J.A. VAN ARKEL TEL~2217 - SOESTD1JK Tapijten - Gordijnen - Meubelen E.S.V.A.C. - N.I.0. 2e Protestvergadering tegen De Soester. Dixiaansche Rijmen. Voor WINTERJASSEN EN WINTERMANTELS K. WIERSEMA S0ESTERB. STRAATWEG 9a. Joh. v. Schalkwijk Jr. CORTÖSA CACAO Zondagmiddag 2 uur Burgem. Dekethpark. Bij Ruwe Gesprongen Handen Huishoudster, „De prijs valt U mee" Handkappen en Handschoenen G. Klomp's INBOEDELS te koop gevraagd Regenjaseen! Te huur Filiaal N.V. Stoom-ververij en Chemische wasscherij Gebr. Hoeksema, Utrecht Zondagavond had in het St. Joseph-ge- bouw aan de Steenhofstraat de tweede pro test-vergadering van Katholieken plaats te gen het weekblad „De Soester", als gevolg van de in dit blad opgenomen artikelen, in zake het droevig gebeuren in het Missiehuis St. Jan, welke vergadering was belegd door het ook te Soest opgerichte comité van actie. In de zaal was geen plaatsje onbezet ge bleven, terwijl op het podium en An de hal geen staanplaatsje meer was te bekomen. Velen konden dan ook niet worden toegelaten. De leiding dezer vergadering was in han den van den heer H. v. d. Berg, die er in het openingswoord op wees, dat deze ver gadering geen gewone protest-vergadering was om b.v. te protest, tegen loonsverlaging of slechte maatschappelijke toestanden, maar om een woord van profest te doen hooren tegen de ernstige verdachtmakingen tegen het Missiehuis St. Jan en de Katholieke in richtingen in het algemeen. De heer Wegman hierna het woord verkrij gende verzoekt de eventueel aanwezige ver slaggever van De S. zijn ooren ditmaal goed open te zetten, opdat van deze vergadering een beter verslag kan worden opgenomen. In het van de Soesterbergsche vergadering opgenomen verslag kwamen dingen voor, welke door spr. niet waren gezegd, terwijl verschillende belangrijke punten, welke door spr. wel waren aangehaald, niet waren opge nomen. Ook zijn verschillende bewoordingen verdraait, waardoor geen juist beeld van het gesprokene werd gegeven. Van de ver gadering te .Soesterberg is in „De Soester' ook geschreven, dat de zaal hoofdzakelijk gevuld was met vrouwen en kinderen. Als dit juist is,, dan ben ik ook hier, aldus spr., verplicht te beginnen met „Geachte vrouwen en kinderen". Naar schatting waren een 500 personen aanwezig, waaronder een 10-tal da mes. Spreker wijst er verder op, dat hij in bedoeld verslag een schreeuwer is genoemd Hij accepteert dien naam ten volle en noemt het een eerenaam. Spr. wijst hierna op het droevig gebeuren in St. Jan, waarvoor, jammer genoeg, nie mand een verklaring kan geven. Edele be weegredenen hebben de paters weerhouden om aan de ouders de juiste toedracht mede te deeLen. Wij katholieken weten in welke gemoedstoestand de ouders van het knaapje hun geheele leven verkeeren, nu zij weten, dat hun kind zich zelf van het leven heeft beroofd. Dit alles had hun bespaard kun nen blijven. Spr. juicht het toe, dat, de Burgemeester, hoewel niet Katholiek zijnde, zich deze gevoelens heeft kunnen indenken. Ook aan den Burgemeester was het bekend, dat de ouders de juiste toedracht niet kenden en eerst toen het hem bekend werd, dat meer of minder juiste mededeelingen om trent het voorgevallene in „De Soester" zou den worden gepubliceerd, heeft de Burge meester zelf het treurige bericht aan de ouders gebracht. Voor deze edele gevoelens en kieschheid zegt spr. den Burgemeester dank. Spr. weerlegt hierna de punten, welke in „De Soester" als bijzonderheden en ten on- gunste van de Paters werden aangemerkt. Ie. Niet 14 dagen na het gebeurde, doch den volgenden dag is door den hoofdagent van politie. Hummel, een onderzoek inge steld, terwijl op den daarop volgenden dag de off. van Justitie en de Burgemeester reeds aanwezig waren. Door den Off. v. Justitie is daarna nog een tweede onderzoek ingesteld, 2. Niet Dr. Aghina, doch Dr. Batenburg is gestichtsarts. Deze was met verlof, waar om de Paters aan den heer Coks, die niet Ka tholiek 'is en tegenover St. Jan woont, ver zochten met zijn auto zoo spoedig mogelijk een dokter tc gaan halen. Deze begaf zich direct naar het niet Katholieke Ziekenhuis „Lichtenberg", waar geen dokter aanwezig was en waarna genoemde heer Dr. Aghina van het voorgevallene in kennis stelde. Gelijk met den heer C. was Dr. Aghina aan het gesticht. 