De Soester rost IG L OF Schip Belgische Anthraciet De soester Courant Soester nieuwsblad PIANO-ONDERWIJS J. VERH0EFF J.A.VAN ARKEL TEL2217^SOESTDIJK Tapijten - Gordijnen - Meubelen 8MDSWM0EI „CORTOSA" Te LA PORTE KUIJPERS ■ECLIfflE-IMIIEDin T X Zij: Firma Gez. Lagerwij Herfst- en Winterseizoen Mooie collectie DAMES HOEDEN, KRAGEN, GESPEN enz. Dixiaansche Rijmen. afm. 20-30 m.M. in lossing Prils volgens do groens Kaarten doir ons muis bezorgd. Busieiiiiigeii uiardin nog E. van Meurs Aanbesteding. hu Bouuiin van een nioh van 4 weningin D. C. van Vliet Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. SIGAREN ALLEEN NASSAULAAN No. 20 We MEKKING Joh. v. Schalkwijk Jr. Dankbetuiging. ■I| Celluloid Cachepots net dagmeisje. 3S Spoorboekjes Verloren Te koop Hennen. Vulkachel R. K. meisje hulp in de huishouding werkhuizen. Gemeub. kamers Huisslachting. G BIJNE. Orgel- en Pianoles Mej. E. Plomp INBOEDELS te koop gevraagd N.V. GELDERSCHE CREI TE ARNH1 DROGISTERIJ „Ds Soester Vijzel" GijsbertMaris DEKENS ilVIIDO^AN Torensfraat 3B het beste adres. Zott Drc Krui- f BA Nog 2. weken Filiaal N.V. Stoom ververij e i Chemische wasscherij Gabr Hoeksema, Utrecht Dames-Hoeden- en Mode-Magazijn Burgemeester Grothestraat 11 - Tel. 2261 Voor het RETOUR! Hé Karei, ben je al weer t'rug? Is 't boven U niet best bevallen? „Nou, Burgerpa, 't was maar la-Ia, Met Petrus" valt er niet te mallen. >k Dacht eerst: Het gaat me voor den wind, >k Stond reeds met één been in den Hernel; Maar juist komt Aan-den-dijk voorbij, Almachtig, wat is dat een kemel! En of ik hoog en laag al sprong, En wijsheid daar stond uit te kramen, Het hielp geen zier: Je blijft er uit, Pa Aan-den-dijk, die prevelt: Amen! Daar stond ik nu, m'n hobbelpaard Had ik aan Manus weggeschonken; Gelukkig hoor ik in de vert' Een ouwe motor lustig ronken. Ja wel. De Ford van Jos. Mineur, Hallo! vriend Jos, wil even stoppen; Ik zal intusschen aan de poort Van Sinte Pieter voor U kloppen. 't Is goed, zegt Jos; ik ben het zat, 'k Rijd binnen in den Roonischen hemel; Soest lap ik lekker aan m'n laars, 'k Ben beu van 't politiek gezemel. „Wacht even", Jos, is ook een dorp, Je zult het vast niet beter treffen; Aan laatkomers heeft men hier 't land, Wil dat nu eerstens goed beseffen. En 't liep, zooals ik had voorspeld, Voor Jos bestond geen kans van slagen. De Roomsche hemel bleef potdicht, Hier hielp geen jamm'ren en geen klagen. We reden t'rug met d' ouwe Ford, Dit faatste had ik nog getroffen; Ik neem m'n baantje maar weer op, Misschien kan ik hier beter boffen. berooving met geweldpleging en het schul dig' zijn aan 2 inbraken, gepleegd onder Soes- terberg en Amersfoort, werd deze week 3 jaren gevangenisstraf zonder aftrek van voor arrest geëischt. Tegen den boom Door het springen van een voorband, reed een auto tegen een boom aan de Amërs-. foortschestraat te Soesterberg. De bestuur der en twee inzittende dames kwamen er met kleine ontvellingen af. Geneeskundige jrulp bleek niet noodig. De auto werd erg beschadigd en moest per kraanwagen naar Utrecht worden vervoerd. Nieuwstraat H - Telefoon 2103 Gegund Door den eerstaanw. Ing. erwondin.gen werd hij opgenomen en over gebracht naar het St. Eiisabeth-gasthuis te Amersfoort. Zijn toestand is zeer ernstig. Bankbedriji fa. La Porte Co. in andere handen Zooals uit een advertentie in ons blad blijkt, zijm de zaken van de fa. La Porte Co. overgegaan naar de Geldersche Cre- dictvereeniging. Met ingang van 25 Sept. j.I. is de firma La Porte in lequidatie gegaan. Het signaal des Doods Deze spannende film, met Olga Tschescho- wa in den hoofdroL, (2000 M. lengte), ge volgd door een lezing