uioningiirau t. ne Pririta Mliass Hreü - JE FRUITHUIS Kaals is M altijd nog voordeellger Hë ,/l IMAMS" 3EBRS. DE ROND. DEKENS J. PILOT DEKENS GEURTS Cursus Autogenisch Lasschen uakkundig ondericht Auiopisch lasscnun en snijden i BRons - Ossendamuieg 26 - Soest FYFFES BANANEN Uittel ttinginnelaan 29. Soestdijh Hotel „Bosch en Duin" Groote Filmvoorstelling A. TAMMER VI NÏ Aa Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Dixiaansche Rij men. Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Srlverteritièn. Salon-Vloerkleed Bakkersjongen Planten Jonge dame Te Koop Kanaries Net meisje iilei dagmeisje 01 werkster Te koop Slingerhoning INBOEDELS te koop gevraagd Tafelhoning Anton Ponten Jr. Leeraar Piano en Orgel. Andr* Bos Orgel- en Pianoles Mej. E. Plomp Middelman ülllf ÜiSIISÜsil ïSïlïiiïïlïiSïlïSliïEïSïSïfiSï Ameublement f 98.50 Middelman Architect leerlingen, Likdoorns en Eelisezuielien Likdoorntinctuur uan uieedesir. 20 Tel 2121 Honderden profiteeren reeds van onze reclame vanaf Dinsdag 11 November a.s. Butselaar's HOUTHANDEL VUREN- EN GRENEN TIMMERHOUT 3EKKHK8HKKHHH Kmmm K H BUITENGEWONE VOORSTELLINGEN BELLACHINI Jr. K8HKK8KK8SKIH888HKKKHKK8H Dames Dames Wed. G, aaijk, Elkapitano in de Electrische Villa Wie zal dat betalen. Na afloop groot Bal. Dr Er zijn heel wat goederen Vraagt U steeds even bij POST Brood- en Banketbakkerij Banningstr. 106, Tel. 36, Soesterberg Bekendmaking. brandblusch-demonstratie Dinsdag 28 Oct. a.s. E.N.B.O, de Bilt Staatkundig Gereformeerde Partij Openbare Vergadering Spreker de WelEd. Heer Ds. P. ZANDT Soe Naa Ri J. Öestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. SOESTER KERMIS Toen kwam de kermis in het land, De boeren sprongen uit den band En lieten 't werk de gansche week, Behalve 't melken, in de steüHc. Ze hosten, En botsten, Ze klosten En schotsten, Ze zwierden En tierden, En ieder was gebruiker Van catz of klaar met suiker. En ook de boerenvrouuwen Met opgestroopte mouwen, Ze aten zoete koek per pond En dansten vroolijk in het rond. Ze lachten En smachten, Ze vonkten En lonkten Ze vrijden Zoo blijde, En in het avondduister Bij 't helder stargefluister Daar klonken liefdeswoorden Van eeuw'ge trouwaccoorden. De mallemolen draait, Het orgel piept en kraait; Bij schiettent en het hoofd van jut, Daar is het heel geweldig druk; En in. de mooie wafelkraam, Daar zitten met de handjes saam, De jongverliefde paartjes Aan poffertjes en taartjes. Zoo'n kermisweek, dat was een vreugd Voor ouderdom en Soester jeugd. Zoo was 't voorheen. En thans? Leert ied're Soester Fransch; Hij draagt het slappe boord en hoed, Gekleurde sokken aan z'n voet. De Soester dames, zonder kap, Met polka-haar en voetjes rap, Ze gaan naar dancing, bioscoop: Traditie-oud ging op de loop. Alleen de almanak zegt U, Dat 't Soesterkermisweek is nu; Maar langs de straat of in 't café, Daar vindt g' er thans misschien geen twee, Die nog aan kermis houden doen: Het huidig Soest kent z'n fatsoen. Bij het station Soestdljk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven perceelen. VERKOOP VILLA'S. LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied. Brand, Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen. Leven, Auto etc. etc. ^|AÏ1S ooname van Verlrnrm r»n \ra.u WONINGCOURANT. VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS Huldiging vam Peter Ter herdenking van zijn 35-jarig lidmaat schap van den raad zal in. eene bijeenkomst, van raadsleden de heer Peter vapi den Bree- mer in tegenwoordigheid van zijn familie offi cieel door het gemeentebestuur worden ont vangen en gehuldigd, op Maandag 27 Öct. a.s., des