iiiiiiiire» r. in 4 GEBRS. DE ROND. Wasch Uw haar Bijverdienste gezocht Flinhe dagdienstbode Te hoop ol ie huur WASSCHERÜ Spreeklessen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Dixiaansche Rijmen. Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER MIJNHARDT's Advertentiën. Electro - Radio Waschfornuis Te koop Gevraagd manuiacturen-magaziin POST Jonge dame Huishoudster Aanhomend meisje Prima Bijenhoning Voor Wol, Sajet, Kousen en Sokken, TALMALAAN No. U a 25 cent per Kilo B. TEEKEN Zn. rtationa!e,„Kon VlaairorheOpera^ Óadeéltrechtschmg öprecfeciar TKaandagea Bij het station Soestdijk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven pen eelen. VERKOOP VILLA'S. LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand, Inbraak. Storm. Ziekte. Ongevallen, Leven, Auto etc. etc. GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. 40-JAR1G PRIESTERJUBILE vaai PASTOOR A. C. H. VOSSENAAR Komt nu, 't feestlied aangeheven, Vrienden, zingt het vrij en blij. Prijst en roemt dit priesterleven, Zegen voöf de maatschappij'. Juichend klink' ons aller zang: Leef nog lang! Veertig jaren mocht Gij werken Voor het heil van land en volk; Daarom rijn deez' jubelzangen Van ons dankgevoel de tolk. Juichend enz. 't Onderwijs was steeds Uw glorie, 't Heil der jeugd Uw levenslust; En in rijp're levensdagen Is die liefde nooit gebluscht. Juichend enz. Armen vonden troost en deernis. Steun in 't vaak zoo droevig lot, Volgend 't voetspoor van den Heiland Naar diens Goddelijk gebod. Juichend enz. Zieken mocht gij staag bezoeken, Bijstaan in het laatste uur; Van den kansel klonk Uw stemme Hel in 't rond, vol heilig vuur. Juichend enz. 't Godshuis bracht gij nieuwen luister, Nimmer offer was te groot; Vast geloof en zuiv're liefde Gaf aan menig werk den stoot. Juichend enz. Veertig jaren, wgt een tijdperk, In den dienst van God volbracht, Stondt Gij, wie Uw steun mocht vragen, Steeds bereid bij dag en nacht. .Juichend enz. Laat de jubelzangen schallen, Want Hij is ons hulde waard; Laat de zegenwenschen klinken Over veld en bosch en gaard. Juichend enz. Leef gezegend in ons midden Door Uw Soesters hoog vereerd; Met onz' beden en onz' wenschen, Word' Uw waar geluk vermeerd. Juichend enz. stellende in onze mooie gemeente ten izéér-' ste aanbevolen.. Ook voor de pensiongasten die tegenwoordig, ondanks het minder aan gename vacantieweer, hier in grooten ge tale vertoeven, is deze route een uitgekochte wandeling. Benoeming Tot kapelaan in de parochie H.H. Petrus en Paulus, alhier is benoemd de weieerw. heer H. Bouwmeester. Gevibndem voorwerpen Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litiebureau alhier: Koperen sleutel van afsluitkraan, Huissleu tel aan riem, Kussen, overtrokken met kleed je, Damestasch inhoudende eenig geld en ver- schillende voorwerpen, 2 Belastingmerken in etui, 2 Portemonnaies met geld, Muts en een Broche. Aangevlogen een duif. Procesverbaal Terzake een overtreding der arbeidswet werd tegen J. S. alhier procesverbaal opge maakt. li Ernstig auto-ongeval De familie Ran, die kort geleden door een noodlottig auto-ongeval te Amersfoort een zoontje moesten missen, is thans wederom door een ongeval getroffen. De heer Ran, die naast zijn zaak aan de Soesterbergschestraat ook een zaak te Hil versum heeft, moest, met een voor hem vreemde wagen, goederen naar laatstgenoem de zaak brengen. Van een op den straatweg tusschen Baarn en Jiilversum rijdende vrachtauto gevoelde de bestuurder, zelfs na herhaalde waarschu wingen, er blijkbaar niet veel voor, om rechts van den weg te gaan rijden. Als deze, voor