DEKENS IE DOM „Het Handelshuis' „Het Handelshuis assisienie der Huisvrouw 25 en 35 cent per pond. Hl WINTERCURSUSSEN NAALDVAKSCHOOL Costuum- en Linnennaaien. Stoppen» Mazen en Verstellen» Spoedige aanmelding noodzakelijk JL SM iffi 'X Êd~MJU(UlraIWaM L4vi\ £fesszt&£5 5NING1NEB2HT1N0 i Bdiongepij SioffesKLeitf Dixiaansche Rijmen. D. C. van Vliet Dageiijksche Expeditie op AMSTERDAM. WOLLEN GESTIKTE MOLTON Winterjassen Ulsters Jekkers Leerenjassen Lumberjack's Joh. v. Schalkwijk Jr. autoverkeer op Nieuuiemoek. Heeren na het scheren Purolpoeder Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn Voor menschen met een fijnen smaak! „CORTOSA" net meisje Gemeub. zit-siaaph. ie Duur m Si Si Sï_ Orgi M I i Net Friesch meisje, Juffrouw gevraagd. Schoolschriften Dictaatcahiers gedeelte verhuren, PRIMA ÜDULEESCH Grasland, Anthraciet. Aanbesteding. 3 WONINGEN Pr 14 et Schc m v Wei Ka VAN H M, DE KONINGIN-MOEDER 1 October a.s. worden nieuwe middag- en avondcursussen geopend in Inschrijving van leerlingen voor deze nieuwe cursussen iederen Dinsdag en Vrijdag van 3.30 - 4.30 uur in het schoolgebouw (Burg, Grothestr.) ONTEVREDEN MANUS W>ie loopt er te trappen, 1'e hijgen, te happen, met haastige stappen. Zoo vroeg in de morgen Eu 't hooid vol van zorgen; Wie gooit er de deur op En steekt er z'n glimkop, Gewasschen in maansop beroofd haast van zinnen Vrijpostig naar binnen? 'c Is Manus, de kale; Z'n drilt kent geen palen; Hij loopt er te malen, Hij schreeuwt en hij foetert Hij blaast er en toetert; Hij, anders zoo vroolijk, Zoo leuk en zoo oohjk, Kijkt btoedrig uit d'oogen, Zijn rug is gebogen Om 't rijk van de logen. Hij laakt het ten zeerste ln Karei de Eerste, 'Die zich laat gebruiken Om iemand te fnuiken, Om iemand te nekken, Die hier zonder vlekken, Genas wonde plekken; Die voor ging in streven En raad wist te geven. Wat blijft er de wachter Zoo trouwloos ten achter! Wat moest hij verzuimen En 't veld reeds gaan ruimen; Hij, hoog op de tinne Bij 't eerste beginnen; Dat was onze hope; aar Ford wou niet loopen; spoedig het sloopen verkoopen. ..-.«Sld Manus cn krabde z'n kanus; Ik zit vol venijnen En ga hier verdwijnen, Mijn lichtbol doen schijnen Op betere menschen, Die niets liever wenschen Dan steeds te probeeren Het kwade te keeren En 't goede te eeren! een kort oponthoud te Zwolle kwam men heelhuids te ruim twaalf uur middernacht te Soest aan. '1 Was een mooie dag geweest. Wie. voor jaren Drente gezien heeft, kent thans het j Drentsche landschap niet meer. Zomerconccert Het 6e zomerconcert, te geven door de Soester Harmonie „Patiëntia Vincit Ornnia", Dir. Ferd. de Goey, zal Vrijdag 18 Sept. a.s. des avonds te S uur worden gegeven aan de Koninginnelaan. Het navolgende programma zal worden uitgevoerd: Les Jeux Olympiques, marsch, F. Popy. 2. Ouverture Symphonique, E. Deneufbourg. 3. Les Patineurs, Wals, Waldteufel Fantasie op motieven van F. Mendels- sohn, A. Floris 5. Le Calife De Bagdad, Ouv. de Boïeldieu- 6. Bohemiana, Wals, F. Popy. La Reine De L'olympe. fantasie, P. N. Labolei 8. On the quarter Deck, Marsch, K. J- Alford. voorheen De Rond Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 Soesterbergschestraat 51 Tel. 2200 AFDEELING Groote sorteering. Lage prijzen. ,,'T HANDELSHUIS VOLDOET U" PLAATSELIJK NIEUWS Bijenteelt Morgen, Zaterdagmiddag, wordt vanwege de afd. Soest van de Vereeniging tot be vordering van Bijenteelt een practische les gegeven door den Heer Veldkamp, bijenteelt leeraar te Amersfoort. De leden van deze afdeeling, alsmede allen, die belang stellen in het leven der bijen, worden verzocht) tegen half drie des middags bij het station Soest- duinen te zijn per fiets. Vandaar gaat de tocht naar Soesterberg