Jf Denk aan de Post HnM'StMHIHIUllin Wijn voortgaan alle concurrentie te tarten. Hl L DE HER 1 U t Ulii zenden li eerstdaags eea belang rifke SI. niCOLlRS-IHEDEOEELIIIfi. VAN DEN BERG&Co. ALLE BANKZAKEN a SAFE-DEPOSIT DMKIOfFEMH PIANO-ONDERWIJS K,H HAREMAKER Uitgave: G. J, Smit, Soestdijk. Bureau: Van Weedestr. 35, Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Deensche koffiebroodjes 6 cent per stuk Gemeenteraadsvergadering. D.F.VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Leest die met aandacht. E. van Meurs Dixiaansche Rijmen* te JAARGANG VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 No. 20 UÜANKET BAKKER efleveidrc ik r Var\Weedejtraat4e Tïicfmr ?870 DE SOEST ED POST Katholiek weekblad voor Soestdijk, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Bockhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor „De Soester Post", worden zonder prijsverhooging opgenomen in het „SOESTER NIEUWSBLAD", Algemeen Christelijk Weekblad en „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad. Vele malen bekroond. een heerlijke aanvulling bij Uw ontbijt enz. "W Koopt in Soest. Aanbevelend, F. H. EUWE - TEL. 2232 worden, wat door den profeet was voor zegd: „Ik zal mijn mond openen in ge lijkenissen en openbaren, wat verborgen was van de grondvesting der wereld". JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 2163 SOEST O, VERBORGEN GOD Die 't licht ten chtaos uit deed treden, De heem'len schiep en 't heerlijk Eden, De pracht van 't gouden stargewelf, Tot lof en glorie van zichzelf. Gaat, over God en menschheid beide Den sluier der geheimnis spreiden, Verberg zich onder schijn van brood. Hier gaan zijn wonden, purperrood, Die, door hun glans, als van robijnen Verrukken 't oog der Cherubijnen, Der Eng'len en der Zaal'genschaar, Zich gansch verbergen op 't altaar. Wanneer gij aan des priesters lippen De heil'ge woorden hoort ontglippen, Die Jezus eenmaal Zelve sprak, Toen Hij het brood der jong'ren brak, Den avond voordat Hij ging lijden; Zich Zeiven tot een offer wijden; Dan daalt Gods Zoon op »t altaar neêr, Omstuwd van 't zalig Eng'Ienheir, Dan zijn èn brood èn wijn verdwenen, De schijn slechts blijft, de stof is henen. Dan is het Jezus, Die hier woont, Lijk Hij in 's Vaders glorie troont. Wilt vol geloof U nederbuigen Voor Jezus uw geloof betuigen En Hem aanbidden in het stof, Die eenmaal in den Hemelhof Den sluier des geheims zal scheuren, En met des Paradijzes geuren, Uw ziel doorstroomen eeuwig door, Om samen met het hemelsch koor Den troon van Jezus te omringen, Het eeuwig bruiloftslied te zingen, De Liefde voor het god'lijk Lam, Dat hier gesluierd tot ons kwam. J. A. W. S. deze gelijkenis: Het Rijk der hemelen is gelijk aan een mosterdzaad, dat iemand nam en in zijnen akker zaaide. Dit nu is wel het kleinste van al de zaden; maar wanneer het opgeschoten is, is het grooter dan al de moeskruiden en wordt een boom, zoo dat de vogelen des hemels in zijne tak ken komen nestelen. Eene andere gelijkenis sprak Hij tot hen: Het Rijk der hemelen is gelijk aan zuur deeg, dat eene vrouw nam en onder drie maten meel vermengde, totdat dit geheel gedeesemd werd. Dit alles sprak Jesus in gelijkenissen Tof de menigten cn zonder gelijkenissen sprak Hij niet tot hen; opdat vervuld zou wor den wat gesprotten was door den profeet, die zeide: Ik zal mijnen mond openen in gelijkenissen, ik zal vermelden, wat verbor gen was van de grondvesting der wereld af. EVANGELIE-VERKLARING, Overtuigt U en gebruikt ze, onze PRIMA BELGISCHE ANTHRACIET. Afmeting 20.30 III, pier H.L. f 2.10 Afmeting 30-50 II, per H.L. f2.30 Gruis- en steenvrij. Franco thuis. Turfstrooisel per baal; ook per