voormiddags 10.30 uur ten Raad- huize. Na deze ofifcieele ontvangst bestaat voor belangstellenden gelegenheid den jubilaris te complimenteeren en wel van 11.30 tot 12.30 uur. Monument voor onze Nederlandsche redders In den Helder zal worden opgericht een monument ter eere vam het Nederlandsche reddingswezen. Het plan hiertoe is ontstaan tijdens de grootsche plechtigheden bij de be-t gratemis van Dorus Rijkers; ee>ne commissie heeft zich bij die gelegenheid gevormd, waar van Z. K. LI. de Prins der Nederlamden, het beschermheerschap op zich heeft genomen, en een aantal van de meest vooraanstaande mannen in ons land het eerelidmaatscliap bekleeden. Reeds is een somi bijeengebracht, maar zij is nog onvoldoende voor een monur ment, dat waardig de dappere manrnen van onze V aderlandsche kust izal kunnen huldigen. Ontelbare malen kunnen wij lezen van de staaltjes van heldenmoed em menschenliefde bij de gelegenheid van de redding van de op varenden van in nood zijnde schepen. Het monument is bedoeld als eejne alger meene Nederlandsche hulde aan het Nederc tanjdsche Reddingswezem en tevens om de heldendaden van de vele redders langs deze kust aan de vergetelijkheid te ontrukken. Hef wil landgenoot e>n vreemdeling wijzen op de' plichtsbetrachting van deze eenvoudige manr nen, die zonder aanzelen hun leven wagen, als zij dat van anderen kunnen redden. Ner derland heeft jegens deze mannen een ééré- schuld leder Nederlander .is verplicht naar zijn vermogen aam dejze huldiging bij te drar gen. Aan het doel vam het Nationaal comij- té zou geheel worden voldaan, als ieder Ne derlander gemiddeld één cent zoude bijdragen. Ingezetenen van Soest werpt Uw penningske in de U aan te bieden bus als Uwe bijdrage in deze algemeene nationale hulde. In den loop van de aanstaande week zal U daar toe de gelegenheid worden gegeven. Ook kunt gij Uwe gave doen toekomen aan den Burgemeester onzer gemeente, die déeé gaar ne zal ontvangen en aan het nationaal comité zal overmaken. Tooneelavonden Soes ter berg Door de R.K. Tooneelvereenigimg „Ons Ge- noegen" te Soesterberg, zal op Zondag 26 en Woensdag 29 October a.s- een uitvoering gegeven worden im de zaal' der R.K. mill - vereeniging, onder leiding van den heer G. v. d. Leen. 1 Opgevoerd zal worden: „Het einde van; een werkstaker", drama in éém bedrijf en „De verwaande Boer", en slottoomeel. Zanghulde De heer P. Zwijnen werd, ter gelegenheid' van zijn 75e verjaardag door de ledem der Apostolische gemeente een zamghulde ge bracht. Aangehouden Door de politie is alhier aangehouden ze kere K. Z., welke de stichting Hoenderloc» was ontvlucht. Door den Inspecteur der stich- ting werd hij teruggehaald. Vereen, voor Bedri jfsp lu Imveehouders Onlangs is alhier opgericht een vereeni!- ging van Bednjfspluimveehouders, wier ledem door onderlinge samenwerking willen trach ten de nutpluimveeteelt in liet algemeen te bevorderen. Naiere inlichtingen betreffende deze vereniging, die izich vanaf hare opriich.- ting in een groote belangstelling van de zijde, der bedrijfspluimveehouders te Soest heeft mogen verheugen, wordejn gaarne verstrek/t door het bestuur, Idat als volgt is samoty- gesteld F. van der Wjssel, Eigendomweg 38, voort- zitter; H. Bos, Bosstraat 30, 2e voorzitter G. van de Wiel, Duinweg 4, Secretaris; L, van Dijk, Soesterb.str. 99, 2e Secretaris; D. van der Pas, Parklaan 4, Penningmeester; Het bestuur is zoo gelukkig geweest Dr. G. N. van der Plank, conservator aan het Zoötechnisch Instituut der Veeartsenijkunidl-. ge Hoogeschool te Utrecht bereid te vinden voor hare vereeniging eem cursus in pluim/- vveevoediog te