3e. Niet door lage muurtjes, maar door muren van 2.50 M. hoog, zijn de W.C.'s van elkander gescheiden. 4e. Men wist niet waar men de jongen moest zoeken. Eerst later heeft men aan de W.C.'s gedacht. 5e. Dr. Aghina is niet te half 1 vertrokken. '9 Ayonds nog heeft Dr. Aghina met één der Paters de droeve mededeeling aan de ouders te Amersfoort gebracht. Bedoelde pater is met de bus van 11.20 uur weer uit Amersfoort vertrokken. 6e. De paters wisten het bestaan van Dr. Jongbloed niet. Deze woont ook niet tegen óver St. Jan, doch halverwege Amersfoort, bij Hoogte 50. 7e. .Het lijk vertoonde wel degelijk de kenmerkende verschijnselen van een gehan gene. Een striem vertoonde zich van oor tot oor en het gezicht was geheel blauw. 8e. Het knaapje is niet begraven op de begraafplaats van het Cenakel, doch op de begraafplaats van St. Jan, hetgeen gebruikelijk is en met toestemming der ouders heeft plaats gehad. 9e. Een zelfmoordenaar mag niet op ge wijd e aarde worden begraven, wanneer de opzet hiertoe bewezen is. Dit bewijs is niet te leveren. 10. Als het lijkje nog andere teekenen van geweld zou hebben vertoond, zou dit ge constateerd zijn door den geneesheer en den Off. van Justitie en zou door den Off. van Justitie het lijkje niet zijn vrij gegeven en door hem geen verlof tot begraven zijn ver leend. Spr. wijst er hierna op, dat niet om bo venstaande punten deze protestvergadering is belegd. De Soester schreef o.m. ,Het Missiehuis bevat, naar ons een daar- toe bevoegde mededeelde, een groot aantal se.vueel abnormalen" en „Gezien vorenstaan de feiten zal wel niemand, die eenigszinp op de hoogte is van wat zich in dergelijke inrichtingen wel afspeelt Hiermede wordt de kath. zaak in het alge meen aangevallen en daartegen gaat ons hef tig protest. De redactie van „De Soester" is tot deze vergadering uitgenoodigd om de beschuldic gingen te bewijzen. Zij geeft er echter de voorkeur aan weg te blijven en maakt zich van de zaak af met een briefje, waarin, de mededeeling, dat bij ontvangst der brief het redactiekantoor gesloten was en gesloten bleef tot Maandagmorgen, doch dat zij wel bereid is te spreken in een voor ieder toeganke lijke vergadering, waarop dan aanwezig moes ten zijin alle personen, die met den jongen na 5 uur in aanraking zijn geweest, de pa ters en eventueel anderr personen, die den jongen hebben gevonden, Dr. Aghina enz. Zoo iets noemt spr. draaierij en laf. Hier is een geschil tusschen de Katholieken en „De Soester"; de Katholieken alleen gaaf deze zaak aan. Als men beschuldigt, moet men het aandurven om toch te bewijzen. Spr. wijst er op, dat er niet geprotesteerd wordt om de zaak in de doofpot te werken. De Katholieken stellen recht boven partijdig heid. De paters hebblen het le en 2e onder- zeek niet gevreesd en vreezen geen enkel verder onderzoek. Dat de plaats gehad heb bende onderzoeken tevens niet partijdig zijn geweest, mag zeker worden afgeleid uit het feit, dat geen der personen, die in het onder zoek betrokken zijn geweest, Katholiek waren. Spr. vraagt nu of de Katholieken het nog ruger moeten dulden, dat een dergelijk schendblad, dat steeds op een vunzige wijzt tegen de Katholieken en de Katholieke zaak optrekt, steeds bij ons in de bus wordt ge stopt. Dezelfde motie, die vorige week te Soes terberg werd aangenomen, werd hierna voor gelezen en met gejuich aangenomen. Spr. leest hierna nog een schrijven voor van verschillende personen, die de vergade ring te Soesterberg hebben bijgewoond, waar. in zij verklaren, dat het verslag van die ver gadering- in „De Soester" niet juist is en de verschillende punten verdraaid zijn weer gegeven. 