PROBEERT Baarosche Fijnhouthandel - Eemstraat Bijen en haning. WEDERONTVANGEN Het Kinderparadijs po DAMES- EN HEEREN-KAPPERSZAAK J. W. BOSCH C. KLOMP Koninginnelaan 68 - Soestdijk WAT EEN HEERLIJK KOPJE THEE! NATUURLIJK CORTOSA THEE Vonk v. Weedesiraat 43 Telef. 2071 •JG5INDIQ1TIN0 i Behanqepij §foffeeKteE|! 5= jjp 2. oi m o> os 1 tr-w K o> 01 W 2 3 - o 1 Dc ondergeteekenden berichten met deze, dat de van J. W. BOSCH met ingang van Maandag a.s. overgaat aan den Heer C, KLOMP» Dankend voor het genoten vertrouwen, Beleefd aanbevelend, Geslaagd Dezer dagen slaagde voor het examen hoofdakte de heer H. van Klingeren, onder wijzer aan de Christ. School Spoorstraat, Onze plaatsgenoote niej. W. P. Veenen- daal, slaagde dezer dagen -ie Den Haag voor het diploma piano van de Nederlandsche Tuonkunstenaars-vereeniging. Onze plaatsgenoot, de heer W- H. A.Oies- bergen, onderwijzer aan de R.K. School te Soesierberg is dezer dagen geslaagd voor de hcoi'dacte. De heer j. Gorter is geslaagd voor het examen handelskennis L.Q. Soester Tum- en Athletiekclub A.D.O. Zaterdag nam de Algemeene Soester Turn en Aüiletiekciub deel aan de wedstrijden te Harderwijk ter gelegenheid van het 7UQ-jarig oesiaan dier gemeente. Allereerst kwamen de adsp- dames aan de beurt met vrije brugoeteningen en balwerpen, waarvoor zij den tierden prijs verwierven. Ook de adsp. heeren veroverden een der den prijs voor hun oefeningen aan brug, paard, enz. Jammer genoeg, dat bij de dames hier en daar een kleine vergissing viel te bespeuren, anders waren zij ook met een prijs thuis ge komen. Na de gymnastiek kwam de athletiek aan de beurt. De dames J. van Asselt, B. v. d. Kuil, H. v. Leeuwen en A. Wouden berg behaalden een prachtig succes in den 1UÜ Meter estafetteloop. Hiervoor werd haar dan ook de eereprijs (zilveren lauwertak) toegekend- Jammer, dat het weer groote vertraging bracht in de vlugge afwerking van het pro gramma, waardoor het veel later werd dan men aanvankelijk had verwacht. De prijzen werden uitgereikt door den burgemeester van Harderwijk- Intusschen was het reeds laat geworden, zoodat men eerst om 9 uur de terugreis kon aanvaarden. Moioi succes voor Soest De vereeniging voor Volkenbond en Vre de is er ook dit jaar toe overgegaan een prijsvraag uit te schrijven onder jonge on derwijzers en onderwijzeressen en onder a-s. leeraren bij het M-O., welke prijsvraag be trekking heeft op den Volkenbond en zijn arbeid- De bekroning aan de winnaars van deze prijsvraag bestaat in het beschikbaar stellen van de noodige fondsen om onder leiding en met goede introducties ter plaat se het werk van den Volkenbond gade te slaan. De jury voor deze prijsvraag bestond uit: mej- rnr. G. H. J. van der Molen, secreta resse van de jeugdonderwijscommissie der Ver. voor Volkenbond en Vrede en de hee ren J. Bastiaans, te Hilversum, voorzitter dezer commissie, prof. dr. J. A. Cramer, hoogleeraar te Utrecht en H. Ch. G. J. van der Mandele, algemeen secretaris der veree niging. De jury heeft de drie prijzendie te har er beschikking stonden, toegekend aan de hee ren: J. G. Thdomes, onderwijzer der Chr. U.L.O. School te Soest; P. Boeren, student te Nijmegen (opstel over het Kellogg-pact) en mej. Eva M. Dixon, onderwijzeres te Veen, (N. Br.). In totaal waren dit jaar ruim 40 opstel- len ingezonden. Het algemeen oordeel der jury luidt, dat het gemiddelde peil hooger stond dan vorige jaren het geval was en blijk gaf, eenerzijds van objectiviteit in het zoo moeilijk pacifistisch vraagstuk, ander zijds van goede kennis van den Volkenbond en zijn arbeid. De jury spreekt natuurlijk den wensch uit, dat volgende jaren aam de prijsvraag in nog grooter mate door onder wijzers en onderwijzeressen en a-s. leera ren, als nu van elk godsdienstige en poli tieke richting zal worden deelgenomen, maar het resultaat, dat dit jaar verkregen werd, is een bewijs opnieuw, van de steeds' vermeer derde belangstelling, die in onderwijskrin gen voor deze vraagstukken bestaat. Gemeenteraadsvergadering De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag 29 Juli 1931, des avonds 7.30 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 24 en 29 Juni j.I. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 4. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingswijziging. 5. Voorstel van B. en W. inzake stichting Badhuis met crediet-aanvrage. 6. Behandeling van een adres van het Co mité voor de oprichting eener Zwem- en Badinrichting te Soest, verzoekende toeken ning van een bedrag van f250.wegens het inwinnen van deskundige adviezen 'en het doen verrichten van boringen ten behoeve van terrein-onderzoek. 7. Voorstel van B. en W. inzake verbe tering van wegen. 8. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met J. Kraayenbrink tot het verrichten der werkzaamheden en het geven van adviezen inzake beplantingen voor de gemeente. 9. Voorstel van B. en W. in verband met het door de Commissie inzake reorganisatie van den Dienst van O. W. uitgebracht ad vies betreffende de leiding van dien dienst. 10. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het aanbrengen van noodzakelijke verbete ringen aan de garage en aan het kantoorge bouw van den Dienst O. W. 11. Crediet-aanvrage van B. en W. voor den aankoop van 5 vuilniswagens voor den Dienst O. W. 12. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het plaatsen van drinkbakken te Soesterberg, 13. Voorstel van B. en W. om te beslui- ten niet over te gaan tot den aanleg van rijwiel- en wandelpaden langs de Koninginne laan. 14. Behandeling van het verzoek der Ver eeniging „Soest Vooruit" om de kosten, ver bonden aan de openstelling van den tele foondienst gedeeltelijk voor rekening der ge meente te nemen. 15. Behandeling van: a. aanvragen om huur van grond; b. een aanvrage om vermindering van den erfpachtscanon in verband met inbeslagname van grond door aanleg van een rijwielpad. 16. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van strooken grond. 17. Voorstel van B. en W. tot terugbe taling van de helft van het voor eeuwigdu rend onderhoud van "de Hartmanlaan gestorte kapitaal, mét ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting van het Wegenfonds, dienst 1931. 18. Vaststelling van: a. het kohier straat belasting 1931; b. een suppl. kohier honden belasting 1931. 19. Behandeling van belasting-reclames. Geslaagd Onze plaatsgenoot R. Schaatsbergen slaag de voor het toelatingsexamen voor de Mid delbare Technische School voor Bouwkunde, Dongestraat 12 te Amsterdam. Simultaan seance Dammen Dinsdagavond 28 Juli a.s., zal de Heer H. Bakker, kampioen 9131 van „De Soester Damclub", een damsimultaan-seance geven, waaraan iedere damliefhebber kan deelnemen. De deelname is vrij, zoodat vele dammers verwacht worden. De seance wordt gehouden in het clublo- caal van „De Soester Schaak- en Damclub", hotel Ockhuijsen. Aanvang S uur. Koninklijk bezoek Naar wij vernemen zullen H. M. de Ko ningin mei H. K- H. Prinses Juliana op 31 Juk a-s. te Soestdijk arriveeren en aldaar jedurende eenige dagen vertoeven ten Pa- leize van H.M. de Koningin Moeder. De verjaardag van H. M. de Koningin Moe der op 2 Augustus a.s. zal dan in tegenwoor digheid der Koninklijke gasten worden ge vierd. Procesverbaal Door de politie te Soesterberg