DEKENS DIIOM mm 25 br 35 m\ per pond. WINTERCURSUSSEN NAALDVAKSCHOOL Costuum- en Linnennaaien. Stoppen, Mazen en Verstellen. >NlN01NE&3fnN0 Dehcmqerij Sfoffeerdetj) Dixiaansche Rijmen. D. C. van Vliet Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. „Het Handelshuis' WOLLEN GESTIKTE MOLTON „Het Handelshuis Joh. v. Schalkwijk Jr. Het auio»erneep op maimierHOBH. Heeren na het scheren Purolpoeder en bij Kiespijn Voor menschen met een fijnen smaak! „CORTGSA' net meisje Gemeub. zii-sieapK. le huur Net Frieschj meisje, Juffrouw gevraagd. assistente eer huisvrouw Schoolschriften Dictaatcahiers qedeelte virhuren PRIlYlft MULEESCH Anthraciet. Aanbesteding. 3 WONINGEN VAN H M. DE KONINGIN-MOEDER 1 October a.s. worden nieuwe middag-* en avondcursussen geopend in Inschrijving van leerlingen voor deze nieuwe cursussen iederen Dinsdag en Vrijdag van 3.30-4,30 uur in het schoolgebouw (Burg, Grothestr.) Spoedige aanmelding noodzakelijk eAwanas ONTEVREDEN MANUS Wie loopt er te trappen» 1 e hijgen, te happen, iviet haastige stappen, Zoo vroeg in de morgen bn 't hoold vol van zorgen; Wie gooit er de deur op tn steekt er z'n glimkop, üevvasschen in inaansop Beroofd haast van zinnen Vrijpostig naai- binnen? ls Manus, de kale; Z'n dritl kent geen palen; Hij loopt er te raaien, Hij schreeuwt en hij foetert Hij blaast er en toetert; Hij, anders zoo vroolijk, Zoo leuk en zoo oolijk, Kijkt bloedrig uit d'oogen, Zijn rug is gebogen Om 't rijk van de logen. Hij laakt het ten zeerste In Karei de Eerste, Die zich laat gebruiken Om iemand te fnuiken, Om iemand te nekken, Die hier zonder vlekken, Genas wonde plekken; Die voor ging in streven En raad wist te geven. Wat blijft er de wachter Zoo trouwloos ten achter! Wat moest hij verzuimen En 't veld reeds gaan ruimen; Hij, hoog op de tinne Bij 't eerste beginnen; Dat was onze hope; Maar Ford wou niet loopen; Laat spoedig het sloopen Of anders verkoop en. Zoo bromde vriend Manus En krabde z'n kanus; Ik zit vol venijnen En ga hier verdwijnen, Mijn lichtbol doen schijnen Op betere menschen, Die niets liever wenschen Dan steeds te probeeren Het kwade te keeren En 't goede te eeren! een kort oponthoud te Zwolle kwam men heelhuids te ruim twaalf uur middernacht te Soest aan. 't Was een mooie dag geweest. Wie voor jaren Drente gezien heeft, kent thans het jDrentsche landschap niet meer. Zomerconccert Het 6e zomerconcert, te geven do^r de Soester Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", Dir. Ferd. de Goey, zal Vrijdag 18 Sept. a.s. des avonds te 8 uur worden gegeven aan de Koninginnelaan. Het navolgende programma zal worden uitgevoerd: Les Jeux Olyinpiques, marsch, F. Popy. Ouverture Symphonique, E. Deneufbourg. Les Patineurs, Wals, Wald-teufel Fantasie op motieven van F. Mendels- sohn, A. Floris Le Calife De Bagdad, Ouv. de Bpïeküeu- Bohemiana, Wals, F. Popy. La Reine De- L'olymp.e fantasie, P. N. Labolej On the quarter Deck, Marsch, K. J- Alford- voorheen De Rond Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 Soesterbergschestraat 51 Tel. 2200 AFDEELING Groote sorteering. Lage prijzen. ,,'T HANDELSHUIS VOLDOET U" PLAATSELIJK NIEUWS Bijenteelt Morgen, Zaterdagmiddag, wordt vanwege de afd. Soest van de Vereeniging tot be vordering van Bijenteelt een practische les gegeven door den Heer Veldkamp, bijenteelt leeraar te Amersfoort. De leden van deze afdeeling, alsmede allen, die belang stellen in het leven der bijen, worden verzocht) tegen half drie des middags bij het station Soest- duinen te zijn per fiets. Vandaar gaat de tocht naar Soesterberg naar de bijenstand van den heer Heitman. De Imkersdag Zaterdag maakten een 18-tal personen uit Soest met een 5-tal uit Amersfoort een mooie tocht naar Assen. Daar werd de imkersdag