'Pastoor Voss, hierna het woord verkrijgen de, zegt het comité van actie dank, dat zij de zaak bij de hoorns heeft gevat. Het be treft hier niet de zaak St. Jan, doch deze zaak wordt aangegrepen om de Kath. zaak in heel haar omvang een slag toe te brengen. Een dergelijke aanranding, door wie ook. dulden wij niet. De heer Sips vraagt wie de redactie van De Soester aan dergelijke leugens heeft gehol pen. Het lijk is toch voor geen buitenstaan der te zien geweest. Spr. geeflt verder in overweging geen letter meer te wijden aan dergelijke vuilschrijverij. Het is te veel eer voor zoo'n schunnig blad. Tevens geeft spr. in overweging, zooals dit bij hem ook hel geval is, het blad direct na aankomst te doen verbuizen naar een plaats, waarvan de reuk precies overeenkomt met dit blad. De heer Wegman deelt hierop mede, dat het niet dn de bedoeling ligt, meer te schrij ven, maar wel zal het comité op een| intense wijze doorwerken. De heer Verwei} uit Amersfoort zegt te spreken namens 3e ouders der jongen. Spr. heeft daarvoor toestemming. Spreker kan zich een dergelijk schrijver haast niet in denken. Een goed blad schrijft eerst over een zaak, wanneer van alle kanten inlichtin gen zijn ingewonnen. Dit heeft hier niet plaats gehad. Hoogstens heeft men hier vat? één zijde onbetrouwbare inlichtingen gekre gen, Spr. kan verklaren dat men niet omJ in lichtingen is geweest bij de ouders en de paters. Ook mag spreker hier namens de ouders mededeeien, dat zij zoo'n groot vertrouwen hebben in de paters van St. Jan, dat, wanneer een tweede zoon neiging mocht gaan ge? voelen voor het priesterleven, zij hem op de eerste plaats zouden wenschen toe te ver trouwen aan de paters van St. Jan. De vergadering, die herhaalde malen door stormachtig gejuich werd onderbroken, werd hierna gesloten. 'T VERKEERSHUIS Wat 'n strop! Voor kort geopend In zoo'n ideaal perceel, Moet 't verkeershuis reeds verhuizen: 't Eerste noodlot was uwdeel. „Soest Vooruit" d'r laatste parel, Niet de minste aan haar kroon, Moet, als waar- 't 'n wanbetaler* Uit d'r pas gehuurde woon. Waar zal men 'n plekje vinden, Meer geschikt voor 't mooie doel; Wie aanschouwt u zonder tranen, Zonder 't diepste meegevoel. Vlak bij halte en politie, Vlak bij post en dorpsbestuur, Lieve dame voor bediening, Daarbij niet te hoog van huur. 't Is 'n strop, ontegenzeglijk, Zegepraal van tante post; Zij beseft niet, hoeveel zorgen, Dit van „Soest Vooruit" wel kost. Midden in ons aardig dorpje, In de groote winkelstraat, Ligt een bouwterrein, zoo troostloos: 't Is voor Soest reeds lang 'n smaad. 't Is 'n chaos, 'n ruïne, Kuilen, gaten, prikkeldraad, Afgescheiden door 'n schutting: Bruikbaar als reclame-plaat. Vroede vad'ren, koop die grond daar, Knap de boel eens netjes op; Plant 't verkeershuis in het midden:, 't Wordt voor Soest niemals 'n strop. Wat men van 'n kuil kan maken, Daarvoor staat ons Soest bekend Richt uw blikken op 't Dekethpark, Geen, die 't Paardengat herkent. KUNT U HET BEST SLAGEN BIJ HEEREN- EN DAMES-KLEERMAKER laAtegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhof str. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. en W. van Soesl maken bekend, dat gelegenheid tot koslelooze inenting zal wor den gegeven en wel op Woensdag 4 Novem ber 1931 des middags te 3.30 uur in de o.L. School aan de Middelwijkstraat. Woensdag 4 November 1931, des middags te 4.30 uur in de o.L. School aan de Beetz- laan. Vrijdag 6 November 1931 des v.m. te 11 uur in de Chr. o.l. School aan de School straat; Cn dat gelegenheid tot het doen na zien der inenting zal worden gegeven een W«ek later, op dezelfde plaatsen, dagen en tijdstippen. De ouders worden er aan herinnerd hunne trouwboekjes of de geboortebewijzen der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de