komen houden, welke cursus -1 bestaan uit drie a vier lessen. „De Zwaluw" De Postduivenvereeniging, „De Zwaluw"; hoopt binnenkort een feestavond te houden, ter gelegenheid van het 1 o-jarig bestaam der vereeniging en daarna een belangrijke ten toonstelling, zulks ter opwekking voor leden en donateurs. Jaarvergadering Geref. J. V. „Calvijn" A.s. Maandagavond te half 8, hoopt bo vengenoemde vereeniging in de Rembrandt'- zaal haar 1 -jarig bestaan te. herdenken. Pro gramma's zullen aan de .mal kosteloos ver krijgbaar zijn, doch personem onder 12 jaar hebben zonder geleide geen toegang. Een inooi en afwisselend programma is voor dezen avond vastgesteld. Coöp. Landbouw-vereeniging „Soest" In de dezer dagen gehouden vergadering- uitgaande van genoemde vereeniging, werd de heer Jo. Kok Azn. tot bestuurslidh en de heer H. Kok Lzn. tot commissaris gekozen. De balans en ie verlies- en winstrekening over het boekjaar 1929 (Mei 1929 tot en met April 1930) werden goedgekeurd. De ontvangsten hebben bedragen 1' 409.704.71 ter wijl niettegenstaande het zeer ongunstige jaar voor den graanhandel toch nog een winst kon worden geboekt van f 1993.53. De reserve bedraagt thans f 33462 66 Stichting Nieuw Mariënburgh 11 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zusters van Nieuwt-Mariëdr burgh hun intrede i»n deze gemeente dedén. De beide R.K. parochie's zijn reeds druk in de wee dit feit op grootsche wijze te her denken. O.m. worden thans gelden ingeza meld, om een nieuw altaar voor de kapel der stichting aan te bieden. Soester Schaak- en Damclub De Schaak-afdeeling speelt dit jaar voor het eerst in de competitie van dén Ned.. Schaakbond en komt uil tegem twee clubs, te Hilversum, een te Bussuin en eem te Naar<- den. Woensdag speelde zij haar eerste wedstrijd uit, tegen Bussum, hoewel de Soesterclubl verloor tegen het veel beter ingespeelde Busó sum, was dit toch met de kleinst mogelijke, cijfers n.l. 5,5 -4,5. Bussum. Soest. J. H. Breïjen. 1 o D. Renemarn, J. v. Praag 1/2 1/2 H. de Graaf. J. Verwoerd o W. de Jong 1/2 H. Sitters 1 ƒ2 P. H Muller o N. Keai J. Fresen 1 Fraulein C. Engels 1 J. Timmer Jr. 1 2 D. F. Volgt. 1 ]i D. N. van N. i' M. A. de Mjan. o S. de Zoete, o J. Blom-, o J. Roorda. 25-Jarig Priesterfeest Volgend jaat herdenkt Pastoor Möider vam de parochie Soestdijk zijn 25-jarig priester jubileum. Verschillende parochianen hebben zich tot een comité vereenigd, om dit feit op waardige wijze te herdenken. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen ie bekomen bij de poiitic Vulpenhouder, blaume cape, belasting plaat je, koperen sleutel van melkbus, kimdermuts- je, en beeldje in een doos. Lezing over Abessinië Gepasseerde Vrijdagavond sprak Ds. A. 'Miedema uit Amersfoort over Abessinië, toe gelicht door lichtbeelden. Vooraf gaf spr. een nadere uiteenzetting over het werk van dc Maatschappij tot Nui van 't Algemeen, het welk bevordering bedoelt van het volksgeluk. Spr. hoopt, dat elk daartoe een steentje zal bijdragen. Verder werd medegedeeld,, dat de volgende voordrachtavond gehouden zal wor den op 28 Nov. a.s. door Mevr. Mann., Aan de hand van een serie lichtbeelden, gaf spr. hierna een overzicht van het eens zoo geïsoleerde land, dat thans aller belang stelling trekt. In deze maamd wordt voor dat land Ras Tavari als keizer gekroond. Abessinië is een internationaal gebied, wat veel belangstelling im Europa geniet en den kelijk de oorzaak wordt van groote verwikke lingen. De a.s. keizer heeft eon goeden kijk op de wereldpolitiek en werkt in modernen geest. Het land is tafelbergachtig van 2000 4000 .M. hoog; de bevolking leeft op 