halve baal. Aanmaakhoutjes, per H.L fl. Nieuwstraat 14 Telefoon 2103 EPISTEL EN EVANGELIE. Vijf en twintigste Zondag nai Pinksteren Les uit den eerster- brief van den H. apostel Paul'us aan de Theósalbnicensen; 1, 2—10. Broeders! Steeds zeggen wij Gode dank wegens u allen en wij gedenken u zonder ophouden in onze gebeden, in de herinne ring aan bet werk van uw geloof en aau uwen arbeid en uwe Liefde en aan de geduldig heid van uwe hoop op onzen Heer Jezus Christus, voor God en onzen Vader; want, van God beminae broeders, wij kennen uwe uitverkiezing. Want ons Evangelie was bij u niet in woorden alleen, maar ook in kracht en in den Heiligen Geest en in groo- te volheid, gelijk gij weet, hoe wij om uwentwil onder u geweest zijn. En gij zijt navolgers geworden van ons en van den Heer; want gij hebt onder veel verdrukking het woord aangenomen met blijdschap van den Heiligen Geest; zoodat gij een voor beeld zijt geworden voor al de geloovigen ïn Macedonië en in Achaje. Want van u uit is het woord des Heeren verbreid ge worden, niet alleen in Macedonië en in Acha je; maar zelfs tot alle plaatsen is uw ge loof in God voortgegaan, zoodat het niet roodig is, dat wij daarover iets zeggen. Want zij zelf verkondigen aangaande ons, hoedanig ons optreden bij u geweest is en hoe gij u van de afgoden bekeerd hebt tot God, om den levenden en waren God te dienen en om uit den hemel te verwachten zijnen Zoon, dien Hij uit de dooden heeft opgewekt, Jesus, die ons verlost heeft van de toekomstige gramschap. Evangelie volgens den H. Mattheüs; XIII, 31-35. In dien tijd sprak Jesus 'tot de menigten Gelijkenis van het mosterdzaadje en van het zuurdeeg Talloos waren de moeilijkheden en ontzet- tend de tegenstand, die het pas gestichte ,jOodsrijk op aarde" al aanstonds op zijn weg ontmoette. Want mogen er ook al enkele belangrij ke factoren zijn aan te wijzen, die voor de verspreiding der christelijke gedachte gun stig genoemd moeten worden, zooa'.s de politieke vereeniging van bijna geheel de toenmalige beschaafde wereld onder hetééne Romeinsche Imperium, de vrij aLgemeene ver breiding der grieksch-helileensche taal en be schaving, alsmede het uitgebreide net van kunstmatig aangelegde heerbanen, waardoor het onderling verkeer tusschen de meest- afgelegen provinciën van het keizerrijk ten zeerste bevorderd werd, toch zijn de tegenwerkende factoren zóó vele en zóó ver schrikkelijke geweest, dat de wonderbaar snelle uitbreiding van het Christendom op zich reeds een afdoend bewijs is van zijn goddelijken oorsprong en absolute waarach tigheid. De wereld .ingedragen door twaalf onge letterde volgelingen van een gekruisten Meester, miskend, gehaat en belasterd als geen enkele andere instelling ter aarde, door een groot deel der publieke opinie uitge kreten als een gevaar voor het gemeentebest en tengevolge daarvan van overheidswege bloedig vervolgd, scheen het pas inzettende Godsrijk ten doode gedoemd. Doch tegen alle vervolging in bleef het „Rijk der hemelen" steeds groeien en zette de Kerk haar grenspalen steeds wijder en wijder uit en thans is het oorspronkelijk kleine getal volgelingen uitgegroeid tot een wereldomsapnnende organisatie van ruim driehonderd millioen leden en hebben die twaalf Galaleesche mannen meer dan twaalf honderd bisschoppen tot opvolgers. Dat het zóó met het Godsrijk op aarde zou gaan, voorspelde Jesus, toen Hij den toekomstigen groei van Zijn werk verge leek met den opvallend snellen groei van het iederen Oosterling om zijn nietigheid spreekwoordelijk bekende mosterdzaadje. Het rijk der hemelen is gelijk aan een mosterdzaadje, dat iemand nam en op zijn akker zaaide. Het is wel het klein