armen der in te enten kinderen vóóraf goed met EERSTE SOORT VOEDZAAM VERSTERKEND De CACAO voor Uw gezondheid pl m. 30 procent volvet Verkrijgbaar bij W. MEKKING - NASSAULAAN 20 water en zeep te wasschen. Soest, 26 October 1931. B. en W. van Soest maken bekend, dat met de Gemeentelijke Werkverschaffing op Maandag 2 Nov. 1931 een aanvang zal wor den gemaakt. PLAATSELIJK NIEUWS Opgeborgen Onder hevig verzet werd Zondag maar het bureau van politie overgebracht zekere v. d. D. alhier. V. d. D., die onder den invloed was van sterken drank, bevond zich op de Birkstraat, alwaar hij nogal opschudding verwekte. Na dat hij een autobus had doen stoppen, ging hij voor één der wielen liggen, waarna hij den chauffeur verzocht hem over te rijden. Door verzet was het de politie niet mo gelijk hem naar huis te brengen. Verbetering Rembrandtlaan Naar wij vernemen is door de bewoners van de Rembrandtlaan een request aan den Gemeenteraad gericht, waarin zij dringend om verbetering van die laan vragen. Dit verzoekschrift, gesteund door de voor zitters van den Vrijz. Godsdienst, van de Her steld Apost. Gemeente en door het Bestuur der fröbelschool, geeft een aantal redenen aan, waarom het zeer gewenscht is, deze, in het centrum der gemeente gelegen laan, eens grondig onderhanden te nemen en tot een behoorlijken verkeersweg te hervormen. Wij wenschen de bewoners van die J laan en de vele personen, die daarvan gebruik maken, gaarne een gunstig resultaat toe. De Volksonaerwijsavond van a.s. Maandag De belangstelling voor de propaganda-feest- avond van V.O. is zóó groot gebleken^ dat reeds in het begin aer week geen plaatskaar- ten meer beschikbaar waren. Wij wijzen bnze lezers daarom op de in ui, blad voorkomende V.O.-advertentie, waarin uitdrukkelijk Jver- meld staat; dac zoowel leden a.ls ni^t- 'alleen op vertoon van toegangsbewijs gramma, tot de zaal worden toegelate; Ontvreemd Procesverbaal is opgemaakt tegen G.' H., alhier, terzake liet wegnemen van een groot stuk markieslinnen, dat als zonnescherm ge spannen was voor de etalage van het ma gazijn „De Bijenkorf" aan de Soesterberg- schestraat. Geslaagd Mej. C. A. Meukens alhier, is j.1. Maan dag te Amsterdam geslaagd voor het exa men van apothekers-assistenten. Aanrijding Vrijdagavond had op de Van Weedestraat een aanrijding plaats tusschen een auto, be stuurder zekere H. en een motorrijwiel, be stuurd door S. van hier. De aanrijding ontstond doordat de be stuurder van de auto den weg overstak naar een links van den weg staande benzinepomp. Hoewel de bestuurders van beide voer tuigen ge,en letsel bekwamen, was dit niet het geval met den duorijder F. Deze be kwam nogal beduidende verwondingen aan zijn voet. Dr. Rupert verleende de eerste hulp. Procesverbaal werd opgemaakt. Twee w&ezen Het Groot Tooneel uit Amsterdam, onder directie van Hub. Kievits, gaf Zondagavond in „Eemland" een opvoering van de Twee Weezen. Hoewel verouderd, deed het stuk het best. jacques, Pierre, vrouw Trochard, de blinde Louise en Henriette vormden de hoofdscho tel, waaromheen de overigen zich uitste kend groepeerden. De aankleeding viel te prijzen; er is goed geacteerd, zoodat applaus niet uitbleef- De zaal was goed bezet. Verwacht wordt nu binnenkort de klucht „George wil wel". Postduivenvereeniging „De Zwaluw' Ter gelegenheid van het Mdjarig bestaan dezer club bood zij haar leden, donateurs, donatrices en genoodigden, een feestavond aan in de feestzaal van het hotel „Dei Gou den Ploeg", welke was opgefleurd door bloemen en daarbij passende verlichting. Onder hen merkten wij o.a. op: wethou der Lodeesen, de raadsleden Busch en v. d. Bremer. benevens de H.B-leden afd. B- van den Ned. Postduiven Bond uit Utrecht. Ce praeses, de heer W. C. Priem, open de den feestavond en riep allen het welkom toe, inzonderheid den autoriteiten. Daarop was de beurt aan The Red Boys uit; Amers foort,, welke