met authentieke licht beelden, wordt gegeven Zondag en Maan dag a.s. in de St. Joseph-Jongelingenver. De Maasbode schreef: „De terechtstelling op de binnenplaats van een Tsjekahol, het requuireeren van levens middelen onder een uitgehongerde boeren bevolking en andere scènes welke de ont werper van het scenario persoonlijk heeft; medegemaakt en getrouw naar de werkelijk heid in beeld heeft gebracht, zdjn van een afgrijselijke realiteit". De Standaard: geen bezWaar. Niemand verzuime dit filmwerk te zien. Zie advertentie in dit nummer. Coöp. Landbouw-Ver. „Soest" De Coöp. Landbouw Ver. „Soest", hield Ln „De Gouden Ploeg" eene algem. leden- .ergadering onder praesidium van den heei J. Brouwer. Na die gebruikelijke opening werden de notulen d.d- 3-10'30 gelezen en gearresteerd. De balans gaf aan f7317.63'; verkoopsom f 221.501 -67nette winst f2034.57. Het bestuurslid W. Wantenaar en de com missaris W. A- Kuyer werden herkozen. Uitgeloot werden 10 obligatiën, n.1. de num mers 95, 182, 252, 131, 289, 213, 33, 168. 59 en 226. Het entréegeld voor de nieuwe leden werd op hetzelfde bedrag vastgesteld als voor de oude leden. De rente voorhetye- serve-tedenkapitsal werd vastgesteld op 4 pet. Daar het bij statuten voorgeschreven aantal leden niet aanwezig was, icon de statuten wijziging geen doorgang hebben. Voor dit punt zal over 14 dagen nogmaals een ver gadering worden gehouden. Vermist Toen de veehandelaar H. v- d. Berg en de landbouwer v. d. Twee1 j.L Zaterdag op de Veemarkt te Utrecht twee door hun gekochte koeien in veilige haven wilden bren gen, bleken de beestjes gevlogen, of beter gezegd, ongevraagd medegenomen. Een niet al te best beestje had men, waarschijnlijk in ruil voor de 2 bedoelde exemplaren achter gelaten. Dit exemplaar vo-nd 'een goed On derkomen bij de Utrechtscche politie. Een direct ingesteld onderzoek bracht tot "heden nog geen succes. Nijverheidsschool Bij de plaatsgehad hebbende inschrijving voor leerlingen der Nijverheidsschool wer den een 60-tal jongen^ ingeschreven. Nieuwer hoe kstr aat 2 f6.-, f4.50, f3.- per maand. w der Genie te Amersfoort is aan den heer Th. H. de Goede te Soesterberg opgedragen het bouwen van rijwielbergplaatsen, schilloodsen en het bou wen van een officierswachtkamer te A'foort. Postduiven-vereen. „De Zwaluw' Uitslag van de wedvlucht vanaf Lier, met oude en jonge duiven, afstand 125 K-M. Z.-W. wind; deelname 128 duiven. W. C. Priem 1, 2, 6, 14, 27. G. Visser 3, 5. H. v. Sitter 4, 11, 22, 25. T. Bokma 7. B. Groeneveld 8, 12. Rijksen 9, 13, 16, 18, 19, 23, 24, 32. A. Schaap 10, 17, 26. J. Groen 15. J. Pot 20, 21, 29. Elzenaar 28. C. Schut 30, 31. 2 Luxe prijzen W. C. Priem, met nos. 1 en 2. A.s. Zondag volgt de laatste vlucht van dit jaar met oude en jonge duiven vanuit België, plm. 250 K.M. Als de duiven het mooie weder van de voorgaande stations tref fen, zullen op deze laatste vluchten in dit jaar weinig verliezen te boeken zijn. Het zal een waardig slot zijn van de serie schitte rende wedvluchten, die dit jaar gehouden zijn door de Postduiven-vereen. „De Zwaluw". Volgende week volgen nog enkele uitsla gen en dan begint de periode van rust voor de dieren, om plm. eind Nov. of begin Dec. wederom hun krachten te meten op de ten toonstelling, wat ook een aangename afwis seling blijft voor de liefhebbers. Reeds nu de ruitijd in vollen gang is, wor den verschillende beestjes besproken, of zë. zoodra hun mooie pakje klaar is, geschikt worden geacht hun kans te verdedigen. Voorwaar onze postduivensport is mooier als soms door menigeen gedacht wordt; de ware liefhebber behandelt zijn beestjes me{ zooveel zorg en toewijding, een