29 cl. per pond ie cl. per hilo JE FRUITHUIS üsiüljrisi P PIM Fyffes Bananen GEBRS. DE ROND. alleen zaterdao aloehaald aan den minitel Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Dixiaansche Rijmen. Oagelijksciie Expeditie op AMSTERDAM. De echte origineele (met origineel Fyffes-etiket) is toch altijd nog voordeeliger DCXJWkU WDKj'KJDEAd ÜS1 30[5T-30BTDyKt,iQim>EkT Ptl ADdBROMP Advertentiën. T. BUDDING, Moderne Burgerwoning Gem. kamers Te Hoop uoor lagen prils. Visser's Boekhandel Anton Ponten Jr. Leeraar Piano en Orgel. NETTE MEISJES Bij het station Soestdijk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven perceelen. VERKOOP VILLA'S. LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand. Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen. Leven, Auto etc. etc. GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. AAN PETER De Nestor onzer Vroeden Zit vijf en dertig jaar; ,,Dat ,Goid hem lang behoede" Zoo sprak ld.e Burgervaar. Steeids blakend, vol van ijver, In eenvoujdskleed gehuld, Was hij een rem, geen drijver, En stak Soest niet inj schuld. Hij, oer-bekend met gT|0nden, Weet ieders eigendom; AL spreekt hij weinig stonden,: Toch in hij ver vau stom. Hjj heeft z'n Soest zien groeien Van Noord- tot Zuiderend; Wie hiei misschien mocht knoeien, Hij voor geen rooien cent. Zijn haren gingen grijzen,. Maar jgugidig bleef't gemoed; Hij zingt de boerenwijzen: Jolijt zit hem in 't bloed Is er een feestcommissie, Dan moet er Peter in, En haakt hij soms een. vis-schie,. Dan gaat het naar zijn zin. .Moet er te paard gereden, Zijn draver loopt voorop: Wil in mijn voetspoor treden, Zoo spreekt zijn gluridxe kop. Ook bij de boerendansen In Soest of Amsterdam* Wint hij de lauwerkransen Met zijn ééndaagsche vlam. Oranjefeest of ijsbaan, Steeds Peter is de man; Ja zelfs een KoninginneLaan, Die 't zonder hem niet' klan. Toch blijft hem dwars nog zitten De Soesterbergsche Bult; Daar blijft hij steeds op fitten, Als was 't zijn eigen; schuld. Eens wordt hem1 eer gegeven, Zijn taak is vast omlijnd Mocht .peter het beleven^ Dat deze Bult verdwijnt. .Mijn geest ziet daar verrijzen Het Peter-monument, Om 't nageslacht te wijzenj Dat Soest zijn werk erkent- OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN ËesteS..: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34322. Soest: Nleuwstr. 36, Birktstr. 10, TeL 2240. adres gericht waarin wordt verzocht, de voordracht van B. en W. opnieuw in( behan deling te nemen inzake verbetering van den Verlengde Postweg. De Raad was indertijd niet bereid op voor stellen van B. en W. tot verbetering vam be doelden weg, over te gaan. In verband met dit andermaal gedane verzoek, deel'en, B. en W. medey djat het niet op hun weg ligt, de oorspronkelijke voordracht andermaal in behandeling te nemen:. B en W. deeleo alsyhunne meerling mede,) dat zij aan de aanhoudende verzoeken tob verbetering van den Verlengde Postweg af doende een einde willen maken en zij daarom' het voornemen hebben d6n Raad in da e-v. vergaedring voorstellen te doen, zoowel met betrekking tot den aanelg van» den weg, alsook toi dekking der daarmede, gepaard gaanide kosten door heffing van eani baat belasting en terugbetaling. Tegen zes uur wor;dt dan de vergadering gesloten. KERKBERICHTEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 19 September j.1. heeft gesloten tot de hier onder aangegeven verlagingen van de gasta- rieven. Ie. Ten aanzien van het gasverbruik voor ruimteverwarming werd bepaald, dat gasver- bruikers, die gedurende de maanden October tot en met April gas voor ruimteverwarming willen gebruiken, al het meerdere gas dan 50 M.3 per maand berekend kunnen krijgen tegen 5 cent per M.3. Dit tarief zal echter alleen worden toegepast na schriftelijke op gave aan de directie van het Gemeentelijk Gasbedrijf en voor door de directie hiervoor goedgekeurde en met metaal aangesloten toe stellen, voorzien van een in de buitenlucht uitmondende afvoerbuis. Deze regeling zal voor de eerste maal ingaan op 1 Oct. 1930. 