een tegemoet-rijdende auto later eenigszins naar rechts wijkt, krijgt de heer R. juist ruimte genoeg om te passeeren, doch ziet zich, door het aanvankelijk onvol doende uitzicht, zeer kort voor de tegemoet komende auto geplaatst. De heer R., die gewoon was te rijden met een wagen met 4 remmen en thans een wa gen in gebruik had, die slechts op de ach terwielen remmen droeg, remde uit alle macht, waardoor de auto slipte en tegen een boom botste. De auto werd hierdoor voor een groot gedeelte in elkaar gedrukt, terwijl de heer R. in den wagen bekneld raakte. Met ernstige in- en uitwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht Er ^al wel eenige tijd mee gemoeid zijn, voor de heer R. geheel hersteld is. Bes te Ik.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. Muggebeten n i r, A I en Huidjeuk |rüKUL Feesten ter eere van de vernieuwde Koninginnelaan Dinsdag 26 Aug. des namiddags te 6, uur zal de feestelijke opening yan de ge heel vernieuwde Koniaginnelaan plaats heb ben in tegenwoordigheid van B. en W., ge meente-architect, raadsleden ein verdere ge- noodigdem. Na de opening wordt een op tocht gehouden over de laan met muziek. Er worden drie eerepoorten opgericht, ter-, wijl de laan twee avonden verlicht; zal won den. Na terugkomst van den stoet wordt in, het parochiehuis, tegenover Maxiënburg, de eerewijn aangeboden en geeft de Harmonie* een concert. Den volgenden morgen om 9, uur vangen de kinderspelen en kindertrac-. tatie aan op een pleLn aan de Mariastrakt. Om 11 uur volgt ringsteken voor versierde rijwielen en des namiddags 4 uur ringsteken voor versierde sjeezen. Het feest word) tjdes avonds met een concert in de versierde ver plaatsbare muziektent besloten. De aan dit feest verbonden verloting wordt later ge houden. De heer De Koning gaat Soest verlaten De heer De Koning, oud-commissaris van polit/e van Hilversum, die ee/nïge jaren raads lid en ook wethouder onzer gemeente is ge weest, gaat Soest verlaten, om zich in del kaaltjes in het St. Josephgesticht ondetl ge- gemeente Oegstgeest metterwoon te vestigén. bracht werden, door den bouw der Philo- menastichting voor eene aan alle eischen. des Het 40-jarig Priesterfeest van Pastoor Vossenaar De R.K. Parochie van de H.H. Petrus en Paulus alhier viert heden groot feest. Im mers zij heeft het zeldzame voorrecht op heden 15 Augustus het 40-jarig Priesterfeest van haar herder, den Zeer Eerw. Heer A. C. H. Vossenaar te herdenken. Zondag 3 Aug. werd de feestviering reeds ingezet door de aanbieding van het prach tige altaargeschenk door de dames der St. Theresia-vereeniging, welk geschenk op den van heden in gebruik wordt geno men. v Pastoor Vossenaar wera 16 December-1864 te Utrecht geboren en 15 Augustus 1890 tot Priester gewijd. Achtereenvolgens was Z.Eerw. Kapelaan te Vleuten, Zeist en Gro ningen, vanwaar hij in 1906 benoemd werd tot Pastoor te Delfzijl. Na hier anderhalf jaar werkzaam geweest te zijn, werd Z.Eerw. Pastoor te Oosterbeek, terwijl in October 1918 zijn benoeming tot herder dezer Pa rochie volgde, zoodat hij bijna 12 jaren aan het hoofd van deze Parochie, die toen nog het geheele dorp Soest omvatte, staat, waar van later een gedeelte af ging door de op richting der nieuwe parochie van O. L. Vr. Onbevl. Ontvangenis te Soestdijk. Het Pastoraat van den jubilaris alhier heeft! zich door verschillende verdienstelijke paro chiale werken gekenmerkt, waaraan de naami van Pastoor Vossenaar onafscheidelijk ver bonden is ea blijft. Wanneer de geachte ju bilaris iets begon, bracht hij heti ook tot een goed einde en kon nieto hem' weerhouden zijn doel te bereiken. Het R.K. onderwijs vond in Z.Eerw. steeds een warm •voorstander] eri geen offer was hem te groot om de R.K. jeugd goed onderwijs te doen genieten. Daar van getuigen de Mariaschool, die thams onder de nieuwe parochie ressorteert, de R.K. U. L.O.