pluim voor dierenbescherming waardig. Gevonden voorwerpen Soesterberg Omtrent die navolgende gevonden voorwer pen, zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie te Soesterberg: Twee knipmesjes en een rijwielbelasting- merk. Onvoorzichtig J.i. Zondag heeft op het Lunapark te Amersfoort een ernstig ongeluk plaats ge had. Toen die 22-jarige R. te Soesterberg, rijden de in een der auto's van de auto-zweef-baan. welke auto's met een zeer groote snelheid rond draaien, ging staan, viel hij er uit om terecht te komen tusschen 2 van deze draai- qr.de exemplaren. De architect Joh. H. Blom te Amersfoort, is voornemens aan te besteden Dinsdag 6 Oct.: a.d. Heiligenbergerweg, aldaar. Bestek met teekening ad f4.— (rest. f 2.) ten kantore Korte- gracht 22. Raadsvergadering De raad 'Onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag 5 Üctober 1931, des avonds 7 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 25 Augustus en lSept. j.1. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot b.egroo- tingswijziging. 4. V.oorloopige vaststelling van de reke ning Gasbedrijf, Wegenfonds en Gemeente- reker.ing dienst 1930. 5. Voorstel va^i B. en W.: a. tot buitengewone aflossing van een ge deelte der leening, oorspronkelijk groot 120.632,—, aangegaan met de Verzekerings bank „Kosmos" te Zeist; b. tot bestrijding van het buitengewoon af te lossen bedrag uit het batig saldo van den dienst 1930. 6. Voorstel van B. en \V.: a. tot wederinvoering (ingaande 1 Septem ber 1931 van de vergoeding voor het bij wonen der raadsvergaderingen. b. om niet over te gaan tot toekenning van een vergoeding voor het bijwonen van commissievergaderingen. 7. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit van 29 April 1931 en tot wijziging van den bij raadsbesluit van 23 Juni 1930 ter uitvoering van het tweede lid van art. 8 der Wegenfondsverordening vast- gestelden staat van wegen. Behandeling van een schrijven van H. Kleijn, verzoekende inlichtingen inzake (in dertijd door hem betaalde 'kosten terzake waterleidng-uitbreidiing. 9. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van medewerking voor het aan schaffen van eehige leermiddelen, benoodigd wegens de invoering van het vak Handels kennis op de onder het bestuur der Stich ting Engendaaischool staande U.L.O.-school. 10. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het aanbrengen eener vloerbedekking in het gymnastieklokaal der openbare school in de Kerkebuurt. 11. Voorstel van B- en W. tot wijziging van het raadsbesluit tot het verleenen eener bijdrage in de kosten van onderhoud der Eem, zulks naar aanleiding van een 'tweetal opmerkingen van Ged. Staten. Algemeen Weekblad voor Soest en omgeving. Zonder verhooging van prijs wordt Uw ad vertentie ook opgenomen in Algem. Chr. Weekblad voor Soest en omg. R.K. Weekblad voor Soest en omgeving. In verband met een vroegtijdig afdrukken onzer drie bladen, verzoeken wij H.H. ad verteerders echter hun advertenties zoo vroeg mogelijk en in ieder geval uiterlijk Woens dagavond in te zenden. Voor later ontvangen advertenties kan plaatsing niet worden ge garandeerd. H.H. Adverteerders, die wekelijks worden be zocht, verzoeken wij op Woensdagmorgen de advertentie-copie gereed te houden. in, borst en buik behandeld. •De ongelukkige, die in een vlaag van zwaarmoedigheid schijnt gehandeld te heb ben, is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd, waar hij thans ip zorgwekkend en toestand vertoeft. Woningtoezicht. voorheen De Rond Beatelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boekhan <W, TeWfoon 2272 13. Behandeling van een tweetal adres sen van