I 1 IET MS I Flora Theater M Syrd aan it ziünil. J.A. VAN ARKEL aiOSCOOPIHFflTtR Oe noteirins uan Jé HflflTS is lo Gemeuk Landhuisje nette wis» (tel RI meisje Gem. Misteer ÏE Kaats' producten waarborgen DANSCURSUS OMTEERD TOONEELAVONDEN „EXCELLENTIE" DOODENRIT inschPijuiDD uoqp eerstbeginnende» en geuerderden Prima Ontvangen K. Wiersema - Soesterbergschestr. 9a Tapijten - Gordijnen - Meubelen Dixiaansche Rijmen. Joh. v. Schalkwijk Jr. Net dagmeisje Dagmeisje Nette werkster Ter overname Huisslachting, G BIJEN. Leesbibliotheek UISSER'S Boehhandei Harmonikagaas, Cyclostyle UISSER'S Beehhandel Flinke Slagersjongen Melkzaakje flinke Jongen. Een eigen huis i II uisser's Boehhandei Linten Te huur Te koop Aanvang Dinsdag 20 October a.s., Gedipl. Dansleeraar JOH. STEEMAN KHKiKKISKSEmgmiKIIKmtlIK SB K S s K SS SS H SS SS SS SS SE 38 SE SS 3t3S3E5G3S3E3E3E3S3E3S3SU3f3&3E3E3S3l3S3E3ESER3E De nieuwe collectie Herfst- en Winterstoffen voor onze DAMES- EN HEERENKLEEDING NAAR MAAT. In Damesstoffen hebben wij \Veer zeer fijne aparte des sins ingekocht met bijpass. Kragen, Ceintuurs, Knoo- pen en Gespen. Iedere Dame kan bij ons een passend geheel uitzoeken. Doe tijdig Uw bestellingen voor onze maat-afdeeling. De prijzen van Mantels, Costuums en Winterjassen zijn aanmerkelijk verlaagd. Coupe en afwerking zijn bekend. Vraagt geheel vrijblijvend prijsopgaaf. ZIE ONZE ETALAGE'S. JULIAN ASTRAAT 24 TEL 2217 - SOEST DIJK Filiaal N.V. Stoom-ververij en Chemische wasscherij Gebr. Hoeksema, Utrecht J RAADSVERGADERING Ze zaten bij eikaar uc Leden allegaar, ue Jöurgervaer m 't midden: rnj geen het sein tot bidden; Aiieen Mineur was niet present, riij kwam iets Later aangerend. Tribune, vol gelakn, Men kon er nauwlijks staan; Geen doorgang van een Meter, Vraag het gerust aan lJeter; ten sprekend beeld bij brandgevaar, Dat moet veranderd binnen 't jaar. De eerste-speech Lodeesen, Die mocht er werklijk wezen; Zeer punctueel en met veei kie>m> Koos hij zijn woorden gansch ad rem, ten goed begin as 't J\alve. werk, zijn eerste indruk was zeer sterk. tn 't baantje staat hem heel best aan; Dat gat hij duidiijk te verstaan, i'oen men hem weg wou drukken. Sprak Karei Eén, Dat zal niet mak'klijk lukken, Want zoo meteen Ga ik maar niet bedanken Op een paar looze klanken; En doodgaan, reken daar niet op, Want wellicht haal j' een reuze-strop. Men klapte in de handen, 't Weerkaatste langs de wanden; Gaat hij zoo voort Met daad en woord, Zooals hij is begonnen, Dan heeft hij 't pleit gewonnen. ten vijftal nieuwe Leden, Die zaten stom op heden; Zij dachten; Al is 't spreekwoord oud». Het zwijgen blijft nog ,altijd goud; Zelfs Jos, zoo vlug steeds met de tong, Geen majeur of geen mineur zong. Maar 't zal nog wel verkeeren, Dat zal de toekomst leeren. a. verordening ingevolge de Winkelslui tingswet en in verband daarmede vaststelling van een besluit tot wijziging der Algemeene Foltiie verordening. b. besluit tot wijziging der Algemeene Po litieverordening, betrekking hebbende op de afsluiting van een rijwielpad langs de Soes- terbergschestraat; besluit tot wijziging der verordening ter voorkoming van brand. De punten a en b worden zonder bespre king vastgesteld. bij punt c ontspint zich een drukke dis cussie. De heer ENDENDIJK heeft zich verbaasd, dat deze redactie werd aangehouden, zelfs nadat er in de co,mm. op gewezen is. Zoo als het er nu staat staat het ook; op kerken en dat acht spr. absurd. Dat men met