2500 m. hoogte Er heerscht een zacht klimaat, fau na en flora is sprookjesachtig. De sinaasappel en de banaan groeien er welig. De monu menten zijn er schitterend o.a. Koningsstoelen Kerk en Vrede Men verzoekt ons mede tedeelen, dat thans ook te Baarn een afdeeling van „Kerk en Vrede" is opgericht met plm. 60 leden. Voor zitter der afd. is Ds. C. Vermaat, Geref. predikant H. V., secretaris de heer C. Adriaan- se Jr., Eemnesserweg 49. en obilisken. De godsdienst is van oud-Christc-1 lijk regime, dateert vanaf de 3e eeuwer heerscht eenheid; de helft der bevolking lééft van den godsdienst. De negerstammen, die er om heen wonen, zijn sterk en krachtig. Er heerscht on ler de Abessiniërs een zin voor structuur en architectuur,enz. Zeer veel is nog van deze bewoners te leeren, dit izal de toekomst doem zien. Jeugddienst I)c eerste Jeugddienst van dezem winter zal geleid worden door Ds. J. S. van Schaick., kt de Rembrandtzaal, Zondag 26 October 's avonds om 7 uur- De Herv. Zangf vereeniging ,,Soli Deo Gloria" zal hare mede,- werking verleenem bij dezen dienst. Gymnastiek en athletiek te Soesterberg Men verzoekt ons opname voor het vol gende: Zooals bekend is heeft zich voor eenige maanden terug ee»n Comité gevormd om tot dc oprichting van een Algemeene Gymna stiek Vereeniging te Soesterberg te komen. Al heeft men den laatstein tijd niet veel van dit Comité vernomen, het heeft niet stil gezeten. Het Gemeentebestuur vajn Soest heeft de Oude Openbare School doen ver bouwen, tot Gymnastieklokaal maar (na on der zoek was gebleken, dat hieraan mag de noodige verbeteringen en veranderingen moes ten worden aangebracht. Ook dit is thans door het Gemeentebe stuur gedaan en thans kan men verzekerd zijn, dat het aanbrengen van de noodige toe stellen veilig kan geschieden. Ofschoon hét natuurlijk op den weg van het Gemeentebe stuur zou liggen om te isorgen, dat de n.00 dige toestellen werden aangeschaft, zoodat' van Gemeentewege eon volgens de moderne eisehen ingerichte Gymnastiekzaal voor de schooljeugd beschikbaar wgs, zullen er nog wel eenige jaren overheen gaan alvorens wij hier im Soesterberg zoo ver izijn. Algemeen wordt erkend, dat onderwijs in lichamelijke oefening vooral voor jornge men- schen noodzakelijk is en waar hier in Soes terberg reeds sedert jaren het gemis van een goede lichamelijke opvoeding gevoeld wordt, zal tha/nr. nu wij in het bezit van een geschik lokaal zijn, onverwijld tol dit moodjzakelijrkJ deel van de opvoeding moeten worden over gegaan. Daartoe is de Algemeene 'Gymnastiek ern. Athletiek vereeniging Soesterberg opgericht' maar daarmede zijn wij er nog inie't. Er is veel noodig en er moet nog veel gedaan, wor den en daarvoor hebben wij de volle mede werking nou'clig vain allen welke doordrom en zijn van het groote nut der lichamelijkv. pvoeding en het turnen niet als bijzaak maai' als absolute noodzakelijkheid voor de opvoe ding van van onze jeugd beschouwen. Wij zijn dan ook noo vrij ee?n' ernstig beroep te doen op Uw aller medewerking en noodi- gem U uit om op .Maandagavond 27 Öetober te 8 uur de Algemeene vergadering in Huis ten Halve met Uw aanwezigheid të vereereja. Het Comité heeft reeds veel financieeleli steun in toezegging ten behoeve van de inrich ting van het Gymnastieklokaal ontvangen, zocdat de benoodigde toestellen tha'ns besteld kunnen worden, Wij hebben echter naast de beoefenaars, van Gymnastiek noo.lig Leden en Donateurs; opdat ook in. de toekomst aan alle verplich tingen kan worden voldaan en de vereeni ging tot dien bloei zal komen waarop het' ge zien het groote nut, recht heeft Wij rekenen dus op Uw komst