aan onze lezers. ielJm.Uiscianilei PLIROL SprceRlesseiv Verpachting Markiezen [Miezei Behangerij Stolieerderi Coöd Landbouiii-fiiëir en 5el9enl4eerzapg Het Kinderparadijs Dixiaansche Rijmen. Zeven gulden per persoon, zuidkamers mei pension. Advertentiën Dankbetuiging. Te koop Vriendschap gezocht!! Klein huisje Bijenhonig KANO Wegens plaatsge brek te koop; Inboedel-Verkooping. Donderdag 28 Augustus 1930, nette Loopjongen Prima Bijenhoning INBOEDELS te koop gevraagd Koninginnefeest Soest. ctinsumDiieteni, Riluiieistai ling en ouioparkeerterreiii standplaatsen voor Fruit, IJs enz. Iemand gevraagd Rijwielen te koop. ie kood o! ie nuur „HET HAIfOELSKUIS" Naaimachines Voor Wol, Sajet, Kousen en Sokken, KUIJPERS De Wolbaai - TIP TOP FOTO'S FOTOGRAAF G. VAN GRONINGEN Granen, meel, Piuimuee- voeders en Kunsimest. Die de uiscn net lekkerst M neen de klanten. rjpen5teDraitv.ZaagereS rtatïortale,„Kon VlaamxteOperg^ Spreekuur Htaandagen MUTSEN, GUIRLANDERS, VLAGGEN, LAMPIONS enz. irn onze speelgoed-afdeeling een uitgebreide collectie prijzen voor wedstrijden. Feestcommissies extra korting. Het Speeigoedhuis met ieders keus. LEEUWENSTRAAT 26—30 - HILVERSUM TELEFOON 2175 DE KONINGINNELAAN Op! naar de Koninginnelaan, Die heeft de bloempjes buiten staan! Kom, Knelis, zoek je hoogen dop En druk hem op je stoeren kop; We gaan vandaag voor ons plezier Met vrouw en kroost eens aan den zwier. 't Wordt door de goede zorgen Van eiken nieuwen morgen Een feest in Soest, Zooals er elk kwartaal, In openlucht of dancing-zaal, Eén wezen moest. Nou, Netelbrand, naar uw verlangen, Hier neergepend in rijmelzangen, (Ja 'k na mijn tweede kopje thee Onmiddellijk met je mee. Daar komen reeds de paarden, De mannen zonder baarden; En B. en W. in groot tenue: Warempel, 't lijkt wel een revue. En and're hooge heeren Gedoscht in staatsie-kleeren, Zij groeten wuivend Jan Publiek En nad'ren onder marschmuziek. En Oome Koen, de reuze-vent, Die ziet op geen gemeente-cent, Hij glundert van genoegen, Of z' hem op handen droegen. Het grootsche werk, hier thans volbracht. Is voor het komend nageslacht, Een monument van werkzaamheid En stemt tot groote dankbaarheid. Laat de vreugde-tonen schallen, Laat de zeven-klappers knallenj Siert uw huis met groen en lkljt, Sluit uw oor voor wanklank dicht; Allen moeten hooren, zien, Wat de dankbaarheid mocht bléu. Voor dit deel van 't volksbestaan, Leef de Koninginnelaan! school en de Philomep.ostichting. Ook de zie kenverzorging ruamt gij ter hand, getuige daarvan N. Mariënburg ea zeer veel hebt gij gedaan voor de nieuwe kerk. De R.K. spaarkas was uw troetelkind en voor uwf mooi kerkgebouw een der schoonste i-n den lande, doet gij zeer veel. Daar e* nog enke le staties aan dën Kruisweg ontbreken, heeft de gemeente daarvoor een feestgave bijeen gebracht, opdat gij ze door Mengelberg kunt late,n aanmaken. Voor dat alles onzen dank en hulde en dat U nog lange jaren onze pastoor moge izij(n. (Applaus). Pastoor Vossenaar dankte voor de hartelij ke woorden ejn het schoooe geschenk. Hiji hoopte zijn 50-jarig priesterfeest met allen nog te ruogtta gedenken. De receptie, die vervolgens werd gehou den werd door honderden en honderden be zocht. Allereerst door het College van B. en W., de meeste raadsleden, alle corpo- ratiën, de Eerw. zusters, hoofden an perso neel van R.K. scholen, den heer Veenstray ds. Alkema, e.a_ De burgemeester dankte den jubilaris voor deo steeds prettigem om gang; hij heeft veel bijgedragen tot eem op leven van Soest, hij hoopt dat de jubilaris op den ingeslagen weg zal voortgaan. Na de receptie was er een kiinderhulde door de leerlingen der Zusterschool, U.L.O. ea Bonifacius-school, welke een keurige groep vormden en netjes twee aan twee voorbij den pastoor trokken met zich voertenide dé emblemen van den priester. Nadat een zangkoor een feestlied had ge zongen, beden twee meisjes en een jongen den jubilaris e«n enveloppe, een kist siga ren en hjoemem aan. De kindenen werden, onthaald op een