SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. VENEMA PIANO-ONDERWIJS Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 v.h. Sukkel Co. Burgemeester Grothestraat 19 Telefoon 2317 D.F.VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Dixiaansche Rijmen. DEM1-SAISONS EN MANTELS E. van Meurs KRABBELS Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergebak. Rotterdamsche Bank vereeniging N.V. Correspondentschap SOEST ALLE BANKZAKEN Gemeenteraadsvsrslag lOe Jaargang No. 19 Gegarandeerde oplaai SOOO^exemplaren. |Vrlidag 22 Mei 1931 DE 5DE5TER CDUBAMT BH Abonnementsprijs voor Voor bui ten 50 cent per 3 maanden. Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en CJ. v. DAM, Rademakerstr. 15, SOESTERBERG ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraat 7B, Maandag en Donderdag FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS TREK MAAR AAN HET TOUWTJE EN DE WIEG ZAL GAAN. Op de treden van het Raadhuis Klimt met forschen, vasten tred, De beruchte touwtjes-trekker Met z'n Lijfstok en z'n pet. Beuzel maakt z'n dieners-buiging, Ziet hem aan met vragers-blik; Maar de trekker kent de weg daar, Beuzel zegt inwendig: Stik 't Nieuws verspreidt zich door de zalen, De loketten flappen dicht: Die verdpotten-krijker Met z'n bal-masqué gezicht. Burgervaar en Secretaris Zien elkaar welsprekend aan; Wenschen, dat de touwtjes-trekker Maar verhuisde naar de Maan. Wat zijn komst wel mag beduiden, Iemand heeft het vast verbruid. 't Zal wellicht niet lang meer duren, Of daar moet er weer één uit. Allen zitten diep gebogen Voor bureau of lessenaar; Als z' een kuif of polka hebben, Met de handen in het haar. En de pennen vliegen haastig Krassend over 't blank papier, Want de Soester hooggeboren Potten-kijker is weer hier. Alle ambtenaren schrikken Bij de klop op het loket, Want zij vreezen 't schitt'rend oogglas En de dure, grijze pet. Onderdanig, diep-gedweeïg, Luistert men naar 't hooge woord; Uiterlijk, al lief en aardig, Maar inwendig: Stik de moord t Schrik en beven voor den trekker Zit het heele corps in 't bloed; Beter was 't, hem te negeeren En te toornen mannenmoed. DAMES- EN HEERENKLEEDING NAAR MAAT F. C. KUIJPERSTR. 10 - TEL 2169 HEERENMODE - ARTIKELEN PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. cr G. I- Lleabout. Dlr. Landbouwschool. Momfoor: Poatzegc cent voor antwoord insluiten. (Nadruk ver veling brengt van alles met zich mee, niet alleen voor den mensch, maar ook voor de kuikens. Een pol gras in het hok wordt uit elkaar gerukt tot er geen worteltje meer van heel blijft. Zoo moet het. En een plag gras is overal nog wel te vinden. Anders maar onkruid. Laat er maar gerust een worm pje inzitten, dit verhoogt de pret nog en ook de voedzaamheid. Fijngesneden gras is goed, maar wat ze zelf voor fijns uit zoo'n plag pikken is voor hen nog veel fijner. Als ze eenmaal buiten loopen op een begroeid veld. dan is voeren van groen niet meer noo- dig. Vooral als wij nog broeden met de kloek en deze bij de kuikens laten of als wij eendagskuikens koopen en deze plaatsen bij een kloek, dan vooral moeten we opletten, want de kloek kijkt niet zoo nauw en loopt zelfs door het hoogste en natste gras zonder zich ook maar een oogenblik af te vragen of het voor haar kleintjes wel kwaad kan, Een goed opfokvoer is altijd aan te raden, Droog gegeven bevalt het zeker zoo goed als nat aangemaakt en het is bovendien veel gemakkelijker. En in een goed gemaakt bak je