is proces verbaal opgemaaki tegen een melksldjter, we gens het afleveren van waren op Zondag morgen voor 12 uur. Uitbreiding „Apollo's kinderkoor" Naar wij vernemen, zal bovengenoemd, koor een weinig uitgebreid worden. Er zal n.1. aan hel reeds bestaande kinderkoor een klasse toegevoegd worden voor jonge dames van 16 tot en met 20 jaar. Ernstig motorongeluk Zondag j.1. ongeveer één uur in den mid dag, zou André Mulders, de eenige zoon van den molenaar te dezer plaatse zijn mo tor even probeeren. Hij reed den weg op naar Amersfoort en keerde spoedig terug. Met een flinke snelheid, volgens een oogge tuige van een 80 K-M., reed hij door de bocht bij het begin van de Soesterbergsche- s tra at vlak voor zijn huis. Een 20 meter verder reed een daine met haar fiets midden op den weg. Mulders reed deze dame aan, met het gevolg, dat zij kwam te vallen, maar geen letsel bekwam. De fiets werd bescha digd. Mulders evenwel reed met volle vaart te gen een ijzeren paa/ nrét net gevolg, Cfat de jongen van 19 jaar onmiddellijk dood was- Zijn been was gebroken en met zijn hoofd was hij tegen de paal gebotst. Als tragische bizonderheiid kan vermeld worden, dat de vader juist naar den weg liep, om zijn zoon voor het eten te roepen. Onder zeer groote belangstelling werd het stoffelijk overschot gisterenmorgen op de R.K. begraafplaats ter aarde besteld. Talrijke kranzen dekten de baar. Verkrijgb. bij W. MEKKING Nassaulaan 20, Soestdijk THEE, KOFFIE, CACAO, SISAREN. R.K. Kiesvereeniging Soest De leden worden herinnerd aan de verga dering, welke Dinsdag a.s., 's avonds te 8.3Ü uur, zal worden gehouden in de St» Jo- seph-J ongelingen-ver eeniging. Ü.m. zal de bestuursverkiezing plaats heb ben. Candidaten kunnen schriftelijk worden ingediend tot en met 27 JuLi en staande de vergadering. Eenige der gekozen raadsleden zullen een kort woord spreken. Hulp ingeroepen Door den aannemer v. d. B. werd de hulp der politie .ingeroepen bij een bouwwerk aan de Koninginnelaan. Eenige werklieden, waar onder zekere v. E. uit Hilversum, maakten het den aannemer zoo lastig, dat de politie het noodig oordeelde genoemde personen van het terrein te verwijderen. Tegen v. E. werd bovendien procesverbaal opgemaakt. Aanrijding Tusschen een 14-jarige wielrijder en een autobestuurder had Maandag een aanrijding plaats in de Kerkstraat. Het rijwiel werd hierbij totaal vernield- De bestuurder der auto reed door zonder zich om het geval te bekommeren, hetgeen voor den jongen echter geen bezwaar was om het nummer op te nemen. Dc politie kon hierdoor de zaak in onderzoek nemen. Te veel haast Toen Zondag de afsluitboomen aan station Soestdijk voor een naderende trein werden gesloten en een autobestuurder nog juist on- oer de boomen wilde doorglippen, viel één der boomen op de kap van zijn wagen, wel ke daardoor nogal werd beschadigd. Gevonden voorwerpen Soesterberg Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie te Soesterberg: Kinderhoedje, voetbal, beursje inh. porte- monnaie met geld enz. portemonmaie met geld en auto-crick. Toen hij zich bij de politie ging beklagen, was het resultaat negatief. De groote haast bezorgde hem een proces-verbaal. Aanrijding Op de Torenstraat had Zaterdagmiddag tusschen een wielrijder en een motorle- stuurder een aanrijding plaats, wegens let plotseling van richting veranderen van eerst genoemde- De motorrijder Van 't L. bekw in hierbij eenige bloedende handwonden, wa .r- om hij zich onder behandeling van dr. Don! er moest stellen. De wielrijder liep een procesverbaal op. Het Verkeershuis Het Verkeershuis, gelegen midden in ie gemeente naast het Raadhuis, nog