ste van alle zaden, doch als het is op gewassen, is het grooter dan de moes kruiden en het wordt een struik, zoo dat de vogelen des hemels in zijn tak ken komen nestelen. Heeft de gelijkenis van het mosterdzaad je vooral betrekking op de uitwendige ont wikkeling van liet Godsrijk op aarde, die van het zuurdeeg bedoelt meer de in nerlijk vernieuwende, wereld-herscheppende kracht van zijn „Rijkswet", het Evangelie, uit te beelden. Wat 'n kluitje gezuurd deeg van den vorigen dag, gemengd onder tar wemeel, uitwerkte, dat wisten Jesus* hoor ders heel goed. Welnu zóó zou ook de leer van het Evangelie de geheele menschelijke samenleving doordringen en vernieuwen. Een andere gelijkenis zeide Hij hun: Het rijk der hemelen is gelijk aan zuur deeg, da< een vrouw nam en mengde onder drie maten meel, totdat Tiet meel geheel was gezuurd. Volgt nog een bemerking van "den Evan gelist om aan te toonen, dat in de Heilige Boeken voorspeld was dat Jesus Zich bij Zijn onderrichtingen van beelden en gelij kenissen zou bedienen; Dit alles zeide Jesus tot de scharc-n in gelijkenissen en zonder gelijkenis sprak Hij niet tot hen; opdat vervuld zou Woensdagavond vergaderde de raad onzer gemeente, na vooraf in geheime zitting te zijn geweest. De heer Mineur was afwezig. Na d;e opening en de stilte voor gebedl, komt de agenda in behandeling. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. Hieronder komen voor enkele goedkeurin gen van begrootings.wijzigingen; aanvragen om subsidies, welke naar de begrooting 1932 worden verwezen; verzoek om restitutie van gelden gestort voor onderhoud wegen door de Mij. De Enghrand, alsmede een verzoek van de Prov. Het Groene Kruis, tot instel ling van het instituut schoolarts, welk punt op verzoek van den heer Busch aan de agen da wordt toegevoegd. Op een hem gestelde vraag deelt de heer Busch mede van de door hem aangevraagde interpellaties inzake de bouwvergunning en de belastingen, als gevolg van de gegeven mededeelingen, af te zien. 2. Stemming over het voorstel van de le den Mej. Funcke en den heer Bleeker tot aanvulling van artikel 2 van het reglement voor de Werkverschaffing en Steunverle ning. Voor de stemming wijst Mej. FUNKE er op, dat zij dit voorstel doet, om de jongere personen tot werken aan te moedigen. De bepaling in het reglement moet geen aanlei ding zijn, dat deze jongere personen moeten worden teruggehouden, omdat het gezins hoofd anders niet voor de Werkverschaffing in aanmerking kan komen. De heer BUSCH is tegen dit voorstel. Hei is dn de comm. in den breede besproken. Met moet dit aan de comm. overlaten. De leden dezer comm. zijn rechters maar men- schen. De heer BLEEKER wijst er op, dat ook in Baarn dit voorstel zal komen. Bussum rekent de helft van bedoelde inkomsten niet mee; Amersfoort zelfs 2/3 niet. Het voorstel wordt hierna aangenomen met de stemmen van Mej. Funke en de hee ren Bleeker, Grootewal, v. Dam en Noodef voor. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- tmgswijziging. De heer GROOTEWAL wijst er op, datJ 1 de 'post voor -etc verbouwing van 'het rcaO-%^. huis, welk werk begroot was f3100.met "o1 f 2300.is overschreden, zonder de raad hierin te kennen. Spr. dringt er op aan in volgende gevallen vroegtijdig een verhoogd cr'ediet aan te vragen. De VOORZITTER zegt dit toe, doch wijst er op, dat men bij een verbouwing niet alles kan voorzien. De heer BUSCH zegt, dat dit regelmatig voorkomt. Ook met de werkverschaffing heeft dit plaats gehad. Deze gelden zullen zeer zeker noodig zijn geweest, doch dit neemt niet weg, dat B. en W. den raad vroegtijdig een voorboogd crediet hadden kunnen vra gen. De schlud zit bij de afd. financiën of bij B. en W. De VOORZITTER zegt, dat de schuld niet bij de afd. financiën Ligt. De heer GASILLE meent, dat de tegen woordige Weth. hiervoor wel zal waken. De begrootingswijzigingen worden hierna goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot verleeiiing van een voorschot als bedoeld in artikel 101 lid der l.o.