiens woning is binnengetreden, in afschrift wordt medegedeeld. Artikel 13. 1. Deze wet treedt in werking op een nader door Ons te bepalen tijdstip. 2. Verordeningen ter uitvoering van de ar tikelen 6 ein 9 kunnen vóór het in het eerste lid bedoelde tijdstip worden vastgesteld en goedgekeurd. Artikel 14. Deze wet kan worden aangehaald onder den titel „Winkelsluitingswet", met vermel ding van den jaargang en het nummer van het Staatsbladj waarin zij is geplaatst.

Soester Courant | 1930 | | pagina 4