ra.Harelseü&Rademaher vo MëPdsii8 Deo. mi ?eesioni»entëü GEurrs H. j. SUKKEL Schilders Laanstraat 44 Telefoon 2316 SOESTDIJK Dixiaansche Rijmen NAAR NLAAT Stoomploeg. Slingerhoning Mooi Bontstel Te koop Te koop Koksleetling Voorc A. H.v lj£ Advertentïën. Te koop Net meisje 2e Hypotheek Burgerwoning Net meisje inbjféïel, Groote aftrek heeft onze Reclame AANBESTEDING. Hei ophalen :ian asch en uuilnis gedurende hei jaar 1S31, aizonderiilHzoouiei uoor soesi als voor Soesieroerg. i Eerst Bei J. Zoetelief BALKENBREI KNAKWORSTJES Laat nu uw blnnenaohlldarwerk t" 1 uitvoeren uw tuinmeubels enz. schilderen. Hiervoor is uw aangewezen vertrouwd adres KNEUS WEER TERUG Hart'lijk welkom, wat een vreugde: Sinterklaas bracht vliegensvlug Op zijn onverwoestbren schimmel, Knelis in ons midden t'rug. Weinig ben je nog veranderd; Want je kijkt nog even streng1; Kwam je van de maan gevallen, Zoo maar op de koude Eng? Heb je «Manus niet getroffen, Pas verdwenen hier uit Soest? Nauw geboren, reeds bezweken Aan de Soester kinderhoest. Waarom bracht je Brand niet mede? 'k Las U beiden met plezier; Schreef je vaak voor ziende-blinden 't Gaf in Soest toch wat vertier. Maar, zeg Knelis, hoe verstandig Denkt en spreekt die Griet van jou; ,Mocht ik zulk een vrouw bezitten, 'k Bleef maar liever uit de kou. Wat weet zij het mooi te zeggen: 'Alle zwijgers zitten lang I En je jaagt als zwijgend raadslid, Met je tong geen mensch op stang. Griet is thuis in politeken., Wat zij zegt is vaak ad rem); Wordt zij Soester Caniidate 'k Geef haar vast m'n kiezersstem. Dat zij hekel heeft aan schrijven1: Ondervinding, beste man [Meen je 't goed 't wordt niet begrepen,, Öf gebrandmerkt, waar zulks kan. Drukte zal 't genoeg weer geven; Tweemaal zitting vajn den Raad Binnen circa veertien dagen Dat geeft urenlang gepraat. Aantal punten, om te duiz'len; Maar de Raad slaat zich er door, Dank de zwijgers, die slechts stemmen: 'k Ben er teugen, 'k ben er voor. 'k Wil nog even memoreeren, 't Heuglijk feest der Zusterschaar, Die de zieken hier verpleegden, Nu reeds vijf en twintig jaar. Dat de Heer uw werk blijf zeegnen, 't Grootsche werk van liefd' en plicht; En dat Soest steeds moge roemen Op uw nuttig, fraai gesticht. toch heel wat anders dan confectie lap werk. Komt U eens onze prachtige sta- lencollectie Heerenstoffen inzien? KONINGINNELAAN 42B - Soestdijk nog eenige maanden ongewijzigd te laten' tot de nieuwe regeling gereed De heer Endendijk zegt, dat het Armbe- bestuur zeer homogeen is. Er is een pretti ge samenwerking. De heer Van Klooster wil thans geen ver andering aanbrengen. Spr. acht het niet goed met het oog op de steunregeling. De heer Gasille tot den voorzitter: Hoe staat U met de naamverandering. Voorzitter: Wij zijn bezig. De heer Gasille: Wat noemt U bezig. En hoelang zal dit nog duren. De voorzitter heftig: Wij bestudeeren de regeling en van andere gemeenten. De heer Endendijk meent, dat met 2 maan den de voorstellen we'1 in den raad kun nen komen. De heer Gasille: Dan kan ik met U beter, praten dan met d#n voorzitter. Daarmede ga ik accoord. De heer Busch is er tegen dat een ambte naar secretaris is. Wanneer met 2 maanden, de zaak in den raad komt. wil hij tot zoo lang wachten. De heer Bossert wordt hierna weer tijde lijk benoemd met 12 stemmen voor. 1 blanco. 18. Behandeling van aanvragen om koop en huur van grond met voorstellen van B. en W. Weth. Koenders geeft met betrekking tot dit punc eenige toelichting. Uit de verdere besprekingen blijkt tevens, dat zoowel van Angeren al? Wijman aan vankelijk niet de bedoeling hadden het ge- heele stuk te koopen. Nu dingen beide naar. dezen grond. B. en W,. stellen voor de grond voor lan gen tijd aan Wijman te verhuren. De heer VVijman heeft het ook thans van de gemeente jn huur. Na eenige bespreking wordt hiertoe be-i sloten. 