LADY HESTER I 1 I I u oc4zfy/!\h, 2 ALBERT HEIJN's NIEUWSBLAD FEUILLETON „Weet jij, wat het meest nuttige dier is?" Jij zelf mis schien? „Wees niet flauw. De kip of de haan natuurlijk. Want die kun je eten vóór hun geboorte en na hun dood!" CHARLOTTE M. JONGE INHOUD. HET WONDER VAN DE RADIO. „Hoe is het toch mogelijk, dat wij in de kamer, ook als alle ramen en deuren dicht zijn, tóch de radio kunnen ontvangen?" Hierop moet het antwoord luiden: „Omdat de radiogolven geen trillingen van de stof zijn, doch trillingen in den aether. De aether is het medium, dat alles doordringt en overal in, op en buiten de aarde aanwezig is. Men moet zich voorstellen, dat de kleinste deeltjes, waaruit de stof is opgebouwd (atomen genaamd) toch altijd op eemgen afstand van elkaar liggen (al kan ons oog dit zelfs met een microscopische vergrooting van een paar duizend keer niet waarnemen), zoodat de aether de ruimten tusschen de atomen vult. Zoodoende kunnen de trillingen in den aether ongestoord pisseeren en komen de radio golven dus „door de muren heen". WAT ZIJN NOMADEN? De naam „Nomaden" is afgeleid van een oud Grieksch woord, dat „rondtrekken, zwerven" beteekent. In het bijzonder in Klein-Azië, Arabië en Perzië zijn er volks stammen, die twee maal per jaar een zwerftocht moeten ondernemen, om hunne kudden vee voor ongunstige weers gesteldheden, in een bepaald seizoen te vrijwaren èn om de dieren genoeg voedsel te verschaffen. Zoodoende kwamen en komen deze stammen er nooit toe om vaste woonplaatsen te stichten. PRIJSVRAAG VOOR VOLWASSENEN Wij rekenen er op, dat al onze lezers en lezeressen zullen doen, wat de inzend(st)ers van oplossingen op Prijsvraag No. 23 ons zoo plechlig schriftelijk hebben beloofd: „Zomer Ik zal slechts Albert Heijn's Orangeade drinken!" Een fraaie luxe-bus Zaansche Koeken viel ditmaal ten deel aan: J. Moerman-Zwart, Lisserdijk 146, Post Abbenes H'lmmer- meer); J. v. Zijst, Eikenboschw. 36, Baarn; G. Bijker, de Vennik, BarsingerhornMej. M. de Lange, Hertenl. 35, Bilthoven; O. Veerman, Biezen 17, Boskoop; Mej. D. J. Ornie, BreskensJ. v. Santen-Hogervorst, Kerkstr., Breukelen; Mej. G. Witte, Schiidereind 35, den Burg (T.) M. A. Wenr.ekes, Hamerstr. 66, Bussum; J. Kruis, Diepenv. weg 163, Deventer; A. Homan-v. d. Deure, Kaasmarkt, Enkhuizen; Mej. J. A. v. d. Linde, Kloetingscheweg 12, Goes; Mevr. H. Theil-Siegman, H. de Grootstr. 1, Gorkum; H. v. Blitterswijk, Gouderak; Mevr. Pijttersen, Bosb. Toussaintstr. 56, Heemstede; B. W. Zonderhuys, Molenstr. 84, den Helder; M. Vooys, Hofstr. 36, Hillegom; Mej. G. Verhoogt, N. Noord 66, Hoorn; Mej. P. Donker, Noor- derw. 37, Huizen N.H.N. Wigmin, Hollebalg 13, Koningsw., Hyppoly lushoefA. v. d. Belt, Voorstr. 71, Kampen Mej. L. v. Overdum, Maasdijk B 144, Kerk-Driel P. L. Schreuders, Hoogstr., Leerdam; P. A. de Jong, Stadh.laan 33, Leiden; W. Pompert, Wilh.str. 20, Lisse Mej. W. A. v. Duuren, Meidoornl. 150, Middelburg; G. Ruiter, „Oud-Bussum", Haarden; J. v. d. Hazel, Bagijnen- str. 26, Nijkerk; G. Onrust, Weerstr., Oostzaan; Mevr. Schouten, Hoornschebuurt 9, P armer endMevr. Hartog, Plantsoen, Schagen; J. Verhelst, Kanaalw. 