JOH. VAN KEEKEN x Xil XOit 01 tl HET HUIS VOOR UW KLEEDING OOK VOOR UW KINDEREN GFBRS. üE R0N0; BAARN TELEFOON 508 UW" Ziet onze speciale Etalage voor Sport en Regenkleeding, Overhemden, Hoeden, Petten. Dixiaansche Rijmen. in Het Kinderparadijs PIANOLESSEN IOA JONGSMA Op Reis. Daejeiijksche Expeditie op AMSTERDAM Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER Voor Heorer». Adverfentiën- «4a* ZANG- EN MUZIEKCONCOURS Toen ging -de trom Van rom-bom'-bom; De clarinet, Die speelt falcet En hobo, fluit en contrabas, Die kweelen alsof 't kermis was. Sopranen dingen hoog: piep-piepl En bassen brommen ijslijk diep. Ik had m'n pret Er op gezet, Om al die mooie dagen Te luist'rejn met behagen. Helaas'! 't liep leelijk uit de gis, Waait d' eerste avond was 't al mis. 't Was niet te duur, Maar nat en guur. Wellicht is 't morgen beter, Ik vraag het eens aan Peter; Want Peter is die goeie man, Die 't weer misschien veranderen kan; Maar Peter haalt z'n schouders op En zegt: We krijgen nog meer sop. En Peter had het goed voorzien; Des morgens om een uur of tien, Daar gaan de hemelsluizen op En zetten heel den dag niet stop; De stormwind buldert door den zahg, De tonen klinken droef en bang. En Pluvius, de regengod, Drijft met al 't leed z'n wreeden spot; Hij denkt niet om die lieve kindren; Niets kan z'n booze bui verminderen; Hij heeft aan zang en vuurwerk lak En spotlacht om een kletsnat pak. Wat beurd is, is gebeurd, Niet langer dus getreurd. Apollo heeft z'n best gedaan, Zelfs 't vuurwerk is nog afgegaan; De jury deed uit medelij Er hier en daar een puntje bij; De koren keerden hoogst tevrcé Gelauwerd t'rug naar dorp en steè! AUTOPEDS, vanaf f 1.25 f5.25 VLIEGENDE HOLLANDERS, vanaf f7.75 KINDERAUTO'S, vanaf - f 10.95 Poppen in ongekend sortiment. Poppenwagens op gummibanden, vanaf f 5.95 dan behalen Uw kinderen zeker een prijs. Het Speelgoedhuis met ieders keus. LEEUWENSTRAAT 26-30 - HILVERSUM TELEFOON 2175 zake de grondruiling met den heer Couterier. daar deze zaak in een N.V. is omgezet. Wordt goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd een kleine aanvulling van het besluit inzake grondver- koop aan den heer Van Angeren te Soes- terberg. Als hierna het verzoek tot verbetering van het Gymnastieklokaal te Soesterberg in be handeling komt, wijst de heer Grootewal er op, dat voor het aanbrengen der toestellen plaatsing van een ijzeren balk in de zoldering noodïg is. De vereeniging zou het lokaal, op deze wijze verbeterd, gaarne gratis in bruik leen wenschen; van haar zijde stelt zij dan gaarne de toestellen gratis ter beschikking- van de gemeente voor het gebruik der scho len. B. en W. worden gemachtigd deze zaak naar goedvinden te regelen. Bij liet volgende punt wijst Weth. Koenders er op, dat het voordeeliger zal zijn thans een woning bij het badhuis te bouwen, dan later hiertoe over te gaan. Spr. vraagt toe stemming de aanbesteding te doen plaats hebben met en zonder woning. De uitslag van de aanbeseteding kan dan worden af gewacht en later kan zoo noodig het desbe treffende besluit worden gewijzigd. Wordt goedgeekeurd. Weth. Endendijk zet hierna nog eenige zaken, zijn afdeeling betreffende, uiteen. Spr. wijst er op, dat in een der laatste verga deringen het verzoek van het R.K. School bestuur tot verbouwing van de R.K- Jon gensschool werd goedgekeurd. De desbetref fende teekening wenscht de Insp. van het onderwijs echter niet goed' te keuren. De verbouwing, die door den Insp. ge- wenscht wordt, zal phn. f3000.