-wet 1920 ten behoeve der u.Lo- schiOol der Stichting Engendaalschool. Dit voorstel betreft de vergoeding voor vakonderwijzers. Ingevolge de wet kan dit voorschot voor niet meer dan 17 lesuren worden toegekend, zijnde het aantal lesuren, dat in 1930 aan de openbure U.L.O.-schooI alhier vakonderwijs is gegeven en zal het voorschot voor de Engendaalschool moeten worden vastgesteld op 80 pCt. van (17 xf 1.75) is f23.80. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Z. h. st. goedgekeurd. 5. Vaststelling van besluiten tot het ver- leenen van de wettelijke medewerking voor: a. het aanbrengen van een rioleering voor afvoer van het hemelwater van de speelplaats der R.K. U.L.O.-school. b. het aanbrengen van een nieuwe aan- voerbuis ten behoeve van de watervoorzie ning van de R.K. Jongensschool. Beide punten goedgekeurd. 6. Benoeming van leden der Commissie van taxatie der gronden, ingevolge de ver ordening, regelende het beheer van het grond bedrijf, voor de jaren 1932 en 1933 en vast. stelling van de belooning voor de werkzaam heden dier leden. Aannemende het principe der nieuwe ver ordening, welke nog niet door Ged. Staten is goedgekeurd, alsmede de bepaling in de oude verordening, dat het niet noodzakelijk is, dat een raadslid in deze commissie zitting heeft, komt het B. en W. gewenscht voor de taxatie der gronden voor de nieuwe zittings periode in handen te geven van een commis sie in een nieuwe samenstelling. In verband met het bovenstaande bieden zij de volgende aanbeveling van twee per sonen voor elke vacature aan: 1. A. Legeinaat, W. H. C. Doorman. 2. M. Sukkel, Gerardus Sukkel. 3. W. van der Leek, W. van Genderen. B. en W. stellen voor de belooning voor de nieuwe zittingsperiode wederom te be palen op f50.— per lid per jaar. De lieer DE BRUIJN vraagt waarom van de oude commissie niemand herkiesbaar is. De VOORZITTER.zegt, dat B. en W. hun meen ing hieromtrent hebben neergelegd in hun schrijven aati den Raad. De heer BLEEKER acht de plaatsing van den heeer Legemaat als makelaar niet juist. De heer BUSCH vraagt waarom de heer Doorman hier op de tweede plaats van een tweetal is geplaatst. We kennen den heer Doorman als zeer serieus. Spr. geeft dan ook in overweging te stemmen op den "heer Doorman. De uitslag der stemming, welke hierna Wordt gehouden is als volgt: Doorman 12, G. Sukkel 7, Van Genderen 8, Legemaat 2, M. Sukkel 6, v d. Leclc 4, Beekman 1 en 1 stem van onwaarde, zoodat de 3 'eerstgenoiem- den werden gekozen- De voor deze commissie voorgestelde toe lage ad f50;— acht de heer BUSCH te hoog. De heer GASILLE wil dit bedrag toestaan, wanneer minstens één taxatie in een -jaar heeft plaats gehad. De heer HONSVELD: En als ze dan vol gend jaar alle perceelen moeten schatten? Deze toelage is voor de gemiddelde werk zaamheden veel te laag. De heer BUSCH wijst er op-, dat de laatste maal de schatting der perceelen "hier op het gemeentehuis heeft plaats gehad. Spr. .wil dat werk op deze wijze wel voor f5.— doen. Het voorgestelde bedrag wordt hierna goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van gas over den gewonen meter en over den mungasmeter door het gegmeentelijk gasbedrijf. Waar het incasseeren der gelden, door meerdere toename van het aantal gasver- bruikers, steeds meer tijd vraagt en het al meermalen is voorgekomen, dat door een fitter een gedeelte dezer werkzaamheden moest worden verricht, verzoekt de Tech nisch Ambtenaar toestemming de mungasme- ters om de twee maanden te mogen op nemen. Hiermede kan voorloopig een arbeidsbe sparing van 21/2 dag per maand worden verkregen. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten en de desbetreffende verordening overeen komstig te wijzigen. Goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Bouwverordening betreffende gesloten bebouwing aan eenige wegen. In dit voorstel is vervat de gelegenheid tot toepassing der gesloten bebouwing voor: het gedeelte Kerkstraat vanaf de Toren straat en een punt, gelegen 110 Meter Noor delijk, gemeten langs de grens der Kerk straat vanuit het hart van de Kerkdwars- straat, tot aan de Soesterbergschestraat; het gedeelte Birktstraat, vanaf de Kerk- a-ert- lot- -nxrr: xlc—HartmantEiin en Vosse 'veldlaan het gedeelte Steenhofstraat, vanaf den Dalweg tot de Molenstraat; het gedeelte Koninginnelaan, vanaf Vrede hofstraat en Wilhelminalaan tot en met hel perceel thans bewoond door den heer J. v. d. Brugge. Conform besloten. 9a. Voorstel van B. en W. tot vernieuwing van de Rembrandtlaan. Aangezien de toestand van de Rembrandt laan, welke in de laatste jaren een vrij be langrijke verkeersweg is geworden, inder daad onvoldoende moet worden geacht en verbetering dringend noodig moet worden aangebracht, stellen B. en W. voor door toe passing van een teerslakken-constructie de noodige voorzieningen te treffen en daarvoor een crediet van f6000.— toe te staan, welk bedrag zal worden verantwoord op den post „wegenplan". Ten aanzien van de aange vraagde uitbreiding der straatverlichting stel len zij voor deze aangelegenheid ïn 1932 na der onder oogen te zien, aangezien op de begrooting 1931 voor dat doel geen gelden meer beschikbaar zijn. De heer BUSCH juicht de verbetering der Rembrandtlaan toe. Spr wenscht echter de verbetering van het westelijk trottoir met sproe'faltmortel te laten vervallen. De kosten hieraan verbonden kunnen wij beter voor de andere wegen gebniiken. De heer ENDENDIJK meent, dat met deze laan een proef zou kunnen worden ge nomen als bedoeld door den heer Van Nes, om hekken en heggen te doen vervallen en de tuinen -in de trottoirs te doen vloeien, zooals bij het verkeershuis. Spr. heeft enkele bewoners gesproken en meent, dat dit zeer wel mogelijk is. De heer BUSCH meent, dat de besprekin- kingen hieromtrent veel tijd zullen kosten. Spr. is er voor zoo noodig morgen met de verbetering te beginnen. De VOORZITTER wijst er op, dat dit onmogelijk gaat. Ged. Staten moeten eersi hun goedkeuring nog geven en deze tijd kan zeer goed worden benut om| niet >Je bewo ners te spreken. De heer BLEEKER voelt veel voor de ge dachte van den heer Endendijk. Spr. dringt er op aan slechts het braadste trottoir mef bedoelde mortel te verharden. De heer NOODER vraagt waarom steeds eerst een noodkreet uit de burgerij moet ko men om verbetering te verkrijgen. Volgens spr. wordt er geen systeem gevolgd bij de verbetering der wegen. De heer GASILLE wil ook het oostelijke trottoir verharden en het denkbeeld van den heer Endendijk zoo spoedig mogelijk uit werken. De heer ENDENDIJK verzoekt weth. Lo- deesen deze zaak niet te laten behandelen door Openbare Werken. Spr. heeft een an der persoon op het oog, welke bij de bewo ners ongetwijfeld nog meer zal bereiken. In bovenstaanden geest wordt hierna het voorstel aangenomen. 