50, Sluiskil; J. Floor, Julianastr. 32, Soestdijk; C. Hage Az., Kerkweg A. 364, Stavenls.e; Mej. B. E. Mulders-Berkvens, Molen str. 42, Tiel; Mej. A. v. Dijk, Buitenveer 44, Weesp; Mej. A. Verwoerdt, Oudendijk bij WoudrichemMej. J. Visser, Heerengr. 25, Zaandam R. Switser, J. Steenstr. 9, Zandvoort en M. Hovestad, Hoitenbr. weg 21, Zwolle. o PRIJSVRAAG No. 24. Eerst een voorbeelddit - dat - dak - tak. Zóó kan men door 3 letterveranderingen van „dit" op „tak" komen. Nu luidt onze prijsvraag: Hoe komt men door 3 letterveranderingen en met bestaande woorden van peer op koel Als prijzen zijn er ditmaal beschikbaar: 40 groote Honing Ontbijtkoeken in carton Bij de oplossing moet de voorkant van een pond Albert Heijn's koffiezak gevoegd worden, welke op de briefkaart geplakt kan worden. Oplossingen uitsluitend per briefkaart) kunnen uiterlijk tot Woensdag 8 Juli ingezonden worden aan de Redactie van Albert Heijn's Nieuwsblad, Postbus 1, Laren (N.H.). Lord Trevorsham, in 1830 als jong officier in Canada gehuwd, meende, dat zijn vrouw door India nen vermoord was, terwijl haar was medegedeeld, dat haar man gesneuveld was. Beiden, elkaar dus dood- wanend, hertrouwden later geheel te goeder trouw. Een zoon van Lord Trevorsh m ontmoet later in Canada een oude dame nu Mrs. Joel Lea de sprekende gelijkenis van Bertram Tr. met haar eersten man, brengt den waren staat van zaken aan het licht. Haar dochter Hester reist naar Engeland, om haar rechten voor zich en haar zoon op te eischen. De oude Lord overleed kort na het onderhoud met zijn dochter uit het eerste huwelijk. Het bleek, dat Lord Tr., sinds jaren weduwnaar, op ouderen leeftijd hertrouwd was met een meisje, dat als wees bij hem opgevoed was. Zij overleed kort na de geboorte van hun zoon Alured. De vier kinderen uit het tweede huwelijk van Lord Tr. zagen zich alle rechten ontvallen, welke in de eerste plaats overgingen op den doodzieken Alured en daarna op Hester. Zij trokken naar „Skimping's Farm", terwijl Alured, tegen aller verwachting in, blijft leven. Het was Hester die het hem verteld had. Hij was naar Spinney Lawn geweest met Trevor een heele middag, toen wij dachten dat hij bij de oude Sisson was. Wat hij vertelde was geen leugen, maar Hester en haar man hadden hem aan zijn verstand gebracht, voor zoover dat bij een kind van zijn jaren mogelijk was, dat er iets met ons was dat niet eervol was, dat Fuik vroeger in zijn plaats was geweest en niets liever wilde dan die plaats terug te hebben en nu maar precies deed wat hij wilde met zijn bezit tingen, dat hij ons noch gehoorzaamheid, noch ge negenheid verschuldigd was, maar alken maar aan zijn ware bloedverwant, Lady Hester Perrault. De beste jongen had moedig volgehouden dat hij heusch van Ursula en Jacquey hield en dat Hester niet half zoo lief was en dat hij nog liever had dat zij hem ringeloorden dan Hester hem aan haalde! Maar het kwade zaad was gezaaid om te kiemen en open te barsten als hij t-egenstand zou ontmoeten. Hij had het volle geloof en vertrouwen in Fuik en nam zijn geschiedenis aan, erkennende dat hij ellendig gehandeld had door dat te zeggen en