— meer kos ten. W.C.'s moeten veranderd; een kamer voor het hoofd der school gebouwd; een houten wand moet vervangen worden door een steenen muur, de ramen moeten draaiend worden gemaakt; de verwarming moet wor den uitgebreid enz. Als de heer Busch als zijn meening te ken nen geeft, dat reeds zooveel voor 't onder wijs wordt uitgegeven en vraagt of hierop nu niet aanmerkelijk had kunnen worden be zuinigd, zonder dat dit het onderwijs schade doet, merkt weth. Endendijk op, dat hieraan zeer weinig te doen zal zijn. "Deze zaken zijn bij de wet geregeld en de gemeentebe sturen hebben daaraan maar te voldoen, waar om maar besloten wordt hieraan gevolg té geven. Maar er is meer, zegt weth. Endendijk. De openbare schoten in de venieente en het meu- bilair behoeven noodig verbetering. l5e"scTioöT PLAATSELIJK NIEUWS Geslaagd Mej. Ida Jongsma slaagde dejier dagen voor hec examen piano, theoretisch gedeelte, der Kon. Ned Tounkumstenaarsver. Den Haag, Gem. Arbeidsbeurs Tot en met 30 Juli, werden in de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingesdireven 78 vverk- loqaen, verdeeld als volgt: 12 Metselaars, 26 Opperlieden, 10 Grond- arbeiders, 1 1 Losse arbeiders, 7 schilders, Machine bankwerker, 1 Fitter, 5 Tim merlieden, 2 Cchauffeurs, 1 Landarbeider en 2 .Monteurs Zomer concert Het 4e Zomerconcert te gv-ven door de Harmonie „Patiëntia Vincit Omnïa" 'in de muuiekjrent tegenover het Raadhuis zal plaats hebben op Zaterdag 2 Augustus, a.s. des avonds te 6.3c uur Het navolgende programma val worden uit gevoerd. 1Volksliederen. 2 Joyeux Retour, Marscli, Aug. Eenhaes. 3. La Dame De Trifle., Ouverture, E. Lainglois 4 ,Maritana, Fantasie sur 1' opera, Jos.' Kessels. 3. Le .Masqeu D'or, Ouverture de. H. Staiz, F. Pop ij 6. Le Chyef de Corps, Marsch, V. Bury. 7. Fantasie sur 1' opera Teil, De Rossini, J. Martin. S. Divertissement Champètre, Suite-Ballet in 4 deel en, F. Rousseau. q. Le Coq Gaulois, Marsch, 1'Popy- Gevonden voorwerpen Tabakspijp- Ketting-slot, Cape, actetasch., griji.-e ho d, gesp, drukknoopjes, kinderpor-'; temonnaiv. Aangeloopen een hondje. Te Socsterb rg, portemonnaie met inhoud,' Spatiap, fototoestel. Aangevlogen een post-' duif Onbestelbare stukken De navolgende of'bestelbare stukken, waar- \.n de afiviiders onbekend zijn, ivrugonl- mg en in de te helft der maand Juli. Briefkaarten Binnenland. r 1. Fam P- Lobbers, Kruisweg. 2. Ja,n:; gen, Den Haag. Brieven Binnenland 1. Fam F Valkenhaan, Rijnland. t Brief kaar etnBinrienland. t, 1. Fam. Tijsen, .Amsterdam. 1 briefkaart' ucpider ndres. Sirene Soesterberg In de deze week gehouden gemeente raads-^" vergadering werd besloten te Soesterberg een brandweer-sirene te plaatsen, hetgeen een groote verbetering zal beteekenen. Bevorderd De reserve leerling-vliegenier J. Siebesma van de Luchtvaart afd. alhier is bevorderd tot reserve sergeant-vliegenier. Gcede vangst Dezer dagen had de heer M. Duimbergen; tuinbaas op de Buitenplaats „Egghermondej te Soesterberg, het geluk om op één dag;, niet minder dan negen volwassen bunzings te bemachtigen. Dit stukje werk toont waarlijk wel eer; bewijs van groote actieviteit en is zeer zeker wel van groot belang voor de heeren jach' f20.—, f 15.en f 10.per kwartaal. Spreekuur: Woensdags 2—3 uur. KERKPAD ZUID 19 B - SOEST doch uitsluitend voor het doel als door de financieeie commissie aangegeven. .Mevr Landweer-de Visser kan izich mei; hec voorstel der financieeie comm. niet ver eenigen. Duor dit voorstel izu'.len slechts wei nigen van de gelden genieten, terwijl in het andere geval alle gemeenetnaren (zullen pro- fiteeren. De heer Hilhorst steunt integendeel het voorstel der comm. Dé vele werkelootzen en de slechte tijden voor d boeren en de midden standers wettigt niet één in enkele minuten, in de lucht 1 ia,.en van dit bedrag. Met het voorstel der commissie mijn. de gelden goed besteed. De h'"er Endendijk geeft