n kei li-ï fel BEZOEK KL NA Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Dixiaansche Rijmen. Advertentiën. eenvoudige woning, Te koop Seeëid/im ©NINGlNEBMNa fUianufaciuren Wolseley Verloren Waarschuwing. Nette werkster Slingerhoning Duitsche les Te nuur Bevraagd Nette werkster Jong meisje Meisje 1000 Gulden Zil- en 2 Slaapkamers Voor Wol, Sajet, Kousen en Sokken, V Antor Leei e van Bij het station Soestdljk Werk, NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven petceelen. VERKOOP VILLAS. LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN, Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand, Inbraak, otorm. Ziekte. Ongevallen. Leven, Auto et.-, etc GRATIS opname van Verkoop en Verhuur WONINGCOURANT BEGROOTING (vervolg) Thomas vaer. 't Gordijn gaat op, Aan jou het woord; Dus Pietemei Spreek zooals 't hoort; Wil niet te veel flatteeren, De waarheid camouf leeren Denk steeds aan 't algemeen belang En jaag de menschen niet op stang. Rieternel. Mij dunkt, de Bruijn had schoon gelijk: Rechts-houden doet liet heele Rijk; Ik zeg het onverholen, 't Wordt ieder aanbevolen. Hij vond van Klooster d' eerste man, Die waardig mee regeeren kan Enfin, 'k wil hier niet zeuren, Wie weet wat kan gebeuren. Thomas vaer. En Grootewal, ginds van den Berg, Die vond het sparen al te erg-, 't Was zakkenroliers-grootbedrijf: 't Zijn groote woorden buiten kijf; Toch vind ik 't beter dan te kort, Je vveet, hoe ieder daarbij mort. Hij zocht en vond z'n groot debuut In 't school-tandartseninstituut Zijn haan kraait reeds victorie, Al staat het pro memorie. hij in 't kasteel zijner voorouders: Milligan- Park- Lize, de dochter van den tuinman Ac quin is zijn vrouw en moeder Barberin is uit Frankrijk gekomen, om de verzorgster te worden van Rémi's zoon. Mattia is 'n be roemd violist, een Chopin op de viool. We eindigen dit overzicht met nog eens te verwijzen naar 't oordeel van Gerard Kei- Ier, aan 't begin van dit artikel geciteerd. Verbetering Geldersche Vallei. Kanaal Amersfoort—Neder-Rijn? In verband met de beslissing, diie het rijk genomen heeft inzake de Amsterdam-Rijn-ver- binding heeft naar de Tel. verneemt, het college van Ged. Staten van UtrecÜit zich m verbinding gesteld met zijn ambtgenoot in Gelderland, ten einde tot een definitief p an te geraken voor de verbetering- van den waterstaatkundigen toestand van het gebied der Geldersahe Vallei. Het resultaat der be spreking is geweest, dat er besloten is een onderzoek te doen instellen naar de mogelijk heid en de wenschelijkheid de verbetering van den waterstaatkundigen toestand van het de Geldersche Vallei gepaard te doen gaan met den aanvang van een scheepvaarkanaal van beperkte afmetingen van de Eem bii Amersfoort naar den Neder-Rijn- Op deze wajze zouden zoowel de agrarische als de industneele behoeften van de betrokken streek gediend kunnen worden.. r V* ,naa,in- van Qed' St- van Utrecht en Gelderland is den minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw verzocht het Lui ba-bef te willen nemen tot het instellen van bedoelde commisise van onderzoek. Daarbij is tevens voorgesteld de kosten van het in te stellen onderzoek gelijktijdig door het Rijk ae beide genoemde provincies te laten dra gen. In verband hiermede stellen Ged. Sta ten van Utrecht thans Prov. Staten voor hun college voor aandeel in bedoelde kosten een crediet van f 10.000 te verkenen Pieternel. De Burgemeester, Thomasvaer, Die was goed met z'n antwoord klaar; En met de steun der beide W's, Stuurt hij het scheepje zonder vrees. Belasting lager, 't zal niet gaan, Hij houdt de teugels vast: Betalen Bartel, blijft 't parool, Al drukt die zware last. Thomasvaer. 