OOR DE HUISVROUW UIT ONS BEDRIJF VOOR DE KINDEREN ALBERT HEIJN's NIEUWSBLAD 3 MOMENT-OPNAMEN UIT HET GRIJZE VERLEDEN Het sieraad der vrouw. Speelsch trok hij de kammen en spelden uit haar kapsel 11 stroom van gouden lokken viel plotseling over haar uders, hulde haar in een mantel van gesponnen, glin- _nde draden." Vervelen. Spijt me, vrouw," zei hij. „Je kan heusch niet mee. ordt over niets anders gesproken dan over politiek -ociale kwesties. Je zou je sterk vervelen." Dienstboden-overvloed. drie uren achtereen sprak ze met de vrouwen en es, die allen de plaats van Betje wilden innemen, iertig had ze 3I dezelfde vragen gedaan. „Of ze lekker koken," „Of ze goede getuigen had", „Waarom ze naar vorigen dienst was weggegaan".... 7'ertigen binnen zaten er nog vijftien! De gehoorzame dochter. 'e zult dien nuchteren jonkman laten loopen!" zei de :r streng tot zijn dochter. „Liefde? Nonsens! Dat vel over! We hebben een anderen schoonzoon voor 'Ti. ge kozen; hém zul je trouwen." Zooals u wenscht, papa!" EEN DOEKENREKJE IN DE KAMER, v'aarom zouden we het ons niet gemakkelijk maken en een dcekenrekje in de kamer plaatsen? Want thee- en endoekjes hebben we ook in de kamer noodig. Het nikte kristal, het fijne thee-porselein en het zilver gaan /oonlijk niet naar de keuken om daar te worden afgewas- i'n. Dit wordt „binnen" gedaan door de vrouw of de hter des huizes. Gewoonlijk zijn daarvoor ook speciale -■ken en als de huisvrouw er zeker van wil zijn, dat ze niet •ruikt zullen worden voor pannen en schalen, dient zij ze -en geval in de keuken op te hangen. Een doekenrekje Je kamer is dus eigenlijk niet alleen een gemak, maar ook 1 noodzakelijkheid. natuurlijk dient zoo'n rekje er wel een beetje anders uit te "Jan het rekje, dat in de keuken staat. Het moet eigenlijk Irmial niet den indruk wekken een doekenrekje te zijn, ii een soort van vuurscherm. Dat wil echter volstrekt i' :eggen, dat we ons daarvoor een vuurscherm moeten naffen. Een doodgewoon, ongeschilderd keukenrekje 1 ons al van dienst zijn, dat we dan zelf omtooveren tot - meubel, dat We in onze huis- of eetkamer best kunnen luiden. We beginnen met het hout flink glad te schuren. Met grof lumrlinnen gaat dit gemakkelijk. Is er nergens meer 'n plekje, dan gaan we het hout óf beitsen óf lakken in de n of andere tint, die bij de kamerinrichting past. Twee keer tsen of lakken is wel noodig om het hout overal een gelijke leur te doen aannemen. Is de beits of lak geheel ingedroogd, dan spannen we ischen de twee pooten van het rekje een lap stof. Deze lap ij zijn van cretonne, bedrukt satinet, effen ripsstof, laken fluweel. Den lap brengen we met kleine, koperen kop- spijkertjes aan en moet aan één zijde de twee of drie droog- arjes geheel bedekken. Hangen we op deze latjes de thee- en messendoekjes en plaatsen we het rekje met deze zijde naar den muur, dan kan niemand de doekjes ontdekken. VERSIERING VAN DE TAFEL. De tafel voor een zomerdinertje kan versierd worden met als middenstuk een glazen drijfbak met magnolia's of witte, half ontloken rozen. Verder kunnen er op de tafel staan wijde, glazen vaasjes met bleekroze en paarse lathyrus, terwijl over het witte damast lichtroze en paarse linten ge legd kunnen worden. ALS GE NAAR EEN PARTIJTJE MOET. Wilt ge eens een mooi glanzend hoofdje hebben als ge naar een partijtje moet? Strooi dan den avond te voren bij 't naar bed gaan wat zout op uw haar en borstel het den volgenden morgen flink uit. Het haar gaat er prachtig van glanzen. KAAS III DE installatie, Welke wij hier zien staan en~waar het eene ronde kaasje na het andere in wordt geschoven, is een toestel, waarmede de „Edammertjes" machi naal geschrapt worden. Door lang liggen, krijgt de kaas namelijk behalve de verhoogde geur en smiak een tint, welke met den naam van „doode kleur" wordt aangeduid en