THE HOLLYIIIOOQ REIIUE JOH. VAN KEEKEN The Hoiiuufood Reuue The Hoiiyuiood Reuue CASINO HILUEBSUIM Reuuelilin der metro Golduiyn mayer zal in een slag een ieder meren. The Holigiuond Deuue The üollpnod Reuue The Holiguiond Reuue The Hoiiuuinnd Reuue el HET HUIS VOOR UW KLEEOING OOK VOOR UW KINDEREN BAARN TELEFOON 508 W Ziet onze speciale Etalage voor Sport en Regenkleeding, Overhemden, Hoeden, Petten. Dixiaansche Rijmen. TOEGANG IEDEREN LEEFTIJD. TOEGANG IÉDER EN LEEFTIJD Vanaf heden (Vrijdag) vertoonen Wij een filmprogramma, hetwelk de CLOU van het seizoen zal blijken te zijn. Rain", „Orange Blossom JOHN GILBERT, MARION DA VIES, NORMA SHEARER, WILLIAM HAI- NES, JOAN CRAWFORD, BUSTER KEATON, BESSIE LOVE, KAREL DANE, GEORGE K. ARTHUR, MAR1E DRESSLER, STAN LAUREL en OL1VER HARDY benevens 250 andere medewerkenden zullen U gedurende eenige uren van het SUMMUM op revue-gebied doen genieten. Thp Hnllllllinnfl RPIIIIP 's vacantiefikn bij uitnemendheid en ra- IIIU HUIiyWUUU HuUUG den wij U ten sterkste aan, U eenige dagen van tevoren van plaatsen te voorzien. ZATERDAG- en WOENSDAGMIDDAG half drie uur overtreft alle programma's, welke wij tot heden in ons Theater vertoonden, is een echte revuefilm, bestaande uit losse tafereelen, vol pracht en schoonheid, is een festijn van geest, muziek, kleur en dans, zooals men nog niet eerder zag-, brengt U de reeds wereldberoemd geworden SCHLAGER-liedjes, als „Sdnging in the Time" en „Your Mother and Mine". is een mijlpaal in de ontwikkeling van de sprekende en muzikale amusemtsfihn. is absoluut uniek en zonder weerga een gen re, dat U nooit gezien hebt. Plaatsbespreking dagelijks 1012 en 24 uur; ook telefoonisch. Voor Laren bij dirk mesman. Toegang lederen leeftijd. Toegang iederen leeftijd. gedachte te kunnen steunen, doch wenscht dan ook allereerst verlaging van den gasprijs voor muntmeters. Hierna sluiting. PLAATSELIJK NIEUWS IN MEMORIAM Ds. D. P. BRANSi Eens klonken de klokken. Zoo vroolijk en luid, En galmden en zongen Haar jubeltoon uit. Zij riepen het welkom Den leeraar der kerk, Die hier zou beginnen Zijn herderlijk werk. In eenvoud en liefde Vervullend zijn taak, Heeft hij hier gearbeid Voor 't heil zijner zaak. Vaak mocht hij gaan troosten Of lenigen smart Zijn woord vond steeds ingang Bij 't angstige hart. En dagen, en jaren Zij vloden daarheen; Veel dagen van jubel, Maar ook van geween. Toen gihg hij vertrekken Met weedom in 't hart; Wie mag hier te peilen Die manlijke smart I Weer dreunen de klokken, Maar droef is 't geluid; Zij storten haar klanken In klaagzangen uit. Daar nadert de leeraar, liemaaid door den dood Gesloten, de mond, die Het levenswoord bood. Gesloten de oogen, Zoo helder en trouw; Hier passen slechts woorden Van deernis en rouw. De. velen- -die hoorden Zijn herderlijk woord, Zij brengen een afscheid ln rouwzang accoord. Rust zacht in de schaduw Van d' aloude kerk; Zij blijft ons getuigen, Wat gij hebt gewerkt. De heer De Bruijn bespreekt bij dit punt nog de wenschelijkheid om de politie-veror- dening zoodanig te wijzigen, dat aan de hand dezer verordening dergelijke zaken een op lossing kunnen vinden. Besloten wordt aan dit voorstel van B. en W. geen gevolg te geven. Weth. Koenders wordt opgedragen met den heer Van Nes nog eens te spreken om een betere oplos sing tot stand te brengen. io. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden vajn grond. Onder de hier bedoelde grondaanvaardin gen komt voor een grondafstand van den heer Flapper. Laatstgenoemde is bereid een breede strook grond af te staan, wanneer hem daarvoor een tegelbestrating ter breedte van 5 Meter wordt gegeven. De heer Gasille noemt dit een onbillijk heid. Zeer velen zijn er geweest aan den hoofdweg, die hun grond hebben moeten af staan en de bestrating bovendien hebben moeten betalen. Spr. wil de bestrating aan den heet. Flapper .wel toestaan, doch, dan aan de andere inwoners de gelden terug betalen. De hefer Hilhorst heeft dit vroeger ook een onbillijkheid genoemd, doch is daarop terug gekomen. Hier is het een gemeente-belang, in de andere gevallen was het belang aan de zijde der aanvragers. Spr. betreurt het, dat aan de Koninginnelaan, Nieuweweg en an dere wegen de eigenaren de voor de ver breeding van den weg zoo noodige grond niet gratis wordt afgestaan. Spr. zou deze strooken zoo noodig wenschen aan te koo- pen, welke gedachte door den heer v. Kloos ter wordt bestreden. De heer Busch kan dit voorstel aanvaar den, doch zou wenschen, dat bij bouwaan- vragen zoo noodig tevens afstand van grond wordt bedongen. De Voorz. wijst er op, dat niet mogelijk is, daar voor het verleenen van bouwvergun ningen dergelijke eischen niet mogen wor den gesteld. Met betrekking tot de woorden van de heeren Busch en Hilhorst, merkt de heer Van Klooster op, dat deze zaken in de prak tijk zeer moeilijk te regelen zijn. Nadat het voorstel van B. en W. nog door den heer De Bruijn is ondersteunt, wordt ook dit punt goedgekeurd. De heer Gasille stemde tegen. 11. Vaststelling van: het primitief kohier Straatbelasting '930; b. een suppletoii kohier Straatbelasting 1929; c. een suppletoir kohier Hondenbelasting 1930. Zonder bespreking vastgesteld. 12. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van financieelen steun aan de Afdee- ling Soest van de Vereeniging E.H.B.O., met betrekking tot de aanschaffing eener zieken auto. Zonder bespreking goedgekeurd. De Voorz. wijst er hierna op, dat er bin nenkort gelegenheid zal zijn de verschillende punten, vvaartegen de gem. met betrekking tot de financieele verhouding in beroep is ge gaan, mondeling toe te lichten. Spr. vraagt toestemming deze toelichting te doen ge schieden door het bureau van Ned. Gem.„ hetgeen wordt goedgekeurd. Tevens komt ter tafel het voorstel om het verbreede gedeelte,. Spoorstraat bij station Soestd-ijk voor het verkeer in één richting open te stellen. Ook dit wordt goedgekeurd- Vanaf den Korte Melmweg mag dit wegge deelte nu niet meer worden ingereden. Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van ten bedrag ad f200.— tot dekking der kosten verbonden aan een bezoek aan de Internat. Brandweer-tentoonstelling te Rotterdam, door de Vrijwillige Brandweer. Bij de rondvraag bepleit de heer v. Kloos ter nogmaals een verlaging van den gasprijs voor verwarming, zulks als gevolg van de .door de P.U.E.M. gemaakte reclame. De heer Doorman bespreekt de wensche lijkheid de in onze gemeente te bouwen wa tertoren tevens in te richten tot uitzichtto ren. Volgens hem gedane mededeelingen zou de Waterl. Mij. hiervoönwel te vipden zijn. De heer Busch- verzoekt het gemeente- schilderwerk zooveel mogelijk over alle schil ders te verdeelen, terwijl spr. verbetering verzoekt voor de Molenstraat, welke weg door de laatste regens zeer veel heeft geleden. Ook vraagt spr. wanneer nu toch eindelijk eens het ambtenaren-reglement en de nieu we Bouwverordening ter tafel komt. Met be trekking tot de door den heer Van Klooster voorgestelde gasprijsverlaging zegt. spr. deze Geitenfokver. Soesterberg Op de algemeene ledenvergadering, dezer dagen in caie „Sport" te Soesterberg gehou den, werd besloten de vereeniging te omhul den, omdat er te weinig geitenhouders meer gevonden worden. De vereeniguigsbok zal worden aangeboden aan den Prov. Bond voor geitontokvereenigingen. De reeds geïnde suosiciie van cle ^gemeen te Soest zal worden teruggestort. De kas, waarin nog ruim 1 1UU.