SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. Wie verhuist U? VAN DEN BERG&Co. ALLE BANKZAKEN SAFE-DEPOSIT WW ÜEKIili HB Uitgave: G. Smit, Soestdijk. Bureau: Van Weedestr, 35, Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergebak. Wat een heerlijS kopje KOFFIE! Natuurlijk CORTOSA-KOFFIE Bij Hoofdpijn M en bij Kiespijn Waarheid. Gemeenteraadsverslag. 0.F.V0IGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat 53 Telefoon 2317 SAFE-DEPOSIT PUROL in huis! Ie JAARGANG VRIJDAG 9 OCTOBER 193! No. 15 DE SOEST EB POST Katholiek weekblad voor Soestdi]k, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor „De Soester Post", worden zonder prijsverhooging opgenomen in het „SOESTER NIEUWSBLAD", Algemeen Christelijk Weekblad en „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad. V<Je malen bekroond. Uitgebreide sorteering BONBONS, CHOCOLADE, SUIKER- en DESSERTWERKEN. Gereduceerde prijzen. Koopt in Soest. Aanbevelend, F. H. EUWE, TEL. 223<2 JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 2i6i SOEST EPidTEL EVANGELIE. Twintigste Zondag na Pinksteren. Les uit den bh et van den Ti. a postei Pati,us aan de Ephesiërs: V 1521. Broeders! Ziet toe, hoe gij met voorzichtig heid wandelt, met als onverstandiigen, maai als wijzen, woekerende met den tijd, omdat de dagen boos zijn. Daarom wordt niet on bedachtzaam, maar verstaat wat de wil Gods is. En wordt niet dronken van wijn, waarin wulpschheic 'is, inaar wordt vervuld met den Heiligen Geest, elkander onderhoudend met psalmen en lofzangen en geestelijke lie deren, den Heer zingend en verheerlijkend m uwe harten, God en den Vader altijd voor alles dankend in den naam onzes He er en Jesus Christus. Zijt elkander onderdanig in de vrees van Christus. Evangelie volgens den H. Joannes; IV, 46—53. In dien tijd was er zeker koninklijk hof beambte, wiens zoon te Kapharnaüm ziek lag. Toen deze vernomen had, dat Jesus uit Judea in Galilea gekomen was, ging hij tot Hem en verzocht Hem, dat 'Hij zou komen en zijnen zoon genezen; want deze begon te sterven. Jesus sprak dan tot hem: Zoo gij geene teekenen en wonderen ziet, geLooft gij niet. De hofbeambte zeide tot Hem: Heer! kom mede, eer mijn zoon sterft! Jesus zeide hem: Ga, uw zoon leeft. De man geloofde het woord, dat Jezus hem toesprak en ging heen. Toen hij nu aftrok, kwamen hem reeds zijne dienaars te gemoet en boodschap ten hem en zeiden, dat zijn zoon leefde. Hij vroeg hen dan naar het uur, waarop hij her steld was. En zij zeiden tot hem: Gisteren op het zevende uur, heeft de koorts hem ver laten. 'De vader erkende dan, dat dit het uur was, waarop Jesus tot hem gezegd had Uw zoon leeft. En hij geloofde, hij en zijn huisgezin. EVANGELIE-VERKLARING. heidenen hun ook al geen goed. Voor het meemaken van wonderen waren ze echter altijd te vinden, maar wat waarde had dat vqpr hun geestelijk leven? In den persoon van den hofbeambte verwijt Jesus hun die traagheid van geloof: Jesus dan zeide tot hem: Indien ge geene teekenen en wonderen ziet, gelooft ge niet! Doch de hofbeambte liet zich door het verwijt aan het adres zijner landgenooten niet afschrikken en rneer geloovend, dan van den doorsnee-Galileeër verwacht mocht wor den, riep hij uit: Heer kom af, eer mijn kind sterft! Jezus, die het geloof van den man nog hooger op wilde voeren, deed het een ware vuuurproef doorstaan, door te zeggen: Ga, uw zoon leeft! Een oogenblik moet er een geweldige twee strijd hebben gewoed in de ziel van den hofbeambbte, of hij alleen, zonder Jesus, terug zou gaan ofwel zou aanhouden, totdat Deze meeging. Doch de man geloofde het woord, dat Jezus zeide en ging. Al spoedig ondervond hij de krachts des jeloofs en de almacht van Jesus: Maar reeds op den afweg ontmoetten hem de dienaren med de boodschap, dat