ofschoon die tint voor den kenner niets dan goeds voorspelt het publiek is nu eenmial op de grijze, eenigszins korrelige oppervlakte niet gesteld. Daarom gaan ze de schrap-machine in, die er in minder dan een handomdraaien een mooi, glad rond bolletje van toovert, in de kleur, zooals men die gewend is en het liefste ziet. „Poetsen" en „oliën" van de kaas, behoort mede tot de handgrepen, welke noodig zijn, om de kaas in goede con ditie te houden en er appetijtelijk te doen uitzien. Wij wezen er in een vorig nummer al op, hoe kaas door liggen aan smaak en aroma kan winnen. Men zij echter als leek niet zoo onverstandig, om te denken„ik zal een stukje kaas of desnoods een héél kaasje eens flink lang laten liggen. Wat zal het dan lekker smaken Het kon wel eens heel leelijk smaken. Op het oogenblik is de kans daarop minder groot, omdat men nu algemeen weer gras-kaas kan krijgen, kaas dus, gemaakt van melk van vee, dat weef buiten in de weilanden loopt. Maar zou men het in het voorjaar doen, dan heeft men alle kans de proef met hooi-kaas te nemen, wanneer het vee dus op stal staat en met hooi gevoederd wordt. Die hooi-kaas leent zich niet tot „opleggen" of te lang bewaren. Doch het is ook heelemaal niet noodig zelf zulke experi menten te doen. Zooals reeds eerder beschreven: ook de kaas-zolders van A.H. staan onder bij uitstek vakkundige leiding, welke er voor zorg draagt, dat ge in de filialen elke gewenschte kaas-soort jong, oud, „flauw", „pittig" naar uw eigen sm.ak kunt koopen. Ook in deze afdeel ing van ons grootwinkel-bedrijf heeft men daar „kaas van gegeten!" En wie mogelijk nog nooit van A.H. kaas heeft gegeten, neme daarom terstond eens proef. Behalve alle meer algemeen bekende kaas-soorten, zijn ook de volvette lunch-kaasjes, zonder korst en in staniol verpakt, zeldzaam lekker! Wordt vervolgd). RECEPTEN VRUCHTEN-SCHOTELTJE. Benoodigd: 2 sinaasappelen, 2 mooie zure handappelen, 3 a 4 bananen, 100 gram gave aardbeien, suiker en slagroom. Bereiding: Schil de appelen en de bananen. Boor uit de handappelen de klokhuizen voorzichtig weg. Snijd alles in dunne plakjes en leg ze laag om laag in een kristallen schaaltje, ieder laagje bestrooid met wat suiker. Zet het schaaltje zoo eenige uren weg op een koele plaats. Sla den room zoo stijf mogelijk en spuit dit in kleine bergjes op de vruchten. Garneer het schoteltje verder met de gewasschen aardbeien. BANANENBROODJE. Benoodigd: 4 niet al te rijpe bananen, 8 reepjes witte brood zonder korst, boter en poedersuiker. Bereiding: Schil de bananen en snijd ze in de lengte middendoor. Bak de reepjes brood en de bananen in ruim boter goudbruin, leg op elk broodreepje een halve banaan, stapel de broodjes op een met een vingerdoekje gedekt schaaltje en bestrooi het geheel met poedersuiker. EIEREN IN HET ZUUR. Om bijvoorbeeld 18 eieren in het zuur te leggen is noodig: 1 liter wijnazijn, 15 .gram witte peperkorrels en 15 gram gemberpoeder. De eieren worden hard gekookt, onge veer 7 minuten; onmiddellijk gespoeld in koud water en gepeld en in een steenen pot geschikt. De azijn wordt dan met de kruiden 3 minuten gekookt, gezeefd en over de eieren uitgegoten. Met perkamentpapier wordt de pot goed afgesloten. In stukjes gesneden zijn ze door een witte boonensla zeer smakelijk, ook wel bij sommige vischge- rechten. (Vervolg op pag. 4). Urk Jurk.natuurlijk: dat was de goede oplossing van onze prijsvraag No. 23. Maar er zullen ook lastiger prijsvragen komen Een tablet chocolade komt ditmaal verrassen: Maaike Schippers, Heerendreef 139, Aardenburg; A. Booy, Zocherstr. 32, Alkmaar; Dient je Bucknee, Almkerk C. 58; J. Willemsen, Groenew. 25, Apeldoorn; T. Boelens, Beilerstr. 14, Assen; Gerrie Kap, Jonkersweg, Bameveld; R. Keijzer, Kreil, BarsingerhornCoba Nijssett, Berna- dettestr. 