hem nog vragende of het erg vet velend voor hem geweest was. En voor een korten tijd gedroeg hij zich werkelijk uitstekend. Maar hij was te groot om voortdurend onder toezicht te zijn en zijn grootste plezier was, als hij bij Trevor kon zijn. Ik geloof niet dat Trevor's invloed hem kwaad deed. De arme Joel Lea had hem goed opgevoed en het was een goede, nauw gezette jongen, die dikwijls Alured terughield van weerspannigheid. Maar Spinney Lawn was niet goed voor hem, want daar zette men hem ongetwij feld tegen ons op. Fuik vond het dus verstandiger hem naar school te sturen, daar het leeren thuis toch niets gaf en hij voortdurend onhandelbaarder en ongehoorzamer werd. Onmiddellijk werd Trevor Lea naar dezelfde school gezonden, tot groote vreugde van de jongens. Ze gaven er weinig om, dat Trevor in een van de hoogere klassen geplaatst werd en Trevorsham in de laagste klasse van de kleine voorbereidende school. Ze bleven bij elkaar en Alured kwam van school thuis, bijzonder in zijn voordeel veranderd, maar onafscheidelijker dan ooit van Trevor. Intusschen was Francis Dayman overgekomen om zijn zuster een bezoek te brengen. Hij had eenige bijzonder gelukkige speculaties gedaan en was een van de rijkste en invloedrijkste kooplui van de Hudson Baai Compagnie geworden. Het was een knappe, krachtige man en Perrault had verstandig gedaan zijn buit in veiligheid te stellen voordat Hester een dergelijke beschermer zou krijgen. Het was een open, rechtschapen man, die een frissche boschlucht scheen mede te brengensucces vol boven zijn verwachtingen en vol energie. Hij voelde zich tot Fuik aangetrokken en scheen ons allen zeer sympathiek te zijn. Maar Fuik had heelemaal niet verwacht, dat hij de ingewijde zou worden van zijn vurige be wondering voor Emily Deerhurst. Dit lieve, be schaafde meisje maakte een verwonderlijk diepen indruk op den kolonist. Het scheen hem toe, dat zijn rijkdom eerst zijn volle waarde zou hebben als hij hem haar kon aanbieden. Emily's moeder moedigde hem aan. Emily was nu zes jaar ouder dan toen zij Fuik had afgewezen en had iets kwijnends over zich gekregen. De rijke Canadees, die wel een baronie kon koopen en alles voor haar dochter kon doen wat zij maar verlangde, bekoorde Mevrouw Deer hurst ten zeerste. Was echter, merkte Fuik bitter op, de smet die op zijn geboorte rustte en die de oorzaak was geweest van de afbreking zijner verloving, niet dezelfde als die van Francis Dayman Alleen was ze bij hem verguld Dayman wist niets af van die vroegere kwestie. De wereld was het al vergeten en zoo Hester het wist, dan stelde zij hem er niet van op de hoogte. Fuik werd dus door Francis Dayman geraadpleegd over wat hij doen moest om een Engelsche dame m behagen en of hij misschien niet te grof voor haar was. En Fuik doorstond dit alles. Hij wist zelfs wanneer de jonge dame gevraagd zou worden en zij weigerde, vriendelijk, wat bedroefd, beleefd maar beslist en in het nauw gebracht, erkende zij dat een oude gehechtheid haar nooit zou veroor loven te trouwen! Hoe schitterden Fulk's oogen toen hij mij dit in de ooren fluisterde! En toch had hij kunnen zwijgen, zelfs