het oog op brandgevaar maatregelen treft voor tooneel- en bioscoopzalen is begrijpelijk, maar het brandgevaar in kerken tijdens een dien&t is miniem. Bij deze verordening zou men in sommige kerken, stukken van de banken jeesen" n j t Vj-, u;; desbetreffende artikelen uit het reglement van wP:Pn van hpt vfrhrvrl wan.nppr n r rui o Daar Bosboom zelf smid is, wensccht hij dan zelf een hekwerk naar zijn en het ge noegen van B. en W. te plaatsen. De heer BUSCH heeft hiertegen wei eenig bezwaar. Bosboom heeft indertijd geweigerd grond af te staan en naar spr.'s oordeel is de gunstige bepaling, dat de gemeente kosten voor verplaatsing der hekwerken voor haar rekening neemt, thans vervallen. Besloten wordt, dat de co mm. voor open bare werken deze zaak nog eens zal bezien. IQ. Vaststelling van het 5e suppletoir ko hier Hondenbelasting dienst 1930 en van het 2e suppletoir kohier Hondenbelasting dienst 1931. Zonder bespreking vastgesteld. 20. Behandeling van belasting-reclames. Wordt in geheim behandeld. Hierna komt de aanvullingsagenda in be handeling. 1. Voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een bijdrage aan het Waterscchap „Het Soesterveen" in de kosten van verbe tering van de Oude Wieksloot en het Oude Grachtje. Zonder bespreking goedgekeurd. 2. Credietaanvrage van B. en W. voor aanschaffing van een nieuwé verwarmings ketel aan den gashouder van het gemeente lijk Gasbedrijk. Eveneens goedgekeurd. Hierna komen de aan de agenda toege voegde punten aan de orde. De heer BUSCH waarschuwt voor 't zgn. boschplan bedoeld door den heer Endendijk. De heer ENDENDIJK houdt zich echter het recht voor, later op zijn voorstel terug te komen. De heer LODEESEN deelt hierbij mede, dat voor de werkverschaffing de bosschen zijn volle aandacht hebben. Met den heer Kraaijenbrink heeft hij de zaak bezien. 90 H.A. bosch zal moeten worden gedund, 46 H.A. onderplant, terwijl 50 H.A. een grond bewerking zal moeten ondergaan. Spr. ziet hierin werk voor een jaar. Het verzoek van den A.B.T.B. wordt toe gestaan. Het verzoek van den heer Stam, tot plaat sing van een benzinetank, wordt eveneens goedgekeurd. Hierna komt aan de orde het adres, be treffende ae verkiezing van den heer Lo- worden met eenige personen uit Soesterberg. De heer BUSCH merkt op, dat hij het nog al vaak met den heer üasille kan vin den, maar dat hij er nu toch geheel en al n,aast zit. De nu samen te stellen comm heeft met de comm. B. niets te maken. Het was toeval, dat in die comm. verschillende raadsleden zitting hadden. Spr. wijst er op, dat de comm. A (de oude comm., waar van de heer De Lange voorzitter was) tot geen enkele samenwerking bereid was. De comm. B. was zelfs wei bereid zich terug te trekken, wanneer iets tot "stand zou ko men. De heer VAN KLOOSTER wil ook een raadslid uit Soesterberg toevoegen. In bedoelde commissie worden hierna ge kozen: Mej. Funke en de heeren Bleeker, Endendijk, Busch, Hornsveld, v. d. Bremer en Van Dam. 14. Crediet aanvrage van B. en W. voor beplanting van wegen. De heer BUSCH kan zich met dit voor stel vereenigen, doch wenscht de boomen aan de Molenstraat voor de Bouwvereeni- ging „St. Joseph" niet te dunnen, door er urn de andere een weg te nemen. De heer ENDENDIJK acht dit in strijd met 't advies van het Staatsboschbeheer. Nu kunnen de boomen verplant worden. De boo men zijn hier in de gemeente steeds te dicht op elkander geplaatst. De heer VAN KLOOSTER wijst er op, dat, wanneer de boomen op de Molenstraat niet gedund worden, de begrooting hooger moet worden. Het voorstel van den heer Busch om de boomen niet weg te nemen wordt aange nomen met 96 stemmen. Het desbetreffende voorstel wordt hierna goedgekeurd. 