maar e- durende ruim een maand geopend, nee ut met den dag in de belangstelling van let publiek toe. Het groeit bij den dag, zoo, Is een van de bestuursleden van de Ver. vopr Vreemdelingenverkeer zich uitdrukte. Toch schijnt het groote publiek van Suést nog niet ten volle te weten waarvoor l|et Verkeershuis, ook wellicht voor hén dien stig kan zijn. En vooral nu, nu de vacap- tie voor velen is aangebroken of spoerïg zal aanbreken, kan men in het Verkéershtjis wellicht inlichtingen inwinnen, die van be ng kunnen zijn voor een eventueele reis; Vandaar dat wij nog eens willen men^i- reeren: i! Het Verkeershuis der vereeniging „So^st Vooruit'' te Soest, Steenhofstraat naast het Raadhuis en Station Soestdijk: t Geeft alle gewenschte inlichtingen omtrent Soest, Soestdijk en Soestduinen en naaste omgeving; Levert in den korst mogelijken tijd afe biljetten voor buitenlandsche reizen zoowel per spoor als per boot of vliegtuig; Stelt een ieder in de gelegenheid tot het verkrijgen van alle inlichtingen omtrent bui tenlandsche reizen (hotels, verbindingen, enz.) en tot inzage van de betreffende reisgidsen, spoor- en bootdiensten en hotelgidsen; Belast zich' met het reserveeren van plaat sen in treinen (ook slaapplaatsen), op boo ten en Ln vliegtuigen van de ICL.M.; Heeft in voorraad gidsen van de meest bezochte plaatsen in ons land, de voornaam ste buitenlandsche gidsen, alsmede de \veke- lijksche officieele opgave van de personen, die zich in Soest hebben gevestigd of die ge meente verlaten; Sluit goederen, reisbagage en reisongeval- lenverzekeringen bij de N.V. Europeesehe Goederen en Reisbagageverzekering maats- schappij. Geelt gelegenheid tot het voeren van. lo cale en interlocale telefoongesprekken (de eerste tegen betaling van 2,5 et- per aange vraagde aansluiting) Is geopend alle werkdagen van 916-30 uur. Voorheen gingen velen om inlichtingen in te winnen naar Baarn. Deze gemeente toqjb. was Soest voor met een Verkeershuis. En Baarn—Amsterdam, heeft men samenwerking gezocht met de V.V.V. Bilthoven, Den Dol- der en Baarn, die gezamenlijk voor deze zaak werken. Nog werd herdacht het overleden lid, de heer Stalenhoef, die bijna 25 jaar bestuurs lid was geweest. Ook voor het behoud van den molen „de Vlijt" heeft men pogingen gedaan. De voorzitter dankt den secretaris voor dit breedvoerig verslag. Daarna brengt de penningmeester verslag uit over de beheerde financiën. In totaal sloot de rekening met een ontvangst en uitgaaf van ruim f4000.—. De pensiongids heeft ruim f2000.- gekost, waarvan ook de gemeente een deel voor haar rekening had genomen. Nadat de commissie verslag had uitge bracht over deze rekening, werd zij door de vergadering goedgekeurd. In de vacature Stalenhoef werd gekozen de heer Tensen, terwijl de drie aftredende heeren Batenburg, Hornsveld en Kraayen brink werden herkozen. De voorzitter deelt nu nog mede, dat dit jaar de V.V.V. „Soest Vooruit" 25 jaar be staat. Het bestuur meende evenwel, dat de tijden van dien aard waren, dat dit heuglijk feit toch niet feestelijk moest worden her dacht. De totstandkoming van het Verkeers huis dit jaar was als het ware het stand beeld voor de viering van dit jubileum. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken als banken en voetpaden ter sprake waren gebracht, besloot men op voorstel van den heer Batenburg nog, dat de vergadering una niem van meening was, dat de Rijks-secun daire verkeersweg door de gemeente moest blijven bestaan. Een Soesterbergsche brand voor het Am- sterdamsche Hof Op 30 Januari van dit jaar werd een be gin van brand ontdekt ten huize van den pluimveehandtlaar M. B-, Amersfoortschestr.