VOOR HET HUISGEZIN 3 JULI 1931 No. 24 Belangrijk KORT VERHAAL PRETTIGE DAGEN IK HEB een goed nieuwtje voor je!" zei Nico. „Aan staanden Zaterdagmorgen kan ik v ij maken en de Maandag daarop óók. Dat zijn dus drie dagen achter elkaar, dat we uit kunnen gaan! Waar zullen We nu eens op af trekken V" „Natuurlijk naar zee. We zitten altijd tusschen de huizen en in Augustus gaan we toch nog bij Tante in Velp logeeren, dan zijn we weer in de bosschen en op de hei; nee zeg: we gaan naar zee, hoor!" „Mij best. Naar Bergen aan Zee is ook niet zoo'n lange reis en „Naar Bergen aan Zee? Je zegt dat, of het al een uit gemaakte zaak is, dat we daar en nergens anders heen gaan! Ik zou zeggen: laten we liever naar Noordwijk gaan." „Maar Betsy-kind, waarom nu niet naar Bergen Daar ben je toch dol op en wat kan Noordwijk mij nu schelen?" „Doe nu niet zoo flauw: jij gaat véél liever naar Noord wijk dan naar Bergen, dat weet ik maar al te goed. Je regt „Bergen", alléén om mij te" plezieren." .,Zoo, nu.en jij dan Noordwijk om mij „Zie je wel, je ontkent het nietZie je wel, dat ik het wel weet 7 Ji) bent veel meer op Noordwijk dan op Bergen ge steld." „Wat doet dat er nu toe? Als jij nu graag naar Bergen gaat „En als jij liever naar Noord wijk gaat,..." „Ja zeg, we kunnen maar naar één plaats tegelijk!" „Anders anderhalve dag naar Bergen en de rest naar Noord wijk! „Samen deelen dus! Nee hoor, we gaan naar Maar Betsy hoorde al niet meer wat haar man het laatst zeide. Zij waren kort geleden getrouwd, echt gelukkig met elkaar, wilden niet anders dan elkaar een genoegen doen en het gevolg van die weder- zijdsche beste bedoelingen Was zoo af en toe een klein, klein kibbel-partijtje Dank zij hunne edele ver langens èneen tikje kop pigheid van weerskanten. Het onderwerp bleef even rusten, maar na tafel kwam het weer ter sprake. Zij wilde met alle geweld naar de badplaats, waar haar man het liefst heen ging en hij wilde met even veel geweld daarheen, waar zij, door prettige herinneringen, naar verlangde. Inderdaad ging hun willen „met eenig geweld" gepaard, want het opgewekte toontje verviel in een meer zakelijken trant, werd geleidelijk wat geprikkelder en ontaardde ten slotte zoowaar in een boos gestemd gesprek. Nu nog mooier: zou zij haar zin niet kunnen krijgen, nu zij niet anders wilde dan haar man een genoegen doen Het was toch al te gek: zou hij niet kunnen zeggen wat er gedaan zou worden, nu hij niet anders wilde dan zijn vrouwtje een paar prettige dagen bezorgen? 1 Op een gegeven oogenblik kwam de onvermijdelijke „kop" van deze huwelijksche onweersbui opzetten. Het werd een niet-toegeven óm maar niet toe te geven en de avond was verder glad bedorven. „Weet je Wat? We zullen het kort en goed oplossen: we gaan niet! De aardigheid is er voor mij al lang af!" „Voor mij óók!" Stilte na den storm. De „vulkaantjes" grommelden in wendig nog wat na en de zaak scheen afgedaan. Den volgenden morgen op kantoor piekerde hij: „Wat een malle kinderen waren ze samen geweest. Die drie heerlijke vrije dagen nu al bij voorbaat te ver knoeien, Het Was te gek. Hoor eens: één van twee moest nu eenmaal van toegeven weten en wie toegaf, Was de minste niet. Zijn vrouwtje had gelijk: hij ging dolgraag naar Noordwijk, veel liever dan naar Bergen, vooruit, waarom haar niet haar zin gegeven? En hij belde een hotel op, besprak kamers en kon zich toen weer in opgeruimder stemming aan zijn werk geven. Wat zou zij opkijken: hij had schriftelijk bevestiging gevraagd; er kwamen zooveel gasten langzamerhand en hij wilde met voor niets gaan. Maar eenmaal kamers be sproken, kón zij („lekker!") onmogelijk meer weigeren. En hij floot een deuntje. Dienzelfden morgen bedacht zij, onder het kamers- stoffen: een koppetje had haar man wel, maar zij wist óók niet van toegeven. Als hij haar nu met alle geweld dat pleziertje wilde doen, waarom had zij eigenlijk zoo dom tegen gestreden, alléén maar óm niet toe te gevenHij had gelijk: zij was heel, heel erg op Bergen gesteld. Onder het verder werken schoot