zijn zoon levend was. Hij ondervroeg hen dan naar het uur, waarop de be terschap was ingetreden. En ze zeiden hein: Gisteren, te zeven uur, heeft de koorts hem verlaten. Volgens de Jocdsche tijdrekening van toen begon de nieuwe dag met zonsondergang, Hun „gisteren" beteekent hier dus: „van daag vóór zonsondergang". De Vader begreep dan, dat dit juist het uur was, waarop Jesus hem gezegd had: Uw Zoon leeft, en hij geloofde, hij en heel zijn gezin. Aangezien het stadje Kana 'n 50 meter boven en Capharnaüm ongeveer 200 meter bereden den spiegel der Middellandsche Zee ligt, wordt van „afdalen" gesproken. Genezing van den zoon van een hofbeambte Voor het eerst tijdens Zijn openbaar le ven was Jezus naar Jerusalem gegaan, om jiet Paaschfeest te vieren. Bij die gelegen heid had Hij zich duidelijk als gezagsdrager en Messias doen kennen. Met een geesel van koorden immers had Hij de vele kooplieden en geldwisselaars uit de tempelvoorhoven weggejaagd en Jahweh, den Heer van den tempel, met nadruk Zijnen Vader genoemd. Daarna was Hij nog eenigen tijd met Zijn leerlingen in Judea gebleven, waar Hij al doopende in vervulling deed gaan, wat de Dooper, Zijn voorlooper, van Hem vorspeld had: „Na mij zal Iemand komen, machtiger dan ik, Wiens schoenen ik niet waardig ben los te maken. Hij zal u doopen met den Heiligen Geest en met vuur", d.w-z. door de genade van Zijn doopsel uwe zonden als met vuur wegbranden en uwe harten in liefde verwarmen. Om aan zijn onwettige vrouw Herodias aangenaam te zijn, alsook op aandringen van de Pharizeeën had Herodes, viervorst van Galilea en zoon van den beruchten kinder moordenaar, Joannes den Dooper gevangen doen nemen. Voor Jezus was dat reden geweest, om zich uit Judea te verwijderen. Daar toch werd Hij het meest door de Pharizeeën na gegaan. Door het gebied van Samaria ging thans de reis naar het meer 'afgelegen Ga lilea, dat weliswaar door Herodes bestuurd werd, maar waar Hij niet zooveel vijandig- gezinde lieden om zich heen had, als in de omstreken van Jerusalem. Na twee dagen in Sichem onder de Joden- hatende Samaritanen te hebben doorgebracht, kwam Hij, al meer Noordelijker gaande, weer in Kana, waar Hij reeds vroeger het water in wijn had veranderd. En daar was een hofbeambte, wiens zoon te Capharnaüm ziek lag. Vermoedelijk behoorde deze man tot de civiele hofhouding van Herodes Antipas. Van Capharnaüm, waar zijn kind doodziek lag, was hij op het bericht van Jesus' terugkomst naar Galilea Hem tot Kana tegemoet gegaan, hetgeen een afstand van ongeveer zes uren gaans beteekent. Deze vernam Jesus' aamkomst uit Ju dea in Galilea, en kwam naar Hem toe en verzocht Hem af te komen') en zijn zoon te genezen, want deze lag op sterven. Nu waren de Gallileeërs over het alge meen wel goedhartige lui, maar geloof zat er niet te veel in. Ver van Jeruzalem verwijderd als ze wargn, deed de omgang met de Latrijke Verkrijgbaar bij W. MEKKING - NASSAULAAN 20 THEE, KOFFIE, CACAO, SIGAREN dend aan de starheid van een materialistische levensbeschouwing, haar argumenten meer en meer omzette tegen een haat, zooals wij die zien in onze dagen. Hierover behoeven wij geen verdere be schouwing te geven, een blik naar Rusland zegt U allen meer dan genoeg en zijn de feiten zoo over bekend, dat een herhaling overbodig is voor dit artikel. Bij de tegenovergestelde richting, die zich in hoofdzaak bevond bij de meer intelec- tueele kringen, begon de gedachte aan een voortbestaan der ziel meer levend te worden. In de kringen van het groot Oosten begreep men, dat activiteit voor hen geboden was; de vrees voor een terugkeer naar den chris- telijken godsdienst was groot. Te meer, daar zij zag, dat vooral in Engeland en Amerika de belangstelling voor de Katholieke kerk grooter werd. Het was het Groot