- weg te Soesterberg. Buren merkten 's avonds te ongeveer 9 uur een scherpe brandlucht. Een der buren sloeg een raam in van de benedenkamer in B's woning. Kleine vlam metjes speelden op het karpet tusschen vloer en kachel. Direct werd de brandweer gealar meerd en spoedig was het vuur gebluscht. Het bleek, dat het karpet en de gordijnen wa ren verbrand, in de vloer was een gat ge brand, terwijl ook in het plafond een gat was geschroeid. De bewoner van het huis had zich op 21 April voor de Utrechtsche Rechtbank te verantwoorden. Wegens brand stichting werd hij veroordeeld tot een ge vangenisstraf van één jaar en drie maan den. Evenals voor de rechtbank ontkende B. brand te hebben gesticht, volgens hein was het niet onmogelijk, dat gloeiende stukken ons machinaal gesneden, verpakt BROOD en Uw blijft klant. *^K we vernamen zelfs nu nog, dat dezer dagen zelfs door Soesters daar ter plaatse, d.wz. in Baarn, nog reisbiljetten waren gekocht. Waren deze personen op de hoogte gew, wjit ons eig^pe gemeente hiedt, zevw voorzeker hier gebleven. Voor de pensiongasten wil het Verkeers bureau ook een betrouwbare gids zijn, óf beier gezegd, het is het al. Daarom vooral is het van het grootste belang, dat zij die pensions houden of gasten wenschen, zich bij het Verkeershuis opgeven, wanneer ze dat althans nog niet gedaan hebben. En heb ben ze het huis vol mtet gasten, wat op 't oogenblik bij zeer velen in Soest schijnt voor te komen, welnu laat men dat dan ook even melden aan het Verkeershuis, opdat wellicht niet tevergeefs nog meer gasten naar een bepaald pension worden verwezen. En nog dagelijks komen aanvragen voor pension te Soest binnen. Pos( en Telegrafie De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Baarn, vestigt er de aandacht op, dat Soestdijk niet valt onder den localen besteliingskring van Baarn. Brieven van enkelvoudig gewicht en brief kaarten van Baarn voor Soestdijk en omge keerd, behooren derhalve met resp. 6 en 5 cent te worden gefrankeerd. Missie-naaikring Vorige week is te Soesterberg een Missie- naaikring opgericht. IS Dames gaven zich als lid op. Als leidster van den kring zal pptreden Mej. C. van Bergen Henegouwen. Modevakschool St. Anna Van de 10 leerlingen der afd. Lingerie van de Modevakschool „St. Anna", welke school onder leiding staat van de Eerw. Zus ters van het St. Josephgesticht, zijn 22 Juli geslaagd: Gerarda Smeeïng, Anna v. Hees, Ger. Roest, Lina v. d. Berg, Mina de Bruin, uit den kachel op het karpet waren geval len. De inboedel was verzekerd voor 10.000 gulden, de meubels waren het eigendom van verdachte's schoonzuster bij wie hij als «f.mcubilccrd heer'' inwoonde, zoo als hij het uitdrukte. Op den avond van den brand was verdachte naar Utrecht geweest, toen hij thuiskwam, stond de brandweer voor de deur. Bij zijn vertrek had verdachte de deu ren gesloten, de vulkachel brandde- De ge tuigen bleven-, bij hun reeds afgelegde ver klaring voor de rechtbank. De procureur-generaal, mr. Bauduin zei- de, dat het vaststond, dat het vloerkleed rijkelijk in petroleum was gedrenkt, deze meening wordt bevestigd door een getuige deskundige. Ook de financieele positie wijst er op, dat verdachte bij brand gebaat zou zijn. Spreker eischte ten slotte vernietiging van het vonnis op formeele gronden en nieuw rechtdoende, zijn veroordeeling tot een gevangenisstraf var: één jaar en drie maanden. De verdediger, mr. J. de Vrieze, pleitte vrijspraak; hij achtte de brandstich ting in geen enket opzicht bewezen. Geslaagd J.I. Vrijdag behaalde tnej. Th. van Doorn te Soesterberg in het Instituut van den heer J. H. de Vries