is morsen zoo goed als uitgesloten. En tevens bereiken we door droog voeren weer de beweeglijkheid en afleiding die zoo hard noodig is. Als hardvoer geven we fijn graan zooals in den handel overal te verkrijgen is. Fijne gebroken granen zijn best en behoeven ook niet duur te zijn. Zoo gauw de diertjes wat grover zaad kunnen gebruiken, geven we dit. Dit bespaart ons direct al' op de voederkosten. Drinken moet steeds aanwezig zijn. Vooral versche karnemelk is een goede drank. Jam mer, dat de prijs meest van dien aard is, dat het voor dieren te duur wordt. Toch raad ik bij ziekten of gebreken altijd aan: geef als drank versche karnemelk, ook al is het duur. Versch, schoon water is ook een kostelijke drank. Vuil water is een bron van besmet ting en daarom moet de drinkbak vaak ge reinigd worden. Het is goed deze te plaatsen op een verhevenheid, waardoor verontreini gen niet zoo gemakkelijk plaats vindt. Den laatsten tijd ziet men weer veel drinkemmers van een verbeterd "type. Die lijken me wel practisch, er kan veel in, ze zijn ook vare binnen goed te reinigen en ze komen niet zoo spoedig met vuil en krabsel. Vooral het dak van den emmer moet goed uitsteken om invallen van stof te voorkomen. Als de diertjes zoo'n week of vijf zajn, is het noodig, dat de hoeveelheid graan, die ze oppeuzelen, ongeveer even groot is als de hoeveelheid opfokvoer, dat ze te verwer ken krijgen. Dan groeien ze beter uit en worden het flinkere dieren. Want dat heel vroege leggen is een voedingsfout, die ons altijd geld kost. Reinig vooral op tijd de hokken en rennen en zorg voor flink breede zitstokken (plank jes) al vanaf de zesde week. Verwijder zoo spoedig mogelijk de haantjes. De kuikens groeien. De meimaand heeft zich wel van alle kan ten laten zien en wat het tweede gedeelte van die maand zal doen, want wij schrijven nu 18 Mei, is nog niet te zien, maar ziet er wel erg nat uit. Groeien doet alles wel goed, het zaad, aan den grond toevertrouwd, schiet er uit met groote haast. De bloei der vrucht- boomen gaat met een snelheid, die wij andere jaren niet gewend zijn. Zoo gaan de knop pen open, en zoo zijn ze uitgebloeid en val len af. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Oproep aan allen. Zwemmen is gezond en nuttig. Reeds jaren wordt hier gevoeld het gemis van een behoorlijke zwemgelegenheid. Een ieder, die weet, de groote getallen, die jaarlijks verdrinken, omdat zij geen zwemmen hebben kunnen leer en, zal het met miij eens zijn, dat in deze het een algemeen belang is, dat de mensch gelegenheid heeft te leeren zwemmen en er in deze gemeente ook moet komen een zweminrichting, waar onder toezicht kan worden gezwommen en Ook onze kuikens groeien best. Jammer ]f wor<jt ^gewm. Zelfs personen, die reeds echter van het vete water, dat valt op en de jeugdiaren znjn gepasseerd, kuvrnen ui kor- om de kuikens en in de rennen, want kuikens te" «fd deze kunst machtig worden, en ook kippen zijn verklaarde vijanden van I 'P0*stouR spieren^en geeft alzwem- vocht. Wij moeten onze kuikens zoo droog m®nde. ,S™dhe.d, kracht en levenslust. BURGERLIJKE STAND len, heb ik hen stuk voor stuk laten beloven, Jat ze mijrn adres geheim zullen houden. GEBORENJan zoon van B. v. d. Brink Ze beloofden het allemaal, zonder uitzoo ien J. van Putten', Schoolstraat 55. lering, omdat ze in de komende zittingspe- ONDERTROUWD: A. jVluts en G. Thoma. J. Huiskamp en Th ,M, I. van der Vlucht. A. J. Spelt en E. Vervat. A. Rijksen efrt D. Kuyper. GETROUWD: R. Prjns en G. Roos. A. van den Breemer en C. van Roomen. A. R. Hilhorst en R. H. van Dorresteijn. W. van Vliet en J. A. Sadujska. W. Heinhuis en R. j; Th. Keja. H van ICloostqr en E. VermonÖ J. H. van Nooxt en C M. van Hees. OVERLEDEN: ttendrik van Druteni Jf™ helemaal «u. standsverschil be- OZ T^TaiJL'T, Ginke^Mt"SA'nEeresnt kwamen er drie, de hoeren Oasifc, 7 oom t p' 34. Ja?