steun, aan het voor stel van B tnW Alk gemeentenaren moeien; van -ie dr or ,ck gemeente verstrekte 'gel den kunnen profiteeren. De verjaardag van oruze Koningin /.iet spr. als een verjaardag van een huisgenoot, waarbij men de behoefte ge voeld iets bijzonders te doen. De gemeente heeft de roeping als overheid den verjaar dag van onize Koningin te herdenken. De heer Grootewal meent, dat niet alle gemeeentenaren naar een vuurwerk zullen en kunnen gaan zien. Het geven van een vuur werk ziet spr. daarom niet als een algemeen iets. De heer Van Doorne merkt op, dat ge woonlijk een ieder naar een vuurwerk gaat zien, doch men doet dit niet om daarin de Koningin te huldigen. De heer Busch begrijpt den heer Enden dijk niet. Voor hem zijn de calvinisten of anti-revolutionairen republikeinen. Kuiper toch heeft gezegd, dat deze regeeringsvorm voor het oogenblik de meest geschikts ten uiting van den heer Endendijk ziet spr. als een zwenking naar de Chr. Hist- zijde. Mevr. Landweerde Visser merkt tot de woorden van den heer Van Doorn® op, dai' de armen en zieken er precies zoo over den ken. Ook zij zien in de aanvaarding van een extra gift geen hulde aan het vorstenhuis. De heer Gasille meent, dat er meer waar deering zal zijn, wanneer de gelden voor de zieken en armen zullen worden gegeven, wel ke gedachte door den heer Van Klooster wordt ondersteund. Weth. Endendijk is verblijd over de uitin gen, welke met betrekking tot het Vorsten huis zijn gegeven. Aan den heer Busch ont zegd spr. recht een oordeel uit te spreken over het feit, hoe de anti-revolutionairen over den regeeringsvorm denken, daar eerst genoemde blijk geeft hiervan niets te weten. Hierna wordt besloten de gevraagde f 1000 voor de armen en zieken toe te staan. De Voorz. stelt hierna voor een kleine pauze te houden, daar de bode het voor nemen heeft den raad een kleine versnape ring aan te bieden, zulks in verband met zijn 25-jarig huwelijksfeest. Na heropening deelt de Voorz. mede, dat een nieuw besluit moet worden genomen in- van den heer Veenstra ziet er wel het aller treurigst uit van alle scholen in de gemeente- Buiten de f500.—, die hiervoor disponibel zijn, zullen nog f4160.— moeten worden ge voteerd, om het geheel in orde te maken. Ook dit postje valt den leden niet mee, doch als weth. Endendijk een opsomming geeft van hetgeen moet geschieden, onder crrnelding van de daarmee gepaard gaande kosten, besluit men ook dit maar voor goed te tremen. RONDVRAAG. De heer Hilhorst vraagt aandacht voor den Nieuweweg, De verbetering aldaar door rio- leering is voor de andere bewoners weer een last, waarom hij doortrekking vraagt tot de Veensloot. Zal in de volgende vergade ring worden bezien. De heer Busch vraagt een vluggere betaling der ziekengelden aan de losse arbeiders, ter wijl spr. gaarne eenige mededeelingen zou vernemen over de aanbesteding van hekwerk aan de Koninginnelaan. Tevens vraagt spr. wanneer B. en W. nu eens de zedelijke moed zullen bezitten, om de schutting voor ,,De Soester Courant'' van gemeentewege te doen afbreken. Het is bij verordening verboden zulke exemplaren te hebben en spr. heeft er thans genoeg van- De raad moet niet langer met zich laten sollen en deze zaak radikaal aanpakken. De Voorz. merkt hierna op, dat niet één artikel een ingrijpen op deze wijze wettigt. Ook vraagt de heer Busch nogmaals wan neer nu toch eindelijk het ambtenaren-regle ment en de bouwverordening in behandeling komen. Te ongeveer 12 uur wordt hierna de open bare vergadering gesloten en gaat men op verzoek van den heer Van Doorne nog even in comité-generaal. Bij felle zon én schralen wind de huid be schermen met een weinig Purol of wat Purol-» poeder en vooral tegen den nacht het gelaat; alsook alle schrijnende en stukgaande huid- deelen inwrijven met Purol, dat dadelijk ver vorm is. De goede vorm is het dus niet. De zacht en spoedig geneest. Purol or» Pui olpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. geving. Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522, Soest: Nieuwstr. 36, BIrktstr. 10, Tel. 2240. SPORTKRONIEK E.S.V.A.C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: Esvac II—St. Boys II 2-4. Esvac ISt. Boys I 22. Esvac I speelt a.s. Zondag 3 Augustus in de le ronde der Zilveren Mo tor wedstrijden tegen Soesterberg I. Aanvang der wedstrijd 3 uur. Vertrek per rijwüel 2'uur vanaf Hotel „de Gouden Ploeg". Het Zaterdagmiddag elftal speelt Zaterdag 2 Augustus om 3 uur tegen Rood-Wit L Terrein A.B.L.O. Leusderweg. V.V. „SOESTERBERG" Zondag 3 Augustus a.s. zullen op het ter rein aan den Kampweg te Soesterberg voet balwedstrijden om den zilveren motor een aanvang nemen. A. 1.302.30 uur Holland II—Scherpen- zeel I. B. 34 uur Esvac I—Soesterberg I. Mondaccordeoïi-ver. „Bravo" Zaterdagavond gaf genoei. de vereeniging' een uitvoering in de gaal Verschoor aan de Laanstraat, welke veer goed bezocht was. De voorzitter, de heer D. v. d. Vaart, open de den avond met een woord van welkom en en deelde mode, dat de club op het concours te Amersfoort een eersten prijs in den con- certwedstrijd en een tweeden in den, marsch - wedstrijd behaalde, dankte de donateurs voor den finamcieelen steun en hoopte, datf velen Lid of donateur der vereeniging zullen worden. Voorts deelde spr. mede, dat dej club voor a.s. Woensdagavond is veijzocht een concert te geven in Loepen aan de Vecht, waartoe de club om half 7 uur vanaf het vereenj-. gingslokaal vertrekt Zij, die wenschen mede te gaan kunnen de reis medemaken. Om 12 uur is men weer in Soest. Daarna werd hec nieuwe banier getoond,, dat reeds op het concours heeft dienst gedaan. Het is een mooi stuk werk. Op een donker rood i'luweelen grond is de naamt yan Soest; in forsche letters vermeld, daarboven staat Mondaecordeon-Ver. „Bravo'\ opgericht 7-12 '28 en de beide attributen de trom en de ac-i tordeon. Het geheel is afgqzet met gouden; franje. Vervolgens voerde de club onder leiding, van haar dirigent, den heer G. J. Schouten uit Amersfoort de concours-nummers uit,,, waaruit bleek dat "met ambitie en lust wordt gemusiceerd. Het applaus was het beste/ be-. wijs, dat genoten was. Daarop trad het Soes- ler Trio Goerree op,dat met harmonica, banjo en gitaar een goed stuk! muiziek gaf, verwijl de leuke voordrachten door dit trio in den smaak vielen. Zoo wisselden de bei de clubs elkander tot half elf uur af» waar na het bal begon onder leiding van den heer Schouten, dat izeer gezellig was waaraan als attractie prijsdansen was toege voegd. Alles bijeen is 't een; geslaagde feest avond. Den directeur der vereeniging werd een mand bloemen aangeboden. Jubileum Heden herdenkt Mej. Alida Metz den dag, waarop zij voor 25 jaar in dienstbetrekking kwam bij Mevr. SteenbergenEnghering. Schoolreisje Dinsdag hadden de leerlingen van de hoog ste klassen der Mariaschool hun jaarlijksch schoolreisje, 1 Ditmaal ging de reis naar Amsterdam, per. boot van IJmuiden wandelden langs het1 strand naar Wijk aan Zee, per autobus naar de pont te Velsen om vervolgen^ weer met boot en tr.ein Baarn te bereiken. Hier stonden de Soester autobussen, die 't' vroolijk gezelschap huis toe brachten. 'l' Was uitgezocht weer en de kinderen hebben dan ook volop genoten. Te IJmuiden werden de vischafslag, de nieuwe sluiizen, het hoogovenbedrijf en de haringhaven bezichtigd. 't Strand bood uitstekend gelegenheid voor „pootje-baden", terwijl te Wijk aan Zee een welvoorziene disch tot toetasten noodde. 