2. Met betrekking tot het gasverbruik over den muntgasmeter werd besloten om aan eiken muntgasverbruiker, die in den loop van het kalenderjaar meer dan 400 M.3 heeft verbruikt, voor eiken M.3 boven deze 400 M.3, 2 cent per M.3 terug te betalen. Deze terugbetaling zal geschieden in de maand Februari volgende op het kalenderjaar, waar over het meerdere verbruik heeft plaats ge had en voor het eerst over het kalenderjaar 1930. Soest, 22 September 1930. o Schouw Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Maandag 13 October e.k., zal worden gevoerd de schouw over de in de gemeente gelegen wegen, voetpaden, waterleidingen, bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom herin nerd aan de artikelen van het Reglement op het Onderzoek en gebruik der wegen in de provincie Utrecht. Overtreding der daarin v ook omen de bepa lingen wordt gestraft overeenkomstig dat Reglement. Soest, 23 September 1930. inucnrmctn en ADvitztn. ARCH 30ESTDyK. MINUTCM Ar 3TATI0M ooesTDyK. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie, ,Mag ik U eert kleine, ruimte verzoeken, voor het navolgende i Gisteravond werd een onzer aan de voor deur een handteekening gevraagd vopr het petitionnement tegen do z.g. vlootwet. Alleefn reeds omdat deze werkwijzehet verzamelen van „handteekeningön", mijn instemming niet heeft weiger.de ik en werd dus deze weigering overgebracht. Tot zoover is alles richtig, maar wat m.i. niét door aen beugel kan en mij daarom,, tot dat de lijstaanbieder zich in zijn ccelfgenoeg zaamheid, de weelde meende te mogen .pérmi- teeren de als berisping aandoende 'opmerking te maken: „dan ia meneer zeker nooit sol daat geweest". Nog daargelaten, wat de man' daarmee bedoelde te zeggen, vraag ik, me af, wat langzamerhand te wachten staat. Moeten wij ons in de toekomst, bij dergelijke iijstaan- bieidingen, pverkelijk voor de keus! ^gesteld zien tusschen een vriendelijk gezicht,! dajn wel een terechtwijzing (veelal dan^ nog van „zeer bevoegde zijde" enm je eigen huisl), subsidiair handtastelijkheden? Aan de betrokken Vereeniging, ten.' slotte, de vriendelijke overweging, in den vervolge, zelfs voor dergelijke functies, menschen te kiezen, wier ^waardigheid in overeenstemming is toet |die der Kerk én in het bijzonder, mett die van den Vrede. De Redactie wel dank zeggend vóór de verleende gastvrijheid, met hoogachting, Uw abonné J. A. VAN BEEK, Kapitein v. 4- Mil. AJdlm). b.d„ Soest* 24 Sept. 1930. PLAATSELIJK NIEUWS SOEST Zondag 28 September. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. v. d. Graaf, van Nijkerkt Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. Tuinstra, van Soes- terberg. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. In alle diensten 3de collectie voor noodl. kerken en personen. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. So es terbergsche straat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Dinsdag 30 Sept., 's avonds 7.30 uur, Ds. P. de Smit, van Utrecht. VEREEN, v. VRIJZ. QODSDIENSTIGEN Qebouw „Religie en Kunst", Remb randt laan. Voorm. 10.30 uur Mej. Tony de Ridder, van Oosterbeek. HUIS TER HEIDE Zondag 28 September. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. M. W. Snoep, Zeist. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. SOESTERBERQ Nam. 6 uur de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Zondagsschool van 2—3 uur. sie. Wij wenschen de damesj goed succes' en veel bezoek toe, zoodat' haar moeite volle arbeid eenigzins beloond zal worden .Men zie ide advertentie ia dit blad'. Bidstond Unie-collecte Deze werd gehouden Woensdagavond j.1. in de Chr. U.L.O.-school, onder leiding van Ds. Alkema. Z.Eerw. Iaat na gebed zingen een Psalm en leest vervolgens Oen. 26:1224. Daar Ds. J. J. Timmer uit Ermelo onge steld is, gaat Ds. Alkema voor en staat al lereerst stil bij het woord „Genade is geen erfgoed", om daarna de tekst te verklaren, dat de zegen wordt geschonken oin der Va deren wil, omdat Hij het beloofd heefteen de oorzaak waarom Hij hem geeft. Na bij elk dezer punten in den breede te hebben stilgestaan, gaat Z.Eerw. voor in dank- en smeekgebed en beveelt de collecte aan op 1, 2 en 3 Oct. Nadat nog een Psalmvers was gezongen, ging men uiteen. Aan de uitgang werd ge collecteerd. Demonstratie in Weven Dezer dagen is er iets aparts voor Soest te bezichtigen in de zaak van Mevrouw Wiers- ma, Torenstraat 8. Daar worden verschillende weefmethoden gedemonstreerd, waarmede Smyrna, kussens, theedoeken, taschjes, theemutsjes enz. kun nen worden vervaardigd. Het ligt in de bedoeling van Mevrouw Wiersma om door deze demonstraties te ko men tot het oprichten van cursussen, waar onderricht gegeven wordt in raamweven enz. Zonder verplichtingen wordt aan iedere be zoekster gaarne inlichtingen verstrekt. Pluimvee en Kcnijnenfokkers-ver. Soest en Omgeving Bovengenoemde vereeniging hield, onder leiding van den heer J. Beetsma, haar leden vergadering. Nadat spr. naar voren had gebracht, dat de veestapel nu zeker wel in goede con ditie zou zijn, werd medegedeeld, dat om verschillende oorzaken de eierenmarkt niet zal worden gehouden; ook was voorloopig geen afzetgebied te vinden. Besloten werd dit jaar wederom een clubshow te hou den. De aangekondigde Sluis-fihn loop in de 2de helft van October. Gevraagd werd met het oog op besmetting, geen doode of zieke dieren op den weg te laten liggen. Hierna werd de vergadering gesloten. Brandstichting J. V., door de Utrechtsche Rechtbank oordeeld tol 1 jaar en 8 rrmd. gevai 11.4. Aanbesteding Door de directie van het Gem. Gasbedrijf) werd gisterenmiddag aanbesteed het bouwen Van een steenen schuur, op het terrein der Gasfabriek. Ingeschreven werd door: H. A. Jekel Co. f2155.G. J. Bosboom f1789.Gebr. v. d. Lugt f1760.—, J. Mets f1728.—, J Jorna f1665.—, H. Klein f1647.—, B. E. Vlug f1631.—. Nijverheidsschool Wij verwijzen belangstellenden naar de ad vertentie voorkomende in dit blad en aan kondigend de (Opening der Nijverheidsschool. Het mut en de noodzakelijkheid dezer les sen voor de jongens, die een ambacht willen leer en, is een ieder. die. weet wat tegen-' woordig vereischt wordt wil men, zich kun-, nen presenteerem als een bekwaam1 vakman, meer |dan duidelijk. Wij willen |d.us alleen volstaan' met de vol-1 gende bemerkingen: Ouders, die 't belang Uwer jongens, inzien, profiteert van de uitstekende gele genheid voor vakopleiding der Uwen. H.H Onderwijzers der verschillende scholen, aan wie het belang Uwer leerlingen ter harte gaat, igebruikt Uw invloed, dat de jongens zoo spoedig zij Uwe school verlaten hebben, hier hun onderwijs blijvemi voorn zetten. 