9b. Voorstel van B. en W.: tot het maken van een rioleering langs de spoorbaan vanaf het Kerkpad naar den I niigp Brinkwcg; Gebleken is, dat het spoorwegtalud bij het viaduct aan het Kerkpad wordt ontgrond door de hoeveelheden water, welke afge voerd worden ten Westen langs den spoor weg Utrecht—Baarn. Aangezien zulks gevaar oplevert voor de veiligheid van het verkeer, FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS wordt door de N. S. aangedrongen op een afdoende verbetering, n.1. het leggen eener buisleiding in den greppel vanaf het Kerkpad tot den Lange Brinkweg of het aanbrengen van een muurtje over de geheele lengte van het talud van Kerkpad tot den Lange Brink- weg. Met goedvinden der N.S. werd inmid dels overgegaan tot het aanbrengen van een houten schoeiing bij de uitmonding van het riool, zulks als tijdelijke voorziening. B. en W. stellen den Raad voor hun cre diet van f 1182.60 te verleenen voor het rio- leeren van bedoeld gedeelte. Zonder bespreking goedgekeurd. 9c. Voorstel van B. en W.: tot omlegging van de Pieter de Hoogh- laan; met crediet-aanvragen. Door den dienst van openbare werken wordt in overweging gegeven de Pieter de Hooghlaan en de Frans Halslaan om te leg gen De kosten van bedoelde omlegging wor den geraamd op f1518, Door de voorgestelde omlegging zal aai? bouwterrein een oppervlakte van 1164 vïerk. meter beschikbaar komen, terwijl voorts uit verkeersoogpunt een betere toestand ter plaatse verkregen wordt. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten i deelen nog mede, dat het de bedoeling is het grondwerk te laten verrichten door werkloozen tijdens de werkverschaffings periode. Eveneens z. h. st. goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. om in begin sel te besluiten tot verbetering van de Soes terbergschestraat van de Eikenlaan tot den spoorwegovergang te Soestduinen. In verband met de omstandigheid, dat de Soesterbergschestraat in zeer slechten toe stand verkeert, stellen B. en W. voor het aanbrengen van een afdoende verbetering aan die straat vanaf de Eikenlaan tot den spoorwegovergang Soestduinen. Door den technisch ambtenaar is een tweetal kosten berekeningen betreffende verbetering door N ieuwer hoekstr aat Z f 6.-, f 4.SO, f 3.» per maand. middel van een gefundeerden klinkerweg en verbetering door toepassing eener teerslak- ken constructie ingezonden. B. en W. hebben te dezer zake het advies ingewonnen van de commissie openbare wer ken, die van oordeel is dat bedoelde weg- verbetering moet worden aangebracht met toepassing van een teerslakken-constructie, waarvan de totaalkosten worden begroot op f51597.—. Alvorens het benoodigde crediet hiervoor te verleenen, verzoeken B. en W. in principe te besluiten tot verbetering der Soesterberg- sche straat en voorts het college machtiging te verleenen tot Gedeputeerde Staten dezei provincie het verzoek te richten om een sub- sidi te verleenen in de kosten van verbetering van den weg, aangezien bedoelde verbetering ook een groot provinciaal belang is. De heer GROOTEWAL is dit voorstel zeer sympathiek. Spr. vraagt echter, waar om we nu niet een principebesluit nemen voor den geheelen weg. Nu moeten we later weer een besluit nemen en weer naar Ged. Staten. Spr. wil niet wachten op een advies wat met de bult zal moeten geschieden. Ver betering van den geheelen weg is noodza kelijk en spr. zou daarom gaarne met het geheele plan bij Ged. Staten aankloppen. De VOORZITTER zegt, dat met Ged. Staten over dit verdere gedeelte ook reeds is gesproken. Bij Ged. Staten moeten we met cijfers komen en dat kunnen we voor het verdere gedeelte nog niet. De heer BUSCH acht het dan toch van belang, dat gelijktijdig met dit besluit Ged. Staten hierop worden gewezen, met het ver zoek thans reeds te besluiten, dat ook voor het verdere gedeelte op gelijke wijze zal wor den medegewerkt. In dien geest valt het besluit. 