plaatselijke comités voor de oprich- Verkrijgbaar (Let op het goede nnmmer) Bijzondere Vrijwillige Landstorm De af deeling Soest van den B.V.L., hield Donderdag £4 September op de prachtig gelegen banen van „Oranjehof" hare jaar- lijksche schietwedstrijd, waarvoor veel animo was. Zeer vele mooie prijzen waren voor dezen wedstrijd door particulieren en winke liers beschikbaar gesteld. H. M. de Koningin, Moeder stelde voor dezen wedstrijd een fraaie medaille beschikbaar voor de beste schutter en de heer Spijker een zilveren wrsselbeker, welke ten deel is gevallen aan den heer G. de Haan, van Weedestraat, welke drie series van 49 punten schoot, in totaal 147 punten. De tweede prijs in 'de eerste afdeeling viel ten deel aan den heer C. van Wijngaarden, welke in drie series 146 punten had. Dat de plaatselijke leider W. Hogeboom en de wedstrijdlijder res. 2e errein 2 uur; Amersf. Boys IEsvac I te A'foort. Onze verwachtingen zijn, dat de Zater dagmiddag spelende elftallen kunnen winnen: Voor a.s. Zondag wagen wij ons echter niet aan een voorspelling. Zoowel het eerste als het tweede wacht een zwaren wedstrijd- wordt er echter gespeeld als T.l. Zondag, dan kan men er van verzekerd zijn, dat het aan den Leusderweg te Amersfoort ge weldig zal spannen. In ieder geval snoren wij alle Esvac-spelers aan vanaf het begin tot het eind hun uiterste best te doett en dan kan succes niet uitblijven. V.V. SOESTDIIK D.E.V. I Soestdijk I 2—3. Soestdijk II—Zeist 4 4—1. Soestdijk I is na een zeer spannend en en mooien wedstrijd als overwinnaar uit het veld gekomen. Over den wedstrijd het vol* gen de. Als om '2 uur scheidsrechter I.ieffering, beginnen blaast, trapt Soestdijk af. Een aan-; val op het D.E.V.-docl volgt, maar de rechts back retourneert den bal en zet zijn voor hoede aan het werk. Zeer gevaarlijk komen zij opzetten, maar de achterhoede staat pa!. Wederom een aanval op de D.E.V. veste. Zeer mooi wordt door de 1. buiten voorgezet en het is de r. binnen, die Soestdijk de' leiding geeft. 1—0. Dan een kleine inzinking in de D.E.V.-geledieren, waarvan Soestdijk geen ge bruik1 maakt. Wederom een aanval van D.E.V. De links-uiterst van D.E.V. lost een kalm schot op 't Soestdijk doel en door een groot misverstand der beide backs, rolt de bal kalm in het doel, 1—1. Er komt voor rust geen verandering, totdat de scheidsrecchter rusten fluit. De stand is 1 1. Met frissche moed woïdt de tweede helft begonnen Nog geen 5 min. daarna kogelt de midvoor van D.E.V. op onhoudbare wijze den bal achter den Soesfdijk-keeper. 2—1 voor D- E.V. Niet ontmoedigt trapt Soestdijk weder om af. Menige gevaarlijke aanval wordt door Soestdiik ondernomen, maar de achterhoede van D.E.V. is voor haar taak berekend. Onze voorhoede, goed gesteund door de halflinie. komt wederom in de aanval en uit een! zeer lastige positie lost de midvoor een schot en en de stand is 32 voor Soestdijk. Nog voT- gen zeer gevaarlijke uitvallen van D.E.V.. maar de achterhoede grijpt steeds op het iuiste momenl in. Als de scheidsrechter einde, fluit, heeft Soes+dijk wederom twee pun ten -in de wacht gesleept. Het geheele elf tal heeft aan deze zwaar bevochten overwin ning med£ geholnen. Óok het tweede elftal is zoowaar als win- naa u-irt het strijdperk getreden. Met 4—1 werd Zeist 4 verslagen. Proficiat jongens, jelui hebben laten zien. dat je het we! leunt en dat nog wel met 10 man. Zondag a.s. trekt ons eerste elftal naar Driebergen, om met D.E-S. den strijd aan te binden. Ook Driebergen is een zeer lastige tegenstander, maar als er gespeeld wordt zooals Zondag j.L, dan geef ik weer een mooie kans. Vertrek per bus om' kwart over één. Het tweede speelt ook uit. tegen Baarn 4 te Baarn. Vertrek per fiets om1 elf uur van- CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorin. 10 uur en nam. 6 uur Ds. W. Bij- Ieveld, van Haarlem. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENST1GEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Dr. J. A. Beyerman, van Amsterdam. SOESTERBERG Zondagsschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur geen dienst. het doen vervaardigen van plandrukken ten kbrpscommandant Majoor M. Bareks-Bles, de behoeve van het Uitbreidingsplan en van a~ diensten Openbare Werken en Bouw- Luit. geen betere series maakten, vindt z»iiMyerteqenw00rlJjninü Van oorzaak hierin, dat de duisternis reeds was! Electrolux en Volta STOFZUIGERS ingetreden en met een zaklantaarn de schijf njoest worden belicht. 12. Crediet-aanvrage van B, en W. voor Bij den wedstrijd waren ook aanwezig de Centrale Winkeliersvereeni g i n g Maandagavond had in hotel „Eemland" de oprichtingsvergadering plaats van de centrale, W imkeliers-Vc reenigiing. Een der personen, van wie het initiatief is uitgegaan, de heer Spijker, hield een inleiding, waarbij hij liet uitkomen, waarvoor deze vereeniging wel en niet was bedoeld. Spr. betreurt het, dat verschillende Katholieke winkeliers achterble ven. Na eenige bespreking werd "tot de oprich ting besloten. Bii huisbezoek hadden zich niet minder dan 163 plaatselijke winkeliers ting van een zweminrichting met prae-advies van B. en W. 14. Crediet aanvrage van B. en W. voor beplanting van wegen. 15. Vaststelling van besluiten a. tot in schenking aanvaarden van grond. - b. tot onaerhandsche verhuur van grond. c. tot openbare verhuur van grond. Alsmede behandeling van a. een verzoek van H. van Schaik tot ver mindering van huur. b. een verzoek van A. van Doorn, om restitutie eener gedeelte der betaalde huur- spm. c. een verzoek van D. van den Broek om aankoop van grond. .16. Vaststelling van een a verordening ingevolge de Winkelslui tingswet en in verband daarmede vaststelling van een besluit tot wijziging der Algemeene Poltiieverordening. b. besluit tot wijziging der Algemeene Po litieverordening, betrekking hebbende op de afsluiting van een rijwielpad langs de Soes- terbergschestraat; c. besluit tot wijziging der verordening ter voorkoming van brand. 17. Behandeling van een adres van A. J. van Lunteren te Amsterdam, verzoekende om de sLretaris van het Landstonncorps N. H. W WLPOedrop-Medderis en de Compagnie Com mandant van de Compagnie Amersfoort, res. Kapitein Roggeveen. De uitslag was als volgt: Afdeeling A. 1. G- de Haan, 147 punten; 2. C. vaq Wijngaarden 146 punten; F. van Schaik 140 punten; 4. J.. F. Lenten 138 punten; 5. C. C. A. Zeeland 137 punten; 6- G. Koek 136 pilt.; 7. A. Frank 135 pnt.; 8. M. de Bruin 134 pnt.; 9. W. C. v. d. Wijngaard 134 pnt.; 10. E. van Schaik 131 pnt.; 11. L. F- J- v, Luijken 129 pnt.; 12. Brinkman 128 pnt. 13. W. Hogeboom 128 pnt.; 14. P. Wagner 123 pnt.; 15 J. van Schaik 123 pnt. Afdeeling B. 1. J. Kaldewey 140 pnt.; 2. A. Slagboom 136 pnt.; 3. C. Post 135 pnt.; 4. J. Beere- kamp 129 pnt.; 5- J. W. F. v. d. Kruit 126 pnt.; 6- K. v. d. Flier 125 pnt.; 7. B, J, Buxtroff 124 pnt.; 8. D F. Puncke 135 pnt.; 9. J. Vonk 122 pnt.; 10. A. Poutsma 117 pnt. 11- J. A. de Kruyf 103 pnt.; 12. A. v, d. Heuvel 94 punten. Afdeeling C. 1. D- v. Hees 124 pnt.; 2. J. W. v, d, Berg 114 pnt.; 3- A. Linsel 114 punt.; 4. H. ten Tije 112 punten. Steënhofstr, 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. zich als Lid opgegeven, Als eerste punt van practische uitwerking door wijziging of intrekking van de verorde- van het beginsel van