toen de heer Dayman hem vertelde dat de moeder verklaard had, dat het een dwaze, romantische geschiedenis was uit haar jongemeisjes- tijd, welke hij door te volharden wel overwinnen Zou. „Wat zal ze door haar moeder vervolgd worden mompelde de arme Fuik. En toch genoot hij van de vertrouwelijke mededeeling van den heer Dayman, al was het dan voor hem met een bitteren bijsmaak. Mr. Dayman ging naai Londen en Hes ter onder handelde over een huis, waar Mevrouw Deerhurst en haar dochters met haar zouden logeeren voor een paar weken. Ik veronderstel dat Mevrouw Deerhurst dacht, dat de kans Boer Torwood naar de markt te zien rijden, een slechte uitwerking had gehad. Het was Paaschvacantie en de beide jongens hadden vrij van school. Ze zochten elkander voort durend op. Het was voor ons moeilijk Alured van Spinney Lawn verwijderd te houden, daar een botte weigering zijn zuster een gerechtvaardigde reden kon geven, zich beleedigd te voelen. Op een mooien lente-namiddag, toen Alured tot mijn ergernis weer naar Spinney Lawn was gegaan en ik bezig was éénjarige planten te zaaien in den tuin en meteen naar hem uit te kijken, zag ik tot mijn verbazing een dame aankomen over de gras vlakten van her park, met vluggen, verlegen en toch vermoeiden tred. Was zij misschien verdwaald? Wordt vervolgd.) !""lmlllm"11 1 1 b g|| Vo/Zert 11 1|| 1 tru/e/t icc/lc-c 1 lil J /taai llu> JfmmJ; ij dan lig llllll I I lllllllllll minimum na ALBERT HEIJN's NIEUWSBLAD MOMENT-OPNAMEN UIT HET GRIJZE VERLEDEN Het sieraad der vrouw. „Speelsch trok hij de kammen en spelden uit haar kapsel en een stroom van gouden lokken viel plotseling over haar schouders, hulde haar in een mantel van gesponnen, glin sterende draden." Vervelen. ,,'t Spijt me, vrouw," zei hij. „Je kan heusch niet mee. Er wordt over niets anders gesproken dan over politiek en sociale kwesties. Je zou je sterk vervelen." Dienstboden-overvloed. Al drie uren achtereen sprak ze met de vrouwen en meisjes, die allen de plaats van Betje wilden innemen. Aan dertig had ze al dezelfde vragen gedaan. „Of ze lekker kon koken," „Of ze goede getuigen had", „Waarom ze uit haar vorigen dienst was weggegaan".... Dertig.... en binnen zaten er nog vijftien! De gehoorzame dochter. „Je zult dien nuchteren jonkman laten loopen!" zei de vader streng tot zijn dochter. „Liefde NonsensDat gaat wel over! We hebben een anderen schoonzoon voor ons uitgekozen; hém zul je trouwen." „Zooals u wenscht, papa!" EEN DOEKENREKJE IN DE KAMER. Waarom zouden we het ons niet gemakkelijk maken en ook een dcekenrekje in de kamer plaatsen? Want thee- en messendoekjes hebben we ook in de kamer noodig. Het gebruikte kristal, het fijne thee-porselein en het zilver gaan gewoonlijk niet naar de keuken om daar te worden afgewas- schen. Dit wordt „binnen" gedaan door de vrouw of de dochter des huizes. Gewoonlijk zijn daarvoor ook speciale doeken en als de huisvrouw er zeker van wil zijn, dat ze niet gebruikt zullen worden voor pannen en schalen, dient zij ze in geen geval in de keuken op te hangen. Een doekenrekje in de kamer is dus eigenlijk niet alleen een gemak, maar ook een