op Maan-' dagavond en kunnen U reeds thans tn'edcj- deelen, dat bij voldoende belangstelling het) bestaan van deze noodzakelijke vereeniging.' verzekerd is. Bioscoop-avond Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie, waarbij in Hotel „Bosch en Duin" een filmvoor stelling wordt aangekondigd. Een gezellige avond voor de liefhebbers van een filin er. een dansje. Dansclub „Onder Ons" De gérant van de „Gouden Ploeg" gaat ook met zijn tijd mede en heeft voldaan aan het verlangen van de vele bezoekers(sters), om in zijn zaal de gelegenheid open te stel len in het winterseizoen de danskunst te leeren, of zich daar verder in te bekwamen. Deze gelegenheid is Dinsdagavond voor het eerst geboden, waarbij als leider fungeerde de gedipl. leeraar uit Utrecht, de heer W. A. van Steenderen en de bekende pianist Ca- milie Steensel, eveneens uit Utrecht. De eerste les is reeds een succes geweest, 'M gr CT.tig'r'M 7 min. werd gejUkt. Voor maakt, was. Het door op Kom spi ken en Zond: 'Ploeg v terrein Deze bekende. ten var uiterste ten in S De sp op gepa: Zonda strijd op 7 >r het einde het iste tegenpuntje einde werd dc stand gelijk ge- zeer /zeker een mooie prestatie elftal stelde ons eenigsziins teleur, geit terrein met 3o te verliezen, rs, laat hierdoor de juocd niet zak,- ,ndag a.s. te herstellen, a.s. 'is het eerste elftal van Die Het 2de elftal ontvangt op eigen tha 2 uit Vinkeveen. eeniging is voor ons nog een on der is voor het eerst, dat zij dn onze ca ielitie mede speelt. We verwach- nze reserves, dat izij ditmaal hun t zullen doen en trachten de punj- st te houden. rs van het eerste elftal zullen U wijze komen aanmoedigen. V.V. SOESTERBERG j.1. speelde Soesterberg I een wedi- Jgen terrein tegen A.E.C. I Voor de rust is het aan beide kanten mooi spel eren én, wist Soesterberg één maal ïten, zoodat de rust kwam met, minuien voor de rust moest E.A.C, ;y nemén, welke echter door den an Soesterberg wordt verwerkt, rust kwam A.E.C. meer forscher aardoor izij eenmaal wisten, te doel - et einde kwam met een gelijk spel te bewor te cjoelj 1—o. Tv e-en pen: doelman Na de opzetten punten. ('1-0. A.s. Zftd^g speelt Soesterberg 1 te Veenen- daal, teiiijl Soesterberg II speelt op het' errein ap dén Kampweg tegen B.V.C. III. KERKBERICHTEN „Onder Ons" genoemd, is opgericht met aanvankelijk plm. 40 leden. R.K. Bewaarschool Soestdijk Naar wij vernemen is thans besloten tot het bouwen van een tweede R.K- Bewaar school en wel op een terrein nabij de Maria- school. De Eerw. Zusters, welke de be waar- en meisjesscholen aan de Steenhof straat leiden, zullen Aook de nieuwe school onder hun beheer nemen. Lijk gevonden Zondagmiddag werd de politie alhier, ter kennis gebracht, dat bij de Kleine Melm, onder de gemeente Soest, in de rivier de Eem een ldjk van een manspersoon drijven de was gezien. De politie, die zich onmid dellijk derwaarts begaf, haalde het lijk uit de rivier. Het bleek het lijk te zijn van den gemeentewerkman P. uit Amersfoort, die aldaar voor ongeveer 14 dagen 'geleden werd vermist. Op het lijk waren geen sporen van geweld aanwezig, zoodat aan misdrijf niet wordt gedacht. Het lijk is door de politie per auto over gebracht naar Amersfoort. Verdacht van heling Zaterdag j'.I. is een zekere Van E., wonen de alhier, verdacht van heling van geld en goederen, aangehouden. Hij is ter beschik king van den officier van justitie gesteld. SPORTKRONIEK E.S.V.A.C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zij.i als volgt1 Bloerr.enkwartier IEsvac Z 2--8. D.U.C. I—"Esvac I 2 2. 