bovenbedoelde vereen.Ining op de heffing van een straatbelasting werd besloten de lichten in de etalages te (te komen tot afschaffing of vermindering laten branden tot 's avonds 10 uur. Het, dier belasting voor perceelen doel hiervan is nog langer dan voorheen I legen zijn aan Rijkswegen, aan de gemeentenaren te laten zien, wat de 18. Behandeling van een adres van. P. J. winkeliers ook 'in onze gemeente kunnen Bosboom, verzoekende ontheffing van art. aanbieden. Ook op deze wijze hoopt de ver- eeniging mede te werken, om het publiek te bewegen, haar inkoopen in de plaats der inwoning te doen. Verder ligt het in het voornemen spoedig een winkel- en bonnenweek te houden, waar bij het publiek als jury zal optreden. Ook het aanleggen van een zwarte lijst werd als een der eerste werkzaamheden voor deze vereeniging genoemd. A.s- Maandag zal wederom een vergade ring worden gehouden. Een definitief be stuur zal dan tevens worden gekozen. Winkelsluiting Zoowel winkeliers als koopers herinneren wij er aan, dat met ingang van 1 October de bij gemeente-verordening vastgestelde 8 uur-sluiting der winkels wederom is inge gaan. Opening Tooiteelseizoen Het HolIand:sch Tooneel uit Amsterdam zal ditmaal in hotel „Bosch en Duin" het speelseizoen oppenen met „Oost, West, thuis is het ook zoo lékker niet. 15 der Bouwverordening voor den bouw van drie woningen onder één kap. 19. Vaststelling van het 5e suppletoir ko hier Hondenbelasting dienst 1930 en van het 2e suppletoir kohier Hondenbelasting dienst 1931. 20. Behandeling van belasting-reclames. Zwaarmoedige tracht zicch van het le ven te berooven Dinsdagmiddag te ongeveer 2 uur werd Veroordeeld Tegen H. en v- L., welke personen onlangs Met gen ernstige schedelbreuk en zware "te Soesterberg werden aangehouden wegens SPORTKRONIEK ES.VJl.C. De uiislageu dej gespeelde wedstrijden zijn: Esvac Z—Bioemenkwartier II 5—2. 't Gooi B jun.- Esvac jun. 80. 't Gooi C adsp.—Esvac adsp. 012. Veneta 11—Esvac 111 0—7. Esvac I—B.V.C. 1 2—1. Zooals uit bovenstaand lijstje blijkt, zijn van de vijf wedstrijden er vier door dé Es- vaccers gewonnen; alleen de junioren leden een zware nederlaag door het onvolledig zijn van de ploeg. De resultaten van deze week zijn dan ook werkelijk schitterend te noemen. Het derde elftal dat voor het eerst in de competitie uitkwam won zelfs met klinkende cijfers; en al kleven er nog wel verschillende foutjes aan het vertoonde spel, neemt dat toch niet weg, dat wanneer de volgende wed strijden met evenveel enthousiasme worden gespeeld, nog meerdere successen zullen vol gen, Ook het eerste elftal heeft onze verwach tingen niet beschaamd en heeft getoond wat eendracht en enthousiasme vermag. Deze overwinning is een geweldige streep door de rekening van de Biltsche ploeg, maar heeft tevens getoond, dat, wanneer de wil er is, Esvac I elke tegenstander uit de eer ste klasse kan weerstaan. De belangstelling 'voor dezen wedstrijd was bijzonder groot; alle toeschouwers ui neen dan ook voldaan' V.V. „SOESTERBERG" Zondag j.1- speelde Soesterberg I op haar terrein aan den Kampweg een wedstrijd te gen Sopta I. Voor rust wist Sopla éénmaal te doelpunten. Na rust kwam Soesterberg er beter in eri maakte 'twee doelpunten, zoodat het einde kwam met 2—1 voor Soesterberg. Bij Sopla waren eenige spelers, die beter deden niet te voetballen. Van die zijde was het spel soms zeer ruw. Eén speler moest zelfs het veld worden uitgezonden. A.s. Zondag gaat Soesterberg bij B.V.C. op bezoek. Soesterberg zal haar best moe ten doen, om de puntjes naar hier te bren gen. V.V. „SOEST" Uitslag Zondag j.1. Voorwaarts "I -Soest I 10. Elinckwijk IISoest II 