— aanwezig oleek, zal geschonken worden aan de Vereen. Wijkver pleging Soesterberg en Huis ter Heide ^atd. uroene Kruis). Speïdjsdag „Hr wonnen Levenskracht' De R.iv. Vereeniging tot Destlijding dei 1 ubercu.ost „Herwonnen Devenskracnt zaj op z-onaag 27 J uü a.s. een bloempjes- "01 spe.djesuag houden,- Dames, die zich dien dag mei den ver- coop wilien belasten, kunnen zich opgeven tot en niet Dinsdag,avond bij den lieer H. •an Siecntenhprst, Molenstraat 52. Tegen dienstdwang liet comité Soest tegen miaiaire africn'- nng dei" jeugd en tegen dienst;d|wang, nteiu een openiuchtvergadei'Uigi. De voprzitter, de heer J. Kink, riep alt- ien net weikom toe, waarop het wqord werd verleend aan mevr. A. C. Luyten-Biocic nu Kouerdam, die teruggaat tol de oude huurie- ,ers en de conscriptie van N aporeon, vverice erienis door den biaaj is overgenomen- Np staat geschrevendie het zwaard trekt, ml door liet zelve vergaan, maar den jongen man wordt stelselmatig geleerd te d,oo,den. -Nog staat voor ons de massamoord 1914'itf aaraan wij ontsnapt zijn, omdat DuitsCh- land een piekje moest hebben om fe kunnen bikken. Want oorlog lost geen geschillen op, maar verscherpt ze; denkt aan de zand- "en grindkwestie, de Wielingen enz. Waar elk is ingeschapen eerbied te hebben voor jai wat teelt, daar ligt pok voor de vr.ouwqube- weging een groot arbeidsveld braak. De tweede spr., Tedde Schuren* uit Lem mer, besprak den zedeiijken kant van het vraagstuk en betoogde dat het militairisfne alle zedelijk bewustzijn afstompt. Alles gaat lijnrecht m tegen Christus gebod. Medegedeeld werd, dat er in het najaar voor de geheele wereld een manifest ver schijnt. Inbraak Van Zaterdag- op Zondagnacht is ingebro ken bij de Wed. W. te Soesterberg. Er werd een damestasch met ongeveer f 20.vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bekroond Op de te Bolsward gehouden Bakkerij-ten toonstelling van de N.E.B.A.T. behaalde de Heer Th. Pouw, oudste bediende van den Heer A. Tammer te Soesterberg, de volgen de diploma's voor inzendingen voor gezellen: Diploma voor uitmuntend, voor beschuit", idem voor melkbrood en diploma voor best voor waterbrood. j DoodeHik «ligtfongeluk Dinsdagmorgen te kivart over elf heeft op het vliegveld in onze gemeente een ernstig ongeluk plaats gehad. De reserve sergeant-vliegenier C. T. Elout, wonende te Wassenaar, was met zjjn Fokker vliegtuig opgestegen voor het maken van eenige oefenvluchten. Door een tot nu toe onopgehelderde oor zaak stortte het vliegtuig plotseling naar be neden om neer te komen in de bosschen ten Noorden van het vliegkamp. De bestuurder, die op een afstand va* plm. 40 in eter van het vliegtuig neerviel, werd op slag gedood. De reserve sergeant-vlieger C. F. Th. Elout was sinds ongeveer twee maanden weer op het vliegkamp Soesterberg gedetacheerd. Hij was met groot verlof en zou instructeur wor den van de Aero Club te Rotterdam of Am sterdam. Daarvoor ging hij nog eenige maan den in actieven dienst. Het staat nog niet geheel vast hoe het on geval zich heeft toegedragen. De heer Elout manoeuvreerde in de lucht en volgens ver klaringen van eenige ooggetuigen zou hij in een looping, nadat hij 2 loopings had ge maakt, uit het vliegtuig zijn gevallen. Het kwam met den kop in den grond terecht en is zoo goed als geheel vernield. Men neemt als veilig aan, dat de oorzaak van het droevig ongeval niet aan een gebrek van liet vliegtuig moet