te Zeist het diploma als typiste. Beroepen Ds- J. W. van Ree, predikant bij de Chr. Gerer. Kerk te Barendrecht, is beroe pen naar de Chr. Geref. Gemeente alhier. Uitslag Lawn-Tennis-wedstrijden De uitslag der Lawn-Tennis-wedstrijden, uitgeschreven door „Van Lennep's Sportpark" en verspeeld op haar schitterend gelegen ba nen in het Burgemeester Dekethpark, Schriks- laan, Soestdijk, luidt als volgt Annex Handel in Etecnitplaten, Gegolfde platen v. Dakbedekking Vlakke Platen Roode, Grijze, Blauwe Dubbel geperste Eternit, Emaille Platen Gepolijste Eternit Speciaal adres voor Eternit aanrechtbladen ehilicm hadden een gunstig en sportief verloop. De wedstrijdleider, de Heer J. de Labije, bijgestaan door een staf dames en heeren, hebben zich correct van hun taak gekweten. Het spel stond op hoog peil en velen hebben zich afgevraagd, hoe het mogelijk is, om zulk spel te demonstreeren. leder heeft waar lijk genoten. Na afloop reikte de WelEd. geb. Heer Wiist de prijzen uit, bestaande uit knstvoor- vverpen, geleverd door „De Soester Kunst handel", Soestdijk. Spr. bracht dank aan spelers(sters) voor het deelnemen aan wedstrijden, om zoodoende het tournament te doen slagen. Een hartelijk vaarwel en tot weerziens was het besluit. Tenslotte een extra woord van dank en lof aan den wedstrijdleider voornoemd en zijn dappere en soprtieve medeleden der wed strijdcommissie. Namens alle aanwezigen bracht de WelEd. Heer Neeb dank aan 't bestuur voor de pret tige ontvangst en aan de Soester ingezetenen, voor de zeer prettige gastvrijheid, welke velen van hen hier in Soest deze dagen hebben genoten. PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. r> Halve eindstrijd Heeren enkel: J. de Labije Oer. V1SSer, Elisabeth v. d. Bremer, Coba slaat j H KruitV0, 6-4. Rebel en Marie de Lange. Jaarvergadering V.V.V. „Soest Vooruit" De V.V.V. „Soest Vooruit" hield Maan dagavond haar jaarvergadering in hotel Ok- huysen, onder presidium van haren voorzit ter den heer G. H. Veenstra. Na een welkomstwoord van den president, in 't bijzonder voor den Burgemeester en wét- houder Koenders, waarbij de goede verstand houding tusschen Gemeentebestuur en „Soest Vooruit" gememoreerd werd, las de secreta ris de notulen en vervolgens het breedvoerige jaarverslag. Hieruit bleek, dat in het jaar 1930—1931 (het vereenigingsjaar loopt van 1 Mei tot 1 Mei) veel tot stand was geko men. Zoo was o.m. een Gids van Soest uit gegeven, die op ruime schaal was verspreid en ook aan alle leden was toegezonden. Een wandelkaart van onze gemeente was gedrukt en verkrijgbaar gesteld, terwijl ëen pensiojn- gids van 34 pagina's kosteloos verkrijgbaar is gesteld. Aan de totstandkoming van het Verkeers huis is hard gewerkt, mét het resultaat, dat met de zeer gewaardeerde medewerking van het Gemeentebestuur thans in het niewe ver eenigingsjaar, en nog vóór de vacantie het J 61, 6—2. E. Neeb slaat A. de Quant 62, 61. Eindstrijd: E. Neeb slaat J. de Labije 4-6, 75, 8—6. Dames enkel. Halve eindstrijd: Mej. D. Quant slaat Mej. J. M. Monasch 6-3, 3—6, 9-7. Mej. F. Kawilarang slaat Mej. C. Ootman 6-4, 6-1. 