Denk aan de Post Firna's Defieroen i» v. d. merken ilij biiliiesi uobrigsan alle acraiie le tarten. smc. - scDmMztt* ij zenden 0 «tdasgs een wan 1111. DE RUIIEI GO S ril SI. liCOLIÉS-IIEDEDEELIDG. VAN DEN BERG&Co. ALLE BANKZAKEN B SAFE-DEPOSIT IMnOSmHIIIIDEL PIANO-ONDERWIJS Uitgave: G. J. Smit,Soestdijk. Bureau: Van Weedestr. 35, Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Deensche koffiebroodjes 6 cent per stuk Een wacht voor de poort. Zondag a s. 2 uur Burgemeester Dekethpark Gemeenteraadsvergadering. 0. F.V0IGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Leest die met aandacht. E, van Meurs lSe JAARGANG VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 DE 5DE5TED CÏLDAMT Aigen cen weekblad voor Soestdijk, Soesd en Soesterbeig. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor „De Soester Courant", worden zonder prijsverhooging tevens opgenomen in het „SOESTER NIEUWSBLAD", Algemeen Christelijk Weekblad en „DE SOESTER POST", Katholiek Weekblad. Vele malen bekroond. een heerlijke aanvalling bij Uw ontbijt enz. "Wi Koopt in Soest. Aanbevelend, F. H. EUWE - TEL. 2232 JULIANAPLEIN 5 TELEFOON 2)63 SOEST ONZE RIJMKRONIEK EERSTE BRUSSELSCHE INDRUK Wat 'n Hollander iin Brussel 't Allereerst bemerken zal, 't Zijn de darnes-smink-gezichten, 't Is het dagelijksch carnavai Van de bijgehaalde oogen, Van de lippen vol karmijn, Als de etalage-poppen Uit 'n modemagazijn. 'k Snap niet hoe zoo'n Brusselsch heertje Van zoo'n kleurenstaalikaart houdt, En nog minder kan ik snappen, DaUie met zoo'n was-pop trouwt. Op 't stadhuis is ze brunette 's Andren daags is ze weer zwart, Morgen drukt-ie 'n blondine Of 'n rooie bruid aan z'n hart. Als zeo'n bruidegom wil weten Hoe haar lippen eigenlijk zijn, Moet-ie eerst een uur staan boenen Met ben zien of terp-etijn. „Vader", vroeg er laatst m'n jongen, Die eens met de tram mee mocht, „Heeft die juffrouw nieuwe lippen En waar heeft ze die gekocht?" Moet ze soms voor clown gaan spelen Ergens in 'n paardenspel? Zijn dat rtou d'r eigen, oogen? Is dat nou d'r eigen vel? O, ik weet het, riep-ie vroolijk, Verf en poeier, ja, dat is 't, Ze moet eerst drie dagen drogen En dan wordt ze gevernist". Overtuigt U en gebruikt ze, onze PRIMA BELGISCHE ANTHRACIET. Afmeting 20-30 III, per H.L. f 2.10 Afmeting 30-50 II, per H.L. f2.30 Gruis- en sleenvrij. Franco thuis. Turf strooisel per baal; ook per halve baal. Aanmaakhoutjes, per H.L fl. Nieuwstraat 14 - Teieioon 2103 Een zeer hehartenswaardiige raadgeving is voorzeker deze: „Stel een wacht voor uwe lippen". i, De mond toch is de poort waardoor de gedachten de wereld ingaan, dus vóór die poort dient een wacht gesteld, die alles wat daar uitgaat, streng en nauwgezet controleert. Die controle mag natuurlijk niet uitsluitend door de voorzichtigheid worden waargeno men, want dan houdt laatstgenoemde eer lijkheid en oprechtheid al te zeer terug. Lief de en vriendelijkheid voor anderen behooreh bij die controle die voorzichtigheid te assistee- ren en mede bjj die poort zitting te houden en het „gezond verstand" zal de functie vati wachtcommandant behooren waar te nemen. De woorden, diie onzen mond verlaten, voeren ongetwijfeld onze gedachten mede, doch zeer zeker niet altijd onze gevoelens. Voorzichtigheid houdt bij den mensch, me- nigmaal maar al te veel de ware gevoelens terug en laat waardelooze surrogaten daarvan zonder bezwaar door. Liefde en vriendschap protesteeren daartegen menigmaal en op. rechtheid en eerlijkheid laten zich ontstemd en niet zonder protest, weder naar binnen duwen. Doch voorzichtigheid, liefde en me- dedoogen reiken elkander ook wel menigmaal de hand daar, waar het gesproken woord veel kwaads zou verrichten. Zij verscherpen dan met recht hunne