19. Voorstel van B. en W. oin met intrek king van de bestaande verordening, eene nieuwe verordening ingevolge art. 4, iste lid, der Hinderwet vast te stellen. De voorzitter antwoordt, dat de heer van Nes de gemeente een uitbreidingsplan zal geven, zooals de gemeente dat wenscht. De heer Doorman vraagt zich ook af, wat de heer v. Nes voor die f 5000 gal doen-.; De voorzitter: Maar als de lieer van Nes nu geven wil mat de gemeente wenscht? Het wordt gemaakt, zooals het aan Gedeputeerde Staten kan worden aangeboden. De heer Busch vindt f 5000 absoluut niet te veel. De heer v. Klooster wil schriftelijk vast gesteld zien, wat onder de uitbreiding door den heer v. Nes wordt verstaan. De heer Grootewal meent, dat de Raad; thans niet kan beslissen, omdat er geen ge-, detailleerde offerle is. Spr. wil idit punt aan-, houden, totdat de heer v. Nes precies op, geeft wat hij voor die f 5000 leveren kan. De heer Doorman. Maakt de omschrijving zoo, dat hij een uitbreidingsplan moet ma ken voor de geheele gemeente; over tien jaar kunnen wij dit plan toch altijd weer aanvullen of veranderen. De heer de Bruijn meent, clat, de heer, Grootewal het beste voorstel heeft gedaan; wat doet het ertoe, dat dit punt nog veerien dagen wordt aangehouden? De voorzitter antwoordt, dat hij aanspra kelijk blijft gesteld voor hetgeen hier in de toekomst gebeurt. Met den heer van Nes gaat spr. vol vertrouwen in zee; al zou het f 10.000 kosten. De heer Grootewal: Maar hoelang zal die mijnheer achter u staan? Waarom een en ander niet behoorlijk vastgesteld: Mevrouw Landweerde Visser meent, dat in het contract kan worden opgenomen, dat de heer van Nes aan de gemeente een .plan levert, zooals de gemeente zulks wenscht en dat aan Gedeputeerde Staten kan worden opgezonden. Het voorstel van B. en W,. (zonder nadere olmschrijving) wordt dan aangenomen met 7 stammen voor en 5 tegen. Tegen stemden de heeren: de Bruijn, van Doorne, Pronk van Klooster, en Grootewal. De heer Hilhorst onthield zich van stemming. 21. Vaststelling van een besluit tot het vestigen van een zakelijk recht op gemeen tegrond ten behoeve van een door de P.U. E.M. te leggen grondkabel. Conform besloten. 22. Voorstel van B. en W. tot verbree ding van de brug over de Pijnenburger Grift met crediet-aanvrage. B. en W stellen voor deze brug te makent op een rijbreedte van 5 Meter. Zij vragen hiervoor een crediet van f 1400. Wordt op verzoek van den heer Doorman aaff;|gehouden, om dit plan eerst nog in de coxnm. te bezien. 23. Verzoek van C. Mansvelt te Zeist om hem mede te deelen of een aan hem toebe- .hoorend terrein kan worden aangewend als bouwterrein. Conform besloten. RONDVRAAG. De heer De Bruijn vraagt nogmaals aan dacht voor een verbod om op Zondag melk te bezongen. Nu Baarn ook een verordening heeft, wenscht spr. niet langer te wachten. B. en W. zullen dit in1 overweging nemen. De. heer Doorman vraagt, hoe het staat met de Werkverschaffing, daar is den Raad niets van bekend. Wethouder Endendijk antwoordt, dat door samenloop van omstandigheden de werkerv- schaffing heeft moeten beginnen tusschen twee Raadsvergaderingen in. Er zijn momenteel ongeveer 230.w.erkloozen ingejehreven, waar- vin 120 aijii ie "vverk gesteld. Wij móeten dus meeer objecten vinden, waarvoor wij werkloozen kunnen gebruiken. Een steunre geling hebben wij niet, wanneer dus door vorst of anderszins de werken moeten wor den stopgezet, zal het Burgerlijk Armbestuur moeten ingrijpen. De heer Busch wj! dal de politie meer aandacht zal schenken aan het jakkeren van de auto's door het dorp. Vooral vóór de schoolkinderen is dit jakkeren buitengewoon gevaarlijk. Tevens verzoekt spr_ hem nu eens mede te deelen wat B. en W. tot heden gedaan hebben inzake de schutting aan de Van Wee- destraat. De gewijzigde verordening, waar bij de mogelijkheid is geschapen, om dit :aakje op te ruimen, is reeds lang van, kfacht. De Voorzitter: Ik zal de politie er naai vragen. De heer Busch: Dat hebt U al zoo vaak gezegd, maar er wordt in deze zaak niets gedaan. De Voorzitter: Als U morgen komt, zal ik U melden, wat in cieze zaak is gedaan. De heer Pronk verzoekt het aanbrengen van eenige lichtpunten aan het einde der Biilcstraat. De heer v. d. Bremer zegt ook nog iets te hebben, doch hij komt morgen zelf bij den Wethouder. Hierna sluiting. zal de uitslag ten goede komen. We ver wachten een faire strijd en een flink' aantal toeschouwers. Het 2de elftal moest aanvankelijk' inaar; Actif 2 in Hilversum. Deze wedstrijd gaat? niet door. Het 2e elftal heeft dus rust ,nai hun mooie prestatie van vorige Zondag, toen, zij Ölympia met 2o naar huis toe stuurden. Voor eenige weken werd gevonden eéin dames-por temonnaie met kleine inhoud, ophef speelterrein. Terug te ontvangen Molenstraat W.Z. !no. 22. V.V. SOESTERBERG Zondag j.l. speelde Soesterberg I een wedi strijd op eigen terrein aan den Kampweg, tegen Sopla uit Amersfoort. „Soesterberg' deed haar best, om de puntjes machtig tc worden, maar samenspel ontbrak. „Sopla"' daarentegen gaf mooi samenspel te zien. Het einde kwam met een welverdiende overwin ning voor .Sopla" (31 A.s. Zondag gaat Soesterberg te gast bij N.I.iO. terwijl Soesterberg II B.V,C, IV op bezoek krijgt. E.S.V.A.C. Het Zateerdagmididag elftal kwam Zater dag 1.1. door ziekte van eenige spellers slechts met 10 man in het veld, waaronder nog eeni ge invallers. Een 91 nederlaag tegen hef sterke C.J.V V. uit Amersfoort was dan ook het gevolg. Het tweede elftal was Zondag; op bezoek bij het sterke Bussum II; een< gelijk1 ?pel 1 1 was het resultaat. De wedstrijden; op het Bussum terrein zijn voor de bezoe kers altijd zeer zwaar zoo,dat idqze uitslag) door de Esvac reserves een goede prestatiej is. Door terrein-afkeuring ging1 de wed'st^ijdi Esvac IJutphaas I niet door. De Esvac junioren spelen a.s. Zaterdag' te Baarn een oefenwedstrijd tegen de Baarn junioren; deze wedstrijd vangt te half drie a^n. Het Zaterdagmiddag elftal is vrij. Zoowel het eerste als tweede elftal spélén,. Zondag a.s. een uitwedstrijd. Esvac I gaatj Minerva I te Utrecht bekampen en gezien de competitie-stand zijn de Esvaccers ver plicht te winnen. De Esvac reserves gaan te Vreeland ,de Sperwer" II bezoeken; te Soest werd indertijd met flinke cijfers ge wonnen, dus ook nu verwachten wij een over- vinmdng van het tweeede elftal. Spelers en supporters vertrekken om half een per autobus vanaf hotel „Eemlapd"., V.V. „SOEST" Zondag a.s. 2 uur n.m. terrein Koud- hoornwêg: Soest ILaren I. iste elftal spelers doe je best en tracht kie geleden nederlaag in Laren op sportieve wijze te wreken. Soest II speelt om 12 uur in Zeist,, tegen, het derde elftal van de vereeniging van dien haam Het 3e elftal speelt om 2 uun Jn Putten tegen Steeds Voorwaarts. Het 2e elftal vertrekt te 10.45 uuur Per fiets vanaf den heer Roest, Soesterb.straat. PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Florus, zoon van J. van Rou wendaal en M. J- Vermeulen, Schoutenkamp weg 25. Wilhelmïna, dochter van T. Spelt en H. van de Klomp, Beukenlaan 18a. Jan, zoon van N. Brumner en J. C. Donkersloot, •an Lenneplaan 7b. Roelof, zoon van A R. v. d. Brink en M W Smit, Beclccringti straat 9. ONDERTROUWD: E. J. Schaefer en M C. de Zoete. GEHUWD: H. J. Vos en G. v. d Bosch», OVERLEDEN Mengs Hornsveld, 79 jaar, wedr. v. G. v. Schaffelaar Vredehofstr, 8, SPORTKRONIEK R.K. Sportvereen. „DE PLOEG" ,.De Ploeg" 2—Olympia 2o. Zondag a.s. „De Ploeg" I„Hertha" I. De Zondag gespeelde wedstrijd Hertha-- Eerr.land 2 eindigde Ln een 7o overwin-; rving voor Hertha een mooie prestatie welke Wordt op voorstel van den heer Gasille' „De Ploeg" ten goede komt. De Ploeg teruggenomen opdat Je rechtskundige comm. een en ander nog kan bezien, 20. Voorstel van B. en W. tot het doen vervaardigen van een geheel nieuw uitbrei dingsplan met crediet-aanvrage. In 1919 werdt door (den Raad besloten een uitbreidingsplan te laten ontwerpen, hetgeen ook geschiedde. Nu dit plan door bijzonde re omstandigheden nog niet kon wonden, vastgesteld en thans is verouderd, stellen B. en W,. den Raad voor, een geheel nieuwl uit breidingsplan te laten ontwerpen en wel door den landschap-architect A C. van Nes te Apeldoorn. Zij vragen daartoe een crediet van f 5000. De heer de Bruijn meent, dat dit wederom een schot in de lucht is. Er wordt een cre diet van f5000 gevraagd; zonder dat wij' weten, wat de heer v. Nes hiervoor zal geven,1 De heer Hilhorst is eens met wat dei heer de Bruijn gezegd heeft. Spr. had ver wacht. dat B. en W, meer gegevens zouden hebben verschaft. heeft thans wederom 2 punten voorsprong op nummer 2. Zondag zal het dus weer danig spannen aan de Birkstraat. Zou het terrein voordeel voor De Ploeg geven? We zijn benieuwd naar den uitslag an toch; zouden we niet bang zijn, als de spelers) vain het begin tot het einde de zaak ernstig' op gingen vatten. Want werkelijk dat is noo- dig. Dat is in Vinkeveen bewezen. Zwoegen, yan het begin tot het einde en zoodoende fi© pnuten in Soest. Zoo moet het gaan. Nogi rnaals wil ik hier een enkele opmerking ma ken, die naar ik hoop de spelers ter harte zullen nemen. Over het algemeen, wordt er door de voor hoede te kort gespeeld, waardoor de bui tenspelers te weinig te doen krijgen. Laat de midvoor hier eens op letten, door het ych iets meer moeten aanpassen door op spel uit elkaar te gooien. De hal'fïinie zal' Voor beroep bedankt Ds. F. Kiijftenbelt te Fijenoord, door de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen in de vaca ture Kruis hoop, heeft voor dat beroep be dankt. De nieuwe provinciale weg Er begint thans