't Is waar, hij stond wel aardig sterk, Gesteund door beide W's; Maar 't meerendeel toch van den Raad Bezweek niet voor de vrees. Dit was gewis 't voornaamst besluit Van heel 't begrootings-plan; Wie hier op Soest gevestigd is, Die weet er alles van. Pieternel. 't Zegt meer dan tien kolommen druks Van bosschen, duin en hei: Belasting ging voor Soest omlaag In 't nieuwe jaargetij. Samen. Als wij nog eens verhuizen gaan Naar buiten op het land, Zoek dan ons hutje maar op Soest, Ghr. Hlst Kiesvereeniging De Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier hield eene ledenvergadering in de Rembrandt- jZaai, o.m. bijgewoond door den voorzitter j burSemeester Mr. G. Deketh. Voor de eerste maal fungeerde als praeses Ds. J. A. Gerth van Wijk, die in gebed voorging. Vervolgens wendde spr. zich tot mevr. Landweer-de Visser, de ex-presidente en dankte haar voor alles wat zij gedaan heeft voor de afd. Hii wijst op het groote sieraad voor de C. H Unie, haar hooggeaehfen vader, dr. de Vis- spoof* wenscllt haar gangen in zijn voet- „lamlweer- de Vi«ser dankte voor de hartelijke woorden en roept een hartelijk welkom toe aan den. nieuwen voorzitter, de rechte man op de rechte plaats (applaus). De voorzitter roept ook de pers het wel- kom toe, evenals den pas gekozen penning- meester. Daarop wijst spr. op de ernstige tijden, die wij ons niet kunnen ontveinzen en betoogt dat aaneensluiten voor alle partijen onmisbaar is. Sommigen zien dat niet in en zijn opii- mistisch. spr. geloott dat de tijd zal komen, dat de zwaarden zullen omgeslagen worden tot sikkelen, maar die tijd fa nog ver' tot zoolang paraat voor het erfgoed door Qod geschonken en aan ons toevertrouwd en daarvan geen wettige middelen Weedestraat, voor de nieuwe Ziekena ont gin een matras, 2 kussens en een ken van de firma „De Vlijt" een deken, nede hospitaal linnen van een winkelier, bekend wenscht te blijven. De commissie zegt voor deze gesanken hartelijk dank. De Pluimvee Tentoonstelling We willen nog eens extra de a lacht vestigen op de Pluimveetentoonslell® die morgen, Zaterdag en overmorgen,Zoi g,in de groote zaal van Hotel „Eem.laJ zal worden gehouden. Er zal een mooielllec- tie dieren bijeen zijn. Een groote v< kei- denheid van hoenders, zoowel zware, i) den- zware als Tichte rassen (krielen). Zoo tanen er: Brama's, Orpington's, Cochins, PI outh Rock's, Columbia Wvandottes, Welsu ivers, Rhode Islands Redis, Barnevelders, Lepras, Zijdehoenders, Vechtkrielen, enz. f Vervolgens zijn er eenden, f as ante i pau wen en zelfs kanaries- En op een plu vee tentoonstelling behooren natuurlijk o< ko- niijnen. Ook hiervan zullen verse li jll eiK sen vertegenwoordigd -zijn als Lothai, Papillens, Tankonijnen, Blauwe W lers, Vlaainsche reuzen, Trouw de Buurgom An gora's enz. En ten slotte een zeer mooie en uitgx ieide collectie duiven, zoowel post- als sientiven. Die allen kakelen, kwaken, piepen, Jrren, zingen, roepen en nooden tot een bezat aan de tentoonstelling. Ook tot U tezsej,. Be denk: Iedere vogel zingt zooals hij Jbekt is. Bij iedere kooi hangt een beoorAïling1 van de dieren volgens den leéürineestenMen kan er dus veel leeren. Immers zoom de goede eigenschappen als de fouten virden hier aangewezen. De tentoonstelling is geopend Zaterda var 's morgens 10 tot 's avonds 9 uur. Zbdag van half 12 tot 's avonds 9 uur. Men zie verder de advertentie in ditiium- lie na de begrafenis van de moeder vaan Wolther, een, keuterboer. Nu is de groote vraag waar Vader zal terecht komen. Bij zijn zoon Wolther gaat het niet, daar hij zijn schoondochter 'Dora niet kan zetten; bij Jan de smid, de opti- minst in 't quardraat, evenmin, daar is de spoeling al dun genoeg en bij zijn jongs ten zoon, den onderwijzer, den huichelaar, gaat het ook niet. Wel wil men een aalmoes uitleggen