controle. Het „Stel een wacht voor uwe lippen", be- teekent evenwel niet zoo zeer „Wees bedacht op eigen veiligheid, op eigen belang, op eigen gemak en op het voorkomen van on aangenaamheden voor U zelf", dan wel. „Overweeg de belangen, de vreugde en hel levensgeluk van anderen". Somtijds toch vor deren deze belangrijke argumenten, dat onze woorden, die onze gedachten naar buiten wallen brengen, met kracht worden terugge drongen; doch niet zelden ook waarschuwen ons geweten, onze liefde, onze vriendschap en ons rechtvaardigheidsgevoel ons: om toch, vooral en zonder voorbehoud, uit te spreken, wat wij door overtuiging meen en en wat ons gevoel ons dringt te openbaren. En ai dat opzicht mogen wij absoluut niet de raadgevingen, de meeningen en inzichten van andieren volgen, maar moeten wij uitsluitend rekenschap houden met onze eigen erva ringen, Ons eigen beterweten en vooral naai de rechtsprekende stern in ons binnenste klisteren. De beweegredenen van anderen en hunne uitspraken mogen niet onvoor waardelijk en zonder uitsluiting de onze zijn. Onze eigen stoffelijke oogen moeten aan schouwen, ons zielsoog moet waarnemen en ons eigen verstand moet, aan de hand van een strikt rechtvaardigheidsgevoel, oordeelen alvorens onze mond uitspraak doet, al vorens onze handelingen naar hunne resulta ten worden ingericht en ten uitvoer gebracht. Onze mond de poort waardoor onze gedachten en bijgevolg ook onze wenschen en ons willen uitgaan moet ten alle tijde r vorder bewaakt, maar over der drem pel van die poort mogen de in orde bevon den gedachten, meeningen en gevoelens vrije lijk de wereld en de vrijheid ingaan. Wij rr ogen geen moordkuil van ons hart ma ken uit vrees, dat onze waren gevoelens mede zullen ontsnappen. Want juist op die ware gevoelens hebben onze medemenschen het volste recht. Recht en billijkheid bestaan niet slechts, om van anderen te worden ge- eischt. De poortwacht is menigmaal wel wat nalatig en flauw en laat daardoor drogrede- n-eeringen, overdrijvingen en fantastische be schouwingen inaar al te dikwijls, zonder te genwerpingen .er ongehinderd door. Het ge vaar daarvan voor anderen, maar ook voor onszelf, behoeft ter nauwernood aange toond; hiet 'is duidelijk waarneembaar. Die open mon-dpoort en diie onbetrouwbare poort- wacht, die menigmaal niet op haar post is, mogen als de onmiddellijke oorzaken wor den beschouwd van nameloos menschenileed, van groot gevaar en van veel verwarring. Er zijn maar al te zeer menschen te vin den, die oordeelen zonder zelf ervaren te hebben, die op gezag van anderen hunne conclusies maken, die onware voorstellingen zonder nadenken verspreiden en menigmaal zelf nog wat bijkleuren of aandikken. Ja, die poort zonder poortwacht maakt heel wat slachtoffers; doch de poortwacht zelf in nu en dan ook lang niet veilig. Zij toch houdt veeltijds heel wat terug, waaraan nood wendig de ruimte moest worden gegeven en dat de wijde wereld behoorde te wor den 'ingezonden, om begane onrechtvaardig heden te herstellen en wreede vonnissen te herroepen. De onbewaakte mondpoort heeft oorlogen te weeg gebracht, heeft aan duizenden en nog eens duizenden het Teven gekost, heeft scheiding gebracht waar liefde had vereend, heeft misverstanden doen ontstaan, die nim mer zijn opgehelderd, heeft bloesems doen afrukken, die heerlijke vruchten zouden heb ben gegeven en bloemen doen verflensen die liefelijk zouden hebben gegeurd. Hoe lichtvaardig toch worden menigmaal woor den daarheen geworpen, die dieper wonden dan het scherpste zwaard. Wat brengt, be halve het onbedachtzaam uitgesproken woord, de opzettelijke leugen niet al ontroering, vaak ontsteltenis te weeg. Gewone babbelzucht kan oorzaak worden, dat iemands ongerepte naam door het slijk