3. Jongens, die eene beroepskeuze wen schen te doen of reeds gedaan hebben, be seft in deze Uw welzijn, maakt de a.s. win teravonden ten muite door Uw lessen aan de Nijverheidsschool. Het Bestuur brengt ten slotte het V|OlL gende onder de aandacht van. allejn dajt, de onmogelijkheid het school- en, leergeld te voldoen voor niemand eenige' rede be hoeft te rijn de lessen, niet te laten volgen- Het Bestuur is gaarne bereid] in dergelijke omstandigheden, pp gedaan verzoek, de be treffende kosten te verminderen, zpo fnoodig zelfs geheel kwijt te schelden. Missie-naaikiing Naar wij vernemen, zal de' .Missie-Naai* kring „Ora et Labora" (Parochie „St. Pe trus en Paulus") haar eerste tentoonstelling! houden van Kerk paramenten in de' St. Jo seph-Jongelingenvereeniging ten bate |der .Mis van iAt^'UURis ui nooger gegaan Dezer dagen is doori de Amstler- damsche rechtbank de zelfde straf geeiscBi't. De uitspraak volgi 7 October a.s. Vergadering „Buurtver. Soest-Zuid" Vrijdagavond werd een algemeene leden vergadering gehouden van bovenvermelde vereeniging. De opkomst was door het min der gunstige weer niet zopals venvacht wasj maar toch waren nog een 40 personep, in de Gouden Ploeg samengekomen. Voorzitter was de heer A. D. van Krie ken, die de aanwezigen welkom] heet en wen schen van beterschap uit voor den heer Ran, een mede-oestuurslid, die door een auto-on geval verhinderd is de vergadering bij te wonen. Na ide notulen en ingekomen stukken wer den de statuten en 't huishoudelijk regie- fnent behanideld en vastgesteld. Het" doel der m'Ver. is, het benartigen der buur.tbelangen van de bewoners in het Zuidelijk gedeelte tier gemeente Soest en zulks; in den meest uitgebreiden zin des woords. Zij tracht haar doel te bereiken langs wettigen weg pa wel plopr: ie het houden van. vergaderingen en onderlinge besprekingen; 2e. het voorstaan harer behingen bij gemeente- en andere bé sturen; 3e onderlinge samenwerking met] zus terverenigingen op ie^er gebied. De Koninklijke goedkeuring zal op deze statuten worden aangevraagd. Bij de daarna gevolgde bespreking, van het werkprogram kwamen allerlei wenschen van de aanwezige leden naar voxem als a. verbetering van wegen als Nieuweweg, Os- Sendamweg, Gallenkamp Pelsweg, Henriëtte Blaeckweg enz.; b. verbreeding van, den Niem- weweg bij de spoorweghalte aldaar; c. ver plaatsing van de banken aan de Soesterberg sche straat naair de overzijde; van den weg (nu staan ze langs het rijwielpad en niet langs het wandelpad)d. bejere verlichtingen op sommige wegen; e. meerdere postbestelling in sommige deelen van het dorp; f. meerdere buslichtingen voornamelijk bij het hulppost kantoor en het station Soest; g. betere trein verbinding met Amsterdam (aansluitingen te Baarn) Met deze wenschen zal men' (zich al vast richten tot de betrokken besturen' en auto riteiten. Belangstellendenverwijzen wij naar de in ons blad voorkomende advertentie betreffen- r r j 1 1 o»- u ,oi d ll mei. Orth, zagen hun moeite wel beloond, de de in het a.s seizoen in Hotel ,jBosphi 1 6 24, 26. A. Rijksen. 19, 27. Wedvlucht Vilvoorde (België),. Afstand 157 K.M. Wind Z W. Deelnemende duiven 139. Duiven los 8 uur. Eerstaankomende/ duif 9.5,0 uur A Rijksen, 1, 35. B. Groeneveld, 2, 15, 16, 19, 25, 33. H. Majoor, 3," 11. Wj. C. Priem, 4. 5, 6, 7, 12, 13, 14; 17; 28; 29; 30. Van Mil, 8. 24. H. Pauw, 9, 18, 23. H van Sitter, 10. G. Visser, 20, 22, 26, 27. A. Schaap 21. Van E» 31. Groen 32. Wedvlucht Neufville, afst. 204 K.M. Wind Z.W. Deelnemende duiven 135. Duivbrt los 8 uur. Eerstaankomende duif 10.44 uur. W. C. Priem 1, 8, 9, 10, 22, 32, 33. B. Groeneveld, 2^ 5, ,25, 26, 31. H'. van Sitter, 3, 4.7 ió, 27,, 28. Elzenaar, 4, 23. G'roon. 6^ 11. Van Ee, J2, 17. H'. Majoor, 13, 15, xo Van ,M1, 14. G. Visser, 18. H. Paujw, 2°j 3°-.34- Exalto, 21. A. Rijksen', 24, 29 Wedvlucht Cineij. Afstand 219 K.M. Wind N.W Aantal duiven 136. Duiven los 10.20 uur. Eerstaankomende duif 1.51 uuri B- Groeneveld, i, io, 11, 12, 17, 19, 29. A Rijksen, 2. 3, 18, 25. W. C. Priem, 4, 6, 7. 14, 15, 16, 21, 22, 27; 28; 32. Hj Pauw, 5. 