15. Vaststelling van besluiten: a. tot in schenking aanvaarden van grond- b. tot onderhandsche verhuur van grond. c. tot openbare verhuur van grond. Alsmede behandeling van a. een verzoek van H. van Schalk tot ver mindering van huur. b. een verzoek van A. van Doorn, om restitutie eener gedeelte der betaalde huur- som. c. een verzoek van D- van den Broek om aankoop van grond. De heer VAN KLOOSTER acht het beter de weiden niet voor 3 doch voor 1 jaar te verhuren, zulks met het oog op de Lage pachtsommen. De heer v. d. BREMER vraagt of het niet beter is perceel 1 niet te verhuren; dit per ceel zou wel eens in aanmerking kunnen komen voor de zweminrichting. De heer BUSCH noemt dit een goede ge- dachcte. De heer ENDENDIJK noemt dit de zaak vooruit loopen. Al heeft de comm. B. op dezen grond nu het oog gehad, de nu ge kozen comm. uit den raad moet die ge dachte niet aanhouden; officieel weet zij van die plannen niets. De heer DE BRUIJN meent, dat verhu ring nu ook nog niet direct noodig is. In den winter wordt de grond toch niet ge bruikt. Begin Maart kan de verhuring ook plaats heben. De heer v. d. BREMER is deze meening ook toegedaan. Besloten wordt dan ook /net de verhu- i i ig te wacchten. Verder wordt dit punt goedgekeurd. Ij. Vaststelling van een weien van net verbod, om, wanneer, dit bij grpote toeloop noodig is, stoelen iin de gan gen ie plaatsen. Spr. wil voor al deze be palingen de kerken uitschakelen. De heer BUSCH acht dit ook te ver door gedreven. Spr. wil rekening houden met de d,oor den heer Endendijk genoemde bezwa ren. Het ware beter, dat toegezien werd, dat, zooals bij den rand op het Kerkpad is geconstateerd, in een houten schuurtje niet kan worden gestookt, terwijl een groot vat petroleum in hetzelfde schuurtje was ge borgen en in een direct aangrenzend perceel een opslagplaats is gevestigd van zeer brandp bare stoffen, Spr. wijst ook op het brandweer corps te Soesterberg, waarvoor nog steeds geen hoofd is benoemd. De heer GASILLE meent, dat in de com missie alleen gesproken in met betrekking tot nieuwe kerken. De VOORZITTER wil de voorgestelde wijzigingen handhaven. Wel is spr. bereid overgangsmaatregelen te treffen. Spr. be grijpt de bestrijding niet. Deze bepalingen komen ook voor in de oude verordening. Spr. neemt een voorbeeld aan de inwijding- der Eminakerk. Het was onverantwoordelijk om in de kerk zooveel personen toe te laten. Als er iets was gebeurd, was het onheil- niet te overzien geweest. Door zoo'n volle kerk gaat alle stichting verloren. Als hoofd van de politie en de brandweer wenscht spr. een afdoende regeling. De beer ENDENDIJK protesteert tegen deze regeling, <di; zelfs in plaatsen als Den Haag en Rotterdam niet bestaat. Spr. heeft dit onderzocht. Wanneer deze bepalingen in de verordening worden opgenomen, kan elke Zondag in diverse kerken procesverbaal worden opgemaakt. De heer GROOTEWAL wijst er op, dat, wanneer de hier voorgestelde bepalingen ook in de oude verordening heben gestaan, aan deze verordening dan tpch slecht de hand is gehouden. De heer BUSCH is die meening ,ook toe gedaan. Maai niet alleen aan die bepalingen is slecht de hand gehouden. Het is hier zelfs mogelijk een benzinetank