naar de bijenstand van den heer Heitman. De Imkersdag Zaterdag maakten een 18-tal personen uit Soest met een 5-tal uit Amersfoort een mooie tocht naar Assen. Daar werd de imkersdag bezocht, waar een 900-tai bijenhouders bij een waren. Om half zes des morgens reed men onder een gestadigen regen van hier. En het bleef nat, tot men de Drentsche grens gepasseerd was; toen klaarde de lucht op en na een droeven morgen., brak een blijden dag aan. Ongeveer 10 uur was men aan Hotel „Bellevue", waar oude kennissen weiden begroet. Na een korte vergadering stapten allen weer in de autobussen voor een route door Drente met als eindpunt Oosterhesselen, waar in café „Deen" dc koffietafel gehouden werd. Hier begroette de burgemeester met een aardige speech de groote vergadering. Na een oponthoud van ruim een uur, werd de tocht voortgezet via Witteveen (het nieuw ste Drentsche landbouwdorp, ontgonnen door middel van Haagsch straatvuil), de V.A.M. de losplaats daarvan met tunnels bij Drijber naar Beilen, alwaar Ln Hotel Koopman de thee met Groninger koek wachtte. 't Was onderwijl half zeven geworden en hoewel velen nog weer terugkeerden naar Assen, waar de vergadering officieel geslo ten zou worden, vonden de leden van de afdeeling Amersfoort en Soest het beter de terugtocht vanuit Beilen te aanvaarden. Na Aanbesteding Vrijdagavond 4 Sept. om 7 uur, werd door den heer P. Beekman, architect, voor re kening van den heer H. van Kooy aan de Birktstraat aanbesteed het bouwen van een garage met bovenwoning. Inschrijvers de H.H.: Bruinsma f5445, Joma f6127, Nijborg f 6666: V. d. Broek f 6705, Kareisen f 6990. Van der Lugt f7365 Metz f7490, tiilhorst f 7640. Bijenteelt De afd. Soest van de Vereeniging tot be vordering van bijenteelt zal dezen winter een cursus geven in korfvlechten. Een 14-tal leden, voornamelijk uit Soest, enkele uit Amersfoort, zullen dezen cursus meemaken. Men kan zich nog aanmelden bij den Secr. v. d. Vereeniging den heer Van Boven, Bosstraat 11. Bijenteelt Elk wat wils, zoo denkt het bestuur van de Ver. tot bevordering van bijenteelt. Een cursus in korfvlechten zal worden gegeven dezen winter. Voor hen, die liever zelf een bijenkast lee- ren timmeren, zal men ook trachten een cursus op te richten. Men kan zich nu reeds bij den Secr. den heer Van Boven, Bosstr. 11. aanmelden. Onderscheiding Bij Koninkl. besluit is de zilveren eere medaille der Oranje Nassau orde met de zwaarden toegekend aan den sergeant vlieg tuigmaker J. W. Herter, bij de Luchtvaart- afd. te Soesterberg. Benoemd Door den kerkeraad der Ned. Herv. ge meente, is tot koster benoemd de heer D. van Hummel. Mej. E. M. C. van Laer f Vrijdagmorgen om 12 uur werd onder klokgelui op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. het stoffelijk overschot van wijlen mej. Emma Maria Cornelia van Laer, ter aarde besteld. Zeer velen waren op de begraaf plaats saamgekomen, o.a. bestuur en leden der Theosof. Ver. en der dierenberscherming met den Insepect. e.d- Toen de kist lang zaam in de groeve was neergelaten en'de 10 bloemstukken daaromheen waren gelegd, trad allereerst Mw. Vermeulen naar voren, om haar te danken voor alles wat zij gedaan heeft voor het afgedwaalde. Steeds heeft zij met volle sympathie zich aan haar taak ge geven. Sober en zonder vertoon ging zij haar, weegs. Zij beminde de mensch, het dier en de bloemen zonder onderscheid. De heer A. C. Rochat (Utrecht) voorzit ter der afd. Utrecht en lid van "het H. B, der Dierenbescherming dankt de ontslapene voor wat zij deed yoor het dier. In Utrecht heeft zij een eere-zuil opgericht .in het asyl dat mede door haar arbeid tot stand kwam. De achtergeblevene zullen trachten in haar voetspoor door te gaan. Gij