11. Voorstel van B. en W. tot intrekking van liet raadsbesluit d.d. 29 Juli 1931, le afd. no. 503 tot aanleg van rijwielpaden aan weerszijden der Koninginnelaan. In de vergadering van 29 Juli 1.1. werd besloten tot aanleg van een rijwielpad tus schen de boomen en den trottoirband aan weerszijden van de Koninginnelaan op een wijze, als gebruikelijk bij de Rijwielpad-ver- cenigingen. Volgens den Technisch Ambtenaar zullen OPDRACHT AAN DEN HEER J. SCHALKX. Beste Manus, wat >n licht Spreidt ge door de blauwe luchten; Al uw zilver op de baan: 't Zonlicht moet voor U gaan vluchten. Nimmer zag ik zooveel glans, 't Lijkt wel vuurwerk in uw spheren; Wat toch mag uw zilv'ren baan Met een nieuwe glans vermeêren? 'k Zal U zeggen het „Waarom". Dixi, wii uw lier bespelen, Voor een Soester, groot van geest Wien geen ijd'Ie roem kon streelen. Rijk begaafd naar hart en geest, Zong hij jaren in Gods tempel, En zijn zang in 's Heeren huis, 'Droeg de ware kerkzang-stempel. Hij, de primus inter nos, Instrumentos et vocalen, Dong er nooit naar d' eerste plaats, /lociix" geen mensehen-lof te halen. Bij muziek- en zang-concert, Waar zijn diensten men kwam vragen, Was hij immer trouw present, Zong en speelde met behagen. Zangers, zingt uw schoonste lied, Laat de vreugdetonen galmen; Bij de klank van 't orgelspel, Zingt hem toe in vrome psalmen. Geve.God hem menig jaar Om zijn glorie te verklanken; Voor zijn werk op Soest volbracht, Willen wij hem prijzen, danken. Vier dan feest met vrouw en kroost, Met familieschaar en vrinden; En de muzikale band Blijf U steeds met ons verbinden. Vat je, Dixi, nu, waarom Ik zoo kwistig ben met stralen, 'k Laat m'n zilv'ren Ioovers al Heden op hem nederdalen. Goede verlichting, mooie wegen, Autobus-wachthuis voor den regen, Zijn zoo noodig in Soest-Zuid, Geeft U op als lid, stelt niet meer uit. FL de kosten hiervan bedragen f 1791.30. Ter voorkoming van het jaarlijksch onderhoud geeft genoemde ambtenaar in overweging de sproeifaltmortel-verharding toe te passen, waarvan de kosten worden begroot op f 3950.—. De comm. Openbare Werken acht de be schikbare ruimte van 1.10 M. bovendien te smal, waarom een omzetting der boomen op een stand van 1.35 M. uit den binnenkant van den trottoirband noodig zou zijn. Door deze verbreeding zouden bovengenoemde bedragen moeten worden verhoogd tot resp. -f 2044. en f4562.50. De verplanting der boomen zou tevens een kosten van f1265.— met zich brengen. Waar B. en W. deze kosten te hoog voor komen, stellen zij voor niet tot aanleg van bedoelde rijwielpaden over te gaan en het raadsbesluit d.d. 29-7-'31 in te trekken. De heer GASILLE zegt, dat door B. en W. omtrent dit punt onjuiste gegevens zijn verstrekt. In de stukken werd voor het verplanten der boomen een bedrag van f1265.. ger.oemd; nu heeft men het cijfer l maar weggelaten en zal het f265.kosten. De VOORZITTER: Dat was een tikfout. De heer GASILLE verder gaande, wijst er op, dat in het oorspronkelijke plan aan W.de kanten van den weg een rijwiel- en een wandelpad waren opgenomen. Door Openb. Werken is dit plan gasaboteerd. Al les wijst daar op. De trottoirs heeft men direct te hoog gelegd, terWijl niet voldoende ruimte voor een rijwielpad is gelaten. "Spr. wenscht dit alles nog volgens het oorspron kelijke plan in ,orde te breingen en de boom en - rijen tevens te dunnen. De heer BLEEKER m,oet ook sabbotage veronderstellen. Ook de heer BUSCH is die meening toe gen tiaan. Toch wenscht spr. thans niet tot aan leg van genoemden paden over te gaan. De kosten zijn te hoog als we zien naar de financiën. Spr. meent, dat verbetering van veel wegen meer noodzakelijk is.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1