in den grond te plaatsen nog voor de vergunning is aange vraagd. De voorgeschreven keuring der tank kan alzoo niet meer geschieden. De heer DE BRUIJN protesteert tegen de woorden van den Voorzitter, inzake de Em- makerk. Spr. heeft naast den Voorz. gezeten, doch heeft van dit alles niets knnuen be speuren. Spr. noemt deze woorden een schan de, vooral als hij bedenkt, dat de Voorz. daar zelf nog wel het woord heeft gevoerd. Een voorstel van den heer Endendijk om bedoelde bepalingen voor kerken te doen ver vallen, wordt verworpen met 10—5 stemmen. Het oorspronkelijke voorstel wordt hierna aangenomen. Een bepaling zal echter wor den opgenomen, dat B. en W. ontheffing kunnen verleenen. .17. Behandeling van een adres van A. J. van Lunteren te Amsterdam, verzoekende om door wijziging of intrekking van de verorde ning op de heffing van een straatbelasting te komen tot afschaffing of vermindering dier belasting voor perceelen, welke ge- gen zijn aan Rijkswegen. De heer BUSCH bespreekt bij' dit punt de we Hachelijkheid om de Aanlieg-belasting, Wegenfonds en Straatbelasting samen zoo spoedig mogelijk nog eens te bezien. Wel is ,aan deze zaken reeds aandacht geschonken, maar steeds meer dringt de oplossing. "De straatbelasting, die zeer onbillijk is, moet zoo spoedig mogelijk opgeruimd. Spr. wil de inkomstenbelasting zoo noodig verhoogen. Spr. wenscht de zaak zoo spoedig mogelijk in een klein comité te bezien, om dan aan de belasting-commissie de uitwerking over te laten. Ook de personeele belasting is in onze gemeente 2 klassen te hoog, tot groo- te schade van de gemeente. Ook de heer GROOTEWAL dringt aan op een spoedige oplossing. Ook volgens den heer GASILLE moet de .straatbelasting geheel verdwijnen. Besloten wordt het adres van den heer Van Lunteren bij de hier bedoelde latere be- sprekin^éh 'te bezien. 18. Behandeling van een adres van P. J. Bosboom, verzoekende ontheffing van art. 15 der Bouwverordening voor den bouw van drie woningen onder één kap. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. tegen de bouw van 3 woningen onder 1 dak geen bezwaren heben. Door Bosboom is echter verzocht hetzelfde bedrag te mo gen ontvangen als door de gemeente betaald voor het verplaatsen en maken ifler hekwerken. orde. Spr. wijst er op, dat de stemming1, heeft plaats gehad, als is voorgeschreven'. Alleen is momenteel niet meer na te gaan, of de brief jes gewaarmerkt zijn geweest daar deze, zoo als ook is voorgeschreven, direct vernietigd zijn geworden. De heer DE BRUIJN is er van overtuigd, dat de stembriefjes niet gewaarmerkt zijn geweest. Bij spr. zit niet voor de heer Lo deesen te wippen, doch hij weet thans biet, wat hij aan den heer Mineur heeft. De heer LODEESEN wijst er op, dat er slechts 2 manieren zijn, om hem als Wet houder kwijt te raken. Ten eerste door be danken, ten Iweede bij overlijden. Spr. zegt, aan geen van beide dingen te denken. Gelach. Het adres wordt hierna voor kennisgeving aangenomen Na een niet belangrijke rondvraag, wordt de vergadering gesioten. Soesbdijk een beurt krijgt. Met deze propa ganda verdient de heer v. Dijkum de waar- deering der gemeenschap. Centrale Winkeliers-vereeni gin g Maandag 5 October j.1. werd de Centrale Winkeliers-vereen, opgericht met 162 leden. Als voorzitter yverd gekozen de heer A. Spijker, als secretaris de heer J. Lenssen, als penningmeester de heer F. H. Eu we. 2de Voorzitter werd de heer J. Vonk, 2de secre taris de