zult nootyworden vergeten. Rust in vrede. Dr. Miedema uit Amersfoort dankt God voor wat "Hij in de hoogstaande vrouw heeft geschonken; door cle groofe liefde des harten was zij een lichtend voorbeeld. Spr. gaat voor in dank gebed. Mevr. J. C. Droste-Wilmans (Amster dam) sprak namens de Theos. Vereen. De afgestorvene, aldus spreekster, was de ware theosofe. Met groote liefde heeft zij die. waarheid beleden en beleefd. Spreeksté? neemt met een zegenbede afscheid van haar. Daarmede was de plechtigheid beëindigd. De aanspreker dankte namens de familie voor de overgroote belangstelling. Brandstoffen Na gehouden inschrijving is de leverantie van brandstoffen ten behoeve van de gemeen te opgedragen aan Joh. Tak alhier. Gevonden voorwerpen Soesterberg Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau Zakmes, horloge, portemonnaie met inhoud, phaf pistooltje, jongenspet, paar heerenhand schoenen, sleutel. Begrafenis J. Dalderop Donderdagmiddag werd te Soesterberg ter aarde besteld de milicien-vliegenier J. Dalder op, die verleden week bij het vliegongeluk te Berg-Ambacht zoo ernstig gekwetst werd en in het ziekenhuis te Gouda aan de gevolgen is overleden. Na de uitvaart werd de kist door collega's naar het kerkhof gedragen. Vele bloemstuk ken dekten de baar. Van het vliegkamp was een groot deel van de officieren, onderofficieren en burger personeel aanwezig. Ook waren aanwezig cle commandant, majoor Van Santen met zijn adjudant kapitein Van den Abeele, de com pagnies commandant lste luit. vliegenier van de Werf, de vliegtuig-groepscomm. kapitein vliegenier Van Hecking Colenbrander, als mede een deputatie, bestaande uit den adju- dant-onderoff. Klaui en sergt.-vliegtuigmaker Los, terwijl de marine-luchtvaartdienst ver tegenwoordigd was door den luit. ter zee 2de klasse Eikerbout. Maj. Van Santen schetste den overledene als een plichtsgetrouw militair en een goed kameraad, erop wijzende, dat kleine oorzaken vaak groote, tragische gevolgen kunnen heb ben. Dan werd nog gesproken door den sergt.-vliegtuigmaker Los namens den bond van militaire vliegtuigmakers. Zoowel door hun aanwezigheid in de kerk als op de begraafplaats gaven zeer velen blijk van jnedeleven met dit droevig gebeuren. Bevorderd Bij de Luchtv. Afd. zijn bevorderd tot reserve lste luitenant de res. 2de luitenant H. J. Schotmeijer, G. S. Wijburg, G. H. Aal- ders, J. W. Wesselingh, A. P. L. Bia, W. J. Meeuwis, D. Roukens en P. J. Berdenis van Berlekom; evenzoo tot lste luitenant bij die afd. de 2de luit. vlieger J. C. Bogaard. Postduivenver. „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Ciney op 16 Aug. met jonge duiven; afstand 209. K.M., Z.W. wind. Deelname 60 duiven. J. Pot 1, 2, 4, 9. W. C. Priem 3, 6, 10, 12, 13, 14, 15. A. Rijksen 5. W. Priem 7, 8, 17, 18, 19, 20. G. Visser 11, 16. Luxe prijs J. Pot met No. 1. Medaille J. Pot met No. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Marbehan met jonge duiven; afstand 299 K.M. N.O. wind. Deelname 70 duiven. W. C. Priem 1, 3, 4, 8, 9, 12, 13, 16, 17, 20. A. Rijksen 2, 15, 19. J. Pot 5, 6, 10, 14, 18. T. Bokma 7. E. Groen 11, Luxe prijs W. C. Priem met No. 1. Medaille A. Rijksen met No, 2. Uitslag wedvlucht vanaf Chateauroux met oude duiven; afstand 684 K.M. Z.W. wind. Deeelname 52 duiven. W. C. Priem 1, 2, 4, 7, 8, 12, 13. H. van Sitter 3. H. Majoor 5, 9. J. Groen 6. B. Groeneveld 10, 11. Uitslag wedvlucht vanarf" Lïmoges metoiflftr duiven; afstand 756 K.M., Z.W. wind. Deel name 36 duiven. H. van Sitter 1, 3, 9. W. C. Priem 2, 6, 7, 8, 10. B. Groeneveld 4. H. Majoor 5. Eereprijs H. van Sitter met No. 1. A.s. Zondag weder een wedvlucht voor oude en jonge duiven, uit België. De vlucht van Zondag 