wordt gesleurd, dat de eer van hem of haar voor altijd wordt be. zoedeld. En dat alles, omdat de poortwacht niet aanwezig was, of wel niet nauwgezet handelend optrad. O, rechtvaardigheid, in oordeelen kan zooveel duisternis voorkomen, zooveel licht maken wat duister is. Een vriendelijk, deelnemend of rechtsprekend w.oord kan zooveel machtiger blijken te zijn, dan 'n scherpe vinnige uiting, dan een be vooroordeelde of partijdige uitspraak, die toch altijd verbittert en nimmer iets goeds uitwerken. De mensch ook de verstandige, de ern stig zoekende mensch, wordt meerendeel ten strijde geroepen door zijne neigingen, door zijne hartstochten en vooral ook door zijne zwakheden. Het verstand heeft de zware taak, dien strijd tot de overwinning* te leiden Achter de mondpoort, die de uitgang van 's menschen gedachten is, wordt die strijd gestreden: en onze gedachten verlaten, door het verstand, door het rechtsgevoel en niet het minst door de algemeens menschen lief de gecontroleerd, de mondpoort. Zóó altham zal het zijn, wanneer „de wacht" vóór d-e poort aanwezig is en haar plicht doet on verflauwd en streng. O, die liefde heeft, bij het onderzoek der gedachten, het verstand sterk te steunen en haar taak is mede zwaar. Hier wordt niet zoozeer bedoeld de per soonlijke liefde, die maar al te vaak hare zwakke zijde heeft, wat men zou kunnen noemen „le défaut de sa qualité". Neen, het is die algemeens liefde, die niet verwant is aan vleesch en bloed, die niet geïnspireerd wordt door persoonlijke gehechtheid en be wondering, maar die geheel vrij staat, waar zij ook geroepen wordt en in functie treedt. Het is die eerlijke, 'die bedachtzame en toch spontane liefde, die alle schoonheid in zich heeft en die volkomen zuiver is van eigenbelang, van trots, eerzucht, vereerdheid, en verdere aanklevende zwakheden. De lief de, die sterk staat, die geen uitzonderingen maakt, die niet aan het lijntje loopt van per soonlijkheden, is als 't ware de rechterhand van het verstand en mede van het recht. Deze liefde staat veel hooger dan onze per soonlijke liefde die menigmaal maar al te veel door de vingers ziet wat niet zuiver en niet recht is en die ook niet geheel vrij is van een zekere trots, die meestal uit gene- genheidsbewondering ontstaat. Bijv.ons eigen kina is ,het kind", onze zoon of broe der die officier is, is „de officier" enz. De hooge liefde hier bedoeld moet "be slist deel uit in aken van de wacht aan de poort waardoor onze gedachten naar buiten komen. Want het verstand alleen, wordt me nigmaal overrompeld en ons rechtvaardig heidsgevoel is meermalen niet op zijn post. Een nauvvgezette poortwacht is zeker we! mede de beste waarborg voor onze ziels rust, voor onzen vrede en voor ons werke lijk geluk. Woensdagavond vergaderde de raad onzer geijieente, na vooraf in geheime zitting te zijn geweest. De heer Mineur was afwezig. Na de opening en de stilte voor gebedl, yfilt- ut efgenda in utriiaiiiu'él&l'g. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. Hieronder komen voor enkele goedkeurin gen van begrootings.wijzigingen; aanvragen om subsidies, welke naar de begrooting 1932 worden verwezen; verzoek om restitutie van gelden gestort voor onderhoud wegen door de Mij. De Enghrand, alsmede een verzoek van de Prov. Het Groene Kruis, tot instel ling van het instituut schoolarts, welk punt op verzoek van den heer Busch aan de agen da wordt toegevoegd. Op een hem gestelde vraag deelt de heer Busch mede van de door hem aangevraagde interpellaties inzake de bouwvergunning en de belastingen, als gevolg van de gegeven mededeelingen, af te zien. 2. Stemming over het voorstel van de le den Mej. Funcke en den heer Bleeker tot aanvulling van artikel 2 van het reglement voor de