lijn te komen Ln den nieu wen provincialen weg SoestdijkBilthoven. Men iis thans druk bezig de aansluiting te maken aan den rijksweg bij Hotel „Trier' ^waardoor een belangrijke verkeersve.betering "tot stand komt. Spoedig zal ook het gedeelte langs de Praamgracht voor het verkeer wor den opengesteld. R.K. Kiesvereen. Soesterberg Zondag 14 December (na het Lof) zal in de R.K- Militaire vereeniging te Soesterberg een vergadering worden gehouden door de R.K- Kiesvereeniging. De agenda bevat o.a. de volgende punten: 1. Verkiezing van een bestuurslid; 2. Candii- daatstelling voor de a.s. Provimiale Staten verkiezingen; 3. Voorstel van hel bestuur in zake de samenwerking met de R.K- Kies vereeniging te Soest inzake de a.s. Gemeen- teraadsverk ie zingen Het Poppenhui,' De velen, die op Let poppnhuis, dat ten bate van het jeugdwerk vai 't Nut, zon worden verloot één of mee loten hebben genomen, zullen stellig nieuwgierig zijjn' naar den afloop dezer verloting Wij zijn in staat gesteld ie nieuwsgierig heid te bevredigen. De loln zijn alle ge plaatst en Vrijdag 28 Nov. ji heeft, ten over staan van den neer Inspeeur van politie, de verloting plaats gehad. Het huis is gevallen, op l No. 111. We vernemen verder, 4 de gelukkige winster het huis opnieuw teibeschikklng van 't Nutbestuur heeft gesteldm dat die heef besloten het nu nogmaals ttverloten,, weder om ten bate van 't jeugierk. Ieder, die op de onlangs {houden tentoon stelling heeft gezien tot well resultaten men met dit jeugdwerk kan koen, zal dit be sluit zeker toejuichen. Waiihl geven de da- jr.es-leidsters geheel belangeos haar tijd en werkkracht, toch vraagt hetyerk ook gelde lijke offers, zoodat het wellti gelukkige om standigheid is te achten, d, door de vrij gevigheid van de winster vi 't poppenhuis de financieele baten een ïgedachte aan winst kunnen verkrijgen. We meenen ten slotte, jtien het goede doel waaraan de in te karn gelden zullen worden besteed, allen,. di< sympathiseeren met „Het Nut" en zijn werte mogen aan sporen om ook deze twee< verloting vol ledig te doen slagen. Selskip „Frysl" De Friesche club heeft feest in „Eem land". Het was er druk enezelldg. Na opening door den voorter werd opge voerd „De Aid boer fen 'e oaipleats". Een alleraardigst blijspel, dat buitstek is ver tolkt. Het geheel werd vljotespeekl De voorzitter dankte aan hslöt alle mede werkenden. De besturen v Hilversum en Amersfoort sloten zich hier aan. Een ge zellig bal besloot den avon Ontwikkelingsa\d Uitgaande van de R.K- Wcl. Vereenigin- gen zal a.s. Dinsdagavond deerste ontwik kelingsavond worden gehou,, in het Sint Joseph-gebouw, Steenhofstri ^|6 spreker zal dien avond optreden deeer j-j. Brou wer uit Hilversum, met het Verwerp: „De oorzaak en de gevolgen der xijge crisis". Sint Nicofaas-b J.l. Dinsdagavond bracht <sint een be zoek aan de dansclub in „De <lcjen ploeg"; ditmaal te paard De Sint wei\jj zijn komst toegezongen, waarop de uitde,g plaats had van diverse verrassingen, die jachhist op wekte. „Opa" en de pers wt^ njet stuwend werk te doen en achter de voor- hoede op te dringen. Enkele wenkleln, we ho- vergeten, wat op prijs werd g<|d Er werd pen dat zij zullen worde», opgevolgd. Het\ o.m- geprijsdanst om bonbonioor da mes en rookertjes voor de heeren. De Jolly- band en de accordeonist C. v. Steensel luis terden een en ander op. Het was een aardige avond; een leuk feest. Vereeniging voor Huisvrouwen De vereeniging, die zich in voortdurend en bloei mag verheugen, is vooral in den laat- sten tijd wel gelukkig in de keuze harer spre kers en spreeksters, en het groote getal aan wezigen op de middagen, welke de vereeni ging hare leden minstens eens per maand aanbiedt, bewijst wel hoe die keuze wordt gewaardeerd. Ditmaal betreft het een spreken van den heer J. Beerends van hier, die een boeiende causerie hield over „Het Gewaad door alk Eeuwen", waarbij tal van zorgvuldig geko zen, schoone lichtbeelden werden vertoond. De Heer J. Beerends, die zich kort gele den in Soest vestigde, is een zeer begaafd spreker, iemand van groote kennis en diep inzicht, die zijn onderwerp op zulk een hoog plan tilde, dat van een, allicht verwacht mo depraatje wel allerminst sprake was. Beroepen Door de Chr. Geref.Kerk alhier is een beroep uitgebracht op Ds. Kj G. van Sme- de| te Haarlem. Noodlanding Dinsdagsmorgen moest het millitaire vlieg tuig 496 van de Luclitv. afd. te Soesterberg een noodlanding maken op een weilang bij Oud-Valkenveen, onder Naarden. Bij de lan ding werd een der vleugels ernstig bescha digd, De vliegenier bleef ongedeerd. Hei vliegtuig werd per auto naar Soesterbeng vervoerd. Aanbesteding Bij den te Amersfoort gehouden aanbeste ding, voor het jaarlijksch onderhoud der mil itaire gebouwen was van de 13 inschrij vers, [Mn'ders Handelsmaatschappij te Soesv ter'oerg de laagste inschrijver met f32.960. de raming was f35,500. AjR. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" Vorige weeek vergaderde de A.R- Kiesver- eefiiging in het zaaltje op het Kerkpad, on der leiding van den heer A. Endendijk. Na de opening wijst spr. op de a.s. verkie- zisigen en vraagt van allen bedachtzaamheid en activiteit. Na voorlezing der notulen da het jaarverslag eti het verslag Prov. Co mité, blijkt dat de afd. 136 ledeen telt en het kasgeld plrn. f.70.— bedraagt. De H.H,, H. A. Stork en P. J. v d4 "Burg worden', gekozen Het aftredende lid J. v. d. Flier wordt dank gebracht voor hetgeen hij ge presteerd heeft Na de mededeeling, dat we gens het late uur de inleiding van daa wet houder van Onderwijs over de begrooting op een nader te bepalen dag zal gehouden worden, sluit Ds. Alkema met gebed. Tevens werd mededeeling gedaan, dat 12 Dec. (hedenavond) door oud-minister Van Dijk een lezing zal worden gehouden betrek king hebbende op de verschilpunten met ,,Kerk en Vrede". „Crescendo" Genoemde Chr. zangvereeniging gaf voor een eivolle Rembrandtzaal haar eerste uit voering, onder leiding van haar nieuwen di rigent J. v. d. Rovaart uit Utrecht- Begonnen werd met het bondslied, wat zeer in den smaak viel. Het kan gezegd wor- deii, dat de club met reuzenschreden vooruit is gegaan. Fr lag een voornaam cachet op deze uit- vfring; er werd met lust en toewijding g«ongen, de stemmen vulden elkander aan. Zeer mooi van toon was o.a. „de Herdertjes", een intens mooi kerstlied. De vele aanwezigen hebben volop genoten, getuige het klaterend handgeklap. De execu tanten een woord van lof. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: sjaal, paarlen collier (imitatie), rozen krans, darnesportemonnaie met 5 et., auto- deien, grijze hoed, grijze kinderhandschoen, Aangeloopen een jonge geelbruine hond. Procesverbaal Door de politie werd aangehouden zekere D., die in kennelijken staat van dronken schap, een voertuig met een paard bespan nen, mende. De politie volgde den man, die daarop erg te keer ging. Procesverbaal werd opgemaakt wegens ordeverstoring en dron kenschap. Aanrijding Op den gevaarlijken hoek F, C. Kuiper straatv. Weedestraat heeft weer eens een aanrijding plaats gehad. Ditmaal werd de auto van den heer B. alhier aangereden en deerlijk gehavend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wie volgt? Wanneer 't eind? St. Nicolaasbal Dat de Sint het in ons dorp best inaar zijn zin heeft gehad, werd Zondagavond be wezen. toen hij te gast was in het Statioitis- koffiehuis bij de leden der Zondagavond- danslessen. Het geheel stand onder leiding an den heer B. Nijeniaal, daarbij gehol pen door het bekende Zeister strijkje. Er was jool en pret onder de feestgangers, wel ke nog verhoogd werd, toen Sint met Piet arriveerde. Zeer veel bekende gezichten her kende de goede Sint. De gasten e)u ook de pers werden onthaald op ververschingan, ter wijl de traditioneele pepernoten mede eéfli deel van den avond vulden. Het prijsdan- sen bezorgde verschillende dames een doos bonbons, terwijl de heeren rookertjes als prijs ontvingen De organisators hebben velen een leuk avondje beezorgd. Te 11 uur togen allen voldaan huiswaarts. Dierenbescherming Maandrapport van den inspecteur A. de. Vries, Steenhofstraat 32, Soest. De woonwagenkampen werden geregeld ge-\ controleerd. In deze maand werd er meer van, de stallen, gebruik gemaakt dan de vooraf" gaande maanden. De veelos- en -laadplaatsen, alsook de slachtplaatsen werden eveneens op ongeregelde tijden bezocht. Geen overtreding erd geconstateerl De drinkbakken zijni steeds van schoon water voorzien. Iemand, die een hond wilde latein afmaken, verwezen we naar een diereinarts en naar het abattoir te Baarn, alwaar dit kosteloos pladts heefc. Eenige honden en katten werd eén< goed tehuis bezorgd. De hokken van waak honden werden nagekeken of deze watervrij van stroo of iets dergelijks waren voor zien. Een klacht werd onderzocht betreffende bet levend begraven van een hond. De klacht bltek ongegrond, daar de dierenarts de homd had afgemaakt. Verschillende voerlieden