's Graveland IIEsvac II 34. Alleen het tweede eiftal wist het tot een: overwinning ie brengen en deze uitslag over treft verre, onze verwachtingen, daar 's C«ra'- lana op eigen terrein niet voor de poes. is. Het cersie elftal speelde tegen haar concu- Te*it gelijk, hetwelk eveneens een fraaie près-- tatie is. Wel werd een winstpunt verspeeld, maar ook D.U.C, onderging hetzelfde lot, zoodat Esvac I met 7 winstpunten uit 4! wedstrijden fraai aan den kop staat van haat afdeeling. Het Zaterdagmiddag elftal kon het tegen Bloempfikwartier te Hilversum niet bolwer ken. Mel de rust was de stand 2—2^ maar daarna konden de Esvaccers het temipo niet meer volgen, met als resultaat nog 6 doel punten der tegenpartij. Als het elftal echter i, ingespeeld geloven wij wel dat betere re sultaten zullen volgein. Het programma voor deze week luidt: Zaterdag te Hilversum: de Vossen I--Es vac Z. Zondag' te Soest: Esvac IArgus I. Deze laatste wedstrijd vangt te 2 uur aarï ern* wordt gespeeld in het Burgem. Dekethparkj Aïgus I is een elftal uit de R.K. voetbal-' boncl ie klasse en speelt dit seizoein yoor, het eerst in de Utr. Prov. Voetbalbond, zoodati een spannende strijd wordt verwacht, R.K. Sportvereen. „DE PLOEG" LLM.S. 3—De Ploeg 1 3—3, De Ploeg 2—Vios 3 o—-3. Het iste elftal van De Ploeg is meg'ééln punt uit Utrecht teruggekomen. Op een bij na. onbespeelbaar terre/m, waar de Utrecht^ tenaren beter op vooruit kooiden dan de Soesters wist fl.M.S. voor rust een 3—0 voorsprong te behalen. De Soestërs gaven zich echter niet ge wonnen De tijd verstreek reeds vlug, toen NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voornf 10 uur Ds. v. d. Graaf, van Nij- keaik. Bd. van den H. Doop. s Avmds 6 uur Ds. v. d. Graaf. u Rembrandtzaal. VoormhlO uur Ds. Gerritsen, van A'foort 's Avofds 7 uur Ds. Van Schaick, Jeugd dienst. liEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voornf. 10 uu; Ds. B. Alkema. Nam. £.30 uur Ds. J. v. d. Meulen Soesterbergschestraat Voorrij. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. 's Avoiids 5.30 uur Ds. A. T. Keuehenius. Afscheidswoord. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorrij 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening,! Dinsdag 28 October, 's avonds 7 uur, Ds. P. de Snit, van Utrecht. VEREEN, v. VR1JZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „.Religie en Kunst". Rembrandtlaan. Voorin. 10.30 uur Ds. J. P. C. Poldervaart, van Narnaen. f HUIS TER HEIDE j NED. HERV. KERK Voonri. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. Ib uur geen dienst. j SOESTERBERG Nam. uur de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoj Zonda Dinsd. Bijbellez ig. ine aévert. bij vooruitbetaling sschool van 23 uur. 28 October, 's avonds 8.15 uur liermede betuigen wij onzen igen dank, voor de vele be zen van deelneming, ons be- »nd bij het overlijden van on- geliefden Echtgenoot, Vader, huwd- en Grootvader, den T. BUDDING. Uit aller naam, A. J. BUDDING- Boeklage. risweg 4, Soest. te koop, zoo goed als nieuw, 3.40x2.35 M. Te bevragen Lin de daan 3, Soestdijk. ■eyi geyraagd bij de N.V. Baarnsche Bakkerij, B. Grothestr., Soestdijk. Virplen 2 ct., per honderd f 1.75 Valste plant violen 4 cent Muurbloemen 3 cent Madelieven 2 cent Verder Duizendschoonen, Primu la, Roode Anjers en vele soorten vaste planten, waaronder vele rotsplanten van 5 tot 20 ct. Prijscourant op aanvraag. E. v. OEST, Oude Grachtje 17, Soest. zoekt huishoudelijke bezigheden, liefst in gezin met kinderen en waar hulp aanwezig is. (Extern). Br. ond. no. 267 aan Van de Ven's Boekhandel, Baarn. gloednieuwe divan en prima Hal- Ier Petr. kachel. Billijk te koop. Br. no. 675 bur. v. d. blad. Prachtige jonge vogels, in alle kleuren en soorten, koopt men uit eigen broederij onder geran- tie, voor opruimingsprijzen, bij G. Koek, Praamgracht 13, Soest dijk. Popjes in alle kleuren van- af fl.