maar dat is op in al. t Slot van het tafreel brengt de verloting van den ouden man- Het lot valt op den jongsten zoon, maar nu verzet de oudste zoon zich daartegen en zal hij toch bij Wol ther en Dora komen. Hij komt, maar nu be giunen de verwijten aan het adres van Do ra opnieuw, zoodat hij weer vertrekt- Als de jongste zoon om zijn erfdeel komt krijgt hij de vadervloek. Het slot van het lied is, dat de oude man zijn aangeboren koppig heid tegen Dora laat varen en zij ten slot te als de beste door hem wordt beschouwd.. Alle optredenden gaven zich geheel voor hun taak. Het geheel sloot als een bus, Het gebodene werd gewaardeerd; er werd hartelijk geapplaudiseerd. Tot slot een dan: je onder leiding van den heer H. Hopman. Het strijkje van den heer Visser weerde zich dapper. Wegens plaatsgebrek moeten eenige be richten en verslagen, waaronder een verslag van de Wintertezing door Ds. J. Gillebaard uit Zeist over „Het probleem van het lij den der Ziel", tot een volgend nummer over staan. SPORTKRONIEK Bazar te Soesterberg Voor de alhier te houden bazar op-jj en 7 Februari a.s., in het locaal der Ginna- stiekvereeniging ten bate van de AlgWe- ne Gymnastiekver. heeft zich een eee-co. njité gevormd, waarin de volgende Heren zitting genomen hebben: 4 Mr. G. Deketh, Burgemeester van iiest; A. Endendijk, Wethouder van OndeLvijs,' Majoor Van Santen, commandant v3i de militaire Luchtvaart afdeeling; jhr. van Hothe tot Echten; F. M. Alberda èn Casteleijm, allen wonende te Soesterberg. Het bestuur der bazar is als volgt synen- gesteld: De heeren: G. Grootewal, voorzitter; K. Seitsma en J. in 't Hout, secretarissen; F. J- Peters, penningmeester; Dumerniet ik; S. Smits, Couturier, H. Raat en D. Lub;Vbene- vens de dames: mevr. van den Bonk me vrouw van Driel, mevr. van Hummel en mevr. Scheltens. Veroordeeld Door den Kantonrechter te Utrecht werd J- V. te Soesterberg veroordeeld tot 5 weker» hechtenis, wegens dronkenschap bij 3e her haling 2 maal gepleegd. R.K. Sportvereen. „DE PLOEG" Zondag a.s. Eemland 2—-De Ploeg. De Ploeg 2 is vrij. Het weer zal zich deze week aardig goed moeten houden om deze wedstrijd te kun nen laten doorgaan. Voor de Ploeg is deze wedstrijd nog van groot belang. De enkele wedstrijden welke nog gespeeld moeten wor- CHR GEREFORMEERDE KERK fuüanas traaf. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst- oefening. Donderdag 22 Jan. nam. 7 uur Ds. L. Holfrigter van Marssen. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Jebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. HUIS TER HEIDE Zondag 11 Januari 1931 NED. HFRV KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. SOESTERBERG Nam. 6 uur Ds. Hospers van Zeist. Zondagsschool van 23 uur. Dinsdagavond 8.15 uur Bijbellezing. ONS VROUWENHOEKJE Zilveren Olie- en Azijnstellen. Zilveren olie- en azijnstellen zijn tegen woordig uit de mode, evenwel zijn ze nog heel goed te gebruiken op de volgende even origineele als aardige wijze.. In plaats van de karafjes plaatst men er twee kris tallen bakjes in; in het eene doet inen room, i,n het andere suiker en heeft men alzoo een beeldig ornament voor de rnocca na het di ner. Of men vervangt de karafjes door zil veren bakjes, waarin men kleine varentjes zet en krijgt zoo een sieraad voor elke ka mer. Zelfs kan men de karafjes ook wel ge bruiken als bloemvaasjes voor bloemen met afhangende trossen en ranken-. Probeert het eens. Genotmiddelen. Specerijen. Deze worden uitsluitend ge bruikt om den smaak der gerechten te ver beteren en de spijsverteringsorganen tot ver hoogde werkzaamheid te prikkelen. De stoffen, die dit bewerken, zijn echter niet altijd onschadelijk, waarom men er dan ook slechts een zeer matig gebruik van mag maken. Heden overleed na een kortstondig lijden in het Stads en Academie Zieken huis te Utrecht, onze gelief de Moeder Behuwd- en Grootmoeder Mevr. CATARINA MAR- GARETHA MARIA VAN DER MEIJ weduwe van wijten den heer Laurens Minnes, in den ouderdom van 69 jaar- Uit aller naam J. L. H. KLEENE Utrecht, 15 Januari 1931. Kievietsdwarsstraat 44. door Fin. Instelling, op het gebied van Hypotheken en credieten. Zeerhooge bijverdienste. Brieven onder No. 734 bureau van dit blad. Te huur gevraagd tegen Mei door een paar oudere dames, een de huurprijs van f4.