reep chocolade. Te half vijf werd het Lof gecelebreerd1; waarbij de jubilaris een toespraak hield tot de parochianen, God dankend voor dezen rijkgczegenden dag. Besloten werd met het plechtip Te Deum, Tantum Ergo ein Pries- terhulde. Tot slot van dezen dag werd den jubi laris des avonds een serenade gebracht met lampions, gevormd door alfe corporatiëm en de parochie, welke velen op de been bracht. Onderwijs Onze plaatsgenoote Mej. A. G. Koopmans slaagde gepasseerden Maandag te Utrecht voor de hoofdacte. Rijkstelefoondienst Soest Baarn Nieuwe aansluitingen 2350 A. D. van Krieken, Zuider-Eng, Eigen, domsweg 98, Soest. 739 A. C. Grootveld, tandarts, Mollerusstr. 2, Baarn. 742 Glazenwasscherij Siebrand, Oosteratraat 15, Baarn. 2351 Willem Verweij, L. Brinkweg 49, Soest. 2352 N. V. Ma we, Betonweg bij Veen hui- zer Tol, Soest. 743 K. Kramer, TrompLaan 27, Baarn. 740 Inspectie Directe Belastingen, Hoofd straat 3, Baarn, 912 en 24 uur. 375 H. C. Harmsen, meubelmaker, behan ger, Oosterstraat 4, Baarn. 2348 N.V. v.h. W. A. Kuijken Jr., Soest. 714 J. F. Gehrels, Nassaulaan 32, Baarn, 195 Gebr. Becker, dagelijksche besteldienst Baarn—Utrecht, Zandweg 139, Baarn. 735 Mevr. Ch. E. van den Bossche, Eem- straat 7, Baarn. 2313 J. van den Kop, v. Weedestr. 30, Soest. 737 Jhr. W. E. J. Berg, Nassaul. 56, Baarn. 738 P. J. M. de Haan, Nieuwe Domlaan 4, Baarn. 2349 M. C. Priem, Klaarwaterweg 13, Soest. 2302 Mevr. A. C. H. Abbing, Bartiiottilaan 22, Soest. Vervallen aansluitingen: 195 H. v. d. Kuil, Baarn. 2313 Pluimveevoederfabrlek, Soest. 2302 A. C. Vis, de Genestetlaan 8, SoesD 310 Mevr. A. M. P. Glopper, Molenweg 11, Baarn. 2289 G. Schouten, K. Brinkweg 13, Soest. 2129 D. P. P. v. d. Pas, Parklaan 4, Soest. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie. Onderstel fototoestel, sjuk versiersel lijk wagen, heeren hoed, koppel van padvinder,' 2 gladde gouden ringen, 2 schroevendraaiers, achterlicht van een motor, riem van een re genmantel. Aangeloopen een hond. Onze winkels tand De heer J. v. d. Linden, Burg. Grothestraat 6, welke reeds 20 jaar het bekende Amstel- bier bottelt en jaren lang een verlofzaak in dit perceel uithefende, heeft thans de zaak naar een ontwerp van den heer Beekman grondig laten verbouwen door den heer G. J. Bosboom en daarin een eerste klas slij terij ingericht. Het lokaal doet weldadig aai) door de fraaie beschildering in moderne kleu ren uitgewerkt,, terwijl de etalages en kasten doelmatig en stofvrij zijn ingericht. De ver schillende dranken in diverse prijzen lokken tot koopen. Inwendig is alles in dof eiken hout geschilderd, wat zeer rustig aandoet. Ter gelegenheid der opening waren een 32-tal bloemstukken door vriendelijke han den aangeboden, wat het geheel ten goede kwam. Alles bijeen een mooie aanwinst voor de Burgem. Grothestraat. De heer V. ten Haaff verzorgde het schil derwerk, terwijl de heer Lüchen de bijpas- schende zonschermen maakte. De Koninginne feesten J.l. Maandagavond was het comité tot feest viering ten gein een te huize bijeen, voor de nadere vaststelling van het feestprogramma, dat op Woensdag 3 September zal worden uitgevoerd. Algemeen was men van oordeel, dat voor al de kinderen ditmaal extra moesten wor den bedacht. Het reeds uitgetrokken bedrag voor de tractatie en de feestelijkheden van alle schoolkinderen werd daarom gehand haafd. Na de vacantie zullen de hoofden der scho len voor hun leerlingen feestelijkheden en een algemeene tractatie organiseeren. Wanneer voor de verschillende onderdee- Jen voldoende belangstelling aanwezig is, zal op den feestdag het navolgende programma worden afgewerkt 9 Uur: Klokluiden door de klokken der 3 kerktorens. 9.3010.30 Uur: Muzikale rondgang. 10.30H Uur: Concert in de muziektent in het Rosarium, welk concert aansluit aan den muzikalen rondgang. 111230 Uur: Optocht met versierde rij wielen en twee- en vierwielige wagens (geen reclame). (Hieraan kunnen ook deelnemen de deel nemers, welke des middags zullen uitkomen bij het ringsteken met rijwielen en 't schoon- rijden met wagens.) 