— biedt zich aan voor dag en nacht, tegen 1 Dec., v.g.g.v., als meis je alleen, in klein rustig gezin, in Soest. Br. franco onder no. 676 bureau van dit blad. Gevraagd in klein gezin nette kunnende koken en zelfstandig werken. Loon 3035 gulden per maand, van goede getuigen voor zien. Aanmelden 's avonds, Van Weedestraat 30, Mevrouw J. van der Kop. I gevraagd. Nieuwesteeg 35, Soest dijk. twee-wielige wagen met patent as, hakselmachine, een schelftje haver .en een partij konijnen. Wal deck Pyrmontlaan 12. 85 cent per flacon. Imkerij „Eem. land", Kerkstr. 10, Soest. uer kooplok aal: Spoorstraat no. 26 Soestdijk. Het is genoegzaam bekend, dat zuivere Inlandsche honing een delicatesse is op de ontbijttafel, en tevens een heilzaam middel te gen keelpijn, griep, kortborstig- heid, enz. Vooral nu wij den prijs zeer laag stellen, kan een ieder daarvan profiteeren. Flacon, in houdende 5 ons, 70 cent. Bekend adres: Birktstraat 17, Soest. Adres: Begijnekade 14,Utrecht verkrijgbaar d 12 ct. per ons Onze leverworst van 50 en 30 cent is overheerlijk. Bloedworst 40 cent Balkenbrei 20 cent enz. enz. VREDEHOFSTRAAT 1 Telefoon 2208. ■■■aB«Beai»RBMasaaHHa»!8 TORENSTRAAT 9 - SOEST Beleefd aanbevelend Satinet dekens effen 2Vs x 3 el f 7.50 Tochtdeken 98-.1.20, idem zijde f 3.50 Wollen dekens f 4.90-f 6.90 Tore straat 3B - Sc est 2 fauteuils, 4 stoelen met nog eiken salon tafel, eiken Dressoir en spiegel Torenstraat I B - Soest vraagt voor de avonduren Bouwkundig teekenen, Materialen kennis, enz. TORENSTRAAT II SOEST Soesterbergschestr. 51, Tel. 2200 AFDEELING: GROOTE KEUZE verdwijnen binnen 3 a 4 dagen door 't gebruik van een fleschje Prijs per fleschje metpenseel en gebruiksaanwijzing 45 cent. Ham, per half pond f0.60 WAAROM U NOG NIET Extra fijne Ham, per ons f0.40 Fijne Ham, per ons f0.30 Blaasham, per ons f0.32 Leverkaas, per ons f0.25 Berliner Leverworst, p. ons f0.25 Smakelijke Leverw., p. ons f 0.14 Luchworst, per ons f0.20 Rookworst met loodje, j>er pond f0.80 Heerlijk Paardenrookvleesch. Profiteer van onze lage Kaas prijzen. Volvette belegen kaas, 2 p. f 1.10 Extra fijn, 2 pond f 1.20 Fijne oude kaas, per pond f0.90 „Leidschfi.. Kaas, 45 ct. p. pond, 2 pond 80 cent Roomboter onder Rijkscontrole, per pond f0.95 Fijne Vleeschwaren STEENHOFSTR. 27, TEL. 2294 van alle metalen, kan men ontvangen door zich aan te melden voor den cursus, welke gehouden zal worden. De cursus bestaat uit 20 lessen. Het les geld bedraagt f25.Bij de eerste les de helft te voldoen. Inlichtingen bij Vraagt prljxea» Burg, Grothestr. 21-23 - Soestdijk Tel. 2013 noteert voor a.s. ZATERDAG 25 OCTOBER orlgiiieele 19 CENT PER POND, 35 CENT PER K.G. afgehaald aam de zaak. Haast onmogelijk en toch waar. Uitsluitend 1ste kwaliteit. Zie hier voor onze ruim gesorteerde fruit-etalage. Tafelappelen, blauwe Druiven, Sinaasappelen, Noten, Kastanjes, Citroenen, Stoofperen, moesappelen. Kaats levert tegen de laagste prijzen. Met een klein winstje is JE FRUITHUIS tevreden. AFDEELING ZOMER- EN WINTERGROENTEN Gr. knolseldery, p- st. 79 cent Gekookte bietjes, dagelijks versch, 9 cent per kilo Friesche rapen, per kilo 5 cent Friesche wortelen, prima, prima, 6 cent per kilo Hollandsche uien, per kilo 8 cent Per 10 kilo 65 cent. Prima harde spruitjes, per pond 9, 10, 12 cent Chineesche kool, 5, 7, 9 ct. p. st. De groote omzet onzer Holfandsche en Mainzer zuurkool doet ons besluiten voortaan te verkoopen voor 5 