noodzakelijkheid. Natuurlijk dient zoo'n rekje er wel een beetje anders uit te Zien dan het rekje, dat in de keuken staat. Het moet eigenlijk heelemaal niet den indruk wekken een doekenrekje te zijn, maar een soort van vuurscherm. Dat wil echter volstrekt niet zeggen, dat we ons daarvoor een vuurscherm moeten aanschaffen. Een doodgewoon, ongeschilderd keukenrekje kan ons al van dienst zijn, dat we dan zelf omtooveren tot een meubel, dat we in onze huis- of eetkamer best kunnen dulden. We beginnen met het hout flink glad te schuren. Met grof schuurlinnen gaat dit gemakkelijk. Is er nergens meer 'n ruw plekje, dan gaan We het hout óf beitsen óf lakken in de een of andere tint, die bij de kamerinrichting past. Twee keer beitsen of lakken is wel noodig om het hout overal een gelijke kleur te doen aannemen. Is de beits of lak geheel ingedroogd, dan spannen we tusschen de twee pooten van het rekje een lap stof. Deze lap kan zijn van cretonne, bedrukt satinet, effen ripsstof, laken of fluweel. Den lap brengen we met kleine, koperen kop- spijkertjes aan en moet aan één zijde de twee of drie droog- latjes geheel bedekken. Hangen we op deze latjes de thee- en messendoekjes en plaatsen we het rekje met deze zijde naar den muur, dan kan niemand de doekjes ontdekken. VERSIERING VAN DE TAFEL. De tafel voor een zomerdinertje kan versierd worden met als middenstuk een glazen drijfbak met magnolia's of witte, half ontloken rozen. Verder kunnen er op de tafel staan wijde, glazen vaasjes met bleekroze en paarse lathyrus, terwijl over het witte damast lichtroze en paarse linten ge legd kunnen worden. ALS GE NAAR EEN PARTIJTJE MOET. Wilt ge eens een mooi glanzend hoofdje hebben als ge naar een partijtje moet Strooi dan den avond te voren bij 't naar bed gaan wat zout op uw haar en borstel het den volgenden morgen flink uit. Het haar gaat er prachtig van glanzen. KAAS 111 L DE installatie, Welke wij hier zien staan en waar het eene ronde kaasje na het andere in wordt geschoven, is een toestel, waarmede de „Edammertjes" machi naal geschrapt worden. Door lang liggen, krijgt de kaas namelijk behalve de verhoogde geur en smaak een tint, welke met den naam van „doode kleur" wordt aangeduid en oltchoon die tint voor den kenner niets dan goeds voorspelt.... het publiek is nu eenmaal op de grijze, eenigszins korrelige oppervlakte niet gesteld. Daarom gaan ze de schrap-machine in, die er in minder dan een handomdraaien een mooi, glad rond bolletje van toovert, in de kleur, zooals men die gewend is en het liefste ziet. „Poetsen" en „oliën" van de kaas, behoort mede tot de handgrepen, welke noodig zijn, om de kaas in goede con ditie te houden en er appetijtelijk te doen uitzien. Wij wezen er in een vorig nummer al op, hoe kaas door liggen aan simak en aroma kan winnen. Men zij echter als leek niet zoo onverstandig, om te denken„ik zal een stukje kaas of desnoods een héél kaasje eens flink lang laten liggen. Wat zal het dan lekker smaken Het kon wel eens heel leelijk smaken. Op het oogenblik is de kans daarop minder groot, omdat men nu algemeen weer gras-kaas kan krijgen, kaas dus, gemaakt van melk van vee, dat