Oosten, die het Boedisme onder den naam Theosophie propageerde langs een door haar opgerich te organisatie, de ster van het Oosten. Deze beweging voerde vooral in Engeland en Amerika haar propaganda en vond spoe dig daar meerdere aanhangers. Het was Annie Besant, die in Engeland als propagandiste optrad om later de leiding over de geheele Theosophistische beweging te nemen. De Theosophie vond zelfs bij die groep een geweldigen ingang, want het was logisch voor hen geworden, dat zoo de ziel voortleeft, er in dat voortleven der ziel een doel moet zijn ingesloten. Het was voor hen en voor al diegenen, die van de kerk ver vreemd waren, maar toch meer aan het voort bestaan der ziel geloofden, wat zij zochten. Een eeuwige verdoemenis was er niet, alleen maar loutering, geen genade, geen barmhar tigheid; alleen komt de ziel, na 'den dood van het lichaam, na eeuwen gelouterd terug. Hoe groot deze beweging, bijna ongemerkt, was ingedrongen, blijkt uit het volgende. In 1925 werd in Wassington een congres gehouden van kerken en het verslag daar van zegt: Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. -Bij Uw Drogist. Eenmaal gekomen buiten de lijn van het Christendom begon hier meer en meer een activiteit, zooals men nog nooit aanschouwde. Lang werd hier verkondigd, dat met den dood het leven eindigde, daar het voortleven der ziel èen legende was. Deze legende werd verteld, zoo verkondigden zij, om de men- schen bang te maken en hen zoo onderdanig te houden. Het Darwinisme was voor hen een groote hulp, de mensch was per slot van rekening niets meer dan een veredeld dier. Hoe lang heeft men niet gezocht naar dat dier, dat moest hebben bestaan, tusschen de aap en den mensch. De menschen dier dagen weiden in het vooruitzicht gesteld, dat de wetenschap daar naar zou zoeken en als die gevonden was, was het uit met het schep pingsverhaal uit den Bijbel. Dan had de we tenschap bewezen, dat de mensch afstamt van een aap en evenzoo was de aap weer een afstammeling van lagere diersoorten, 't Was niets anders dan een rassen-veredeling, dat begonnen was bij het z.g. oerslijm, waar de geleerden van dagen nog langer naar hebben gezocht. Men zochtdoch de wetenschap vond niets. Men wilde vinden het materiaal, dat zou bewijzen, dat God er niet was. Hadden zij dit gevonden, dan hadden zij tevens ge vonden, waar zij juist naar zoeken, de ge rustheid van het gemoed. Al dat pogen was vruchteloos, de materie vonden zij niet, en als gevolg hiervan volgde nog minder rust. Het niet vinden bracht een kentering, doch niet ten goede. Deze kentering kenmerkte zich in hoofd zaak hierin, dat de eene richting, vasthou- Nadat vele zendelingen van verschillende protestantsche secten, waaronder de groot ste kerkgenootschappen, hun blijdschap had den uitgesproken over het succes, dat zij hadden met de bekeering onder de Ooster- sche volken, kwam er een Boedistisch zen deling. Hij kwam het congres mededeelen, dat hij gehoord had van het succes der christelijke zendelingen in het Oosten; ook hij moest zijn vreugde uitspreken, daar zij meer bekeerlingen hadden in het Westen dan al de anderen tezamen in het Oosten. In derdaad bleek deze bewering niet overdreven te zijn. Maar al hun succes ten spijt, drong meer en meer drong naar buiten, dat zij dan ook wel het grootst moeten zijn in het zoeken naar de waarheid en dat zij, al de mooie Oostersche beeldspraak en bloemrijke be schouwingen over den geest ten spijt, geen vrede hebben. In een millioenen-oplaag in verschillende talen geschreven, vroegen zij plm. 4 jaar ge leden in een brochure, eerbied voor de ge dachte voor den nieuwen wereldleeraar, die zou komen. Tegelijkertijd bewees deze vraag dan ook, dat zij niet hadden gevonden, wat zij zochten, maar dat hun hoop was geves tigd op