^ootewai ,en, Busch, deftig in 't zwart met Zoom 11Anthonius Gerardus .Cornehs Kool, i ai(ub„ R.icrh had iode toch al zooveel geheim moeten houden. Van mijn kant heb ik beloofd, dat ik over ■eel dingen, die ze me verteld hebben, ook iet zwijgen zal bewaren. Wie KneLis kent, weet hoe moeilijk hein lat valt, maar alla, 'k zal 't probeeren, lukt t niet, dan heb ik toch mijn best gedaan. Hartelijk, dat die dames en heeren alle maal zijn, daar heb je geen begrip van en micaal onder mekaar; echt democratisch. Je 3 zoon vajn N. A. Kool, Kerkstraat 16. Hendfrjk van Klooster, 86 jaar., wedn. van T, van .Munsteir, Molenstraat W.Z. 70. GEVESTIGD: J. Meijer met gezin, Laan» straat 9. J. B. Naaktjgeboren, Laansjtra&t 9. J. Eijkelboom met gezin, KI. Engendaalw. 2. E. G. Lancee, van Maajrehscr. 23. M.. C., Breed, Steenhofstraat 45. J. .Mulder, Oude U'tjrechtscheweg 1. A. H. B. P. Mulder, Van Lenneplaan 11. R de Bruin, Molenstraat qS. M. J. NassyWeeda, Parklaan 9. L. A. Janssen, Mendelssohniaan 3. VERTROKKEN: J. H. Marrjën, vari Schrikslaan 57 naar Haarlem, Fr. Ha|l.sstr, 21. G. Spelt met gezin, van Kon.laan 29 naar Zeist, Bothalaan 66. P. vap. Vliet, vaji Mendelssohnl. 4 naar Alphen aan den Rijin, roTenstr. 4. KI Cremier met gezin, van Anna Pamviovnal. 18 naar Utrecht, Obrechtjsir-aat 19 bis. G. R. van Rootsekiar, van Beukènl: 14 naar Bussum, Rembrandtl. 1. G. -Pot gieter met gezin, van W. PyrmontlLaan 40 naar Den Haag, J. Hofstr, n. C. van de Broek, van Konjlaan 83 naar Amersfoort Kroontjesmolen 3. S. de ,Mul, van Luclitv afd. naar Haarlimeer, Schiphol. N. Smit, van Soesterb.str. 129 naar Rotterdam, Ooslmaasl. 12. W. v. d. Veqr, van Kerkstraat 7 naar Amersfoort, Krankelödestr. 5. H. J. van de Wijst met gezin, van St)eenhofs/tr. 12b naar' Helmond, Kr. Steenweg 4. VERHUISD: D. Lammertse, van Koud;- hoornweg 4 naar Drjehoeksweg 10. A. van 't Klooster, van Talmalaan 35 "naar Middel,- wijkstraat 32. G. J. Westeryeld, van BraamJ- weg 5 naar Buntweg 1. J. J. van Balk'om, van Luchtv. afd. naar Banningstraat 94 A. M. E. van de Noordan, van Soesterb.str. 43, naa|r Schouten kajnpvv. 36. G. H. van de Broek van Beetzlaan 60 naar Beckeringhstrv 18. R Maaisöi, van Mieiuvewvg "»..H W'veksl.w. W.Z. 25. H. J, C, van D,ruten^ an Van Weedestr. 34 naar Molenstraat O.Z. 3. J. van de Broek, van Kerkstr. 28a inaar Kdrkstr. 28. H. van de Brink, van Talimal.. i 1 naar Koningininelaatn. 29. A. v. d. Woude, van Nieuwstraat 35b naar Bee,tzlaan 14. Wed. J. van Schoonhorst, van Gr. Melmweg 3 naar Lange Brinkweg 13. P. Be-nmk, vain Groote Melmweg 3 naar L. Brinkweg 13. W. J. Steenwinkel, vain Kon.laan 126 naa,r Jnlianastjr. 4. ,M. de Bree, van Bosstraat 67 naar Bosstraat 37. J. Veerman, van Schout- tenkampweg ib naair 10a. Nieuwerhoekstraat 2 16.-, f4.50, f3.