8, 24, 34. G. Visser* 9, 23, 2)6; 30, 31 H Majoor 13, 20. TI. v Sitter, Wedvlucht Marbahan. Afstand 272 K.M. Wind W Aanfal duiven 96. Duiven los 7.15. Eerstaankomende duif 12 12 uur. Van .Mil, i, 12. W. C Priemi, 2, 3, 5.' 9, 11 13, 20, 24- G. Visser, 4, 17, 18'; 22*. B Groeneveld, 6, 10, 15, 16. H. van Sitter 7. A. Rijksen. 8 ,14. 21, 23. H. Hajoor 19. Brandweer Soesterberg A.s Dinsdag 30 September 's avonds 8 uur. zal door de Vrijwillige] Brandweer te Soesterberg een ledenvergadering gehoudén worden in 't Hotel „Huis ten Halve" Groene Kruis Soesterberg De Vereeniging Wijkverpleging (afd. Groe ne Kruis) verzoekt ons melding te migaken van het feit, dat zij een gift van f 100.— mocht ontvangen van jde thans' ontbonden Geitenfokvereeniging St. Jacob. Het spreekt vanzelf, dat het Bestuur van "de Wijkverple ging deze gift dankbaar heeft' aanvaard. Het ligt in Ide bedoeling er eenige nuttige en lang-> gewenschte verplegings-artikelen voor aan .te Schaffen, waarover haar leden tegen het be kende lage tarief of geheefl kosteloos de beschikking zullen hebben. Gevonden voorwerpen Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau alhier. Taschje met sluiting, dubbeltje, damestasch- je met inhoud, vulpen, broche met steentje, ■rten-, onna ie met inh"iirl nu ^SraTrr boekje. Aangeloopen een hond, 2 katten. Aange vlogen een postduif. Hinderwet Tegen zekere O. is procesverbaal opge maakt in zake overtreding hinderwet. Rechtspraak Tegen den caféhouder C. B. is door de Utr. Rechtbank een boete geëischt van f3. Uitspraak over 14 dagen. Het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter te Amersfoort is vervallen. Vertrek Koningin Moeder H.M. de Koningin Moeder verlaat heden haar zomerverblijf alhier. Voor H.M. het pa leis te Den Haag zal betrekken, zal zij eeni ge weken vertoeven in Partenkirchen in Óp per-Beieren, waarheen zij heden zal ver trekken. Bazar Op 7 en 8 October a.s. zal de Chr. Fröbel school in „Religie en Kunst" een bazar hou den ten bate dezer school. Esperanto De jj. Zaterdag aangevangen cursus is reeds een succes. Niet minder dan 15 deel nemers, waaronder 3 volwassenen, waren aanwezig. Zij, die nog aan den cursus wen schen deel te nemen, worden verzocht Za terdagmiddag kwart voor twee aanwezig te zijn in de Van der Hucht-school. Bij voldoende deelname zal een cursus voor volwassen worden ingesteld. Hiervoor moet opgave geschieden bij den heer W. P. Roelofs, Dalweg 6, Soest. Klndsheidsfeest Zondagmiddag werd in de parochie van Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk het jaarlijksche Klndsheidsfeest gevierd. Den ge- heelen dag liet het weer zich slecht aanzien, doch tegen den tijd dat de stoet uittrok hield het zich goed. Onder groote belang stelling werd vanaf de Mariaschool naar de kerk getrokken. De verschillende groepen de- den het uitstekend. In de kerk hield de Zeer- eerw. heer Pastoor een toepasselijke predika tie, waarna een der meisjes de Opdracht deed. 't Geheel werd afgewisseld met gezang. Vervolgens trok men door de lanen van Nieuw-Mariënburgh. Op 't Schoolplein wer den ook verschillende afdeelingen gekiekt. De leden der Missie-naaikring onder leiding van Ruhaak '(ie prijs), slaan Mej. S. Rupfefrtt en E. Horvers. (2e prijs) 16, 86, 64. KLASSE C. (Junioren). Heeren Enkel: J. Beusekom (ie* prijs) slaat L Wiek 6 —3 86. Dames Enkel: Mej. N. Zaalberg (ie pr.) slaat Mej. Nelly Zaalberg, 119, 7—5 Heeren Dubbel: A. en W. JTübher (ie pr.) slaan J. Beusekom en L. Wiek. 75, 3 6, 7-5 KLfASSE A. Gemengd Dubbel: Mej G. Schoenmaker en Ide heer J. Stroband (ie prijs)* slaan Mej. v |d. W|ijst en den heer G. v." d,, Wiisi (2e prijs), 2. 97. KLASSE B. Dames Enkel: Mevr. v. d, Brandeler (ie prijs)y, slaat Mej. M. Hiibner (2e prijs), 6— 3, 4—6. 