heer D. J. Visser en 2de penning meester -de heer J. de Jong, terwijl als 'com'- missarissen zullen fuingeeren de heeren R. Jaarsma, C. J. v. d. Loo en M. Visman. Door den voorzitter werd er nogmaals, op gewezen, dat alle winkeliers moeten samen werken, wat zoowel ten goede zal komen aan het publiek als aan de winkeliers. Gezien het enthouisasme van de vergade ring,, m&enen wij wel te mogen veronder stellen, dat deze vereeniging zal slagen. Dammen Op uitnoodig'flg van de damclub „Btis- sum", speelt Soest a.s. Dinsdagavond te Bussum den vriendschappelijken returnwed strijd tegen de damclub „Bussum". Daar de vorige ontmoeting onbeslist (12—12) eindig de, zal de komende wedstrijd moeten be slissen of het spel in dien Ned. Dambond» 2e klasse op hooger peil staat. Voor enkele Damliefhebbers, niet leden van de damclub Soest, bestaat gelegenheid aan dezen wedstrijd deel te nemen. Hiervoor kan men zich aanmelden bij den secretaris, den heer H. Bakker. Laanstraat 32. Het signaal des doods Deze anti-communistische film draait op Dinsdag 13 Oct. in het Parochiehuis te Soestdijk en Donderdag 15 Oct. te Soes terberg. Voor die voorverkoop Van kaarten zie men de advertentie in dit nummer. Niemand verzuime deze belangwekkende bioscoopavond mede te maken. Cursus E.H.B.O.1 Belanghebbenden verwijzen wij naar de ad vertentie in dit blad, waarbij door de Ver. E.H.B.O. een nieuwe cursus wordt aange kondigd. Voor bijzonderheden zie men de adverten tie. Speioejsdag Zonnegloren Maandag 12 en Dinsdag 13 October zul len de speldjes-dagen worden gehouden ten bate van het suppletiefonds van het sanatori um „Zonnegloren". Het koopen van een speldje zullen wij voor dit doel niet behoe ven aan te bevelen. Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 Tel. 2299 Re pa ratie-lnrichting. SPORTKRONIEK PLAATSELIJK NIEUWS Wegens plaatsgebrek, moeten eenige ingeA zonden stukken, verschillende plaatselijke "be richten, alsmede eenige vaste rubrieken tot een volgend nummer overstaan. Afscheid Bij zijn afscheid van het politiecorps al hier, wegens zijn benoeming op 1 Oct. j.1. tot gemeente-veldwachter te Doorn, werd den heer Ter Haar door zijn collega's een barometer en door den Burgemeester een kistje sigaren aangeboden. Postduivenver. „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Vilvoorde, met oude en jonge duiven, afstand 148 K.M., W. wind; deelname 128 duiven. G. Visser 1, 13, 17. J. Pot 2, 4, 7, 18. W. C. Priem 3, 6, 12, 15, 20, 23. A. Schaap 5, 8, 16, 28, 31. T. Bokma 9, 29, 30. W. Priem 10, 11. A. Rijksen 14, 19, 26, 27. B. Groeneveld 21, 24. A. Dorresteijn 22. D. Elzenaar 25. H. v. Sitter 32. 1 Luxe prijs G. Visser met no. 1. 1 Luxe prijs J. Pot met no. 2. 1 Luxe prijs W. C. Priem met no. 3. 1 Luxe prijs A. Schaap met no. 5. 1 Luxe prijs T. Bokma met no. 9. Uitslag wedvlucht vanaf Neufuilles met oude en jonge duiven, afstand 199 K.M., N.-W. wind; deelname 90 duiven. W. C. Priem 1, 13, 14. A. Rijksen 2, 15, 16, 17, 19. B. Groeneveld 3. A. Schaap 4, 8, 9. W. Priem 5. G. Visser 6, 7, 10, 18, 21. H. v. Sitter 7, 11, 12. E. Groen 20. C. Schut 22. Luxe prijs W. C. Priem met no. 1. Luxe prijs A. Rijksen met no. 2. Uitslag wedvlucht vanat Mons, met oude en jonge duiven. Afstand 209 K.M. N.