'n Bijzonder geslaagde dag, waarvoor een woord van dank aan talrijke milde gevers op (zijn plaats is Uitreiking zilveren medaille Woensdagvoormiddag werd ten gemeente - hu ine alhier, in tegenwoordigheid van den cuid-commissaris van politie te Hilversum, den lieer J. J A. de Koning, en het voltalligf po litiepersoneel deizer gemeente door den bur- gemcesicr mr. Deketh aan den inspecteur ■van politie, den heer Schreuder, de -zilveren t&edaille vanwege den A.N.P.B. voor twin tig ja rigé-n diensttijd uitgereikt. s De li.ztmeester hield een toespraak, waar in hij den !>ce' Schreuder hartelijk geluk .vmschir met de-e 'gebeurtenis en hemt daar bij huldigde vov ,,ijr, verdiensten als poli- t email v'eivilgi.ns werd nog het woord gevoerd u-I den heet Koning die eveneens in har telijke bewoordingen de verdiensten van den 'eer f 1 hieuder naar voren bracht. Daarna werd door majoor van Leeuwen nder eer. korte toespraaknamens het po litiecorps een bloemenmand aangeboden. De heel Schreuder dankte in hartelijke wo01 den achtereenvolgens den burgemeester den heel de Koning en het politiepersoneel -or de ondcrvriiden belangstelling. Een wedstrijd ü,nder verwijding naar de in ons blad op genomen advertentie worden belangstellenden er op gewezen, dat de fa. Gebr. Gieeln in haai izaak te Baarn ter gelegenheid van de aldaar thans loopende feestweek een aardi ge attractie heeft. Zij heeft in de etalage een groot aantal haarden geplaatst, waarvan de prijizen moe ten worden geschat en de merken opge geven Dengenie, die de juiste merken en prijizen opgeeft of deze het meest nabij komt afvangt een bedrag van f25. Wel de moeite waard om een kijkje te gaan nemen en izich even in te spannen. Koninklijk bezoek Gistermorgen ongeveer 9 uur arriveerde alhier H M. de Koningin metj jgev'olg voor een barnek van eenige dagen op Soestdijk ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin Moeder. Vanaf de richting Amersfoort passeerde |de' hooge gasten in twee auto's onjza gemeente. Uitslag speldjesdag De verkoop van de op j.1. Zondag ver kochte speldjes ten bate van de Vereen. „Her wonnen Levenskraccht", heeft ruim f130.— opgebracht. Tuinbouw winter-cursus Bij genoegzame deelname zal alhier in den aanstaanden winter een tuinbouw winter-cur sus worden gegeven. Men kan zich reeds voorloopig aanmelden aan het adres Kerk straat 10 of bij tuinman Marks aan de Ferd. Huijcklaan alhier. Chr. Oranje Vereeniging Zaterdagavond 2 Augustus belegt de Chr. Oranje Vereeniging „Juliana van Stolberg" 'een feestavond ter gelegenheid van den ver jaardag' van H. M. de Koningin Moeder in de Rembrandtzaal. Deze feestavond begint om 7.30 uur. De declamator, de heer Arie Post van Scheveningen, zal dien avond aanwezig' zijn, terwijl Ds. Gerth van Wijk van Soest een slotwoord hoopt te spreken. Het geheel zal worden afgewisseld door zang onder leiding van den heer T. Ever- aars. In de pauze wordt thee geschonken. UIT DEN OMTREK BAARN Vuurwerk 2 Augustus Programma van het vuurwerk op 2 Augus tus 1930, des avonds te 10 uur. No. 1. Salvo van luchtvuurwerk, bestaan de uit signaalbommen, vuurpijlen, lichtslan- gen, stijgende kroon, spin- en brillantbom- men. No. 2. Decoratie ter eere van H.M. de Ko ningin Moeder, voorstellende de datum „2 Augustus" in diamantvuur, omgeven door 4 waaiers van brillantvuur en draaiende oran jezonnen. No. 3, Groote zon van rood magnesium- vuur waarboven een waaier van gekleurd magnesiumvuur in wisselende kleuren (zeer schitterende verlichting). No. 4. Salvo van luchtvuurwerk, bestaan de uit signaalbommen, luchtslangen, spin- en brillantbommen. No. 5. Groote draaiende kleurencirkel. No. 6- Groot draaiend spiralenrad