worden toegeschreven. In deze overtuiging wordt men gesterkt door de ontdekking, bij het onderzoek van de machine opgedaan, dat de riemen, waar mee de vlieger zich vóór het opstijgen met hulp van een paar helpers had vastgemaakt, wel heel, maar los waren. Heeft hij de ban den later weer losgemaakt, om geheel vrij in het toestel zijn loopings te maken? Waar de heer Elout een koen doch verstandig vlie ger was, aarzelt men om deze veronderstel ling te koesteren. Als groote bijzonderheid kan, met betrek king tot dit droevig gebeuren, nog voorts worden medegedeeld, dat de heer Elout juist 3 jaar geleden op denzelfden dag en hetzelfde uur, nagenoeg op dezelfde plaats, eveneens is neergestort, zonder toen echter letsel te be- kopien. Naar men ons verder nog mededeelde, zou een tweede persoon, die het ongeval voor 3 jaar als waarnemer ook? had meegemaakt, als herinnering aan dien dag een dag verlof hebben genomen. Scho'oltentoonstelling Wij hebben Zondagmiddag een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling van werkstuk ken door de leerlingen van de: v. d.'Hucht- school vervaardigd. In een der lokalen wa ren de verschillende voorwerpen' uitgestald tusschen vaasjes bloemen. Zeer veer werk was gemaakt van Eet vervaardigden van voorwerpen uit klei naar een oud model van voor 2000 jaar, opgegraven udt een terp in Groningen. Zeer goed was ovra!. de drooglegging der Zuiderzee -geprojecteerd in klei, de Soester molen van hout vervaardigd, zeer aardige ganglantaarns en tal van huis houdelijke artikelen, fietsrek, eierrekjes e.d Ook de afd. baby-kleertjes was aardig .om te zien. De verschillende teek'eningen getuig den van studie en uit alles bleek, dat op deze school praktisch en degelijk werk wordt gemaakt. De heer v. Asselt, hoofd der school, gaf de ruoodige inlichtingen. Door enkele leerlingen werden een paar speelliedjes uitgevoerd. De Soester Turnclub Tegen j.L Dinsdag was door „De Soester Turnclub" een oefentnarsch door onze ge meente uitgeschreven. Liet het weer ziich in den loop van den dag zich niet zoo gunstig aanzien; de avond was vooral, pok met het oog op de kleintjes, als uitgezocht Door een ietwat later arriveeren van de muziek-aideelang der Gamaastiek-V ereeniging „Fraternitas" te Utrecht, welke kranige groep de marschoefening met haar voor onze ge meente nog ietwat vreemde doch schitteren de klanken van tamboers en pijpers zou steu nen, had de afmarsch vanaf het oefenlokaal te ongeveer 8 uur plaats, onder leiding van den kranigen leider der club, den heer J. J- v. d. Linden. De route, welke werd gevolgd,, was: Mid delwijkstraat, Steenhofstraat, Van Weedestr., Burgem. Grothestraat, Julianastraat, Waldeck Pvrmontlaan, Beukenlaan, Molenstraat, Mid delwijkstraat, Turnzaal. Reeds lang te voren hadden vele inwoners zich langs den weg een plaats gekozen om de Soester Turners te zien marcheeren, ter wijl op va-schillende punten de turners tus schen een haag van belangstellen dén hun weg vervolgden. De opgewekte tonen van de turners-muzi kanten trokken tevens een groot aantal be langstellenden, die van begin tot eind de wandeling meemaakten, aan welke groep de begeleidende politiemannen de handen wel vol hadden. Onder die opgewekte tonen werd op de Beukenlaan voor den beschermheer der ver eeniging, den burgemeester onzer gemeente en diens familieleden gedefileerd. De turners en vooral de kleintjes hebben zich danig geweerd; de na afloop aangeboden kleine versnapering was dubbel verdiend. Het was een goede dag voor „De Soester Turnclub" en dat zij door dezen oefenmarsch gelijktijdig de harten van zeer veel inwoners heeft