- a f5.- per week niet te boven gaande. Brieven onder No. 735 bureau van dit blad. een schelf je hooi. Te bezichtigen en en te bevragen Klaarwaterweg No. Soest. Men kan de specerijen splitsen in sctadelij Ui Loop der bevolking in 1930 Na h.,~j °Prij gezet.] Het aaatital mwonerrs dezer gemeente be- m net daarop lezen der notulen, werden dTC>eg o.p 31 December 1930: 13939. 31 De- nerrfapw "J3tató° °p de groslijst eember van het vorige jaar bedroeg ditlaan- geplaafat: Jhr. mr. H. w tal 13490 zoodat deze gemeente in «3o fa vooruitgegaan met 449 zielen. Deze vaneer- dering is als volgt ontstaan. ■38J .LUftifl geplaatst: jhr. mr. H. W. L. de Beaufort; w tf1 D' N°OTdam; Jhr. dr. J RuiS^s yan Rozenburg.- Mr. G. Déhanqepij toch lezen we, hoe iemand 'n familielid, die 'n belemmering voor hem is tot het verkrij gen van titel of fortuin, door 'n misdaad uit den weg ruimt. Dit doet zich ook voor in ons verhaal. De misdaad, welke hier wordt begaan, is 't ontstelen aan de moeder, een weduwe, van 'n kind, 'n jongentje van zes maanden oud- Het kind wordt in Parijs te vondeling gelegd, en gevonden door een metselaar uit 'n klein Fransch dorp, die in Parijs werkt- Hij biedt aan, in de hoop op gewin, voor 't kind te zulten zorgen en brengt het bij zijn vrouw te Chavanon. Hier slijt de jongen, Remi genaamd, de eer ste acht jaren van zijn leven, liefderijk ver zorgd door de vrouw van den metselaar, moeder Barberin. Maar dan komt Barberin van-Parijs terug en is zeer ontstemd, wanneer hij in zijn huis nog het kind vindt, dat op zijn bevel reeds vijf jaar geleden in 't vondelingenge sticht gebracht had moeten worden. Hij be sluit den jongen nu terstond in het gesticht te plaatsen. Op weg daarheen ontmoet hij 'n reizenden muzikant, Vitalis genaamd, en aan dezen verhuurt of verkoopt hij Rémi. En nu vangen de omzwervingen door Frankrijk aan, waarbij Rémi veel goeds maar ook zeer veel leeds ondervindt, waarbij hij zijn meester en vaderlijken vriend VitaLis door den dood verliest- Na Vitaliis' dood! wordt Rémi liefderijk opgenomen in 't zin van den tuinman Acquin, waar hij zich zeer gelukkig gevoelt- Helaas, zijn geluk is kort van duur: door 'n ongeluk, dat Acquin dijk; Jhr. mr. K. J- Schorer; Ds. J. Vis ser; A. Meinesz; Mr. dr. G. W. P. van de Helm. Tot afgevaardigde naar de vergadering te Utrecht op 17 Januari a.s. werden gekozen de heeren ds. J. A. Gerth v- Wijk, J. Neu- man en C- Hospes. Daarop werd een commissie saamgesteld uit den voorzitter en de heeren v. 't Riet, v- d. Lugt en Regter, die zich tot de rijpere jeugd zal richten, dat zij zich aansluit bij de vereeniging. Ook onder de gemeentele den zal propaganda gemaakt worden. Eerst daags treed als spr. op Ds. W. H. Köhter te Maaxssen in een propaganda-vergadering. Bij de rondvraag leest de voorzitter de brochure voor over „Ontwapening en Vre de" op het standpunt der Chr. Hist. Unie. Daarna sluiting met dankzegging. Kerkeraad In plaats van den heer Spelt, die als diaken der Ned. Herv. Kerk had bedankt is als zoodanig door het Kiescollege benoemd de heer Holst, hoofd der Chr. school alhier, terwijl de heeren Legemaat als diaken en Veenendaal als ouderling werden herbe noemd. E.S.V.A.C. Naar