- per maand. mogelijk groot brengen. Laten we daarom er voor zorgen, dat het gras in de rennen of in de nabijheid der kuikenhokken kort blijft en als de diertjes het zelf niet kunnen, dan maar even met de zeis er over, want lang gras is nat van dauw en na regen zeker eit dat is voor de jonge diertjes erg slecht Houdt ze 's morgens dan ook maar wat bin nen tot het gras wat droger geworden is. Vooral ook zorgen, als er een regenbui komt opzetten, dat ze vlug binnen kunnen komen. Geen smal schuifje dus voor kuikens, maar oen breede sleuf. Dan kunnen er veel tege lijk door. Ik heb het wel gezien, dat eenige honderden kuikens door een nauwe opening moesten en als er dan een flinke regenbui kwam, konden ze er niet vlug genoeg door en bleven vele buiten in den regen zitten fcn kwamen om. Hoe jonger de kuikens, hoe meer we daarnaar moeten zien. Onze diertjes moeten beweging hebben. 2^ ze nog binnen zitten, houdt ze bezig, Al die nieuwerwetsche kwalen zouden niet bestaan, als er wat meer beweging was. Ver in onderscheidene gemeenten gaat de schooljeugd onder geleide der onderwijzers zwemmen en krijgen van den badmeester les,. Dat kan hier ook en zeker hebben hier de autoriteiten een plicht te vervullen. Bovendien vereeniging „Soest Vooruit", hier is een belang voor de gemeente, als straks de pensiongast zonder gevaar voor ver drinken, een frisch bak kan nemen. Wanneer hier geen water was, zou het groote bedrag tot oprichting een bezwaar kunnen zijn, doch er is hier gelegenheid ge noeg om tegen een niet te groot kapitaal een zweminrichting op te richten. Welnu, ieder die dat met mij eens is, ver zoek ik dringend om medewerking. Laat iedere dame of heer, die voor dit doel wil len medewerken, met mij een plan ontwer pen, uit dezen kring een comité of een com missie vormen, welke niet eerder wordt ont bonden, voordat in Soest een zweminrichting is tot stand gekomen. J. J. PRINSENBERG, Kolonieweg 13. VAN KNELIS. Nou menschen, ik heb er echt plezier van, da'k weer be gonnen ben. In het dorp spreekt iedereen weer over me en 't aardige is, dat ze me altijd voor een ander aanzien. Toch zijn er lui, die 't heel zeker we ten, al houden ze 't geheim voor doodge wone menschenmaar ik stel er toch prijs op om hier in 't open baar te verklaren, dat de heeren en dames hartelijk bedankt worden voor de attensie. O ja, da's waar ook, ik vergat nog om te zeggen, dat ik Donderdag 61 jaar ben ge weest en dat alle candidaten voor den raad me persoonlijk hebben gefeliciteerd. 't Heeft wel een paar centen gekost, maar ik zit niet op me geld en kan best waf mis sen als 't mot. Eerst kwam er een groote krans met de Gemeentekleuren er aan en op het lint stond: „Denkt zelf" en er stond een kringetje om heen. Teus zei, jongen, Knelis, zei die, dat is een beleediging, want dat wil zeggen, dat je zelf niet denkt, maar dat een ander je maar wat voorpraat. Maar Griet zei, dat er een villa bij Nieu wer hoek staat en dat die meneer ook Denkt zelf in een kringetje heeft laten schilderen en dat die de krans wel zal gestuurd hebben. Nou wil ik juist niet in een kringetje den ken, maar 't kan zijn, dat die meneer ons dorp en de dorpseigenaardigheden als een kringetje ziet en 't is ook best mogelijk, dat ik toch een kringetjesdenker ben. Een mensch weet nou eenmaal zoo weinig van zichzelf. En een schrijvende boer is ook nog niet zoo'n alledaagsch verschijnsel, maar meneer is bedankt hoor en nog vele jaren. Mijn verjaardag is echt lollig voorbij ge gaan, al is 't pp mijn jaren wel een beetje druk, zoo veel bezoek. Ik had er natuurlijk heelemaal niet op ge rekend, dat juist die 61 heefen en dames mij wel kenden en omdat ik een eenvoudig man jooie streepjesbroeken. Alleen