een met zorg saamgesteid pro gramma naar voren brachten. Mej. D. Smit sopraan en de heer P. Middelman op de gitaar, leden der club. gaven een paar num mers ten beste. Mej. D- Smit ontving wel verdiend een tuil bloemen. Vervolgens wer den door den praeses de behaalde prijzen (30 stuks) aan de vy.iimaars met een toepasselijk woord uitgereikt. Vermelding verdienen de volgende veree- nigingsprijzenle prijs: de heer D. E. El zenaar; 2e prijs: W. C. Priem;"3é prijs: W. Priem; Hokkampaoensprijs aan de heeren:W C. Priem, J. Pot en W, Priem; Duifkampi- oensprijs aan de heersft:'-J.' Rot, W. Priem en W. C. Priem. Hierna verkreeg de heer Busch het woord, die erkent niets van de duivensport te we- iten, maar wel weet, dat zij een symbolische beteekenis in zich draagt, n.1. die van den vrede, waarvoor geweikt wordt door vo gels van diverse pluimage. Zoo is het ook in de club. Ook daar zijn vogels vani'diverse pluimage ondergebracht, maar er is een har monisch en samenwerkend geheel; voor velen een voorbeeld. Spr. feliciteert de club, den voorzitter en het bestuur en hoopt, dat zij tot in iengte van dagen zal groeien en bloeien. Namens bestuur en leden biedt hij den voor zitter met zijn behaald kampioenschap een fraaien tuil bloemen aan. Na applaus feliciteerde de heer Harshagen, 2e voorz. afd. B. H.B., den voorzitter der club met zijn behaald succes. Wethouder Lodeesen dankte het bestuur voor de uitnoodiging. 't Blijkt, dat spr. geen vreemdeling .in clomgeving is en als gast wenscht hij de club, dat zij het haar voor gestelde doel zal bereiken. In de duif ziet spr. factoren, n.1. het Scheppingswerk door God, en de leiding en wijsheid der menschen, die zich beiden toespitsen. De bijzondere aan leg van het beest is een gave Gods, de ont wikkeling en opvoeding geeft het Schepsel. Wanneer aanleg en ontwikkeling ook in de club samengaan, zal het goed gaan tot ze gen der ^gemeenschap. Nadat de heer P. v. d. Bremer nog het woord had gevoerd, werd het verdere deel van den avond gevuld door „The Red Boys' en den heer C. A. v. Zomeren, humorist, mét zijn onaf scheidelijken partner, den heer Jo Loo, beiden uit Amersfoort, waarvan de laatste zich ook nog ontpopte als bekwaam accordeonist. Verloting Voetbalver. „Soest" Deze voetbalvereemging hield Maandag avond in „Bosch en Duin" de trékkingsavond voor de 100 prijzen. De heer W. v. Hoek opende den avona mer een woord van wel kom tot de vele aanwezigen, inzonderheid tot de politie en de pers, waarna de mondaccor- deonyereeniging „Bravo" zich met veer suc ces liet hooren. Bij de trekking brengt de voorzitter zijn dank aan B. en W. voor de toestemming der verio&ng, aan de verfcoopers der loten en aan de schenkers voor de fraaie prijzen. De trekking werd verricht door Mej. Jeanne Geijtenbeek en den heer Gerrit Kooy, in tegenwoordigheid van den heer Assing, hoofdagent. De hoofdprijs, een rijwiel, viel op no. 182. De gelukkige winnaar was niet aanwezig. Het was een leuk avondje. Chr. Best Bond De bij dezen bond aangesloten afdeelingen, vergaderden Dinsdagavond te 7.30 uur in de zaal Verschoor, onder voorloopig praesi- dium vai den heer K. Lodeesen. Ter inleiding wil spr. een enkel woord ter opening spreken, wat zeker niet misplaatst is, te meer als men bedenkt de moeilijke tijden, die beleefd worden. Sprak iir vroeger dagen alleen moeder, als huisvrouw, over tekort, nu is de kwaal algemeen; zelfs de kleinste jongen op straat, ai is het maar over te kort aan cigaretten. In de financieele wereld heerscht drukkende zorg om han del en kapitaa! in goede banen te leiden, er iis één zang die gehoord wordt over het tekort op dit oogenblik. Ook in de Chr. vak. organisaties wordt „tekort" gehoord en daar is reden toe. Wordt de vakorganisatie niet bedreigt door een tekort aan leden, al telt het C.N.V. er ook 100.000. Tegenover het getal christenen in ons Vaderland wijst dit zeker op een