'Eindstrijd: Mej. F. Kawilarang slaat Mej. D. de Quant 6—3, 6—2. Heeren dubbel, halve eindstrijd: G. J. van Manen—Van Till, slaan J. de Labije—J. H. Velzen 9—7, 7—5. F. van Dompselaar—A. de Quant slaan P. C. W. Worst—J. H. Kruit 7—5, 6—2. Eindstrijd: G. J. vari Manen—Van Till slaan F. van Dompselaar—A. de Quant 6-2, 1_6, 8—6. Dames dubbel. Halve eindstrijd: Dames J. RouwerdaC. Ootman slaan de dames I. Huigen—J. Wust 5—7, 6—3, 6—4. Dames D. de QuantF. Kawilarang slaan de, dames D. van Straelen—A. de Vries 6—1, 7-5. Eindstrijd: D. de Quant—F. Kawilarang slaan de dames J. Rouwerda—C. Ootman Verkeershuis is tot stand gekomen. Er is behoefte, dat het telefoonkantoor dag en nacht en ook 'des Zondags geopend is. Ook daarvoor heeft „Soest Vooruit" zich' ingespannen, met het gunstig resultaat, dat dezer dagen ook hierin wordt voorzien. Voor een bad- en zweminrichting is men nog steeds in de weer, hoewel hiervoor groote moeilijkheden bestaan. Om een betere treinverbinding te krijgen op het traject Utrecht—Bilthoven—Den Dol Gemengd dubbel. Halve eindstrijd. Mej. J. M. Monaschden Heer G. J. van Manen slaan Mej. F. Kawilarang -den Heer J. de Labije 6—3, 7—5. Mej. D. de Quant—de Heer A. de Quant slaan Mej. I. Huigende Heer J. H. Kruit 6—3, 6—2. Eindstrijd: Mej. D. de Quant— de Heer A. de Quant slaan Mej. J. M. Monaschde Heer G, J. van Manen 6—4, 6—2. 'Bovengenoemde wedstrijden, gespeeld on derSoest—Baarn, vooral in aansluiting opader nunder gunstige weersomstandigheden, De heioogst nog en het bijen jaar is weer voorbij. De voorjaars- en zomerhoning is al geoogst ot zal weldra geoogst worden, de volken voor de heide worden nu uitgezocht en ge plaatst. De heide laat zich over het algemeen goed aanzien; één ding is voor den imker en ook voor den minnaar der vrije natuur niet prettig, namelijk dat onze vrije, onge repte, uitgestrekte heidevelden van jaar tot jaar atneinen in grootte en de verspreid f gende kleinere stukken door duizenden va- cantiegangers plat geloopen worden tot den grond toe. De korfimker ziet zijn arbeids veld dus jaarlijks kleiner worden. De kast- imker, die voorjaar- en zomerhoning gemak kelijker kan oogsten, ziet zjjn gebied zich steeds uitbreiden. We hebben tot nu toe veel mooie vlieg dagen gehad en het heeft aan „bloem" niet ontbroken, de honingoogst tot nu toe is daaraan echter niet evenredig. Niettemin heeft hij, die zijn volken op peil had of hield en zijn werkwijze op streek en dracht instel de, niet te klagen. Want 3050 pond ho ning per kastvolk, komt bij zulke imkers ook dit jaar weer voor. Wilg, fruit (kers, pruim, peer, appel, bes sen), koolzaad en herik, paardebloem, witte klaver, linde, ze hebben in de streken, waar ze veelvuldig voorkomen, elk hun deel bijge dragen in de volksontwikkeling en honing- opbrengst. De honing vond ik dit jaar geu riger dan vorig jaar, hoe dit komt, kan ik niet verklaren. Laat zijn de bijen dit jaar begonnen, even als de bloemen, maar beiden hebben zich schitterend ontwikkeld en deh achterstand in gehaald. Niet veel volken, maar krachtige volken, daar moet het heen. Veel bijen in één volk, verzamelen meer in voorjaar en zomer dan minder bijen en meer volken. De bijenwoning moet voldoende ruimte bie den voor broed en bijen; maar- vooral ook voor de verzamelde honing. En nu kan men telkens wat honing oogsten en de bijen weer laten aanvullen, maar dat brengt werk mee zonder zichtbaar resultaat. Men moet honing ruimte kunnen geven en de verzamelde voor raad toch er in laten. Dan behoeft men on geveer half Juli pas te oogsten. Men slingert dan ineens alles leeg, wat heel wat gemak kelijker is dan meermalen slingeren en men oogst heerlijk rijpe honing. Met kasten, zooals de Simplex bijv., is dit heel best mo gelijk. Ik zeg hier Simplex, maar bedoel te vens alle gemakkelijk te behandelen kasten, waar ruimte gegeven kan worden. Reizen met de bijen wordt steeds meer en meer gedaan. Naar fruit, koolzaad, linde soms, boekweit nog heel enkel, en heide. Wie reist naar het fruit, kan vast en zeker reke nen op een flinke ontwikkeling van de volken, maarwil hij tevens honing oogsten, dan moet het volk krachtig zijn, dus