-W. wind. Deelname 62 duiven. W. C. Priem 1, 6, 11. A. Schaap 2, 4, 10. A. Rijksen 3, 7, 13. E. Groen 5. B. Groeneveld 8, 12. G. Visser 9, 14, 15. Luxe prijs W. C. Priem met no. 1. Luxe prijs A. Schaap met no. 2. Het signaal des Doods Zondag en Maandag gaf de heer Nieveen, journalist, een anti-communistische filmavond in de St. Joseph's Jongelingen Vereeniging. Er was groote belangstelling. De avond be gon met de 2000 Meter lange film „het Doodssignaal", hetwelk een trouw verhaal geeft van de verschrikkingen van het bols jewisme. Hierna werden authentieke foto's vertoond met toespraak door den heer Nie veen van "Dijkum, waarna als slot de interes sante film werd gegeven over de Vliegwe reld, (de Graf Zeppelin rond de wereld). Ten zeerste geboeid door het gebodene en zeer voldaan gingen de talrijke bezoekers huiswaarts. Zoowel film als foto's hebben diepen lindruik gemaakt en zullen krachtig bijdragen tot individueele actie tegen het com munisme. 't Was een cueces-avond. Op 15 Oct. zal de film draaien in de milr- ta,ire Vereeniging te ^Soesterberg, terwijl ook R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Zondag is de competitie voor de elftallen van De Ploeg begonnen. Het 1ste elftal moest haar verste reis naar Wilnis ondernemen en de tegenpartij was nu juist ook niet van de minste kwaliteit. In een forschen strijd werden de punten ge deeld 22. Het 2de elftal deed minder _goed. Wisten, zij voor enkele weken in een vriendschappe lijken wedstrijd van Actif 2 met 1—0 te Iwinnen, thans werden zij op eigen terrein met liefst 6—3 geslagen. Dit is een minder gotd begin. Zondag a.s. wachten beide elftallen zware wedstrijden. Het 1ste elftal ontvangt om 2 uur op eigen terrein de nieuwe vereeniging R.K. B.V.V. uit Blaricum. De enkele wed strijden welke deze vereeniging reeds speel de voor de competitie, deed zij met g( succes. Zelfs een 10—1 overwinning wisten zij reeds te behalen. Een teeken, dat 'hej plftal wel goed in elkaar zit. Er wachi du? De. Ploeg een zw.aren wedstrijd. Doch speler? er kan gewonnen worden, doch speelt vooral niet te forsch, daar wint men den wedstrijd niet mee. Het 2de elftal gaat naar Blaricum en zal het daar eveneens zwaar te verantwoor den krijgen. Spelers doe ja best, dan kan- er nog best winst beboekt worden. De adspiranten moeten nog een week ge duld hebben. Deze competitie draait nog niet De vertrekplaats voor alle uitwedstrijden het Gemeentehuis. Voor het 2de elftal thans om half één. KERKBERICHTEN Inplaats van kaarten. Heden overleed te Sneek onze geliefde Vader, Beli. en Grootvader, de Heer P. GROENEVELD, in den ouderdom van 74 j. E. GROENEVELD. G. GROENEVELD- KUIPERS en Kinderen. Soest, 4 October 1931. Spoorstraat 36. Ondertrouwd De Heer W. J. MENNES en Mej. J. C. S. VAN DER MADEN. Amsterdam, Soest, 8 October 1931. Kerkelijke huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk te Soest op Woensdag 21 October a.s., te 2.30 uur nam., door den Wel Eerw. Heer Ds. R. Dijkstra, van Amsterdam. Geen ontvangdag. gevraagd voor de ochtenduren, niet ouder dan 17 jaar. Zondags vrij. Aan te melden de Beaufort- laan 16, Soestduinen, na Zondag 11 October. gevraagd. Zich aan te melden 's avonds van 79 uur Nassau- laan 13. Deelnemer gezocht ter oprichting van een in Soest. Br. fr. ond. no. 304 bureau van dit blad. biedt zich aan. Den Blieklaan 59. eiken draai-biblioth., benevens 2 gravure's in zwarte lijst; alles in zeer goeden staat, tegen matigen prijs. Kolonieweg 16. Ondergeteekende beveelt zich be. [eefd aan voor huisslachtingen. Nette bediening en condities bil lijk. Beleefd aanbevelend, VEENPAD No. 8 SOEST op mooien stand bij de bos schen billijk te huur; dir. te aan vaarden. Z. geschikt v. klein ge zin. Br. Oude Utrechtsche weg 4, alhier. Gevraagd voor Vrijdags een Zich aanmelden Da Costalaan 11, Soest (Zuid), tusschen 6 en 8 uur 's avonds. KERKSTR. 