6 Sept. j.1. is ta melijk goed verloopen, ondanks het minder gunstige weder kwamen de beestjes op tijd binnen en zijn er betrekkelijk geen verliezen te boeken. Gebruik makende van de goedheid der re dactie is hier tevens een beleefd en vriende lijk verzoek aan onze geachte Soester inwo ners. Mocht er bij U eens een verdwaalde postduif terecht komen, welke door ver moeienis ot slecht weder afgedwaald is, wilt U zoo goed zijn, het diertje even vast te houden en indien zulks mogelijk, even een klein berichtje opgeven aan onderstaand adres, daar er dan mogelijkheid bestaat dat de duifjes weder bij hun eigenaar terecht komen, daar de Postduiven vereeniging „De Zwaluw" in verbinding staat met het Alge meen Ringenbureau en zoodoende de beest jes niet voor de eigenaars verloren gaan. Opgaven worden gaarne ingewacht bij H. v. Sitter, v. Weedestr. 7b, tel. 2064. Attentie In verband met het feit, dat in deze ge meente nog herhaaldelijk gevallen van schen nis ot feitelijke aanranding der eerbaarheid voorkomen, waarbij door de personen ten aanzien van wien de bovenstaande feiten worden gepleegd in de meeste gevallen geen signalement van de(n) dader(s) kan worden opgegeven, terwijl het zelfs meermalen voor komt, dat de politie eerst na geruimen tijd met het voorgevallene in kennis wordt ge steld, vestigt de Inspecteur van Politie er nogmaals de aandacht van de ingezetenen op, dat men, onverminderd de bevoegdHeid van iederen burger om iemand, die een der gelijk feit pleegt, aan te houden en aan een politie-ambtenaar over te geven, in der gelijke gevallen ten spoedigste er van kennis dient te geven aan het Bureau van Politie, Steenhofstraat No. 2, alhier, zoo mogelijk telefonisch (tel. 2125), terwijl mede wordt verzocht vooral het signalement van den da der zoo juist mogelijk op te nemen, opdat deze 'feiten met kracht kunnen worden be streden. Landdag Prov. Jeugdkerken te De Bilt Op het landgoed „Beerschoten" te de Bilt, zal Zaterdag 12 September een land dag gehouden worden. Het programma ver veld: Spreker: Dr. G. W Oberman van Utrecht. Declamatie de heer C. A. Schilp uit Utrecht- Verder afwisseling van muziek, zang en rei. dansen. Aanvang 3.30 uur n.m. Einde on geveer 8.30 uur n.m. Toegangsprijs 35 ccent. Allen, die zich de vorige landdagen herin, neren, zullen ongetwijfeld ook nu weer pre sent zijn. Vertrek fietsers 2 uur van den toren N. H. kerk. Politie-dlploma Bij het dezer dagen gehouden examen vanwege den Algemeenen Nederl. Politiebond werd 'het diploma o.m. behaald door den heer J. Buitenhuis, van Soesterberg. Soesterbergschestraat 51 Tel. 2200 HEEREN- EN JONGEHEEREN KLEEDINGMAGAZ1JN OOK VOOR DAMES ,,'T HANDELSHUIS VOLDOET U" Bekroond Bij de behendigheidswedstrijden voor mo toren, gehouden te Zeist en waaraan door 50 motoren werd deelgenomen, werd de lste prijs behaald door den Heer A. van Dor- restein te Soesterberg en de 4de prijs door den Heer H. Harfkoren, eveneens te Soes terberg. Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhoistr. 55 Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. Benoemd Benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der artillerie, bij de luchtvaart-afd. tot reserve-tweede-luit.- waarnemer de res.-sergeanten-waarn. Ir. H. A. Bunge, Mr. W. Lindner, K. W. Taconis, H. C. Zeeveen, A. Schoolwerth, W. deGraaff, D. Kuiper, K. Akkerman, P. A. de Booy en Jhr. H. van Panhuijs. Kath. Kring Het Bestuur van de Vereen. Kath. Kring stelt zich voor, de jaarlijksche algemeene ledenvergadering te beleggen op Woensdag 16 September 1931, des avonds te 8 uur, in het Parochiehuis aan de Vredehofstraat. De agenda is vastgesteld als volgt: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag secretaris. 