weer buiten in de weilanden loopt. Maar zou men het in het voorjaar doen, dan heeft men alle kans de proef met hooi-kaas te nemen, wanneer het vee dus op stal staat en met hooi gevoederd wordt. Die hooi-kaas leent zich niet tot „opleggen" of te lang bewaren. Doch het is ook heelemaal niet noodig zelf zulke experi menten te doen. Zooals reeds eerder beschreven: ook de kaas-zolders van A.H. staan onder bij uitstek vakkundige leiding, Welke er voor zorg draagt, dat ge in de filialen elke gewenschte kaas-soort jong, oud, „flauw", „pittig" naar uw eigen sm:ak kunt koopen. Ook in deze afdeeling van ons grootwinkel-bedrijf heeft men daar „kaas van gegeten!" En wie mogelijk nog nooit van A.H. kaas heeft gegeten, neme daarom terstond eens proef. Behalve alle meer algemeen bekende kaas-soorten, zijn ook de volvette lunch-kaasjes, zonder korst en in staniol verpakt, zeldzaam lekker! Wordt vervolgd). RECEPTEN VRUCHTEN-SCHOTELTJE. Benoodigd: 3 sinaasappelen, 2 mooie zure handappelen, 3 il 4 bananen, 100 gram gave aardbeien, suiker en slagroom. Bereiding: Schil de appelen en de bananen. Boor uit de handappelen de klokhuizen voorzichtig weg. Snijd alles in dunne plakjes en leg ze laag om laag in een kristallen schaaltje, ieder laagje bestrooid met wat suiker. Zet het schaaltje zoo eenige uren weg op een koele plaats. Sla den room zoo stijf mogelijk en spuit dit in kleine bergjes op de vruchten. Garneer het schoteltje verder met de gewasschen aardbeien. BANANENBROODJE. Benoodigd: 4 niet al te rijpe bananen, 8 reepjes witte brood zonder korst, boter en poedersuiker. Bereiding: Schil de bananen en snijd ze in de lengte middendoor. Bak de reepjes brood en de bananen in ruim boter goudbruin, leg op elk broodreepje een halve banaan, stapel de broodjes op een met een vingerdoekje gedekt schaaltje en bestrooi het geheel met poedersuiker. EIEREN IN HET ZUUR. Om bijvoorbeeld 18 eieren in het zuur te leggen is noodig: 1 liter wijnazijn, 15 gram witte peperkorrels en 15 gram gemberpoeder. De eieren worden hard gekookt, onge veer 7 minuten; onmiddellijk gespoeld in koud water en gepeld en in een steenen pot geschikt. De azijn wordt dan met de kruiden 3 minuten gekookt, gezeefd en over de eieren uitgegoten. Met perkamentpapier wordt de pot goed afgesloten. In stukjes gesneden zijn ze door een witte boonensla zeer smakelijk, ook wel bij sommige vischge- rechten. Vervolg op pag. 4). Urk Jurk.natuurlijk: dat was de go< van onze prijsvraag No. 23. Maar er zullen prijsvragen komen Een tablet chocolade komt ditmaal verras Schippers, Heerendreef 139, Aardenburg, Zocherstr. 32, Alkmaar; Dientje Buckn C. 58; J. Willemsen, Groenew. 25, Apeldoorn Beilerstr. 14, Assen; Gerrie Kap, Jonkerswef R. Keijzer, Kreil, BarsingerhornCoba Nij dettestr. 7, Bergen op Zoom G. Rigter, Huize kamp", Blaricum; Frecia den Otter, Eindh.we J. J. v. d. Sluys, Noordstr. D 49, Brouwershai de Bach, Cadzand O. 40; Jan Western eug, Ei Edam; N. Hilhorst, MeentWeg 13, Eemnes Gr. Markt 28, Goes A. Augustijn, Vischmark Jo v. Loon, Vaartweg, 's Gravemoer (N. Br.) Rabbisstr. 17, HarderwijkJ. Wessels, Hai Chris je Hammecker, Mierloschew. G. 8f J. Schaap, Vijfhoekstr. 