bezocht, waar een 900-tal bijenhouders bij een waren. Om half zes des morgens reed rqen onder een gestadigen regen van hier. Bn het bleef nat, tot men de Drentsche grens gepasseerd was; toen klaarde de lucht op en na een droeven morgen* brak een blijden dag aan. Ongeveer 10 uur was men aan Hotel „Bellevue", waar oude kennissen weiden begroet. Na een korte vergadering stapten allen weer in de autobussen voor een route door Drente met als eindpunt Oosterhesseien, waar in café „Deen" de koffietafel gehouden werd. Hier begroette de burgemeester met een aardige speech de groote vergadering. Na een oponthoud van ruim een uur, werd de tocht voortgezet via Witteveen (het nieuw ste Drentsche landbouwdorp, ontgonnen door middel van Haagsch straalvuil), de V.A.M. de losplaats daarvan met tunnels bij Drijber naar Beilen, alwaar in Hotel Koopman de thee met Groninger koek wachtte. 't Was onderwijl half zeven geworden en hoewel velen nog weer terugkeerden naar Assen, waar de vergadering officieel geslo ten zou worden, vonden de leden van de afdeeling Amersfoort en Soest het beter de terugtocht vanuit Beilen te aanvaarden. Na Aanbesteding Vrijdagavond 4 Sept. om 7 uur, werd door den heer P. Beekman, architect, voor re kening van den heer H. van Kooy aan de Birktstraat aanbesteed het bouwen van een garage met bovenwoning. Inschrijvers de H.H.: Bruinsma f5445, Jorna f6127, Nijborg f6666.. V. d, Broek f_6705, Kareisen f6990. Van der Lugt f7365. Metz f7490, Hiïhorst f7640. Bijenteelt De afd. Soest van de Vereeniging tot be vordering van bijenteelt za! dezen winter een cursus geven in korfvlechten. Een 14-tal leden, voornamelijk uit Soest, enkele uit Amersfoort, zullen dezen cursus meemaken. Men kan zich nog aanmelden bij den Secr. v. d. Vereeniging den heer Van Boven, Bosstraat 11. Bijenteelt Elk wat wils, zoo denkt het bestuur van de Ver. tot bevordering van bijenteelt. Een cursus in korfvlechten zal worden gegeven dezen winter. Voor hen, die liever zelf een bijenkast lee- ren timmeren, zal men ook trachten een cursus op te richten. Men kan zich nu reeds bij den Secr. den heer Van Boven, Bosstr. 11, aanmelden. Onderscheiding Bij Koninkl. besluit is de zilveren eere medaille der Oranje Nassau orde met de zwaarden toegekend aan den sergeant vlieg tuigmaker J. W. Herter, bij de Luchtvaart- afd. te Soesterberg. Benoemd Door den kerkeraad der Ned. Herv. ge meente, is tot koster benoemd de heer D. van Hummel. Mej. E. M. C. vata Laer f Vrijdagmorgen om 12 uur werd onder klokgelui op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. het stoffelijk overschot van wijlen mej. Emma Maria Cornelia van Laer, ter aarde besteld. Zeer velen waren op de begraaf plaats saamgekomen, o.a. bestuur en leden der Theosof. Ver. en der dierenberscherming1 met den Insepect. e.d. Toen de kist lang zaam in de groeve was neergelaten en'de 10 bloemstukken daaromheen waren gelegd, trad allereerst Mw. Vermeulen naar voren, om haai- te danken voor alles wat zij gedaan heeft voor het afgedwaalde. Steeds heeft zij met volle sympathie zich aan haar taak ge geven. Sober en zonder vertoon ging zij haar» weegs. Zij beminde de mensch, het dier en de bloemen zonder onderscheid. De heer A. C. Rocha't (Utrecht) voorzit ter der afd. Utrecht en lid van "het H. B. der Dierenbescherming dankt de ontslapene voor wat zij deed yoor het dier. In Utrecht heeft zij een eere-zuil opgericht in het asyl dat mede door haar arbeid tot stand kwam. De achtergeblevene zullen trachten in haar voetspoor door te gaan. Gij zult nooit) worden vergeten. Rust in vrede. Dr. Miedema uit Amersfoort dankt God voor wat "Hij in de hoogstaande vrouw heeft geschonken; door de groote liefde des harten was zij een lichtend voorbeeld. Spr. gaat voor in dank