7, Bergen op Zoom G. Rigter, Huize „de Leeuwen kamp", Blaricum; Frecia den Otter, Eindh.weg 73, Boxtel; J. J. v. d. Sluys, Noordstr. D 49, Brouwershaven J. Provo de Bach, Cadzand O. 40; Jan Westerneug, Eilandsgr. 139, Edam; N. Hilhorst, Meentweg 13, EemnesBep Dootjes, Gr. Markt 28, Goes A. Augustijn, Vischnurkt 4, Gorkum Jo v. Loon, Vaartweg, 's Gravemoer NBr.) J. F. Taughe, Rabbisstr. 17, Harderwijk; Wessels', Harmeien B 47; Chrisje Hammecker, Mierloschew. G. 86, Helmond; J. Schaap, Vijfhoekstr. 45, Huizen; Marietje Everse, Polen C 2, Ierseke; Roosje v. Korlaar, Kerk-DrielBeatrice Schaper, Boekweitskorrel ga, Laren N.H.Mezelina Vermeulen, Hoogstr. 34, LeerdamC. A. Geluk, Oostvest A4, St. Maartensdijk ZlWirn de Groot, Oosterhaven 8, Medemblik; C. Abrah-inse, Segeersw. V 107, Middelburg; Bertha v. Moorselaar, Groenestr. 39, Nijkerk; Adrie v. Eekelen, den Oever (Wier.)-, Sjouwkje v. Dijk, Middelbuurt, Pelten; J. Groeneveld, Adin. d. Ruiterstr. 66, Sliedrecht J. Willemsen, Visscherseinde 29, Spaarndam Piet Meeusen, Donzevisserstr., Terneuzen; K. v. d. Glind, Terschuur H. 63 (Geld.); J. Snets, J. v. Beverwijckstr. 29, Tilburg; C. Terra, Middenweg 114, Uitgeest; Marietje de Pagter, Patrim.1. 62, VeenendaalNella Piron, Leimen K 7 Venray Benny Bals, West-Berinw. 30, Vlissingen B. Steur, Meergr. 520,Volendam; Marietje v. Wiggen, Schoolstr. 9, Woerden; Marietje de Vries, Marconistr. 8, IJmuiden; Ph. Grim bergen, Pr. Hendrikk. 5, Zaandam; W. de Leeuw, 't Zand (N.H.); Fietje ten Velden, Tusschen de Dennen 15, Zeist; J. P. de Weijert, Hoogstr. 51, Zeilen; C. v. d. Houten, Lagewijstr. 874, Zevenbergen; Wiily Fiikweert, Weststr. C 9, Zierikzee en Johanna Havers, Ruijsdaelstr. 4, Zwolle. o PRJ IS VRAAG No. 24. Een r, 2, 3, 4 en 6 is een visch Een 3, 5 en 6 maakt hel konijn Het 6, 5 en 4 ligt bij Apeldoorn En het geheel zien jullie alle dagen Voor de 50 gelukkige oplossers stellen wij ditmaal beschikbaar 50 x 5 rollen Vruchten-Drups (diverse smaken) Bij de oplossing moet de voorkant van 'tl Albert Heijn's 1 ons theezakje gevoegd worden, welke op de briefkaart geplakt kan worden. Oplossingen (uitsluitend per briefkaart) kunnen uiterlijk tot Woensdag 8 Juli ingezonden worden aan de Redactie van Albert Heijn's Nieuwsblad, Postbus 1, Laren (N.-H.). 0 CORRESPONDENTIE. Mevr. O. te ZHartelijk dank voor uwe bemoeiing, nieuwe klanten zijn ons altijd bijzonder welkom en dat uwe vriendin onze thee zoo lekker vond, is wel dubbel aangenaam. Mevr. Z. te K. a/d Z.De recepten zonden wij u per post toe. U kunt gerust bij gelegenheid weder aanvragen. Geneer U niet, wij zijn U graag ter Wille. Mevr. K. te A.Inderdaad hebben wij te den Burg op Texel ook een filiaal. Texel komt werkelijk als vacaiitieoord de laatste jaren steeds meer in trek. Zoo geïsoleerd is het er des zomers heusch niet. De bediende kan daar, evengoed als in de stad, regelmatig bij U komen hooren. Den Heer B. te M.Uwe verontwaardiging is begrijpelijk maar het is niet zóó slim als het wel schijnt. De koffie, die voor een deel in Brazilië vernietigd wordt, is zeer minderwaardig en voor het gebruik totaal onge schikt, zoodat niemand daarvan schade ondervindt. Ook moet men die berichten niet altijd te serieus nemen. Men overdrijft in Brazilië nog al gauW. (Nadruk verboden). DE AVONTUREN VAN KWEK EN KWAK fTQj. 4e waren nog nauwe lijks boven den grond, toen er nog een bloempot tusschen hen door suisde, gelukkig zonder hen te raken. zagen zij onder zich op den weg een kar rijden, volgeladen met zakken. De voerman lag te slapen en het paard sjokte maar voort. Toen ze er vlun b wen waren, herkende Kwek opeens een teeken op de zakkenHaDat zelfde teeken had hij ook den vorigen dag gezien. Daar bij aie boerderij, waar ze zoo heerlijk gesmuld hadden van dat fijne graan. Nu moet je honger hebben en dan zooiets zien

Soester Courant | 1931 | | pagina 7