Werkverschaffing en Steunverle ning. Voor de stemming wijst Mej. FUNKE er op, -dat zij dit voorstel doet, om de jongere personen tot werken aan te moedigen. De bepaling in het reglement moet geen aanlei ding zijn, dat deze jongere personen moeten worden teruggehouden, omdat het gezins'- hoofd anders niet voor de Werkverschaffing aanmerking kan komen. De heer BUSCH is tegen dit voorstel. Het is dn de comm. in den breede besproken. Met moet dit aan de comm. overlaten. De leden dezer comm. zijn rechters maar men schen. De heer BLEEKER wijst er op, dat ook in Baarn dit voorstel zal komen. Bussum rekent de helft van bedoelde inkomsten niet mee; Amersfoort zelfs 2/3 niet. H-et voorstel wordt hierna aangenomen met de stemmen van Mej. Funke en de hee r-en Bleeker, Grootewal, v. Dam en Nood er voor. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- tmgswijziging. De heer GROOTEWAL wijst er op, dat de post voor de verbouwing van het raad huis, welk werk begroot was f3100.—, met f 2300.is overschreden, zonder de raad hierin te kennen. Spr. dringt er op aan in volgende gevallen vroegtijdig een verhoogd crediiet aan te vragen. De VOORZITTER zegt dit toe, doch wijst er op, dat men bij een verbouwing niet alles kan voorzien. De heer BUSCH zegt, dat dit regelmatig voorkomt. Ook met -de werkverschaffing heeft dit plaats gehad. Deze gelden zullen zeer zeker noodig zijn geweest, doch dit neemt niet weg, d-at B, en W- den raad vroegtijdig een voorhoog-d crediet hadden kunnen vra gen. De 9chlud zit bij d'e afd. financiën of bij B. en W. De VOORZITTER zegt, -dat de schuld niet bij de af-d. financiën Ligt. De heer OASILLE meent, dat de tegen woordige Welh. hiervoor wel zal waken. De begroot-ingswijzigingen worden hierna goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot verleening van een voorschot als bedoeld in artikel 101 lid der l.o.-wet 1920 ten behoeve der u.l.o.- school der Stichting Engendaalschool. Dit voorstel betreft de vergoeding voor vakonderwijzers. ljigevolge de wet kan dit voorschot voor niet meer dan 17 lesuren worden toegekend, zijnde het aantal lesuren, dat in 1930 aan de openbure U.L.O.-school alhier vakonderwijs is gegeven en zal het voorschot voor de Engendaalschool moeten worden vastgesteld op-80 pCt. van (17 xf 1.75) is f23.80. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Z. h. st. go-edgekeurd. 5. Vaststelling van besluiten tot het ver- Ie enen van de wettelijke medewerking voor: a. het aanbrengen van een rioleering voor a; voer van het hemelwater van de speelplaats d*r R.K. U.L.O.-school. b. het aanbrengen van een nieuwe aan- v.erbuis ten behoeve van de watervoorzie- n-.ng van de R.K- Jongensschool. 3eide punten goedgekeurd, Benoeming van leden der Commissie v'in taxa'tie der gronden, ingevolge de ver- o dening, regelende het beheer van het grond bedrijf, voor de jaren 1932 en 1933 en vast. stelling van de belooning voor de werkzaam heden dier leden. Aannemende het principe der nieuwe ver- .ordening, welke nog niet door Ged. Staten is goedgekeurd, alsmede de bepaling in de oude verordening, dat het niet noodzakelijk is. dat een raadslid in deze commissie zitting heeft, komt het B- en W. gewenscht voor de taxatie der gronden voor de nieuwe zittings periode in handen te geven van een commis sie in een nieuwe samenstelling. In verband met het bovenstaande bieden zi' de volgende aanbeveling van twee per sonen voor elke vacature aan: 1. A. Legemaat, W. H. C. Doorman. 2. M. Sukkel, Oerardus Sukkel. 3. W. van der Leek, W. van Genderen. B. en W. stellen voor de belooning voor de nieuwe zittingsperiode wederom te be palen op. f50.