gebed. Mevr. J. C. Droste.Wilmans (Amster dam) sprak namens de Theos. Vereen. De afgestorvene, aldus spreekster, was de ware theosofe. Met groote liefde heeft zij die waarheid beleden en beleefd. Spreekster neemt met een zegenbede afscheid van haar. Daarmede was de plechtigheid beëindigd. De aanspreker dankte namens de familie voor de overgroote belangstelling. Brandstoffen Na gehouden inschrijving is de leverantie van brandstoffen ten behoeve van de gemeen te opgedragen aan joh. Tak alhier. Gevonden voorwerpen Soesterberg Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau Zakmes, horloge, portemonnaie met inhoud, phaf pistooltje, jongenspet, paar heerenhand schoenen, sleutel. Begrafenis J. Dalderop Donderdagmiddag werd te Soesterberg ter aarde besteld de milicien-vliegenier J. Dalder op, die verleden week bij het vliegongeluk te Berg-Ambacht zoo ernstig gekwetst werd en in het ziekenhuis te Gouda aan de gevolgen is overleden. Na de uitvaart werd de kist door collega's naar het kerkhof gedragen. Vele bloemstuk ken dekten de baar. Van het vliegkamp was een groot deel van de officieren, qnderofficieren en burger personeel aanwezig. Ook waren aanwezig de commandant, majoor Van Santen met zijn adjudant kapitein Van den Abeele, de com pagnies commandant 1ste luit. vliegenier van de Werf, de vliegtuig-groepscomm. kapitein vliegenier Van Hecking Colenbrander, als mede een deputatie, bestaande uit den adju- dant-onderoff. Klaui en sergt.-vliegtuigmaker Los, terwijl de marine-luchtvaartdienst ver tegenwoordigd was door den luit. ter zee 2de klasse Eikerbout. Maj. Van Santen schetste den overledene als een plichtsgetrouw militair en een goed kameraad, erop wijzende, dat kleine oorzaken vaak groote, tragische gevolgen kunnen heb ben. Dan werd nog gesproken door den sergt.-vliegtuigmaker Los namens den bond van militaire vliegtuigmakers. Zoowel door hun aanwezigheid in de kerk als op de begraafplaats gaven zeer velen blijk van medeleven met dit droevig gebeuren. Bevorderd Bij de Luchtv. Afd. zijn bevorderd tot reserve 1ste luitenant de res. 2de luitenant H. J. Schotmeijer, G. S. Wijburg, G. H. Aal- ders, J. W. Wesselingh, A. P. L. Bia, W. J. Meeuwis, D. Roukens en P. J. Berdenis van Berlekom; evenzoo tot 1ste luitenant bij die afd. de 2de luit. vlieger J. C. Bogaard. Postduivenver. „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Ciney op 16 Aug. met jonge duiven; afstand 209 K.M., Z.W. wind. Deelname 60 duiven. J. Pot.1, 2, 4, 9. W. C. Priem 3, 6, 10, 12, 13, 14, 15. A. Rijksen 5. W. Priem 7, 8, 17, 18, 19, 20. G. Visser 11, 16. Luxe prijs J. Pot met No. 1. Medaille J. Pot met No. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Marbehan met jonge duiven; afstand 299 K.M. N.O. wind. Deelname 70 duiven. W. C. Priem 1, 3, 4, 8, 9, 12, 13, 16, 17, 20. A. Rijksen 2, 15, 19. J. Pot 5, 6, 10, 14, 18. T. Bokma 7. E. Groen 11. Luxe prijs W. C. Priem met No. 1. Medaille A. Rijksen met No. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Chateauroux met oude duiven; afstand 684 K.M. Z.W. wind. Deeelname 52 duiven. W. C. Priem 1, 2, 4, 7, 8, 12, 13. H. van Sitter 3. H. Majoor 5, 9. J. Groen 6. 'B-jGroeneveld 10, 11. Uitslag wedvlucht vanaf Limoges met oude duiven; afstand 756 K.M., Z.W. wind. Deel name 36 duiven. H. van Sitter 1, 3, 9. W. C. Priem 2, 6, 7, 8, 10. B. Groeneveld 4. H. Majoor 5. Eereprijs H. van Sitter met No. 1. A.s. Zondag weder een wedvlucht voor oude en jonge duiven, uit België. De vlucht van Zondag 6 Sept. j.I. is ta melijk goed verloopen, ondanks het minder gunstige weder kwamen de beestjes op tijd binnen en zijn er betrekkelijk geen verliezen te boeken. Gebruik makende van de goedheid der re dactie is hier tevens een beleefd en vriende lijk verzoek