Busch had ijn handen besmeurd door benzine, maar at gaat er wel af. Er zat nogal veel water O; niet in meheer Busch hoor, maar in de lènzine. - Ze spraken allemaal tegelijk over Alge meen Gemeentebelang en met een vuur, alsof het een winkel was, die pas was geopend, en waarvan ze het succes nog niet konden over zien. Begeleid door de heeren Haver, Mulder en Stroband hu tippelde fraulein Funke binnen, Griet zei Hilletje ga zitten op de kannepee en wat zal je gebruiken? t Moest advocaat zijn en Teus zei: 't is jammer, dat we die niet mieer in den raad •rijgen; hij bedoelde waarschijnlijk Mr. Jan. Tegelijkertijd zag ik Busch een traan weg pinken en verdrietig mompelde hij iets over mi Ie zaakjes. Dat was niet aardig van Busch en hsij zal t wel nooit meer hardop zeggen. Toen kwam er een heeie optocht en ik ag Griet telkens lachen, als ze de visite- aartjes van de dames en heeren aannam, 't OCas keurig drukwerk hoor, 't meeste was an Smit je. Afijin, da's maar bijzaak. Ik zag de heeren '.oelofsen, Willig, Kerkkanip, Van den Bout, doemen, Ruhaak, Kastelijn met Van Beu- ekom, Pastunink en Vellinga de laan in- pmen, recht op 't huis an. En opgeruimd, dat ze keken. De zon :cheen hen de oogen uit en zoo beleefd. Bij e deur zei de een tegen den ander na u, na en niemand drong naar voren. Kurieus. Die 17 moeten er allemaal in, in den Raad lan en 't zal lukken ook, want de Burge meester wil het Raadhuis nog één keer, maar (an voor het laatst, laten verbouwen. Nie- L-nd mag er nn-g over spreken en wie het nou*leest, moet het voor zich. houden, alles Lheim, anders zeg ik er geen woord meer \F Onder den kelder van het Raadhuis komen diepe, heel diepe gangen, twintig meter on der den grond, net als de catacomben in Val kenburg. Het wordt een mooie bezienswaardigheid, geen ordinaire raadskelder hoor, en als 't spul klaar is, kost de toegang voor het pu bliek f 0.25, belasting inbegrepen. In het midden, bereikbaar door twaalf gangen, komt de vergaderzaal, met orgel en plaats voor een groot tooneel. In de gangen komen buffetten, die vrij zijn voor de bezoekers; de raadsleden moeten hun portie betalen. Er komen geluiddempers in en een sproeUnrichting als de heeren. zich te veel opwinden. Da's waar ook. Ik zou het geheim houden. Ik zal dus verder over mdjn visite praten en vertellen, waarom Griet lachte. Ze vond de namen allemaal zoo echt edelachtbaar, zoo willig en toen de gramafoon zong: Weet je van wie ik het meeste houd? neuriede Teus van 't Hart: Van Bloemen en van Bout. Een echte feeststemming en heel Algemeen Gemeentebelang zong mee. Sjonge, wat een mooie stemmen, allemaal bassen en één alt. Jammer, dat het sopraantje nu niet onder de candidaten is. Er zit weinig ensemble in zei Griet, die voor ons trouwen lid is geweest van de zangvereeniging. Ze kunnen geen geregeld koor vormen, er zajn geen eerste stemmep bij. Jammer hoor. Toen we heel gezellig zaten te praten, viel er plotseling een kilte over het zingende, drinkende en grappeerde gezelschap'. De een na den ander stond op en zie trok ken gezamenlijk weg onder aanvoering van generaal Gazelle, stram als padvinders. De oorzaak van hun verdwijnen? De hee fen Van Klooster en Mineur; de eerste lachende, de tweede met een gezicht waar uit ik niet wijs kon worden; meent ie 't nou of meent ie 't niet? Hij droeg een geelach tige wijde broek en ik geloof vast, dat ze hem daarom de leverkleurige noemen. Peter en Gies van AaLbert volgden hen op