24 Uur: Turndemonstraties op het feest terrein, te geven door „De Soesteer Tum- club", directeur de heer J. v. d. Linden. 3430 Uur: Ringsteken met rijwielen voor meisjes en jongens van 1217 jaar. 4.30630 Uur: Harddraverij met losse paar den onder den man en schoon rijden met twee- en vierwielige wagens. 8 Uur: Opvoering van het openluchtspel Oogstfeestonder leiding van den heer Goossens. Het feestterrein is ditmaal gelegen aan „de Ferd. Huijcklaan hoek Zwarteweg. Het ligt in de bedoeling des middags toe gang tot het feestterrein te verstrekken tegen een kleine betaling, terwijl des avonds bij het openluchtspel zit- en staanplaatsen verkrijg baar zullen zijn. Het Comité verzoekt den ingezetenen dien dag zooveel mogelijk te vlaggen, terwijl1 te vens in overweging wordt gegeven, vooral des middags de zaken te sluiten, opdat deze dag voor een ieder een feestdag wordt. Men zie de advertentie in dit nummer. Noodlanding Verleden w^ek moest het jachtvliegtuig D 7258, bestuurd door den wachtmeester-vliegej nier H. Bos, op weg van Waalhaven naai So ester berg, wegens het warm loopen van den motor, een noodlanding maken, op een weiland te Pijmacker bij Delft. De machine kwam met den kop in een sloot terecht. De bestuurder bleef ongedeerd, Persojneel vaai de Luchtv.-afd. te Soesterberg heeft de machine gedemonteerd <an naar Soesterberg ovqr gebracht. Droevig Verleden week Vrijdagmorgein, omstreek. 1 uur gebeurde er op den Amersf.strweg eetn ernstig auto-ongeluk. Een ongeveer 14-jarige knaap, J. H Kruize, die met jzijin moeder te Amersfoort logeert, wilde een vriejndje te Soesterberg gaan bezoekein. Toen hem een vrachtauto achterop reed, vroeg hij aan den. bestuurder te mogen mee rijden, waarop de bestuurder stopte om den jongen de gelegen, heid te geven in te stappen. Voor den wagen nog geheel stil stornd viel de jongen, door te vlug opstappen, vajn de treeplank waarbij de bestuurder niet kon verhinderen, dat een der wielen op het hoofd van den jongen ging Het hoofd werd geheel verbrijzeld. De politie van Soesterberg an Amersfoort waren spoedig ter plaatse, zoowel als de comim. van politie uit Amersfoort. Het lijk van het ongelukkige knaapje is naar de algejmeene begraafplaats overgebracht. Noodlanding Verleden; week heeft het mill. vliegtuig No 555 van de Luchtv.-afd. te Soesterberg eejrt noodlanding moeten maken op een weiland tusschen Amersfoort ejn Nijkerk. De inzit tende n, een luitenant en een onder-officier, bekwamen eenige lichte verwondingen. Dooi personeel der luchtv..-afd. zijn de overblijf selen naar Soesterberg vervoerd. Openluchtspel „Widukind" Begunstigd door prachtig zomerweer werd gepasseerden Zor.jdag voor de eerste maal het openluchtspel „Widukind" vertoond, dat een ware lust voor het oog is. Een prachtige kleurenweelde noopte tot kijken, kracht vai zeggi n vaiii -enkele hoofdpersonen tot luis teren en het naive spel der twee kleine sna ken tot dubbel oppassen om er niets van tt missen. De zang bovendien om dit alles te co rijpletteren. Zeer, mooie momenten waren het satanisch spel van den roover van den jongen Prins, de sam-enspreking tusschen de beide Prins, 'es. het devote spel van den afgezant van Ko uilig Karei e,d Er is met recht volop ge noten en het herhaaldelijk gegeven applaus was welverdiend. Kapelaan Jaiopiiaai en de heer Alders heb ben eer yan hun werk en de medespelendjen hebben 'getoond wat er fci hun schuilt. Ongeveer 60c personen woonden de eer; &te opvoering bij. Woensdag den twee! den dag was het begrijpelijk minder, maar we twijfelen er «liet aan, dat bij gunstig weer a.s. Zondag ook geep, stoel onbezert zal bljjven. Het stuk speelde ten tijde der Chris mm- vervolging. Trein vertraging Woensdagavond reed de landbouwer S., met zijn jzoom met 2 beladen wagens haver op de Molenstraat richting Steenhof straat vlak! bij den overweg, toep zij den locaaltrein hoorden aankomen, welke te Soestdijk stop te en weinig vaart meer had. Vader en zoon het gevaar ziende, sprongen tegelijk van den wagen, Warop de zoop de paarden liet om zwenken,, waardoor een gedeelte van den ha ver op de spoorbaan terecht kwam. De machinist had, eveneèns het gevaar ziende onmiddelijk geremd, zoodat de trein spoer dig stilstond. Na 5 minuten oponthoud kon de trein haar reis vervolgen. Ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De Eem buiten hare oevers In dep latei nacht tusschen Vrijdag en Zaterdag j.l. werden de boeren te dezér plaatse gewaarschuwd, dat er kans bestond, dat de Eem buiten hare oevers zou treden, In allereil werd het vee dap ook in veilig heid gebracht. Het bleek niet te vroeg wapt Zaterdagmorgen kwam !het water over de oevers stroomen. Breede vlaktep ter weers zijden van ;de Eem1 kwamen onder waters Gelukkig is het sinds Zondag veranderd. Zoo hier en daar lag nog hooi in dep pol der. Dat is nu ook weggedreven. daarover bekommert men zich iniet bijster. Het natte weer had het iminers al lang waardeloos gemaakt. Alleen voor strooiing had het nog diepst kunnen doen. Links van den weg De politie heeft dezer dagen tegen een groot aantal personen proces-verbaal opge»- maakt. wegens het links van den weg rijden. Men zij gewaarschuwd, daar, izooals m«i ons mededeelde, hierop ennstig zal worden gelet. t 1 Klopjacht Tegen een zestal slagers werd proces,-veT, baal opgemaakt terzake overtreding der ar beidswet. Aanrijding Wederom had Zondagmiddag op de krui ng Birkstraat—Eikenlaan een aanrijding plaats, ditmaal tusschen eqn automobiel en een 16-iai igc wielrijder. De jongen, die vanuit de Eikenlaan de Birkstraat wilde inrijde|n, zag, door het daar onvoldoende uitzicht, een de Birk straat berijdende automobiel ipiet nade ren, waardoor hij op mipder aangename wij ze tegen de guto botste. Hoewel de wielrijder er bijzonder goed afkwam, werd trijp karre tje tot wat oud roest omgevjorimld. t Wil ons voorkomen, dat 't gemeentebesü. aan dit kruispunt zoo spoedig mogelijk haar volle aandacht heeft te schonken. Wanneer hier niet spoedig veranderingen.plaats grijpei zul/en ook ernstige ongelukken daar niet uit blijven. Parachute-demonstralie J.l. Vrijdag hadden te Soesterberg demon straties plaats met de bekende „Robur" Pa rachute. Deze demonstraties hadden reeds Donderdag moetep geschieden, doch warei toen. wegens de weersomstandigheden niet doorgegaan. De demonstratie werd bijgewoond dooi vele. leger- en marine-autoriteiten, alsmede door vertegenwoordigers vap de generale staf en de Indische millitare luchtvaart. De „Robur" parachute bleek bijzonder goed t'-1 voldoen, vooral ook, omdat zij on danks dtp zeer straffen wind, izonder slinge mie" dep grond bereikte. Auto-ongeval Zondagmorgen j.l. is de Heer B. B. var Dijk te Soesterberg een ernstig auto-mge; luk overkomen. Toon hij ongeveer half twaalf uit de kerk kwam, wilde hij den weg over. steken, juist toep er een auto passeerde. Om deze te ontwijkeP stapte hij met verstneldefn pas door, doch werd daarbij door een vam stemming van de politie of buiten politie verordening om. Dankend voor de opname, L. J. QUARLES VAN U F FORD, Voorzitter afd. Baarn, Soest en O. Ned. Ver. voor Besch. v. Dieren. SPORTKRONIEK den anderen kant komende auto gegrepen, Zwaar gekwetst werd hij opgenomep en naai het Ziekenhuis te Zeist vervoerd. Zijp toe stand is ennstig. Een nieuwe zaak De nieuwe zaak door den heer Ter Haar aan de Koninginnelaan geopend mag er in alle opzichten zijn. Verschillende op zich zelf staande afdee- Hingen zijn in deze zaak vereenigd. Naast een uitgebreide sorteering kantoorartikelen en alle mogelijke schrijfbenoodigdheden, is in deze zaak een zeer uitgebreide leesbibliotheek ondergebracht, hetgeen voor dit deel der ge meente zeker een groote vooruitgang mag worden genoemd. Een keur van schilderijen, etsen, penteeke- ningen enz. is daar tevens op zeer smaakvolle wijze bijeengebracht, zoodat wij hen, dié op dit gebied iets zoekt, zeker naar den heer Ter Haar kunnen venvijzen. De zaak ziet er smaakvol uit. Wij wem schen den eigenaar veel succes. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Baarn, 20 Aug. 1930 Mijnheer de Redacteur. U zult het wel met mij eens zijn, niet waar, dat het niet zoo eenvoudig is een schrijven als dat van J. Hartman te Soest te beantwoorden en toch kort te zijn over alles wat daar wel in staat. Men moest wat meer vertrouwen hebben in een Bestuur, dat heusch doet wat het kan en mag. Zoo mag het Bestuur maar niet iedere zwerveling of wat ook dooden, al zou het zulks in sommige gevallen verkieslijk vinden. En wel omdat dat dier een eigenaar heeft al is die er naar en deze daartoe geen toestemming heeft gegeven. De po'ï'ie'alléén kan in deze optreden en kan o.k. verbalisee ren wegens verwaarloozing, als anderzins. Er kan im deze veel gedaan worden, maar zon der de politie kan noch J. H. te S. noch het Bestuur der V. D. B. iets doen. Jawel toch. J, H. te S. kan het ongelukkige dier opnemen en liefdeüjk verzorgen en verple gen en de kosten met den eigenaar verreke nen. Voor het Bestuur brengt dit vooralsnog veel te groote gevaren met zich, omdat 't het misbruik in de hand zou werken, bijv. wan neer welgestekien, die de contributie voor een lidmaatschap liever niet offeren, van de voordeelen willen genieten. Even moeilijk als het is een dier in het leven te houden, even moeilijk is het, het 't leven te benemen, Wij keuren hét doodschieten met kogel of hagel ten zeerste af. Het schieten met een pintoestel, zooals dat op vele slachthuizen gebruikt wordt, werkt onfeilbaar en zeker op een hond of kat. Als voorzitter van de commissie uit het Hoofdbestuur voor het „Slachtvraagstuk", ge- durende een kleine veertig jaren, mogen wij U zulks, dunkt ons, wel verzekeren. E.S.V.AjC. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn Esvac-adsp.C.J.V.V. adsp. 2—3. Sopla IEsvac I 0—2. Scherpenzeel IEsvac 1 1—1. Esv'ac 1, dat deelnam aan de Zilveren Mo torwedstrijden te Soésterberg, slaagde er in dezen kostbaren wisselprijs voor een jaar te bemachtigen, door resp. eerst de eerste klas- sers Soesterberg I en Sopla I met 10 en 20 te kloppen, om daarna in den eindstrijd gelijk te spelen (11) tegen Scherpenzeel 1. Oververmoeidheid was wel een der groot ste factoren, dat ook deze laatste wedstrijd niet gewonnen werd. Alle spelers hebben zich in dit> tournooi uistekend geweerd en vooral de doelverdediger heeft getoond een speler van extra klasse te zijn. Wij wenschen de Esvaclfcers dan ook geluk met het behaalde resultaat en wanneer met het zelfde enthou siasme en clubgeest de a.s. competitie ge speeld wordt, dan kan ook verder 'succes niet uitblijven. De''fraaie wisselprijs is voor de sportlief hebbers, die in de Esvac-verrichtingen be lang stellen, tentoongesteld in de etalage van den Heer Schuijt, sigarenmagazijn ,,'t Sport- huis", hoek Birktstr.—Soesterb.straat. Hieronder nog een overzicht der gespeel de wedstrijden te Soesterberg: Scherpenzeel IHolland II 3—2;Velox III- Nijkelk I 21Scherpenzeel IVelox IIJ -2; Scherpenzeel 1 punt. Soesterberg I—Esvac I 0—1Sopla I—Bre- derodes I 21Esvac I—Sopla I 20. Es vac I punt. Esvac won daarna door loting en gezien het zware programma, hebben de Esvaccers wel loon naar werken gekregen. Het programma voor deze week luidt: Esvac Zaterdagmiddag-elftalC.J.V.V. I op Zaterdagmiddag 3 uur a.s., \n het Burgem. Dekethpark. Esvac I, hetwelk deelneemt aan de serie- wedstrijden van B.V.C. te Bilthoven, speelf Zondag a.s. te 1 uur aldaar tegen Vreeswijk I. o R.K. Sportvereen. „DE PLOEG" Tot onze groote teleurstelling moesten on ze beide elftallen vergeefsch wachten op de elftallen van „De Zwaluwen". Zooals we begrepen hebben zat dit in een vergissing van de zijde van den secretaris van „De Zwaluwen". We hopen echter de wedstrijden op een anderen datum te spelen. Zondag a.s. komt een elftal van V.V.IJ. uit IJsselstein op bezoek bij ons 1ste elftal. Het .is voor onze spelers een goede voorbe reiding voor de serie-wedstrijden van „Eem- landfj- wel|ve