3. Jaar verslag penningm. 4. Verslag boekencomm. 5. Benoeming nieuwe boekencomm. 6. In diening der begrooting. 7. Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Mineur en Van Noesel, welke terstond her kiesbaar zijn. 8. Bespreking werkprogram. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Op deze vergadering, welker bezoek wij allen dringend aanbevelen, zal dus wederom gelegenheid bestaan, wenschen inzake samen stelling van het programma in het komen de seizoen kenbaar te maken. Inmiddels heeft het Bestuur gemeend, in den geest van de leden te handelen, door de reeks van avon den te doen openen met een wederom op treden van den heer Henri 't Sas, voordracht kunstenaar uit Brussel. Gezien het enorm succes, dat de heer 't Sas bij zijn vorig op treden heeft gehad, twijfelt het Bestuur er niet aan, of het wederoptreden, dat in het eind van deze maand zal plaats hebben, zal met instemming van alle leden worden be groet. Congres R.K. Werklieden-Verbond Door de afd. Soest —Soestdijk van de R.K- Werklieden-Vereeniging, werd met een prach tig aantai deelgenomen aan het congres in Utrecht van Zondag 6 September j.1. Een getal van bijna 140 personen, waar onder verschillende vrouwen, trok vanaf Soestdijk Zondag naar Utrecht. In Utrecht werd een stoet gevormd met de 2 vaandels1 aan hel hoofd, waarna men naar het Con gres-terrein trok- Alhoewel we een flinke bui regen onderweg kregen bleef de stem ming er in en bereikte men eindelijk het terrein. Na de congres-rede nam men aan den optocht deel. Te ruim' 6 uur was men aan het1 eind van de tocht en met de trein van 7.45 vertrok men weer naar Soest. Gem- Zangver. „Utlle Dulci" Het kinderkoor dezer vereeniging heeft vo rige week Woensdag een gezellig uitstapje gemaakt per autobus naar Oud-Naarden De kinderen vermaakten zich volop aan het strand en in zee. Ook in den speeltuin amu seerden zij zich naar hartelust. Allen werden goed onthaald en tegen zeven uur werd weer huiswaarts gereden over Bussum en Hilver sum. Wel voldaan arriveerden zij circa 8 uur op Nieuwerhoek. De vereeniging „Utile Dulci" heeft hier mede het kinderkoor een gezellig uitstapje bereid. Verder vernemen wij nog, dat het- kinderkoor onder leiding van den directeur Anton Ponter Jr. uit Utrecht zeer goede vor deringen maakt. De wekelijksche contributie bedraaagt 10 cent. De repetities worden ge houden 's Maandagsavonds te 7 uur in het Parochiehuis. Wij wenschen Utile Dulci nog veel succes. Het steeds toenemende autoverkeer, maakt het Nieuwerhoeksplein tot een van de ge vaarlijkste punten van ons dorp. Speciaal 's Zondags kan men lange rijen auto's van beide zijden juist dn de bocht naar Baarn elkander zien passeeren en is het dikwijls meer geluk dan wijsheid, dat geen aanrijdingen plaats vinden, te meer, omdat vele auto's van de richting Baarn komende het blijkbaar gemakkelijker vinden, om de bocht z.g. links te nemen. Gelukkig houdt hierop de politie een waak zaam oog en vele auto- en motorrijders, worden dan ook door de politie, voor de laatstgenoemde handeling beloond met een desbetreffend bewijs. die gesteld zijn op een poeder, dat niet alleen aangenaam en verzachtend, maar ook gezond voor de huid is, gebruiken. Prijs 45 ct. en 60 ct. per doos en Ts evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Doch, jammer genoeg, de politie kan er niet altijd zijn! Is het Nieuwerhoeksplein dus reeds een zeer gevaarlijk punt voor automobilisten en motorwielrijders, voor voetgangers is het nog des te gevaarlijker. Vooral wanneer de politie er niet is, wil len de minder sericuse rijders nog dikwijls zoo gaarne trachten juist op dit punt? elkander te „lappen". Ook de6 stopplaatsen der autobussen, dra gen