— per lid per jaar. De heer DE BRUIJN vraagt waarom van -d-e oude commissie niemand herkiesbaar is. De VOORZITTER.zegt, dat B. en \V. hun meerling hieromtrent hebben neergelegd in hun schrijven aan den Raad. Dc heer BLEEKER acht de plaatsing van dcïi heeer Legemaat als makelaar -niet juist. De heer BUSCH vraagt waarom de heer Doorman hier op d-e tweede plaats van een tweetal is geplaatst. We kennen den heer Doorman als zeer serieus. Spr. geeft dan ork in overweging te stemmen op den heer Doorman. De uitslag der siemmlng, welke hierna 'Wórdt gehouden is als volgt: Doorman 12, G; Sukkel 7, Van Gen-deren 8, Legemaat 2, M| Sukkel 6, v d. Leek 4, Beekman 1 en 1 si-ïiii van onwaarde, zoodat de 3 -eer stgenoie in dik werden gekozen. uc voor deze commissie voorgestelde toe- ■f1- cd f trOr - acht dc heer BUSClï t-c- hoog. De heer GASILLE wil dit bedrag toestaan, wanneer minstens één Taxatie in een jaar heeft plaats gehad. De heer HONSVELD: En als ze dan vol gend jaar alle perceelen moeten schatten? Deze toelage is voor de gemiddelde werk zaamheden veel te laag. De heer BUSCH wijst er op-, dat de laatste maal de schatting der perceelen "hier op het gemeentehuis heeft plaats gehad. Spr. wil- dat werk op deze wijze wel voor f5.— doen. Het \oorgesteide bedrag wordt hierna goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van gas over den gewonen meter en over den mungasmeter door het gegmeentelijk gasbedrijf. Waar het incasseeren der gelden, door meerdere toename van het aantal gasver- bruikers, steeds meer tijd vraagt en het al 'meermalen is voorgekomen, dat door een fitter een gedeelte dezer werkzaamheden moest worden verricht, verzoekt de Tech nisch Ambtenaar toestemming de mungasme- ters om de twee maanden te mogen op nemen. Hiermede kan voorloopig een arbeidsbe sparing van 21/2 dag per maand worden verkregen. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten en de desbetreffende verordening overeen komstig te wijzigen. Goedgekeurd. 8. Voorst-el van B. en W. tot aanvulling van de Bouwverordening betreffende gesloten bebouwing aan eenige wegen. In dit" voorstel is vervat de gelegenheid tot toepassing der gesloten bebouwing voor: het gedeelte Kerkstraat vanaf de Toren straat en een punt, gelegen 110 Meter Noor delijk, gemeten langs de grens der Kerk straat vanuit het hart van de Kerkdwars- straat, tot aan de Soesterbergschestraat; het gedeelte Birktstraat, vanaf de Kerk straat tot aan de Hartmanlaan en Vosse- veldlaan het gedeelte Steen hofstraat, vanaf den Dahveg tot de Molenstraat; het gedeelte Koninginnelaan, vanaf Vrede hofstraat en Wilhelminalaan tot en met het perceel 'thans bewoond door den heer J. d. Brugge. Conform besloten. 9a. Voorstel van B. en W. tot vernieuwing van de Rembrandtlaan. Aangezien de toestand van de Rembrandt laan, welke in de laatste jaren een vrij be langrijke verkeersweg is geworden, inder daad onvoldoende moet worden geacht en verbetering dringend noodig moet worden aangebracht, stellen B. en W. voor door toe passing van een teerslakken-constructie de noodige voorzieningen te treffen en daarvoor een crediet van f 6000.toe te staan, welk bedrag zal worden verantwoord op den post „wegenplan". Ten aanzien van de aange vraagde uitbreiding der straatverlichting stel len zij voor deze aangelegenheid in 1932 na der onder oogen te zien, aangezien op de begrooting 1931 voor dat doel geen gelden meer beschikbaar zijn. De heer BUSCH juicht de verbetering dei- Ren i-brandtiaan toe. Sp-r wenscht echter de verbetering van het westelijk trottoir met FOTOKANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS sproe-faltmortel te laten vervallen. De kosten hieraan verbonden kunnen wij beter voor de andere wegen gebruiken. De heer ENDENDIJK meent, dat met deze laan een proef zou kunnen worden ge nomen als bedoeld door den heer Van Nes-, om hekken