gewonnen, staat vast. In zeer korten tijd heeft deze vereeniging, ook voor wat het ledental betreft, een eerste plaats onder de Soester vereenigingen weten in te nemen. Voor belangstellenden wordt nog medege deeld, dat de oefeningen worden gehouden in het gymnastieklokaal der Openbare School in de Kerkebuurt, voor de kinderen des Za terdagsmiddags en voor de grooteren op Dinsdagavond, op welke lessen men zich als Lid kan opgeven. De centributie's bedragen voor kinderen 10 ct. p. week, adspiranten 15 ct. en leden (boven 16 jaar) 20 cent. Geslaagd De heer J. van Hummel alhier is ge slaagd voor het examen, onderwijzer. Aaangehouden Door de politie alhier is aangehouden mej N. Z., die uit de inrichting „Kinderzorg" te Amersfoort was weggeloopen. Door de zorg der politie is zij wederom teruggebracht. Toelating Dienst des Woords De heer W, J. van Hoek, £and. alhier, beroepen predikant te Midsland en West- Terschellijig, heeft dezer dagen met gunstig gevolg het peremptoir examen afgelegd. Zonnegloren Onder leiding van jlrr. H. C. Rucgers van lWzenburg werd gisteren in het sanatorium Zonnegloren te Soestduinen de derde jaarver gadering gehouden van deze Ned- Herv. Ver. tot verzorging van t.b.c.-patiënten. Na de opening der vergadering op de ge bruikelijke wijze, hield ds. J. F. H. Remime, Ned Herv. predikant te Amsterdam, een wijdingsdienst, sprekende naar aanleiding van 1 Thim 4:8. Namens een hondertal aanwezige Vlaar- dingers boden een tweetaL jonge dames bij monde van ds. A. Luteijn, Ned. Herv. predi kajnt aldaar, een vat uitgelezen haring aan met een juiker anjers om de scherpe lucht te doen verdwijnen. Namens de afdeelingen Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam, Kralingen en Kampen werden vervolgens giften van f 150, f 100 en minder aangeboden voor het kinderpaviljoen en het suppletiefonds. Tot bestuurslid werd herkozen mevrouw ds. M. A. Luteijn te Vlaardingen en gekozen ds. J. A. van Selms, Ned. Herv. predikant te Nijmegen en C. Batelaan te Bodegraven. De vergadering werd door 450 personen bijgewoond, die zich na afloop aan een ge- meenschappelijken maaltijd vereeniglden. De resultaten van het hooiproefveld van het SL Josephsgesticht te Soest. 1930. Velen onzer lezers-landbouwers zullen zich nog de goed geslaagde lezing herinneren, wel ke Ir. A. Kerkhof uit Den Haag hier in den af- geloopen winter heeft gehouden in het café ,,De gouden ploeg" over: „De bemesting van grasland". De aldaar toen genoemde opbrengstcijfers door Chilisalpeter zullen allicht enkele aanwe zigen wat boud in de ooren hebben geklon ken. Om zijn woorden waar te maken, stelde spreker toen voor een proefveld aan te leggen. Dat is inderdaad geschied en wel onder lei ding van den heer P. H. Dohmen te Amers foort. Het proefveld was gelegen bij het St. Jo sephsgesticht te Soest. De resultaten zullen wij hieronder bespre ken. Het proefveld was aangelegd op kleigrond, met veenachtigen ondergrond. Er waren 3 maal 3 perceelen n.1. 3 van 400 K.G. Chilisalpeter, 3 van 200 K.G. Chilisalpeter, en 3 zonder stikstof. De kali-fosforzuurbemesting was natuurlijk overal gelijk en wel 400 K.G. 40 kalizout en 1000 K.G. slakkenmeel, alles per H.A. bere kend natuurlijk. De opbrengsten zijn verwerkt in het volgende staatje: O ■o XB o> K.G. Hooi per H.A. O b c B 51 rt" 0. og"? er 2 ci o H f» D 1 0 5500 5500' 5600 5533 2 200 9000 7000 8500 8166 2633 3 400 9850 9250 9700 9600 4067 Hieruit volgt, dat gemiddeld per K.G. stik stof 72 K.G. hooi is geproduceerd. Dat beteekent, dat een K.G. hooi door Chili salpeter verkregen, één cent kost. Dat is voorwaar niet te veel en ieder zal het met ons eens zijn, wanneer we beweren, dat het gezien deze proef zeer rendabel is om een flinke bemesting met Chilisalpeter op zijn land toe te passen. Vaandekiefllé De Gem. Zangvereen. „Crescendo" neemt 16 Sept. e.k. deel aan het vaandeldefilé voor H.M. de Koningin voor het huis Ten Bosch te Den Haag. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Portemonnaie met inhoud, paar nieuwe kin derkousen, damestaschje, broche, mantel en een pet. Aangevlogen een duif. Aangehouden Door de .politie is zekere H. B. G. aan gehouden, die nog enkele dagen te goed had. Hij is naar Utrecht overgebracht. Vereeniging voor Jeugd-herbergen Met hei oog op de vacapties, stelt de afd. Soest van het Jeugdherbergwerk, haar ieden (en allen die lid wenschen te worden) er van un kennis* dat de afd haar leijen trekkers kaarten kan bezorgen tegen een vergoeding van f2j per persoon .(Leden onder de 20 jaar fo.50). Deze kaarten geven toegang ipt alle jeugd herbergen in Nederland en Duitschlnpld-t Voorts wijst het afdeelingsbestuur er op, dat aan het afd. lidmaatschap liet voordeel is erbonden, van in nauw cpnUct te staan met het propagandawerk en .actieve medewer king; aan het stichten van nieuwe herbergen. Voor het aanvragen van Trekkerskaar ten wende men zich (liefst 14 dagen vopr men op reis gaat) tot mevrouw Woudenberg, ,,'t Woudnest" Vosseveldlaan. Inlichtingen voor heli J. H werk over lidmaatschap <^n cle wijze waarop men het Jeugd Herbergvverk kan steunen, wende men zich tot J. Houtman, Bosstraat 4 Telefoon SoestBaarn 32 C. J. van Uden. Café „NovUim' Laanslraat 30, Baarn. 736 J. Schrijvers1, ELectr Bakkerij, Gaslaan 23, Baarn. 717- H. iJ. G. den Tex, VVald. Pyrmontlaan 20, Baann. 731 P. van Voorst, Ferd. Huycklaan 33, Baajin- 2347 Th. J. Elverding, Wijnhan delaar, Soestexb.str. 8, Spe&t. 2335 A. vaai Gelder Co., Automaten, Parklaan 3, Baarn. 2346 G. Klomp's Rijwielhandel, Koningini- neiaan 2a, Soest. 2344 D. Vrolijk, Arts,i Steenhofstraat 75, Soest. Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Afd, Baarn, Soest en omstreken Maandverslag van den Inspecteur, Steen hofstraat 32, Soest. Op ongeregelde tijden zjjn de woonwagen kampen gecontroleerd en in orde bevonden, bevonden. Bij het laden en lossen van vee is toezicht gehouden; ook daar werden geen overtre dingen waargenomen. Aan een hond is te Soest een goed tehuis bezorgd. Een paard, dat door het trappen in een spijker ongeneeslijk verwond werd, heeft men laten afmaken. Het slachthuis te Soest werd geregeld be zocht. Door bemiddeling van één der bestuursle den te Soest werd een goed tehuis gevon den voor een poes met jong, hetgeen dd eigenaar, die verhuisd was, had achtergelaten. Op een klacht van het verkoopen van blinde vinken, is inen op onderzoek uitgegaan, doch bij den verkooper werden geen vinken nfeer gezien. Een klacht, welke was binnengekomen over te zwaar geladen zandwagens., welke bij de Praamgracht door paarden werden getrokken, is onderzocht. De paarden konden de vrach ten over korten afstand over een verharden weg best trekken. Op verzoek heeft iemand een gevangen zwarte lijster laten vliegen. Ook heeft men een vastliggenden hond, welke door zijn hinderlijk blaffen burenge rucht veroorzaakte, op verzoek los laten loo- pen, waarna het blaffen direct ophield. Emigratie Vereenigde Staten Naar aanleiding van de vele vragen, die .wonden gesteld door hen, d'e naar de Vereen. Staten wenschen te emjgreeren, omtrent den wachttijd vopr het verkrijgen van een. imnii- gratievisum, deelen wij het volgende méde: Alhoewel het moeilijk is met zekerheid te zeggen hoelang vpor het