het jharêj',er aan bij om het gevaar, zoo groot reeds, nog te verhoogen. Het komt immers veelvuldig voor, dat autobussen van beide richtingen op den zelfden tijd daar stoppen, waardoor een kLein gedeelte van den weg slechts ter be rijding overblijft. Vele inwoners, die van de bussen gebruik maken, kennen de gevaren, veelal hebben ze dan ook die wetenschap opgedaan, door he vig te schrikken, omdat het op het randje af was, doch hoe is het gesteld met de vreemdelingen, ook zij moesten beschermd worden. Vast staat dat hier spoedig eene veran dering meet komen, anders kunnen ongeluk ken niet uitblijven. Dit klemt te meer omdat eene oplossing toch zoo gemakkelijk te vinden is door een invoering van links en rechts verkeeer. Weliswaar heeft de gemeente hiervoor eenigen tijd geleden ook plannen ontworpen, doch van eene uitvoering is het tot beden nog niet gekomen. Wij kunnen niet aannemen, dat de uitvoe ring van dit plan wordt tegengegaan door de omwonenden, b.v. het niet willen afstaan van grond etc. immers het geldt hier een algemeen belang. Mochten er ten slotte een of meer niet- goedwillenden zijn, bestaat er dan geen mo gelijkheid hen de dwingen, immers één men- schenleven mag toch niet gewaagd worden voor dikwijls pietluttige eigenbelangetjes. Moge de oplossing spoedig komen! Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. aanbinden en tevens is dit een schitterend; oefening voor de a.s. competitie. De adspiranten, welke om 12.30 uur spe len, zullen niet minder krachten moeten in spannen. Daarom jongens speelt samen. Wil het niet alleen probeeren. Denkt aan het spreekwoord: Samenspel doet overwinnen. De leden worden er aan herinnerd, dat a.s. Zondag om 7 uur een H. Mis zal worden opgedragen voor de zielerust van ons over leden lid A. Mulders. De leden worden ver zocht ter H. Tafel te naderen. ONZE RIJMKRONIEK OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat de commissiën uit den Raad voor 1931—1932 zijn samengesteld als volgt: Commissie Heide- en Zandgronden. Voorzitter: K- Lodeesen; Leden: P. van den Breemer en A. Endendijk. Commissie Operrbrre Werken. Voorzitter: lodeesen; Leden: T. Blee- ker, W. F. H. Busch, M. Hornsveld en H, van Klooster. Commissie Uitbreidingsplan en Grondbe drijf. Voorzitter: de Burgemeester. Leden: P. van den Breemer, H. J. Gasille, G. J. Groote- wal, M. Hornsveld. £n J. Nooder. Commissie Belastingzaken. Voorzitter: J. S. van Duren; Leden: W- F. H. Busch, A. Endendijk, Mej. H. Funke en J. J. H. Mineur. Commissie Werkverschaffing en steunverlee- nbig. Voorzitter K- Lodeesen; Leden: T. Blee- ker, W. F. H. Busch, Mej. H. Funke, H. J. Gasille en H. van Klooster. Commissie Bijstand Gasbedrijf. Voorzitter: J. S. van Duren; Leden D. A. de Bruijn, G. J. Grootewal en H. van Kloos ter. Wetgevende commissie. Voorzitter de Burgemeester; Leden C. J. van Dam, A. Endendijk, H. J. Gasille en J. J. H; Mineur. Financieële commissie. Voorzitter: J. S. van Duren; Leden: H. J. Gasille, G. J. Grootewal en H. van Klooster. Salariscommissie. Leden: T. Bleeker, W. F. H. Busch, G. J. Grootewal, H. van Klooster en J. J H. Mineur. Soest. 4 September 1931. o B. en W. van Soest brengen ter openbare kernis, dat de werkzaamheden van hun colle ge als volgt zijn verdeeld: Burgemeester: Brandweer, Bouw- en Wo ningtoezicht, Woningwet, Onderwijs, Grond bedrijf, Volksgezondheid, Keuringsdienst, We genfonds, Ambtenaars- en arbeiderszaken en Algemeene Zaken. Diens spreekuur is iederen DLnsdagvöor- middag van 10 tot 12 uur, ten Raadhuize. Wethouder J. S. van Duren: Financiën, Gasbedrijf en Belastingen. Diens spreekuur is iederen Vrijdag van 9 tot 10 uur voormiddags ten Raadhuize. Wethouder K. Lodeesen: Armenzorg,Open bare