aan onze geachte Soester inwo ners. Mocht er bij U eens een verdwaalde postduif terecht komen, welke door ver moeienis ot slecht weder afgedwaald is, wilt U zoo goed zijn, het diertje even vast te houden en indien zulks mogelijk, even een klein berichtje opgeven aan onderstaand adres, daar er dan mogelijkheid bestaat dat de duifjes weder bij hun eigenaar terecht komen, daar de Postduiven vereeniging „De Zwaluw" in verbinding staat met het Alge meen Ringenbureau en zoodoende de beest jes niet voor de eigenaars verloren gaan. Opgaven worden gaarne ingewacht bij H. v. Sitter, v. Weedestr. 7b, Tel. 2064. Attentie In verband met het feit, dat in deze ge meente nog herhaaldelijk gevallen van schen nis ot feitelijke aanranding der eerbaarheid voorkomen, waarbij door de personen ten aanzien van wien de bovenstaande feiten worden gepleegd in de meeste gevallen geen signalement van de(n) dader(s) kan worden opgegeven, terwijl het zelfs meermalen voor komt, dat de politie eerst na geruimen tijd met het voorgevallene in kennis wordt ge steld, vestigt de Inspecteur van Politie er nogmaals de aandacht van de ingezetenen op, dat men, onverminderd de bevoegdheid van iederen burger om iemand, die een der gelijk feit pleegt, aan te houden en aan een politie-ambtenaar over te geven, in der gelijke gevallen ten spoedigste er van kennis dient te geven aan het Bureau van Politie, Steenhofstraat No. 2, alhier, zoo mogelijk telefonisch (tel. 2125), terwijl mede wordt verzocht vooral het signalement van den da der zoo juist mogelijk op te nemen, opdat deze 'feiten met kracht kunnen worden be streden. Landdag Prov. Jeugdkerken te De Bilt Op het landgoed „Beerschoten" te de Bilt, zal Zaterdag 12 September een land dag gehouden worden. Het programma ver veld: Spreker: Dr. G. W Oberman van Utrecht. Declamatie de heer C. A. Schilp uit Utrecht. Verder afwisseling van muziek, zang en rei dansen. Aanvang 3.30 uur n.m. Einde on geveer 8.30 uur n.m. Toegangsprijs. 35 ccent. Allen, dia zi^h de vorige landdagen herin neren, zullen ongetwijfeld ook nu weer pre sent zijn. Vertrek fietsers 2 uur van den toren N. H. kerk. Politie-diploma Bij het dezer dagen gehouden examen vanwege den Algemeenen Nederl. Politiebond werd 'het diploma o.m. behaald door den heer J. Buitenhuis, van Soesterberg. Soesterbergschestraat 51 Tel. 2200 HEEREN- EN JONGEHEEREN KLEEDINGMAGAZIJN Winterjassen Ulsters Jekkers Leerenjassen OOK VOOR DAMES Lumberjack's ,,'T HANDELSHUIS VOLDOET U" OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Bekroond Bij de behendigheidswedstrijden voor mo toren, gehouden te Zeist en waaraan door 50 motoren werd deelgenomen, werd de 1ste prijs behaald door den Heer A. van Dor- restein te Soesterberg en de 4de prijs door den Heer H. Hartkoren, eveneens te Soes terberg. Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 Tel. 2299 Re pa r a tie-lnrichting. Benoemd Benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der artillerie, bij de luchtvaart-afd. tot reserve-tweede-luit.- waarnemer de res.-sergeanten-Waarn. Ir. H. A. Bunge, Mr. W. Lindner, K. W. Taconis, H. C. Zeeveen, A. Schoolwerth, W. deGraaff. D. Kuiper, K. Akkerman, P. A. de Booy en Jhr. H. van Panhuijs. Telefoon Baarn—Soest Nieuwe aansluitingen: 2092 Zr. A. van Beek, Rustoord-Pension Zonnehof Kerkpad Z.Z. 25. 10 C. F. de Water, Loodgieter, Dorp straat 19 Lage Vuursche. 2353 R. Berends, Visch-, Fruit, Comest., To renstraat la Soest. 190 Dames Herselman en Oldenziel, Dal- weg 190 Baarn. 570 Jan de Ruyter Pzn. Heerenmode- en Hoeden mag., Laanstraat 41 Bj Baarn, 2059 W. M. Voss, Pastoor, Steenhofstraat. Soe9t. 2379 Centraal Woningbureau, Vaii Weede straat 11B, Soest. 2022 A. H. v Kef teren, Hotel Eemland, Soest 2073 G. J. Govaars, Vosseveldlaan 28, Soest. 