wij vernemen houdt bovenvermelde vereeniging op Maandag 26 Jan. a.s. in ho tel „De Gouden Ploeg" een algemeene le denvergadering, terwijl op Maandag 16 Fe bruari voor leden en donateurs in hotel Eem- r van auur: aoor -n ongeam, aai Alju» feestavond wordt gegeven- de gijzeling brengt, spat het gezin uiteen I 06 en Rémi is opnieuw 'n zwerver. Maar wel dra vindt hij nu een kamaraad, zwerver als hdj, die later zijn broederlijke vriend wordt, Mattia, een zeer begaafde knaap, ongeveer even oud als hdj. Samen trekken de jongens nu Frankrijk door een komen op hun tocht ook bij moeder Barberin, wie ze niet minder dan 'n koe ten geschenke geven en van wie ze 't groote nieuws hooren, dat Remi's fa milie hem zoekt. Vol hoop reizen de vrien den naar Londen, waar ze belanden in 't gezin van een zekeren Driscoll, die zich voor de vader van Rémi uitgeeft; maar in werke lijkheid de man is, die hem heeft gestoten. De Driscolls zijn dieven en al houden Rémd en Mattia hun handen rein van diefstal, toch wordt de eerste van inbraak beschuldigd en gevangen genomen. Door de slimheid van Mattia gelukt het den knapen naar Frank rijk te vluchten, waar de zwerftochten op nieuw aanvangen. Ditmaal echter met 'n bepaald doel- Ze zijn namelijk op zoek naar 'n zekere Mevrouw Milligan, met wlie Rémi op een vroegere tocht in kennis ds gekomen en die weldra blijktRémi's Moeder te zijn. Zoo is hij eindelijk in een veilige haven geland en breekt er een gelukkige tijd voor hem aan. Al® we afscheid van hem nemen, woont Beroepen in de vacature, die spoedig bij de Gere formeerde Kerk alhier zal ontstaan door het aanstaande vertrek van Ds. Van der Meulen, is beroepen Ds. S. Wouters, te Dronrijp. Weer teruggebracht Zaterdag kreeg de politie bericht, dat uit het Rijks-opvoedingsgesticht te Amersfoort was weggeteopen een jongen, die zich waar schijnlijk in de omgeving zou ophouden. Te gen den avond gelukte het een agent den jongen te dezer plaatse aan te houden. Goedkooper leven Dat de wel eens geuite klacht, dat de prijsverlaging van levensmiddelen., in den kleinhandel zoo weinig tot uitdrukking komt, niet altijd juist is, bewijst de Firma Albert Heijn, die in dit nummer haar bekende jaar- lijksehe kwartjesreclame annonceert Bij beschouwing dezer uitgebreide lijst van artikelen voor slechts 25 et-, moet iedereen wel tot de erkenning komen, dat de goed» koope tijd van voor den oorlog weer groo- tondeels terug is. Geschenken voor de Ziekenauto Door de commissie tot aanschaffing van de Ziekenauto is van de firma Veenendaal, Van tigiwg met 1052 vrouwen, door geboorte met 157 jongens, door «geboorte met 155 meisjes; totale vermeerdering 2206 zielen. Afgeschreven werden 743 mannen, afge schreven warden 82 vrouwenoverleden zij,,: 85 mannel- personen, overleden zijn: 57 vrou- wel. personen; totale vermindering 1757 zie len, alzjoo een totale vermindering over 1930 van 449 zielen. Hygiënische melkwinning Heden Vrijdagavond zal de heer S. Stuur man, directeur van het melkcontrólestation te Utrecht voor de afd- Soest van den A.B. T.B., in het café Dijkman alhier, een lezing met lichtbeelden houden over Hygiënische melkwinning en veeverpleging. Diens tp'idht Het aantal ingeschrevenen voor den dienst plicht voor deze gemeente, lichting 1932 bc- dragt 118- Verkooping Soesterberg Verleden weeik werd in hotel „Huis ten Halve" door notaris van Ditzhuizen een ver kooping gehouden van eenige huizen met erven te Soesterberg. Het perceel school- dwarsweg 2 bracht het in opbod tot f 2225-— waarna werd afgemijnd op f70.