01. Het le elftal van Soest speelde j.1. Zondag in Utrecht haar le comp. van dit seizoen in de 4e klas K.N.V.B. Het is een spannende wedstrijd geweest van begin tot einde. Een kwartier na rust maakte Voorwaarts het eenigste doelpunt van deze wedstrijd en won dus met bovenstaande cijfers. Ons le elftal kan op een goede wedstrijd terug zien. Was voor rust Voorwaarts meer in aanval, h'a de thee kreeg Soest de wind schuin mee en moest de achterhoede der tegenpartij alle zeilen bijzetten om het doel schoon te houden, wat op fortijnlnjke wijze een paar maal aan een doorboring ontkwam. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Soest II wist haar 4e competitie wedstrijd te winnen, waardoor 8 punten binnen zijn. Het heeft er echter wel gespannen. Ijzen- doonn heeft op meesterlijke wijze zijn doel schoongehouden, terwijl S. Rijksen voor het winnende doelpunt zorgde. Soest II staat boven aan het ranglijstje. Probeer deze plaats te behouden. A.s. Zondag terrein Koudhoornweg: Soest I—Laren I, aanvang 2 uur. Ons 1e elftal zal a.s. Zondag trachten de eerste twee punten in Soest te houden en diit is mogelijk, als er gewerkt wordt als ƒ.1. Zondag tegen Voorwaarts. Soest II is viij. Soest III speelt haar le comp. wedstrijd tegen D.O.K. in Hilversum. de politie gewaarschuwd, dat voorbijgangers een zonderling geluid en gekreun waarge nomen hadden voor de woning van den heer W. aan de Talmalaan Toen de politie, die diirect op onderzoek uitging, de woning binnen ging, trof men genoemde W. aan in de bijkeuken van zijn woning, liggende op den grond met het hoofd boven een emmer, welke gedeeltelijk met bloed was gevuld. Ook op den grond lag veel bloed, terwijl een. viertal messen met bloed besmeurd naast de ongelukkige lagen. Nadat men de ongelukkige op den rug had gelegd, waardoor het bloeden eenigs- zins verminderde, werd door den inmiddels gewaarschuwde Dr. Donker de diepe snij- Iwond aan de hals en een drietal steekwonden alle toeschouwers gingen dan ook voldaan huiswaarts en wij hoften, dat het door Es vac vertoonde spel een aansporing voor het publiek zal zijn, geregeld de wedstrijden te komen bezoeken. De accomodatie van het terrein zal nog worden verbeterd door het plaatsen van een overdekte tribune voorplan. 150 personen, terwijl verder nog voor eenige honderden personen een zitplaats aanwezig zal zijn. Het programma voor deze week is als volgt: Zaterdag 3 October 2.30 uur: Esvac jun.—'t Gooi jun. te Soest. 3.30 uur: Esvac adsp.—Baarn adsp. te Soest. 2 uur: Zuidvogels II—Esvac Z te Huizen. Zondag 4 October. 2 uur: Esvac II -Amersf. Bojrs II te Soest. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 4 October 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Nam. 6 uur Ds. Van Schaick. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat Voorm. 10 uur de Eerw. Heer. J. Rebel, van Huizen. 's Avonds 6 uur Ds. v. d. Graaf, Ede. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn hartelijken dank aan allen, die hebben medegewerkt aan het blus- schen van de bij hem j.I. Maan dag ontstane brand. In het bij zonder onzen dank aan H. Fu- gers, door wiens actief optreden erger voorkomen werd. CORN. WOLFSEN Hzn. Kerkpad N.Z. 2. ■IS in motl, kleuren; 8 maten. 1550 cent. ili VISSER'S BOEKHANDEL SS KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Gevraagd voor het Rusthuis „Bui tenzorg", Heideweg 52, een Zich aan te melden tusschen 2 en 4 uur bij de Directrice. 