2176 A. Brouwer, Architect, Middelwijkstr. Soest. 382 Eerste Twentsche Rund-. Kalfs- en Varkens slagerij „De Concurrent", Spar- relaan 41, Baarn. '2324 Th. v. d- Bogaart, Koopman, Oranje- laan 3, Soest. 1606 P. J. J. Renes, Eemnesserweg 101, J Baarn. Ir. G. J. Kapteijn, Steenhofstr. 75, Böësf. Het steeds toenemende autoverkeer, maakt het Nieuwerhoeksplein tot een van de ge vaarlijkste punten van ons dorp. Speciaal 's Zondags kan men lange rijen auto's van beide zijden juist 'in de bocht haar Baarn elkander zien passeeren en is het dikwijls meer geluk dan wijsheid, dat geen aanrijdingen plaats vinden, te meer, omdat vele auto's van de richting Baarn komende het blijkbaar gemakkelijker vinden, om de bocht z.g. links te nemen. Gelukkig houdt hierop de politie een waak zaam oog en vele auto- en motorrijders, worden dan ook door de politie, voor de laatstgenoemde handeling beloond met een 'desbetreffend bewijs. Doch, jammer genoeg, de politie kan er niet altijd zijn! Is het Nieuwerhoeksplein dus reeds een izeer gevaarlijk punt voor automobilisten en motorwielrijders, voor voetgangers is het nog 'des te gevaarlijker. Vooral wanneer de politie er niet is, wil len de minder sericuse rijders nog dikwijls zoo gaarne trachten juist op dit punt? elkander te „lappen". Ook de stopplaatsen der autobussen, dra gen het hare er aan bij om het gevaar; zoo groot reeds, nog te verhoogen. Het komt immers veelvuldig voor, dat autobussen van beide richtingen op den zelfden tijd daar stoppen» waardoor een klein gedeelte van den weg slechts ter be rijding overblijft. Vele inwoners, die van de bussen gebruik maken, kennen de gevaren, veelal hebben ze dan ook die wetenschap opgedaan, door he vig te schrikken, omdat het op het randje af was doch hoe is het gesteld met de vreemdelingen, ook zij moesten "beschermd worden. Vast staat dat hier spoedig eene veran dering neet komen, anders kunnen ongeluk ken niet uitblijven. Dit klemt te meer omdat eene oplossing toch zoo gemakkelijk te vinden is door een invoering van links en rechts verkeeer. Weliswaar heeft de gemeente hiervoor eemgen tijd geleden ook plannen ontworpen, doch van eene uitvoering is het tot lieden )g niet gekomen. Wij kunnen niet aannemen, dat de uitvoe ring van dit plan wordt tegengegaan door de omwonenden, b.v. het niet willen afstaan van grond etc. immers het geldt hier een algemeen belang. Mochten er ten slotte, een of meer niet- goedwillenden zijn, bestaat er dan geen mo gelijkheid hen de dv/ingen, immers één men- schenleven mag toch niet gewaagd worden voor dikwijls pietluttige eigenbelangetjes. Moge de oplossing spoedig komen! "I die gesteld zijn op een poeder, dat niet alleen aangenaam en verzachtend, maar ook gezond voor de huid is, gebruiken. Prijs 45 ct. en 60 ct. per doos en Ts evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. B. en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat de com'missiën uit den Raad voor 1931—1932 zijn samengesteld als volgt: Commissie Heide- en Zandgronden. Voorzitter: K. Lodeesen; Leden: P. van den Breemer en A. Endendijk. Commissie Opcrbrje Werken. Voorzitter: lodeesen; Leden: T. Blee- ker, W. F. H. Busch, M. Hornsveld en H. van Klooster. Commissie Uitbreidingsplan en Grondbe drijf. Voorzitter: de Burgemeester. LedenP. van den Breemer, H. J. Gasille, G. J. Groote- wal, M. Hornsveld £n J. Nooder. Commissie Belastingzaken. Voorzitter: J. S. van Duren; Leden: W. F. H. Busch, A. Endendijk, Mej. H. Funke en J. J. H. Mineur. Commissie Werkverschaffing en steunverle ning. Voorzitter K- Lodeesen; Leden: T. Blee- ker, W. F. H. Busch, Mej. H. Funke, H. J. Gasille en H. yan Klooster. Commissie Bijstand Gasbedrijf. Voorzitter: J. S. van Duren; Leden D. A. de Bruijn, G. J. Grootewal en H. van Kloos ter. Wetgevende commissie. Voorzitter de Burgemeester; Leden C. J. yan Dam, A. Endendijk, H. J. Gasille én J. J. H. Mineur. Financieële commissie. Voorzitter: J. S. van Duren; Leden: H. J. Gasille, G. J. Grootewalen H. van Klooster. Salariscommissie. Leden: T. Bleeker, W. F. H. Busch, G. J. Grootewal, H. van Klooster en J H. Mineur. Soest. 