-school, de uitbreiding der .Meisjesschool en de thans in gang zijnde verbouwing der St. Bonifaciusschool. Ook zorgde ZEerw. voof de jonge kinderen en de leerlingen der naai-, school, die voorheen in zeer primiteve k>; ALLE INLICHTINGEN TE BEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. Militair ernstig gewomd Zondagavond omstreeks tien uur is op den Amersfoortschen straatweg tegenover den Jo- hannusstichting de militair W- door de auto van den heer S. uit Amersfoort aangereden. De ongelukkige is in deerniswekkenden toe stand naar het vliegkamp Soesterberg ver- /oerd, waar de geneesheer een .ernstige her senschudding constateerde. Prins Daimrong op Soestdijk Vrijdagmiddag te half een arriveerde prins Damrong van Siam met de beide prinsessen in een tweetal hof-auto's tea paleize Soest dijk, waar ondanks het slechte weer veel publiek aanwezig was om van dej gankomst getuige te zijn. De hooge be»zoekers wer den op het bordes van het paleis begroet door Prins Hendrik en prinses Juli aria. Voor éen der bovenramen van het paleis werd de Koningin. Moeder opgemerkt. De bezoe kers vertrokken te 3 uur. f Een mooi tochtje Er wordt in Soest veel geklaagd over de slechte wegen. En terecht. Toch mogen! wij1 ook wel eens wijzen op een paar wegen, dje waarlijk mooi zijn en we kunnen het wandelend en wielrijdend publiek aanraden die wegen eens in oogenschouw te nemen. .We bedoelen hier de Bosstraat en dien nieu-, wen zijweg van dea Heideweg. Wanneer we vanaf de halte Nieuweweg de Bosstraat1 in rijden en we slaan bij het begin van den* Koudhoornweg linies af, dan rijden we] over den nieuwen weg voorbij het nieuwe pompstation van de waterleiding, en ko men over de opoorbaan qp den: nieuwen' weg, die ons naar den Heideweg leidt. Ver volgen we den Heideweg rechts, dan komen! we op de Soesterbergschestraat, met het wie-] lerpad aan de eene zijde ©n. het wandelpad aan den anderen kant. Nogmaals, dit tochtje wordt ieder belang- tijds voldoende bewaar- en 'naaischool; welke stichting eveneens^ R. K. Vereeni-t gingen zooals de St. Vincentiusvereenigïng de R.K. Bibliotheek de St. Theresiavereeni-. ging, de St. Elisabethvereeniging en het Armi- bestuur een zeer gewaardeerd vergader- en werklokaal hebben. Evenwel was ZEerw. ook het niet-uitslui tend Katholiek onderwijs, waar dit strekken kon tot heil van de Soester jeugd, zeer ge negen ea bevorderde hij als voorzitter van, het bestuur der Nijverheidsschool met alle /kracht, idie in hem is, het vakonderwijs/, waardoor de jongens tot knappe vaklieden/ gevormd kunnetn worden. .Wie kent ook miet ZEerw. ijv^r voor de versiering van de mooie Kerk? Met welk een schitterende luister worden vooral de feestdagen niet gevierd, zoodat alles tot gods vrucht stemt. Op de eerste plaats mogen wet dan wjjzen op den kunstrijken kruisweg, die grooten- deels door de bemoeiingen van den jubi laris tot stand gekomen is en waarin, ook; de parochianen als feestgeschenk eenige sta tiën bekostigen. Welk een zegen verspreidt, ook niet de congregetie der H. Familie der, mannen, die onder ZEerw. Pastoraat werd opgericht voor beide parochiën? .Welk eene verandering ten goede hebben o.a. de kerkbanken, welker pracht sedert vele jaren onder een dikke verflaag verborgen was, niet ondergaan door verwijdering van die verflaag. De toren der kerk werd