met coli- bri-zonnen. No. 7. Salvo van luchtvuurwerk als no. 1. No. 8. Cascade van chrysantiumvuur, over gaand in mozaiek van magnesiumvuur waar in draaiende zonnen. No. 9. Groote draaiende batterij van Ro meinsche kaarsen, welke gekleurde licht- kogels, geflankeerd door contra-batterijen van Romeinsche kaarsen, welke gekleurde lichtkogels, staartsterren, chrysantiumster- r©n, vlindersterren, magnesiumsterren, gou den en zilveren regenstralen en fluitende magnesiumslangen uitwerpen. No. 10. Bengaalsche verlichting van het terrein. No. 11. Mechanieknummer, voorstellende 'n „motorrijder" in gekleurd diamantvuur. Hieronder een cascade van Chineesch vuur. No. 12. Salvo van luchtvuurwerk als no. 3, No. 13. Drie groote cascades van brillant vuur, waaronder draaiende roode zonnen overgaande in cascades van magnesiumvuur. No. 14. Drie groote palmboomen van Ro meinsche kaarsen, welke gekleurde licht kogels en Japansche vlindersterren uit' werpen. No. 15. Salvo van luchtvuurwerk als no. 1 No. 16. Groote decoratie ter eere van H.M. de Koningin Moeder, voorstellende „Het portret van Hare Majesteit", in gekleurd diamantvuur. waarboven het woord „Hul de" in blauw diamantvuur. Het geheel om geven door groote waaiers van brillant vuur met draaiende oranjezonnen en ge flankeerd door drie dubbele vuurpalmen van brillantvuur, waarin draaiende zonnen en batterijen Romeinsche kaarsen met oran- je-Iichtkogels. Velddag Leger des Heïïs Vorige week Woensdag hield het Leger des -Heils wederom haar landdag in het Paar- denbosch van H.M. de Koningin Moeder. Op het terrein was de regeling uitsiekend ui orde. Daar was vopr een groot aaniat zit plaatsen zorg gedragen, terwijl een groote eau tin e aanwezig was, waarin de deelnemers op vlugge en billijke wijze konden oedienu worden. Voorts was een Roode Kruis tent opgesla gen voor hen, voor wie de noodzakelijkheid daarvan mocht blijken. Een uitstekende maatregel bleek de opstel ling van een Pnihps-onstailatie „De stem van den Reus", die er voor zorgde, dat alle toe spraken enz. over het zoo uitgestrekte, ter rein duidelijk hoorbaar waren. Omstreeks 1U uur des voormiddags werd de velddag aangevangen op 't groote plat vorm met een openingswoord van den chel- secretaris, gevolgd door een viagiujsching. Bij dit vlagvertoon werden de vlaggen van tientallen naues uit alle streken der werekj geheschen en kon men daarbij waarnemen, dat het Leger des Heils werkzaam is over bijna de geneele wereld. Dit was een plech tig oogenblik. Na een Vereenigde Joiigeiieden-Demonstra- üe, staande onder het regiem van majoor J. Grimijser, volgde wederom een Vereenig de Heilsbijeenkotnst, waaraan weer alle olti- cieren en soldaten deelnamen. Met de Avondbede: „Heer van het stra lend ücht en duister, De dag, dien Gij gaait, emdigt weer, Snel stertt der zonne gouden luister; De nacht verschijnt blijf bij ons Heer", werd omstreeks zes uur deze Veld dag beëindigd. Uver het geheel genomen mag deze Veld- dqg goed geslaagd genoemd worden, aj werkte het weer mei in alle, opzichten mede. De talrijke deelnemers, die per trein huis waarts keerden, veroorzaakten op de beide stations alhier een ongekende drukte. In het üorp was met veel van al die drukte te merken. Gewestelijke Schietwedstrijd der Bijz. Vrijw. Landstorm Üp Zaterdag 23 Augustus a.s. zal op de schietbanen in het bosch van H.M;- de Ko ningin Moeder de gewestelijke schietwed strijd plaats hebben, welke ter eere van het lü-jarig bestaan dei' afd- Baarn dit jaar te Baarn wordt gehouden. Er zal geschoten, worden, voor korpsen (2 klasse), personeel en vrije baan met scherp en K.S.O. afstand 1Ü0 Meter. Buiten de korpsprijzen zijn er voor deze wedstrijden nog een aantal