verkrijgen van een im'migratievisum om mpet worden gewacht, kan men in het algemeen aannemen, dat zij, die in den landbouw werkzaam zijn, zoo niet direct, dan toch zeer spoedig na het aanvragen een oprpep van het Amerikaansche Consulaat kunnen verwachten. Vpor uiet- landbouwers zal een en ander iets langer duren, doch kan men als regel aannemen, dat deze personen binnen een jaar voor een isum in aanmerking zullen komen. Zooals echter gezegd, is het moeilijk den duin- van den wachttijd precies op te geven, doch men krijgt door het bovenstaande eenigs- zins een beeld hoe lang men na het aanvragen, zal moeten wachten alvorens men een oproep van het Amerikaansche Consulaat tegemoet kan zien. De agent der HollandAmerika lijn Ban- tamweg 6 verstrekt gaarne nadere inlichtingen. Procesverbaal In het café van W. aan de Birktstraat werd assistentie der politie ingeroepen, voor een vechtpartij tusschen zekere B. en Mej. R. v. B. Wegens mishandeling werd tegen B. procesverbaal opgemaakt. Naar huis toe Door de politie zijn 3 minderjarige jongens uit Amsterdam aangehouden en naar hun woonplaats gedirigeerd. Vechten Op een erf aan de Birktstraat had een vechtpartij plaats tusschen 2 slagersknechts. De politie, die tusschenbeide moest komen, maakte procesverbaal op. Waarschuwing De Commissaris van Politie te Bussuni waarschuwt tegen de handelingen van C. van Staal, uitgever van adresboeken, wonende te Bussum, Huizerweg 202 (vroeger 236). Van Staal reist als advertentie-colporteur voor door hem uit te geven adresboeken en geeft 10% korting, wanneer te plaatsen advertenties bij vooruitbetaling worden voldaan. In verband hiermede wordt in overweging gegeven, hem geen geld ter hand te stellen, aangezien ook bij herhaling is gebleken, dat zijn adresboeken verre over den in uitzicht gestelden termijn ver schijnen en alleen worden toegezonden aan de adverteerders, zoodat ze alle publicatie-waarde missen. Ovreneming van deze waarschuwing in de bladen wordt verzocht. liana van Stolberg1" alhier wederom; een gezel1- ligefn avond te houden in de Rembranlditzaal :Arie Post, de bekeinde declamator, zal !de avoind geheel vullen, terwijl in de pauzte door dames thee zal wordefn geschpnken. De leden hebben vrije toegang, terwijl niet- leden iets hebben te betalen. Kasgeldleeming Gemeente Soest De Gemeente Soest heeft voor den tijd» van drie maanden een kasgeld 1 eening gropt f 180.000gesloten met de Nederlandsche Middenstandsbank kantoor Soest. Viering Koninginnefeest De feestcommissie vergaderde Wpqnsdag- avomd ten Raadhuize Besloten werd den 50 en verjaardag van H. M. de Koningin te vie ren op Woensdag 3 Septemjber a.s. Het feest zal te 9 uur aanvangen met Klokkenluiden. Daarna zullen te 10 uur eenige Zangkoren in de muziektent tegenover Jiet Randliuis tgi in de Kerkebuurt een ochtend-poneert geven. Te 11 uur zal een optpcht van versierde rij/ wielen en rijtuigen (2 en 4 wieligej worden gehouden. Des middags van 24 hard- ei schopnrijden op het feestterrein; van 45 uur Rinstgeken op fietsen. Des avpnds te half 8 zal een opvoering plaats hebben van het Zandspel „Het Oogstfeest", waarna waar schijnlijk Vuurwerk. Daags te voren zullen de schoolkinderen' op hum resp. scholen getracteerd worden, ter wijl dien dag verder feestelijk zal worjdjen herdacht. Daarvoor zullen bij de ingezetenen gaven worden gevraagd, welke inzameling met groo te warmte wordt aanbevolen. W|ie geeft niet gaarne .voor onze kinderen. Groot nationaal Zang- en Muziekconcours A.s. Dinsdag en Woensdag wordt op het gemeente-terrein aan de Spoorstraat achter de Chv. U.L.O.