geheel gère^ta^frd. Doch de kroon pp zijne werken heeft de geachte jubilaris 'ongetwijfeld gezet door, het verkrijgen in eigeadom voor de Katho lieken van de buitenplaats Nieuwerhoek, die op ZEerw. initiatief aangekocht werd ea op welker terrein thans de Kerk en Pastorie van de nieuwe Parochie alsmede de Stichting] Nieuw-Mariënburgh verrezen is. Nog mogen we niet onvermeld laten de R.K. Spaarbank, die door ZEerw. opgericht is en zich in voortdurend stijgenden bloei' en in het volste vertrouwen der vele spaar ders mag verheugen, waardoor elk jaar aan Kerk en Armen eau ruime bijdrage kan ver leend worden. Zoo is Pastoor Vossenaar's Herderschap] rooi' de Katholieken een zege geweest, waars bij ZEerw. echter geen tegenwerking en be proevingen zijn. gespaard gebleven, doch Z, Eerw. liet zich daardoor niet afschrikken' en ging steeds recht op zijn doel af. Heb .preekwoord: hooge hoornen vangen veelj yvind, is ook op ZEerw. vami toepassing ge weest, docih de wind, al was hij son;s ook nog zoo hevig, heeft den eik' niet neergesla-i gen, integendeel. Nog steeds oefent ZEerw] met vaste hand het bestuur der Parochie» uit. ,1 Met onze hartelijke gelukwenscha 1, die wij den hoog'geachten jubilaris bij zijn 40-jarig Priesterfeest aanbieden, spreken wij de hoop uit, dat het. hem gegeven moge zijn aogi vele jaren met denzelfden ijver en voort val renidheid zijn priesterlijk ambt uit te oefe» ne-n, waarbij wij hem Gods besten en overr vloedigen zegen van harte loewenschen. De feestelijkheden, welke ter gelegenheid, van het 40-jarig priesterfeest» van den, Zeen,| Eerw. Heer Vossenaar waren georganiseerd- werden gisterenavond onjder klokgelui ingezet De jubilaris, die eenige dagen buiten onze gemeente had vertoefd, arriveerde te onge veer 7 uur per auto uit de richting Soester berg, in gezelschap van den Zeereerw. Heer Schaapman, oud-kapelaan van de pa rochie Soest en thans postoor te De Bilt en den Edelachtbare Heer Pesch, burgemeester te Tegelen. Bij de ontvangst waren tevens tegenwoor dig de Zeereerw. Heeren Rector Tewe en Rector Boerma uit Amersfoort en Prof. v. d. Berg uit Rijsenburg. Veel vooraanstaande personen, alsmede de lelden der katholieke vereenigingen waren te halt 7 voor de ontvangst van den jubilaris bijeen gekomen aan de Soesterbergschestraat hoek Eikenlaan, alwaar een stoet werd ge formeerd, welke den jubilaris inaar de pas- ftorie aan de Steenhofstraat zou begeleiden. Deze stoet was als volgt samengesteld: Garde d' honneur.. Harmonie „Patiëntie Vincit Omnia", Feestcommissie, R .K Daines- Zangvereenigi'ïg, R.K. Kerkkoor, R.K. Ver eenigingen met vaandels. t Langs den weg hadden drommen belang stellenden zich opgesteld. Vooral bij de R.K. Kerk had de politie de handen vol om het verkeer in de goede banen te houden. De dag van heden zal eveneens! staan in het teeken van een grootsche hulde en feest viering. Te 10 uur zal een plechtige H. Mis dooT). den* jubilaris worden opgedragen, waaronder doop ZeerEerw. Heer Mölder, pastoor der pa rochie Soestdijk, een feestpredikatie zal wor den gehouden. Het kerkkoor zal uitvoen| 'de '.ZVI-essa Reginu MariyruaiV' va'il1,ucBHtET Refïoe voor gemengd koor, terwijl na de H. Mij door alle aanwezigen een pries eer- hulde zal worden gevangen. 