4 September 1931. o B. en W. van Soest brengen ter openbare ker nis, dat de werkzaamheden van hun colle ge als volgt zijn verdeeld: Burgemeester: Brandweer, Bouw- en Wo ningtoezicht, Woningwet, Onderwijs, Grond bedrijf, Volksgezondheid, Keuringsdienst, We genfonds. Ambtenaars- en arbeiderszaken en Algemeene Zaken. Diens spreekuur is iederen Dimsdagvoon- middag van 10 tot 12 uur, ten Raadhuize. Wethoudfer J. S. van Duren: Financiën,, Gasbedrijf en Belastingen. Diens spreekuur is iederen Vrijdag van 9 tot 10 uur voormiddags ten Raadhuize. Wethouder K. Lodeesen: Armenzorg,Open bare Werken, Steunverleening en Werkver schaffing. Diens spreekuur is iederen Woensdagavond van 7 tot 8 uur in het gebouw van Open bare Werken aan den Lange Brinkweg. Als plaatsvervangend Burgemeester is aan gewezen de heer J. S. van Duren. Soest, 8 September 1931. Bij Hoofdpijn a|a Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Thee - Koffie Cacao - Sigaren Verkrijgbaar bij W. MEKK NG Nassaulasn 20 - Soest dijk AAN HUIS TE ONTBIEDEN! gaard, Amersf.str. 4. C. T. v. Goor den Oos- terlingh, Spoorstraat 50. F. J. C. Lankester Steen hofstraat 46- Th. v- d. Bogaart, Oran- jeiaan 3. H Verheul, Beetzlaan 15a. L. iH. Cuijpers, Kon.laan 133. L- A. v. d. Korput, Kor.iiiginnelaian 133. VERTROKKEN: P. M. F- v. d. Brom. van Andriessestraat 8 naar Amsterdam, Bla- ziussaaat ISbis. J. A. Blok, van Talmalaan 10 naar Lange Bergstraat 45, Amersfoort. S. E. G- T. Busmann van Postweg 19; naar Den Haag, Oostduinl. 31.' A. van Boven, van Birkstraat 43 naar Heiloo, Nic. Beetz laan: C. J. Klootwijk, van Kerkdwarsstraat 15 naar Sprang-Capelle, Sprangschedijk- Wed. A. G. H. Markus, van Heideweg 14 naar Rijswijk, Beetzlaan 81. C. Cinqualbré, Birkstraat 7a naar Sumatrastraat 29 2 hoog. A. J. Voenendaal, van Van Weedestraat 40a naar Heemstede, Hortensialaan 4. C. F. R. Steensma, van Amersf.str. 116 naar A'dam, Kweekschool v. Zeevaart. J. C. M. Rade- nijatker, van Kerkpad Z.Z. 31 naar Tilburg, Oudedijk 1. J. M. van Westen, van Utrecht- scheweg 4 naar Baarn, Hoofdstr. 18. B. Haks, van Korte Brinkweg 17 naar Zeist, v. d. Merschlaan 37. G. G. C. v. Zijll de Jong, van Ericaweg 4 naar Den Haag, Zuidwal 83. Wed. H. H. Limberg met gezin, van Kerkpad N.Z. 52 naar Baarn, Penstraat 20. VERHUISD: R. J. D. v. Dort met gezin, van Van Maarenstraat 8 naar Verl. Postweg 34. G. W. C. v. d. Leen met gezin, van Postweg 46, naar Burg. Grothestraat 23. A. W. Stalenhoef, van Soesterbergschestr. 13 naar Laanstraat 76a. J. v. d. Graaf, van Dijkhuisstr. 18 qaar Amersf.str. 40. J. D. Stuitje, van Birkstraat 17 naar Soesterb.str. 9. A. M. v. Velthoven, van Vosseveldl. 47 naar Den Blieklaan 59. A. Hogeboom, van Soesterb.str. 111 naar Klaarwaterweg 6. Met dank aan God hopen op 2C Sept. a.s. onze geliefde Ouders J- v. d. FLIER en A. v. d. FL1ER-BAKKER den dag te herdenken, dat zij vooi 40 jaar in den echt werden ver bonden. Dordrecht: E. J. 3 A. v. d. Soest: d. FLIER. FLI ER- ZAAL. M. v. d. FLIER. C. N. v. d. FLIER. C. B. v. d. FLIER- veenendaal. A. J. v. d. FLIER. Gelegenheid tot felicitatie in Mai- son Ockhuijsen, op 24 September, van 3—5 uur. In Manufacturenzaak wordt tegen 1 October gevraagd ter opleiding. Alléén schriftelijke sollicitaties worden ingewacht onder n<j. 288 bureau van dit blad. omtrek De Birkt. Desgew. met pension. Zeer billijf Br. lett. L 531, Visser's BoelAandel, Kerk straat 20a. SPORTKRONIEK Zondag 2 uur te KERKBERICHTEN SOEST Zondag 13 September 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. Zaal „Eemland". Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Woensdagavond 7 uur inwijding Emma- kerk. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-schooI, Spoorstraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. C. Klomp, van Ede. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur cand. L. Kleisen, van Apeldoorn. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. D. A. Vorster, van Arnhem. SOESTERBERG Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Zondagsschool van 2—3 uur. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Doopsbediening. Nam. 6 uur geen dienst. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Cornelis, zoon van C. de Jong en F. J. Beugel, Laanstraat 29. ONDERTROUWD: J. A. van Dijck en M. M. Klein. P. Meijer en J. M. J. van LemeL H. Paek en J. Kok. B. L Koeleinan en G. M. Schimmel. A. Rijksen en J. Doddcma, OVERLEDEN: Emma Maria Cornelia van Laer, 74 jaar, ongehuwd, Kolonieweg 2f. Jo- hannes Dalurop, 3C jaar, geh. met G. de Goede, Verl. Postweg 39. GEVESTIGD: C. J. Does, Missiehuis St Jan. W. Ekkelenkamp, Hoogte 50. M. Drost He Hing weg 6. J. G. Harthoorn m.e., Kerk pad N.Z. 14. G. Dukker, Den Bliekiaan 34* G. de Kruiff, Lindenlaan 3b. B- M. Grijm Mendelssohnlaan 11. A. Remmers, Kerkpad Z.Z. 9. R. P. Drost, F. C. Kuyperstraat 11, W. Reinders, Nieuwew. 70. D. A. M. Amesz Nieuv esteeg 35. A. J. Pannebakker-Olden- bof, Bartolottilaan 23. J. M. Filet-Pannebak ker, Bartclottilaan 23. W. H. Flick, F. C. Kuyperstraat 1. H. Dubbeld, De Beaufortl. 12. J. S. Dubbeld, de Baeufortlaan 12. J. H. D. Gregorius, Amersf.str.weg 119. E. Hof stee, Nieuweweg 19. A. Hinz, Steenhofstr. 75. L. D. M. Zwiins, Banningstraat 98. W. G- M. Netten, Birkstraat 34. H. Tegdler, Soesterbergschestraat 127. J. Uit den Boo- ELS.V.A.C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: Baarn adsp.Esvac adsp. 62- C.J.V.V. jun.—Esvac jun. 3—2. Esvac Z—De Vossen 23. 's Gravelanu 1Esvac 1 63. Zooals uit bovenstaande resultaten blijkt, heeft geen der Esvac elftallen een overwin ning kunnen behalen. Voor de eerste drie is dat niet zoo erg,, omdat deze wedstrij den waren georganiseerd als oefening; de nederlaag die het eerste elftal Zondag ech ter tegen 's Graveland leed, is des te erger, daar dit de eerste wedstrijd was van de competitie. Tevens een wedstrijd, die zoo goed als gewonnen was, want plm. een half uur voor lijd was de stand 31 voor Es vac; 's Graveland kwam toen geweldig op zetten en de Esvac achterhoede raakte de kluts kwijt en kon geen vat op het spel der tegenpartij krijgen; ook de anders zoo emi nente doelveraediger was er totaal uit- 's* Gra veland doelpuntte dan ook nog vijf maal en bracht de eindstand op 6—3. Het programma voor deze week luid: Esvac Z -Rood Wit Zaterdag 3 uur. Esvac 1B.ederodes 1 Zondag 2 uur in het Bui-iym. Dekelhpark. A.P.W-C. Il--Esvac 11 Amersfoort. De wedstrijd van het Zaterdagmiddag elf tal tegen Rood-Wit uit Amersfoort, is een laatste oefening daar de competitie Zaterdag 19 September a.s. aanvangt. Esvac II speelt haar eerste wedstrijd in de competitie en wel tegen A.P.W.C. 11; deze wedstrijd kan door de Esvac reserves gewonnen worden daar A.P.W.C. II niet tot de sterkste elftallen behoort Esvac I speelt in het Burgem. Dekethpark tegen Brederodes I dit Vianen; Brederodes is ons totaal onbekend, maar zooals ons ter oore kwam, kan Esvac I de winstpunten be machtigen. De Esvaccers z^jn ten slotte aan hun reputatie verplicht te winnen en moeten tevens de nederlaag van 1.1. Zondag weder goed maken. Ten slotte vermelden wij nog, dat een Esvac junioren élftal a.s. Zondag