haar een plannetje te LANGS DE LOOSDRECHTSCHE PLASSEN binnenvlug de trap af, courant nagekekenhè, dèt was net iets voor hen: Gezellig week-end aangeboden bij beschaafde familie te Bergen aan Zee. Vijf minuten van het strand. Brieven no. Ze bedacht zich geen oogenblik. Pende vlug een briefje. Vroeg een kamer voor hen te reserveeren en vermeldde hun telefoon-nummer, voor het geval, dat er geen plaats meer mocht zijnDan graag dadelijk bericht. Met groote oogen staarde zij hem aan. Wat nu Zag hfi tranen „Maar Betsy, kindje-liefwat is er? Is het nu nóg niet goedJij wou mij een plezier doen en ik.... nu ja, ik ga inderdaad heel graag naar Noordwijk. Dus: wat wil je nog meer.t Wat had ze gedaan! Hoe moest ze hem dat nu ver tellen? Haar weerstand was nu heelemaal gebroken en onder tranen vertelde ze hem van héar daad, hoe ook zij geschreven had om hem genoegen te doen (èn zichzelf!) en dat.... (snik).... dat.... (snik).... dat die familie opgebeld had en gezegd, dat ze nog vrij waren en toen had zij.... bij.... die.... (ohohohoh!) familie óók be sproken 1 Dat was een raar geval. Eerst onaangenaamheden, omdat ze elkaar beiden het aangenaam wilden maken en nu.wéér narigheid, omdat ze elk, achter eikaars rug om, iets gedaan btdden, alweer met de beste bedoelingen, maar intusschen. ze zaten aan de afspraken vast. Wat is het leven moeilijk, als je elkaar goed wilt doen. Tenminste.Maar op dat oogenblik hadden zij geen tijd en geen lust voor diepzinnige bespiegelingen. De nuchtere werkelijkheid riep tot daden. Hotel-afzeggen.... dat kon. Die familie opbellenkón ooknog", maar veel moeilij ker „Hoor eens even: laten we niet lang praten: ik bel het hotel op en zeg, dat ik ver hindering heb, onverwachts in zoo'n hotel krijgen ze voor ons dadelijk tien anderen." „Wat ellendig voor jou, Nico-man. Nu had je het zoo leuk in orde gemaakt en nu ben ik weer de schuld, dat je naar dat Bbbbbb...." „Begin je nu wéér? Een privé-familie kunnen we niet zoo goedschiks dupeeren. Nou ja, in een bijzonder ernstig geval, maar kom, ik geniet immers dubbel als jij geniet in je geliefde Bbbbbb. Zij ging op zijn grapje van haar na-doen niet in. Met die familie hadden zij net zoo min Wat te maken. Kende ze immers niet. Zaken- verhindering voor hotel dan óók voor die familie. Gold net zoo goed. Die Nico.... die goeierd.nee, hij mócht zijn dagen niet verknoeid zien door haar schuld. En meteen liep ze naar de telefoon. „Wat ga jij doen?!" „Bergen aanvragen. Ik. ik, versta je ik zal die familie wel even te woord staan en afzeggen." „Nee, dat doe je niet!" „Doe ik wel! Betsy „Nico Daar stonden de twee „koppen" weer en stootten den huiselijken vrede kapot. Ringeling. Zoo verliep de maaltijd in aanmerkelijk beter stemming dan het begin van den dag had doen vermoeden. Ook ge durende de rest van den avond was alles „gewoon", zooals altijd. Ze schenen beiden de kans op vrije dagen, uitstapje ènhun kibbel-partijtje geheel vergeten te zijn Den da ér op volgenden avond zei hij: „Betsy-kind, ik zal je eens wat zeggen. Ik ben blij, dat je zoo verstandig bent geweest maar niet meer op ons op ons.... enfin, op eergisteravond terug te komen. De zaak is voor elkaar, hoorJe wou zoo graag naar Noordwijk, we gaén naar Noordwijk! Ik heb kamers besproken en dus. Triomphantelijk toonde hij haar den brief van het hotel, waarin zijn kamer-bespreken bevestigd werd. Bezoek! Frits.een vriend van Nico.net op dit oogenblik. Vervelend. „Hallo, lui! Even maar! Nee, ik kom niet boven, wou maar vragen: gaan jullie een paar dagen mee naar Loos- drecht Fijn roeien op de plassen, zwemmen, een wandeling, kerel, het is daar heerlijk.... Wanneer zouden jullie kunnen „Kom boven! Nee, kóm boven! Wat eenig, zeg! Nee, we gaan, hè Niekie, wat leuk, altijd zooveel van gehoord, nooit geweest. Het werd een „bar" gezellige avond en Frits dacht onder het naar huis loopen: „Wat een echt jong, gelukkig, eensgezind stel lui. Dèt was wel je ware! Zóó was het leven nog eens de moeite waard...."

Soester Courant | 1931 | | pagina 5