's .Middags te half 2 zal in het St., Jo- sephgebouw onder het uitvoeren van een 'feestzang de huldiging van den jubilaris plaats vinden, waarbij de feestgeschenken zullen/ worden aangeboden. Na afloop hiervan zal tot 3 uur, eveneens, in het St. Joseph-gebouw, receptie worden, 'gehouden De R.K. Symphonie zal izich hier bij doen hooren. I Te half 4 zal daarna voor de pastorie een kinjderhulde plaats hebben, terwijl te half 5 in de kerk een plechtig Lof zal plaats, hebben, aan het einde waarvan een Te Deuml zal worden gezongen. Onder dit lof zal de; jubilaris een toespraak houden. Te 9 uur hedenavond zal een. lichtstoet worden georganiseerd, terwijl den jubilaris een serenade zal worden, gebracht. Op 5 Sepember, wanneer de vacacittie's der schoolkinderen zullen irijn beëindigd zul-, len, mede ter gelegenheid van pastooi! Vos- senaar's priesterfeest op de scholen, welke; onder de parochie Soest resorteeren, kinder feesten "worden georganiseerd, waarbij een. tractatie def kinderen melde op het, program ma staat. 1 Mede ter gelegenheid van (dit voor Katho liek Soest heugelijke feit zal op Zonjdfcigi 17, Woensdag 20 en Zondag 24 Aug.., teD l^ens des middags te 3 uur, de opvoering plaats hebben van het Openluchtspel „Wi- dukind", welke opvoeringten zullen worden gegeven achter het St. Joseph-gebouw. Alles te semen een grootsche ea waardige huldiging van den volijverigen herder van Katholiek Soest. Ned. Herv. Kerk Ds. J- A. Gerth van Wijk Jr, em. pred../ tq Soestdijk, welke een beroep ontving naar Oudenbosch heeft daarvoor bqdamk't. Postdienst Het publiek wordt bekend gemaakt, dat aan het perceel van den heer Rademaker, Laanstraat hoek Dorresteinweg, een brieven bus is aangebracht. Zang te Soesterberg De gezamenlijke repetitie der izangkoreny die zingen (zullen op het Koninginnefeest,, dat gehouden zal woriden op 1 Sept. a.s.; zal onder leid/mg van den heer A. E. Wey- man plaats hebben op Vrijdag 22 Augustus ..s., des avonds te 7.30 uur in de zaal] an het hotel ,,'t Zwaantje". Aubade te Soestdijk Vorige week Donderdag bracht de Chr. Oranje ver. Vorstenhuis en Vaderland uit Utrecht ten paleize Soestdijk aan de Konink lijke Famil/e een zang- en bloem ejnh ul/dé,, welke in het bijzonder bedoel;d was voor H. M. de Koningin in verband met haar a.s. vijftigsten verjaardag. Ojm ruim 1 1 uur arriveerde het bestuur dier vereeniging met eem gToot aantal le den >e(n bet kinderkoor in elf grootc toui7 ringcars voor het hekwerk van het Paleis* In optocht werd daama met het vaandfel der vereeniging voorop gemarcheerd tot voor het bordes van het Paleis, waarop de ge]- heele Koninklijke Familie met eenig gevolgl had plaats genomen. Nadat alle aanwezigen het Wilhelmus hadden gezongen en drie kin deren aan de Koningin, de Koningin Moe der en de Prinses bloamen hadden aange boden, werden onder leiding van den direc teur van het koor, den heer L. Schmede- mann, een viertal liederen ten gehoore ge; bracht. Na dezen zang werden de bestuursf leden en de directeur van het koor bij de Koninklijke Familie ontboden. Handelsavondschool Nog enkele weken en deze nuttige in-, stelling opent we Ier haar deuren om 'n be gin te maken aan hare wintercaimpagne. Gaama verwijzen wij naar de geplaatste ad vertentie. Verleden jaar telde de Handels avondschool 80 leerlingen. Zeker 'n mooi, getal. Toch blijven nog te veel jongens en/ meisjes verstoken en voortgezet taaionder wijs. De kennis opgedaan op de Lagere school en U-L.O. school möet beklijven! en worden uitgebreid. Baarn verkeert in' dei gunstige omsanditgheid een goede handels-; avondschool te bezitten. De vakken, daar, onderwezen, izijn van zoo'n groot practisch, nut, dat minstens 100 leerlingen er van j>ro- fiteeren moesten. Meld ook uw zoon of uw] dochter aan. U zult veel plqziej; er van on dervinden en uw kind zal er U later dank baar voor zijn. Koningin en Petekind Dezer dagen bracht H. M. de Koningin, vergezeld van Prinses Juliana, een