tekort. Ook de afd. Soest is veel te klein, slechts 100 georganiseerden telt zij tegenover de 15000 leden der bevol king. Ook dit tekort is niet weg te redenee- reti en de oorzaak daarvan is: le. onkunde aangaande de vakbeweging; 2e. gemis aan besef van organisatie en medewerken daar aan en ten 3e het nut niet inzien wat orga-, niisatie eigenlijk is. De taak der organisatie is dit tekort te bestrijden en zelf als' lid daarr in niet tekort te schieten. De wereld spant zich in om het dreigend tekort te keeren; dit moeten de Chr. arbeiders zelf inzien en door gebed en arbeid daartoe medewerken, De notulen en het verslag der districts- vergadering te Utrecht werd goedgekeurde Tot voorzitter werd gekozen de heer P. C. Zonneveld. Mededeelingen werden gedaan .omtrent een propaganda-vergadering, welke 13 Nov. zal plaats hebben. Zie hiervoor een ander be richt dm dit blad. Ook werd nog medegedeeld, dat 2 Nov. a.s. de werkverschaffing een aanvang zal nemen. Op deze vergadering was mede aanwezig Ds. S. Wouters, geref. pred. alhier. Bevorderd Bij het bezoek van den Chef van denj Ge neraten staf aan de Luchtv. afd- alhier, werden de Sergeanten-Majoors-Instructeuirs Bakkenes en Van de Griend bevorderd tot Adjudant- vliegenier-in strueteur. De Privé Secretaresse! Zelfs de nurks, ove nog nooit een bioscoop bezocht heeft, kent deze film bij name. De faam is al over het heele land verbreid en nu die film naar Baarn komt, zal ze hier zeker veel publiek trekken. Het Flora-theater heeft er slag van filmen uit te zoeken. Er kan niets bijzonders zijn of zij is er als de kippen bij. Zooals ook in de advertentie ver meld, draaide deze film zes weken in Am sterdam, Rotterdam, Den Haag, 5 weken 'in Utrecht en Haarlem, 3 weken in Bussum (en op de meeste plaatsen vragen ze de film nog eens terug) en nu slechts 6 dagen in Baarn. Het zal wel een heele toer worden orm er in te komen, waarom de directie dan ook plaatsbespreking aanraadt. Bazar De Herv. (Geref.) Meisjesvereeniging „Ta- bitha", hoopt D.V. Dinsdag en Woensdag,, en 25 Novembèr'i.s. een bazar te hou den in de Chr. U.L.O.-school, Spoorstraat. Allen, die willen medewerken, tot het wel slagen. van dezen bazar (op welke wijze ook), kunnen zich vervoegen bij Mevr. Boelens, Rembrandtlaan 13 en Mej. D. Haks, Korte Brinkweg 17. Verkeershuis „Sotest Vooruit" Aangezien er ernstige plannen zijn, dat het gebouw, waarin deze zomer de V.V.V. „Soest Vooruit" eenige lokalen had inge richt voor haar Verkeersbureau, door de Ge meente Soest zal worden verhuurd aan de administratie der Posterijen, ter oorzake de а.s. verbouwing van het Postkantoor alhier, moet „Soest Vooruit" met ingang van 1 November a.s. dit gebouw ontruimen. Voor eventueele inlichtingen gelieve iben zich te vervoegen ten huize van de administratrice mej. J. P. Schuylenburg, Nieuwerhoekstraat alhier, welke daarvoor lederen werkdag zitting houdt van 10—2 uur. De eïectrificatie der ii'jn Amsterdam— HilversumAmersfoort Blijkens het Voorloopig Verslag der Twee de Kamer over hoofdstuk IX (Waterstaat) der Rijksbegrooting 1932, /is o.a. gevraagd of de Nederlanidsche Spoorwegen het voor nemen hebben spoedig de electnificatie van de lijn AmsterdamHilversumAmersfoort ter hand te nemen. De weg SoestdijkBïïfhovien Vanwege den Provincialen Waterstaat van Utnecht werd Maandag in het gebouw van het Provinciaal bestuur aanbesteed: Het ma ken van van de aarden baan voor het weg gedeelte tusschen Pijnenburg en Prins Hen driksoord, deel uitmakende van de werken tot verbetering van den Provincialen weg Soestdijk—Bilthoven. Raming f26.000. Laagste inschrijver was N.V. Mij. Wegen bouw, Utrecht voor f19240. SPORTKRONIEK V.V. SOESTDIJK Soestdijk I—V.O.P. I 5—1. Als scheidsrechter Ebbenhorst even over twee uur beginnen fluit heeft Soestdijk de zon in den rug en stelt zich op met een in valler voor den spil v. Dort. In zijn plaats speelde Broerz?. Woudenberg