de volgende week (31 Aug.) zulfeJT aanvangen De loting heeft uitgemaakt, dat „De Ploeg" moet spelen tegen D.W.S.B. uit Bussum. Daarom spelers, speelt goed samen en tevens een vriendschappeüjken strijd, speciaal be stemd voor oefening. Den leden wordt nog eens attent gemaakt op de training, welke hedenavond gehouden wordt. De jeugdige spelers komen te 7 uur, terwijl de oudere te S uur worden verwacht. Komt allen op tijd, daar de avonden reeds kort beginnen te worden voor trainen. o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s., terrein Koudhoornweg: Nam. 2 uur Soest IS.O.P.L.A. I. Naim. 4 uur Soest IIS.O.P.L.A. II, o V.V. SOESTERBERG Zondag j.l. werden de voetbalwedstrijden om den zilveren motor voortgezet. De eerste wedstrijd was Scherpenzeel tegen Felox, wel ke wedstrijd met een gelijk spel eindigde. Bij loting werd Scherpenzeel tot winnaar ver klaard. De 2de wedstrijd werd gespeeld tus schen Sopla en Esvac. Esvac werd winnaar met 20. De wedstrijd tusschen de twee win nende partijen (Scherpenzeel en Esvac), gaf na anderhalf uur een stand 00 te zien, waar na de wedstrijd met 2x7,5 minuut werd ver lengd. Het bleef echter 00. Bij loting tus schen Scherpenzeel en Esvac werd Esvac tot winnaar verklaard, welke vereeniging, na vee) strijd met den zilveren motor naar Soest kon vertrekken. Scherpenzeel kreeg nog een mooie beker naar huis, welke zeer zeker door hen verdiend was. Per luxe Touringcar naar de Wereld-tentoonstelling te Ant werpen op Zondag 31 Aug. en Maandag I Sept. a.s. Wij hebben eeme overeenkomst gesloten met Reisbureau „Hotlandia", Schimmelp.str. 72, Amersfoort om voor onze lezers tochten te organiseeren naar de Antwerpsche ten toonstelling. Ongetwijfeld zullen velen onzer lezers van deze gelegenheid willen proflteeren om' eenige heerlijke uren te vertoeven pp de Ex posities in de Scheldestad. De 'Touring-car is zeer luxueus ingericht, met vertrouwd chauffeur. De tocht, welke geschied onder goede leiding, gaat over prachtige wegen en door een mooi gedeelte van ons ïand. De prijs tot deelname is uiterst laag gesteld en bedraagt waarin tevens begrepen de toegang tot de tentoonstelling. Vertrek Zondagmorgen 8 uur precies van af Nieuwerhoek, terwijl onmiddellijk daarna de autobus zal stoppen voor het Gemeentehuis en voor Hotel „De Gouden Ploeg". Maandag op dezelfde wijze té 7 uur. Te Antwerpen zal plm. 6 uur worden ver toefd, terwijl de passagiers kunnen reke nen te ongeveer half 12 wederom in de gemeente te zijn. Bewijs van Nederlanderschap (aan het Ge meentehuis verkrijgbaar) verplichtend. Met het oog op de te verwachten groote belangstelling gelieve mén zich zoo spoe- dit mogelijk aan ons Bureau Van Weede- straat 35, Soestdijk op te geven. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 24 Augustus NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm, 10 uur Ds. Vethake, Emer. Pred. te Utrechl. Rembrandtzaal. Voorin. 10 uur Ds. J. W. Dippel, van Aal ten. Nam. 6 i|ur Ds. R. van der Meulen, van Bunschoten. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 um Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 Uu Ds. B. Alkema. 's Avonds 5.3) uur Ds. J. Hoek, Den Haag. SoeSerbergschestraat Voorm. 10 Uir Ds. J. Hoek. Den Haag. Nam. 530 uir Ds. B. Aikema. CHR. GEDEFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uir en nam. 6 uur Ds. P. de Smit, van Utreiiit. H. Avondmaal en Dank zegging. VEREEN, v. NRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religi en Kunst", Rembrandtlaan. SOESTERBERG Zondag 24 Augustus NED. HERV. KERK Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE Voprm. 10 uur Ds. Tuinstra. 's Avonds 6 uur geen dienst. Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht. ONS VROUWENHOEKJE Klein gezin, m., vr. en k., 4 jaar, vraagt Oct.Febr. in boschrijke, vroolijke omgeving, aan spoör of tram gelegen, MedegT. badk. Aanb. en prijs on der no. 616 bur. van dit blad. Voorm. 