een nieuwen leeraar, die hen voor den geest zou geven den vrede, dien zij zochten. Annie Besartt had een kleine 20 jaar ge leden een Oostersche jongen tot zich ge nomen en later weer naar Indië gezonden om deze een zoodanige op7eiding te geven, dat hij later als leeraar in de Theosophie zou kunnen optreden. Maar onderwijl deze knaap nog zijn opvoeding kreeg, demon streerde zich daar meer en meer een gees telijke onbevrediging. Annie Besant zag dit zeer goed en voorzichtig, eerst in intieme kringen, later openlijk, verkondigde zij, dat de nieuwe wereldleeraar zou Itomen, in de volle verwachting, dat haar beschermeling deze taak zou kunnen vervullen. Van heinde en ver waren zij gekomen, toen de nieuwe wereldleeraar optrad in het kamp van Om men, om te luisteren en verzadigd te worden. Maar veel verder dan wat Indische beeld spraak, gesproken bij een kampvuur, kwam het niet. Ook de redevoeringen gehouden voor de microfoon, brachten geen verlossers woorden. Spoedig kwamen geruchten naar buiten, die sterk deden vermoeden, dat het tusschen ,,den verlosser" en de apostelen, of leiders, niet erg boterde. Men verwachtte positieve dingen, ze bleven echter uit; noch geestelijk nóch economisch had hij iets gezegd, wat maar een overwe ging waard was. Eindelijk kwam in orakeltaal de Godsloo chening, toen hij verkondigde, dat waarheid grooter was dan God. Welk een tegenstrij digheid en tevens welk een armzalige onkun de bij een verlosser der menschheid. Een God zonder de waarheid is geen God. Dat zou een God zijn, die ook zou kunnen falen, want alles wat „de waarheid" niet zelve is, valt en faalt. Dit is een even zeker kentee- ken, voor een schepsel, dan ziekte en dood. Deze redeneering is even onlogisch als dat de zee grooter kan zijn dan de aarde en evenmin dat de zee er kan zijn zonder de aarde, kan de waarheid er zijn zonder God. Naar de diepten der aarde stroomt het wa ter en daar vormen zich de zeeën. Zoo ook komt de waarheid voort uit de diepte der Goddelijke Almacht. Maar gelukkig is God nog grooter, wam niet enkel is Hij de God der waarheid, maar vooral de God der liefde en door de liefde heeft Hij steeds zijn groote barmhartigheid getoond, waaraan wij schuldige menschen onze verlossing danken. De tribune te klein. Presentiegeld we derom ingevoerd. Geen gelden voor verbetering der Eem. De zweminrich ting komt. Slechte handhaving der ver ordeningen. De straatbelasting moet verdwijnen. De oplossing Wegenfonds- Aanlegbelasting spoedig te verwach ten. Karei laat zich niet verdringen. Een goed object voor werkverschaffing. Maandagavond vergaderde de raad onzer gemeente. Alle leden waren present. Een kwartier voor den aanvang der ver gadering was de publieke tribune reeds zoo overvol, dat velen geen plaats konden bemachtigen en de deuren geopend moes ten blijven om aan de velen de gelegenheid te geven een blik in de raadszaal te werpen. Na de opening door de voorzitter komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 25 Agustus en 1 Sept. j.1. Zonder wijziging vastgesteld. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. De VOORZITTER doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Ver slag over de gemeente over het jaar 1930; 2. Verzoek van den lieer v- d. Broek, betreffende betere verlichting van den Hart- weg; 3. Verslag van het gasbedrijf over de maanden Juli en Augustus; 4. Bericht van Ged. Staten betreffende goedkeuring vanbe- grootingswijzigingen; 5. Verzoek van den heer Stam, tot plaatsing van een benzinetank 6. Verzoek van de heeren De Lange betref fende grondafstand; 7. Adres van een 6-tal inwoners, waarin bezwaren over de wijze van- verkiezing van den heer Lodeesen tot Wejhouder; 8. Vragen van den heer En dendijk, betreffende het boschplan; 9. Ver zoek van den Boerenbond om een subsidie &d. f '100.voor de te houden wintercursus; 10. Vragen van den heer Nooder betreffende het bouwen aan den Verlengde Postweg. Punt 2 wordt ter afdoening in handen gesield van B. en W-, terwijl de punten 5i, 6, 7, 8, 9 en 10 aan de agenda wordert toegevoegd. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- fings wijziging. Vastgesteld. De heer GASILLE heeft de desbetreffende slukken in de fimanccieele commissie niet gezien. Spr. verzoekt de stukken in het ver volg vroeger ter inzage te leggen, hetgeen •wordt toegezega. 4. Voorloopige vaststelling van de reke ning ■Gasbediijf, Wegenfonds en Gemeente- rekei.ing dienst 1930. Rekening Gasbedrijf zonder bespreking vastgesteld. Ook de rekening Wegenfonds wordt vast gesteld nadat de heer GASILLE op het spoe dig gereed komen der situatiekaart heeft aangedrongen. Bij behandeling der Gemeenterekening acht de heer GASILLE verschillende posten zeer hoog. Op de post „reiskosten", kan zji. veel bezuinigd worden. Ook wijst spr. op post 358, groot ruim f7300.—, voor onderhoud paarden enz. Onder deze post komen voor benzine voor auto's, loonen en gereedschap pen Gasbedrijf, loonen losse arbeiders enz. Spr. verzoekt de poster meer overzichtelijk te boeken. De VOORZITTER zegt, dat de begrooting 1930 zoo was ingericht. Voor de begrooting 1932 wordt hiermede thans reeds rekening gehouden. Hierna gc.edkeuring. 5. Voorstel van B. en W.: a. tot buitengewone aflossing van een ge deelte der leening, oorspronkelijk groot f 120.632.—aangegaan met de Verzekerings bank „Kosmos" te Zeist; b. tot bestrijding van het buitengewoon af te lossen bedrag uit het batig saldo van den dienst 1930. Conform besloten. 6. Voorste! van B- en W.: a. tot wederinvoering ingaande 1 Septem ber 1931 van de vergoeding voor het bij wonen der raadsvergaderingen, b. om niet over te gaan tot toekenning van een vergoeding voor het bijwonen van commissievergaderingen. In tegenstelling met dit voorstel, stelt de financiëele commissie voor de commissie-ver gaderingen een vergoeding voor van f 2.50. De heer DE BRUIJN wil aan teek eniing. dat hij er tegen is. Ook de heer BUSCH doet dit verzoek. De heer VAN KLOOSTER noemt de hou ding van den raad wel klein. Kort geleden is de vergoeding afgeschaft, nu zullen we deze voorstellen weer met groote meerder heid aannemen. De lieer OROOTEWAL wijst er op, dat de afschaffing plaats had als een protest tegen de beslissing van Ged. St. In zooverre heeft de raad succes gehad. Spr. is er voor, dat de vergoeding weer wordt ingevoerd en is er van overtuigd, dat ook de heeren Busch en De Bruijn die gelden gaarne in hun zak laten glijden. De heer BUSCH zegt eveneens, dat het ge nomen besluit een protest was tegen de beslissing van Ged. Staten. Spr. is er van overtuigd, dat hij wei het best van allen; dit geld kan gebruiken. Een dergelijke beloo ning acht bij echter niet in overeenstem ming met het werk en zal daarom tegen stem men. De heer DE BRUIJN zegt niet afkeerig te zijn van het geld, doch wenscht het niet op andere gronden. De raad zit voor het algemeen belang; betaling voor die werk zaamheden acht spr. niet juist. Ook voor commissievergaderingen is geen vergoeding noodig, daar deze nagenoeg uitsluitend 's tivonds worden gehouden. De heer VAN KLOOSTER wil het voorstel steunen, wanneer ook de heer Busch zich voor het voorstel uitspreekt. De heer NOODER is voor het voorstel. Het is spr. wensch, dat zooveel mogelijk FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS Heuvelweg 16 Middelwijkstr. aa - Tel. 2065 socialisten in u-en raad zitting krijgen. Zij Kunnen de vergoeding met massen. 