fraaie persoon lijke prijzen beschikbaar gesteld, o.a. door HJV1. de Koningin Moeder, den commissaris der Koningin m de provincie Utrecht, het gemeentebestuur van Baarn en door vele in gezetenen der gemeente. Op het terrein zal een consumptietent aan wezig zijn, om de schutters tegen billijken prijs van het noodige te voorzien. Aan bovengenoemde wedstrijden zal door pim. 460 schutters worden deelgenomen. De prijsuitreiking heeft plaats na afloop der wed strijden in Hotel „De Pauw", welke ter her denking van het 10-jarig bestaan met eeni ge feestelijkheden zal plaats hebben. De zaal is door den directeur van genoemd hotel gratis voor dit doel afgestaan. Ongeval tijdens den loop door Baarn Toen Zaterdagavond de 17-jarige P. Hilversum de deelnemers aan den loop wilde gadeslaan, kwam hij te vallen met het ge volg, dat hij met een hersenschudding werd opgenomen. Per poütiebrancard werd hij naar, het ziekenhuiis veryoerd. De toestand liet zich ernstig aanzien. Het hooi wordt verbrand De boeren in den polder zijn op. poertere plaatsen thans bezig het nog buiten zijnde hooi, dat inmiddels door den langdurigen regen niet meer het biinnenhalen waard is, op 'groote hoopen te werken en te verbran den. In den polder ziet men dan ook roo.-v kende en smeulende hoopen. Directe belastingen Bij beschikking van den minister van Fi nanciën is de ontvanger der idjr. beiast. enz. P. Schoutens verplaatst van het kantoor Baarn naar het iste kantoor te Nijmegen. Kinderdag Hei bestuur van Baarns Bloei heeft besio-, ten \V.oensdag 13 Augustus a.s. des midi gags van half drie tot pim- half zes een kinderfeest te organiseeren voor kinderen, be neden ,4den leeftijd van tien jaren. Aan dit feest, dat georganiseerd wordt in de fraaie omgeving van het Bad-Hotel,. kunnen de kin deren deelnemen, zoowel van de pensiongas ten als van ingezetenen. H<et feest zal be-. staan in het organiseeren van wedstrijden met, autopeds, vliegende liollanders, autotjes, vier-, wielige rolschaatsen ea fietsjes (2 «f 3 wiehg) Deze wedstrijden zijn bestemd voor jon gens en meisjes. Bovendien wordt voor de meisjes een poppeawedstrijd gehouden. Prij zen zuilen worden beschikbaar gesteld voor, de mooist aangekleede pop, di,e of in de armen gedragen of in een poppenwagen gere den kan worden. Het spreekt vanzelf, dat de kleuters woi'.- den getrakteerd. Bovendien zal JA^illy van Houten de kinderen na afloop der wedstrij den eenigen tijd bezig houden met zijn goo cheltoeren. Ouders, die hun kinderen aan deze, wedstrijden zullen laten deelnemen, worden verzocht daarvan aangifte te doen aan het Yerkeershuis, onder vermelding van naam, adres en ouderdom van het kind met opgave voor welke afdeeling de jongen of het meisje moet worden ingeschreven. Deze aangifte kan geschieden tot en met Maandag 4 AugUstua a.s. eiken werkdag tusschen 's morgens 9, uur en 's middags 5 uur. Tenslotte zij nog vermeld, dat de kleuters, aan de wedstrijden kunnen deelnemen met versierde en onversierde autopeds, vliegende hollanders, autotjes en fietsjes. Voor, de mooist, versierde zullen echter ook prijzen beschikt baar worden gesteld. Onbestelbare stukken Binnenland Brieven Departement v Defensie, 's Graveahage. Gemeente Girokantoor, Amsterdam. Inspec teur Dir. Belastingen, Baarn. Juda, Dr. Max, Amsterdam. Raad van Arbeid, Amersfoort. C. W. Schneithorst, Amsterdam. J. JVobma, Utrecht. Buitenland Brieven. M. van Straten, Rue des Palais. Binnenland Briefkaarten. Mej. Kling, Amsterdam. A. Suyk, Am sterdam. Mevr. W. \Youters, Amsterdam. Buitenland Briefkaarten. Fam. Johan Lorem. Kaïvarienberggasse. 