veel vlieg bijen hebben en dit ontbreekt nog wel eens. Om in het voorjaar veel bijen te hebben, moeten we al gaan zorgen in het voorgaande najaar of liefst nog eerder. De maand Augustus en wellicht begin Sep tember nog is daarvoor de aangewezen tijd. Nadat de zomeroogst binnen is, gaat men de koningin wat extra aanzetten tot eierleg. Dit geschiedt door eiken dag of om den dag 's avonds wat te voeren; niet de hoeveelheid, thaar hoe vaak men Ket doet, bepaalt het resultaat. Men voert dan een kopje vol sui kerwater (weinig suiker, veel water) ofwel verdunde honing, ofwel iets prikkelender, sui ker- ot honingwater met wat melk of eiwit er door. Als men dit 14 dagen tot een maand volhoudt, ot zooveel korter als .men noodig acht, heeft men een massa broed en jonge bijen gekregen om den winter in te gaan en ditrijn in het voorjaar onze vliegbijen voor het fruit en koolzaad. Wie nog naar de heide reist, kan dit voeren pas doen na de heide, dus ongeveer na 10 September. Het is dan vrij Iaat in den tijd. Met naakte volken is dan nog wel wat bij te spijkeren, maar laten we niet vergeten, dat naakte volken van vette korven, meest bestaan uit oude, afgewerkte bijen. Dan is vereenigen in het voorjaar wellicht beter. RUIM 20 MODELLEN KINDERAUTO'S, vanaff 10.50 AUTOPEDS op luchtbanden f 12.75 Het Speelgoedhuis met Ieders keus. LEEUWENSTRAAT 26—30 - HILVERSUM TELEFOON 2175 Ik heb hier slechts eenige losse grepen gedaan uit het bijenleven en wat daaraan vastzit en bedoel dus geenszins voor een iedér een bepaalde methode te hebben aan gegeven. Wel wil ik een ieder aanraden: probeert eens dit jaar de zuivere Nederlandsche ho ning, ofwel de heihoning, die voor sommi gen wat pittig is, ofwel de zachtere voor jaars- en zomerhoning. Eet er van, maar geen groote hoeveelheden, en het zal U best bekomen, honing is gezond en goedkoop. Wilt ge beslist zuivere Nederlandsche ho ning eten, haalt ze dan bij een U bekenden imker ot koopt ze in den winkel, voorzien van het Nederlandsche Rijksmerk voor Honig. SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" De deze week aangekondigde oefenavond van Woensdag heeft geen doorgang ge vonden. Wegens het noodlottig ongeval met doodelijke afloop van een onzer leden, werd er niet getraind- De eerste trainingsavond zal vermoedelijk plaats heben op Dinsdag a.s. Het zal ech ter nog nader worden bekend gemaakt. Wat betreft de wedstrijden voor a.s. Zon dag, kan worden medegedeeld, dat het nog niet geheel zeker is, welke elftallen in het veld komen. De leden ontvangen nog bericht. KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Lof. Biechthooren Donderdagmiddag van 34 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. Uitreiking der H. Communie om kwart over zeven, na de Vroegmis en om kwart voor 9. Om 7 uur Lot met de gebeden voor den Paus. Na de Hoogmis houdt het Kerkbestuur zit ting voor het ontvangen van het kwartaal bankenpacht. MAANDAG. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur, behalve Woensdagmorgen om kwart na 8. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG. De H. Mis om kwart na 8; gelezen huwelijksmis. ZATERDAG, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. 3.30 uur Cathechismus. 4 uur Lof. Door de week de H. Mis om kwart over 8, tevens schoolmis. van den berg Carmel. ZATERDAG gelegenheid om te biechten te 3, 4, 5, 6 en 7 uur. ro -o o 2 X TJ N a> 3 2 2. v> O cu ca 3 r ti 3 2- =r 3 «i 5 w 3 t 9 - Sl O Gi CJl C/5 *10 01 - 0 A» O) w O Ö1 O O O o r- r- r* o 3 3 (O 3 3 2. ST M C PI z m At Hiermet treurige geven, leden, c ongeval, Broeder Eemnes, E. 5 H.

Soester Courant | 1931 | | pagina 2