de hielen en toch was het gezelschap nog niet volledig. Er werd daarom maar gewacht met inschenken en ik presenteerde vast siga ren, waarna de heeren Koenders, Butzelaar en Pronk binnentraden, gevolgd door de heeren Van den Berg en v. Duren, de eerste proes tend van het lachen en de tweede schouder ophalend. Aan Griet was het opgevallen, dat deze twee heeren in den tuin voor mijti huis te voren nogal lang hadden gesproken en hoe wel Griet ooren heeft als een trechter, bleek de microfoon daarin toch niet scherp ge noeg om dit gesprek op te vangen. De heeren Van Dam, Habes en Kok sloten de rij en toen nam wethouder Koenders het woord om me te feliciteeren. Nu bleek pas goed, hoe die man speechen kan, er kwam geen eind aan, en zoo echt gevoelig, ik en Griet waren er kapot van. 't Was eigenlijk een politieke redevoering inplaats van een feestpredicatie en als 't kon zou ik het hier overschrijven. Griet en Teus en Gies en Peter knikten en de andere heeren applaudiseerden maar. Toen kwam er een plechtig oogenblik; vriendelijk buigend voor mij en voor Griet (wat heeft Griet er nu egenüjk mee te ma ken) nam de heer Van Klooster eenige oogen- Vele malen bekroond. Uitgebreide collectie bonbons, chocolade, suiker, en dessertwerken. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE. blikken het woord, waarbij hij mij een mooie vulpenhouder overhandigde. Bijna zou ik nu geneigd zijn mijn Krabbels geen Krabbels meer te noemen, want krabbelen met een vulpenhouder zou toch al te gek zijn. De Christelijk Historische heeren kwamen nu gelijk met de Anti-Revolutionairen bin nen, allebei de groepen, de tamme en de minder tamme. De heeren van de R.K. Staatspartij bleven er maar bij, want op zulke feestelijke ge legenheden als een verjaardag zijn ze lieyer dan op een begrafenis. En van praten komt praten. De heeren Endendijk en Lodeesen zaten met den heer Hornsveld geschaard om Mevrouuw Schel- tema, terwijl de heeren De Bruijn, Dippel, Bos, Cromjongh en v. d. Lugt bij den heer Tak informeerden naar het verschil tusschen Hollandsche en Belgische anthraciet. De heer v. d. Velden, Legemaat, Van Krie ken en Muts spraken over rieten daken en brandgevaar. In den tuin stonden in een kring de hee ren Dorresteijn, v. d. Burg, De Ridder, Van Amerom, Flier, Lam met den Besten, Van Meerten en Zonneveld, bezig om een spreek koor in te studeeren. Plotseling klonk het als een storm in No vember, met een diep mannengeluid Wat heeft het meest tot stand gebracht? De onmin of de eenheidskracht? Wij, van het mannelijk geslacht Zeggen: Bedenkt, ééndracht maakt macht! Was dat effen mooi? Toch komt. de eer van die spreekkoren toe aan de S.D.A.P., die de jeugdbeweging reeds jaren als zoodanig liet optreden. Dit wist ik niet, maar ik hoorde het van den heer Bleeker, die met de zijnen nu aan gestapt kwam. Fiksch en fier kwamen zij binnen, groetten de andere heeren allerhartelijkst en daar de laatsten nu toch al zoo lang gebleven waren, blies ze zoo zachtjes aan den aftocht. Alleen Peter, wethouder Koenders, Van Klooster en Mineur bleven nog een beetje voor de gezelligheid. Bicekcr zeiuc, heei nrcr doos4" te zijn, dat ik ook hein de vorige week zoo in het o-tje had genomen en hij beloofde mij ook voor mijn belangen op de bres te zullen gaan staan. Teus zei nog, dat ie hier geen bressen zou vinden, maar toen zéi Mineur: dan maak ik ze zelf. Als ik nou maar wist wat een bres was, maar enfin, daar kom ik ook wel