17. Patzelt, Limburg Lahn? En 2 briefkaarten zonder adres. I Roode Kruis De aandacht van buitengewoon dienstplich tigen wordt er op gevestigd, dat .zij een ver- ALLE INLICHTINGEN TE BEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. bintenis Kunnen sluiten bij een transport-ca- lonne van de Vereeniging „Het Nederlandsch Roode Kruis". Alsdan behoeven zij in geval van oorlog! 1 enz geen gewonen militairen dienst te ver-1 richten. „Kindervreugd" Het kinderkoor „Kindervreugd", het meis jeskoor „Jong Kunstgenot" en het Dames- sextet gaven Zaterdag j.1. een uitvoering, - dat slecht voorbereid, althans veel te laat aangekondigd wac op den Brink. Hoewel er goed werd gezongen, was er weinig publiek aanwezig En het sticht altijd verwarring als eerst een concert wordt aangekondigd en een week daarna weer wordt uitgesteld en dan nog ,p een andere plaats Heeren die gewoon zijn na het scheren zich even te poederen, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat verzachtend en gezond voor Üe huid is. Prijs 45 et- per doos en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. VRAGENBUS Vragen dienen, vergezeld van een postze gel voor antwoord, schriftelijk aan den des- betreffenden medewerker te worden gezon den. De beantwoording geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publi catie de ruimte ontbreekt. Lezers van ons blad hebben recht op kos- telooze inlichtingen, die betrekking hebben op: LAND- en TUINBOUW of PLUIMVEE TEELT te zenden aan het bureau van dit blad. BOUWKUNDE (bestekken, berekeningen, teekeningen enz.) bij: JAN BOS, Architect, Acaciastraat 6, Den Haag. INGENIEURS-WETENSCHAPPEN bij: Ir. W. VRIJLANDT, Cornelis de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHN. en RADIO bij: TECHN. AFD. RADIO, PHILIPS' FABRIEKEN, Eind- hoven. BEURS- en BANKIERSZAKEN bij: M- DE JONG 8c Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag. Tel. 16177. Telegr. adres: Senior. TOONEEL, REGIE, KUNST, LITERATUUR enz. per adres REDACTIE van dit blad. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport eD Spel, bij: de REDACTIE van dit blad. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN enz. bij: Mevr. FREDY VAN DAM—SAMUELS, Deylerweg No. 3, Wassenaar. BELASTINGZAKEN, RECHTSZAKEN, AS- SURANTIÊN, FOTO-TECHNIEK, PHILA- TELIE en VREEMDE TALEN zijn nog ic bewerking. VRAGEN, niet in verband staande ne 1 der bovengenoemde onderwerpen, tc ten aan de redactie van dit blad, waarn daarop, voor zoover het binnen ons ver Kleine advert. bij vooruiioetaling Heden ontvingen wij tele grafisch bericht, dat plotse ling, na eene korte onge steldheid is overleden onze lieve Zoon en Broeder, de Weledel Gestr- Heer WILLEM CORNELIS HOLTUS, Inspecteur van den Arbeid te Weltevreden, in den ouderdom van 35 jaar. Familie HOLTUS- VAN DUIJSEN. Soestdijk, 27 Juli 1930. Villa „Anna Maria". Lange Bergstraat 21. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurige doch geduldig gedragen ziekte, voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, onze innig geliefde en zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder GERARDA VAN KLOOSTER, echtgenoote van J. Grift, in den ouderdom van 69 j. Uit aller naam. Familie GRIFT. Soest, 28 Juli 1930. Ringweg 12. Ondertrouwd: H. J. VAN PUTTEN en C. P. v. d. BROEK. Soest, 31 Juli 1930. Kerkpad Z.Z. 16. Soesterberg, de Paltz 2. Huwelijks-inzegening in de Ned. Herv. Kerk, Woensdag 13 Aug. a.s., 's middags 12 uur, door den WelEerw. Heer Ds. A. Adriani., van Baarn. Thuis Zondag 10 Aug., van 3- 5 uur, de Paltz 2. 'Voor de vele blijken van deelne' ming ondervonden tijdens de ziek te en bij bet overlijden van mijne .lieve vrouw Mevr. MARIA CAROL1NA BOKS- VERSPEEK, Betuig ik mijn hartelijken dank. L. A. BOKS. iLange Bergstraat 31. Soestdijk.

Soester Courant | 1930 | | pagina 2