-school een concours gege(- /an door de mannenzangver. „ApolLo", lei der de heer H. J, van Maurik uit Utrecht. Dit is het tweede concours, dat hier in de gemeente plaats heeft; de eerste maal door de Harmonie „P.V.O.' Maandagavond te 8 uur wordt het offici eel geopend door den Burgemeester als voor zitter van het eere-comilé, waarna de Spester Harmonie een concert geeft. Di|nsdag daarop om half 2 vangt het con cours aam, gevolgd door een Eere-wedstrijr dm waarna te 8 uur het mannenkoor „Apol lo" en het Kinderkoor een concert geven Woensdag vangt wederom het concours u half twee aa)i, ook nu weer gevolgd dooi 'een Eere-wedstrijd. Des avonds zal het Da meskoor „Euphonia" en de Gem. Zangtver „Crescendo" zich doen hooren. Het geheel wordt met een schitterend vuur werk besloten. Als het weer nu maar medewerkt en de ingezetenen de driekleur ontplooien, zal ook elke vreemdeling dien dag met Soest en „Apollo" feest vieren. Zeer vele fraaie prijzen zijn voor het con cours beschikbaar gesteld; deze zijn te bezich tigen in de etalage van het Heeren-Modana* garijn van den heer L. Vervat, Burgem. Gro- thestraat Laat ieder in eigen kring propa ganda maken voor „Apollo", zoodat hel con cours in alle opzichten slaagt. Wij zij'n dit aan „Apollo" verplicht De nieuwe belastingplaatjes De nieuwe rywielplaatjes voor het belas tingjaar 1 Augustus 19301 Augustus 1931, zijn vanaf Woensdag j.L aan de postkantoren verkrijgbaar gesteld. SPORTKRONIEK 2 Augustus Op den verjaardag van H. M. de Koning in Moeder hoopt de Oranjevereeniging „Ju- E.S.V.A.C. De volgende wedstrijden zijn voor deze week vastgesteld: Zaterdagmiddag 3 uur Soesterberg A—Es»- vac A. Zaterdagmiddag 3.30 uur Hilversum—Es- vac Z. Zondagmiddag 4.30 uur Z.N.C. I—Esvac I. Het 2e elftal speelt de volgende week Zon dag, 27 Juli a.s., den openingswedstrijd bij het weder in gebruik nemen van het terrein in het Burgem. Dekethpark. UIT DEN OMTREK BAARN De Sport fee sten De Baarnsche Bond voor Lichamelijke Op voeding houdt op 25, 26, 28, 29 en 30 Juli a.s. Sportdagen. Het programma vermeldt vopr de onderscheidene dagen 't volgende. 25 Juli. Marsch door het dorp van alle sportvereen. aangesloten bij den Baannschen, Bond voor Lich. Opvoeding, 's Avonds 7.30 uur. 26 Juli Zwemwedstrijden o.a. Lange baan wedstrijd in de rivier de Eerb, 's namid|dags vier uur, 1500 Meter voor Dames en Heeren (nationaal) inleggeld f 1—bij starten fo.50 restitutie. Inschrijvingen tot 23 Juli 1930 bij den heer D. C. Kerkhoven, Eemnesserweg 23 te Baarn. 28 Juli. ,s Avonds 6.30 uur terrein Voet- balvereeniging Baarn, Zandvoortweg Gymna stiek, Athletiek. 29 Juli. 's Avonds 6.30 uur. Athletiek, Korfbal. 30 Juli 2 uur m.m. Kinderen, Spelen^ Athletiek. 's Avonds Athletiek, Voetbal. De toegang voor alle wedstrijden en de. monstraties bedraagt f o. 1 o. Nationale velddag Het Leger des Heils zal evenals verleden jaar ook dit jaar zijn Nationalen Velddag we der te Baarn houden en wel op 23 Juli a.s. in het Paardenbosch, hetwelk voor dit doel door H. M. de Koningin Moeder is afgestaan- Vorstelijke zwemsters te Baarn Twee Duitsche prinsessen, familie van des ex-keizer ontvangen van onzen badmeester da dagelijks zwemles. Daartoe kiomen deze twee per auto dagelijks uit Doorln. Gevonden Voorwerpen. Een regenjas, rijwieipomp, alpinipetje, arm band, zonnebril, dames-parapluie, broche, vul pen, sleutel, poesje, oorbel, gouden vijfje ert jonge haan. «Ëli ilï SP ■la Ë1Ë ïlï om ilï !i! ïlï liefst 1 heele Benoemd Bij besluit van den Burgemeester is ingaande 1 Juli benoemd tot tijd. Klerk bij de Politie de heer A. A. vall 'Damme.

Soester Courant | 1930 | | pagina 2