en heggen te doen vervallen en de tuinen -in de trottoirs te doen vloeien, zooals bij het verkeershuis. Spr. heeft enkele bewoners gesproken en- meent, dat dit zeer el mogelijk is. De heer BUSCH meent, dat de besprekin- k in gen hieromtrent veel tijd zullen kosten. Spr. is er voor zoo noodag morgen met de verbetering te beginnen. De VOORZITTER wijst er op, dat dit onmogelijk gaat. Ged. Staten moeten eerst hun goedkeuring nog geven en deze tijd kan zeer goed worden benut om| met-de bewo ners te spreken. De lieer BLEEKER voelt veel voor de ge dachte van den heer Endendijk. Spr. dringt er op aan slechts het braadste trottoir met bedoelde mortel te verharden. De heer NOODER vraagt waarom steeds eerst een noodkreet uit de burgerij moet ko men. om verbetering te .verkrijgen. Volgens spr. wordt er geen systeem gevolgd bij de verbetering der wegen. De heer GASILLE wil ook het oostelijke trottoir verharden en het denkbeeld van den heer Endendijk zoo spoedig mogelijk uit werken. De heer ENDENDIJK verzoekt weth. Lo- deesen deze zaak niet te laten behandelen door Openbare Werken. Spr. heeft een an der persoon op het oog, welke bij de bewo ners ongetwijfeld nog meer zal bereiken. In bovenstaanden geest wordt hierna het voorstel aangenomen. 9b. Voorstel van B. en W. tot het maken van een rioleering langs N ieuwer hoeksts aat 2 f6.-, f4."O, f3.- per maand, de spoorbaan vanaf het Kerkpad naar den Lange Brinkweg; Gebleken is, dat het spoorwegtalud bij het viaduct aan het Kerkpad wordt ontgrond door de hoeveelheden water, welke afge voerd worden ten Westen langs den spoor weg Utrecht—Baarn. Aangezien zulks gevaar oplevert voor- de veiligheid van het verkeer, wordt door de N. S. aangedrongen op een afdoende verbetering, n.I. het leggen eener buisleiding in den greppel vanaf het Kerkpad tot den Lange Brinkweg of het aanbrengen van een muurtje over de geheele lengte van het talud van Kerkpad tot den Lange Brink weg. Met goedvinden der N.S. werd inmid dels overgegaan tot het aanbrengen van een houten schoeiing bij de uitmonding van het riool, zulks als tijdelijke voorziening. B. en W. stellen den Raad voor hun ere diet van f 1182.60 te verleenen voor het rio leeren van bedoeld gedeelte. Zonder bespreking goedgekeurd. 9c. Voorstel van B. en W.: tot omlegging van de Pieter de Hoogh- laan; mei crediet-aanvragen. Door den dienst van openbare werken wordt in overweging gegeven de Pieter de Hooghlaan en de Frans Halslaan om te leg gen De kosten van bedoelde omlegging wor den geraamd op fl51S. Door de voorgestelde omlegging zal aai? bouwterrein een oppervlakte van 1164 vierk. meter beschikbaar komen, terwijl voorts uit verkeersoogpunt een betere toestand ter plaatse verkregen wordt. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten en deelen nog mede, dat het de bedoeling is het grondwerk te laten verrichten door werkloozen tijdens de werkverschaffings periode. Eveneens z. h. st. goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. om in begin sel te besluiten tot varbetering van de Soes terbergschestraat van de Eikenlaan tot den spoorwegovergang te Soestduinen. In verband met de omstandigheid, dat de Soesterbergschestraat in zeer slechten toe stand verkeert, stellen B. en W. voor het aanbrengen van een afdoende verbetering aan die straat vanaf de Eikenlaan tot den spoorwegovergang Soestduinën. Door den technisch ambtenaar is een tweetal kosten berekeningen betreffende verbetering door Goede verlichting, mooie wegen, Autobus-wachthuis voor den regen, Zijn zoo noodig in Soest-Zuid, Geeft U op als lid, stelt niet meer uit. FI. middel van een gefundeerden klinkerweg en verbetering door toepassing eener teerslak- ken constructie ingezonden. B. en W. hebben te dezer zake het advies ingewonnen van de commissie openbare wer ken, die van oordeel is dat bedoelde weg- verbetering moet worden aangebracht met toepassing van een teerslakken-constructie, waarvan de totaalkosten worden begroot op f51597.