—. Kooper werd de heer J. H. van Schaik uit Zeist. Het perceel Kampweg 87 werd opgehou den voor f 7000. Het Hollandsch Tooneel Door nieuw toegepaste maatregelen was de zaal van Bosch en Duin" Maandagavond geheel bezet, toen het Holl. Tooneel uit Am sterdam, onder directie van Mevr. Lena Ta- ber voor de tweede maal optrad met „Mot tige Janus" zeemansspel in 4 bedrijven met zang en dans. Mevr. Lena Taber, als Lena het meisje zonder naam, gaf daarvan een was zeer goed. Jules Veld, die in meerde- rnoote gevoelvolle creatie; vooral het slot re rollen creëerde gaf goed tegenspel als de rooie, de neef en de oom. De Mottige was ook op zijn plaats evenals de tante. Het gebodene wend gewaardeerd, getuige het applaus. De dames ontvingen bloemen. t vail Het strijkje onder leiding van den dans- teeraar J. Hopman, zorgde voor prettige af wisseling en balmuziek. Te 2 uur was de pret ten einde. Volgende maal komt het Holl. Tooneel met een klucht. moeten worden gebracht om de kleine kans welke zij nog hebben te behouden. De klei ne kans hangt echter niet geheel van hun zelf af, dus daarvoor is deze al gering. Het zal dus voor de Soesters aanpakken worden om het tot een overwinning te brengen. Eemland is steeds tot rare dingen in staat geweest en het zal hun een waar genoegen zijn, indien hij hunne naaste buren zouden doen struikelen-. Soesters toont in deze voor wat je waart zdjt- We verwachten dan ook, dat ge ons niet teleur stelt en de punten mede naar Soest brengt. Nog even brengen we de leden in herin nering, dat a.s. Dinsdagavond de clubavond zal worden gehouden in de zaal van den heer Middelman, Birktstraat, aanvang 7 uur. E.S.V.A.C. Dank zij. de ingevallen dooi kon de wed strijd Esvac I - -Minerva 1 1.1. Zondag door gang vinden. Gedurende den wedstrijd werd 't terrein vooral voor de doelen zeer mod derig, waardoor het spel veel had te lijden. Daar het door de modder tevens glibberig werd, werd de lachlust van liet publiek bij verschillende scrimmage's nog al eens opge wekt- Een en ander neemt niet weg, dat de wedstrijd het aanschouwen volkomen waard was; het heeft gespannen tot pbn. 15 min. voor tijd. De Esvae midvoor gaf met een Hink schot zijn cluoae tcku-u-gj- voor rust Minerva met een schitterende kop bal gelijk maakte.. In de tweede helft viel Esvac onstuimig aan, maar er kwamen geen doelpuntenMi nerva bepaalde zich tot verdedigen met zeer snelle en gevaarlijke uitvallen. Na pbn. 20 min. spelen in de tweede helft zwenkte de linksbuiten der Esvaccers met den bal naar binnen en gaf met een geweldig schot we derom zijn elftal de leiding. Minerva hield kranig vol, maar toen de Esvac rechtsbinnen met twee uitsetkende doelpunten de stand op 41 had gebracht, was het met de Utrechtenaren gedaan. Het Minerva-doel ontkwam nog eenige keeren op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring en met Esvac sterk in den aan val kwam het einde. De volgende wedstrijden zijn voor a..s. Zaterdag en Zondag vastgesteld. Esvac jun.Hilversum, jun. Deze wedstrijd vangt Zaterdgamiddag aan en wordt gespeeld in het Burgem. Deketh* park. S.V.V. (Utrecht)—Esvac Z. Het Zaterdag middag-elftal gaat naar Utrecht de mannen van de Ned. Spoorwegen bekampen. Zondag 18 Januari: Minerva I—Esvac I te Utrecht- B V.C. IIIEsvac II te Bilthoven. Deze wedstrijden moeten gewonnen wor-, den om op een eventueel kampioenschap aanspraak te willen blijven maken. V.V. SOESTERBERG J.l. Zondag speelde Soesterberg 1 een wedstrijd op haar terrein tegen Veenendaal. Soesterberg speelde een mooie wedstrijd- Voor de rust wist Soesterberg 2 maal te doelpunten. Na de rust werd van beide kan ten goed aangepakt en wist Veenendaal een maal te scoren, zoodat het einde kwam met een welverdiende 21 overwinning voor Soesterberg.. Het tweede elftal, dat te 12 uur speelde tegen Holland 4 en met 4 invallers iti het veld kwam, waren niet zoo op dreef als wij van hun gewend waren- Zij verloren met Opgeborgen Door de politie werd zekere B- B. uit Amersfoort in arrest gesteld, wegens het in staat zijn van dronkenschap besturen van een rijwiel. Eveneens werd opgebracht de zwei-ver J. L. wegens het verkeeren in staat van dron- dronkenschap. Gevonden Voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de pol..