wer den gewezen op de losse oogkleppen der paar den. Sommige namen de oogkleppen geheel weg, andere lieten ze vastzetten Verschillende veeveryoeraulo's werden aan gehouden om te conlroleeren of ze .niet te vol geladen waren. Alles werd echter in or de bevoden, ook de pluimvee-kratten waaen •goed van hoogte en niet te vol. Oud-papier Tot leedwezen van het bestuuur van het Liefdewerk „Oud Papier" is het genoodzaakt ter kennis te brengen vah allen ,die zoo goed geweest zijn hel Liefdewerk door het bewa ren van oud papier en couranten te steunen, dat dit Liefdewerk moet gestaakt worden met ingang van 15 December a.s. tengevolge van de enorme daling der papierprijzen. Het bestuur betuigt zijn hartelijken dank aan alle begunstigers voor de wijze, waarop zij het Liefdewerk gesteund hebben. Telefoon BaarnSoest 748. ,Mr. A. ('rommelin, Spoorweglaan iS, Baarn 7,49 H. J. Tempelman, Kruidenier, Nicuvv- straal 27, Baarn. 751. Drs. W. Scholten, F. Eliaslaan, Baann, 7,52 W. v Woudenberg, Sóphialaan 20, Baarn. 753. P. de Jong, Ketting weg 9, Baam. 7,47. Fr. Wilhelm, Javalaan 10, Baarn. 754. Dc Baarnsche Koerier, Turf straat hoek Nieuw-Baarnstraat, Baarn. 755. Prov. Utr. Elect, Mij, N.V., Mauve- straat 50, Baarn 7.5 5- Verhagen, Monteur P.U.E.M, M,auve- straal 50, Baarn. 60. Jurgens. J. H. Anisterdamschest,'r,aat- weg 18g, Baarn. 2363 W. G. L. Brunings, Torenstraat 2, Soest. 2364 li. F. N ie veen v. Dijkurn, Spoorstraat 18, Soest. 2364. N.V. Chemische Fabriek Velada, Spoorstraat 18, Soest" Onbestelbare stukken Het navolgende onbestelbare stuk is terug ontvangen te Soest in de 2e helft van Nov. Brieven Binnenland: 1. Mei'. A. Reigers, Haarlem. 'Tooneelvereeniging Morgenrood Genoemde vereeniging welke omder leiding staat van den lieer P. F. Koops,, gaf in de de zaal van Hotel „Eemland" eene uitvoe ring, welke zeer matig bezocht was. Opge voerd werd ^Schakels" van H. Heijemians Jr vroolijk spel van den huiselijkjen haard. Pancras Duif kon zich in zijn nieuwe po sitie niet goed inleven, zijn spraak hadjden, we gaarne wat beschaafder gezien. Henk had heel goede oogenblikktenom de student werd nog- al eens hartelijk gelachen. De kiinder- rol dooi Elsje kwam goed uit. Hein Duif, die oolc de rol van Jacob vervulde, was no. 1 in de club, zijn spel was zeer goed. Ger'itje zijn vrouw was er een om niet' zonüei handschoentjes aan te vatten. Over het geheel werd er genoten; het ap plaus was daarvan het bewijs. Aangehouden Door de politie te Soesterberg is deze) week aangehouden een zekére G. van S. uit Driebergen, die zich schuldig bad ge maakt aan openbare schennis der Eerbaar heid. Hij heeft bekend dat feit al meerdere malen te hebben gepleegd ook te Bilthoven en te Den Dolder. Brand Vrijdagavond is brand ontstaan in een stee- nen gebouw van het hoenderpark Labor, ge legen aan den Soester Engweg. Iioe de brand, ontslaan is, kon nog niet worden vastgesteld. Buren zagen het vuur en spoedden zich naar de plaats des onheils en konden geljikkig heel wat materiaal redden. Ook de brandweer was spoedig ter plaatse.«.oin de hoog oplaaiende, vLammen te dooven. De schuur en inhoud v/as wel voor ver zekering opgegeven maar de polis was ;nog niet ontvangen. Of de eigenaar, de heer B.' 'J. Rosmulder, dus |de dupe zal zijn, kan nog niet worden gezegd Aangehouden Door de politie is in zijne woning aan-, gehouden zekere B„ die nog twee maan den gevangenisstraf moest ondergaan en aan de oproeping niet had voldaan. B. is over gebracht naar Utrecht. Weer een inbraak Vorige week is weer ingebroken te dezer plaatse. T erwijl de bewoners afwezig ware», heeft iemand zich door het uitsnijden van een ruit toegang verschaft tot de woning] v. den heer J v. d. B. wonende aan de Kor niiiTgininelaan. Het lijkt wel dat de dief ge-, stoord is, want voor zoover kon wórden 11a- egaan, werd niets vermist. De inbreker schijnt langs denzelfden weg te zijn uitge broken en heeft ook geen sporen voor vin-, gerafdrukken achtergelaten. Aanrijding Vrijdag voormiddag had in de Middelwijk straat alhier een aanrijding plaats. Toen de vrachtauto van den heer Heins, bestuurd door zijn knecht A. Brons, van het erf de (Middel- wijkstraat opreed, werd deze aangereden door een juist aldaar passeerende vrachtauto, be stuurd door den heer K. uit Bussum. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De bestuurders bleven ongedeerd. Verzeke ring dekt de schade. Tabaksbelasting Houders van een bedrijfsvergainning inge volge de Tabakswet worden er aan herin-; nerd dat, indien zij na 1 Januari 1931 huru bedrijf niet wenschen voort te zetten, vóór genoemden aaium schriftelijk een verzoek om' intrekking de/* bedrijfsvergunniing moet wor den ingediend bij den ontvanger der ac-i cijnzen. Tevens wordt gemeld dat zij, wier) adres is veranderd door verhuizing of doori vemuimlmering of verandering van straatna men. eveneens vóór 1 Januari 1931 de be-> drijfsvergunning bij genoemden- ontvanger moeten doen wijzigen. Het kantoor van den Ontvanger der Ac cijnzen te Baarn zal daartoe geopend zijm, iederen werkdag van 912 en 13.3015.30, uur behalve des Zaterdagsmiddags. Ten slot te zij opgemerkt, dat het vergunningsrecht voor 1930 moet voldaan worden vóór 20' Januari 1931, zulks ter voorkóming van ver- volgingskosten. De bruin-gele kaart der be drijf svergunming dient bij de betaliing te wor den medegebracht. „De Zwaluw" Vorige week hield bovengenoemde vereéni- ging een feestavond in de groote zaal van Hotel de Gouden Ploeg voor haar leden, oud-leden en verdere genoodigden ter eeie van haar 1 O-jarig bestaan. Wij waren even in gelegenheid een kijkje te nemen en kunnen niet anders zeg gen daa de vereeniging van Soester Postldui- venhoudeers heeft Tiaar eerste feest op cenl waardige wijze gevierd Er was een vroolijke stemming waar het strijkje, humorist en hax- rr.'onikaspelers het hunne aan bij droegen. Nadat de vcorzitter, de heer Priem, den feestavond geopend had, werd het woond) gegeven aan den vjcevoorzitter, den heer v. Sitter, welke als eenig lid nog aan de ver. was van de oprichting af. Deze sprak zijn groote dank uit voor wat heden door het tegenwoordige ijverige bestuur en feestcom missie was tot stand gebracht en hoopte, dat deze feestavond de aanleiding zou wezen tot een nog grootere bloei van de Postduiven- liefhebbers te Soest en het ledental zich hierdoor zou verdubbelen Er waren in die 10 j?ar hevige stprmen over de vereeniging gegaan, doch steeds is er weder door enkele moedige leden de kop boven water gehoudeai en slaat volgens zijn meening de vereenigïmg er beter en krachtiger voor als ooit te Vo ren Tot groot genoegen constateerde ge noemde spreker, dat heden ook 1de dames, aanwezig waren .om dit feest mede te vieren, dit was toch wel het beste bewijs, dat on danks de duivensport, die niet altijd onider de dames even bemind was, nu tocli bleek, welk een warm hart het werd toegedragen. De wensch uitsprekende nog vele. jaren zijn beste krachten aan de sport te mogen ge ven zoo bracht hij een driewerf hoera uit qp de feestvierende vereeniging. Daarna was het -woord aan den heer J. C. de Bree, die ook van de oprichting! af het langst de functie van voorzitter had waargenomen en door omstandigheden eenige tijd terug moest bedanken, doch zich naar Wij vernamen, misschien spoedig weder in de gel©leren zal scharen. Door hem werÜ tevens de.n heer v. Sitter nog gehuldigid voor het aanbieden van een geschenk en een mooie groote lauwerkrans, wegens zijn onafgebro ken 1 o-jarig lid zijn van de vereenigiing. Hierna werden nog enkele woorden gespro ken door enkele oud-leden en bestuursleden o a de heer J. v d Brink, die ook' tijdelijk de functie van voorzitter heeft waargenomen en zijm wenschen uitsprak om op dezen weg. voort te gaan en een vertrouwen te stellen in het bestuur, dan kon het niet anders' dan vooruitgaan, tevens zijn dank uitbrengende aan feestcommissie en leden voor de aardige attentie om ook dc oud-leden uit te noodigen tot dezen feestavond, vertrouwende dat hier door de goede geest onder de Soester Post duiven-liefhebbers inog meer zal worden bevorderd. Nadat aan de dames der leden daarna eeni ge ververschingen werden aangeboden, werd besloten met een gezel/ig dansje, dat een, vroolijk einde maakte aain dezen zeer ge slaagden feestavond. Wat er alzoo te doen is Hedenavond zal de heer P. Rogmans te Amersfoort, in „De Gouden Ploeg" een le zing met lichtbeelden geven over „Doelmatige Onkruidbestrijding en bemesting met Kalk- stikstof". A.s. Maandagavond geeft de Mondaccor- deonclub „Bravo", met medewerking van de Tooneelvereeniging „Excelsior" een uitvoe ring in Hotel Verschoor. Eveneens op a.s. Maandagavond zal in „De Gouden Ploeg" de cursus aanvangen in Voe dingsleer, uitgaande van de Bedrijfspluimvee houders-Vereen. „Soest en Omstreken". Op Woensdag 17 en Zaterdag 20 Dec. geeft „Apollo's Kinderkoor" een uitvoering in Ho tel „Eemland". Opgevoerd wordt het zang spel „De vier jaargetijden" en het gebaren spel „De Kuiper en zijn Knecht".. Men lette er op, dat de tweede uitvoering niet is op Vrijdag, doch op Zaterdag. Voor nadere bijzonderheden zie men de desbetreffende advertenties in dit nummer. Zij, die gras- of bouwland wen schen te laten ploegen met stoom ploeg, worden verzocht dit op te geven bij B. van Hagen, Birktstr. of W. Hilhorst, Torenstraat. Heden in werking te zien bij den heer Van den Bramdeler, Birktstraat. met Rijksmerk. 