speelde mid- voor en A. v. Socren rechtsbinnen. Als V. O.P. den bal aan het rollen brengt, brengt zü direct een bezoek aan de Soestdijkveste, maar back Rademaker retourneert den bal met zijn handen. De midvoor van V.O.P. plaatst zich nu achter den bal, een hard schot volgt, maar op schitterende wijze wordt de bal door den Soestdijk-keeper gestopt. Soest dijk komt hierdoor in actie. De voorhoede, goed gesteund door de middenlinie, onder neemt een aanval. Rouwendaal die een zij ner beste wedstrijden speelde, neemt een ren langs de lijn, een voorzet volgt en onider gejuich van het publiek Ligt nummer één achter den keeper van V.O.P. in het doel. Niet ontmoedigd komt V.O.P. wederom op zetten. Intussehen .is de keeper van V.O.P. gearriveerd. Geleidelijk verhoogt Soestdijk de 9core en als rust aanbreekt, is de stand: 4—0 voor de thuisclub. Na rust een gelijk op gaand: spel. De miidvoor van V.O.P. lost op flinken afstand een hoog schot, de keeper denkt dat de bal overgaat, maar belandt over zijn hoofd in het doel 4—1. Soestdijk neemt verschillende gevaarlijke aanvallen. Uit een dezer, wordt wederom gedoelpunt. 5—1. Nog even heen en weer getrap en als de scheids rechter einde fluit heeft „Soestdijk wederom 2 punten "in "de wacht gesleept. De wedstrijd werd onder zeer goede har monie gespeeld. Scheidsrechter Ebbenhorst leidde correct en had geen moeilijke taak. We hebben nu de helft van het programma afgewerkt en als we de resultaten van deze wedstrijden bekijken is de uitslag nog zoo slecht niet. Zeven wedstrijden gespeeld; daar van 6 gewonnen en één verloren. 12 Winst punten, waarlijk een mooi resultaat. Eerste elftalspelers neemt de tweede helft nu vooral niet te lucht op; deze is zwaarder dan de eerste. Blijft met hetzelfde elan door spelen, dan kunnen ook in de verdere wed strijden resultaten niet uitblijven. R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Olympiia 2De Ploeg 2 04. De Ploeg jun.E.M.M. jun. C 130- Wat we verleden week hebben geschre ven is bewaarheid geworden, doch De Ploeg reserves hebben niet één, maar bedde punten naar Soest weten te brengen. Met een 40 overwinning zijn zij naar hier gekeerd. De eerste 2 punten zijn dus binnen. We vertrou wen, dat er thans meerdere zullen volgen. Van de wedstrijd van onze Junioren kon den we nog geen melding maken, daar het programma nog niet bekend was. Er werd thans gespeeld tegen het C-elftal der junioren van E.M.M- uit Hilversum. Hier waren de doelpunten aan onzen kant goedkoop. Met een uitslag van 13—0 moesten de jongens naar Hilversum terug. Goed zoo jongens,, dat ls keurig werk. Tot aan het eind! van den wedstrijd maar blijven spelen, dat voert den stand op. Zondag a.s. is het de Feestdag1 van Aller heiligen. In de R.K. U.V.B. wordt niet ge speeld. Dus een Zondag rust. Het voorloopig program voor Zondag 8 November ds: E.M.M. 3—De Ploeg 1. De Ploeg 2Limvio 3. V.V. „SOESTERBERG" J.1. Zondag speelde Soesterberg I een com petitie-wedstrijd tegen Esvac I. Voor de rust ging het spel vrij gelijk op. Aan beide kanten gingen veel kansen verlo ren. De rust kwam met 1—1. Het samenspel van Esvac was na rust be ter dan van „„Soesterberg". Het einde kwam dan ook met een door Esvac welverdiende overwinning. 21. E3.V.A.C. Uitslagen gespeelde wedstrijden Esvac ZExelsior II22. Baarn jun.Esvac jun. 92. H.V.C. adsp.