10—8 Heeren Enkel: B. v. id .Veer (ie prijs) slaat A Nieuwenidijk. 6 -3, 6—2. Des avonds had in Hotel ,.Okhuyzen" de prijsuilideeling plaats, waarna men nog' gerui- men tijd gezellig bijeen' bleef. Chr. Middenstands vereeniging Genoemde vereeniging hield een vergade ring on|der praesidTum van den heer J. Tak, welke slecht bezocht was. Spr merkt hierbij op, dat, meer samenwer, king noodig is. wil iets bereikt worden. Spr. roept ;den directeur der Middetistan(dsbank en den heer De Br,uijn,' lid van den gemeen teraad het welkom toe. De heer J. Siebestna uit Den Haag sprak vervolgens over de bezwaren, die den Midden stand drukken. Spi. zegt, dat vele middenstan ders de actie verkeerd zien, daar er steeds bezwaren zijn geweest, en aan veel is de Middenstand zelf schuldig. Het grootste be zwaar is, fdat die stand niets anders heeft om over te spreken dan over bezwaren. Eren. echte middenstander moet een taai mensch #jn. een efficiënt maar er zijn veel nage-i maakte. Een Christelijk midenstader moet, re kenen met zijn God. Door velen wordf ge sproken of er nu iets, zeer bijzonders te doen is. De bezwaren zijn o.a., dat er te veeL winkels zijn, in aar daar is de middenstand zélf de schuld van, daar in de oorlogsjaren, en daarna, de stand naar boven werd ge haald, waardoor de winkelstand velen' trok Verder wordt gesproken over hef groot bedrijf, waar de zaken steeds) goed gaan,, omdat zij in het voordeel zijn alles1 te kun nen laten zien, hun kracht ligt in! wijze van inkoop, gezamenlijke inkoop en de reclame Daarom moet ]de winkelier, will hij mede doen, de bakens verzetten. Verder is het bezwaar de coöperatie, ofschoon de perso- neels-coöperalie zachtjesaan ophoudt- Volgens spr. is de coöperatie nooit zoo goedkoop, als de winkelier En het grootste bezwaar is volgens spr. het wantrouwen onder elkam der Daarom met al die bezwaren tot Hemd Die weet wat $)k van noode heeft. Na uitwisseling van gedachten werd de vergadering op de gebruikelijke wijze ge sloten SPORTKRONIEK EJS.V.A.C. De resultaten der vastgestelde wedstrijden wareri als volgt, Hilversum adsp.Esvac adsp. 41. JV/inerva IEsvac I (terrein afgekeurd). Het programma yoor deze week luidt: Zaterdagmiddag 2.30 uur: Esvac adsp.— H.V.C. adsp. Het eerste en tweede elftal] speléti 'a.s. Zondag hun eerste competitie-wedstrijd. Ifaa.. Vj-j "mzuU-,' a|t ïVyrihrztr -- wedstrijd vangt te 12 uur aan op het Baarn terrein. Esvac I krijgt bezoek van het sterke W. D.O. uit Utrecht. Deze wedstrijd vangt te 2 uur aan en wordt gespeeld in het Burgem. Dekethpark RJK. Sportvereen, „DE PLOEG" De Ploeg I—Eemland 2 42 (gest.). Actif 2De Ploeg 2 afgekeurd-. De Ploeg heeft haar eerste wedstrijd goed ingezet, alhoewel deze tpch niet is uitgespeeld. Reeds van het begin af neemt De Ploeg het spel in handen en binnen, eenigen tijjd is het 2o voor de Soesters- EemlLand komt dan op gelukkige wijze aan 2 doelpunten. De stand niet rust is dan gelijk 22. Na de rust ongeveer het zelfde spel, met De Ploeg iets sterker wat zij dan ook weer, met 2 doelpunten uitdrukken. Er moest echter nog 26 minuten worden gespeeld Het weer wordt te slecht en de scheidsrechter laat in rukken. Zondag wederom een thuiswedstrijd. Dan komen de rood-witte Hilversummers op be zoek. Hieraan zal De Ploeg haar handjies wel vol krijgen. Ze zullen tenminste al huw krachten moeten inspannen om de punten in Soest te houden. De wedstrijd vangt om] 2 uur aan en we verwachten de spelers oml 2 uur dan ook gekleed op het terrein. Het 2e elftal vertrekt omi ha» één! vanaf het raadhuis naar Hilversum oml Olympia te bekampen Olympia won haar eerste compe titie wedstrijd met 54. Zij hebben dus reeds een goed begin Spelers zorgen jullie ook voor een goedi begin