bezoek aan haar 14-jarig peteking Wilhelmina Aartje Vedder, te Spakenburg. Dit meisje werd on der zeer moeilijke omstandigheden juist op denzelfden dag geboren, toen de Koningin tijdens den grooten watersnood in 1916, van de geteisterde streken ook deze gemeente, die zwaar was getroffen bezocht. Hare Maje steit heeft het meisje, toen als petekind be schouwd. Zooals begrijpelijk, trok dit onverwachte 1 -,^.go .i}e_7oekv in het eenvoudige visschers- dorp' veel belangstelling, te meer, daar de Koningin en de Prinses in het midden van het dorp uit het rijtuig stapten en zich ver der te voet naar de eenvoudige woning van de moeder van het meisje begaven, waar ze zich als heel goede bekenden geruimen tijd ophielden. Langs de Zuiderzee en den Eemdijk reed het hooge gezelschap weer naar Soestdijk terug. Is U reeds lid van De Soester Tumclub? Zoo niet, bezoekt dan eens een turnavond in het Gymnastieklokaal der Openbare school in ide Kerkstraat. Wij noteeren U dan zeker als lid! SPORTKRONIEK de rijen ook niet in elkanders veerlengde mogen liggen, daar het dan geen rijen van drie, maar van meer dan drie worden. VRAAGSTUK II Nog een treim-probleem. Twee sneltreinen vertrekken tegelijk; de één uit HaaVlem naar A'dam, en de ander uit A'dam naar Haarlem. De eerste rijdt met een snelheid van 60 K.M. per uur, de tweede rijdt met een vaart van 80 K.M. per uur. Tusschen-halfen hebben zij geen van beiden. Welke van de twee treinen is het verst van Amsterdam op het moment dat zij elkaar passeeren ONS VROUWENHOEKJE Palembamgsche kant. In Palembaing wordt het kantslaan buiten gewoon veel beoefend en het bedrijf is ér zoo algemeen, dat men' zou kunnen, vragen of het Palemban'gsche kantwerk een inheem- sche industrie is, of dat |deze door Europeanen werd ingevoerd. Deze tak .van nijverheid moet echter wel van heel ouden oorsprong zijn, daar hij niet alleen in het meer beschaaf de P alom bang zelf wordt beoefend, doch ook in de binnenlanden, op Zuid Sumatra, de Padanigsche Bovenlanden en zelfs op Noord Sumatra. Men mag gerust aannemen, dat' Palembang de bekennat is van de icilanldsche kantwerkkunst, welke techniek van daaruit over Sumatra verbreid is en naar Java over gebracht. Het oorspronkelijke imlandsche bedrijf werd; uitgevoerd op zeer primitieve toestellen. Ver moedelijk had men toen alleen maar qeii plank, waarop volgens een bepaalde teeke- nimg naaldjes werden gestoken en waarom dan met de hand de draadjes „gevlochten" werden. Europeesche invloed bracht daarin verbetering door invoer van Eurbpeesche toestellen, kantkussens met klosjes, zooals we (deze hier te lande ook kennen, en daardoor werd het--voor de inlanidsche kantwerksters 'ook moeglijk kant te klossen1 van gewoon' katoengaren. De in gebruik zijnde siermotieven hebben, zich van zelf gevormd. Vele /ijn afgezien van Europeesche kantmonsters, doch uit sommi ge spreekt nog zeer duidelijk de imlandsche geidatihlte. Levertraan innemen. Qm kinderen zonder moeilijkheden lever traan (of wonderolie) te laten innemen, doet men hel volgende: Giet wat citroensap, wat water en suiker in een klein glaasje, doe hierop de levertraan of olie en dan weei* een weinig met suikerwater verdund citroen sap. De olie is dan alg het ware van boven en van onderen afgesloten door het citroensap 1 glijdt bijna ongemerkt naar binnen. Een andere manier is om de olie te ver mengen met warme melk. Dit mengsel wordt goed dooreen geklopt, waardoor een witte, gebonden vloeistof ontslaat, die het olieach tige, wat de kinderen juist zoo. tegenstaat' mist. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal- Tabletten 90 ct. {Vlaag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Vervolg Ingezonden Stukken Aanbesteding Badhuis. De uitslag van de door B. en W. dezer gemeente gehouden aanbesteding van het Badhuis is als volgt: J. J. Metz, Soest 24759.— 1000.— Fa. J. v. Ouwerkerk, A'foort 24780— 1000 N.V. Mulders Handel Mij., Soest 24960 999.- v. Bekkum, Amersfoort 25200.1200.- J. Jorna, Soest 25325.1171. J. Kleijn en de Kruiff, Soest 25887.— 1040.— G. Bosboom, Soest 25993.1100. G. v. d. Berg, Soest 25860.1500./ J. G. Wijnands, Soest 26672.— 1310. Fa. Beijers en Schreuder, Hilversum 27285.1077. J. C. v. Halen, Utrecht 27574.— 1074.— Fa. Fransen, Hilversum 31747.1845. A. Vink, Hilversum 32660.900. J. H. C. Stam, Amersfoort 32500.2000. N.V. Nemico, Zeist 34570.2225. J. P. Drost, Veenendaal 39780.1480. Geslaagd Onze plaatsgenoot© Mej. Mü- H. Wolfsea, slaagde dezer dagen in den Haag1 voor het gehouden examen voor coupeuse, zij was leerlingen van het E.N.S.A.I.Dv Instituut tq Utrecht. R.K. Sportvereen. „DE PLOEG" Zondag a.s. zullen de elftallen van „De Ploeg", na eenigen tijd rust gehad te heb ben, wederom binnen de lijnen komen. Om half twee speelt het 2de elftal tegen een combinatie van De Zwaluwen 2 en 3 uit Utrecht. Om 3 uur speelt het 1ste elftal van De Ploeg tegen een elftal van De Zwaluwen 1 en 2 geocmbineerd. We hopen als het weer een beetje op knapt een paar mooie wedstrijden te zien. De Ploeg kan deze wedstrijden als een goede training beschouwen voor de a.s. serie- wedstrijden te Baarn. o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s 2 uur n,m., terrein Koud hoornweg. Soest I—D.O.N.'A.R. I '.(3e kL K.N.V,B,)' 0— I E.S.V.A.C. Uitslagen der gespeelde wedstrijden: N.I.O. I—Esvac I o—1. Esvac II—Laren II 0—3. Esvac ILaren I 0—5. Programma voor deze week luidt: C.J.V.V. adsp..Esvac adsp. Zaterdagmid dag 5 uur te Amersfoort, terrein LeusdeT- w eg. Zondag a.s half drie Sopla 1Esyac I terrein: Soesterberg. Demi-finale Zilveren Mot orweidst r ijlden. eens met Purolzeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij uw haar wordt Puroltccp licvcoal* Parol verkrifgboor U) Apoth.ea Drogtue*. EVENTJES DENKEN VRAAGSTUK I Een rangschikkingsprobleem. Gegeven: 9 kwdrtjes en 9 dubbeltjes. Gevraagd: hiermede te construeeren een symmetrische figuur (dit is een figuur, waar van de linker- en de rechterhelft gelijkvor mig zijn), waarin tien rechte rijen, elk van drie kwartjes (die niet op elkaar mogen lig gen) voorkomen, alsmede acht rechte rijen, elk van drie dubbeltjes, die evenmin op el kaar mogen liggen. Het ^preekt van zelf, dat GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. R. E. van Arkel, van Utrecht. Nam. 5.30 uur Ds. B. AUcema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. R. E. van Arkel, vat» Utrecht. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Geen opgave. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Oebouw „Religie en Kunst", Rerabrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Zondag 17 Augustus. NED. HERV. KERK Nam. 6 uur de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Spek, Soestdijk. 