't Voorstel, i -t.voor raausvergaderingen en t 2.5u voor commissie vergaaeinigen, wordi nierna aangenomen met ae stemmen van ue heeren ue Bruijn, cuscn en van Kloos ter tegen. i1 l. voorstel van B. en tV. tot intrekking van liet raausDesiuit van 29 April 1931 en loi wijziging van tien bij raadsbesluit van 23 Juni iy3o ter uitvoering van het tweede lid van art. der Wegeniondsverorüentng vast- gesteiiüen staat vau wegen. dij au punt komen in behandeling de door den lieer Nooder gestelde vragen om- u ent de wegbreeute van den Veri. postweg en den bouw van de 7 woningen onder een dak. De heer NOODER betreurt het, dat de rooiing voor deze woningen niet zoodanig genomen, dat deze weg op' 14 M. kan komen. Aan een eventueel anaer inzicht van den neer Van Nes acnt spr. weinig waarde- Waar de mogelijkheid nog bestaat oin tot het gewenschte te geraken, vraagt spr. steun an den raad. De heer OROOTEWAL ondersteunt deze gedachte. 1 hans kunnen we de grond in Handen krijgen, later zal het veel moeite en kosten meebrengen. De VOORZITTER acht het goed, dat een mond van een weg, welke uitkomt op een drukke verkeersweg niet te breed is. Men is aan vanzelf voorzichtig. Deze meening wordt bestreden door de heeren GASILLE en BLEEKER. De heer ENDENDIJK wenscht de grond voor verbreeding van den Veri. Postweg te aanvaarden, wanneer deze te verkrijgen is. De heer BUSCH steunt deze gedachte. De heer Van Nes is wel adviseur, doch geen pleegvader. Op voorstel van den heer DE BRUIJN wordt dit punt hierna aangehouuden. 8. behandeling van een schrijven van H. Kleijn, verzoekende inlichtingen inzake in dertijd door hem betaalde kosten terzake waierleidng- ui tbreiding. De heer DE BRUIJN zegt, dat indertijd tegen den heer Kleijm is gezegd, dat f9.— per vierk. Meter moest worden betaald; f7. was eigenlijk voldoende, doch de andere f 2.moesten worden beschouwd als een verkapte sfmatbelasting. Niettegenstaande deze mededeeling is de heer Kleijn voor f25.- in de straatbelasting aangeslagen. De heer BUSCH wenscht tot terugbeta ling over te gaan, wanneer die mededeeling is gedaan. Spr. brengt hierbij hulde voor de goede verdeeling der waterleiding gelden. De VOORZITTER wijst er op, dat alle personen f9.— per vierk. Meter hebben be taald. Aan alle personen zou dan terugbe taling moeten geschieden. De heer ENDENDIJK bespreekt de wen- schelijkheid tot onderzoek. Voor zoover hein bekend moest een hooger bedrag berekend worden, omdat voor de tegenover liggende gronden niet op aansliuting gerekend kon worden. De heer BÜSCH wenscht dit punt te ver wijzen naar B. en W. voor prae-advies, waartoe wordt besloten. 9. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van medewerking voor het aan schaffen van eenige leermiddelen, benoodigd wegens de invoering van het vak Handels kennis op de onder het bestuur der Stich ting Engendaalschool staande U.L.O.-school. Besluit vastgesteld. 10. Crediet-aanvrage van B- en W. voor het aanbrengen eener vloerbedekking in het gymnastieklokaal der openbare school in de Kerkejbuurt. De heer GROOTEWAL zegt in de financi- eele commissie naar een betere bedekking te hebben gevraagd. Spr. is thans tot de overtui ging gekomen, dat de hier voorgestelde vloer bedekking goed is en de prijs eveneens. Spr. vraagt zich echter af of die vloerbedekking wel noodig is. De VOORZITTER wijst er op, dat het verzoek is ingekomen van het hoofd der schcool. De groote naden veroorzaken veeJ stof. De lieer BUSCH heeft een en ander on derzocht. Het hout is erg hard en splintert. De n,aden. zijn niet weg te werken. De heer DE BRUIJN kan zijn goedkeuring aan het Voorstel hechten, wanneer een open bare inschrijving hiervoor plaats heeft onder uitsluitend Gemeentenaren. De heer BUSCH: Heel goed, als er echter, maar geien slagers onder zitten, want dan i wordt de gemeente te veel uitgebeend. Voorstel wordt hierna goedgekeurd. 