20a. TEL. 2272 VRAAGT de onlangs ver schenen aanvullings-catalo- gus, bevattende 1200 nieu we deelen. Prijs 15 cent. biedt zich aan voor dag en nacht. Br. lett. P 537 Visser's Boekh., Kerkstraat 20a. is Uw adres voor fijne volvette kaas. Middelwijkstraat 47, Soest. Prijsopgave gevraagd van circa 150 Meter 170 hoog, a contant. Br. fr. no. 303 bureau van dit blad. sledemodel, in uitstekenden staat voor spotprijs te koop. Te zien en te bevragen KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Alle cyclostyle.benoodigdhe- den steeds bij ons verkrijg baar. aangeb. met pension, nabij halte Soestdijk. Br. fr. onder no. 305 bureau van dit blad. gevraagd. Rund-, Kalfs- en Var kensslagerij M. A. van Asch, v. Weedestraat 34. te koop aangeboden. Br. ond. no. 306 bureau van dit blad. Hoenderpark vraagt Aanmelden 'smiddags van 3—5 uur. Beukenlaan 36. PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, 's avonds 7 uur Lof met October-oefening. Biechthooren Donderdagmiddag van 34 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ON TV, Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om kwart over 7, na de Vroegmis en om kwart voor 9. Na de Hoogmis betaling der bankenpacht. 's Avonds om 7 uur Lof met October-oefe- ningen. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. Deze week eiken avond om 7 uur Lof met October.oefeningen. VRIJDAG feest van de H. Gerardus Ma- jella. ZATERDAG feest van de H. Maria Mar- garetha Alecque. Biechthooren: Dagelijks voor en na de H. Mis, Vrijdagmiddag voor de kinderen der Mariaschool en Zaterdagmiddag van 4-5 en 6 uur en na 't Lof om 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uui Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt, 's Avonds 6 uur Lof. In de week de H. Missen om kwart over 8. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. Zaterdagavond 7 uur Lof met rozenkrans is de stille wensch van vele men. schen. Op gem. voorwaarden is dit te bereiken. Vraagt gratis in lichtingen no. 296 bur. v. d. blad. Sis Si Si KERKSTR. 20a. TEL. 2272 en alle andere benoodigdhe. den, voor Uw schrijfmachi ne, uit voorraad leverbaar. een drielamps RADIOTOESTEL, compleet met plaatspanningsapp., AMEUBLEMENT (4 stoelen, 2 crapeauds; bekleeding moquette) en ovale tafel. Te bezichtigen tusschen 12 en 1 en na 6 uur nam. Krommeweg 8, alhier. zit-slaapkamer met ot zonder pen sion. Adres Kerkpad 28 Z.Z. Mali. ouderwetsche latafel f 45.— Mah. chiffonière f45.- 2-Pers. ledikant met spiraal, 1 deelig zeegras, en 3-deelig kapok matras f 50. Losse hangkast f 10. KORTE BERGSTR. 5 SOEST Snpstprhprtfsrhp^tr. S1 - Tol. 2200 Soesterbergschestr. 51 - Tel. 2200 HEEREN- EN JONGEHEEREN KLEED1NGMAGAZIJN WINTERJASSEN ULSTERS - JEKKERS LEEREN JASSEN, ook v. dames. LUMBERJACK'S „'T HANDELSHUIS" voldoet U. 2 Extra groote bloemkolen 25 ct. 4 Prima kroppen sla voor 10 cent 2 Dubbele bossen worteltjes voor 25 cent. 2 Pond eerste soort rijpe tomaten voor 25 cent. 7 str. Andijvie v. 25 ct. Jonge Pos telein 7 ct per pond. Jonge Spinazie 7 cent per pond. Prima staakspercieboonen 20 cent per pond. Kassnijboontjes 20 cent per pond. Harde uien 4 kilo voor 25 cent. Haal bij ons Uw echte Mainzer Zuurkool 6 cent per pond en 5 pond voor 25 cent. Gekookte bieten 9 ct. per kilo. Roode kool, prima, 5 ct. Savoye kool 5 ct. Groene kool 5 cent. Harde spruitjes 10 cent per pond. Gr. Komkommers 10 cent per stuk. Winteraardappelen f4.