an 7 ct. p. p. Prima kleiaardappelen 7, 8, 9 cent per kilo. Fijn en bloemig; f4.50 per mud; puik best, voor den geheelèn winter. Aan hetzelfde adres 6 mud beste zandaardappelen h f 2.75 p. m. Prima Duinzand aardappelen, franco thuisbezorgd, per 10 kilo 60 ct., per kilo 7 ct. Onze vele nieuwe klanten zeggen: Kaats' kwaliteit waarborgt. Postelein, per pond 9 cent Andijvie, per str. 2, 3, 4, 5 cent Kleine worteltjes, per bos 11 ct. Kassmijboonen, p. p. 20 en 25 ct. Spercieboontjes, per pond 13 ct. Jonge bladspinazie, p. pond 13 ct. Kropsla, per stuk 3 en 4 cent Roode kool, extra, 8 en 10 ct. Savoyekool, p. stuk 8 en 12 ct. Groene kool, per stuk 6 en 8 ct. Brusselsch lof, extra, p. p. 18-22 Intern. Concert en Theaterbureau De Haan Co, Den Haag, Telefoon 15393. ZAAL HOTEL EEMLAND SOEST Zondag 26 en Maandag 27 October 's avonds 8 uur De Koning der Illusionisten met zijne geheimzinnige experimenten Europa's grootste Illusionist en Heksenmeester met zijn on doorgrondelijk alziend Medium „Cita" Het zwevend raadselHet groote Bloemenwonder, het verdwijnen van 12 personen utt het publiek. Overal uitver kochte huizen. Eigen schitterende decors. 2500 kilo bagage. Prijzen der plaatsen le rang f 1.2e rang f 0.75 plu» bel. Plaatsbespreking als gewoon aan Hotel Eemland. te Soester inrichting voor PERMANENT WAVE EN WATERGOLF, Nieuwste systeem Telef. 2077 Koninginnelaao_S. Soestdijt Knippen, wasschen en onnuleeren Billijk tarief Prettige behandeling S. v. d. Kuilen, Koudhoornw. 2, Tel. 2203 op ZATERDAG 25 OCTOBER a.s. Aanvang 7.30 uur en Respectievelijk van Buster Keatoty en Dou- glas Faïrbartks. Bntrée 60 cent, alles inbegrepen.. Alléén toegang voor personen boven 16 jaar. Wed 24 1. 2, J. v. Onze Z Duin Fries Zeeu Geld Stool Moes Zoett Coco bij c tijde die U misschien bij ons niet zoekt en waarvoor wij toch het adres zijn. De beste drill voor Overhemden f 0.33 Prima flanel voor Sporthemden, vanaf f0.32 Zware blauwe keperf0.42 Zware geel keper mansbroeken f 1.45 Prima geel katoen vrouwenhemden f 1.03 Prima geel keper manshemden f 1.15 Zwaarste molton (jaeger en grijs) f0.34 Kleurecht pompadour voor schorten f0.37 Prima ribfluweel f0.49 De mooiste fantasie-fluweel f0.85 Manstruien f 3,98 Manchester broeken f3.90 Beverteen broeken f3.65 Manchester jassen f 8.45 Zware gem. vrouwenbroeken (jaeger), f 1.94 Onvermengde Javakapok f 0.74 Zuiver wollen jaeger ondergoederen in 2 kwaliteiten (Heerengoed vanaf f6.35) Zeemleder- en nappa-handschoenen: gevoerd en onge voerd, met bontrand en met bont' gevoerd. (Ook voor heeren). Boodschaptasschen vanaff0.69 Fantasie heeren pantalonsf 2.95 Jongens ondergoed: Gemoltonn. Broeken en Borstrokken f0.74 Jaeger Broeken en Borstrokken f 0.84 Jaeger dito (halfwol) f 1.32 Jongens combinations (jaeger) f 1.45 Prima flanellen sporthemden f 1.58 Prima Drill overhemdenf 1-68 Prima Khaki hemden f 2.02 enz. enz. enz. Neemt proef met onze 1ste kwaliteiten broodsoorten. Reclame Speculaas 30 ct. p. h. p. Reclamekoekjes 30 ct. p. h. p. Aanbevelend De leden der Onderlinge Soester Brandverzekering worden beleefd uitgenoodigd de bij te wonen met hand-brandblusch-apparaten van de E. N. B. O. DE BILT. De demonstratie wordt gegeven op des morgens om 10.30 uur, op 'het terrein naast den Heer P. A. v. Hengstum, Middelwijkstraat, te Soest. HET BESTUUR d.v. op DONDERDAG 30 OCTOBER, 's avonds HALF 8, in de zaal wm Baarnsch Mannen koor, EEMSTRAAT BAARN Hervormd Predikant te Delft, thans lid van de Tweede Kamer. Harir Rolm Zout-t Zoute Stokv Rolm MEV Lever Berlir Saks. Haag Bloed Boter Geko' Plock Bliikh; Hams H 6 4

Soester Courant | 1930 | | pagina 2