te Soes terberg speelt tegen de Soesterberg juni oren. Deze wedstrijd wordt ter aanvulling gespeeld op de wedstrijden om de Zilveren Motor en wel tusschen de demi-finales en de finale. Aanvang half vier. V.V. „SOEST" B.V.C. III—Soest III 05. J.I. Zondag speelde ons 2e elftal haar le comp. wedstrijd in dit seizoen. Met een 5—0 overwinning keerde Soest II huiswaarts, waardoor de eerste twee punten binnen zijn. Zondag a.s. terrein Koudhoonnweg: Soest II—Zeist III, aanvang 1 uur. 2e Elftalspelers flink aangepakt, probeer op den ingeslagen weg voort te gaan. Soest I—Utrecht 3 uur n.m. Ons le elftal zal na eenige weken rust, den strijd aanbinden tegen Utrecht. Het kan een spannende strijd worden en is tevens, een goede oefening voor de komende competitie. Utrecht is-een stevige 3e klasser, zoodat er behoorlijk angeapakt zal moeten worden, oin succes te bereiken. De verloting goedgekeurd door B. en W. yan Soest bij besluit 24-8-'31. Deze week is begonnen met den verkoop der loten en het gaat tot nu toe uitstekend. De prijs/ der loten is 25 cent per stuk. Eerste prijs is een Heeren- of Damesrijwiel naar keuze. Flet batig saldo van deze verloting zal ge bruikt worden voor het in orde maken van de kleedkamers en het terrein. Wie van de „Soest" leden of donateurs(trices) wil ons helpen bij het verkoopen der loten, ze zijn verkrijgbaar in boekjes van 10 stuks bij W. v. d. Hoek; Oude Utr.weg lb, Soest. Uw aller medewerking in deze, zal zeer op prijs gesteld worden. De Zilveren Motorwedstrijden van de Voet bal- en Athl.-Vereen. „Soesterberg" Zondag j.I. werden de voetbal-wedstrijden om den zilveren motor, uitgeschreven door de Voetbalvereen. „Soesterberg", voortgezet. Te 1.30 uur speelde „Scherpenzeel" tegen „Soestdijk". „Scherpenzeel" won met 2—1. Te 2.30 uur speelde B.V.C. 1 tegen Sopla 1, welke wedstrijd met 0—0 eindigde. Bij loting werd Sopla tot winnaar verklaard. A.s. Zondag te 1 uur spelen de winnaars en wel Soesterberg—Sopla en te 2.30 uur Scherpenzeel—Holland. Te 3.30 uur wordt een wedstrijd gespeeld tusschen de adspiranten van Soesterberg en Esvac, wat een aardige wedstrijd zal worden. Te 4.30 uur spelen de beide winnaars van dien middag de finale om den zilveren motor. G. G„ 28 j., v. uitsjt. g. v., zoekt tegen medio Nov.T een betrek king, liefst extern.(Goed k. ko ken. In staat de geh. huish. te bestieren. Br. left.]H 532, Vis ser's Boekh., Kerkstraat 20a. Voor Dinsd., Dond. en Zaterd., van 9—3 uur, eerlijlce, fatsoenlijke Netjes werken en goed koken. Br. met vol!, inl.jen verl. sal. onder lett. K 533, J/jsser's Boek handel, Kerkstra.it i 20a. Juffrouw, 28 jaar, Ned. Herv., zoekt plaatsing als1 in Chr. gezin, waar dienstbode aanwezig is, of ter verzorging van 1 of 2 kinderen. Ref. ten dienste. Br. lett. T 534, Visser's Boekh., Kerkstraat 20a. 5 cent, p. dozijn 55 cent. 15 en 35 cent, VISSER'S BOEKHANDEL. Dame, die huis bewoond op net ten stand, wil h ie wan een 1 ofjjrcme gemeubileerd naar verkiezi) bureau van femeubileerd, 286 verkrijgbaar aan het abattoir op Zaterdag a.s., varf 91 uur, a Gegadigden voor het pachten van 2 a 3 Hectaren Grasland, gelegen in het Soesterveen, ge lieven zich te vervoegen bij P. Swager, Torenstraht 22, Soest. Huurtijid) 2 a 5 j. ren, ingaande 1 December a.s. Gegadigden gezocht voor geza menlijke aankoop van een waggon (plm. 130 H.L.) Domirtiale An thraciet, de beste na Wales. Br. no. 290 bur. van dit blad. «.NTASIE PANTAIONS BU-Ea iOLE MKTALONS PRUZtN De architect JOHAN H. BLOM, is voornemens aan te besteden op VRIJDAG 18 SEPT. 1931 het bouwen van op een terrein aan den SOES TER WEG te A'FOORT. Bestek en teekening verkrijgbaar a f4,— p. stel. Restitutie f2.— ten kantore KORTE GRACHT 22, AMERSFOORT.

Soester Courant | 1931 | | pagina 6