11. Voorstel van B- en W. tot wijziging van hei raadsbesluit tot het verleenen eener bijdrage in de kosten van onderhoud der Eem, zulks naar aanleiding van een iweetal opmerkingen van Ged. blaten. De VOORZITTER wijst er bij dit punt op, dat het niet mogelijk is voorwaarden aan het besluit te verbinden. De Waterschap pen zuilen zelf bezwaren moeten indienen. De heer ENDENDIJK meent, dat de ge meente een sereschuld heeft en thans moet medewerken. De heer DE BRUIJN zegt, d,at de Water schappen door het uitbaggeren der Eem op veel zwaardere lasten komen. Dit acht spr. onbillijk en wil aan de gestelde voorwaarden vasthouden. De heer LODEESEN wijst er op, dat het onderhoud der kaden voor rekening is 'der waterschappen. Dit acht spr. echter ook on billijk. Artikelen van het jaar 1600 zijn nu niet meer na te leven. Op grond van de 'wet van.1 10 Nov. 1900 moeten de waterschappen hun bezwaren bij Prov. Staten indienen. De kans op succes is volgens spr. groot De heer VAN KLOOSTER wijst er op, dat de onkosten voorheen niet hooger waren dan f80.— a f 100.Dit jaar zal het meer dan f 1000.— kosten. Voor eenige weken heeft nog een ingenieur de toestand opgeno men. Die heeft gezegd: De betaling door ue waterschappen is onbillijk, maar 't is wet Aan die onbillijkheid wenscht spr. niet mede te werken. De heer BUSCH stelt voor op het besluit terug te komen, wanneer de voorwaarden niet kunnen worden aanvaard. Ook de heer BLEEKER voelt er niets voor de gelden te voteeren. Het voorstel tot wijziging van het raads besluit wordt hierna verworpen met de stem van den heer Endendijk tegen. 12. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het doen vervaardigen van plandrukken. ten behoeve van het Uitbreidingsjilan en van de diensten Openbare Werken en Bouw- en Woningtoezicht. Goedgekeurd'. A S. ZONDAG BURGEM. LEKETKPARK 130 uur Veteranen-wedstrijd 3 uur E.S.V.A.C.I-SLBoysl MUZIEK OP HET TERREIN 13. Behandeling van een tweetal adres sen van plaatselijke comités voor de oprich ting van een zweminrichting met prae-advies van B. en W- Waar het oude comité uit de burgerij niet Dereid is met de nieuwe comm. samen te werken om tot een bevredigende oplossing te geraken, stellen B. en W. voor een comm. voor dit doel samen te stellen uit den raad en daarin te benoemen Mej. Funke en de heeren Bleeker, v. d. Breemer, Busch, En dendijk, Gasille en Hornsveld. Tevens stel len zij voor een crediet te verleenen ad. f 600.ten behoeve van de kosten uit het onderzoek voortvloeiende. De heer NOODER kan zich met de ge vraagde f600.— wef vereenigen, doch wijst er op, dat er in Soesterberg 2000 menschen wonen, die geen gelegenheid tot baden en zwemmen hebben. Spr. wenscht de comm. uit te breiden met één raadslid uit Soester berg. De heer GROOTEWAL kan met dit voor stel accoord gaan, als uit de verleening dezer f600.- maar niet voortvloeit een plan, dat f30.000 a f40.000 zal kosten. Spr. zou gaar ne eerst de kosten bezien. De heer BUSCH meent, dat zoo mogelijk ook Soesterberg van deze inrichting moet kunnen profiteeren. Hij stelt zich voor, dat een eventueel plan niet meer dan f 15.000 zal mogen kosten. De heer ENDENDIJK acht het zeer ge vaarlijk een bedrag als stichtingskosten te noemen. Spr. verwacht, dat de comm. met de plannen de zuinigheid zal betrachten. Dc heer GASILLE vraagt of de Badin richting van de Luchtv. afd. ook niet voor burgers kan worden opengesteld. De VOORZITTER zegt hiernaar te zullen informeeren. De heer GASILLE vindt »t tevens vreemd, dat in de nu samen te stellen commissie 4 personen zitting heben uit de nieuwe com missie uit de burgerij, terwijl uit de oude comin. niemand vertegenwoordigd is. Spr. is er voor, dat eenige personen verwisseld Bij Brand- en Snijwonden, Pijnlijke Kloven, Ruwe handen en Schrale huid.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1