85 cent per flacon. Imkerij „Eem. land", Kerkstr. 10, Soest. C. Leertouwer, Oude Grachtje 23 levert zeer voordeelig breimachi te koop (kraag en mof), flO.—. Birktstraat 44, Soest. een prima motorrijwiel met we- genbelastimgkaart; ook genegen te ruilen voor kippen of i. d. Te bevr. Middel wijkstraat 26A. aangeb. nieuwe „Pfaff" naaima chime (ringspoel), tegen elk aann. bod. Adres te bevragen bur. van dit blad. Sanatorium „Zonnegloren" 1 geplaatst worden Persoonlijke aanmelding ge wen scht. op VRI Ri B< Prima KERKBERICHTEN SOEST Zondag 14 December 1930. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. Leemans, uit Zeist. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. Van Voorthuizen, van Lage Vuursche. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur voorbereiding *H. Avond maal. 's Avonds 6 uur Godsdienstoefening. Donderdag 18 December, 's avonds 7 uur, Ds. L. Holtrigter, van Maarssen. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTlGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Dr. J. H. Gunning JHzn., van Bilthoven. SOESTERBERG Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Dinsdagavond 8.15 uur Bijbellezing. Zondagsschool van 23 uur. Geboren: JAN, zoon van NIC. en ANNY BRUNNER- DONKERSLOOT. Soest, 6 Dec. 1930. Van Lenneplaan 7B. Bij deze betuigen wij onzen har telijken dank, voor de vele be langstelling bij ons zilveren hu welijksfeest ondervonden. L. VERVAT. A. VERVAT—Kwint. een goed onderhouden Fornuis. Te bevragen Spoordwarsstraat 1, Soestdijk. zoekt 't liefst in klein gezin lichte huishoudelijke bezigheden. Adres te vernemen bur. van dit blad. gevraagd; f1000.— tegen matige rente. Br. franco onder no. 713 bureau van dit blad. met tuin te huur aan de Talma- laan, (6 kamers, keuken, bijkeu ken, gang, enz.). Huurprijs f8.50 p. w. Te bevr. H. J. Broekhuizen, Julianastraat 60. gevraagd voor de morgenuren, 14 jaar. Aanmelden des namiddags na 2 uur. Adres te. bevragen bu reau van diit blad. Deurwaarder Kuijters, zal op des voorimiddags 10 ure, in het Pension „Du Passage" (voorh. Middelman) aan de Birktstraat 17 te Soest PUBLIEK VERKOOPEN: den geheelen nog bijna nieuwen goed onderhouden waaronder 9 complete slaapkamer ameublementen, matrassen en de kens enz., diverse tafels, fauteuils, en stoelen, buffet, vitrine, glas- en aardewerk, vorken, lepels en mes sen, tafellinnen en bedlinnen, gas fornuis, matten, loopers, vloerzei len, gordijnen, tuin- en serrestoe len, enzenz. I Alsmede den geieekn waarbij buff^, kasten, tafels, fau teuils en stoelen, schrijftafel, ra dio, triTp'naaimachine, pendule, karpetten, loopers, spiegels, schil derijen, koperwerk, kachels, rij wiel, eenig goud en zilver, enz. Kijkdag Woensdag 17 Decem ber 1930, van 9—5 ure.. De verkooping geschiedt in de conversatiezaal van genoemd pen sion. Per half pond Ham f 0.60 Bakbloedworst f 0.25 Preskop f 0.35 Metworst f 0.50 Heerlijk Paardenrookvl. f 0.40 Leverworst f 0.30 De fijnste Roomboter (geen koel huis) onder Rijkscontr., p. p. f 0.90 Versche eieren verkrijgbaar. Uitsluitend verkoop van STEGE- MAN's fijne Vleeschwaren. STEENHOFSTR. 27 SOEST TELEFOON 2294 Burgemeester en Wethouders van Soest, zullen op Dinsdag 23 De cember a.s., des namiddags 3 uur, ten Raadhuize aanbesteden; De voorwaarden,' waarop deze aanbestedingen zu'.'en geschieden, liggen vanaf hedcit ten Raadhui- ze ter inzage en voor Soesterberg tevens in de hulpsecretarie aldaar. De 'inschrijvingsbiljetten, gesteld op zegel van f 0.50, moeten inge leverd worden vóór het uur der aanbesteding ten Raadhuize. Soest, 10 Deoember 1930. Burg en Wfjth. van Soest, De Bui gpmeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. 3 Doperw mii hu: Snijboon hui Spercieb Sieepasp Puntaspt Soepaspi Krenten, Rozijnen Sucade, Sucadine Oranjesn Voor eei talen. P: Graves Roode 1 fhesch 1 Malaga v Sa mos Ee fill ko d'< Vt W da 15 RI Firma P. Hj HESP Van Weedestr. 14-16 Tel. 2143 Heden vootadig; 25 cent per pond 25 eent per paar. Bui

Soester Courant | 1930 | | pagina 2