achter. Opeens geeft de heer Bleeker een teeken en toen stonden alle partijgenooten in de houding; dat is dissepline zei Teus, die bij de huzaren heeft gediend. Nou en toen begon 't hoor, ze waren met z'n zevenen, bijna een dubbel kwartet en ze zetten de Internationale in. Ik ben heelemaal geen sociaal, daar niiet van, maar een mooi versie is 't, vooral dat slot: zal mogen heerschen over d' aard. Dat kan je lederen dag zingen. En een tenoren, de heeren Nies en Mud zongen ais Krusio, zooals die duitse zanger heet, die zoo mooi voor Paljas kon zingen. De le bassen waren de heeren Bleeker en Nooder, Meerding 2e tenor en Wiegmans en De Haan de diepe bassen, ze konden zoo laag zingen, dat 't wel een bromtol leek. Het slot was werkelijk pakkend en ik zal de Burgemeester er eens over aanschieten of die heeren in den nieuwen Raad ook mogen zingen, dat is beter dan al dat gepraat. Nou laat ik al die adreskaartjes van die heeren in een rood wit blauwe lijst zetten en dan hang ik ze op in de pronkkamer. Mijn vriend Teus, die nogal aardig" knut selt, zal er met mooie gouden letters op schilderen: Aan Knelis op zijn 61e van de 61. Later als ik dood ben en Soest beroemd onder de dorpen van Europa, zal de heele wereld naar de katakomben komen zien en daar de namen lezen van den grooten raad van Soest in 193L Het volgende bedrijf speelt een week later. KANTOOR BAARN Torenstraat 3 - Telefoon 2226 Woensdagmiddag vergaderde de raad on zer gemeente. Mevr. Landweerde Visser en de heeren Van Doorree en Hilhorst waren afwezig. De heeren Koenders en Grootewal komen later ter vergadering. Na de opening en de stilte voor gebed komt de agenda in behandeling. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. Hieronder komt voor: Een verzoek van Soesterberg's Bloei tot me dewerking aan den bouw van een verkeers- huis te Soesterberg. De garantie hiervoor benoodigd zal f2000.moeten bedragen. Op voorstel van B. en W. wordt dit ver zoek in handen gesteld van B. en W. voor prae-advies. 2. Stemming over het voorstel om te be sluiten B. en W. te binden aan een. termijn van één maand voor de beantwoording van door dien heer Gasille gestelde vragen, over welk voorstel de stemmen in de vorige ver gadering hebben gestaakt. Thans wordt het voorstel verworpen. Te gen stemmen de heeren v. Klooster, v. d. Breemer, Pronk, De Bruijn en Endendijk. De heer Busch blijft buiten stemming. 3. Voorstel van B. en W- met ontwerp besluit tot goedkeuring der rekening van de Gezondheidscommissie voor Baarn, c.a. over het jaar 1930. Conform besloten. 4. Voorstel van B. en W- met ontwerp besluit tot goedkeuring der rekening van het in deze gemeente gevestigde Burgerlijk Arm bestuur over het jaar 1930. Eveneens conform besloten. De heer BUSCH brengt hulde aan weth. Endendijk en het Burgerlijk Armbestuur voor de gevolgde werkwijze in den laatsten tijd. 5. Behandeling van het adres der veree niging „Soest Vooruit" verzoekende huur van grond voor plaatsing van een Verkeershuis en waarborging van een voor de stichting van het verkeershuis aan te gane geldleening. B. en W. wenschen het rosarium als plaats voor het verkeershuis aan te wijzen. De huur voor den grond zou f 10.per jaar kunnen bedragen. De heer GASILLE wenscht de door de ver eeniging gevraagde grond naast het gemeen tehuis ter beschikking te stellen. Deze plaats direct bij het station komt hem beter voor. Ook de heer BUSCH is deze meening toe gedaan, doch acht f2500.voor een