's Avonds 6 uur geen dienst. Vacantie Ondanks dat onze Hollandsche "zomers zoo wispelturig zijn en ons telkens weder ver rassen of teleurstellen, blijven de vacantie's voor een ieder groot of klein in den zomer toch steeds wedei een groot genoegen. Er zijn catégorien van menschen voor wie dqze vacantie's met de gewone regelmaat ieder jaar weder terugkomen en hun voor een enkele week en sommige zelfs meerdert! we ken het genoegen doen smaken, uit de da gelijksche sleur te geraken en volop, van de vrijheid te kunnen geneiten. Wat is het niet heerlijk indien men dit genoegen verschaft krijgt zonder de minste tegenkanting of groo- te financieele zorgen, daar toch voor de mees te of althans 80 k 90 pCt. vacantiegjangers het salaris behouden blijft. Hoe anders is het gesteld met de z.g.n. kleine middenstan ders, winkeliers enz. Deiie menschen verlan gen er ook wel eens naar om al isl het slechts enkele dagen te mogen genieten als ieder ander van de mooie vrijheid. Echter indien zulks plaats wil hebben, izijn hiet zoo enorm veel bezwaren aan verbonden, dat dit niet anders dan door soms groote financieele of fers te bereiken is. I En toch, indien werkelijk eens een ieder er van doordrongen was, dat voor1 deze ca- togorie van menschen als is dit slechts en kele dagen per jaar ook een kleine vacan tie toe kwam, dit door een] beetje medewer king. van de zijde van het publiek geer zeker wel mogelijk zou gijn. Zoodan trachten heden de Schoenmakers en Schoenwinkeliers hier te Soest weder voor zichnelf en hun personeel een vacantie van enkele dagen te verkrijgen, door hunne werk plaatsen en winkels van 25 tof en met 27, Aug. te sluiten. Indien nu een ieder, en vooral de geachte cliëntele hierin haar medewerkicig wïl geven, dooi' hunne bestellingen of reparatiën wel ke absoluut noodzakelijk /zijn voor of na dezemi datum te laten geschieden, zoo bestaat er geen twijfel of onze Soester Schoenmakers kunnen prettig van hunne vacantie genie ten. Hopende door |dit schrijven een steentje te hebben bijgedragen aan hun doel om; van inu af dan wederom jaarlijks Ideze enkele, vrije dagen te mogen behouden. De uitgever vriendelijk dankend vooij plaatsing van bovenstaand schrijven. Vertrouw wende op de meeste medewerking voor, alle vakgenooten. OOK EEN CRISPIJNER. KERKBERICHTEN Voorm. ter dam. SOEST Zondag 17 Augustus. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. 10 uur Ds. J. J. Stam, van Rot- Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. Ynzonides, van Eemnes- Binnen. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Kleine advert. bij vooruitbetaling Hiermede betuigen wij onzen har telijk en dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden. Fam. Q. v. HERWAARDEN. Torenstraat la. Net persoon zoekt bijverdienste, liefst voor 's morgens, onverschil lig welk werk. Adres Sinnema- plein 3, „Ons Belang", Soester berg. gevraagd. Ruim loon. Koningin- nelaan 10, Soestdijk. Gevorderd leerling zoekt plaat sing. Br. fr. onder no. 600 bu reau van dit blad. te koop gevraagd, 100 a 150 L., binnenpot geëmailleerd. Br. fr. onder no. 601 bur. van dit blad. 12 stuks Barnev. Hennen met of z. haan, broed 2 April 1930. Prijs billijk. Kolonieweg 6a. nette dagdienstbode of werkster, voor de morgenuren. Mevrouw Touber, Steenhofstr. 73, Soest. winkelhuis met kleine woning, Nieuwstraat 17, a f8.p. week. Te bevragen Nieuwstraat 19 en Groenhuizen's Woningbureaü, te Baarn. kan spoedigst worden geplaatst een ter opleiding. Juffrouw gevraagd als huishoud ster, in- of extern. Br. fr. onder no. 610 bureau van dit blad. gevraagd, hulp van werkster aan wezig of een werkster voor 3 hal ve dagen. Ramaker, Riet- en meu belzaak, Koninginnelaan hoek L. Prima Slinger-Bijenhoning roet Rijksmerk, a 85 cent per flacon- Te verkrijgen Imkerij „Eemland", Kerkstraat 10, Soest. naar W. BAATEN OUDEGRACHT 276 bij de Weesbruf Utrecht Aanbreien van voeten en maat werk in eigen Machinale Breierij. SOEST. Behandelt Uw wasch opgemaakt volgens tarief. AANBEVELEND, Woensdag van 1-2.3cuur

Soester Courant | 1930 | | pagina 2