—. Alvorens het benoodigde crediet hiervoor te verleenen, verzoeken B. en W. in principe te besluiten tot verbetering der Soesterberg- sche straat en voorts het college machtiging te verleenen tot Gedeputeerde Staten dézer provincie het ver-zoek te richten om een sub- sidi te verleenen in de kosten van verbetering van den weg, aangezien bedoelde verbetering ook een groot provinciaaL belang is. De heer GROQTEWAL is dit voorstel zeer sympathiek. Spr. vraagt echter, waar om we nu niet een principebesluit nemen voor den geheelen weg. Nu moeten we later weer een besluit nemen en weer naar Ged. Staten. Spr. wil niet wachten- op een advies wat met de bult zal moeten geschieden. Ver betering van den geheelen weg is noodza kelijk en spr. zou daarom gaarne met het geheele plan bij Ged. Staten aankloppen. De VOORZITTER zegt, dat met Ged. Staten over dit verdere gedeelte ook reeds is gesproken. Bij Ged. Staten moeten we met cijfers komen en dat kunnen we voor het verdere gedeelte nog niet. De heer BUSCH acht het dan toch van belang, dat gelijktijdig met dit besluit Ged. Staten hierop worden gewezen, met het ver zoek thans reeds te besluiten, dat ook voor het verdere gedeelte op gelijke wijze zal wor den medegewerkt. In dien geest valt het besluit. 11. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 29 Juli 1931, le afd. no. 503 tot aanleg van rijwielpaden aan weerszijden der Koninginnelaan. In de vergadering van 29 Juli 1.1. werd besloten tot aanleg van een rijwielpad tus schen de boornen en den trottoirband aan weerszijden van de Koninginnelaan op een wijze, als gebruikelijk bij de Rijwièlpad-ver- eenigingen. Volgens den Technisch Ambtenaar zullen de kosten hiervan bedragen f 1791.30. Ter voorkoming van het jaarlijksch onderhoud geeft genoemde ambtenaar in overweging de sproeifaltmortel-verharding toe te passen, waarvan de kosten worden begroot op f3950.—. De comm. Openbare Werken acht de be schikbare ruimte van 1.10 M. bovendien te smal, waarom een omzetting der boornen op een stand van 1.35 M. uit den binnenkant van den trottoirband noodig zou zijn. Door deze verbreeding zouden bovengenoemde bedragen moeten worden verhoogd tot resp. f2044. en f4562.50. De verplanting der boornen zou tevens een kosten van f1265.met zich brengen. Waar B. en W. deze kosten te hoog voor komen, stellen zij voor niet tot aanleg van bedoelde rijwielpaden over te gaan en het raadsbesluit d.d. 29-7-'31 in te trekken. De heer GASILLE zegt, dat door B. en W. omtrent dit punt onjuiste gegevens zijn verstrekt. In d-e stukken werd voor het verplanten der boom en een bedrag van f 1265- ger.ioemd; nu heeft men het cijfer 1 maar weggelaten en zal het f265.kosten. De VOORZITTER: Dat was een. tikfout. De heer GASILLE verder gaande, wijst er o,p, dat in het oorspronkelijke plan aan beide kanten van den weg een rijwiel- en een wandelpad waren opgenomen. Door Openb. Werken is dit plan gasaboteerd. Al- Vs wijst daar op. De trottoirs heeft men direct te hoog gelegd, terwijl -niet voldoende ruimte voor een rijwielpad is gelaten. Spr. wen-scht dit alles nog volgens het oorspron kelijke plan in ,orde te brengen1 en dc boomen- rijen tevens te dunnen. De heer BLEEKER moet ook sabbotage veronderstellen. Ook de heer BUSCH is -die meening toegei- cl-aan. Toch wenscht spr. thans niet tot aan leg van genoemden paden over te gaan. De kosten zijn te hoog als we zien naar de financiën. Spr. meent, dat verbetering van veel wegen meer noodzakelijk is.

Soester Courant | 1931 | | pagina 5