—, f4.50 per 70 kilo. Brielsche Blauwen, Zeeuwsche Gelen. Buitengewoon fijn en ziekvrij. Onze prijzen zijn uiterst laag, bestel daarom zoo spoedig mogelijk. Ook kunnen wij ze U voor f3— per mud leveren, doch dan ontvangt U min derwaardig goed. EET NU FRUIT. Peren vanaf 10 ct. per pond. Aardbeien uit eigen kweekerij wor den op bestelling aangenomen. Tafelappelen vanaf 10, 15 en 20 cent per pond. Blauwe druiven, de echte zoete frankenthalers, 30 cent per pond. Dubbele witte, 40 cent per pond. De Jaffa Icroon sinaasappelen 12 ct. per stuk. 4 groote Citroenen voor 10 cent. Stoofperen, 4 p. voor 1 kwartje. Moesappelen 6 pond voor 25 ct. Goudreinetten (geplukt) 20 cent kilo. Nieuwe Walnoten, per pond 40 ct. Hazelnoten p. pond 37 ct. Pinda's per pond 18 ct. Goudgele Bananen 30 ct. per kilo. Groote Cocosnoten 18 ct. per stuk. De grootste sorteering vindt U in JE FRUITHUIS. Bestellingen liefst zooveel mogelijk Vrijdags. Eens per week komt van ons een wagen prima winterfruit en zo merfruit bij U aankloppen. EENS GEKOCHT, ALTIJD KLANT. Zie onze dagprijzen dagelijks genoteerd aan de zaak. LANGE BERGSTRAAT 2 TELEFOON 2368 LAANSTRAAT TELEFOON 188 BAARN Vertoont vanaf Vrijdag t. en m. Maandag 12 October EEN ZELDZAAM PRACHTPROGRAM Als 1ste Hoofdfilm het buitengewone wereldbekende Expeditie-werk Verplaats! U in een omgeving, waar U geen denk beeld van kunt vormen. Een machtig Epos. Roman tiek, spanning, gevaar en schoonheid vindl U in dit prachtwerk. Was 14 dagen aaneen de hoofdfilm van het Roxy- o Theater, Kalverstraaf, Amsterdam, s 2de Super filmwerk in dit meer als wereldstad- program het buitengewoon spannende, grootsche film- werk met de beroemde filmsterren Mariene Dietrich en Vic- tor Maciagren. Regie van den wereldbekende regis seur J. VON STERNBERG. Dit schitterende filmwerk was van 4 Lm. 17 Sept. jj. de Hoofdfilm van het Tuschinski Theater te Amster dam, waar het 14 dagen aaneen 3 maai per dag was uitverkocht. Wij geven U weer deze 2 superwerken in 1 program, 's Avonds toegang boven IS jaar. Reserveert bijtijds Uw plaatsen. Speelt slechts 4 dagen. Vroeg komen gewenscht, daar U dan het reeds zit tende publiek niet behoeft lastig te vallen. Aanvang der films precies 8 uur. LET OP S.V.P. ZONDAGMIDDAG 2.30 UUR EN WOENSDAGMIDDAG 14 October, 2.30 uur, specia le middagvoorstelling met het prachtwerk Byrd Zuid pool, met eenige leuke bijfilms. Middagprijzen. Toegang eiken leeftijd 's middags. Zaterdag- en Zondagavond speciale autobussen vanaf Soest over Soestdijk naar ons theater, waar U des avonds weer wordt afgehaald. Vergoeding aan de kas sa 2o ct. per plaats, op vertoon van buskaartje. Par- terre plaatsen a 60 cent niet. LACHEN LACHEN ZONDAG 11 EN DINSDAG 13 OCTOBER A.S. zal door de R.K. Tooneelclub „DOOR EIGEN KRACHT OM HOOG'' een uitvoering gegeven worden in het St. Josephgebouvv. Opgevoerd zal worden: Blijspel in 3 bedrijven, en Oerdolle klucht in één bedrijf. Aanvang 7.30 uur. Zaal' open 7 uur. Entrée 50 cent plus belasting. Dinsdagavond leden der Werklieden-Vereeniging half geld. Wer- kelooze leden vrij entrée. LACHEN LACHEN in de zaal van den heer VERSCHOOR, Laanstraat. dagelijks in bovengenoemde zaal. De lessen staan onder leiding van den uit AMERSFOORT.

Soester Courant | 1931 | | pagina 2