10.30 uur Dr. A. H. Haentjens, Een Dieren-Asy! werkt nooit zonder toe- van Haarlem. Zieke kinderen. Het is voor vele moeders wel eens moei lijk om haar evenwicht te bewaren als haar, kind ziek vof herstellend is. De kleine pa tiënt is zeurig, verlangt alles en toch ook weer niets, wil bezig gehouden worden en heeft voor alles maar kort belangstelling. Moeder blijft natuurlijk de zorg voor haar huishouden behouden en heeft het hierdoor alleen al zoo volhandig, dat al gauw het pa tiëntje vermaand wordt „niet zoo lastig" te wezen. Begrijpelijk,en toch onrechtmatig. Want onnoódig last veroorzaken doet Jiet izieke kind niet. Het zeuren wat het doet, dani eens om een gevallen popje, *een oogenblik later om wat drinken en een minuut daarna om weer iets anders, is alleen een angstig zoe ken naar steun om het ongewone, het ziekte proces, dat zich daar in dat onvolgroeide li chaampje afspeelt, te helpen dragen. Neen, wees niet bevreesd, dat het kindi hierdoor verwend wordt en na zijn hersteli onhandelbaar zal blijken te izijn; zulk een bewering is op zijn izachtst uitgedrukt eeln legende-. Een gezond kinjd denkt er niet aan de hulp van moeder in te roepon om een gevallen popje op te rapen of om zijn dorst te lesschen; het pakt zijn speelgoed izelf op en gaat zonder vragen drinken aan pomp of kraan. .Maar wei is het soms moeilijk het kind bezig te houden. Zelfs tegenover getzonde kinderen staan we als volwassen wel eens verlegen. Het spelen met blokken en met poppen of ander speelgoed is in een uur afgejdaan, want zoodra het nieuwe er af is, krijgt de invloed van het zieke lichaampje weer de overhand en begint de belangstel ling te verminderen. Het kind hangt dan lus teloos in de kussens met op het moede ge zichtje |de onbewuste en onuitgesproken klacht waarom alles toch niet nieuw blijft. Sprookjes hooren is een nieuwe wensch van het kind, maar in de meeste moeders is door de da gelijksche zorgen en beslommeringen te wei nig) van het kind in haar achtergebleven om aan dien wonsch te kunnen voldoen. Toch kan een beetje inspanning om' in de denki wijze van het kind te komen, al tot veel leiden. Het ziet bijvoorbeeld eiken dag graag; een nieuwe- plaatje aan den muur, al is, het 'maar een Verkade-plaatje; als het pa-, ti.ëntj'e een meisje is, heeft het graag iederen dag het haar anders opgemaakt; altijd weer een paar bloemen bij het bed of den rust stoel zal |ze boeien en veel praten tot ze, zat ize afleiden. En hoe moet het dam met het huishou den? Want al dat bezig houden eischt na tuurlijk tijd. Natuurlijk! Maar moet dan de taak -van. de moeder ondergeschikt zijn aan die van; de huisvrouw? Is het dan zoo onvergeeflijk; ais voor een week het koperwerk eens niet gepoetst wordt en de kast een weekje lan ger op schoone papieren wacht? Tracht, waar het gaat om hulpverieenimg aan de kinderen, het huishouden eens voor een oogenblik uit te schakelen Dit kan on tegenzeggelijk, izonder dat het gezin verwaar loosd wordt of er bij tekort komt, als we, maar weten in onze handelingen het aller noodzakelijkste te leggen. En men |zal zich, veelvuldig beloond zien als men bemerkt het, zieke kind in alles tenzijde te kunnen staan. Kleine advert. bij vooruitbetaling Voor Uwe belangstelling, onder- vohélen bij de opening van onze zaak, betuigen wij onzen oprech ten dank. Hoogachtend, J. M. v. d. LINDEN. C.. J. v. d. LINDEN- TEN HAAF. Soestdijk, Augustus 1930. Burgem. Grothestraat 6. Aan allen, die op eenigerlei wijze, door woord en daad, door gebed en gelukwensch, door zang en geschrift, hebben medegewerkt aan de feestelijke viering van mijn veertig-jarig priesterfeest, breng ik openlijk en hartelijk dank Het feestcomité met zijn uni forme ruiters, zijn zangers, zijm muziek, het personeel der scho len met zijn circa 600 kinderen de vereenigingen met hunne va nen en hunne bloemen, de afge vaardigden der versehillende cor poraties, kerkelijke en burgerlij ke, het kerkkoor met zijn onver- moeiden directeur, het volledige college van het dagelijks bestuur dezer gemeente, de vertegenwoor digers van