V.V. SOESTERBERG Zondag j.1. speelde Soesterberg haar eer-i ste competitie-wedstrijd voor den U.P.V.B. tegen N I.O Soesterberg wist met hai)d wer ken de puntjes hier te houden mét ééni uilslag 32 Vooral de achterhoede'had heet hard te verantwoorden daar zij"' geen steun hadden van de middenlinie, die ,wel wat meer haar best doen mag. Zondag moet Soesterberg naar Bussum om te spelen tegen de club met dezelfden naam. Veel succes en Duin", te geven danslessen' onder leiding, van den heer Johnny Hopman. Benoemd Onze plaatsgenoot, fte heer G. Kamphorst, is als waamemenid hoofd benoemd aan de B.L. School te Appeltcrn. Geslaagd Onze agent van politie, de heer C. vajn Wijngaarden, is dezer dagen te Amsterdam geslaagd voor het politie-diploma met aan- teekening Postduiven-ver. „De Zwaluw" Uitslagen van gehouden vluchten. Wedvlucht Lier (België). Afstand 127 K- M Wind Z.W Deelnemende duiven» 153. Duiven los 8 uur Eerstaankjomenidei duif 9.43 uur. G. Visser, 1. 30, 31, 32, Groen; 2, 14 B. Groeneveld 3, 4, 13. Jainsen 5. Van Mol 6, 7. 18. 20. G. Priem 8. 9,. i2s ,15,16' *1» 34. 39- Majoor. 13, nv 36, 37. H. Pauw, 17, 22, 28, 32. Hl v. Sitter,, 23, Tennis-weds tri jden Zondag hadden in het Van' Lesinep's Sport park de wedstrijden plaats met onderstaande uitslag. tLASSE A. Dames Enkel: Mej J. Wüst (ie .prijs] en Wisselbeker-1, slaat Mej. G. Schoenmaker, #(2e prijs) 6—4, ,63. Heeren enkel: De Heer G. v jd. Wijst (ie prijs en Wisselbeketr)',' slaat A. Ponsen (2e prijs), 61, 6—3. Da mes Dubbel: Dames J. ei\ M- Wüst (,i« f>rijs)y slaan |Mej. G. J. Sevenhuizen eii W'. Wüst 57, 63, 6—4. Heeren Dubbel: G v. d. Wijst en A. Ponsen (ie .prijs),1 slaan J. Oldenburg en J. Stroband, (2e prijs), 7—5» 6—3. KLASSE B. Heeren Dubbel: G. Ruhaak en W. Hü'b- ner (ie prijs),, slaan G. Maas en P. Vis ser (2e prijs) 64, 6—4 Dames dubbel: Dames J. van Baarzel en .R van Dijen (ie prijs) slaan Mevr. A. Hüb- ner en M. Hübner (2e prijs) 6—-o,, <5— Gemengd Dubbel: Mej. M. Hübner en G BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Theodora, d. v. A. Huurdeman en W. Werkhoven, O. Utr.weg 20a. Wilhelmus Johannes, z. v. W. Wolf sen en J. H. v. Doorn, Schoutenkampw. 2. Teu» nis, z. v. G. Schaap en C. M. Lemstra, Beetzlaan 72. GEHUWD: C. Th. Wijnands en P. van Klooster. L. de Ruijgt en A. C. v. d. KJeij. G. J. A. Bakker en G. A. J. van d. Kleij. B. A. Hüsken en A. M. Tammer. OVERLEDEN: Jan van Schalkwijk, 74 j., geh. met Grietje Boomhouwer. GEVESTIGD: J. H. M. v. d. Kallen, Amersf.str. 20. W. Nobel, Kolonieweg 5. W. Broertjes, Molenstr. W.Z. 41. J. A. Remijn- se, Beukenlaan '1. D. v. Kleef met gezin, v. Weedestr. 9. L. G. Gondelach, Sinnema- plein 4. H. Dering, Torenstraat lc. M. C. J. Kortekaas, Birktstraat 46. A. G. Terhorst, Parklaan 12c. J. M. v. Westen, Utr.weg 4. H. v. Gerner, Steenhofstr. 5. A. M. Tap met gezin, Banningstr. 60. A. G. Baggerman v. Houweninge geb. Everts, de Beaufortl. 2. J. v. Duinkerken, v. Lijndenlaan 10. B. J. Rosmuller met gezin, Soesterengweg 20. J. E. Rein, v. Lenneplaan 51. C. v. d. Zouw, L. Brinkweg. M. J. Bouwmans, Amersf.str. 20. B. C. Inhulsen, Wilhelminalaan 17. M. C. Aarts, Steenhofstr. 6. F. A. Th. Wils, Molenstr. W.Z. 82. P. C. Ouwehand met ge zin, Amdriessestraat 16. VERTROKKEN: G. W. Hagedoorn, van Beckeringhstr. 12 naar Baarn, Weteringstr. 13. E. Hoek, van F. C. Kuijperstr. 4 naar Andijk, Oosterdijk bij Dekker. P. v. d. Wall, van Wilhelminalaan 22 naar Noord Schar- woude, Dorpstr. A 112. A. Domselaar, van Spoorstraat 33 naar Nijkerk, Kleterstraat B 21. H. Rebel, van Korteweg 9 naar Bussum, Adelheidstr. 35. B. Berroth, van Amersf.str. 46 naar Hilversum, 's Gravenl.weg 90a. Wed. P. Merts, van Steenhofstr. 