111 VISSER S BOEKHANDEL gs kerkstraat 20a. gouden broche, in het midden groote steen omringd met kleinen; gedachtenis. Tegen hooge beloo ning terug te bezorgen Middel wijkstraat 26B. een drielamps radiotoestel, com pleet met plaatspanningsapp., sa- lonkamer ameublement (4 stoelen, 2 crapeauds; bekleeding moquet te) en ovale tafel. Te bezichtigen tusschen 12 en 1 en na 6 uur nam. Krommeweg 8, alhier. Te koop W.L. hennen, van 3.5 tot 6 maanden. Alle dieren zijn In geënt. Hoenderpark „De Bosch- rand", Koninginnelaan 158. zoo goed als nieuw, te koop aan geboden. Te bezichtigen 's mor gens vóór 12 uur, Heideweg 22, Soest. gevraagd, voor den dag. Adres: Reintjes, v. Weedestraat 11B. winkel- of woonhuis, met groot pakhuis. Garage komt ook in aan merking. Br. fr. onder no. 300 bureau van dit blad. Net Groningsch meisje, chr. beg., zoekt met 1 November een be trekking als of iets dergelijks. Adres: Soester- bergschestraat 9. Te koop (wegens ziekte van eigenaar), pracht Sint Bernard hond, wit met oranje, met hok en zwaren nikke len band en riemen. Prijs f20. Krommeweg 29, Soestdijk. Na 12 uur. Juffrouw vraagt voor haar nette werkster eenige Inlichtingen Anna Pauwlownalaan No. 28. met of zonder pension, billijk aan geboden, bij dame alleen. Br. fr. no. 301 bureau van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich be- Teefd aan voor huisslachtingen. Nette bediening en condities bil lijk. Beleefd aanbevelend, VEENPAD No. 8 SOEST TORENSTRAAT 9 - SOEST BILLIJKE CONDITIES Verkooplokaal: SPOORSTR. Soestdijk. 26, Soesterbergschestr. 51 - Tel. 2200 HEEREN- EN JONGEHEEREN KLEEDINGMAGAZIJN WINTERJASSEN ULSTERS - JEKKERS LEEREN JASSEN, ook v. dames. LUMBERJACK'S »>'T HANDELSHUIS" voldoet U, BAARN, BliJSSUM, SOES L. S. Bij deze berichten wij U, d; onze firma iu liquidatie is getred Tevens djeelen wij U mede, een regeling hebben getroffen ten stelling met ingang van heden in Bussum en Sjoest een kantoor oj het bedrijf, it wij tot heden hel Wij spreken den wensch uit, CredietvereenjJjing hetzelfde vertroi hetwelk wij g eurende vele jaren Soesterb.straat 1 4- Telef. 2127 Electrische BrilJenslijperij Alle soorten Brilleji. Fotohandel. Ontwikkelen en Afdrukken. Hoogglanzend. Billijk en vakkundig. Apotheker. Gediplomeerd Opticien T. O. G. Het Beste en Goedkoopste adres voor Markiezen, kléeden, Linole- ums, Matrassen eii Meubelen is Woninginrichting Spoorstraat 26 - Soestdijk Soesterbergschestr. |>1 - Tel. 2200 AFDEELING WOLLEN, GESTIKTE, MOLTON Groote sorteering. >Lage prijzen. ,,'T HANDELSHUIS" voldoet U. èn voor MEUBELEN èn voor MANUFACTUREN Onze sorteering wol, kousen, pull overs, handschoenep enz. is uit gebreid en voordeelig. Kruidenierswaren 1 Blik prima speculaas 3 p. f 1.10 1 Blik biscuits (Soitja) 11 ons 0.95 1 Blik biscuits gemj, 14 ons 1.40 2 Pond kantkoek 0.25 1 Pond gemberkoe^ 0.25 2 Ontbijtkoeken a 25 ct. per stuk, nu 0.35 3 Pond griesmeel j 0.25 Anderhalf pond pinda's 0.25 3 Pond gort 0.25 Roomboter, per ptyui '0.80 Margarine, p. p-'^j 30> 35, 40 ct. Beleefd aanbèvelend, kruidenier LAANSTRAAT - SOESTDIJK LAC zal d( HOOC Aanvai LAC' Moler VAN V Fijn ge Reclam Gevuld Boter Borstpl Zie je nou! dab komt van 't stoeien'n pot inkt over d'r goeie jurk! Huil nOu maar niet! Niks erg, even ingewreven met DOMOL,uitborstelen,af spoelen KLAAR)! Zij is nog nooit zoo helder gèweest en wat zijn de kleuren prachtig opge komen! Zorg altijd voor ,>DOMOL" in huis. Is de bus leeg, dan dadelijk naar den drogist, nlaar kijk eerst of er nog „IRÖkf is voor de vloeren. trekt de Staatsloterij, ook voor De Witf - Stad, Nog eenige 20sten' te bekomen. Heeren, die in 4e volgende lo terij zonder risico willen meespe len in een serie, gelieven zich te richten tot den Hoofdagent voor Soest en omstr. R- Hagenbeek, Kerkpad Z.Z. 49. Soliede agenten gevraagd. wtw—

Soester Courant | 1931 | | pagina 6