—Esvac adsp. 10- Esvac III—H.V.C IV 1—3. Laren II—Esvac II 23. Soesterberg IEsvac I 2. De jonge garde heeft het er Zaterdag slecht afgebracht; onvolledigheid was hier wel de hoofdoorzaak, daar eenige jongelui op de ziekenlijst stonden. Het Zaterdagmiddag elftal verspeelde ook' een kostbaar punt door tegen de Huizers gelijk te spelen. Esvac III moest met 31 de meerderheid van H.V.C. IV erkennen, hetgeen echter niet weg neemt, dat de Esvaccers een goede wedstrijd hebben gespeeld. Het tweede elftal is weder op het goede pad teruggekeerd en wisten een lastige uit wedstrijd te winnen, terwijl het eerste elftal onze verwachtingen niet beschaamde en de beide winstpunten op Soesterberg veroverde. Voor a.s. Zaterdag en Zondag is weder een belangrijk programma vastgesteld; al leen het derde etftal-is vrij. Het 2e elftal moet weder een uitwedstrijd spelen en wel Zondagmiddag om 12 uur tegen Quick II op Birkhoven. Dat iis weder aanpakken jonge lui als er gewonnen moet worden. Ook het eerste elftal krijgt een zwaren wedstrijd te spelen in het Burgem1. Deketh park tegen N.I.O. uit Driebergen. N-I.O, staat wel onderaan op de ranglijst, maar een kat die in het nauw zit maakt rare sprongen, dus het zal oppassen zijn voor de Esvaccers- Daar onze zustervereeniigiingen Zondag beide vrij zijn, verwachten wij veel publieke be langstelling en de kijkers kunnen er ook van op aan, dat zij een snelle en spannende' wed strijd te aanschouwen zullen krijgen. Het volledige programma luidt: Zaterdag: 2.30 uur C.J.V.V. IIEsvac Z te A'foort- 2.30 uur Esvac jun.—H.V.C. jun. Burgem, Dekethpark. 3.30 uur Esvac adsp.Hilversum! adsp. Bur gem. Dekethpark. Zondag: 12 uur Quick II—Esvac II te Birkhoven. 2 uur Esvac I—N.I.O. I Burg. Dekethpark. V.V. „SOEST" Zondag j.1. Victoria I— Soest I 23. Ons le elftal speelde Zondag j.1. in Hil versum tegen bovengenoemde vereeniging en wist dezen wedstrijd voorloopig te winnen, we schrijven voorloopig, omdat Victoria te gen het laatste doelpunt geprotesteerd heeft Wat de wedstrijd betreft, kunnen we kort zijn, binnen 20 minuten maakte „Soest" twee doelpunten door A. v. Asch en v. d. Tak. Daarna was het echter voorloopig met het doelpunten maken voor „Soest" uit. Victo ria kwam ,nu aan "het woord, en bracht nog voor de rust den stand op 22. Na de her vatting zat onze voorhoede steeds voor het doel der gastheeren, maar het wilde niet vlot ten, tien min. voor het einde maakte P. Heijn- huis het derde en veel besproken doelpunt, waarna in den stand geen verandering meer kwam. A.s. Zondag iis Soest; I en II vrij. Soest III speelt om 2 uur aan den Koud- hoornweg tegen Elinckwijk 4. KERKBERICHTEN Zondag 1 November 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. H. Avondmaal. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. H.Avondmaal. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. Herdenking Kerkhervorming. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-schooI, Spoorstraat Voorm. 10 uur de Eerw. Heer J. Berke laar, van Krimpen a.d. IJsel. 's Avonds 6 uur Ds. H. A. de Geus, van De Bilt. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. 1 Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. Woensdagavond 7.30 uur Ds. Wouters. Dankstond voor hef gewas. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Woensdagavond 7.30 uur Ds. B. Alkema. Dankstond voor het gewas. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm .10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Dinsdag 3 November, 's avonds 7.30 uur Ds. P. de Smit, van Utrecht. Dankuur voor het gewas. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERG Zondagsschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur de Heer J. de Vries, van Soesterberg. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Gevraagd tegen 1 December net te eenvoudige intern; leeft. ca. 30—40 jaar, ge zond gestel, ijverig en zelfst. k. werken en koken. Hulp van werk ster. Klein gezin. Zakenfamilie. Br. no. 321 bur. van dit blad. Voor direct aangeboden wollen, gestikte en molton DEKENS. „HANDELSHUIS" Soesterbergschestraat 51 Soest ZIE ETALAGE, KWALITEIT en PRIJZEN IN BIJ RIJWIELHANDEL Bij Nieuwerhoek Telef. 2346 Vcrfcooplokaal: SPOORSTR. 26, Soestdijk. Groote keuze. Alle maten. Waterproof. Beenpijpen f3.75. „HANDELSHUIS" Soesterbergschestraat 51 Soest alleen staand landhuisje m. schuur en tuin. Huurprijs 7 gld. p. w. Bevr. Hartweg 4 E. i

Soester Courant | 1931 | | pagina 2