46 naar Rosma len, gest. Coudewater. G. M. v. Wely, van Beetzlaan 22 naar Baarn, Hoofdstr. 21. G. Wijers met gezin, van Spoorstr. 33 naar Zeist, Dolderscheweg 61. G. M. Steinhauser met gezin, van KI. Engendaalweg 11 naar Gouda, Bockenbergstr. 106. G. P. Gerret- sen, van Rembrandtlaan 7 naar Westerbork A 10. E. Huijskes, van Klaarwaterweg 35 naar Hoogland, Nijkerkerstr. C 29. Wed. Petrie, van v. Lijndenlaan 10 naar Utrecht, Malie baan 85. H. M. Weerenberk, van Kerkpad Z.Z. 24 naar Den Helder, Loodsgracht 50. D. Lindeman met gezin, van Ossendamweg 6 naar A'dam, Sloten, Akerpolderstraat 9. A. Viruly, van Kampweg 36 naar N. Amstel, H. v. Borselenkade 37. M. v. Ooijen, van Schoutenk.weg 4 naar Baarn, Brinkstraat. M. F. de Radder, van Kampweg 36 naar N. Am- stel, H. v. Borselenkade 37. L. Büscher, van Amersf.str. 76 naar Bochem (Dld.), Grens- straat 133. G. Aalderink met gezin, van L. Brinkweg 49 naar A'dam, Heerengr. 398. A. Weener, van Ericaweg 4 naar Den Haag, Boetzelaerl. 84. H. W. J. van Kerkhof, van v. Weedestr. 35 naar Beesd (Acquoy) A 67. J. F. v. d. Bos met gezin, van Vrede- hofstr. 2 naar Den Haag, Thomsonplein 34. E. B. Hoolwerf met gezin, van Beckeringh- straat 9 naar Baarn, Nieuw Schoonoordstr. 4. H. Meerding, van 2e Heeserl. 10 naar de Bilt, Lathyrusstr. 13. H. v. Rouwendaal, van Korteweg 19 naar Utrecht, Roerstraat 15bis d. J. A. Spelt, van Molenstr. W.Z. 28 naar Bothalaan 7. W. A. v. d. Woord, van Wilhelminalaan 24 naar Baarn, Laanstraat. VERHUISD: J. Coljée, van SchooKveg 2a naar Dorresteinw. 35. J. A. M. v. d. Boon, van Soesterb.str. 88 naar Schoutenkampw. 18. B. J. Rademaker, van Laanstr. 20 naar Beu kenlaan 17a. J. Walet, van Dorresteinw. 35 naar Wieksl.weg W.Z. 37a. W. v. d. Heide, van Steenhofstr. 61 naar Molenstr. W.Z. 41. Wed. J. C. v. d. Bout, van Nachtegaalweg 20 naar Julianastr. 6. T. Mobach, van Verl. Talinalaan 23 naar Julianastr. 6. H. Klein- Wolf, van Korteweg 13 naar 'Nieuwstr. 28. J. .Broertjes, van Molenstr. W.Z. 41 naar Schoutenk.weg 34. J. A. Balen, van Kerk- dwarsstr. 10 naar Schoutenk.weg 27. C. van Schalkwijk, van W. Pyrmontlaan 42 naar Steenhofstr. 55. J. Maassen, van Hartweg 6 naar Kromme weg 14. J. Ruttenberg, van Wieksl.weg W.Z. 69 naar Klaarwaterw. 99. D. Laminertse, van Akkerweg 10 naar Bos straat 59. K. Dekker, van K. Brinkweg 21 naar Kerkpad Z.Z. 53. Th. M. A. Snijders, van Kerkstraat 25 naar Kerkstr. 23. W. A. Deijs met gezin, van Beckeringhstraat 10 naar Beckeringhstraat 9. Kleine advert. bij vooruitbetaling Heden overleed tot onze I heldjjonze innig ge- J liefde echtgenoot e"n vader, de Heer in den ouderdom van 67 jaar. Soest, A. J. Budding-Boeklage Dolok Marange N.O.I. A. G. M. Budding-Pieters B Pieters Amsterdam, A. J. Budding E. Budding-Verhoeven Soest, 19 Sept. 1930 Kruisweg 4. Getrouwd: LAURENS JOHANNES PLUIM Pharm. Docts., Apotheker en S1NE KüRTEN. De Heer en Mevrouw Pluim- Kürten zeggen bij dezen dank voor de vele bewijzen van be langstelling bij hun huwelijk on dervonden. Arnhem, Apotheek Hof laan 9. Hiermede betuigen wij U on-i zen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling bij on9 huwelijk ondervonden. Chr. WIJNAND|S. N. WIJNANDS— VAN KLOOSTER. te huur, (kamer-suite), nieuw ge bouwd. Te bevr. Schoutenkamp weg 28, Soest. te huur aangeboden. Ook gele genheid voor kost en inwoning. Br. no. 640 bur. van dit blad. mooie linnenkast f 10.kleinere kast f5.4 stoelen f5.groo te tafel f 4.theetafel f 2.spie gel f3.Mooie luxe salamander kachel f8.—. Adres Krommeweg 29, Soestdijk. KERKSTR. 20a TELEF. 2272 Adres: Begijnekade 14, Utrecht gevraagd voor licht inpakwerk, op suikerwerkfabriek. P. de Ruyter Zn.j d'Aulnislaan 15, Baarn.

Soester Courant | 1930 | | pagina 2