45, Huizen; Mar Polen C 2, Ierseke; Roosje v. Korlaar, Kerk-D Schaper, Boekweitskorrel ga, Laren N.H Veimeulen, Hoogstr. 34. Leerdam; C. A. Ge A4, St. Maartensdijk Zl.Wim de Groot, O MedemblikC. Abrah^mse, Segeersw. V 107, Bertha v. Moorselaar, Groenestr. 39, Nijke Eekelen, den Oever (Wier.)-, Sjouwkje v. Dijk, Petten; J. Groeneveld, Adm. d. Ruiterstr. 61 J. Willemsen, Visscherscinde 29, Spaarndam 1 Donzevisserstr., Terneuzen; K. v. d. Glir H. 63 (Geld.); J. Snets, J. v. Beverwijckstr. C. Terra, Middenweg 114, Uitgeest; Mariet Patrim.1. 62, VeenendaalNel la Piron, Leunen Benny Bals, West-Bermw. 30, Vlissingen; B. S 520, Volendam; Marietje v. Wiggen, Schoolstr Mariet je de Vries, Marconistr. 8, IJ muiden bergen, Pr. Hendnkk. 5, Zaandam; W. de L< N.H.Fietje ten Velden, Tusschen de Dent J. P. de Weijert, Hoogstr. 51, Zetten; C. x Lagewijstr. 874, Zevenbergen; WiAy Fiikwt C 9, Zierikzee en Johanna Havers, Ruijsdaels o PRJISVRAAG No. 24. Een 1, 2, 3, 4 en 6 is een visch Een 3, 5 en 6 maakt het konijn; Het 6, 5 en 4 ligt bij Apeldoorn; En het geheel zien jullie alle dagen Voor de 50 gelukkige oplossers stellen wij ditma 50 x 5 rollen Vruchten- (diverse smaken) Bij de oplossing moet de voorkant van 'n l 1 ons theezakje gevoegd worden, welke op geplakt kan worden. Oplossingen (uitsluitend per briefkaart) kui tot Woensdag 8 Juli ingezonden worden aar van Albert Heijn's Nieuwsblad, Postbus 1, L o CORRESPONDENTIE. Mevr. O. te Z- Hartelijk dank voor uw nieuwe klanten zijn ons altijd bijzonder w< uwe vriendin onze thee zoo lekker vond, i aangenaam. Mevr. Z. te K. a/d Z-De recepten zone post toe. U kunt gerust bij gelegenheid wed Geneer U niet, wij zijn U graag ter wille. Mevr. K. te A.Inderdaad hebben wij te Texel ook een filiaal. Texel komt werkelijk als vacaillieoord de steeds meer in trek. Zoo geïsoleerd is het t heusch niet. De bediende kan daar, evengoed als in de st bij U komen hooren. Den Heer B. te M.Uwe verontwaardiging maar het is niet zóó slim als het wel schijnt. De koffie, die voor een deel in Brazilië ver is zeer minderwaardig en voor het gebruik schikt, zoodat niemand daarvan schade onc moét men die berichten niet altijd te serieus overdrijft in Brazilië nog al gauw. (Nadruk verboden). li DE AVONTUREN VAN KWFK F.N KWAK" (tqï. I W'frtrc Ëf/ïvVK Ze waren nog nauwe- Daar zagen zij onder lijks boven den grond, zich op den weg een kar toen er nóg een bloempot rijden, volgeladen met tusschen hen door suisde, zakken. De voerman zonder hen te lag te slapen en het raken. paard sjokte maar voort. Toen ze er vlan bjven waren, herkende Kwek opeens een teeken op de zakken.... Ha! Dat zelfde teeken had hij ook den vorigen dag gezien. Daar Oij aie boerderij, waar ze zoo heerlijk gesmuld hadden van dat fijne graan. Nu moet je honger hebben en dan zooiets zien Ze vlogen er op af een kleintje kwam op den voerman terecht, het paard schrok, maar de- anderen zaten al boven op de zakken en trachtten zien te goed te doen. Een zak viel om en al het graan liep op den weg. De voerman sloeg met zijn zweep naar de eenden,

Soester Courant | 1931 | | pagina 6