Werken, Steunverleening en Werkver schaffing. Diens spreekuur is iederen Woensdagavond van 7 tot 8 uur in het gebouw van Operr- bare Werken aan den Lange Brinkweg. Als plaatsvervangend Burgemeester is aan gewezen de heer J. S. van Duren. Soest, 8 September 1931. Thee - Koffie Cacao - Sigaren Verkrijgbaar bij W> MEKKING Nassaulasn 20 - Soestdijk AAN HUIS TE ONTBIEDEN! SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Vanwege de opening van het nieuwe sport park te Baarn, waarvan de vereeniging „Eem- land ook een terrein is toegewezen, zijn door deze vereeniging voor Zondag 13 Sept. en 20 Sept. serie-wedstrijden georganiseerd. Door onze vereeniging wordt daaraan deelgeno men. Door loting komt onze vereeniging te gen Eemland I. Het program is als volgt: Zondag 13 September: 12.30 uur Eemland jun.—De Ploeg jun. 2 uur E-M.M'1 Limvio I (Eere-wedstrijd). 4 uur Eemland 1—De Ploeg I. Zondag 20 September. Nog 2 da spirant-wedstrijden, waarna E.M. M. II—Llhivio II. Daarna de finales der wedstrijden over beide dagen. We zien uit bovenstaande, dat De Ploeg zal moeten vechten tegen een elftal wat een klasse hooger speelt. Toch moet alle moed niet verloren worden en juist met man en macht gewerkt worden om zich in de finale te plaatsen. We zullen sportief de strijd IN MIJN BOOM Langs mijn venster zie 'k ze dwarr'len, Vallend uit mijn hoogen boom. 'k Zie ze naar beneden warr'len Vlug de een en d' ander loom. Doch een einde vindt elk blad Tusschen bruin geworden heesters, Onder struiken zonder blad Ot op 't grijze kiezelpad. Door den zwaren wicht van regen, Door den wind dooreen geschud, Gaat de dunne steel bezwijken, 't Blad valt neder, uitgeput. En dra staat mijn boom daar treurig, Zonder blad en zonder sier. Tot voor korten tijd zoo fleurig, Schuilplaats biênd aan 't vogeldier. Ach mijn kleine dart'le vrinden, Zijt ge Uw beschutting kwijt? Kunt ge nergens schuilplaats vinden? Kale boomen wijd en zijd. Doch zij schijnen zonder zorgen Over 't lot aan hen beschikt. In de schem'ring van den morgen Als het daglicht weif'lend blikt. Vroolijk zingen, kwink'len, fluiten Hoor ik reeds hun jubellied, Noodt hun vroolijk lied mij „Buiten", Schoon mijn oog hen nauw'ïijks ziet. 'k Zie ze door de takken wippen, Druk steeds zijn ze in de weer, Hier wat vinden, daar wat nippen, Dankbaar tjilpend keer op keer. Hebben zij ons wat te leeren Met bun vroolijk blij geluid? Ja, wat ondanks veel ontberen Jub'len ze hun danklied uit. Met dank aan God hopen op 29 Sept. a.s. onze geliefde Ouders J. v. d. FL1ER en A. v. d. FLJER—BAKKER den dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar in den echt werden ver bonden. Dordrecht: E. J. v. d. FLIER. A. v d. FLIER- ZAAL. Soest M. v. d. FLIER. C. N. v. d. FLIER. C. B. v. d. FLIER- VEENENDAAL. A. J. v. d. FLIER. Gelegenheid tot felicitatie in Mai- son Ockhuijsen, op 24 September, van 3—5 uur. In Manufacturenzaak wordt tegen 1 October gevraagd ter opleiding. Alléén schriftelijke sollicitaties worden ingewacht onder; no. 288 bureau van dit blad. omtrek De Birkt. Desgew. met pension. Zeer billijk. Br. lett. L 531, Visser's Boekhandel, Kerk- straat 20a. SS I T0REI B Prima merk. ponds Kerksti G. G., 28 j., v. uitst. g. v., zoekt tegen medio Nov. een betrek king, liefst extern. Goed k. ko ken. In staat de geh. huish. te bestieren. Br. lett. H 532, Vis ser's Boekh., Kerkstraat 20a. KERKBERICHTEN PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. MAANDAG Feest van kruisverheffing. DINSDAG. Feest van O.L. Vrouw van Ze ven Smarten. VRIJDAG. 's Avonds 7 uur Lof. Biechthooren Donderdagmiddag van 34 uur en Zaterdagmiddag te '3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. Woensdag, en Vrijdag en Zaterdag Quater temperdagen. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAO. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt voor en na de H. Mis en om kwart voor 9. 's Avonds 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. MAANDAG Feest van kruisverheffing. DINSDAG. Feest van O.L. Vrouw van Ze ven Smarten. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis en Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na 't Lof tot 9 uur. Vrijdagmiddag Biechthoorn voor de kinde- deeren der Mariaschool. Woensdag, en Vrijdag en Zaterdag Quater temperdagen. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uui Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Nam. 3.30 uur Catechismus. Daarna Lof. In de week de H. Missen 's morgens om 8.15 uur. MAANDAG Feest van kruisverheffing. DINSDAG. Feest van O.L. Vrouw van Ze ven Smarten. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, .5, 6 en 7 uur. Woensdag, en Vrijdag en Zaterdag Quater temperdagen. ONS VROUWENHOEKJE Voorkomen is beter danlijmen. Lijmen? Wat? Gebroken aardewerk natuurlijk. Iedereen bezondigt zich wel eens aan bre ken, de een meer dan de ander. Maar om te voorkomen moet men ook de oorzaak we ten van het breken. Dat is nu wet ergmoei-i lijk, want meestal is het: „Ik hield 't zoo in mijn hand". Nu ja, goed, laat inen het dan „zóó" in de hand gehouden hebben; maar dan heeft men toch geen acht geslagen op stooten, hard neerzetten, drukken of iets van dien aard. Hoe dan stooten en hard neerzetten te voor komen? Wel, in de eerste plaats door aan de keu kenkraan een stukje gummislang te bevesti gen. Alles wat men nu aan glazen, kopjes, kannen e.d. afspoelt, wordt, indien het met de kraan in aanraking komt en hoe licht gebeurt dit niet als men spatten wil voorko men niet tegen het koper gestooten, doch tegen het soepele gummi. Een goed voorbehoedmiddel voor breken door hard neerzetten is het leggen van een ouden badhanddoek of een molton onder kleedje op het aanrecht en een dito doekje of kleedje, cenige malen dubbel gevouwen op den boden van het omwaschtafeltje. Voor Dinsd., Dond. en Zaterd., van 9—3 uur, eerlijke, fatsoenlijke Netjes werken en goed koken. Br. met voll. inl. en verl. sal. onder lett. K 533, Visser's Boek handel, Kerkstraat 20a. Juffrouw, 28 jaar, Ned. Herv., zoekt plaatsing als in Chr. gezin, waar dienstbode aanwezig is, of ter verzorging van 1 of 2 kinderen.' Ref. ten dienste. Br. lett. T 534,; Visser's Boekh., Kerkstraat 20a. 5 cent, p.j dozijn 55 cent. 15 en 35 &nt. VISSER'S BOEKHANDEL. Dame, die huis bewoond op net ten stand, wil hiervan een gemeubileerd of ongemeubileerd, naar verkiezinfo Br. fr. no. 286 bureau -^.blad. verkrijgbaar aan het abattoir op Zaterdag a.s., van 91 uur, a Gegadigden voor het pachten van 2 a 3 Hectaren gelegen in het Soesterveen, ge lieven zich te vervoegen bij P. Swager, Torenstraat 22, Soest. Huurtijdl 2 a 5 jaren, ingaande 1 December a.s. Gegadigden gezocht voor geza menlijke aankoop van een waggon (plm. 130 H.L.) Dominiale An thraciet, de beste na Wales. Br. no. 290 bur. van dit blad. FANTASIE PAHTAIONS HU* EN GOLF. PAKTALONS AUt PRUZfcN De architect JOHAN H. BLOM, is voornemens aan te besteden op VRIJDAG 18 SEPT. 1931 het bouwen van op een terrein aan den SOES TER WEG te A'FOORT. Bestek en teekening verkrijgbaar f4.— p. stel. Restitutie f2.— ten kantore! KORTE ORACHT 22, AMERSFOORT. Morgen melplaa half dr Heer, S3I met het kamers, der no. biedt zi vrij. S Soesterl 5 Patrij een zwa Soesterl SS D, O, Si K, voor I Adres: Soestdij Damesri f 10.—, keer bei spotprij: straat 3 nog eei Hoendei Koningi met pla te koop Bosstra, maat 4 weg 17 VU! Inmaak voor 2: 10 cent

Soester Courant | 1931 | | pagina 2