- tie: Ceintuur, portemomnaie met inhoud, M.U. L-O. agenda, schakelarmband, bak met ge reedschap, donkergrijze cape. Aangeloopen een Duitsche Herder. Het Gooisch Tooneel Genoemde dillitanten-vereen, trad voor een klein gezelschap in hotel Eemland op met 't bekende drie bedrijvige tooneelspel„Onder één Dak" van Jan Fabricius. Een stuk, dat ons geheel verplaatst in liet boeren leven. Het spel begint met den terugkeer der faini- KERKBERICHTEN SOEST Zondag 18 Januari 1931 NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorin. 10 uur Ds. A. Admni van Baarn. Nam. 6 uur Ds. M. G. Gerritsen van Amersfoort. Rembrandtzaal. Voorin. 10 uur Ds. Leenmans, em. pred. te Zeist- ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KF.RK Julianastraaf Voorm- 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen ke en onschadelijke. Tot de nadeelige be hooren alle pepersoorten, mosterd, kerrie enz. Gemalen specerijen komen vaak vervalscht in den handel, waarom het aanbeveling verdiient ze zooveel mogelijk ongemalen te koopen en ze dan zelf in daarvoor bestem de specerijen-molentjes fijn te malen. Peper is de vrucht van de peperpfant, de witte en de zwarte peper zijn beide van dezelfde plant afkomstig, de zwarte peper wordt verkregen van de onrijpe vruchten, de witte peper van de vruchten, die aan den struik rijp geworden zijn. Cayenne en Spaansche peper zijn de vruch ten van een plant, die verwant is aan onze aardappelplant- Deze vruchten zijn lichtrood van kleur en gevuld met zaadjes, die een, scherpen smaak hebben. De cayennepeper is wat lichter van kleur dan de spaansche. Kaneel is de schors van den kaneel- boom, die papierdun en licht van kleur moet zijn. In den oogst worden meerdere lagen in elkaar geschöven. De beste kaneel komt van Ceylon, maar Java levert ook goede soorten op. Minderwaardig is de Japansche en Chir neesche kaneel, die ook veel dikker is. Fijne kaneel wordt vaak vervalscht met gebrand meel, soms ook wel met fijnge malen hout van sigarenkistjes- Kruidnagelen zijn 4 e se!-» Kl^ern-, -tgxdiyoio-m» b-om vatten een geurige olie en drijven dan ook op water. Nootmuskaat en foelie zijn beide van denzelfden boom afkomstig. De nootmuskaat is de harde pit van de vrucht; deze pit heeft een harde zwarte bolster, die met een weef sel bekleed is, dat als foelie in den handel komt- Gember is de wortel van een plant, die in Oost- en West-Indië groeit- De wortel wordt gedroogd en meestal geconfijt in den handel gebracht. Meisjes-nahlkieeding. Zonder de waarde van de pyama's ook voor onze meisjes te miskennen, zal toch wel menig moedertje verlangen haar doch tertje ook eens te zien in een nachtponne tje. Daarvoor is ongetwijfeld de zomer de beste tijd. Een nachtjapon is dan luchtiger dan een pyama, terwijl 's winters de pyama behaaglijker zit. Verstandige moeders klee- den haar meisjes dan ook voor den nacht des zomers in een japonnetje, des winters in een katoenen of flanellen pyama- Weinig zien we meer de nachtkleedjes met de ingewikkelde schouderstukken, belegsels en boordjes, ook niet meer voor onze kleintjes. Ook de kleine jongedametjes kunnen zich in modieuze kleedjes steken, waarin ze op grap pige vrouwtjes lijken- Meer dan ooit zijn de modelletjes zoo een voudig, dat bijna ieder moedertje ze zelf maken kan. Een leuk nachtkleedje is te be denken van fijn wit katoen, afgewerkt met een randje en een motiefje in rood en groen borduurkatoen met den