hou ten gebouw te hoog. Spr. wiL f 1500 toestaan. Ook de heer DE BRUIJN acht dit'n betere plaats, doch wil thans aan de gevraagde ga rantiesom niet tornen. Spr. wil de plannen der vereeniging afwachten. Als er stemmen opgaan tot uitstel van be handeling van dit punt, verklaart de heer VAN KLOOSTER zich hiertegen. Spr. wil thans een uttiuu Acute»/ opdat da-ze zaak nog deze», zomer in orde kan komen. Ook de heer BUSCH is voor een direct be sluit en bespreekt de wenschelijkheid voor het bedrag van f 2500.een steenen ge bouw te plaatsen. De VOORZITTER wijst er op, dat B. en W. het rosarium hebben voorgesteld, omdat men met de spoorwegen bezig was over rui ling van grond. Deze onderhandelingen zijn thans stop gezet, waarom zij zich thans ook kunnen vereenigen met de plaatsing naast het gemeentehuis. Hiertoe wordt besloten. De grond zal voor den tijd van 10 jaar wor den verhuurd tegen f 10.per jaar. 6. Voorstel van B. en W. tot verplaat sing van de muziektent naar de Schrikslaan. B. en W. wijzen er op, dat na het in een officieuze bespreking genomen besluit tot verplaatsing der muziektent naar het Juliana- plein, van de omwonenden aldaar zeer ern stige bezwaren tegen deze plannen zijn in gekomen. B. en W. noemen thans 2 andere plaatsen, n.1. het terrein aan de Schrikslaan tegenover het Burgem. Dekethpark en de hoek Spoor straat—Soester Engweg en stellen voor tot plaatsing op eerstgenoemd terrein over te gaan. De kosten hieraan verbonden zijn: Plantsoen t'550.verlichting f296.75; ver plaatsing muziektent f200—, totaal f 1046.75. De VOORZ. deelt mede, dat van de mu- ziek-vereen. nog een verzoek is ingekomen tot plaatsing in de Noord-Oosthoek van het rosarium. Ook hebben B. en W. nog ge dacht aan het punt KoninginnelaanNiéuw- straat. Spr. weet niet of de Vereen. Sportpark nog verlenging wenscht van den huur van het Esvac-terrein. Ook daar zou plaatsing mogelijk zijn, terwijl het terrein dan in een soort speelterrein zou kunnen worden om gezet. De heer DE BRUIJN steunt het verzoek der muziekvereeniging. De heer BUSCH zou zich ook hiervoor kunnen uitspreken, hoewel het verkeer steeds hinderlijk is. Het plan Schrikslaan acht hij te duur. Ook een plantsoen acht hij daar niet op zijn plaats. Spr. spreekt zich uit voor het geven der concerten op verschillende plaatsen en wil hiervoor de verplaatsbare tent gebruiken. De heer GASILLE ziet in dit voorstel een uitbreiding van het Burgem. Dekethpark, waar hij zich tegen verklaart. Dit voorstel is in werkelijkheid veel duurder, omdat de grond uit het grondbedrijf zal moeten wor den genomen. Dc kosten worden den zeker f 4000.—. Weth. KOENDERS zegt, dat de kosten van verplaatsing telkens komt op f100.a f 150.—, hetgeen de heer Busch veel te hoog noemt. Bij aanbesteding zal een aanmerke lijk lager bedrag worden verkregen. De heer DE BRUIJN wil zoo noodig een tent laten vervaardigen, die in enkele uren is op te zetten. Besloten wondt de concerten op verschil lende plaatsen te geven- en de verplaatsing der tent uit te besteden. Op voorstel van weth. KOENDERS wordt tevens besloten de tent uit het rosarium voor Soesterberg te bestemmen. 7. Behandeling van een adres van het Bestuur van den Provincialen Utrechtschen Bond voor Vreemdelingenverkeer, verzoeken de toetreding als lid van dien Bond. Waar genoemde bond in het belang der geheele provincie werkzaam is, stellen B. en W. voor als lid van genoemden bond toe te

Soester Courant | 1931 | | pagina 1