het gemeentelijk amb tenarencorps, de politie met zijn volijverige en zorgzame chef, de harmonie „Patiënfia Vincii Om- nia" met zijn sympathieken, waar- nemenden voorzitter, zoovelen van alle rang en stand en alle richtingen op kerkelijk en maat schappelijk terrein uit geheel Soest, aan deze allen, niemand te vergeten want ieders belang stelling, rijk of arm, hooggeplaatst of lager, katholiek of niet katho liek, heeft de volle sympathie en de dankbare warmte in mijn hart. Alle deze zeer vele bewijzen van deelneming van de bewoners dezer plaats ontvangen, zijn mij een aansporing om ook in de toe komst volgens mijn vermogen te blijven medewerken als pastoor en als burger, voor de openbare be langen dezer gemeente en zoo verlangd voor de bijzondere be langen van een ieder, welker be hartiging zoo dienend mij steeds een eer en een vreugde zal zijn. PASTOOR VOSSENAAR. winkel- en woonhuis, aan de Ko ninginnelaan. Te bevr. Nieuw- straat 15. Soestdijk. Net heer, van middelbaren leeftijd, ongehuwd, stil levend, zoekt on afhankelijke weduwe of geschei den vrouw als vriendin; nette ver schijning. Geheimhouding verze kerd. Br. franco onder no. 615 bureau van dit blad. te huur. Te bevragen Beuken laan 31Soest. Verkrijgbaar de fijnste soort ho ning, voorzien van Rijks contro lemerk, afkomstig uit eigen bijen park. Prijs per flacon, inhoud 5 ons f0.70. N.B. Deze prijs is zeer laag ge steld, opdat een ieder profiteere. Bekend adres: Birktstr. 17, Soest. ter overname aangeb., voor bill. prijs. Verk. in uitst. staat. Te be vragen Schaatsbergen, Henriëtte Blaekweg 2. 49 prima witte „Angora-konijnen" en 54 hokken, voor den spotprijs van f125.Vosseveldlaan no. 38, Soest. Gevraagd een nette zelfstandig kunnende werken en koken, v.g.g.v. Zondags vrij. Adres: Het Wolhuis, Van Wee- destraat 49. De op 21 Augustus j.l. uitgestel de inboedel-verkooping in het perceel Steenhofstraat no. 78 te Soest, zal thans plaats hebben op des voorm. 10 uur. Bez. Woensdag 27 Aug. 1930, van 104 uur. gevraagd. Aardappel-, Groenten- en Fruitcentrale, Torenstraat, te Soest. Prima Slinger-Bijenhoning met Rijksmerk, a 85 cent per flacon. Te verkrijgen Imkerij „Eemland", Kerkstraat 10, Soest. Verkooplokaal: Spoorstraat no. 26 SotsUOfk. van Inschrijvingsbiljetten in te leveren tot Woensdag 27 Augustus, 's avonds 7 uur, bij de Heeren A. HEINS, Middelwijkstraat of JOH. TAK, Kantoor Kerkpad N.Z., aan welke adressen tevens inlichtingen zijD te bekomen. om 3 maal in de week met een oude Dame te wandelen 's morgens tus-' schen elf en twaalf uur. Inlichtingen desgwenscht verkrijgbaar Galenkamp. pelsweg 11 Overcompleet Engelsch Meisjesrijwiel f 15.—. en een Heerenrijwiel f 15.— beiden in goeden staat. Tebevrager Soesterbergschestraat 32. Met 1 September een landhuisje aan de Beukenlaan. Koopprijs f3800. Huur f27.—. per maand. Te bevragen Sukel's Brandstoffenhandel, Beukenlaan 22, Soest. Soesterbergschestraat 51, - Soesi Telefoon 2200 Afdeeling: Dekens Karpetten Tafel- en Dlvankleeden. „Het beste adres". naar W.BAATEi OUDE» 4CHT 276 bii «ie Weegbrug UtrtchJ Aanbreien van voefen en maalJ werk in eigen Machinale Breien;.] Woninginrichting t SPOORSTR. 26 - SOESTDIJ< Speciaal adres voor maatwe't Ook voeten aanbreien. Heuvelweg 2A Soest# Ingang achter den winkel 6 stuks 50 ct. Briefkaarten 6 Hi; TORENSTRAAT 12 - SOEST Vergrootingen naar elk portrei Torenstraat 16 - Telet, 211' Het adres voor Uitsluitend bij ons verkrijg baar het door de Pluimvee- Vereeniging aanbevolen Heerlij'ke gebakken visch, als bot, schelvisch enz., 50 ct. p. pond. Garnalen 20 ct. per ons. Versche gerookte Paling f 1.80, f2.— en f2.25 per pond. Onze nieuwe zou-, tevisch is inderdaad blanke dikke nieuwe visch van de fa. Kwak kelsteen, VlaardLngen, 60 ct. per pond. Vergelijkt U ze eens bij anderen. lederen dag versche visch uit IJmuiden. Belt U ons even op 2109 en wij bezorgen franco huis. v. WEEDESTR. 44 TEL. 2109 HNfe T X ■BfoB woensdag van 1-2.30 uur.

Soester Courant | 1930 | | pagina 2