gewonen kruissteek. Dof geworden lak. Als gelakte bladen of andere gelakte voor werpen in den loop der tijden dof gewor den zijn, kan men ze op de volgende wijze hun glans terug geven. Neem een flinke prop watten, giet een paar druppels zeer goede olie beste slaolie of olijfolie is goed op het gelakte voorwerp en wrijf met de prop watten tot alle olie is geabsor beerd- Nierbroodjes. Benoodigd: 1 run dender, 1 eetlepel zout, 1 ui, 1 eetlepel gehakte peterselie, 1 ei, 2 eetleperls boter, 1 eetlepel bloem, wat noot muskaat en peper; eenige sneetjes witte brood zonder korst. Bereiding: Wasch den rundernier en zet hem op met ruim water. Giet het water af zoodra het kookt en zet den nier opnieuw met koud water op. Laat hem 1,5 uur koken. Hak hein dan fijn en vermeng hem met het zout, de gehakte ui, de peterselie, het geklopte ei, de boter, de bloem en de,peper en nootmuskaat. Zet het mengsel al roeren de op het vuur tot het gebonden is. Rooster de sneedjes brood aan beide kan ten in de koekepan mooi bruin en besmeer ze dan aan één kant m'et een dikke laag van het mengsel.. Bak spiegeleieren niet te lang en haal ze uit de pan, voordat het eiwit te hard is ge worden. Als het eiwit zoo hoornachtig is, heeft het alle voedsel verloren en is onver teerbaar geworden. Als men schotels wil versieren met schijf jes harde eieren, is het noodig dat deze zeer zuiver gesneden zijn. Om dat te ver krijgen moet men eerst het mes in koud wa ter nat maken. Gevraagd een flinke juf rouw. Tevens plaatsing voor een leerlinge. Brieven onder ïSfo. r jo u«eau van dit blad. Tegen aannemelijk bod aangeboden ruime (Landaulette) zonder gebreken, prima electr. licht en goede banden. Legè- maat, Eemnesserweg 22, Tel. 100, Baarn. Hiermede betuig ik mijn harte- lijken dank aan den heerSWANINK Soesterbergschestraat, voor de goede uitvoering van mijn verhuizing van Heideweg 36 naar Kerkpad NZ 21, Mevr. Stormmezand. door klein koopman, portemonnaie met pl. m. f40.- Tegen belooning van f 10 wordt terugbezorging ver zocht Ossendamweg 1, Soest. Een ieder wordt in haar of zijn be lang aangeraden geen laster van on- dergeteekende te spreken, daar door mij hiervan direct aangifte bij de politie zal worden gedaan. G. Willemse. gevraagd. Steenhofstraat 5, Soestdijk. met Rijksmerk. 85 cent per flacon. Imkerij „Eem land", Kerkstr. 10, Soest. aangeboden door Duitsche Dame, zeer billijke conditiën. Br. fr. no. 8, Boekh. Boering, Baarn. nette woning, pl.m. f6.— per w. Voor direct te aanvaarden. Br. onder No. 740 bur. van dit blad. biedt zich aan. Br. lett. S 445. Visser's Boekh. Kerkstr. 20a. Gevraagd bij kiein kind, voor bezigheid en toezicht. Kunnende naaien en stoppen. Aanmelden Mevr. J. van der Kop. Van Weedestraat 30. gevraagd voor halve dagen. Parklaan 5, Soest- ten leen gevraagd door jong, energiek zakenman, die door een onprettige samenloop van omstan digheden, eenigsziins in moei lijkheden zit Ruime overwaarde. Brieven no. 1000, bur. v. d. blad Heer en Dame, in het bezit van eigen meubelen, zoeken tegen 15 April a.s. gestoff. met ged. pension. Br. met prijs opgave onder No. 737, Bur. van dit blad. de Pluimvee- en Konijnen Ten toonstelling op morgen Zaterdag 17 en overmorgen Zondag 18 Jan. in Eemland- Entrée 25 cent, kin deren 10 cent. Word lid a f 1.50 per jaar. Toegang dan steeds gra tis. Geopend Zaterdag van 's mor gens 10 tot 's avonds 9 uur en Zondag van v-m. 11.30 tot 9 uur des avonds. naar W. BAATEN OUDE GRACHT 276 bij* de Weesbrug Utrecht. Aanbreien van voeten en maat werk in eigen Machinale Breierij. Soesterb Heeren Wc Meubeln Spoorsti Adres: B Verkrljgfa Biefstuk, Biefstuk Rosbief, f Rollade, j Stukjes, p Magere L Doorreger Gehakt, h Gehakt, p !J'

Soester Courant | 1931 | | pagina 2